rider de aanwezigen iBitUtwiarid Overval op een postkantoor Revolverschoten misten hun doel. Schriftelijke vragen. Ouderraden en -commissies. Te hooge aardappelprijzen. SLECHTS Scr.PER PAK SieuiMeiauf HEEMAF STOFZUIGER Verkeersongelukken Branden. JladioptogcMMHü 0 t GEMENGD NIEUWS. TWEEDE BLAD. DE „KARIMATA" WEER IN ACTIE? Gunstige vooruitzichten. Daar men gisteren de weersvooruit zichten voor heden gunstig achtte, zou de .Karimata" hedenochtend weer naar het wrak der Lutine gesleept worden, teneinde de baggerwerkzaamheden te hervatten. Naar het wrak. Dit voornemen is hedenmorgen inderdaad ten uitvoer gebracht. Vanmorgen om negen uur is de Karimata weer naar het wrak van de Lutine vertrokken. Vanmorgen in de vroegte werden de laatste voorbereidingen getroffen en tegen negen uur was de sleep op weg naar het wrak. Om half een werd ons uit Vlieland ge seind, dat de Karimata daar met de sleep- booten gepasseerd was. De „Karimata" wordt gesleept door booten van de firma Doeksen die het gevaarte bin nen enkele uren op de plaats van bestem ming zullen brengen. Het weer is goed. Er waait een lichte westelijke tot noordweste lijke wind. Men hoopt nog vandaag weer met het bag' geren te kunnen beginnen. Gistermiddag ruim drie uur ver voegde zich aan het postkantoor te Bennekom, een onbekende man, die een biljet van duizend gulden wilde wisselen. Terwijl de directeur, de heer S. hem het geld wilde uitbetalen, greep de man plotseling het biljet en het geld, haalde een revolver te voor schijn, loste een schot op den directeur dat echter miste en ging er met het geld vandoor. Hij liep het postkantoor uit en ging naar een garagehouder, schuin tegenover het kantoor, waar een auto klaar stond met een chauffeur er in. Hij nam plaats naast den chauffeur en bedreigde dezen. De chauf feur sprong uit den wagen, waarop de on bekende snel weg reed. In het dorp stond een dame, die, toen zij niet spoedig uit week, een schot op haar gelost zag. Dit schot miste eveneens. De man verdween in de richting van Heelsum. Gearresteerd! Omstreeks half vier kreeg de Ooster- beeksche politie bericht van den roofover val en van het feit, dat de dader per auto in de richting Heelsum verdwenen was. Terstond begaven zich twee met politie mannen bezette auto's naar Heelsum waar men de auto, waarmede de dader gevlucht was, in een zijlaantje zag staan. Voorbij gangers hadden gezien, dat de man in de richting van den kom van Heelsum was verdwenen. Naar later bleek had de man vervolgens in Heelsum bij 'n garage een taxi genomen. Hij vroeg den chauffeur hem zoo spoe dig mogelijk naar Wageningen te rijden. Onderweg heeft de man in Renkum bij een slager een bankbiljet van 25 gewisseld, teneinde den chauffeur met klein geld te kunnen betalen. Inmiddels was de politie hem op het spoor gekomen. Zij had van den garagehouder vernomen, dat een on bekende een taxi voor Wageningen had gerequireerd, terwijl het signalement van dezen man klopte met dat van den dader. Met groote snelheid vertrokken de politie auto's naar Wageningen. Nabij den Wageningschen berg kre gen de politiemannen de taxi in zicht en haalden deze vervolgens in. Zij sommeerden den chauffeur, die vol komen te goeder trouw en zich van geen kwaad bewust was, te stoppen, waaraan deze dadelijk voldeed. Hierop lieten zij, terwijl zij hun revol vers in de hand hielden, den dader van den overval uit den wagen stappen. De revolver bleek hij niet meer in zijn bezit te hebben. Hij beweerde deze te Heelsum te hebben weggeworpen. Op hem werden nog alle bankbiljetten van 25 gevonden, welke hij in het postkantoor te Bennekom had geroofd, behalve dan het eene biljet dat hij bij den slager te Renkum had inge wisseld. De man werd naar het politiebureau te Oosterbeek overgebracht. Het bleek te zijn de 25-jarige werklooze G. B. te Wage ningen. Hij legde een volledige bekentenis af. B. zal ter beschikking worden gesteld van den commissaris van politie te Ede. De revolver heeft men nog niet terug kunnen vinden. Het Tweede Kamerlid van Sleen (s.d.) heeft de volgende vragen gesteld aan den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen: 1. Is de minister niet van oordeel, dat ook na de inwerkingtreding van de wet van 22 Mei 1937 welke o.m. tot strekking heeft een aanvulling te geven van de „uiterst so bere bepalingen, die in de lager onderwijs wet 1920 nopens de oudercommissie wol den aangetroffen" dringend behoefte be staat aan een duidelijker omschrijving van de taak en de bevoegdheden van de ouder- commissiën en ouderraden dan het K.B. van 31 December 1920 geeft? 2. Kan de minister mededeelen, welke de oorzaken zijn, dat nog steeds geen uitvoering is gegeven aan het derde lid van het bij bovengenoemde wet gewijzigde artikel 20 van de lager onderwijswet, waarin is be paald, dat bij algemeenen maatregel van be stuur de inrichting, de wijze van verkiezing van de leden en de verdere bevoegdheden van de oudercommissiën en van de ouderra den geregeld worden? 3. Is de minister bereid te bevorderen, dsft spoedig een koninklijk besluit ter regeling van deze materie wordt afgekondigd? Het Tweede Kamerlid van Sleen (s.d.) heeft voorts aan den minister van eco nomische zaken de volgende vragen ge steld: 1. Is het den minister bekend, dat in ver band met den ontstellend hoogen prijs van de aardappelen een groot deel van het min- der-koopkrachtig publiek sinds geruimen tijd niet bij machte is zich van dit Holland- sche volksvoedsel bij uitnemendheid te voorzien? 2. Wat denkt de minister te doen om aan dezen onhoudbaren toestand, die niet alleen ernstig ongerief voor de consumenten, maar daarnaast financieele schade beteekent voor consumenten, producenten en distribuanten, zoo spoedig mogelijk een einde te maken? MARCHANT ET D'ANSEMBOURG NIET TOEGELATEN ALS STATENLID. Geloofsbrieven niet in orde. Door het overlijden van den heer De Bock moest gister een nieuw Limburgsch Statenlid benoemd worden. Diens geloofsbrieven werden onderzocht. De kwestie van de nationaliteit werd ter zijde gesteld. De geloofsbrieven voldeden evenwel niet aan de Kieswet, zoodat het nieuw te benoemen lid, jhr. M. Graaf de Marchant et d'Ansembourg niet werd toe gelaten. PRO ZS-WW* TOt het Engelsch ranj ARTHURSOMERS ROCHE Door Mr. P. v. D. 23) Door Dick en Billy ondersteund, hinkte ik naar boven. De vrouwen, met opgewon den stemmen, kwamen achterpa, als dwa zen babbelend, en de babylonische spraak verwarring werd nog Vermeerderd door de gillen van een dienstmeisje, dat klaarblij kelijk voor zichzelve had uitgemaakt, dat zenuwachtig roepen niet het uitsluitend voorrecht vgp mevrouw was. Toen ik eenmaal op mijn kamer was, liet Dick mij vrij langen tijd om op mijn ver haal te komen, door de dames mede te dee- len, dat de gewonde held naar alle waar schijnlijkheid binnenkort in zijn pyama zou ontvangen, maar dat hij in den tusschentijd de deur moest sluiten. De vrijwillige ver pleegsters moesten zich maar in gelid op stellen, stelde hij vroolijk voor. „Ik heb een dokter opgebeld", zei hij. „Onderwijl zullen Billy en ik je uit de kleeren helpen". Ik keek tersluiks naar mijn riem, mij er over verwonderend, dat de daar aanwezige bobbel nog niet was opgemerkt. „Stel je niet aan", zei ik. „Dat zul je wel laten. Ik ben geen baby". „Je bent een zwaar getroffen man, Lacy", zei Dick. „Zoo toegetakeld als ik nog niet heb bijgewoond. Kom, help mij met hem op te tillen, Billy". „Ga uit de kamer", schreeuwde ik. „Het eenige, wat ik noodig heb, is een douche". „Je bent gek", zei Billy. Als antwoord ging ik onvast op mijn voeten staan, duwde hun hulpvaardige ar men op zij, greep myn pyama van het bed, waarop ze was gelegd, en ging de badka mer binnen. Protesteerend gingen Billy en Dick mij achterna. Op den drempel vloekte ik hen rondweg uit, en onder het wisselen van blikken van zonderlinge wanhoop, stonden zij mij toe alleen de kamer binnen te gaan. Het leek wel, alsof ik in iedere spier en ieder bot pijn had. Een buil op mijn rech terslaap klopte venijnig, en mijn linker oog deed pijn. Ik was, om de waarheid te zeggen, een flauwte nabij, maar een in el kaar zakken zou tot gevolg hebben, dat Dick en Billy naar binnen zouden stormen, mij op bed zouden leggen, en de sma ragden van de Seeley's zouden vinden. Want nu begon die impuls, die mij had ingeblazen het collier te verstoppen, zich af te teekenen in mijn geest en bewees, dat hetgeen wij losweg als impuls betitelen, veelvuldig het resultaat is van processen, waarvan wij de logica niet zuiver vanwege het feit, dat wij niet in staat zijn geweest haar te volgen, kunnen ontkennen. Onze geesten zijn geheimzinniger dan onze lichamen. 't Onverwoestbare hart van een waar niets aan verslij ten kan, de S. K. A. Rotor. Vraag eens aan Uw electricien wat dat is! Verkrijgbaar bij HEUSEVELDT N.V., Langestr. 24, 76, Achterstr. Houttil, Alkmaar, Telefoon 4170. TWBE MOTORRIJDERS ZWAAR GEWOND. Maandagavond omstreeks zeven uur had op de hoek van de Gysbrecht van Amstel- straat en de Loosdrechtscheweg te Hilver sum een ernstig verkeersongeluk plaats, .chrijft het Vbld. Terwijl de 33-jarige chauffeur V. van de Nieuwe Haven komende, de Loosdrechtsche weg overstak, naderde tezelfdertijd uit de richting Loosdrecht een motorrijwiel, be stuurd door den 43-jarigen H. C. D. met duo-passagier, den 35-jarigen J. W. De chauffeur van de vrachtwagen was reeds het kruispunt meer dan halverwege gepasseerd, doch het motorrijwiel had een dergelijke snelheid, dat een botsing onver mijdelijk was. Hoewel de chauffeur door links uitwijken, poogde de aanrijding te ver mijden, schoof het motorrijwiel onder de laadbak door, terwijl de beide berijders van het voertuig afgeworpen werden en roerloos op het wegdek bleven liggen. Dr. Z., die onmiddellijk gealarmeerd werd, gelastte overbrenging per ziekenauto naar de R.K. Ziekenverpleging. De toestand dei- beide slachtoffers was gisteravond zeer ern stig. Den chauffeur treft, naar de politie mededeelde, geen schuld. NATIONAAL CONGRES „HET WIT GELE KRUIS". Ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan der federatie. Ter gelegenheid van haar vijftienjarig be staan is de nationale federatie Het Wit-Gele Kruis heden te Utrecht in congres bijeenge komen, onder voorzitterschap van oud-minis ter mr. T. J. Verschuur. Deze opende des ochtens om elf uur de vergadering met een rede, waarin hij allereerst de vele gasten welkom heette. Mr. Verschuur besprak vervolgens uitvoe rig den ontwikkelingsgang in de afgeloopen vijftien jaar en de taak van de vereeniging. Na hem voerden nog o.m. het woord de arts V. Nolet uit Oldenzaal over „De orde ning van de gezondheidszorg", dr. H. Koe nen over „De zorg voor moeder en kind". -.3 BRAND IN EEN FLATGEBOUW. Twee flats uitgebrand. In het nieuwe flatgebouw van de vereeniging „Samenwerking" het z.g. „nieuwe huis" op het Roelof Hartplein, hoek J. M. Coenenstraat te Amsterdam is hedennacht brand uitgebroken. Dank zij het spoedig en krachtig ingrijpen van de brandweer, kon deze brand, welke zich aanvankelijk zeer ernstig deed aanzien, beperkt blijven tot een tweetal flats. Te ongeveer drie uur bespeurde een be woonster van de tweede etage een sterke brandlucht. Zij begaf zich daarop naar het balcon en zag vandaar, dat er rookwolken uit een der ramen van de vijfde verdieping van het gebouw opstegen. Onmiddellijk maakte zij alarm waarop de brandweer werd gewaarschuwd, welke spoedig met de motorspuiten uit de Honthorststraat en den Amstelveenscheweg, een ladder- en gereed schapswagen ter plaatse verscheen. Flat no. 158, bewoond door een verpleeg ster, mej. L., die op dat oogenblik niet thuis was, stond toen reeds in lichterlaaie en er ontwikkelden zich dikke rookwolken door de gangen van het gebouw. Het allereerste en voornaamste werk was nu de bewoners van het gebouw, 186 in ge tal, voor zoover die nog sliepen, te wekken Want als de inbreker niet iemand was, die door Slavini's chef erop uit was ge stuurd, maar toevallig iemand die voor eigen risico werkte, dan was zy'n daad een buitenkans voor mij. Hoe zou dan van mij kunnen worden verwacht, dat ik een col lier zou stelen, dat al door iemand anders was gestolen? Aan den anderen kant zou hij natuurlijk, wanneer hij als spion was uitgezonden om mijn gangen na te gaan, en plotseling had besloten de zaak in eigen hand te nemen, berichten, dat ik de ju- weelen van hem had weggenomen, en zou den de poppen aan het dansen zijn. Maar als hij op zijn eigen houtje werkte en hij aan zijn vervolgers, die hem nu zochten, wist te ontsnappen, zou er noodzakelijker wijze wel worden aangenomen, dat hij het collier nog bezat. Zelfs indien hij zou wor den gepakt en zou verklaren, dat ik hem de smaragden had ontworsteld, zou zijn verhaal bezwaarlijk bij de Wetheralls ge loof vinden. Maar Slavini en de anderen zouden hem in dat geval natuurlijk wel gelooven. Ik hoopte op de ontsnapping van dien inbreker zooals ik zelden in mijn leven er gens op gehoopt had. Niet dat een gevoel van verwantschap van loopbaan mij daarbij leidde, maar omdat zyn ontsnapping voor my zou beteekenen, dat ik van iedere nood zakelijkheid om Slavini's instructies te gehoorzamen zou zijn vrijgesteld. Niet dat het in mijn bedoeling lag het collier te be houden. Ik wilde Jeanne alleen doen ge looven, dat het met den inbreker was ver dwenen. Op een zeker tijdstip, niet te ver in de toekomst verwijderd, zou dan, naar ik vertrouwde, wanneer ik Slavini's meester van aangezicht tot aangezicht had ontmoet Donderdag 14 Juli. HILVERSUM. 1875 en 415,5 M. (AVRO-uitz.) 8.—Gr.pl. (8.30 Ber.) 10.Morgenwijding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Pianovoordr. 10.55 Deel. 11.15 Omroeporkest en solist. 12.Ko- vacs Lajos' orkest. (12.15 Ber.) 12.45 Gr.pl. 1.15 Avro-Aeolian- orkest. 2.— Paedagogische causerie. 2.30 Renova-kwintet en solisten. 4,Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Gr.pl. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Kovacs Lajos' orkest. 6.30 Sporthalfuurtje. 7.Secco's Gita- nos. 7.40 Interview. 8.ANP-ber. 8.15 Omroeporkest mmv. solisten. 9.15 Radiotooneel. 10.— Br. Kwist's Hawaiïan-ensemble en solisten. 11.ANP-ber., hierna tot 12.De Blue Syncopators. HILVERSUM, 301,5 M. (8.—9.15 en 11.—2.— KRO, de NCRV van 10.— 11.— en 2.12.uur). 8.—9.15 Gr.pl. (8.15 Ber.) 10.— Gr.pl. 10.15 Morgendienst. 12.Ber. 12.15 KRO-orkest. (1.—1.20 Gr.pl.) 2 Handwerkuurtje. 2.55 Gr.pl. 3.— Voor de vrouw. 3.30 Gr.pl. 3.45 Bij bellezing. 4.45 Gr.pl. 5.Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Sonora-kwintet en gr.pl. 6.45 CNV- kwartiertje. 7.Ber. 7.15 Journa listiek weekoverzicht. 7.458. Rep. 8.05 ANP- en herh. SOS-ber. 8.15 Christ. Oratoriumvereen. te Utrecht, NCRV-orkest en solisten. 9.05 Causerie over het Christ. On derwijs. 9.35 Verv. concert. 10.30 ANP-ber. 10.35 Gr.pl. 10.45 Gym nastiekles. 11.Gr.pl. Ca. 11.50 12.Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.25 Het Entente-strijkkwartet en soliste. 12.05 Orgelspel. 12.35 BBC-Mid- land-orkest. 1.35 Sportrep. 1.50 De Wessex Players. 2.35- Zang en piano. 3.20 Gr.pl. 3.35 Het Sted. Orkest van Bournemouth en soliste. 5.05 Gr.pl. 5.20 Het Serge Krish Septet. 6.05 Sportrep. 6.20 Ber. 6.45 Het Viani-Sextet. 7.30 Carroll Gib bons en de Savoy Hotel Orpheans. 8.20 BBC-Northern-orkest en solist. 9.20 Variété-progr. 10.Korte kerkdienst. 10.20 Ber. 10.45 Het Leslie Bridgewater Kwintet. 11.20 Bert Firman en zyn orkest. 11.50 12.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 8.10, 8.55 9 20 en 11.20 Gr.pl. 12.40 Cantrelle- orkest 4 20 Accordeonsoli. 4.35 Chansons 5.20 Radiotooneel 7.35 Gr. Dl 8 35 Zang. 8.50 Symph.-concert mmv. het Raugelkoor. 10.50 Gr.pl. 11203-20 Het Visciano- en het Pascal-orkest. KEULEN, 456 M. 6.50 Gr.pl. 7.30 Schrammelensemble. 8.50 Omroep- dansorkest. 12.20 Omroeporkest. I.35 Gr.pl, 2.30 Populair concert 4 20 Lippische Landesorkest. 6.35 Zang en piano. 7.30 Robert Gaden's orkest. 8.50 Omroeporkest en -mannenkoor, en HJ-ensemble. 10.35 Gr.pl. 10.50 Omroepklein- orkest en solist. 12.20—3.20 Om- roepkleinorkest mmv. solist. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 12 20 Gr.pl. 12.50 en 1.30 Omroep- dansorkest. 1.50-2.20 Gr.pl. 5.20 Omroepdansorkest en gr.pl. 6.05 en 7 23 Grpl. 8.20 José Schnyders' orkest. 10.10 en 10.30-11.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 1.— en 1.30 Om roeporkest. 1.502.20, 5.20, 6.35 en 7.35 Gr.pl. 8.20 Omroeporkest. 10.30 —11.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Pianoduo en solisten. 8.20 Deel. 8 30 Carl en Paul Woitschach met hun orkest. 10.20 Ber. 10.50 Viool en piano. 11.05 Ber. 11.202.20 Zie Keulen om 10.50. (1.151.26 Tijd sein). GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.—9.50, Radio PTT Nord 9.50—11.20, Parijs Radio II.20—12.20, Lond. Reg. 12.20—13.10, Brussel VI. 13.10—13.35, Keulen 13:35—14.50, Lond. Reg. 14.50 16.20, Keulen 16.20—17.20, Brussel Fr. 17.30—17.50, Keulen 17.50 18.20, Lond. Reg. 18.20—18.45, Brus sel Fr. 18.45—19.20, Keulen 19.20 20.50, Parijs R. 20.50—22.50, Brussel Fr. 22.50—23.20, Parijs R. 23.20— 24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Lu xemburg 9.2010.35, Lond. Reg. 10.35—12.05, Droitwich 12.05—24.—. Lijn 5: Diversen. en gerust te stellen, zoodat het werk van de brandweer niet noodeloos door een pa niek zou worden belemmerd. Inmiddels wakkerde het vuur aan en de dikke rookwolken maakten het de brand weer moeilijk om den vuurhaard te berei ken. Een straal werd vervolgens van bui tenaf direct op het vuur gericht terwijl de beide andere beletten, dat dit een uitweg kon vinden. Het mocht de brandweer dan ook na drie kwartier spuiten gelukken, het vuur, dat zich inmiddels ook aan de vierde verdie ping gelegen flat no. 125, bewoond door mej. P., had medegedeeld te bedwingen. Flat 159 was geheel uitgebrand, de daar onder gelegen flat slechts gedeeltelijk, doch had zeer veel waterschade bekomen. Juist toen order gegeven was om de slangen in te halen, laaide het vuur op de bovenste etage nog even opnieuw op, doch binnen enkele minuten waren de vlammen weder gedoofd en kon de brandweer met het nablusschingswerk aanvangen. JONGEN VERDRONKEN TE SCHELLINGWOUDE. Achttienjarige leerlingschipper. Gistermiddag is te Schellingwoude een schippersknecht, die naar de Oranjesluizen roeide en nie. bemerkte, dat de spuikolk open stond, met zijn boot in de zuiging terecht gekomen. De boot sloeg om, waardoor de jongen in het water terecht kwam en ver dronk Het slachtoffer is de 18-jarige B. Olijve, die gedurende een half jaar bij schipper H. Goedhart aan boord was als leerling en zijn poging mij te overheerschen uitein delijk had afgeslagen, Jeanne's collier aan haar kunnen worden teruggegeven. Maar middelerwijl zou ik de juweelen zeer zorgvuldig moeten verbergen ik nam mijn douche, huiverend. Maar wan neer nu, wat later, de inbreker zou zijn gepakt en zou vertellen, dat ik het col lier had, dan zou men zich mijn aandrin gen om alleen te worden gelaten, wel her inneren, en wanneer dan Dick en Billy geen geluiden van het nemen van een douche zouden hebben gehoord De wa terdruppels troffen myn gekneusden slaap even pijnlijk als hagelsteenen. Maar ten slotte leidden zij ertoe my op te kalefate ren, en toen ik mij afdroogde, was mijn flauwte geweken. Maarmorgenochtend zou ik wel lang mogen uitslapen. Een bediende zou dan rustig mijn kamer binnenkomen, op z'n tee- nen de badkamer binnengaan om de kamer te luchten. Daarom deed ik de smaragden in den zak van mijn pyama, wikkelde er wat zakdoeken omheen, wierp een sjamber- loek over het geheel en ging mijn slaapka mer weer binnen. Dick vatte mij zorgzaam bij den arm. Sa men tilden Billy en hij mij op en brachten mij in bed, de dekens instoppend. Ik ge loof, dat zij dachten, dat mijn behoefte om te douchen viel te wijten aan het feit, dat myn brein een beetje in de war was door de ruwe behandeling, die ik van den inbre ker had ondergaan. Dick evenzoo, voelde ik, betreurde zijn lichtvaardigheid, toen wij de slaapkamer waren binnengegaan. Inder daad zei hij iets van dien aard. „Ik wou je niet voor den gek houden, hoor, met die vrijwillige verpleegsters en schippersknecht. Olijve was afkomstig uit Kinderzorg uit de stichting Neerbosch. De schipper was 's ochtend met zyn gezin aan wal gegaan, na den knecht ge zegd te hebben aan boord te blijven. Deze heeft zich hieraan echter niet gestoord, met het bovengemelde noodlottige gevolg. Den geheelen middag is politie en sluis- personeel bezig geweest met dreggen. Eerst omstreeks zes uur heeft men het lijk opgehaald. Het is met de politieboot naar Amsterdam vervoerd. R.K. Werkliedenverbond. - In de giste ren te Nijmegen gehouden verbondsverga dering werd, na een inleiding van den heer J. Asberg, goedkeuring gehecht aan een drie-jarenplan voor een, in het a.s. najaar door het verbond te beginnen gecentrali seerde propaganda-actie voor de sociaal- economische ideeën, welke de beweging voorstaat en zooals die tot uitdrukking komen in de encycliek „quadragesimo anno". De hedenmorgen voortgezette vergadering werd bijgewoond door Z. Exc. mr. C. Gose- ling, minister van justitie en vice-voorzitter van den raad van ministers. Schooljongen fietst van Weenen naar Alphen aan de Rijn. - De 17-jarige Ween- sche scholier Fritz Pruckner heeft een be wonderenswaardige prestatie verricht schrijft Het Volk door geheel alleen van Weenen naar Alphen a. d. Ryn te fietsen om zyn zuster te bezoeken. De jongen heeft twaalf dagen over de reis gedaan, terwijl hij vier dagen bij Emmerik is vastgehouden, voor hij Holland binnen mocht. zoo. De dokter zal hier over een minuut zijn. Hoe voel je je nu, oude jongen?" „Niet zoo behagelijk", gaf ik ten ant woord. „Maar ik heb geen dokter noodig". „Desondanks zul je hem toch krijgen", zei Dick. En ik kreeg hem. Maar toen hij mij over mijn lichaam wilde bevoelen, schoot mij het collier in de herinnering en zorgde ik er voor, dat hij zyn bijstand beperkte tot mijn slaap en mijn oog. Toen hij weg was, wer den vervolgens de gasten van de partij bin nengeleid. Uit de spraakverwarring van vragen en uitroepen wist Jeanne's stem zich uitein delijk te bevrijden, en de anderen luister den naar haar, toen zy my haar verhasl vertelde. „Ik was nauwelijks een minuut in mijn kamersprak zy. „Ik had het meisje laten weggaan, omdat zy zoo moe scheen. Ik was mijn haar aan het opborstelen, en mijn col lier lag op de tafel voor my. Ik voelde iemand achter my. Er was een hand, die over mij heen reikte, en de smaragden greep. Ik gaf een gil en greep naar het col ier. De man hij was nog jong, niet ouder dan vyfentwintig, denk ik duwde mij weg en rende naar mijn raam. Hij nam zelfs niet den tijd het collier in zijn zak te doen. Want ik holde achter hem aan, m«t uitgestoken hand ik was veel te boos om na te denken het nam zijn beide handen in beslag mij af te weren, en hH pakte het collier in zijn mond..." r, V.DaL is wel hoogst eigenaardig", merkte Billy Brodbeck op. (Wordt vervolgd)

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6