(jioote lotmj! Hoofdprijs: Veilig woonhuis Prijs per lot r.1.- INDISCHE JAARBEURZEN. JUovinciaal Tlieuws Waarde dI. mf <0.000.- Tweede prijs: 4d.6cyl.NA5H-auto Witte tanden, frissche mond en een schoone tong In het Oosten zijn het meer tentoonstellingen met een Luna-park. HEILOO HEERHUGOWAARD ZUIDSCHARWOUDE BERGEN CASTRICUM URSEM STOMPETOREN Glimlachje WIERINGERWAARD BROEK OP LANGEND1JI< Pluimveeteelt. NEDFRL. VEREEN. VOOR LUCHTBESCHERMING DERDE BEAD. Indien U poetst met Ivorol (volgens nieuw recept). Heerlijk schuimend. Frisch van smaak en zeer zuinig. Tube 60, 40, 25 ct. Doos 20 ct. Bisschoppelijk bezoek. Dinsdag had hier op Kapel de bede vaart plaats van de parochie's uit Haarlem. Het bezoek was buitengewoon groot, waar aan het bezoek van Mgr. Huiberts, bisschop van Haarlem, niet vreemd is geweest. Om 9 uur werd door Haarlems kerk vorst een pontificale Hoogmis opgedragen en om 4 Yt uur een pontificaal lof met Sacraments-processie. Alles ging met groot ceremonieel gepaard. Het bezoek van den bisschop was te bemerken aan den vlagge- tooi in de omgeving van Kapel. Adres aan den Raad. Door de makelaars Eekhof, Muntjewerf en Rus is een adres tot den Raad gericht, waarin wordt gevraagd om te komen tot be lastingverlaging. Zooals bekend staat de per- soneele belasting met 200 opcenten in top. Dit uitvoerige adres is in het bestuur van de V.V.V. behandeld. Door genoemde make laars was verzocht om hieraan adhaesie te betuigen. Het bestuur heeft hieraan gevolg gegeven, hoewel het unaniem van oordeel was, dat de classificatie niet juist is. Heiloo staat voor de personeele belasting nog altijd in de 7e klasse, terwijl de vijfde, nog beter de vierde klasse dringend noodig zou zijn. Ook van andere zijde wordt geageerd tegen de classificatie. Misschien zal dit wel de in zet voor de gemeenteraadsverkiezing in 1939 zijn. Wedstrijd tuinbeplantine. In het bestuur van de vereeniging Flo- ralia is besloten om dit jaar een wedstrijd te organiseeren voor aanleg en onderhoud van tuinen. Zal dit slagen dan zal het noodig zijn dat allen meewerken. En op dit terrein is nog veel te doen. Geslaagd. Als costumière zijn geslaagd de dames A. Zoon en G. Haanraads te Heiloo en C. Beentjes te Egmond-Binnen; voor lingerie de dames C. Kaandorp, A. Heijne, R. Kuijper, J. van Velsen, R. Steenvoorden, C. Schuijt en C. Zoon. Schoolfeest Wegens de hier in ernstige mate heer- schende mazelen en bof is men voornemens zoo mogelijk het feest der christelijke school dat bepaald was op 15 Juli, eenigen tijd uit te stellen. Jubileumfeesten, Blijkens een aan de daarvoor in aan merking komende besturen van plaatselijke vereenigingen gericht schrijven, is het comité tot viering van Nat. gedenkdagen van plan, op 5 September in den namiddag kinderfeesten te organiseeren. Voor den 6den is de dagverdeeling aldus: 7'A uur: reveille en luiden der klokken; 8 uur: kerkdiensten; v.m. muziek; n.m. op tocht en des avonds: avondfeesten. Aan komen vliegen. By den heer S. de Boer Kz. alhier is 'n postduif aan komen vliegen met op een alluminiumrlng de volgende aanduiding: 35 Pel Nurp 496 en op een gummiring W 237. Tijdelijk gemeente-veldwachter. Door den commissaris der koningin in de provincie Noordholland is aan den tijde- lijken gemeente-veldwachter G. Lammers, in verband met diens benoeming bij de rijks veld wacht, met ingang van 15 Juli a.s. ais zoodanig eervol ontslag verleend en tot bezoldigd gemeente-veldwachter in tijdely- ken dienst voor het tijdvak van 15 Juli tot 15 September 1938 benoemd de heer S. Boterhoek te Schoorl. Sleutelbeen gebroken. Gp den hoek van den Zeeweg en Hee- renweg is een grasveld, dat de jeugd ge bruikt om saltos mortales te maken. Zoo ge beurde ook Dinsdagavond, doch ditmaal had de 21-jarige G. de Groot het ongeluk in een kuiltje te trappen, waardoor zijn sprong mislukte en hij op zijn linkersleutelbeen terecht kwam, dat brak. Dr. Leenaerts ver leende de eerste hulp en heeft het slacht offer naar huis gebracht. Kostelooze rijwielplaatjes. Voor het bekomen van kostelooze rij wielplaatjes zal alhier vaswegen de Rijks belastingen zitting worden gehouden op het gemeentehuis Maandagavond 18 Juli en 25 Juli telkens van 810 uur. Kostelooze rijwiel plaatjes. Voor het aanvragen van een kosteloos rijwielbelastingmerk voor het tijdvak aan vangende 1 Augustus 1938, kan men zich wenden tot den Ass. dienstgeleider der directe belastingen enz. te Stompetoren, uitsluitend op de volgende dagen en uren: Zaterdag 16 Juli van 1618 uur; Maandag 18 Juli van 1821 uur; Zaterdag 23 Juli van 1818 uur; Maandag 1 Aug. van 821 uur; Vrijdag 5 Aug. van 1821 uur. „Het spijt me wel, maar ik kan zuster Pietersen onmogelijk sto ren!" Postduif komen aanvliegen. Dinsdagmiddag kwam op het erf van den heer K. Kloosterboer alhier aan de Noordervaart een postduif aanvliegen. Aan den eenen poot zat een gummiring met de cijfers D. T. 330, aan den anderen 'n ijzeren ring waarop 8619—337 a. Geslaagd. De candidaat Daniël Kaan is te Den Helder geslaagd voor de H. B. S. Benoemd. Tot badmeester van de bad- en zwem inrichting alhier is de heer P. den Hartigh benoemd. Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door onze abonné's worden gezonden aan Dr. te Hennepe, Heemraadsingel 111 te Rot terdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. Een en ander over coccidiosis. Met het oog op het warme, broeierige weer kom ik eerst eenige brieven bespreken, die mij door lezers gezonden werden en waaruit bij nader onderzoek aan de Rijks serum inrichting bleek, dat de gevreesde coccidiosis in het spel is. Dit is een der ver- raderlijkste zomerziekten der kuikens, juist omdat zij zich onder zoo sterk verschillende vormen voordoet. Daarop is juist mijn ern stigste waarschuwing gericht: coccidiosis doet zich niet voor onder een bepaalden vorm zooals wel eens in ouderwetsche artikelen vermeld wordt, Daar kan men nog strijk en zet lezen dat coccidiosis zich als bloed- diarrhee voordoet, met het gevolg dat als er sterfte optreedt zonder bloeddiarrhee, de menschen denken: och, het is niet erg, het is geen coccidiosis. Deze onjuiste meening is hoogst gevaarlijk en er kan niet genoeg tegen gewaarschuwd worden. Ik geef nu eerst eenige brieven van lezers en vermeld er bij, dat ik op grond van een brief geen ziekte kan onderkennen, zoodat ik steeds aanraad eenige kuikens ter gratis onderzoek naar de Rijksseruminrichting te Rotterdam op te zenden. In geval van cocci diosis heeft men dan meestal al binnen 24 uur bericht en kan men onmiddellijk de noodige maatregelen nemen. 1. Ik zou graag willen weten wat mijn kuikens mankeeren. De eerste drie weken groeiden ze best, maar toen wilden ze op eens niet meer. Ze aten nog wel best, maar groeiden niet meer en ze maken over het algemeen te veel mest. Ik heb al een paar jaren met hetzelfde verschijnsel te doen. 2. Mijn hennetjes zijn thans 6 weken, ze worden normaal gevoerd met opfokvoer van en grof kuikenzaad. Misschien krij gen ze niet voldoende groenvoer. De zieken zijn nog oogenschijnlijk gezond, maar ze worden geleidelijk aan luateloos en kunnen niet meer op de beenen gaan of staan. Het proces voltrekt zich in één dag, dus nogal vlug. De uitwerpselen zijn naar mijn inzieht goed. 3. De kuikens zijn vijf weken oud, we heb ben er 250. De eerste veertien dagen groei den ze uitstekend, nu blijven ze verder zoo groot als ze zijn, ze gaan niet dood en eten even goed als de anderen. We hebben er al een 20 a 25 opgeruimd. 4. Onze jonge kippen zijn erg bleek aan den kop en ze gapen en enkelen geven een geluid. Verder loopen ze kreupel, den eenen poot steken ze vooruit en den anderen ach teruit. En zoo vermageren ze langzamerhand en sterven. Ze loopen volop in het gras. Bij deze vier brieven merken we op, dat er al heel weinig typische verschijnselen op gemerkt worden en dat in sommige gevallen (1 en 3) de ziekte al heel gauw begonnen is met stilstand in den groei, terwijl de eetlust nog goed bleef. In brieven 2 en 4 komt een ander verschijn sel n§ar voren dat ook bij andere ziekten wel opgemerkt wordt, n.1. zwak op de bee nen, onzekere gang, kreupel loopen. Dat kan bij kuikens ook door Engelsche ziekte, long ontsteking. verlamming ontstaan en alleen microscopisch onderzoek kan tenslotte de oplossing brengen. In brief 4 merken we nog meer op: „ga pen" en „een geluid maken". Meestal is dit een geluid net als van dieren die snot heb ben en snptverschünseien komen bij cocci» diosis ook vaak voor. Het gapen en de ver lammingsverschijnselen wijzen op zenuwaan doeningen en dergelijke verschijnselen ko» men bij de beruchte jonge hennen-verlam- ming ook voor eer kqmen we dan ook op een terrein, dat aan de wetenschap de grootste moeilijk heden opgeleverd heeft en tot voor betrek kelijk korten tijd heeft men zelfs aangeno» men dat ooepisdiosis eëfc der oorzaken der verlamming was. Tegenwoordig staat men op het standpunt dat bij verlamming wel Coccidiosis voorkomt en omgekeerd hij coc cidiosis is wel verlamming, maar dat de hei de ziekten toch niets met elkaar te maken hebben, zoodat men heel veel gevallen vindt van coccidiosis zonder verlamming en veel verlamming zonder coccidiosis- Ik voc m>j ben van meening, dat er verschillende oor zaken voor verlamming zijn en dat allerlei aandoeningen, die het dier verzwakken, de zenuwen en de andere organen gevoeliger kunnen maken vóór de bepaalde ziekte zich als verlamming uit. In vele gevallen als de bovenstaande krügt ook bet voer de schuld- De een denkt dat bet verkeerde stoffen bevat, de ander denkt dat het te eiwitrijk is en een derde denkt juist dat het te eiwitarm is. De voer handelaar is over het algemeen al gauw de gene die by mislukkingen de schuld krijgt en hoewel natuurlijk door verkeerd voer ziekten kunnen ontstaan, doet men met het beste voer toch weinig tegen een coccidio- sisbesmetting. In de bovenstaande gevallen blijkt wel van hoeveel belang het is voor den pluimveehou der en '•w toerleverancier de ziekte te doen ond»"" verboden. .V-uiU. Dr. B. J. C. TE HENNEPE. (Van onzen Inflischen medewerker.) Batavia, Eind-Juni. Bandoeng heeft de poorten van haar Jaar beurs geopend, tegen het einde van Juni, straks volgt Semarang, daarna Batavia en eindelijk, tegen het einde van September, Soerabaja. Zoo'n Jaarbeurs in Indië is heel iets anders dan de vermaarde Utrechtsche en een handelsinstituut is het Indische zusje zeker niet. Toch is zulk een Jaarbeurs hier een nuttige instelling, kan dat zyn, waarbij we de exploitatiemogelijkheden nu maar even buiten beschouwing laten, al zit daar voor meer dan één van het Indische viertal het zwakke punt. Onze Jaarbeurzen zijn voornamelijk van beteekenis voor de gelegenheid tot propaganda, welke zij bie den voor diverse instellingen, waarbij er ook van het gouvernement zijn, welke zich tot het publiek richten, of 't van dat pu bliek moeten hebben. Bovendien zyn de Indische Jaarbeurzen altijd een belangrijke plaats des vermaaks en, laten we 't maar dadelijk zeggen, zonder dat zouden zy in de oogen van een belangrijk deel van het uit gaande publiek nauwelijks reden van be staan hebben. Men komt er om te kijken naar de stands en verder en vooral om eens gezellig uit te zijn. Dat er desondanks toch wel eenig propagandistisch nut van onze Jaarbeurzen uitgaat, spreekt van zelf. Elk van het viertal heeft een eigen karakter. De Bandoengsche Jaarbeurs beschikt over eigen gebouwen van permanente structuur, maar komt er financieel niet dan dank zij de gratie van het gouvernement, dat wel elk jaar voor een of andere belangrijke inzen ding wil zorgen, waarbij de Bandoengsche Jaarbeurs ervan profiteert, dat deze berg- dessa zooals zy plagend wordt genoemd, speciaal door Batavianen zulke belang rijke gouvernementsdiensten als die van P.T.T. en S.S. en bovendien den Legervlieg- dienst binnen haar grenzen heeft, die bijna altyd wel bereid zijn voor een interessante inzending te zorgen. Wat zooiets als een verkapte subsidie is. Even me zelf onder brekend, wil ik den naam van „Bergdessa" kort toelichten. Bandoeng ligt in een groote kom, omgeven door bergen, heeft een koel klimaat, 's avond wat schraal en vochtig, omdat de nevel in die kom blijft hanger- Maar overigens, het koele klimaat is dè voornaamste reclame-attractie van Ban doeng, alle ambtenaren gevoelen zich er „senang", op hun best, ook de dames, en vele ambtenaren, die in een tropisch klimaat zit ten, kijken verlangend uit naar een plaat sing in Bandoeng. Vanwege haar klimaat en uit aspiratie een heel groote stad te wor den, niets meer of minder dan het officieele regeeringscentrum, heeft Bandoeng al jaren geleden er voor geijverd, dat zoo niet alle, dan toch de meeste departementen daar heen zouden worden verplaatst. Indien er al ooit kans op js geweest, dan heeft de vroe- gere malaise er finaal een einde aan ge maakt, en nu praat niemand er meer over! Alleen in Bandoeng wil deze illusie nog wel eens opkomen, maar 't blijven Bandoeng sche regeeringsluchtkasteelen. Toch houdt Bandoeng zich groot, met grootestadsallures, zij 't in klein formaat, en 't is om die aspira» ties, dat van Bandoeng als de „Bergdessa" wordt gesproken. Met Semarang en haar Jaarbeurs, die daar Pasar Malam heet, staat 't weer anders. Dit is de minst belangrijke van het viertal, wat hiermede verband houdt, dat Semarang zelf in belangrijkheid is achteruitgegaan, zeker wat het stadsleven betreft. Natuurlijk heeft ook Semarang als havenstad met een achterland van cultures, suiker voornamelijk, van crisis en malaise te lyden gehad, wat zich afteekent in het aspect der stad. En 's avqnds is Semarang als uitgestorven; maar dat heeft een bijzon dere reden. Het heuvelland om Semarang is meer en meer als woonoord in beslag ge nomen, 't ligt betrekkelijk dicht bij de stad, er gaan uitstekende autowegen heen, en men kan wel zeggen, dat praktisch iedereen, die 'i maar even betalen kan, „boven" woont. Wie 's middags na volbrachte dagtaak naar „boven" ging, denkt er niet aan 's avonds nog eens naar de stad terug te keeren, of er moet wel een zèèr bijzondere aanleiding voor zijn, wat zeldzaam voor komt- Gevolg is dus, dat avondlijke gezel ligheid in Semarang ten eenenmale ont breekt, sociëteit, bioscopen, pok de Pasar Malam ondervinden de ongezellige gevol gen van den dggelykgchen exodus naar het heuvelland. Chronologisch volgt na Sema rang de Pasir Gambir te Batavia, nog altijd de belangrijkste, en daarom daarover straks, Soerabaja heeft een Jaarmarkt in perma nente gebouwen, van hout. Met medewer king van liet gemeentebestuur wordt deza Jaarmarkt financieel op de been gehouden, Nu deed zich ten aanzien van de plaatselijke waardeering van de Jaarbeurs en dus van het hezoek eraan een typisch Indisch ver schijnsel voor, wat we als de zucht naar verandering willen kwalificeeren. Elk jaar weer in de zelfde omgeving met de zelfde gebouwen en de zelfde terrein-indeeling rond te wandelen verveelt, bovendien had den de Jaarmarkt-gebouwen in Soerabaja een sombere, bruine kleur. Dat nu"Ts sedert een paar jaar veranderd, voornamelijk dank zy het energiek optreden van den burge meester, mr. Fuohter. Die begon met terrein- indeeling en gebouwen-architectuur te wij zigen, wat nieuwe aantrekkelijkheid gaf aan de Jaarbeurs. Schakelt men de exploitatie» mogeliikheid van de Soevabajasche Jaar markt uit, dan kan worden gezegd, dat deze Jaarbeurs weer aan 't opleven is. Tenslotte Batavia. Zonder van plaatselijk chauvenisme te worden verdacht, mag ge rust worden gezegd, dat de Pasir Gambir in Indië's hoofdstad de belangrijkste is van het viertal Jaarbeurzen. Elk jaar weer wordt e Pasir Gambir opgebouwd uit bamboe en atapbedekking, geheel dus met Inheemsen materiaal en het is wonderlijk wat men daar mede kan bouwen, waarbij de bamboe-con structie bijzonder interessant is en in zyn samenstel van spanten en binten wel heel even aan een oud-Hollandschen kap als dien van de Haagsche Ridderzaal doet denken, na tuurlijk heel even maar. Doch constructief heeft men bij dien bamboe-bouw met soort gelijke problemen te doen wat draag- en spankracht betreft. Juist doordat telkenjare weer de Pasir Gambir geheel moet worden opgebouwd, is de belangstelling lang tevo ren gewekt door de vraag, hoe de gebouwen wat styl betreft er thans zullen uitzien. Voor ditmaal heeft de architect Robert Deppe zich op den stijl der Toradja's geïnspireerd. Er komt als bijzondere attractie een „Oud-Bata- via", waarvoor tot model een vry'e navolging van het Stadhuisplein in de Benedenstad heeft gediend. Aan het Oud-Hollandsche plein op de Pasir Gambir, dat nu ''eeds in opbouw is, staat o.a. een reproductie van het voormalige 18e eeuwsche stadhuis in de Be nedenstad, waarin thans bureaux van de Provincie West-Java zyn gevestigd. Er is ook een nabootsing van het Oud-Hollandsche Heerenhuis aan Molenvliet West, eens de woning van gouverneur-generaal De Klerk (18de eeuw), terwijl er thans het Landsar- chief in is. Verder komen aan dit plein eenige typische huisjes, zooals men die nog in Batavia's Benedenstad kan vinden. Waar toe die bijzondere attractie? zal men vragen. Wel, de duur van onze Pasir Gambir is zoo danig gekozen, dat wij er altijd den ver jaardag van H.M. de koningin kunnen vie ren, en 't is inderdaad een uitstekende gelegenheid voor feestelijk en gezellig uit gaan. Ditmaal wordt de levensperiode van den Pasir Gambir verlengd, teneinde daar ook het Regeeringsjubileum van H.M. de ko ningin te kunnen vieren, en vandaar dat Oud-Bataviasche plein als een bijzondere attractie. Mocht 't zijn, dat mijn beschrijving van onze Jaarbeurzen den indruk heef', ge wekt, alsof we er in de eerste plaats voor de gezelligheid heen gaan, dan wil ik de juist heid van die conclusie niet ontkennen. Men zou dit instituut misschien eerder met een tentoonstelling, dan met een Jaarbeurs moe ten vergelijken. Want elk jaar opnieuw wordt voor bijzondere inzendingen gezorgd en daarbij worden de bijzondere belangen der Inheemsche bevolking zeker niet verge ten. 't Is vooral de afdeeling Inheemsche Nij verheid van het departement van Economi sche Zaken, dat daarin een groot aandeel heeft. Zoo krijgen we thans, niet alleen in Batavia, maar ook op de andere Jaarbeurzen, Inheemsche woningen voor den kleinen man te zien, welke geheel zijn ingericht met wat Indië zelf, in de eerste plaats de Inheemsche nijverheid, maar ook de Europeesche nijver heid en industrie opleveren. Doch daarover later wel eens als de Pasir Gambir geopend is, dan hebben we tevens een gereede aan leiding over het zoo belangrijke onderwerp van de bevordering van de Inheemsche nij verheid te schrijven. Hier nog iets over de bezoekers van de Jaarbeurzen; men zal wel begrijpen, dat het Inheemsche element, met Chineezen en andere Oosterlingen, daarbij een belangrijke plaats inneemt, al realiseert men zich niet zoo dadelijk op zoo verren af stand in Holland, dat dit kenmerkend is voor het aspect van elke Jaarbeurs. Rustig, bijna schuifelend wandelen de inlanders voorbij, als op een pantoffelparade, zou men in Hol land zeggen; het geheele gezin byeen, de kleine kinderen inbegrepen. En in bijna on afgebroken file gaan ze langs de stanck en door de verschillende gebouwen. De furo- peesche bezoekers zijn verre in de minder heid. Hier, bij het tentoonstellingsgedeoite, ziet men de Inheemsche bevolking tegea eeii' achtergrond, welke toch nog een overwegend Westerseh karakter draagt; maar verderop, over het groote terrein, gaat het Oostersch aspect overheerschen, vooral daar, waar de typische Inlandsche Pasar-Malam is met al lerlei stalletjes en tentjes, waar de Inlan ders, ook de Chineezen en andere Oosterlin gen, zich heelemaal in eigen omgeving thuis gevoelen, waar zij spijzen en lekkernijen qaar eigen landaard en smaak vinden, en waar dranken, ajer-soda (U zegt spuitwater), limonades en dergelijke toch weer Wes terseh zijn, al dragen de flesschen een Jp- landsch of Chineesch merk. Op die Inheem sche Pasar-Malam is het een bonte en kleu rige drukte, er zijn ook tentjes met allerlei snuisterijen en krameryen, net als op de ouderwetsche HoUandsche kermis (bestaat die nog ergens?) en de fantastisch gemoddel- leerde ballonnen, dikke poppetjes en glad ronde varkens vinden bier al even veel af trek als bij de Europeanen, die naar den Pa sir Gambir zijn gegaan om er naar echt Hol- landschen trant de bloemetjes eens byiten te zetten- Daartpe is er ook een Lunapark, hier heet het Manilla Show, vanwege de her komst der exploitanten, en daar ziet men de vermakelijkheden net als in Europa, dool hof, glij- of rutschbaan. tobogan of hoe die dingen tegenwoordig heeten mogen, variété en acrobatiek, wotidermenschen, gedresseer de dieren. En dat alles in de bontkleurige en- tcurage van het Oosten, onder een Oostelij. ken hemel en met een temperatuur die, on danks de avondlijke afkoeling, toch tropisch blijft- Wie er ontvankelijk voor is zal hier getroffen wprden door 'n wonderlijke stem ming, gewekt door al c|ie Oostersche elemen ten in het totaal-beeld dat niet zoo sterk is verwesterd of de Indische sfeer bleef goed deels behouden. BATAVUS. uArmin/i van Af>n Luehthascharminosfonds. ter vorming «en een Luchtbeschermingsfonds. fcli B.ichikl-e Hint.i.r Juttitl». <i<l 12 ffbnari "381 tnelr schuilkelder, afscherming, VEHA centrale verwarming. HEVEA tubbcrvle.ren, geh. ingaf, badkamer, modern ingerichte keukan, enz. enz. 4 Cyl. 4 d. NASH PHILIPS' radio', electr. koelkasten electr. waschmach. stofzuiger. MAGIC CHEF aut. gas fornuizen naaimachines rijwielen motorrijwielen pracht, zit-, ilaap- en eetk. emeublem. schilderijen mooie vecantlereizen weerde F. 2MSa tropagend. an voorlichting voor da luchtbescherming is aendrinoand. iisch. Een luchtbascharmingiiond. i. een nationaal belang! Koop oen .-lot i bij da Organisatie Lotanjen van do Nod «oq, luchtbezcherming. van Oiepenburchstraat 154. Oen Haag. Pu.tyiro 188.756, ten name C H D. van der boo. ol bg da Aldea- lingsbes luren der Nad. Ver, luchtbeschermmg, tpJUwielgen belang. Óoe fi«t nul ORGANISATIE LOTERIJEN-VAN DIEPENBURCHSTR. 154 - DEN HAAG

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 9