3&uUen(and fuchtoaatt Spoct JUAticaÜes DERDE BLAD. ALKMAARSCHE COURANT VAN DONDERDAG 14 JULI 1938. De geruchten rondom Schuschnigg. Waarom hij trouwde. Nieuws in 't kort. Toch gerechtelijk optreden tegen Grammens. Zijn inboedel door deurwaarder opgeschreven. Hughes nadert New-York. In Fairbanks een uur gerust! Uitgeweken chef der O.P.Oe aan 't woord. Twee honden vechten om een been. De lachende derde! Glimlachje rsSi gemeentelijk bureau voor sociale zaken. ELAN. De Gelderlander schrijft, dat in ver- Voor de bekentenissen van Zinowjev, Kamenev en Rykov waren drie redenen: 1. zij waren niet moedig genoeg eigen verklaringen voor het gerecht af te leggen, 2. zij werden voortdurend gemarteld, 3. hun vrienden en verwanten zouden vervolgd zijn, wanneer zij de gevraagde be kentenissen niet aflegden. Er werden pro cessen georganiseerd voor het uit den weg ruimen van politieke rivalen van Stalin en von band met de aantijgingen, die door gouwleider Bürckel over het particuliere I var> hen, die zich tegen zijn eerzucht keer- lpvpn van den voormaligen Oostenrijk- ^e.n' De ïongere generatie is tot een werk tuig van Stalin gemaakt door middel van snelle promoties. De anti-stalinistische gevoelens zijn door het geheele land verbreid. Er be staan in deze gelijke opvattingen tus- schen volk en leger. In het leger heerscht ook ontevredenheid, mede op grond van de arrestaties van officieren. De zuivering gaat nog voort en Stalin wil uit de tegenwoordige moeilijkheden geraken door alle tegen hem zijnde elementen uit den weg te ruimen. Voorts legde Loesjkov verklaringen af oorlogsvoorbereidingen van Stalin. schen bondskanseliei di. Kurt Schuschnigg gelanceerd zijn, de Katho lieke Wereldpers zich om nadere inlich tingen tot de hoogste kerkelijke autori teiten van Oostenrijk heeft gewend. Daar dit persorgaan echter geen aanwij zingen over den Oostenrijkschen bondskan selier bij deze instanties heeft bereikt, be paalt het blad zich tot de mededeelingen die bedoeld burau van niet-officieele, doch uit doorgaans goed-ingelichte kringen werden verstrekt. Zij luiden als volgt: „Nadat de echtgenoote van den voormali gen Oostenrijkschen bondskanselier bij een auto-ongeluk jammerlijk om het leven was gekomen, werd van verschillende zijden de vraag naar voren gebracht, of dr. Kurt von Schuschnigg nog ooit zou hertrouwen. Vroe ger had hij tegen zijn intieme vrienden ge zegd, dat hij er niet aan dacht om te hertrou- .wen, zoolang hij nog bondskanselier was. Maar na de plotselinge omwenteling -n Oostenrijk en de gevangenneming van Schuschnigg rees voor den kanselier de groote vraag: „Wat zal er met mijn kleinen jongen gebeuren, als ik niet meer tot de le venden zal behooren?" Want dit stond voor den ex-bondskanselier wel vast, dat hij niet levend uit de handen van zijn vijanden zou komen. Het is algemeen bekend dat Schuschnigg dolveel hield van den kleinen jongen, die zoo vroeg en op zoo tragische wijze zijn moeder verloor. Geregeld zag men bonds kanselier Schuschnigg met zijn zoontje aan de hand ter kerke gaan. Het is onjuist dat Schuschnigg een onwet tige samenleving zou hebben gehad met gravin Czernin-Fugger. Wel is het waar, dat hij met deze mevrouw, wier huwelijk vroe ger reeds door de hoogste kerkelijke recht banken nietig was verklaard, bevriend is ge weest. Maar we weten ook, dat zij, wanneer zij een bezoek bracht aan Schuschnigg, steeds in gezelschap was, dus steeds gechaproneerd werd, zooals in goede katholieke families steeds gebruikelijk is. Schuschnigg heeft deze aangelegenheid uitvoerig en herhaaldelijk met zeer vooraan staande geestelijken besproken, want Schuschnigg was een man met een zeer strenge zedelijke opvatting, voor wien het vanzelfsprekend was, dat hij bij een even tueel huwelijk de voorschriften van de kerk en van zijn geweten zou opvolgen. Daarom is het des te schandelijker, dat door een oficieele instantie in het Derde Rijk de eer en de goede naam van een zoo hoog staand staatsman als Schuschnigg, wiens le ven steeds onberispelijk is geweest, door het slijk zijn gehaald. Het is de bekende methode, die ook tegen de Duitsche geestelijkheid en de Duitsche bisschoppen zelfs is toegepast. Toen Schuschnigg dan de overtuiging had. dat hij niet meer levend uit de handen van zijn vijanden zou komen, heeft hij, in het aangezicht van den dood, een nieuw huwe lijk aangegaan, teneinde daardoor zijn kind een zorgzame moeder te geven. Het huwelijk i? geheel overeenkomstig de kerkelijke voorschriften in de Dominicanerkerk te Wee- nen bij volmacht (per procuratoren volgens I Canon 1088 par. I en 1089 van het kerkelijk wetboek) voltrokken". Tot zoover de inlichtingen van de Katho- lieke Wereldpers. over Het roode leger omvat ruim twee niillioen man, in honderd divisies en het beschikt over verscheidene duizenden vliegtuigen en tanks. De doeltreffendheid der munitie- industrie wordt voortdurend opgedreven, iedere achterstand wordt door Stalin toege schreven aan sabotage op instigatie van Japan. China beschouwt Stalin als een oefenveld, waar onder meer de eigenschap pen van de in de Sovjet-Unie vervaardigde vliegtuigen en andere wapenen beproefd kunnen worden. Ten slotte deelde Loesjkov mede, dat hij ongerust was over het lot van zijn vrouw en zijn elfjarige dochter, die nog in Moskou zijn, waar zij klaarblijkelijk zijn gear resteerd. Loesjkov zeide zijn identiteit te kunnen bewijzen met paspoorten en andere officieele documenten. Aardbeving geregistreerd. - Gister avond te kwart over tien is te Boekarest een hevige aardbeving gevoeld, waarvan het epicentrum ongeveer 155 K.M. in noord westelijke richting bevond, vermoedelijk in de Vranceabergen. Te Boekarest is geen noemenswaardige schade aangericht. De brand te Helsinki. - Het is geble ken, dat de brand in de haven van Helsinki is aangestoken door twee beschonken haven arbeiders. Het lijk van een dezer lieden werd verkoold in de puinhoopen terugge vonden. Tachtig tot honderd buitenlandsche auto's, die in de douaneloodsen stonden, zijn ver nield. Ernstige epidemie in kinderherstel lingsoord. - In een kinderherstellingsoord, dat door de Skoda-fabrieken is gesticht in het plaatsje Strahl-Hoschtitz in het Boheem- sche woud, en waarin 197 kinderen onder gebracht zijn, hebben zich bij meer dan honderd kinderen ernstig koortsverschyn- selen geopenbaard. Het geneeskundig onder zoek heeft aan het licht gebracht, dat de kinderen waarschijnlijk lijdende zijn aan typhus. Voorzoover men heeft kunnen vast stellen, is de ziekte het gevolg van het ge bruik van ondeugdelijk drinkwater. Dinsdagmiddag wilde een deurwaarder met zijn helpers in het huis van Grammens den inboedel opschrijven, om dien te verkoo- pen tot voldoening van een schadevergoeding aan de gemeente Edingen, waartoe Gram mens veroordeeld was. Grammens verzette zich hiertegen tot het uiterste. De commis saris van politie, politie-agenten, de procu reur en de rij ksveldwacht kwamen er aan te pas en toen eerst konden de meubelen wor den opgeschreven, terwijl de heer Grammens in bedwang gehouden werd. Grammens beschouwt dit optreden als een formeele schending van het „bestand" dat tusschen hem en de regeering gesloten werd. Indien deze stap van het gerecht niet zal worden teniet gedaan, zal hij zich ook niet meer aan den wapenstilstand gebonden ach ten. De „Standaard" wijst er op, dat juist de gemeente Edingen als een eentalige Fran- sche gemeente bestuurd wordt, terwijl zij volgens de wet en de volkstelling als een talig Vlaamsch bestuurd moet worden. zijn vlucht van New-York naar Parijs heeft Hughes hooger dan 3000 meter gevlogen, om dat de weersomstandigheden daar het gun stigste waren. Hughes heeft tenslotte giste ren zijn bijzondere dank uitgesproken voor den in Duitschland ondervonden steun. „Zwart van menschen". Uit Seattle is bericht ontvangen, dat een radio-amateur vanochtend 6.32 uur Britsche zomertijd een bericht van Hughes heeft op gevangen, waarin deze meldde, dat hij op 1300 K.M. afstand van Fairbanks op weg naar New-York was. Dit bericht is niet be vestigd. De aankomst te Fairbanks werd draadloos uitgezonden en te New-York heeft men kun nen hooren, hoe de vliegers werden toege- uicht. Uit Saint Paul in Minnesota wordt gemeld, dat de wegen naar het vliegveld zwart van de menschen zijn. Zij hopen, dat Hughes hier zal landen. Landing te Winnepeg verwacht. Om 8 uur Greenwichtijd werd gemeld, dat, naar verwacht werd, Hughes om 10 uur (zelfden tijd) te Winnepeg zou landen. Hij was toen nog 450 mijl van Winnepeg verwij derd. Aan de desbetreffende mededeeling werd laconiek toegevoegd: Alles O.K. Be manning best. Hughes heeft haast. Hij gunt zich weinig tijd op de vliegvelden, welke hij aandoet, maar gaat de lucht weer in, zoodra de tanks gevuld zijn. En zoo heeft hij vannacht na een vlotte vlucht Fairbanks bereikt en is >en uur later vandaar weer vertrokken voor de laatste etappe. Om 0.31 G.M.T. landde Hughes te Fair banks op Alaska, om 1.36 G.M.T. vertrok hy weer. Een moeilijke tocht. De vertegenwoordiger van Hughes te New-York heeft medegedeeld, dat Howard Hughes en zijn metgezellen vannacht acht tien minuten na middernacht te Fairbanks op Alaska zijn aangekomen en te 1.35 uur Greenwich weer zijn vertrokken. Het traject Jakoetsk-Fairbanks, 3330 K.M., werd afge legd in 12 uur 17 min. Het is een van de ge vaarlijkste trajecten van den geheelen tocht geweest, aangezien gevlogen werd boven de wilde steppen van Siberië en de Beringzee Richard Stoddart, de radiotelegrafist van Hughes, heeft voor de microfoon te Fair banks gezegd, dat de bemanning een weinig vermoeid was, doch zich tijdens de vlucht in het toestel op zijn gemak bevond. Hij voeg de hieraan toe, dat de bewoners van Ja- koetsk zeer beminnelijk waren, doch het was moeilijk hen aan het verstand te brengen, dat de vliegers zoo spoedig mogelijk wilden I ftpciknv dftpt onthullinaen vertrekken Verder zeide hij, dat het moge- LOesjKOV aoex omnuumgen. lijk is dat de vlucht naar New.York onder- Loesjkov, de naar Japan uitgeweken com missaris van de O.G.P.Oe, chef van het de partement van het Verre Oosten in het commissariaat van binnenlandsche zaken en derde klasse commissaris voor den openba ren vrede, heeft vertegenwoordigers van de Japansche en de buitenlandsche pers ont vangen, wien hij uitvoerige verklaringen verstrekte. Naar zijn meening heeft Stalin de communistische pfktij als organisatie vernield in zijn streven naar den op bouw van eigen dictatuur. Verscheide ne millioenen Sowj et-onderdanen, ver dacht van anti-Stalinisme, zijn opgeslo ten in dertig gevangenenkampen. Po litieke gevangenen worden aan „third degree"-verhooren onderworpen om hen tot bekennen te dwingen. broken zal worden, misschien te Edmonton of Winnipeg in Canada of in Saint Paul in Minnesota. Een besluit dienaangaande is nog niet genomen. Men beschikt te Fairbanks slechts over een uitloop van 930 meter, hetgeen niet vol doende was om het toestel met volle be lasting te doen opstijgen. Bovendien moest in duisternis gevlogen worden en Hughes wilde op het laatste traject ieder ongeval vermijden. De vlucht boven Duitschland Zoowel in Duitsche politieke kringen als in de Duitsche pers wordt het bericht, als zou de wereldvlieger Hughes bij zijn vlucht over Duitschland aan verschillende beperkingen onderworpen zijn geweest, met de meeste kracht tegengesproken. Door een speciale overeenkomst waren juist alle beperkingen voor Hughes weggevallen, zoodat hij zelfs mocht vliegen over de terreinen, die anders voor de burgerluchtvaart verboden zijn. Ook i3 hem niet de verplichting opgelegd, op min stens 3000 meter hoogte te vliegen. Reeds bij LEGERVLIEGTUIG MAAKT NOODLANDING BIJ GROESBEEK. Geen persoonlijke ongelukken. In de buurtschap De Horst nabij Groes- beek heeft gistermiddag het Nederlandsch legervliegtuig S. 4-126 wegens een motor storing een noodlanding moeten uitvoeren op een hobbelig weiland, gelegen op drie honderd meter afstand van de Duitsche grens. Bij het neerkomen werd het landings gestel vernield, terwijl de propeller en de vleugels, evenals de motor, beschadigd werden. Het toestel werd bestuurd door luitenant van Almelo en was in den vroegen middag van Soesterberg vertrokken. Mede bevond zich in het vliegtuig de dienstplichtige Verheyen. Beiden kwamen met den schrik vrij. ONZE IOSTVLUCHTEN. dev postvliegtuigen was Reiger te De positie gisteren: Uitreis: Ibis te Singapore; Basra. Thuisreis Emoe te Athene; Oehoe te Rangoon. Hedenmorgen is de Wielewaal met ge zagvoerder Both, van Schiphol naar Indië vertrokken. Aan boord bevindt zich 102 K.G. vracht. 3801/2 K.G. briefpost en 31 K.G. pakketpost. Acht passagiers hebben geboekt, t.w. 1 Amsterdam—Karachi, 3 AmsterdamJodh- poer, 2 Amsterdam-Budapest, 1 Leipzig- Bangkok en 1 Athene-Allahabad. W ielrennen „Twee hondenv vechten om een been, De derde loopt er ras mee heen!" Aan dit rijmpje dachten we gister avond, toen wij den veldslag op de Alk- maarsche wielerbaan aanschouwden in het nummer 100 ronden-race voor ama teurs en onafhankelijken. Een volkomen out-sider, de Haarlem mer Matzen, won de race en legde beslag op de extra-premie van twee baanvelgen. Wij zouden zoo zeggen, dat er twee ploe gen waren, die elkaar bestreden: Pronk en Groot zouden de favorieten zijn en zouden respectievelijk gesteund worden door Evers en Frank. Beide ploegen hielden elkaar voortdurend in de gaten en als een van hen ook maar even wegvluchtte, was een der anderen er direct bij, om 't wieltje te nemen. En zoo kregen we gedurende de eerste 50 ronden een wedstrijd te aanschouwen van geheimen strijd tusschen twee machten, van taktiek encombine, al was dit laatste dan ook gezonde combine. Maar in de tweede helft zou de beslissen de slag komen. Toen demarreerde Veld plot seling, Frank achtervolgde hem, Pronk joeg achter dezen aan, dan volgde Groot en met hun vieren namen ze een flinken voorsprong. Maar Veld kalmeerde, geen der anderen wil- „Gauw er heen jongens, hier is een goede daad te verrichten, die voor de heele week telt!" Bekendmaking. De directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken deelt aan belanghebben den mede, dat gedurende het tijdvak van Woensdag 13 Juli tot en met Dinsdag 19 Juli 1938 de volgende kleuren bons geldig zijn Margarinebonnen blauwe kleur Vetbonnen witte kleur Gehaktbonnen groen met roode streep Alkmaar, 11 Juli 1938. De directeur voornoemd, E. v. d. HEUVEL. de of durfde doorzetten enna 25 ronden lag alles weer bij elkaar. Toen ging Matzen er van door en nam een voorsprong van een halve baan. Geen der concurrenten wilde er achter aan gaan, om dat dit een zeker verlies zou beteekenen, want hij kon er op rekenen, dat hij een con current meetrok en dat deze hem in de laat ste ronden zou passeeren. En dus liet men Matzen loopen tot 5 ronden voor het einde. Toen begon het veld te jagen, en de voor sprong van Matzen verminderde. Echter zijn voorsprong was groot genoeg en met 20 M. winst ging hij als eerste door de finish. Pronk werd tweede en Groot derde. De nieuwelingen, die voordien twee series gereden hadden, kwamen nu met hun tienen in de baan om 50 ronden te racen. Hier bleef het in de eerste helft van den strijd heel rustig, doch daarna spurtte Pranger weg en kon bijna een ronde nemen, Bijna! want toen hij tot op 10 meter het veld genaderd was, werd de achtervolging ingezet en Pranger werd geheel ingehaald en zakte daarna zelfs af tot achter in het veld! Meteen gingen Zomerdijk en Ottenbros samen weg en daar de rest zich slechts matig verdedigde, kon een ronde genomen worden. Een goede eindspurt bezorgde Ottenbros de eerste en Zomerdijk de tweede plaats, terwijl de Zeeuw als derde eindigde met een ronde achterstand. Een achtervolging tusschen de juniores Jan Hennink en Wayerink werd door eerst genoemde met gemak gewonnen en bezorgde den 12-jarigen knaap een grootsche ovatie. Koppelwedstrijden. De nieuwelingen reden vervolgens een koppel wedstrijd ov^j 100 ronden. Bos-Otten- bros waren veel sterker dan de rest, won nen met gemak een ronde en daarmee den strijd. Hollebeek-Reek werden tweede en Stroet-Nierop derde. Maar dan de koppel wedstrijd voor ama teurs en onafhankelijken! Het is weer een formidabel gevecht geworden tusschen de koppels Pronk-Evers en Frank-Groot. En hoewel de rest zich eveneens goed weerde, en mede het gevecht levendig hield, werd de aandacht toch bepaald tot de twee ge noemde koppels. Jammer genoeg werd het geen zuiver ge vecht. Want onmiddellijk na het begin ont stond er een zeer zware en langdurige jacht, in het begin waarvan Pronk een lekke band kreeg. En toen al de anderen reeds adem te kort schoten, kwam Pronk frisch en wel in de baan. 't Was een voordeeltje, dat regle mentair volkomen in orde was. De tweede periode was minder zuiver, al thans wat het verloop van den strijd betreft. Frank wilde blijkbaar een beslissing forcee- ren, demarreerde, kwam 20 meter *roor en viel toen. Meteen gingen Evers-Pronk aan de haal en ondanks al het verzet kreeg het kop pel een ronde voorsprong en ging alleen aan den kop. Op zich zelf een goede prestatie, maarde winst werd verkregen zonder den tegenstand van de grootste concurren ten, die „reglementair" een ronde achter stand kregen. Toen was de strijd feitelijk beslist en ble ven alleen de klassementen nog even interes sant. Pronk won de eerste voor Frank, Frank iiet in het tweede Pronk achter zich, Groot won het derde voor Evers. Tot een fel duel in het laatste klassement kwam het niet, want Frank viel in de laatste ronde. En Pronk won. De uitslag was: 1. Pronk-Evers 17 pt.; op 1 ronde: 2. Boerkoel-Schipper 10 pt.; 3. Groot- Frank 10 pt. Het was een forsch gevecht, een gevecht van brute kracht tegen brute kracht, dat wel boeide, maar minder schoon was dan voorheen wel eens hét geval was. Een paar duizend bezoekers hebben even wel geen kans gehad, zich te vervelen. Verkeerd systeem. We moeten nog op iets wijzen, dat vol gens ons geheel verkeerd is. Voor de vol gende week zijn als premies twee banden beschikbaar gesteld door een wielercnthou- siast. Dat is op zich zelf toe te juichen, maar totaal verkeerd is het, daarbij de bepaling te maken, dat deze premie alleen voor Alk- maarsche renners geldt. Als hier werkelijk een sportieve gedachte heerscht, dan moet deze bepaling vervallen. Iedere renner moet een kans hebben, en in de eerste plaats de bezoekers, die tenslotte deze trainingswedstrijden zoo interessant maken! Zwemmen. HET VERLOOP DER POLO-COMPETITIE. De positie van de drie D.A.W.-zeventallen is thans als volgt: 3e klasse: D.A.W. I 1 de Ham I 2 F.M. I 1 Reserve 3e klasse: D.A.W. II V.Z.V. n H.V.G.B. III Nereus II de Ham II 5 4 4 4 5 1 1 0 4 2 2 1 0 0 0 0 1 1 1 1 0 2—1 5—3 1—4 19—3 12—9 8—8 5—7 4—21 le klasse kring N.-Holland boven Het IJ: Neptunus II D.A.W. III Kroosduikers I Zwet I P.Z. P.C. I 4 6 4 4 6 3 3 2 2 0 0 0 1 1 2 1 3 1 1 4 12—6 13—11 9—7 8—7 10—22 Over het algemeen genomen zijn de tot nu toe behaalde resultaten dus zeer bevre digend geweest. Elan is dood. Elan, een van de aardig ste, sterkste paarden, die alleen maar vrienden en vriendinnen onder de vela ruiters had, is gisteravond „in het harnas'* gestorven. Aan het strand tusschen Bergen en Eg- mond, waar hij steeds met zooveel plezier en jeugdig enthousiasme galoppeerde^ waar hij met genoeglijk geknor natte bee- nen ging halen in de zwinnetjes, is zijn laatste oogenblik gekomen, op een war men, mooien zomeravond, toen de zon in de zee ter ruste zou gaan, de hemel rose gekleurd was, en de golfjes zacht op het strand braken. Een slag, een val, en wat de trouwe, fiere Elan was, was niet meer dan een dood dier, nog goed slechts voor den vilder. De vrouw was alleen met je uitgegaan, ze vond het prettig dat te doen, omdat jij met je paardenverstand je menschen ken de. Als jullie samen door bosch, duin, of langs het strand zwierven, praatte ze met je en je antwoordde haar op jouw manier, met een levendig oorenspel. Jullie kwamen van Egmond langs het strand terug, een lekkere draf, een korte galop, Bergen aan Zee was alweer in 't zicht en je stapte het laatste stuk, voor je weer naar je box zou gaan, waar Arie haver en koekjes voor je klaar zou heb ben, omdat ook hij een groote plaats voor jou in zijn hart had. Toen een klein sprongetje, alsof je voor een aankabbelend golfje schrok, de vrouw nam je nog terug: „Maar Elan, wat doe je nou", maar meteen ging je plat voorover op den grond, de vrouw sloeg van je af, in het water en krabbelde overeind, met een boogje om je heen, omdat ze bang was, dat je haar bij ongeluk een trap zou kun nen geven, als je weer zou opspringen. Maar, toen wist zeje flanken trilden nog, je hoofd bewoog nog even en om je te helpen, nam ze je het zadel en hoofd stel af. Het hoefde niet meer, dat begreep ze heel goed, maar ze wilde nog zoo graag wat voor je doen.... Je paardenlot was beslist, je lange, ar beidzame leven was afgeloopen, de laatste hoefslagen, die je op deze wereld sloeg, stonden in het zand en hielden abrupt op, daar, waar je viel en waar ze veranderden in lange zandvegen en omgewoeld zand. De zee kwam hooger en de golfjes spoel den over je sporen, vlakten ze uit, als wil den ze toonen, dat alléén zij onverganke lijk zijn. De vrouw stond naast je, met tranen in haar oogen en ze praatte zacht met je: „Elanbaas, kom dan", maar je ooren ant woordden haar niet meer, je was eigenlijk Elan al niet meer, je was alleen maar een dood paard, dat half in zee lag en dat op een platten wagen weggehaald zou wor den. Toen er mannen kwamen, om je weg te sleepen en ze met touwen verschenen om je beenen bij elkaar te binden, toen er dus met je zware lichaam onafwendbaar ge sold zou worden, is de vrouw van je weg gegaan en langzaam naar huis geloopen. Het zal vreemd zijn in den stal, waar bin nenkort misschien een ander paard in je box zal staan, dat je niet meer om een liefkozing of een klontje komt bedelen, en het zal vreemder zy'n nog, nooit meer op je rug te zitten en te kijken naar je ster ken hals, die zoo mooi afgebogen kon zijn, als je je ooren vooruitstak en probeerde een beetje méér teugel te krijgen, om er eens fijn snel van tusschen te gaan of in een jolige bui te dansen, net als een heel jong paard. Het paardenlot is je wel gunstig geweest: buiten, op het strand, waar je zoo ontel baar veel hoefslagen hebt gezet, heeft je hart het opgegeven en zonder pijn heeft de dood je verrast, en al zal je niet meer in den stal zijn, en zullen er wellicht na jou nog vele andere paarden komen en gaan, zij, die zoo vaak van je gangen ge noten, zullen lang nog aan je denken, als aan een trouw, ijverig rijpaard, en als fo to's of filmpjes je gestalte weer zullen doen leven, zal nog vaak met genegenheid over je gesproken worden. D.A.W.'s eerste zevental speelt weer in een zeer kleine competitie, waarin het reeds een goede start gemaakt heeft. Wanneer alles normaal verloopt, ligt het kampioenschap oök dit jaar binnen haar bereik. D.A.W. n, dat vorig jaar op de laatste plaats eindigde, staat er thans geheel anders voor en schijnt regelrecht op het kampioen schap af te stevenen. Ook de doelcyfers van dit zevental spreken een duidelijke taal. Of de resteerende wedstrijden echter even succesvol zullen verloopen als de tot dusver gespeelde, is een open vraag, te meer daar het eerste zevental gedurende de thans komende vacantie-periode drie, en het tweede zevental zelfs vijf spelers zal moeten missen. Het derde zevental tenslotte, dat het vorig jaar kampioen werd, brengt het dit jaar nie zoo ver. De tweede plaats, die het zeven tal thans inneemt, is geflatteerd, doordat Kroosduikers I en Het Zwet I minder wed strijden hebben gespeeld. Hoe dit echter ook zij, gevaar voo» de laatste plaats bestaat er evenmin.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 9