LAATSTE BERICHTEN. JkowHciaai lïieuws j0ucqediite Stand JCeck S. School AMSTERDAMSCHE BEURS WIERINGERWAARD NIEUWE NIEDORP SCHOORL STOMPETOREN BEVERWIJK OUDKARSPEL LANGENDIJK EERSTE BLAD. tONGICORJUGESRD). INTERNATIONAAL AARDRIJKSKUNDIG CONGRES TE AMSTERDAM. Plechtige openingszitting in het Concertgebouw. Hedenmiddag twee uur is in de groote zaal van het Concertgebouw te Amsterdam het groote internationaal aardrijkskundig congres, dat tot 28 Juli a.s. te Amsterdam wordt gehouden onder voorzitterschap van prof. dr. J. P. Kleiweg de Zwaan, plechtig geopend met een rede van den Engelschen voorzitter van het executief comité van de Union géographique international, Sir Charles Close. Hierop heette de minister van O. K. en W. prof. Slotemaker de Bruine, het congres welkom. Nadat hierop diverse buitenlandsche de legeerden het woord hadden gevoerd, sprak de congresvoorzitter, prof. J. P. Kleiweg de Zwaan, die na eenige mededeelingen vati organis'atorischen aard, mededeelde, dat het bestuur besloten had een elftal verdienste lijke geleerden tot eere-leden te benoemen. BRAND TE HUIZEN. Vanmiddag tusschen twaalf uur en half twee heeft een groote brand gewoed in een perceel aan de Lindelaan te Huizen, waarin een stoffeerderü, een kaaspakhuis en een glas in loodhandel gevestigd waren. Het perceel werd door twee gezinnen bewoond en is geheel uitgebrand. De brandweer heeft slechts den inboedel van een der gezinnen kunnen redden. Er bestond groot gevaar voor uitbreiding, zoodat de brandweer de aangrenzende per- ceelen, die met riet gedekt zijn, moest nat houden. Men heeft de oorzaak van den brand, die waarschijnlijk in de stoffeerderij is ont staan, niet kunnen vaststellen. KINDJE ONDER VRACHTAUTO GERAAKT EN GEDOOD. Het anderhalf jarig zoontje van de familie G. Bekhuis, uit de Tollenstraat te Almelo, is Zaterdagavond onder een vrachtauto ge kropen, waaruit zand gelost werd. De be stuurder en zijn knechtje, die bij het lossen hielp, hebben hiervan niets bemerkt en zijn toen ze klaar waren met hun werkzaamhe den weggereden. Een der wielen is het kind daarbij over het hoofd gegaan, waardoor het op slag dood was. ZONDERLINGE ZWERFSTER. Zaterdagnacht is door de politie in de van Boetzelaerstraat te den Haag zwervende aangetroffen een 16-jarig meisje, afkomstig uit Eelderwolde (gem. Haren), die het ouder lijk huis met medeneming van 20 had ver laten. Volgens haar eigen verklaring was zij al lereerst met de autobus naar Groningen ge gaan en had vandaar uit den trein naar den Ilaag genomen. In Groningen had Zij zich een jongenskop laten knippen en in een klee- dmgmagazijn jongenskleeren gekocht, welke zi-i °P we6 naar den Haag aangetrokken heeft en aldus als jongen vermomd heeft zij Zaterdagavond door de residentie rondge zworven. Toen haar geld op was, heeft zij bij een vriendin weer haar meisjeskleeren aan getrokken en is de straat opgegaan, waar zij door de politie werd aangehouden. Zij is naar haar woonplaats overgebracht. INBRAAK BIJ DE „HAAGSCHE ZIEKENKAS". Twee personen in arrest. In den nacht van Zaterdag op Zondug is •ingebroken in het perceel Lange Beesten markt 192 te den Haag, waar gevestigd is de Haagsche ziekenkas. De inbrekers verschaf ten zich toegang door verbreking van een ruit aan de achterzijde van het perceel en wister er weer uit te komen door een deur slot te forceeren. Zij slaagden er in een brandkast mee te nemen, waarin zich even wel slechts administratieve bescheiden be vonden. Hierover blijkbaar teleurgesteld hebben de inbrekers de brandkast Zondag avond op de Caland-kade in het water ge gooid, waar deze reeds door de politie is op- gevischt. In verband met dezen inbraak zijn door de politie in een perceel aan de Spinozastraat thans gearresteerd een 27-jarige chauffeur en de 30-jarige varensgezel. DE BRAND BIJ DE SINCLAIR OIL CO. Tijdens den brand bij de petroleumraf- finaderij der Sinclair Oil Co. te Wellsville zijn dertien reservoirs ontploft. Drie men- schen zijn om het leven gekomen, een vijf tigtal is gewond. De slachtoffers waren toe schouwers. ONBEVREDIGENDE SALARISPOSITIE VAN HET RIJKSPERSONEEL. Georganiseerd overleg. In de vergadering van de centrale com missie voor georganiseerd overleg in amb tenarenzaken op Donderdag 14 Juli j.1., verzochten de zes samewerkende céntrales aan de regeeringsdelegatie om opnieuw de aandacht van de regeering te vestigen op de onbevredigende salarispositL- van het rijkspersoneel, de onderwijzers daaronder begrepen. Naar aanleiding daarvan werd door de regeeringsdelegatie opgemerkt, dat, naar haar oordeel, de omstandigheden sinds de behandeling van deze aangelegen heid in het najaar van 1937 niet dermate zijn gewijzigd, dat voor het treffen van bijzondere maatregelen voldoende aanlei ding bestaat. Zij verklaarde zich echter bereid om in een nadere bespreking met de regeering deze in kennis te stellen met het geen door de organisatiees ter zake is aan gevoerd. Sportclub. Zaterdagavond vergaderde de Sport club in het lokaal van den heer Breed. De ontvangsten hadden bedragen, met inbegrip saldo vorig jaar, 311.68; uitga ven 226.87, zoodat er een batig saldo was van 84.81. De rekening werd vastgesteld. Van Radio Ferree is een schrijven ont vangen inzake het verzorgen van een geluids- en startinstallatie tijdens de dra verij. Van de verplichting, om achter het lint te starten, zal ontheffing worden gevraagd. De aftredende heeren H. Limpers, A. Sleutel Az. en Nic. Kaan Kz. werden met algemeene stemmen herkozen. Besloten werd dit jaar een prijzendra- verij te houden en wel op 21 Augustus a.s., om prijzen van 60, 25 en 10. Voor de winnende pikeurs worden kunstvoorwerpen beschikbaar gesteld. Schoolreisje. Vrijdag hebben 32 kinderen van de hoogste klassen hun jaarlijksch school feest gehad in den vorm van een reis naar Amsterdam. Om 8 uur stond de bus van Naastepad benevens een luxe auto gereed. Aanvankelijk was het triestig weer, doch toen men in Zaandam aankwam, begon het op te knappen. Een mooie onderbreking is altijd het boottochtje van Zaandam naar Amster dam. Om half twaalf was 't Rijksmuseum bereikt, alwaar in 4 groepen een rondgang werd gemaakt. Aan enkele dingen werd wat meer aandacht besteed, zooals de ge schiedenis van ons zeewezen, de tocht naar Nova Zembla, de schatten van Lombok enz. enz. Na aldaar twee uur te hebben vertoefd, werd het verdere gedeelte van den dag doorgebracht in Artis. Natuurlijk werd het aquarium niet ver geten, met het diorama van Heijmans, een duingezicht bij 't Zwanenwater. De in wendige mensch werd extra bedacht, toen om 7 uur in A. T. V. A. werd gedineerd. Kwartier voor acht vertrek van Am sterdam. In Alkmaar nog even een ijsje en zeer voldaan, wat ook wel hoorbaar was, want iedereen werd uit huis gezongen, kwam de geheele schare om tien uur binnen. Anti-mi!, meeting. Zondag had op het terrein van den heer D. Zwagerman een meeting plaats, uitgaande van de Vrije Groep A. N. G. O. B. en J. G. O. B. Eenige honderden menschen waren tegenwoordig. 's Morgens had een cursus-vergadering plaats, waar de heer Max van Praag een inleiding hield over „Geweld en geweld loosheid". Des middags sprak allereerst mej. Jan- nie Eriks over het Vrouwenvraagstuk, er op wijzende, hoe de moeder als opvoedster der kinderen, juist die richting kan geven, die geldt voor het geheele leven. Spr. wees er o. a. op, dat de menschen stelselmatig worden bang gemaakt met oorlogsgevaar. Bange menschen worden gedweeë menschen en gedweeë menschen worden goede soldaten. Men moet nooit berusten, in welk onrecht ook, want be rusting is verraad. De meeting werd voortgezet in de groo te boerderij van den heer Jac. Langedijk, aan het Westeind. Hier heeft ds. Schermerhorn het woord gevoerd, met als onderwerp „De groote ontgoocheling". Spr. richtte zijn blikken een 20-tal jaren terug, toen men zooveel enthousiasme, zooveel heilig willen zag. Toen werd men bezield door twee groote gedachten, n.1.: Ie. alle krachten te wijden aan het uit de samenleving bannen van militairisme en oorlog; en 2e het zoeken naar een anderen vorm van samenleving, een nieuwe maatschappij. Uitbannen van den oorlog achtte men noodzakelijk voor de schepping van een nieuwe wereldorde. We zijn nu 1938, en wat is er van deze dingen geworden? Men constateert een enormen groei van het militair geweld, inplaats van een verzwakking. Veel erger noemde spr. het nog, dat de mentaliteit, de geestesgesteldheid van den mensch zooveel is achteruit gegaan. Men leeft niet meer in een sterk vertrouwen op de macht van de rede, van den geest, maar men stelt vertrouwen in het ruw geweld. Men ver trouwt niet meer op een sterke revolution- naire geest, die uit deze chaos wil komen, tot het scheppen van een nieuwe orde, waar arbeid wordt erkend als de grond slag van het leven. Spr. behandelde voorts het fascisme en nationaal-socialisme, dat in wezen een staats-absolutisme is, waarin de mensch een werktuig van den staat wordt en waarin voor vrijheid van den geei,t geen plaats is. Ook hier, in onze regeering, zijn de fascistische symptomen reeds sterk aanwezig. Spr. verklaarde dat er een hei lige ontevredenheid is, die ons maakt tot strijders, omdat wij geen vrede hebben met het onrecht en de liefdeloosheid ih de wereld. 'tGaat er om, dat onrecht te overwin nen en zoo de nieuwe wereld voor te bereiden, waarin voor allen de arbeid als grondslag voor het leven wordt erkend. Met groote belangstelling werd het ge sprokene gevolgd. Hierna besprak de heer Wim Wiese voor de A. N. G. O. B. het alcohol-vraag stuk, wijzende op het verband van het alcohol-vraagstuk met de oorlogsvoor bereiding. De heer Jan Wouda heeft als laatste spr. het onderwerp behandeld „De jeugd en het militairisme". De J. G. O, B. stelt hieromtrent geen eischen aan haar leden. Zij voedt haar leden op tot vrije persoon lijkheden. Het militairisme eischt evenwel slaafsche gehoorzaamheid en absolute uitschakeling van de menschelijke per soonlijkheid. Het beginsel van de jeugd beweging is de menschen op te voeren en te helpen aan den opbouw van een meer gelukkige samenleving. De heer Jan Bakker sloot hierna met een opwekkend woord deze meeting. Kaasfabriek wordt herbouwd. De veertien dagen geleden afgebrande fabriek „De Goede Verwachting" zal weer worden opgebouwd. Men hoopt reeds spoe dig met het werk te kunnen beginnen, opdat de kaasbereiding zoo gauw mogelijk weer ter hand kan worden genomen. Uitstapje. Zondagmorgen om negen uur trokken de leden van onze zangvereeniging „Cresen- do" er op uit. Het hoofddoel was de tocht naar Hilver sum, waar voor de Avró-microfoon moest worden gezongen, waar vtry 's middags dan ook heerlijk van, hebben genoten. De direc teur, de heer H. J. Zaal te Bergen kon met de vier, onder zijn leiding geoefende koren, eenige prachtige liederen vertolken. Het overige gedeelte van den dag was aan ont spanning gewijd. Na het zeer geslaagde uitstapje, kwam de groep zeer laat in den avond, voldaan thuis. De aanvoer van aardbeien. Aan de B. E. T.-veiling was de aanvoer 50.025 K.g., waarvan 6000 K.g. tegen den vastgestelden minimumprijs van 12 cent per K.g. uit de markt werden genomen en voor rekening van de Ned. Groenten- en Fruitcentrale werden ingepulpt. Daarvoor komen natuurlijk in de eerste plaats de aardbeien van mindere kwaliteit in aan merking. Als gevolg daarvan werd voor de betere kwaliteiten iets boven den mini mumprijs betaald; gemiddeld: 13.11 per 100 K.g. Oranje-comité. Het plaatselijk Oranje-comité vergader- dé Zaterdagavond in het lokaal van hotel De Brederode, alhier. De voorzitter, de heer J. J. Eecen,. opende de vergadering met welkom, in het bijzon der tot den burgemeester en wethouder Bakker. Hij herinnerde aan de zeer goed geslaag de feestelijkheden van verleden jaar. Het а.s. 40-jarig regeeringsjubileum van de ko ningin is zeer zeker een reden om feest te vieren. Men wil het feest ditmaal intensie ver vieren dan het vorige, zoodat zelfs is overwogen, of geen twee dagen feest kan worden gehouden. Dit brengt natuurlijk zijn moeilijkheden mee: Men heeft nog geen programma voor den tweeden dag en ook is het financieele vraagstuk van belang. Na eenige discussie werd besloten, het feest op één dag te houden. Het programma dat werd samengesteld zal alleen kunnen worden uitgevoerd, wan neer men de medewerking heeft der plaat selijke vereenigingen. Het is de bedoeling, dat 's morgens koraalmuziek van den ge meentetoren af zal worden ten gehoore worden gebracht. Daarna een korte wjj- dingsdienst in de kerk. Vervolgens een op tocht van de kinderen van de beide scholen, gevolgd door een of andere attractie. Voor den middag heeft men plannen voor volks feesten. Voorts wordt het houden van éta lage-, en versieringswedstrijdén overwogen. Het avondprogramma zal door de ge vormde commissies worden samengesteld. Een moeilijkheid is echter, dat men ter plaatse geen muziekvereeniging heeft en daardoor afhankelijk is van het te Noord- scharwoude uitgevoerde programma, aan gezien dezelfde vereenigingen hier zullen optreden. De commissies zullen 26 Juli met de werkzaamheden gereed moeten zijn. Deze week wordt met lijsten gecollecteerd De voorzitter sloot met den wensch, dat men een mooi feest mag hebben. Een wensch vervuld. Een der wenschen van de in den weste lijken proefpolder te werk gestelde arbei ders is dezer dagen in vervulling gegaan. Er is n.1. een overdekte rijwielstalling bij het werk gekomen. Wat er doordraaide. De hoeveelheid groente, welke in het eerste kwartaal is doorgedraaid, is aanmer kelijk minder geweest dan in hetzelfde kwartaal van 1937. Blijkens de officieele cijfers, welke de Tuinderij vermeldt, was de doorgedraaide hoeveelheid roodekool in het eerste kwartaal 1938 3000 K.g. (v. j. 2536000 K.g.), 1.844.000 K.g. gelekool (v. .j. б.695.000 K.g.), wittekool 406.000 K.g. (v. j. 982.300 K.g.) bloemkool 4000 stuks (v. j. 650.000 st.kroten 3000 K.g. (v. j. 229.000 K.g. uien nihil (v. 485.000 K.g.) In totaal 3.673.000 K.g. (v. j. 21.458.000 K.g.) Aan minimumprijzen werd in het eerste kwartaal 1938 39.300 uitbetaald (v. j. 245.000). ALKMAAR. INGEKOMEN PERSONEN. G. Duinmeijer, R.K., kapper, Kennemer- straatweg 9, van Oude-Niedorp. H. J. van der Vegt, geen, monteur, Reguliers laan 10, van Hciloo. J. H. J. Krahe, N.H., weduwe van J. F. Hoogendijk, zonder be roep, en dochter, Verdronkenoord 60a, van Baarn. K. Bindinga, R.K., los werkman, en echtgenoote en kinderen, Compagnie straat 1, van Den Helder. G. Swaan, N.H., Varnebroek 13, xan Schoorl. C. G. Dek ker, G.K., kapper, Langestraat 64, van Den Helder. E. van Dieken, geen, los-arbeider, en echtgenoote en kinderen, Hoeverkade 12a, van Harlingen. J. Noback, N.H., bouwkundig teeke naar, Spoorstr. 55, van Schiedam. Im- merentia Smal, R.K., dienstbode, Emma- straat 40, van Ilpendam. J. J. v. Breu- kelen, R.K., zonder beroep, echtg. van Jo- hannes Hubertus van Straaten, Lyceum straat, van Gouda. M. P. Konijn, R.K., leerl. verpleegster, van Everdingenstr. 18, v. Purmerend. F. W. Bronner, Ger. K., hulp in de huishouding, Stationsweg 20, van Wieringermeer. A. v. Wezel, N.H., machinist ter koopvaardij, en gezin, Nico- laas Beetskade 69, van Amsterdam. H. Oldenhof, N.H., zonder beroep, schouten straat 6, van Tilburg. K. de Bakker, geen, handelsreiziger, Oudegracht 291, van Koog aan de Zaan. J. A. van Dam, N.H., echtg. van J. den Hertog, zonder beroep, Jan van Scorelkade 75, van Al phen aan den Rijn. Tj. A. H. Adema, D. G., zonder beroep, Kennemerstraatweg 183, van Terschelling. S. C. J. Klaver, R.K., veehoudersknecht, Heilooërdijk 31, van Voorhout. VERTROKKEN PERSONEN. J. Henkes, N.H., dienstbode, van Zeglis 27 naar Haarlem. A. de Haan, N.H., huis houdster, van 2e Tuindwarsstraat 23a naar Leek (Gr.) E. E. Robert, R.K., kantoorbe diende, van Emmastraat 12 naar Amsterdam. G. A. Barbuio, R.K., dienstbode, van Sta tionstraat 28 naar Haarlem. A. N. Driesen, R.K. bakker, van Fnidsen 92 naar Amster dam. J. Alferink, geen, z. b., van K. van 't Veerstraat 45 naar Haarlem. R. Geertsma, N.H., schipper, en echtg., geen, van Luttik Oudorp 39 naar Rotterdam. G. J. H. Meijer, N.H., leerl.verpleegster, van Fontein Verschuirstraat 3 naar 's-Gravenhage. W. P. de Boer, R.K., stoffeerder, van Geest 25a naar 's-Gravenhage. B. A. op de Weegh, R.K., rijwielreperateur, van Tous- santstraat 11 naar Heiloo'. A. M. G. Ran- zijn, R.K., dienstbode, van Karl Marxstraat 12 naar 'ss-Gravenhage. L. de Jong, G.K., echtgen. van J. W. Stam, zonder beroep, en kinderen, van Kennemersingel 10 naar Ned. Indië. C. G. Kramer, geen, zonder beroep, van Zocherstraat 9 naar Laren. F. C. Westgeest, R.K., van Houtmansstraat 8 naar Curagao. R. Vroegop, N.H., wed. xan G. Roskam, zonder beroep, van Oudegracht 55 naar Haarlem. P. M. Dekker, R.K., dienst bode, van St. Laurensstraat 5 naar Hoorn. S. S. Verhagen, R.K., van Van der Woude straat 26 naar Velsen. W. van Nimwegen, R.K., en broeder, van Van der Woudestraat 26 naar Nederweert. N. S. Mostert, R.K., zonder, van Costerstraat 6 naar Utrecht. S. M. van der Meer, geen, scheepsteekenaar, van Lyceumstraat 51 naar Leeuwarden. W. J. Bakker, r.k., bakker, van Stations weg 6 naar Obdam. J. C. Hollander, r.k., kleermaker, van Schoutenstraat B 91 naar Linschoten (U). E. Th. Klautz, geen, leerl. verpleegster, van Spoorstraat 41 naar Amsterdam. J. C. A. Boosman, r.k., jeugdleidster, van Oudegracht 283 naar Leiden. M. Bakker, N.H., weduwe van N. van der Blonk, filaalhoudster, van Magdalenenstraat 13 naar Schagen. P. Jongkind, r.k., vehoudersknecht van Meer weg 30 naar Schoorl. 0000000<X><XX>0<>0<KX><><><>000000<>00 Concentreert U zich op het krachtigste reclame-middel: DAGBLADRECLAME 1 >OOOOOOOOOOOOOOOOOOOQOOOOOOOOOl ALKMAAR. GEBOREN: Jacobus, z. van Willem Pauw en Bregitta Anna Meelis. Alida Margaretha, d. van Cornelis van Twuijver en Trijntje Kroon. Petrus Johannes, z. van Michaël Lourentius Smiers en Christina Anna de Groot. Pe trus Godefridus, z. van Petrus Godefridus Wehnes en Catharina Wever. Johannes Arnoldus, z. van Simon Kaptein en Geer- truida Johanna Bakker. Engelbertus Simon Paulus, z. van Petrus Mattheus van Veen en Cornelia Wokke. OVERLEDEN: Alida Geertruida Lem 79 jaar. HEERHUGOWAARD (Juni). Geboren: Anna Catharina Maria, d. v. N. Oud en G. M. Klaver. Jacobus Simon Maria, z. v. N. Buter en J. Schagen. Elizabeth Agatha, d. v. J. Smit en A. Wiering. Dirk, z. v. J. Stammis en E. Krap. Cornelia, d. v. N. Zuurbier en C. Kieft. Antonius, z. v. G. P. Sprenkeling en G. A. Korver. Adrianus Petrus, z. v. E. N. Klaver en G. Mooij. Johannes Petrus, z. v. J. P. Baars en B. M. v. Eg- mond. Nicolaas Herman, z. v. H. IJdema en M. Mooij. Margaretha Johanna, d. v. S. Th. Groot en M. Mes. Ursula Anna, d. v. C. P. Stet en A. G. Schuijt. Jacobus Wilhelmus, z. v. J. Buter en A. C. Bakker. Brigitta Agnes, d. v. A. Brink en A. Masteling. Maria Elisabeth, d. v. A. Groot en M. Groothuizen. Annie, d. v. A. Vlaar en A. Dekker. Ondertrouv. d: C. Groot en M. Jonker. S. Reus en P. de Groot. Gehuwd: P. Kok en A. A. Groot. L. Hof en C. Hoogzaad. J. Beers en A. J. v. Langen. C. Groot en M. Jonker. S. J. Sneekes en B. C. A. Scholten. S. Reus en P. de Groot. Overleden: Pieter Rohof, 78 jr., wednr. v. P. Koning. Levenloos aange geven kind v. J .Stoop en G. M. Hurkmans. Kind van J. de Groot en W. Dekker. BEDEVAART VAN UIT DE ST. JOZEPHKERK TE ALKMAAR. Na een voorafgegaan 3-daagsch triduum in de St. Josephkerk, geleid door pater Dalmatius Linnebank te Nijmegen, had Zondag op het terrein van O. L. Vr. ter Nood te Heiloó de bedevaart plaats. Per extra trein vertrok men om 9.44 uur uit Alkmaar. In de groote bedevaartskerk, die bijna geheel was bezet, werd door pater Geveling een solemneele hoogmis opgedra gen. Om 1 uur volgde een solemneel lof, opgedragen door Alkmaars deken, den H. E. heer Rengs, waaronder processie en predi katie door bovengenoemde pater. Om half zeven had in de St. Jozephkerk te Alkmaar een sluitingslof plaats welke met het Te Deum Laudamus werd besloten. PRIESTERFEEST J. P. KUILBOER TE NOORDSCHARWOUDE. Zaterdag en Zondag was het voor de parochie Langendijk een bijzondere feest dag, aangezien een der parochie-zonen tot priester gewijd was en men dezen jongen geestelijke op feestelijke wijze heeft inge haald. Op 10 Juli j.1. heeft de heer J. P< Kuilboer in de kathedrale kerk „St. Vaart" te Arras, in Frankrijk, de H. Pries terwijding ontvangen. Zaterdag werd deze neomist aan het Noordeinde van de ge meente Oudkarspel opgewacht door een kleurige stoet, gevormd door verschillende praalwagens, versierde fietsen enz., terwijl in den stoet mede stonden opgesteld de verschillende organisaties, zooals K. J. C., St. Josephgezellen, Graal en de gym- nastiekvereen. D. V. V. Om j.lm. zes uur kwam het gezelschap aan, waarna de tocht door Oudkarspel en Noordscharwoude werd begonnen, onder de vroolijke tonen van het r. k. fanfare corps Genot door Kunst. De kleurige stoet trok veel belangstelling op zijn tocht naar het, voor deze gelegenheid feestelijk ver sierde, kerkgebouw. De jonge priester werd met zijn familie in de pastorie ontvangen, terwijl het tal rijke publiek de kerk vulde. Toen na eenigen tijd de neomist, verge zeld van de geestelijkheid, door de hoofd ingang het kerkgebouw betrad, werd hem een welkomstlied toegezongen. Er werd een kort Lof gehouden, waaronder Z. E. pastoor van Noord een korte toespraak hield. 's Zondags was het weer feest, 's Mor gens ontvingen vele parochianen de H. Communie tot intentie van den neomist, die om 10 uur zijn eerste plechtige H. Mis opdroeg. Onder de H. Mis hield Z. E. pastoor van Noord de feestrede, naar aan leiding van het consecratie-verhaal. De neomist reikte onder de H. Mis aan ouders, broers, zusters en verdere familie de H. Communie uit. 's Middags werd in hotel De Burg een zeer druk bezochte receptie gehouden; daarna om half vijf een plechtig Lof. Het fanfarecorps Genot door Kunst en de zangvereeniging „St. Caecilia" brach ten 's avonds den neomist in den pastorie- tuin een serenade. Hiervoor was zeer veel belangstelling. van Maandag 18 Juli 1938. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. Vorige koers STAATSLEENINGEN. 3-3y, Nederl. 1938 102'/,, 3 Ned.-Indië 1937 100% 5 Y> DuitschL '30 m. verkl. 30'/« BANK-INf 'LLINGEN. Amsterd. Bank150Vi Handel Mij. Cert. v. 250 1593/« Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie Caïvé Delft Cert Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Generaal Motors Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vereen. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr, Kon. Petr. Perlak Phillips Oil i i Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChinaJapan lijn Kon Ned. Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert, Union Pacific Canadian Pac. §Noteering per 50. x) ex-coupon tExclaim. *Exdivldend. Prolongatie vorige koers )4, heden y, pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers heden 1.81'/, 1.81»/. 8.95'/, 8.95'/, 73.00 73.02 5.02)4 5.02»/, 30.75 30.75 41-59 41.62 40.02)4 40.00 46.22)4 46.22)4 45.05 45.00 157'/. 139V, 46»/» 92 302 249'/, 156/, 345/8 §24»/is 42 29'/. 29% 13% 67. 427» 47. 471V, 1887, 1897, 763/. 70 165 33H/, 343 76?/g 303/g 12%| 11 Vis 2267. 1621/, 138 168 119 3% 107 891/, 1197. 120 235 294 254 277. 12Vl« 9% 607, 57. laatste 2.45-3.00 1027, 100% 30% 150% 159 159 1397, 467,.»/, 90 305 2491-50 1577. 361/, 25'/,-7. 447,-7, 7,-% 307. 309/18-7. lf/is-l 67a 437.-4 43/a 471 1887, 187 78 69»/, 165 332 345 767,-7 317, 13*-*/i# 117. 228 1691/, 136V, 165 12li-2| 3%-7. 102 887, 1187, 118 237 294'/, 254 27y» 12% 97, 607, 5 Vs-% New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 3