Agenda JiecfUszakett likecêecicht EERSTE BLAD. Opruiming en Uitverkoop. LEERBOEKEN VOOR ALLE INRICHTINGEN VAN ONDERWIJS VAN PUTTEN OORTMEIJER, PATGLOP B. en W. stellen voor de verordening zoo te redigeeren, dat de cursusduur, ook voor de berekening van de salarissen, steeds 236 dagen is. Kantongerecht te Alkmaar. Verwachting: Buitenlandach weeroverzichl Tijdelijk opklarend. Glimlachje Alkmaar, Maandag. Wij hebben er dezer dagen al op gewezen dat diverse handeldrijvende stadgenooten zich aan onvergeefelijke misdrijven hebben schuldig gemaakt. Zij hebben namelijk aangekondigd, dat zij een uitverkoop hiel den of een opruiming en dat kan natuurlijk een reden zijn om deze naïvelingen met politie en justitie in aanraking te brengen omdat zij alleen een halfjaarlijksche of een seizoenopruiming mochten adverteeren. Er was hedenmorgen een verbolgen stadgenoot, dia een advertentie geplaatst had waarin hij het woord „opruiming" ge plaatst had. Dat had natuurlijk weer een halfjaarlijksche of seizoen-opruiming moeten zijn en het gevolg is, dat deze mid denstander de politie op bezoek kreeg en een proces-verbaal heeft opgeloopen. Nu is er natuurlijk het feit, dat de mid denstand deze wettelijke bepalingen zelf verlangd heeft en dus ook daarvan de ge volgen moet dragen. En er is eveneens het feit, dat de politie tot taak heeft op een en rnder toe te zien en bij overtredingen procesverbaal op te maken. Maar er is ook nog iets anders en wel dit, dat geen enkele middenstander willens en wetens een foutieve bekendmaking doet met de wetenschap dat hij daarvoor be keurd zal kunnen worden. Al degenen die thans een proces-verbaal krijgen zijn doodonschuldige middenstan ders, menschen die geen enkele zonde van eenige teekenis op hun geweten hebben, die alleen maar vergeten zijn welke woor den zij bij hun uitverkoopen wel en welke zij niet mochten gebruiker., of die er, bij de opstelling van hun advertenties, hun strooi- of hun raambiljetten niet om ge dacht hebben. Wij hebben ons afgevraagd of dit alleen in Alkmaar het geval zou zijn en nog eens even diverse bladen van de laatste paar dagen doorgekeken. Daarin wemelt het van verkeerde aankondigingen. Tijdsgebrek liet slechts toe enkele cou ranten vluchtig door te kijken maar reeds daaruit verzamelden wij de volgende „overtredingen" Maison de confection^ vanaf Vrijdag opruiming. Koaks ruimt restanten op. Het wonder ruimt op tegen wonder- prijzen. Niemand mag verzuimen de groote op ruiming te bezichtigen. Maison de Nouveauté's: wij ruimen op tegen extra lage prijzen. Firma G. R.: Heden begint onze oprui ming van restanten. P. ruimt op, dat zegt genoeg. Zomeropruiming piano's. Wij ruimen op zoowel in costuums als regenjassen. P. ruimt op. Koopjes in alle afdeelingen. Leest onze speciale uitverkoopscourant. Boekhandel B. begint morgen weer op te ruimen. Het is maar een kleine bloemlezing en alleen nog maar afkomstig uit eenige cou ranten van Zaterdag toen de opruimingen al begonnen waren. En wanneer men ons nu vraagt: hebben al deze middenstanders, al deze overtreders niets van eenig politioneel optreden ge hoord, dan moeten wij natuurlijk beken nen, dat wij dat niet weten. Misschien hoorden zij niets, misschien hebben zij een waarschuwing gekregen, misschien hier en daar een procesverbaal. Men kan zich op het standpunt stellen dat een waarschuwing voldoende is, maar er verstrijkt een half jari tijds tusschen twee opruimingen en wij kunnen ons heel best voorstellen, dat er middenstanders zijn, die zoo door de zorg voor de drukke opruimingsdagen in beslag worden geno men, dat zij zich niet meer precies kunnen herinneren wat zij wel en wat zij niet mochten annonceeren. Er zijn advertenties, die met koeien van letters een opruiming aankondigen en daarboven staat dan klein en onopvallend de kennisgeving „seizoen" of „halfjaar lijksche." Dat alles mag, al is het in zekeren zin dan ook een „ontduiking" van de wettelijke voorschriften en in een zoodanig geval na tuurlijk een welbewuste, weloverdachte afwijking. Maar als wij bedenken hoe voor onze stad de politie alle advertenties met cri- tisch oog bekijkt, hoe volwassen politie- menschen hun tijd: zoek brengen met het naspeuren van alle winkelramen op zoek naar een kleine afwijking in de een of andere aankondiging, dan komt men toch onwillekeuring tot de vraag of er nu heusch geen nuttiger werk is te vinden en of men ook van politioneele zijde den tijd niet beter aan de grootere misdaad kan besteden. Menig zakenman heeft de grootste moei te in ciezen tijd het roofd boven water te kunnen houden, hij verwacht van de dagen van algemeenen uitverkoop een kleine op leving in zijn vaak verliesgevend bedrijf en hij heeft allerminst behoefte aan zware boeten voor overtredingen waarvan hij zich zelf niet bewust is. Natuurlijk moet de politie haar taak ver richten, natuurlijk moet het recht zijn loop hebben, maar men kan op zoo velerlei manieren zijn plicht doer en wij willen er hier alleen nog maar aan herinneren, dat ook de Alkmaarsche middenstand een bij zonder moeilijken tijd heeft. EERSTELINGEN. Op de Alkmaarsche Exportveiling waren heden aangevoerd de eerste champions door den heer J. Noort te Alkmaar en de eerste gele kool door den heer S. Kok te Alkmaar. ONGEVAL OP HET VLIEGVELD TE BERGEN. Zaterdagmiddag is de arbeider J. van O. bij het lossen van een wagen, door een ijzeren balk aan het hoofd getroffen. Hoe wel het ongeval zich niet ernstig liet aan zien, achtte men het raadzaam dr. Blok te consulteeren, die een lichte hersenschudding constateerde. De toestand is thans zóó gunstig dat de patiënt spoedig zijn werkzaamheden zal kunnen hervatten. OPBRENGST COLLECTE. De Vrijdag gehouden bloempjesdag ten bate van het suppletie-fonds van het Sana torium „Sonnevanck" te Harderwijk heeft opgebracht 245.37. Aan allen, die tot dit resultaat medewerkten, wordt hartelijk dank gebracht. ONTHULLING GRAFSTEEN JAN ZWART. Het comité nagedachtenis Jan Zwart, deelt mede, dat op Zaterdag 23 Juli a.s. des middags om vier uur op de algemeene be graafplaats aan den Zuiddijk te Zaandam de steen op het graf van wijlen Jan Zwart zal worden onthuld en aan de familie overgedragen. Het ontwerp van den steen is van den heer H. Richters tc Hillegers- berg. De voorzitter van het comité, prof. dr. K. Schilder, zal bij de plechtige overdracht een rede uitspreken. SUCCES „EXCELSIOR". Op het Zondag gehouden nationaal con cours te Heiloo heeft de muziekvereeniging „Excelsior" fraaie successen behaald, n.ml. 'n len prijs in den marschwedstrijd met 59 punten, het hoogste aantal tot nu toe be haald, en in den concert-wedstrijd een len prijs met 344 punten. Mede door dit succes zal er Dinsdagavond 7 uur vanaf de Steenenbrug, behoudens toestemming van de autoriteiten, een rond gang door de stad gemaakt worden, waar na na afloop om 8 uur bij den heer Mole naar op het Scharloo gelegenheid bestaat voor verwante organisatie's en zusterver. het corps en haar directeur te complimen teeren. GESLAAGD. Voor het te Amsterdam gehouden examen Boekhouden, Mercurius-diploma, slaagde o.a. onze stadgenoot de heer H. J. de Waard. Voor het te Alkmaar gehouden examen Boekhouden vanwege de Ver. van Leeraren in de Handelswetenschappen, slaagden o.a. de heeren H. J. de Waard en J. M. A. Groot. Geslaagd is voor de akte N XX, nijver heidsonderwijs voor meisjes, mej. de Boer te Bergen. Voor het te Amsterdam, door de Ver. van Leeraren in de Handelswetenschappen af genomen examen boekhouden en voor het fed. examen „Mercurius" slaagde de heer J. J. H. Schmidt te Bergen. De heer Th. A. Punt te Bergen behaalde aan de Middelbare Technische school te Haarlem, het einddiploma afd. Weg- en Waterbouwkunde. Geslaagd is voor het Mercurius-diploma Boekhouden en voor de Ver. v. Leeraren in de Handelswetenschappen de heer P. Godvliet alhier. Voor het overgangsexamen naar het tweede studiejaar van de Middelbare Techn. school voor Bouwkunde te Amsterdam slaagde de heer J. Rus Jzn. te Heiloo. Voor het examen boekhouden, gehou den op 27, 28 en 29 Juni j.1. door de Ver- eeniging van Leeraren in de Handels wetenschappen te Amsterdam, slaagde de heer D. Graaf, alhier. MULO-EXAMENS. Zaterdag zijn hier ter stede voor de Mulo-examens de volgende candidaten geslaagd: M. J. J. Kloosterman, T. W. de Boer, J. A. Zegel'en L. Marbus, allen te Den Helder, P. Hartog, Beemster, A. C. Kennedy, P. W v. Reeuwijk, Ij M. Worp en L. Slot te Beemster, A. Groot te Beets, G. Baijlé en W. J. van Dokkum te Enkhuizen, J v. d. Wetering en A. C. Boonstra te MedemblikjM. C. Francis te Woudmeer (gem. Harenkarspel), D. Visser te Cal- lantsoog, M. A. van Gorcum, M. C. Rempt, J. C. Brinkman, C E. J. Mindedhoud en P. M. P. Dieleman te Alkmaar, B. Kloos terboer te St. Pancras, T. Papa te Oudorp, R. G. J. Rackwitsz te Heiloo en J. C. Schreuder te Castricum. HUURINHOUDING. De Onderlinge Huurwaarborg Vereeni- ging „Voor beider recht" verzoekt mede werking voor het inhouden van de huur van gesteunden. B. en W. wezen in 1934 een dergelijk verzoek af, omdat de minister geen be zwaar heeft tegen huurinhouding van den steun als het betreft gesteunden die wo nen in huizen van woningbouwverenigin gen, maar wel bezwaar maakt als dit geschiedt voor particuliere huiseigenaren. Een enkele maal komt het voor dat voor huiseigenaren van gesteunden krachtens de armenwet steun wordt verleend, huur wordt ingehouden, doch dit geschiedt dan om den arme aan een woning te helpen. B. en W. stellen voor adressanten te berichten, dat, met het oog op bestaande voorschriften, het verzoek niet voor inwil liging vatbaar is. BENOEMING ONDERWIJZERES. Voorgesteld wordt met ingang van 1 Augustus mej. J. H. van Raalte, wacht geldster, voor vast te benoemen tot onder wijzeres aan de Vondelschool. Tentoonstelling. Kunstzaal Boendermaker, Loudelsweg te Bergen, tot en met 23 Juli, dagelijks van 10 tot 4 uur, aquarellen en teekeningen van J. H. Roggeveen. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Brin- ging up Baby (klucht); hoofdrollen Kath. Hepburn en Cary Grant. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3 en Vrijdagmid dag, half 2, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer tot en met Maandag Het leven van Emile Zola; (hist.-rom.); hoofdrol Paul Muni; van Dins dag t/m. Donderdag hoofdnummer Rijk en geen geld (kom.) Woensdagmiddag, half 3 en Vrijdagmid dag, half 2, matinee. Bioscoop Harmonie, 8 uur, hoofdnummer Het signaal in den nacht (rom.-sens.); hoofdrollen Sybille Schmitz, Inge List, Hans Stelzer e.a. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 18 Juli. Kennis te Schoorldam; tooneeluitvoering café Mantel. 8.30 uur, openluchttheater te Bergen, op voering „Amor in de pastorie" door de Ver- eenigde Haagsche spelers. Dinsdag 19 Juli. Kermis te Schoorldam. Woensdag 20 Juli. 8.15 uur, géref. kerk a. d. Oudegracht, concert Orpheus. 8.30 uur, Rustende Jager, Bergen, piano- en dansavond m. Gerard Hengeveld en Ankie Henkers. NIEUWE VERKEERSWEG ALKMAAR—OMVAL. In bijlage 119 zeggen B. en W., dat zij geen bezwaar meer hebben tegen de aan sluiting van een door Oudorp te maken weg van de kom van Oudorp in zuidelijke richting naar den nieuwen weg Omval Alkmaar. Ged. Staten hebben verklaard alles te zullen doen om lintbebouwing aan den door Alkmaar van den Omval aan te leggen weg tegen te gaan. Voorgesteld wordt medewerking te ver- leenen, dat de kom van Oudorp door een verbindingsweg met den door Alkmaar aan te leggen uitvalsweg aansluiting krijgt. DE GRATIFICATIE AAN DEN COMMISSARIS VAN POLITIE. In de laatste gemeenteraadsvergade ring gaf de heer Woldendorp te kennen, dat het wenschelijk was aan den Commis saris van Politie een gratificatie toe te kennen voor den door hem verrichten arbeid voor een plan voor den luchtbe schermingsdienst. De burgemeester zegde oogenblikkelijk toe dienaangaande met voorstellen te zul len komen. B. en W. zijn thans tot de conclusie ge komen, dat, wanneer de raad trouw wil blijven aan de beslissing om de directeuren van gemeentewerken, de plantsoenen en het slachthuis geen vergoeding te geven voor meerder opgedragen werk, het moeilijk aangaat om den commissaris voor een door de politie gemaakt plan voor den luchtbeschermingsdienst een gratificatie toe te kennen. B. en W. verzoeken den raad zijn stand punt nader te bepalen ten aanzien van vergoeding aan hoofden van takken van dienst voor buiten den gewonen dienst liggenden arbeid. Wanneer de raad dien arbeid thans wel wil vergoeden, dan is het college ook voor een gratificatie aan den commissaris. HET NIEUWE GYMNASIUM. In bijlage 122 zeggen B. en W., dat het nieuwe gymnasium in den zuidwestelijken hoek van den Bergerhout op zoodanige wijze is geprojecteerd, dat aan de zuid zijde van den Bergerhout een, ook uit stedebouwkundig oogpunt, goede afslui ting is verkregen. B. en W. achten het door den dienst der gemeentewerken ontvangen plan zeer geslaagd. Het werkfonds en de Rijksge bouwendienst hebben de uitgewerkte plannen goedgekeurd en ook de curatoren kunnen zich daarmede vereenigen. B. en W. stellen den raad voor het plan goed te keuren en hen voor de uitvoering een cre- diet van 263.000.te verleenen. HET STATIONS VOORPLEIN. Tot nog toe betalen de eigenaren van de perceelea aan de zuidzijde van het Sta tionsvoorplein, ter erkenning van het eigendomsrecht van de Ned. Spoorwegen, een recognitierecht van 2.50 per perceel, hoewel de gemeente het plein onderhoud. De Ned. Spoorwegen zijn bereid met de gemeente een nieuwe overeenkomst aan te gaan, waarbij de gemeente eigenaresse wordt van een 2 M. breede strook en de recognitiebetaling vervalt. Als compensatie vragen de Spoorwegen een aandeel in de vergoedingen, die de gemeente voor het innemen van stand plaatsen door taxi's enz. ontvangt. R. K. SCHOOL VOOR ZWAKZINNIGEN. Het bestuur der stichting O. L. Vrouwe van Lourdesschool voor R. K. Buitenge woon lager onderwijs vraagt de beschik king over de ongebruikte gemeenteschool Oudegracht nr. 24. B. en W. stellen, onder mededeeling dat met het oog op den financiëelen toestand der gemeente van geen hoogeren steun dan de wettelijke verplichte van 15 per leerling sprake kan zijn, voor, deze school voor 500 (buiten de waterleiding) te verhuren, onder de bepaling, dat het bo vengenoemde schoolbestuur de kosten van inrichting, geraamd op 3000, voor zijn rekening neemt. VERORDENING HANDELSAVONDSCHOOL. GEMEENTELIJKE HANDELSSCHOOL MET 4-JARIGEN CURSUS. Toelatingsexamen voor klasse L Geslaagd: Nico van den Aakster te Alk maar, Cornelis Biskanter te Alkmaar, Gerard Brouwer te Alkmaar, Willy Cretier te Alk maar, Agatha Deugd te Alkmaar, Willem Hoeben te Alkmaar, Pieter de Jager te Heiloo, Joha. Jansen te Alkmaar. Trijntje Kieft te Alkmaar, Dirk Klinkhamer te Alk maar, Willem Koenen te Alkmaar, Meta Kreb te Alkmaar, Lydi Lagas te Alkmaar, Willem Mey te Alkmaar, Jan Narold te Alk maar, Aron Polk te Alkmaar, Jan Postma te Alkmaar, Jan de Ruyter te Alkmaar, Frans Sleutel te Alkmaar, Jeannette van Sluis te Alkmaar, Joha. van Thijn te Alkmaar, Klaas Volger te Alkmaar, Cornelis de Vries te Heiloo, Piet de Vries te Alkmaar, Frank Weyand te Bergen. Afgewezen 2 candidaten. Toelatingsexamen klasse II. Afgewezen 2 candidaten. Bevorderd van I naar IL Kees Adolf te Alkmaar, Geri Adolf te Alkmaar, Wim Agenant te Alkmaar, Anne- marie du Bois te Heiloo, Piet Burger te Alkmaar, Nico Cramer te Alkmaar, Piet Hartog te Alkmaar, Frits Helderman te Alkmaar, Ab. Hoogvorst te Alkmaar, Rika Kes te Alkmaar, Chr. Leegwater te Oter- leek, Stompetoren, Klaas v. d. Pol te Alk maar, Joop Quast te Alkmaar, Etienne Reyst te Alkmaar, Jan Salm te Alkmaar, Nelly Schaaps te Alkmaar, Dirk Steenhof te Oudorp, Ottmar Stempel te Alkmaar, Frans Stenneberg te St. Pancras, Piet de Vlieger te Alkmaar, Annie Weiier te Alkmaar. Herexamen 2, afgewezen 9. Bevorderd van H naar III. Piet Beets te Alkmaar, Jan Bos te Alk maar, Fred Bus te Egmond aan den Hoef, Aart Hoogcarspel te Alkmaar, Rie Jimmink te Alkmaar, Leo de Laat te Noordschar- woude, Arend Lind te Alkmaar, Harry Lohman te Alkmaar, Martien Lohman te Alkmaar, Max Moens te Bergen, Nini Mad- derom te Alkmaar, Piet Overdijk te Alk maar, Wim van Petten te Alkmaar, Annie Poeze te Alkmaar, Mien van Rutten te Alk maar, Annie Trijbetz te Alkmaar, Piet Visser te Velsen. Herexamen 2, afgewezen 6. Bevorderd van III naar IV. H. J. Bos te Bergen, Dirk Brommer te Bergen, Letty Crefeld te Bergen, Piet En gelsman te Alkmaar, Gorrit Grondsma te Alkmaar, H. P. de Jong te Krommenie, Marie van Maarleveld te Oudorp, Frans Mays te Bergen, Rodien van Ronkel te Beverwijk, Corrie Schrooder te Bergen, Freek Stroink te Heiloo, Jan Tevel te Bergen, Arie Urba- nus te Bergen, Fred. Urbanus te Bergen. Herexamen 1, afgewezen 9. SCHENKINGEN AAN HET STEDELIJK MUSEUM. B. en W. stellen den raad voor te be sluiten, onder dankzegging, de volgende schenkingen te aanvaarden: I. de door wijlen mevr. wed. J. M. Roldanus te Alkmaar aan het Stedelijk Museum alhier gedane schenking, be staande uit twee geschilderde portretten van het echtpaar R(h)oon-Bruyere, ge schilderd door den Haagschen kunstschil der W. G. F. Heymans, leerling van J. W. Pieneman (ca. 1835); II. de door mevr. wed. J. A. Schwan- Lange te Sassenheim aan het Stedelijk Museum alhier gedane schenking, bestaan de uit een groot aantal oude kleedingstuk- ken met allerlei bijbehoorende onderdee- len, diverse huishoudelijke voorwerpen, gebruiksvoorwerpen en keukengerei, twee geteekende portretten in lijsten, twee ingelijste borduurwerken, twee geschreven stukken en een oude fluit, alles uit de tweede helft der eerste of eerste helft der 19e eeuw. Uitspraken van de strafzitting van 15 Juli 1938. Overtredingen van de Motor en Rjjwielwet: R. M. te Hoorn, 1 maand tuchtschool voor waardelijk met een proeftijd van een jaar. J. J. B. te Alkmaar, 1 boete of 1 dag hech tenis. W. Z. te Enkhuizen, 2 boete of 1 dag hechtenis. A. J. la B. te Breukelen, 2 boete of 2 dagen hechtenis. E. F. H. K. K. te Amsterdam, 2.50 boete of 2 dagen hech tenis. J. B. te Oudendijk, J. de W. te Sint- Pancras, G. J. P. te Alkmaar, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. J. W. te Alkmaar, J. G. A. S. te Heiloo, N. B. te Amsterdam,' ieder f 3 boete of 3 dagen hechtenis. A. J. te Alk maar, P. J. B. te Alkmaar, G. D. te Gever- wijk, J. R. te Heiloo, P. J. te Barsingerhorn, H. W. te Amsterdam, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. W. T. te Akersloot, 5 boete of 3 dagen hechtenis. A. S. te Wierin- gerwaard, W. v. R. te Beverwijk, C. v L te Amsterdam, C. J. de W. te Zype, J. H. V te Amsterdam, W. K. te Limmen, ieder 6 boete of 4 dagen hechtenis. C. Z. te Alkmaar 10 boete of 6 dagen hechtenis. A. R té Scheveningen, 25 boete of 15 dagen hech tenis. Overtredingen van de Poli tieverordeningen F. S. te Rotterdam, geen straf toegepast D G. te Zaandam, E. ten H. te Amsterdam! ieder f 1 boete of 1 week tuchtschool. G B te Noordscharwoude, 4 boete of 1 week tuchtschool. G. C. B. te Alkmaar, 0.50 boete 2 Zwakke tot matige meest westelijke wind; zwaar bewolkt tot betrokken; tijdelijk op! klarend; weinig of geen regen; iets warmer. De depressie, welke Zaterdag nog over de Noordzee lag, ligt thans over zuid-Scan- dinavië. Bewesten IJsland nadert een nieuwe depressie. Over het zuiden van de Britsche eilanden, Duitschland, midden- Europa en Frankrijk ligt een gebied van hoogen luchtdruk. De luchtdrukverschillen zijn afgenomen, zoodat de winden over het algemeen slechts zwak zijn. De richting is in geheel west-Europa echter nog overwe gend westelijk, zoodat het koele weer nog aanhoudt. De temperatuur is met uitzonde ring van noord-Scandinavië overal onder normaal. De bewolking is nog zwaar met plaatselijk regen in onze omgeving. Voor morgen wordt eenige stijging van temperatuur verwacht. De bewol king zal nog zwaar zijn, doch waar schijnlijk wel tijdelijk opklaren, De regen zal niet van veel beteekenis zijn, de wind blijft westelijk met zwakke tot matige snelheid. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 21.44 uur tot 4.29 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (Zomertijd). J ulL Hoog water. Laag water. Dat. v.m. n.m. v.m. n.m. 19 8.06 8.33 4.37 452 20 8.58 9.24 5.16 5.35 21 9.53 10.22 6.06 6.31 22 10.57 11.32 7.05 7.41 23 0.16 8.20 9.05 24 0.51 1.33 9.41 10.20 of 1 dag hechtenis. Chr. K. te Wormerveer, G. v. d. V: te Amsterdam, A. v. D. te Krom menie, W. M. te Barneveld, J. C. P. te Am sterdam, C. de W. te Castricum, J. Fr. G. te Amsterdam, ieder 1 boete of 1 dag hech tenis. G. J. D. te Amsterdam, A. E. te Am sterdam, Chr. R. te Amsterdam, ieder f 2 boete of 1 dag hechtenis. R. S. te Amster dam, M. v. d. S. te Amsterdam, D. v. d. V. te Amsterdam, ieder 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. A. K. te Alkmaar, F. Th. J. F. te Tiel, J. S. te Alkmaar, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. F. J. Th. F. te Tiel, 3 boete of 3 dagen hechtenis. J. J. R. te Uit geest, 5 boete of 3 dagen hechtenis. Overtredingen van de Vis- scherijwet: J. Fr. H. te Castricum, f 3 boete of 2 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van de in- beslag genomen hengel. F. J. K. te Amster dam, J. W. H. S. te Amsterdam, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtredingen van de Ar beidswet: H. D. te Oterleek, ontslag van rechtsver volging. N. C. S. te Heerhugowaard, 6 f 2 boete of 3 en 1 dag hechtenis. P. P. te Alkmaar, 2 x f 4 boete of 2 X 2 dagen hechtenis. Overtredingen van het Zee weringsreglement: L. v. d. E. te Zaandam, 2 boete of 1 dag hechtenis. J. J. te Zaandam, 3 boete of 2 dagen hechtenis. Overtreding van het Regle ment Autovervoer van per sonen G. A. J. de R. 2 boete of 2 dagen hech tenis. Overtredingen van de wet op de openbare vervoermid delen: C. P. te Bergen 3 boete of 2 dagen hechtenis. De circusdirecteur, die zyn douche altijd b(j de hand heeft! ONS DRUKWERK ziet er ALTIJD goed uit! DRUKKERIJ COSTER. ALKMAARSCHE COURANT. TEL. 3320

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2