Een Kunstcentrum op de HoogeVeluwe Plechtige opening van het Rijksmuseum Kröller-Müller. Schitterende verzameling. TWEEDE BLAD. ■SP STICHTING „NATIONAAL CENTRUM". He familie Taets van Amerongen heeft het kasteel Renswoude als steunpunt afgestaan aan de reeds over het kasteel Hardenbroek beschikkende stichting „Nationaal Centrum". Het kasteel ligt aan den aan schoonheid zoo rijken heirweg UtrechtZeistWoudenberg—Ede—Arnhem, op de oostelijke grens van Utrecht. ners omvatte. Zij werden gezamenlijk op de zevende plaats geklasseerd. Hierbij bevon den zich ook de vijf overige Nederlandsche renners. De uitslag van de etappe BayonnePau (115 K.M.) luidt: 1. Middelkamp 2 uur 51 min. 22 sec.; 2. Wengler (Duitschland); 3. Vissers (Bel gië) allen zelfden tijd; 4. Bersendero (Span je) uur 51 min. 33 sec.; 5. Frechaut (Frank rijk) 2 uur 51 min. 35 sec.; 6. Bini (Italië) zelfden tijd; 7. 79 renners, waaronder Domi- nicus, Schulte, van Schendel, Hellemons en van Nek, allen in 2 uur 51 min. 35 sec. Algemeene rangschikking: 1. Leducq (Frankrijk) 43 uur 55 sec.; 2. Wengler (Duitschland) 43 uur 1 min. 8 sec.; 3. Maje- rus (Luxemburg) 43 uur 1 min. 43 sec.; 4. Rossi (Italië) 43 uur 1 min. 55 sec.; 23. Mid delkamp 43 uur 8 min. 34 sec.; 38. v. Schen del 43 uur 11 min. 45 sec.; 64. van Nek 43 uur 26 min. 19 sec.; 73. Schulte 43 uur 34 m. 53 sec.; 79. Dominicus 43 uur 46 min. 50 sec.; 80. Hellemons 43 uur 48 min. 38 sec. Behalve Middelkamp, die zeven plaatsen in de algemeene rangschikking is vooruitge gaan, heeft geen der andere Nederlandsche renners zijn positie kunnen verbeteren. Zij bleven alle op dezelfde plaats in het klasse ment staan. VANAVOND OP DE WIELERBAAN! De traininsgwedstrijden van hedenavond beloven wat. Want daar heeft een liefhebber voor de 100 rondenrace voor amateurs en onafhanlcelijken als extra-prijs een stel wielen beschikbaar gesteld. En dat is zoo aanlokkelijk, dat opnieuw een groep Haar- lemsche renners zich opgegeven heeft voor deze race. We krijgen dus vanavond al weer een venijnigen strijd tusschen de Alkmaarders en de Haarlemmers in deze koers! Wie zal de gelukkige zijn? Pronk, Groot, Evers? Of de Best, Drost, de Brey? Of een der anderen, die niet direct tot de favorieten behooren? De strijd is geheel open en daardoor zal hij 'boeiend worden voor de toeschouwers. De rest van het programma is als van ouds: diverse races in het voorprogramma en na de pauze twee koppelwedstrijden. En nu eindelijk het weer is opgeknapt, zal ongetwijfeld een zeer talrijk publiek de ren ners vanavond aanmoedigen en het zal een avond, rijk aan spanning, misschien wel aan sensatie, meemaken. Dammen. DAMKAMPIOENSCHAP VAN ALKMAAR. De uitslagen van de in de 5e ronde ge speelde wedstrijden om het persoonlijk damkampioenschap van Alkmaar luiden als volgt: Groep A: C. A. de BreeJ. van Kersbergen 11 J. N. MooijN. Oud afgebr. K. A. JakschtovM. Polk uitgesteld Afegbroken partij: M. PolkJ. N. Mooij 02 Groep B: J. DoggerG. Oudshoorn 20 M. HemelsD. Marees afgebr. S. VosP. Ranzijn 02 P. Bakkum vrij. Groep C: A. KraakmanG. Woonijk 02 L. RavensteijnJ. Schuit 11 Afgebroken partij: J. van MontfoortA. Burgert 02 Zwemmen. TWEE REGLEMENTAIRE OVERWINNINGEN VOOR D.A.W. Tegenstanders komen niet op. D. A. W. II en III, beide op volle sterkte opgesteld, wachtten gisteravond vergeefs op hun resp. tegenstanders, de Ham II en P. Z. P. C. I, die in hun afdeelingen de laatste plaats bezetten. Het weinig bevredigende gevolg hiervan was, dat zoowel het tweede als het derde D. A. W.-zevental zonder spelen een regle mentaire 50 overwinning behaalde. Ook is het mogelijk, dat de Ham II en P. Z. P. C. I twee verliespunten krijgen, en dan alsnog naar Alkmaar moeten komen op een door den competitie-leider te bepa len datum, maar waarschijnlijk is dit niet. Voetbal MEINDERS' ZIEKTE VERLOOP. De Alcmaria-trainer Meinders ligt thans bijna drie maanden in het ziekenhuis. In het genezingsproces kwam onlangs eenige ver traging, doordat de patiënt tromboze kreeg. Thans echter gaat alles weer goed en op het oogenblik mag men hopen, dat over enkele weken Meinders naar huis kan gaan. Reeds mag hij per dag enkele oogenblikken het bed verlaten. Gelukkig voor den patiënt blijkt men hem niet te vergeten. Voortdurend krijgt hij be zoek van spelers, bestuursleden en vrien den. En gisteren was het voor hem een on vergetelijke dag: Meinders was gisteren jarig en zijn kamer werd herschapen in een bloe mentuin! Vrienden brachten ze mee of deden ze toezenden en behalve dat kreeg Mein ders ontelbare brieven. Hoe kan ik ze allemaal bedanken? vroeg hij. En hij riep onze hulp in. Welnu, schrijvers van brieven en schenkers van bloemen, gij weet het: de patiënt is u er zeer dankbaar voor en gij hebt hem er eenige zeer prettige uren mee bezorgd! Konden. NATIONALE WINDHONDENRFNNEN. De derde prijswinnaar bij de windhon- denrennen te Heiloo is geweest: Boedha van de Kaasstad van den heer H. J. Lizé te Heiloo. Deze jonge greyhound wordt pas 21 Juli een jaar en behaalde in zijne eersten offi- cieelen wedstrijd twee 3e prijzen, één voor vlakke baan en één voor hindernisrennen, een opmerkelrkc prestatie en iets dat zelden voorkomt. De eigenaar van Cheerful Bishop en van Lash Dash, de heer J. J. Wories uit Den Haag, voorspelde den blauw-grijzen Boedha en zijn prachtigen beigen nestbroer Berlios van de Kaasstad een groote toe komst. Schaken. HET TORNOOI OM HET KAMPIOEN SCHAP VAN NEDERLAND. Van den Bosch verloor van Van Mindeno. De uitslagen van de partijen, gespeeld in de twaalfde ronde van het tornooi om het persoonlijk kampioenschap van Nederland, luiden: Prinsde Groot Vi Muldervan Doesburgh 10 CortleverFontein YiYt Muilwijkvan Scheltinga 01 Van den Boschvan Mindeno 01 EuweLandau 10 1. en kampioen dr. M. Euwe 9 punten; 2. N. Cortlever 8 punten; 3. jhr. mr. dr. J. H. O. van den Bosch 7 punt; 4. A. D. de Groot 6 Yi punt; 5. en 6. T. D. van Scheltinga en S. Landau ieder 6 punten;- 7. dr. E. A. J. M. Mulder 5% punt; 8. L. Prins 5 punten; 9. G. R. D. van Doesburgh 3)4 punt; 10., 11. en 12. van Mindeno, J. H. C. Fontein en J. Muil wijk eider 3 punten. De spanning op den laatsten dag van den wedstrijd om het kampioenschap van Neder land was niet zoo groot als gedurende de voorgaande, omdat de belangrijkste partij, die tusschen Euwe en Landau reeds in de ochtenduren gespeeld was. Toen de talrijke schare bezoekers om twee uur kwam op dagen, was het pleit reeds beslecht. Op dit oogenblik was Euwe reeds kampioen van Nederland, doordat hij ook in de elfde ronde een overwinning behaald had en niet meer door anderen in te halen was. Toch kwamen de vele bezoekers niet bedrogen uit: zij kon den getuigen zijn van den strijd, welke ge leverd moest worden, voor de bezetting van de tweede en overige plaatsen. De spanning steeg, toen van den Bosch in een verlie§stelling geraakt was en van Min deno het uit kon maken. De verwachting, dat van den Bosch het gemakkelijk zou hebben, omdat hij den zwaksten tegenstander te bekampen had, kwam ook niet uit. In een Schotsche partij forceerde van den Bosch de stelling door wild op aanval te spelen. Hij rocheerde zelf aan den langen kant, waar zij koning niet veilig stond. Van Mindeno trok onmiddellijk met zijn officie ren er op uit om den vijandelijken koning onder vuur te nemen, na eerst zijn eigen koning in veiligheid te hebben gebracht. De geheele zaal was in opgewonden stemming, toen van Mindeno lang nadacht en men ver wachten kon, dat hij door een paardzet de beslissing zou brengen. Maar van Mindeno zag dit niet. Gelukkig was de stelling van van Mindeno zoo goed, dat van den Bosch aan verlies niet kon ontkomen. Doordat Cortlever tegen Fontein remise maakte, kon hij nog boven van den Bosch op de tweede plaats eindigen. Van den Bosch werd derde. Cortlever speelde on regelmatig, doch kwam slecht te staan. Door voorzichtig spel kon hij de balans in even wicht houden. Fontein nam met remise ge noegen. Prins speelde tegen de Groot op winst. In een Colle opening verkreeg hij aanval, wat hem de kwaliteit opleverde. De Groot ver kreeg echter als compensatie twee pionnen, welke voldoende waren om remise te hou den. Door dezen uitslag behaalde de Groot den vierden prijs. Van Scheltinga slaagde er in met zwart van Muilwijk te winnen en zoomede den vijfden prijs met Landau te deelen. In een Nimzo-Indische verdediging verkreeg hij aanval, welke succes opleverde. Mulder speelde tegen van Doesburg Spaansch. In het middenspel verschafte hij zfch een sterken vrijpion, welken hij tot C7 bracht. Van Doesburgh moest voor dezen pion een stuk geven, waarna Mulder in het 'eindspel won. Ook dit schaakevenement is thans ten einde. Het resultaat is in zooverre bevredi gend, dat de sterkste man gewonnen heeit, (want dat inderdaad dr. Euwe de sterkste schaakspeler in Nederland is, is m dit tdr- nooi wederom beweien. Motoren. CHtCUUT VAN DRBNTE ALS TREKPLEISTER. Gaat Assen dit jaar de 106.906 halen? De groote Britsche Tourist Trophy Races op het eiland Man in de Iersche Zee zijn verreden, de Belgische Grand Prix voor motorijwielen is achter den rug de beurt in de rij der groote klassieke snelheidswed strijden op den weg in ons oude Europa is nu aan den Grooten Prijs van Nederland van de K.N.M.V. en aan het Circuit van Drente, waarop thans onder den rook van Assen reeds druk gewerkt wordt voor de ontvangst van de tienduizenden en tiendui zenden die ook dit jaar op 29 en 30 Juli a.s. uit alle deelen van Nederland zullen toe- stroomen om den grooten strijd te aanschou wen van de sterren aan het internationale motorrijwielfirmament op de snelste machi nes die de hedendaagsche motorrijwielin dustrie kan voortbrengen. De gedachte al leen al Zaterdag 30 Juli a.s. dien grooten strijd in het Noorden der lands te aan schouwen, gaat weer dichte drommen enthousiasten in beweging brengen, drom men zoo groot, dat andere sportevenemen ten in Nederland daar meestal bij in het niet verzinken. Zelfs een voetbalwedstrijd Ne derlandBelgië met zijn 40.000 toeschou wers der laatste jaren kan qua belangstel ling nog lang niet tippen aan de Asser Races, wier toeschouwersaantal meestal de 60.000 wel overschrijdt en als het erg druk is aardig in de richting van twee gevulde Amsterdamsche Stadions gaat. Het Circuit van Drente is nu eenmaal al tijd een trekpleister geweest. En daar zijn ook verschillende goede redenen voor. In de eerste plaats is Assen waarlijk inter nationaal in den besten zin van het woord en stelt in dat opzicht de vermaarde Engel- sche T.T. Races geheel in de schaduw. Star ten op het eiland Man maar sporadisch bui tenlanders, de deelnemersschare die te As sen in het strijdperk komt, omvat zoovele buitenlandsche sterren, is zoo internationaal, dat het publiek reeds van te voren vast overtuigd is dat geen enkel „motorslagveld van Europa" als kijkspel meer bieden kan. Daarnaast is er het bewustzijn dat de grond slag aanwezig is voor fairen en spannenden strijd, omdat het Circuit van Drente van dien aard is, dat ook volkomen vreemden, die er voor het verschijnen voldoende be kendheid met de wegen kunnen verwerven in de training om met gelijke kansen wat kennis van het Circuit aangaat den strijd te kunnen aanvaarden. Dat maakt dit gebeu ren op een der twee snelste Circuits van Europa extra interessant, terwijl bovendien de voorlichting van het publiek, de organi satie van het geheel en de orde en veilig heidsmaatregelen ook tot het allerbeste be hooren wat Motor-Europa op dit gebied kent. Door dit alles groeide door de jaren heen de kracht van het Circuit van Drente als trekpleisters. En nu komt daar dit jaar nog een extra attractie bij. Want voor het eerst zullen de races zoodanig zijn verdeeld, dat zoowel 's middags als 's morgens het publiek het noodige te zien krijgt en begint de groote dag met een volslagen nieuwtje een nationale race voor Nederlandsche juniores die een groote attractie zal zijn voor talloozen, zooals wel bleek op het Cir cuit van Limburg op 26 Juni j.L waar meer dan 25.000 toeschouwers toestroomden om de eerste nationale races in Nederland te aanschouwen. Gezien dezen geweldigen toeloop is er alle reden om te veronderstellen, dat het Circuit van Drente met zijn uitgelezen internatio naal programma en zijn schitterende orga nisatie dit keer een record aantal toeschou wers trekken gaat, dat in de richting van de 100.000 kan komen. DE INTERNATIONALE ZESDAAGSCHE TE WALES. Zware tweede dag. Het traject van den tweeden dag van de internationale motorzesdaagsche, dat over 470 K.M. voerde, was zeer zwaar. Vaak moesten de rijders met hun machines door het water waden en het viel niet te verwon deren, dat verscheidene deelnemers straf- punten opliepen of moesten uitvallen. De ploeg van Duitschland is uit elkaar gevallen, evenals die van Tsjechoslowakije, zoodat alleen Engeland voor de trophy is overge bleven. Bij Krauss moest het zijspan gedemonteerd worden, terwijl de solorijders Fahler, Scherzer en Demmelbauer strafpunten op liepen. In den strijd om de zilvere vaas zijn al leen de teams van Duitschland a, Nederland a., Ierland a. en b. en Zweden a. nog zonder strafpunten. Onze rijders van 't a-team, van Hamersveld, Roest en Bovee, hebbx het uit stekend gedaan en zijn vol goede hoop, dat zij de zesdaagsche zonder strafpunten zul len uitrijden. Van de Nederlandsche deelne mers zijn alleen van Dinther, Zuur, Bovee, Roest, van Hamersveld, Fyma, Renooy en Verkerke nog zonder strafpunten. Uitgeval len zijn Van der Voort, Van den Berg, Schot van het Nederlandsche Ariel-team, Meierdress van dezelfde ploeg en Schraven- dijk van het DKW-team. Voorts heeft Zij laard 1 strafpunt, Persoon eveneens 1 straf- punt, Sybrandy met Triumph 14 strafpunten en Wuis 20. Van Dinther heeft nog een kleine botsing gehad, welke gelukkig goed is afgeloopen. Later op den avond is besloten de zijspan van Wuis uit den wedstrijd te nemen. Er is nog geen beslissing genomen, of het beruch te gedeelte van het eerste traject van Maan dag geneutraliseerd zal worden. Vandaag wordt het traject van gisteren in omgekeerde volgorde gereden. Nederland kan trotsch zijn op de dem ping van de Zuiderzee, een gigantisch werk dat goeddeels in kwade tijden werd volvoerd, er is een andere zaak, waarvoor de nationale trots niet minder gerechtvaardigd is. Wij bedoelen het geen tot stand gebracht is op de Hooge Veluwe, waar vandaag een nieuw be langrijk stadium wordt ingeluid door de plechtige opening van het Rijksmuseum Kröller-Müller in tegenwoordigheid, naar de verwachting was, van drie mi nisters. Imposant ontwerp-van de Velde. Ongeveer twintig jaar geleden, lang nadat de heer Kröller het uitgestrekte bezit de Hooge Veluwe een terrein van 6600 H.A. had aangekocht, werden de eerste voor bereidingen getroffen voor den bouw van een grootsch museumgebouw aan den voet van het hoogste punt den „Franschen Berg", waarin de onvolprezen verzameling van mevr. KröllerMüller onderdak zou krij gen. Henry van de Velde, de Belgische Ber- lage, maakte een imposant ontwerp voor dit naar Hollandsche begrippen fantastisch plan. De eerste betonnen muren, bestemd voor den ingang, waren reeds opgericht en ge lijken de steile wanden van een rots, zoo merkwaardig zijn ze met den berg „ver groeid". De benoodigde blokken zandsteen waren aangevoerd, maar het plan kon plotseling geen doorgang meer vinden, en nu liggen ze al die jaren her en der in het zand te wach ten op den grooten toovenaar, die ze uit hun gedwongen slaap wekken zal. Regen en vorst laten ook deze massieve blokken niet ongemoeid, sommige vertoonen zelfs diepe scheuren en barsten Den len Mei 1935 werd het geweldige terrein verkocht aan de met behulp van den Staat in 't leven geroepen Stichting „Na tionaal Park de Hooge Veluwe". Men her innert zich dit geval, waarover de toen malige minister, mr. H. P. Marchant, die de transactie met hartstocht verdedigde, en later als leider van de Stichting optrad, het een en ander te hooren heeft gekregen. Nu de hartstochten pro en contra geluwd zijn, kan men wel moeilijk anders dan toe geven, dat zijn politiek er een van ruime en vooruitziende allure is geweest. Marchant had het geluk aan zijn zijde. In die dagen bleek namelijk dat de N.U.M.-in-liquidatie nog een bedrag van 8 ton rijk was, waarmee men eigenlijk niets kon aanvangen. Dit be drag nu werd als hypothecaire geldleening tegen 2 verstrekt aan de bovengenoemde stichting. Schenking aan den Staat. Nadat de heer Kröller op deze zeer in schikkelijke wijze van het terrein af stand had gedaan, schonk mevr. Kröller Müller haar wereldvermaarde kunstver zameling, in een reeks van jaren met niet aflatende toewijding, grooten smaak en fijne intelligentie opgebouwd, in haar geheel aan het Rijk. Het Rijk nam tegen over deze inderdad vorstelijke geste geen andere verplichting op zich dan deze col lectie die voor niet minder dan vijf millioen is verzekerd! intact te houden en op het bewuste terrein te bewaren. Dit laatste werd den Staat extra gemakke lijk gemaakt doordat mevr. Kröller, weten de, dat van het oorspronkelijk project-v. d. Velde voorloopig nog niets kon komen, aan denzelfden bouwmeester opdroeg een semi- permanent museum te ontwerpen in het midden van de Hooge Veluwe, dichtbij de Pampelt. Hoewel dit gebouw, veel soberder en bescheidener opgezet dan het oude plan, niet hooger dan 6.50 meter, maar dan toch dank zij z'n 95 meter lengte en maximaal 35 meter breedte een totale wandopper- vlakte bezittend van 4000 vierkante meter, reeds een respectabele kwantiteit huisvest is dit nog niet de helft van wat de verzame ling in werkelijkheid bevat. De andere helft is tydeiijk ondergebracht in de kelders van het St. Hubertus-huis, bouwwerk van wijien Berlage, waar het echtpaar Kröller tegen woordig zelf woont. „Gaat u maar zien en overtuigt u van de waarheid", aldus oud-minister Marchant in zijn genoegelijke tafelspeech tot de dames en heeren van de binnen- en buitenlandsche pers, die het museum dezer dagen waren komen bezichtigen, en daarna op een uitge lezen Gelderschen koffiemaaltijd onthaald werden, op de schilderachtige deel van het jagershuis „Oud Reemst", leutig met papie ren bruiloftsslingers versierd. „U behoeft mij niet te gelooven, maar het is de waar heid." Liever dan dit te doen namen wij ons voor het museum nog eens in het najaar te gaan bezoeken, wanneer, hetgeen thans geëxposeerd is, verwisseld wordt voor het geen in de kelders ligt. Een olifant op een bovenhuis! Mr. Marchant sprak, meer beeldend dan aannemelijk, van een olifant, die aan een bovenhuisbewoner ten geschenke is geven. Wat moet men doen in zoo'n ge val? Men zit er mee. Voorloopig heeft men aan den olifant een salon en een slaapkamer afgestaan. Maar tevreden is hij niet Intusschen: de salon en slaapkamer, alias het nieuwe museum bij de Pampelt is een uitnemend werk. Wij wisten niet, dat de op het grootsche aangelegde v. d. Velde ook zoo discreet en teruggehouden zijn kon. De uiterlijke vormgeving is zoo eenvoudig en sober, de bijna honderd meter lange zijgevel, vrijwel zonder één raam, is ondanks één enkele verspringing zoo nuchter en strak, dat men denkt aan den achterkant van een Dudokiaansch Columbarium. Al is het ge bouw toch heel knap in het omringende landschap opgenomen! Wie de zalen be treedt, beleeft een groote verrassing. Niet alleen is de generale indeeling over zichtelijk en planmatig, maar ook zijn de onderlinge verhoudingen prettig en logisch. Links en rechts van een breede gang liggen zijzalen, die door groote openingen met de middengang zijn verbonden. Vervolgens stuit men op een open binnenplaats, die om sloten wordt door de vier langste zalen van het museum, welke vier, alsook de ruimten die er dwars op staan, gewijd zijn aan hel werk van Vincent van Gogh. dat, naar de belangstellende lezer weet, de schoone kern van deze verzameling vormt. Is men deze zalen gepasseerd, dan staat men opnieuw in een breede gang die twintig meter lang is en ook weer toegang geeft tot ruime zij kabinetten. Tenslotte zijn de intieme ver trekken achterin behangen met schilderijen. De blanke wanden vormen een goeden ach tergrond voor de hier bijeengebrachte kunst, maar bovendien is het lichtprobleem op moderne en gevoelige wijze opgelost, weinig minder doelmatig dan in het alomgeprezen museum Boymans. Ook den uitvoerend ar chitect G. W. Baas te Otterlo komt voor de wijze waarop hij de plannen gerealiseerd heeft alle lof toe. Temeer waar het geheele werk is uitgevoerd in werkverschaffing, met vaklieden uit de gemeente Arnhem. De stille, stemmige binnenplaats is versierd met een markant en forsch beeldhouwwerk van Mendes da Costa. Een openbaring! Is het al op zichzelf een genoegen in deze lichte en prettig ingedeelde ruimten te vertoeven, de edelste genieting komt voort uit het rustig beschouwen van de kunstverzameling zelf, die voor hen die haar nog niet kenden, weinig minder dan een openbaring is. Mevr. Kröller-Müller heeft in den loop der jaren niet alleen schilderijen verzameld rondom Vincent van Gogh (250 stuks), een groote groep realisten, impressionisten, pointillisten en modernen, alsook een in drukwekkende collectie oude meesters zij heeft daarnaast oude en moderne beeld houwwerken, Chineesch porcelein, Delftsch aardewerk en schoone stijlmeubelen bij haar schitterende verzameling ingelijfd. Zoodoen de is er voor iederen bezoeker iets van zijn gading en hebben de zalen niets van het steriele dat wel eens aan moderne galerijen eigen wil zijn, waar alleen schilderkunst vertegenwoordigd is. Intusschen: de apotheose in zekeren zin blijft voor het slot bewaard. Voor die apotheose zorgt Henry van de Velde in de reeks teekeningen en plattegronden van het bouwwerk dat hy indertijd voor de Hooge Veluwe had gedroomd, thans in een der achterzalen plechtig uitgestald. Men kan nog zoo bekoord zijn door het geen tot stand is gebracht, men blijkt smar telijk gevoelen, dat dit het eigenlijke niet is. Het eigenlijke is dat machtige bouwwerk met zijn hechte blokkenstapeling, zijn ma jestueuze vormen en indrukwekkenden plattegrond, dat de Belgische bouwmeester zich hier gedacht heeft, en dat een waar achtige tempel zal zijn voor de kust, die aan de weidschheid van het landschap een even weidsch antwoord geeft. Terwijl het thans niet anders dan een voortijdige ruïne is, een deplorabel schouwspel van blokken en brok ken zonder ziel. Wij zeggen het mr. Marchant na: Regee ring, gij zoekt naar werkverruiming; welnu, hier vindt gij volop wat gij zoekt!

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8