Agenda Moord in Obdam. KIIKENiiKOOPEUOECK Koning en Koningin van Engeland in Parijs. Groote luchtaanval op Hankau. 500 menschen opgesloten. Geruchten kwamen uit Heerhugowaard. Verwachting Buitenlandsch weeroverzicht EERSTE BLAD. Volgens het Duitsche nieuwsbureau zal de begrafenis Zaterdag plaats vinden, slechts aan te herinneren, hoezeer het bezoek van den Führer aan Italië den vrede in ons werelddeel gediend heeft, en hoe de gesprek ken tusschen de leiders der beide landen ge houden zijn zonder eenige scherpte tegen andere volkeren. Om 9.09 uur hedenmorgen heeft het Britsche koningspaar het Victoria-station te Londen verlaten, om het historische bezoek te brengen aan de Fransche hoofdstad. Een groote menschenmenigte heeft het populaire Britsche koningspaar toege juicht bij zijn vertrek. In Dover lag de „Enchantress" ge reed, die de koninklijke reizigers over bracht naar Boulogne, waar deze boot om 12.40 uur aankwam. De Fransche pers verwelkomt. Elders op deze pagina vindt men geschetst, hoe Parijs zich heeft gereed gemaakt, om de hooge gasten te ont vangen. Natuurlijk heeft de Fransche pers ook bijzondere aandacht aan het koninklijk bezoek gewijd en in harte lijke bewoordingen het welkom toege roepen aan koning George en zijn gemalin. Wij laten hier eenige pers-citaten volgen van de belangrijkste Parijsche kranten. In de „Peti Parisien" schrijft de minis ter-president Daladier: Door ons de kost bare getuigenis van hun persoonlijke vriendschap te brengen, zullen koning George en koningin Elizabeth aan geheel Frankrijk de hartelijke sympathie toonen, welke ons verbindt met alle volkeren van het Britsche rijk. Zulk een vriendschap, door de geschiedenis gesmeed, door de on dervinding en gemeenschappelijke beproe vingen gevoed en door de herinnering aan roemvolle daden betaald met hetzelfde bloed verlicht, is kostbaar in zich zelf. Maar de omstandigheden maken haar nog kost baarder, want zij beteekent op het oogen- blik den hoogsten en sterksten vredeswil, welke ter wereld bestaat. De bladen van alle richtingen, van de Royalistische „Action Francaise". tot de Communistische „Humanité" begroeten in hartelijke bewoordingen het Britsche ko ningspaar en verheugen zich over de ver sterking der FranschBritsche entente, welke uit dit bezoek zal voortvloeien. Zij wijden aan deze gebeurtenis bijna al hun pagina's en drukken groote foto's van den koning en de koningin af. De geheele pers legt er den nadruk op, dat Frankrijk zich opmaakt om George VI en koningin Eliza beth met geestdrift te ontvangen. Zoo schrijft de „Action Francaise": Het is een historische dag, waarop duidelijk voor aller oogen het machtige accoord bezegeld zal worden tusschen twee rijken van broe derschap, tusschen twee volkeren, die el kander langdurige gevechten te land enter zee en in den gemeenschappelijken strijd van 19141918 hebben leeren waardeeren. En de „Humanite" schrijft: De Commu nisten verheugen zich van ganscher harte over deze manifestatie der Fransch-Britsche entente. De vrede, zoo gelooven wij, kan en moet gered worden door de vereeniging der de mocratische landen. De Fransch-Britsche entente is een Fransche, maar ook een Britsche noodzakelijkheid. Een vrij volk gaat de souvereinen van een vrij volk bejubelen, schrijft de „Populaire". Tot het koninklijk bezoek, aldus Leon Blum in zijn blad, werd besloten door het kabinet onder leiding van Chamberlain, en de vorsten zullen worden vergezeld door Halifax. Het Fransche volk zal beiden zijn dank en vriendschap betuigen. Hun namen zullen verbonden blijven met het feest, dat over eenige uren gaat beginnen. 27 Japansche bommenwerpers hebben om 2 uur in den ochtend een luchtaanval op Hankau ondernomen. Het schijnt de zwaarste aanval te zijn, welke de stad tot dusver te verduren heeft gehad. Men gelooft, dat er een aanzienlijk aantal slachtoffers is gevallen. Een bom is terecht gekomen in het Chineesche theater, dat als schuilplaats dienst deed. Het gebouw is in brand geraakt en 500 menschen zijn er in opgesloten. Gisteren vele slachtoffers gevallen. - Gisteren aan het einde van den dag zijn zes nieuwe slachtoffers gevallen van onlusten en aanslagen in Palestina, waarbij drie per sonen zijn gedood, en drie ernstig gewond. Het aantal dooden bedraagt hiermede giste ren alleen negen. In Jeruzalem en Haifa blijven de winkels gesloten. In het Noorden des land valt een uittocht van joodsche ge zinnen waar te nemen, die het brandpunt der agitatie ontvluchten. Aardschokken in Noord-Italië. - Van nacht zijn in geheel Piemont en aan de Westelijke Rivièra aardschokken gevoeld. Het epicentrum van deze beving zou, vol gens het seismologisch instituut van Turijn, gelegen zijn op ongeveer 70 K.M. ten Noord- Noord-Oosten van de stad. In Imperia, aan de kust van Liguria, ont stond een paniek onder de bevolking. De menschen pakten hun have en goed bij elkaar en vluchtten naar buiten, waar zij den nacht doorbrachten. In Imperia herhaalde de schok zich om 3 uur 1. Van schade wordt tot dusver geen melding gemaakt. Alkmaar, Dinsdag. Een kapper vermoordde zijn 35- jarige echtgenoote en men nam algemeen aan, dat de vrouw door een ongeluk het leven had ver loren. Wij hebben gisternamiddag, toen onze courant reeds was verschenen, geruchten vernomen over een afschuwelijke misdaad welke in de gemeente Obdam zou geschied zijn. Daar zou een kapper zijn 35-jarige vrouw, moeder van 2 jeugdige kinderen, van het leven beroofd hebben. Wonderlijk genoeg was dit tot dusver niet geconstateerd en was algemeen aange nomen, dat het slachtoffer van de trap was gevallen en den nek had gebroken. De deelneming in het dorp met het zoo zwaar getroffen gezin was groot en nie mand vermoedde, dat deze vrouw door haar eigen man gedood was. In onze courant van Maandag 11 Juli heb ben wij melding van dit ongeluk gemaakt. Mevr. Doodeman was van de trap geval len en zoo ongelukkig' terecht gekomen, dat de dood vrijwel onmiddellijk intrad. Geneeskundige hulp en geestelijke bijstand de overledene was katholiek kwamen te laat en de dokter constateerde, dat het slachtoffer bij haar val den nek had gebro ken. De deelneming met het zoo zwaar getrof fen gezin was groot, niet alleen toen het on geluk bekend werd maar ook toen het slacht offer ter aarde besteld was. Geruchten. Hoe ontstaan geruchten? Dat weet eigen lijk niemand. In een geval als dit waarbij men blijkbaar over geen enkel bewijs be schikt, dat er een misdaad zou zijn gebeurd, is een kleinigheid, iets, dat den een of ander opvalt, reeds voldoende om een gerucht te doen ontstaan. Men fluistert, men combineert, men her innert zich plotseling allerlei kleinigheden en dan groeit zoo'n gerucht tot een beschul diging welke ten slotte zoo luid wordt uit gesproken, dat zij ook de autoriteiten be reikt en een officieel onderzoek niet achter wege kan blijven. Zoo is het ook in Obdam gegaan. In het laatst der vorige week werd daar ter plaatse openlijk verteld, dat de kapper D. zijn vrouw om het leven had gebracht en men sprak van een tweede vrouw, die de oorzaak van een huiselijke twist zou zijn geworden. Mevrouw D. is dezen winter eenige maan den in het Sint Elisabeth-ziekenhuis te dezer stede verpleegd en tijdens haar afwezigheid zou de kapper kennis gemaakt hebben met een andere vrouw, die indirect de ooi zaak van deze huwelijkstragedie zou zijn gewor den. De kapper, die destijds uit Krommenie was gekomen, was reeds 10 jaren in de ge meente Obdam gevestigd. Over een minder goed huwelijksleven waren vrijwel nimmer klachten vernomen en "het is begrijpelijk hoe zeer het dorp door de geruchten van een dergelijke misdaad in spanning verkeerde. Inmiddels bleef de kapper op vrije voe ten, totdat hij gister op het gemeentehuis werd ontboden waar een verhoor volgde, dat tot zijn arrestatie geleid heeft. Per auto is de verdachte gisternamiddag naar Alkmaar ge bracht, waar hij in het Huis van Bewaring werd ingesloten. Terwijl wij de eerste gegevens, welke wij ontvingen van onze correspondenten, uitwerkten, begaf een onzer verslaggevers zich naar Obdam, vanwaar hij ons nog het volgende telefoneerde: In het rustige en landelijke dorpje Obdam, waar de torenklok nog den zomertijd aan wijst, heerscht op het oogenblik groote on rust. De bevolking spreekt over niets an ders dan over den moord en wil maar niet gelooven, dat hier een moord met voorbe dachten rade gepleegd is. Veel eerder meent men, dat men hier te doen heeft met een noodlottigen afloop van 'n huiselijken twist. De burgemeester van Obdam, een eenvou dige landbouwer, kon ons vrijwel geen in lichtingen verstrekken. Slechts vernamen we van hem, dat de verdachte nog geen be kentenis had afgelegd, maar dat hij als hoofd der politie termen had gevonden, om den man naar het huis van bewaring te Alkmaat over te brengen. Het ongeluk of misdrijf heeft Zondag voor een week, 's avonds om half acht plaats ge vonden. De plaatselijke geneesheer, dokter Lohman, werd door een buurman van den kapper gewaarschuwd en slechts enkele oogenblikken later kreeg de dokter reeds bericht, dat mevr. D. was overleden. Den dokter werd medegedeeld, dat het slachtofer van de trap was gevallen en hij vond haar dan ook onder aan de trap in de gang liggen, badende in het bloed, dat uit neus en mond stroomde. Aangezien de vrouw zwaar gebouwd was, en zeer slecht ter been, kwam het verhaal den dokter geloofwaardig voor. De rol van een dienstbode. Maar hoe kwamen dan de geruchten over een moord in de wereld? In Obdam, waar het gezin, bestaande uit man, vrouw en twee kinderen, een jongetje van 6 en een meisje van 2 jaar, goed bekend stond, dacht men geen enkel oogenblik aan een misdrijf. De geruchten daarover kwamen uit Heerhugowaard, waar de dienstbode woont, die misschien in deze affaire een rol heeft gespeeld. Deze dienstbode is een paar jaar in het gezin behulpzaam geweest en heeft dit voorjaar, toen mevr. D. in het zieken huis te Alkmaar verpleegd werd, de huishouding gedurende drie maanden waargenomen. Nadat de vrouw des huizes weer terug was gekomen uit het ziekenhuis, is er met deze dienstbode onmin ontstaan en zij heeft toen het gezin verlaten. In Heerhugowaard, waar de verdachte een broer heeft wonen, viel het nu op, dat de kapper Zondag voor een week een fietstocht heeft gemaakt met deze dienstbode. En toen men daar hoorde over den plotselingen dood van de vrouw, begon men gevolgtrekkingen te maken en uitte men het vermoeden, dat bij dezen dood wel eens opzet in het spel kon zijn. Opzet of drift? In Obdam wil men dit echter niet geloo ven. Veel eerder meent men, dat de man zijn vrouw in drift van zich heeft afgeduwd en dat zij daardoor van de trap is gevallen met het noodlottige gevolg. Echter, de verdachte heeft tot nog toe geen enkele bekentenis gedaan. Ten nadeele van den verdachte blijkt, dat hij aan vrienden, die de overledene kwamen zien, verklaard heeft dat de laatste vragen van de vrouw waren, dat zij wenschte, dat Aagje B., de vroegere dienstbode, met de op voeding der kinderen zou worden belast. Hij vertelde ook, dat hij in de scheersalon bezig was een scheermes aan te zetten toon de vrouw viel en dat hij van den schrik het mes had dichtgeknepen, waardoor hij vrij ernstig aan zijn pink verwond werd. Woensdag heeft hij de vroegere dienst bode voor de huishouding bij zich genomen en deze is vanmorgen met de kinderen naar de ouders van de vrouw vertrokken. De zaak wordt thans door den kappersbe diende Hop uit Alkmaar gedreven. De trap. De trap waarvan, volgens de verklaring van verdachte, de vrouw is gevallen, is 16 treden hoog, een ongelukkige trap met slechts 1 M. helling, afgesloten door een bo vendeur. Zij grenst aan de keuken, die een steenen vloer heeft. Volgens verdachte is de vrouw door de bovendeur in de keuken, vlak bij het aan recht, terecht gekomen. Intusschen zijn de twee kinderen bij de moeder van het slachtoffer, die in Kromme nie woont, ondergebracht. Sectie op het Hjk. Hedenmiddag om 2 uur zal dr. Hulst uit Leiden sectie op het lijk verrichten. Wellicht, dat dan nadere bijzonderheden bekend wor den. Inderdaad is een belangrijk punt bekend geworden: vast is n.L komen te staan, dat de dood niet veroorzaakt kan zijn door den val van de trap. AUTO'S BOTSTEN TEGEN ELKAAR. Te omstreeks 11 uur gisteravond vond bij de Frieschebrug een aanrijding plaats tus schen een vrachtauto en een personenauto. De vrachtauto kwam uit de Heerenstraat aanrijden, terwijl de personenauto het kruis punt naderde vanaf den Dirk Duivelsweg. Daar de vrachtautobestuurder verzuimd heeft aan het voor hem van rechts komend verkeer den voorrang te verleenen, is door de politie tegen hem proces-verbaal opge maakt. Beide wagens liepen ernstige schade op. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. DIERENBEUL. Vrijdagavond omstreeks 8 uur voer de heer T. met zijn knecht B. te Koedijk in een praam achter het huis van mevr. de wed. Bos. De hond van mevrouw B. blafte de menschen in de schuit aan en de knecht ont stak daarover in woede. Hij gaf den hond een zoodanigen slag met een dikken knup pel, dat het dier een boxer bewuste loos te water viel. Aan het vriendelijk verzoek van mevr. B. haar hond uit het water te halen, gaf de knecht geen gevolg. Nadat de schuit over den hond was heengevaren, werd het dier door den heer T. na ongeveer drie minuten uit het water gehaald. Kunstmatige ademhaling is nog toegepast, maar het dier had zooveel geleden, dat de veearts den volgenden dag aan het lijden van het dier een einde gemaakt. Naar wy vernemen, heeft de politie tegen den dierenbeul proces-verbaal opgemaakt. Men hoopt, dat hy zyn gerechte straf niet zal ontloopen. EEN UITSTAPJE MET EEN NOG ONBEKEND SLOT. De nog jonge echtparen H. en G. alhier vertrokken Zaterdagmorgen voor een uit stapje per trein naar Duitschland. Reeds des middags arriveerden zij in de oude keizer stad Aken, waar zij verlokt door de goed- koope papieren marken die zij in hun bezit hadden, zich al spoedig in een groote zaak bevonden om verschillende inkoopen te doen. Aan buitenlanders is het echter ver boden om papieren marken in Duitschland in te voeren en toen bleek, dat het gezel schap daarmede wilde betalen, werd blijk baar door personeel van de zaak, de politie gewaarschuwd. Ons viertal gewerd althans sRoedig de uitnoodiging om zich naar het po litiebureau te begeven, waar zij erkenden in het bezit van papieren marken te zijn. Hoewel ieder van hen ongeveer een gelijk bedrag in zyn bezit had, werden slechts drie van hen in arrest gesteld. Mevr. G. verkreeg verlof naar Holland terug te keeren, onder mededeeling, dat de drie anderen in vrij heid zouden worden gesteld, wanneer een nader te bepalen bedrag in Holland's geld zou worden gestort. Men kan zich voorstellen, dat mevr. G. een allesbehalve prettige terugreis maakte. On- Tentoonstelling. Kunstzaal Boendermaker, Loudelsweg te Bergen, tot en met 23 Juli, dagelijks van tot 4 uur, aquarellen en teekeningen van H Roggeveen. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Brin- ging up Baby (klucht); hoofdrollen Katn. Hepburn en Cary Grant. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag half 3 en Vrijdagmi dag, half 2, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer tot en met Maandag Het leven van Emile Zola, (hist.-rom.); hoofdrol Paul Muni; van Dins dag t/m. Donderdag hoofdnummer Rijk en geen geld (kom.) Woensdagmiddag, half 3 en Vrijdagmid dag, half 2, matinee. Bioscoop Harmonie, 8 uur, hoofdnummer Het signaal in den nacht (rom.-sens.); hoofdrollen Sybille Schmitz, Inge List, Hans Stelzer e.a. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Woensdag 20 Juli. 8.15 uur, geref. kerk a. d. Oudegracht, concert Orpheus. 8.30 uur, Rustende Jager, Bergen, piano- en dansavond m. Gerard Hengeveld en Ankie Henkers. 7.30 uur, wielerbaan, trainingswedstry- den. Bij ongunstig weer Donderdag. middellijk na haar terugkomst heeft haar familie den commissaris van politie met de onprettige ervaring op de hoogte gesteld. Tot op heden ontving mevr. G. echter nog geen bericht. Men zal begrijpen, dat zij in spanning ver keert en ten zeerste hoopt, dat de op te leg gen boete niet zoo hoog zal zijn, dat deze door de familie niet betaald zal kunnen worden. LIJK AANGESPOELD VAN VERMISTE LINNENJUFFROUW. Het Dinsdag by strandpaal 28 nabij De Cocksdorp op Texel aangespoelde lijk is thans door de bloedverwanten herkend als het stoffelyk overschot van mejuffrouw H. F. A. Kolk, uit Amsterdam, in leven linnenjuffrouw aan boord van een op Frankrijk varend schip. Mej. K. is onder de Fransche kust onge merkt over boord geraakt en verdronken. Aangezien men aanvankelijk aan misdrijf dacht, werd ook de recherche te Amster dam met het gebeurde in kennis gesteld. De politie-radio-omroep heeft daarop de mededeeling van de politie van Texel be treffende de aanspoeling van het lyk door gegeven aan de recherche, die op haar beurt een broer en een zuster van mejuffr. K., eveneens te Amsterdam woonachtig, op de hoogte bracht. Dezen hebben eenige voorwerpen, op het lijk aangetroffen, her kend. Het stoffelijk overschot zal op de Ooster begraafplaats te Amsterdam ter aarde worden besteld. VERPLEGER DOOR KRANKZINNIGE AANGEVALLEN. Hedenmorgen heeft in het Provinciaal Ziekenhuis „Duinenbosch" te Castricum een krankzinnige den verpleger Strik on verhoeds aangevallen en dezen zoo'n ge weldigen stoot toegebracht dat de heer Strik twee ribben brak. De krankzinnige werd onmiddellijk opge sloten, terwijl de verpleger zich onder dok- ter's behandeling moest stellen. Blijkbaar vond hij het hem overkomene niet ernstig, daar hy het opvat als een be roepsongeluk. VOORDRACHT VOOR DE V. P. R. O. Onze stadgenoote mej. Rosz Hahn zal a.3. Vrijdag 22 Juli des avonds van 88.30 uur een zangrecital geven van Mahler en Strauss'-liederen. De uitzending geschiedt doos, de V. P. R. O. EXAMEN M. U. L. O. ALKMAAR. Geslaagd voor diploma A: T. J. Kerkho ven, W. Ekel, P. Eijken, G. W. v. Amstel, H. J. Vennik, M. Leestmaker, G. Mulders, J. J. v. Brussel, J. Moeijs, C. Lou, G. de Wolff Peereboom, A. F. F. van der Feen de Lille, H. D. Verhoeven, D. J. de Bruyn. C. C. Bargman, M. W. Baas, A. A. Baas, M. P. v. Hoeve, J. Bakker, M. Kramer, J. W Breed, W K. Flents, N. Kager, B. Heneweer. Voor dipl. B: J. Vis, T. A. de Wit, A. Verwer, T. Greeuw. GESLAAGD. Voor de te Alkmaar gehouden examens vanwege de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen slaagden voor boekhouden de heeren J. v. d. Peer en W. N. Lutgerink en voor Nederlandsche Han delscorrespondentie mej, M. G. Hemels. Voor het te Alkmaar gehouden examen Engelsche Handelscorrespondentie vanwege de Ver. van Leeraren in de Handelsweten schappen slaagde onze stadgenoote mej. Janie van Maarleveldt. Aan de Huishoud- en Industrieschool te Leiden is voor het examen Huishoudkun dige geslaagd onze vroegere stadgenoote mejuffr. J. M. Verhoeven. KERKCONCERT „ORPHEUS". Morgenavond te 8.15 uur zal in de geref. kerk aan de Oudegracht door het mannen koor „Orpheus" een kerkconcert worden gegeven. Solisten zyn de heeren P. A. van Langen te Alkmaar (orgel) en Albert Sluyter te Bergen (viool). De entree voor den voor verkoop is 0.50. DE OPENBARE LEESZAAL TIJDELIJK GESLOTEN. Wy maken er ook in deze rubriek op attent, dat de Openbare Leeszaal en Biblio theek voor de jaarlijksche vacanties en voor den schoonmaak van 25 Juli tot 15 Aug. gesloten zal zyn. Zwakke tot matige wind uit westelijke richtingen; nevelig tot zwaar bewolkt met weinig of geen regen des na. hts, overdag gedeeltelijk bewolkt; droog vrij warm weer. Droog, warm, half bewolkt. Het gebied van hoogen luchtdruk over het vasteland van west-Europa nam jets in be tekenis af. Over Zweden en Finland ligt een vlak gebied van lagen druk. Het cen trum van de hoofddepressie ligt over IJs land. In Scandinavië waait een matige noor delijke wind, overigens is de wind zwak tot matig uit westelijke richtingen. In zuid- Frankrijk is het meest windstil. Zuid-Frank rijk uitgezonderd, was de bewolking van morgen nog vrij zwaar, met regen in Schot land en overigens plaatselijk mist of mot regen. In noord-Scandinavië was de tempe ratuur hedenmorgen boven normaal, overi gens was zij in het geheele waarnemingsge bied nog onder normaal. Voor morgen wordt droog, vrij warm weer verwacht, bij zwakken tot mati gen westelijken wind en gedeeltelijk bewolkten hemeL LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 21.43 uur tot 4.31 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (Zomertijd). JulL Hoog water. Laag water. Dat. v.m. n.m. vjn. n.m. 20 8.58 9.24 5.16 535 21 9.53 10.22 6.06 6.31 22 10.57 11.32 7.05 7.41 23 0.16 8.20 9.05 24 0.51 1.33 9.41 10.20 DRONKEN WIELRIJDER. Door de politie is gistermiddag een wiel rijder, die onder zoodanigen invloed van ge bruikten alcoholhoudenden drank verkeer de, dat hij zyn rywiel niet behoorlijk verder kon besturen, ter ontnuchtering naar het bureau van politie overgebracht. Aldaar is proces-verbaal tegen hem opgemaakt. PLAN GYMNASIUM. In bijlage nr. 128 schrijven B. en W.: Naar ons is gebleken, wordt er prys op gesteld, dat wij thans den naam noemen van den ontwerper van plannen en teeke ningen van het gymnasium, zulks ter aan vulling van bijlage nr. 122. Wy hebben uiteraard geen bezwaar, reeds nu mede te deelen wat wij voorne mens waren te doen by de mondelinge be handeling, n.1. dat het plan is ontworpen door den heer C. Kirkenier, adjunct-direc teur van gemeentewerken, die daarmede naar ons voorkomt veel eer heeft ingelegd en den goeden naam op bouwkundig gebied van den dienst der gemeentewerken heeft hoog-gehouden. Wy twijfelen niet of ook Uw vergadering zal met het plan, dat de stad zal voorzien van een zoowel aesthetisch als wat de In deeling aangaat zeer geslaagd onderwijsge bouw, ingenomen zyn en in die overtuiging daaraan goedkeuring willen hechten. BAKKERSVAKSCHOOL. Voor het eindexamen der bakkersvak school te Wageningen slaagde o.a. de heer A. v. d. Burg alhier. AMOR IN DE PASTORIE. De tweede voorstelling van „Amor in de Pastorie", het blijspel van Jan Ballings, dat gisteravond in het Openluchttheater te Ber gen door de „Vereenigde Haagsche Spelers" onder leiding van Pierre Balledux werd ge speeld, werd door de aanwezigen met groote belang gevolgd. Het spel, in het sappige Vlaamsch, was af. In Augustus zal het stuk nog een keer gespeeld worden. Dinsdag 28 Juli speelt hetzelfde gezel schap het groote mysteriespel Marike van Nieuweghen, terwijl Vrijdag a.s. 22 Juli de Hollandsche Speelgroep het grootsche spel „Judith" in een moderne bewerking van dr. Gerritsen speelt. Dit klassieke stuk is juist in de tijden, waarin wij leven, actueeler dan ooit. Nel Oosthout speelt de rol van Judith, terwyl Koen Hissink die van van Holoe- phernis zal vervullen. VERKOOP GROND AAN DE VERMEERSTRAAT. In bijlage nr. 124 schrijven B. en W.: De heer C. C. Otto te Blaricum, »»- verzocht voor zich of zijn lastgevers van de gemeente te mogen koopen een perceel bouwterrein, gelegen aan de Vermeerstraat, groot ongeveer 3145 M2., voor den prijs van 22015 in totaal, ten einde daarop 22 of 23 woningen te bouwen. Tegen verkoop van eerder genoemd per ceel bestaat bij ons geen bezwaar, terwijl de grondprijs in overeenstemming is n*®* de prijzen door de commissie van bijstand voor het grondbedrijf voor het ter plaatse gelegen terrein in overweging gegeven. heeft

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2