Géén bedorven vocontie-dag! HET NIEUWE GYMNASIUM .tweede blad. Een roekelooze vlucht over den Oceaan. Douglas Corrigan bij Dublin geland. RliSSiSCh-JOpansch conflict. I zonder toestemming van het bureau voor Spanning tusschen de beide staten. Nieuws in 't kort. SCHAGERBRUG BEVERWIJK BERGEN Fraai bouwwerk ontworpen door den heer Kirkenier. Hoe het er uitziet. DE MAQUETTE VAN HET NIEUWE GYMNASIUM. URSEM Voetbal. J. W. ZWEEDIJK. t In den ouderdom van 42 jaren overleed eergisteren te Soerabaja de oud-Alcmariaan Jan Zweedijk, één der leden van het fa meuze quintet der gebroeders Zweedijk: Dn" Jan, Wim, George en Hanne. gtepunt van w'Jlen Jan's voetbal- peIï.<?e Mgt on8eveer in het begin van de mo ïlisatie, toen hij met Herman Reitsma een uitmuntenden linkervleugel vormde. Z00n van een °^c'er van het leger in Ned. Indië kwam hij bij het begin van de mobilisatie als vrijwilliger in het Neder- landsche leger, hetgeen hem echter niet verhinderde om voor Alcmaria te blijven uitkomen. Ge xoo'n handig metalen zakdoo«je 3 „AKKERTJES" bij U heeft, al» Ge U gaat hebt Mits Ge zoo'n handi met minder prettig krijgt ot kou voelen, gevat. hoofdpijn (80 oent) taire zaken heeft hij uit geldzucht ver raden. Vergiftiging aan boord van twee oor logschepen. - Het vertrek van het Britsche vliegtuigschip „Glorious" en den torpedo jager „Wishart", die een kruistocht zouden maken, is uitgesteld, omdat zestig opvaren- ÜMChÜMOCt den wegens een vergiftiging in een zieken- Een ernstige beenbreuk maakte tenslotte huis moesten worden opgenomen. een ontijdig einde aan zijn voetballoopbaan. Niettemin bleef hij Alcmaria Victrix trouw als lid van diverse commissies, terwijl hij als goed pianist een gezellige sfeer aan de clubavonden gaf. In het midden der twintiger jaren ver trok hij voor goed naar zijn geboorteland, waar hij te Meester Cornelis als admini strateur in Rijksdienst trad. Ongetwijfeld was hij van de vijf gebroe ders de fijnste en technisch meest ontwik kelde speler. Alcmaria's oude garde en ook de oudere supporters zullen zeker aan dezen jong gestorven sportman een vriendelijke herin nering bewaren. 900 dollar, waarmede hij den tocht heeft ondernomen, teruggeeft. Zou hij het toestel in het buitenland verkoopen, dan zou dit een schending beteekenen van de neutra- liteitswet. ONZE POSTVLUCHTEN. Op de thuisreis landden de „Gier" te Athene en de „Buizerd" te Jodhpoer. Op de uitreis bereikten de „Wielewaal" Jodhpoer en de „Pelikaan" Singapore. Vanochtend zes uur is het KLM-toestel Nandoe, gezagvoerder Sillevis, met vijf pas sagiers: één voor Halle-Leipzig, twee voor Karachi, één voor Jodhpur en één voor Batavia, naar Indië vertrokken. Voor de tusschen-trajecten hebben vier passagiers plaats besproken. Het toestel heeft 326 K.G. briefpost, 1 K.G. pakketpost en 131 K.G. vracht meege nomen. In ons vorig nummer hebben wij ver meld, dat een jong Amerikaansch vlie ger, die een afgedankt, negen jaar oud toestel voor 900 dollar had gekocht on der voorwendsel van een vlucht naar Californië te willen maken, Zondag morgen te New York in Oostelijke rich ting is verdwenen. Douglas Corrigan was in de Unie reeds bekend om zijn bravourstukjes en geen zijner kennissen twijfelde of hij was naar Europa onderweg. Twintig uur lang is niets van hem vernomen en geen enkel schip op den Oceaan, ofschoon een algemeen verzoek was uitgezonden om op te letten, heeft iets van het vliegtuig gezien, totdat gistermor gen tegen 8 uur een Amerikaansch vlieg tuig boven Belfast verscheen en na enkele minuten op Zuidelijke richting verder vloog. Een uur later landde Corrigan vlot op hel veld van Baldonnel bij Dublin en hij had nog voldoende benzine om naar Croydon verder te vliegen, wat hij ook van plan was. Maar dit zat hem nu niet mee, want de Amerikaansche consul heeft geweigerd zijn paspoort te viseeren, omdat hij zonder ver lof der Amerikaansche autoriteiten vertrok ken was en de officials op het Floyd Bennett veld te New York misleid had nopens het doel van zijn tocht, zoodat hij voorloopig te Dublin is gebleven. Behalve dat zijn toestel niet meer als vliegwaardig werd b schouwd voor zulk een tocht, is ook nog gebleken, dat Corrigan geen kaarten of instrumenten bij zich heeft gehad en uitsluitend gevlogen heeft op zijn kompas. De consul was echter wel zelf zoo trotsch op den waaghals, dat hij getelegrafeerd heeft naar New York om den zondaar te vergeven en hem toestem ming te verleenen voor de voortzetting naar Londen en Parijs, waar ljjj waarschijnlijk films wil halen van het bezoek van het En- gelsche koninklijke paar, dat naar men weet, vandaag begint. Bij de afzending van dit be richt was het gevraagde verlof echter nog niet gekomen en stond de „oude tante" on der beslag op het terrein van Baldonnel. Verbazing in Amerika. Met stomme verbazing, aldus Reuter, heeft Amerika vernomen, dat Corrigan, die in dienst is van de Los Angeles Aviation Cy. er in geslaagd is den Oceaan over te steken. Aangezien hij de vlucht heeft ondernomen verkeersluchtvaart, kan hij thans zijn ver- oo'mciaat Tlieuws Turnen. DE WEDSTRIJDEN TE OTERLEEK. Men verzoekt ons nog te willen mede- deelen, dat de Halter op de wedstrijden te Oterleek den extra-prijs heeft behaald van de beste prestatie van den dag en dat de Halter en Be Quick een extra-prijs kregen voor de deelname aan alle nummers van het programma. Zwemmen. D. A. W. II—DE HAM II 4—1. Met een door de vacantie sterk gehavend 7-tal bond gisteren D. A. W. II den strijd aan tegen De Ham II en met succes, want met een 41 nederlaag werden de Krom- menieërs huistoe gestuurd. Reeds in het begin bleek duidelijk de meerderheid van de Alkmaarders. De Ham werd geheel op de eigen speelhelft terug gedrongen en de verdediging kreeg het dan ook zwaar te verantwoorden. Toch duurde het nog geruimen tijd alvorens het eerste doelpunt gescoord werd. Bij een schermut seling voor het Ham-doel, waarbij de kee per uitgezwommen was, kreeg Meiman, vrij-liggend, de bal toegespeeld en kon ge makkelijk in het verlaten doel plaatsen. -Door slecht plaatsen en te veel zelf op doel schieten gingen er nog wat kansen verlo ren, waardoor de rust slechts met een 10 voorsprong inging. Na de rust was het De Ham die het eerst het doel kon vinden en den stand gelijk maakte 11. De vreugde was echter van korten duur, want direct na het uitzwem- men maakte Caarls met een boogbal van over de helft van het veld, het twAde D. A. W.-doelpunt. En toen vlotte het ineens veel beter bij D. A. W., er werd beter gecombi neerd waardoor er meer kansen ontston den en regelmatig werd de score dan ook door Caarls en Meiman opgevoerd tot 41. Er heerscht in het Verre Oosten eenige onrust naar aanleiding van een Rus sisch-Japansch conflict, dat we mis schien op het oogenblik nog beter kun nen aanduiden met een Russisch-Mand- sjoerijsch grensincident. Russische troepen hebben n.1. in het laatst van de vorige week een grens streek bezet, welke streek volgens de Russische regeering tot haar gebied behoort. Groote spanning. Te Tokio wordt openlijk uiting gegeven aan de vrees, dat de bezetting van den Tsjattgkoefeng-heuvel door de Sovjets zich ?al ontwikkelen tot een nieuw Loekautsjau- incident, dat tot den tegenwoordigen strijd in China heeft geleid. Men beschrijft de at mosfeer aan de grens tusschen de Sovjet- Unie en Mandsjoekwo als hoogst onheil spellend. De Mandsjoerijsche en Koreaan- sche grensbewakingsautoriteiten hebben de onmiddellijke terugtrekking geëischt van de Sovjet-troepen, die, naar zij verklaren, de Mandsjoerijsche grens geschonden hebben, en zij dreigen het krachtig optreden, indien de Sovjet-troepen niet aan den eisch vol doen. Bewoners verlaten de streek. De „Asahi Sjimboen" meldt, dat de Kore- aansche en Mandsjoerijsche bewonerss der dorpen aan den voet van den heuvel Tsjang- koefeng hun woonplaatsen beginnen te ont ruimen, daar de spanning toeneemt. De Japansch-Mandsjoerijsche troepen blijven waakzaam, terwijl de Russen niet alleen den heuvel niet ontruimd hebben, maar des nachts nieuwe versterkingen hebben opge worpen. Op den heuvel bevinden zich slechts 60 tot 70 Russische soldaten, doch andere af- deelingen zijn niet ver verwijderd en te Hoengsjantoeng, 20 K.M. ten Oosten van Tsjangkoefeng, staat een sterke Sovjet macht. Een terechtstelling. - De door den krijgsraad te Berlijn wegens landverraad ter «jood veroordeelde Helmut Kuhlmann uit Breslau is vandaag terechtgesteld. Tijdens een familiebezoek in een naburig land was Kuhlmann in contact gekomen met •en agent der spionnage. Hij werd gewon nen als spion en heeft deae relatie bijna twee jaar lang onderhouden. Geheime mili- gunning van verkeersvlieger verliezen. In zijn toestel waren extra benzinetanks voor in de kajuist gebouwd, zoodat hij geen uitzicht voor zich uit had. Wanneer hij vooruit wilde kijken, moest hij tijdelijk in andere rich ting gaan vliegen. Instrumenten had hij niet aan boord, be halve een kompas, een instrument voor meting van de opstijgingen en dalingen, een z.g. inclinator, en nog een of twee werk tuigen. Zijn vertrek van Zondag wordt beschre ven als een der gewaagdste starten, dien men op dat vliegveld ooit aanschouwd heeft. Ofschoon het toestel overbelast was met bijna een halven ton, had de vlieger geen valscherm bij zich. Hij heeft de vlucht ge heel van eigen spaarduiten betaald en alles zelf verricht zonder hulp. De directeur van het Floyd Bennett vliegveld verklaarde: „Wanneer ik zijn uitrusting overweeg, is dit de grootste vlucht, die wij ooit gezien heb ben. Hij zat Li een verschrikkelijke schuit, maar voor een man als Corrigan zijn alle dingen mogelijk. Corrigan had zichzelf met draad moeten vastbinden in de kajuit, toen hij er in ge klommen was. De knop van de cabinedeur sloeg hij er af, toen hij deze sloot. Hij heeft de deur toen vastgebonden met om een krommen spijker gehaakten draad. Zijn machine had 45 P.K. minder dan die van het toestel, waarmede Lindbergh inder tijd over den Oceaan gevlogen is. Corrigan had nauwelijks geld genoeg om de benzine voor de vlucht te koopen. Hij had in den vliegtuigloods naast zijn vliegtuig geslapen, om de hotelkosten uit te sparen. Corrigan was een groot bewonderaar van Lindbergh. Hij had indertijd geholpen bij het bouwen van Lindbergh's eendekker „Spirit of St. Louis". Voorloopig geen strafmaatregelen. De chef van het bureau voor de verkeers luchtvaart te New York heeft verklaard be sloten te hebben iederen strafmaatregel wegens de overtreding van Corrigan uit te stellen. Het was de eerste maal, dat een oceaanvlucht zonder toestemming onder nomen is. De directeur zeide nog: „Het is een groote dag voor de Ieren". Corrigan is 31 jaar. Reeds als kind was hij geestdriftig voor de luchtvaart. Corrigan zal licht gestraft worden. Naar bevoegde kringen gisteravond mee deelden, zal Douglas Corrigan, de vermetele Oceaan-vlieger, door de federale regeering waarschijnlijk slechts licht gestraft worden voor zijn verbazingwekkenden vlucht over den Atlantischen Oceaan, waartoe hij geen vergunning had, mits hij het vliegtuig van Bedankt. Wij vernemen, dat de heer J. de Moor, voorheen wonende alhier en thans woon achtig te Alkmaar, heeft bedankt als voor zitter van de harddraverij-vereeniging „Voorwaarts" te Schagerbrug. DE LANGENDIJKER GROENTENVEELINGEN. Goedkoopere aardappelen. Ook de groente niet duur. De gang van zaken op de Langendijker groentenveilingen was in de afgeloopen week niet erg voordeelig voor de tuin bouwers. Met het beëindigen van de aard appelregeling is een nieuw tijdvak inge treden voor de aardappelverbouwers, een tijdvak dat aanvankelijk weinig reden tot verheugenis gaf. De export-aardappelen toch zijn aanmerkelijk goedkooper geworden, zoodat meestal 2.503 per 100 K.G. werd betaald. Dit was voor een gedeelte ook reeds het geval op den laatsten dag van de aardappelenregeling, doch toen werden de prijzen nog aangevuld tot 4, den ophoud- prijs. Dit is na dien tijd echter niet meer zoo. De z.g. binnenlandsche aardappelen hebben gedurende de laatste dagen nog bijna voortdurend f 4 en hooger kunnen opbren gen. De Blauwe eigenheimers, welke in het begin nog 7f 8 konden noteeren, werden tenslotte verhandeld tegen prijzen van 3.504.50. Ook blanke eigenheimers waren aanmerkelijk goedkooper. Drielingen van Schotsche muizen zijn beduidend in prijs gedaald. Men besteedde hiervoor ten slotte meestal van 23.30 per 100 K.G. De kriel is aangeland op het niveau van pl.m. 1 per 100 K.G. De klachten over dure aardappelen zullen nu aanstonds toch wel eens uit de wereld zijn, gelooven wij. De koolprijzen zijn ook lager geworden. De witte kool, welke in de voorafgaande week nog flinke prijzen kon opbrengen en in het begin van deze week van 2 tot 3 opbracht, werd later verhandeld tegen prij zen van 0.80 en 0.90 per 100 K.G., het geen zeer laag is. Roode kool ging van de hand voor 1.70 tot 3 per 100 K.G., nadat in het begin van de week van 3.40 tot 5 werd betaald. De gele kool, waarvan deze week de eerste partijtjes werden gepresen teerd, hebben meestal van 45 per 100 K.G. opgebracht. Een enkele dag was de prijs ruim 3. Zilvernep is voortdurend goedkooper geworden. Tenslotte werd vanaf 7 tot 7.80 per 100 K.G. betaald. Bloem koolprijzen zijn iets aangetrokken, zoodat weer van 8 tot 10 werd besteed voor de mooiste kwaliteit. Er gingen er echter ook voor heel wat lagere prijzen van de hand Druiven zijn wederom goedkooper gewor den, evenals kasslaboonen. Bospeen heeft zich nog niet hersteld en wordt meestal met den minimumprijs of iets meer per 100 K.G, betaald. Tomatenprijzen bleven vrijwel con stant. Voor C's werd echter Zaterdag be langrijk minder besteed dan andere dagen Wij noteerden hiervoor 7 tot 9.90 per 100 K.G. Het ziet er voor de tuinders dus nog lang niet rooskleurig uit. De aanvoeren van aardbeien Meer opgehouden dan verkocht. De gevolgen van de maatregelen, geno men door de Ned. Groenten- en Fruitcen trale, beginnen zich aan de Beverwij ksche aardbeienveilingen thans te doen gelden Het uit de markt nemen van groote hoeveel heden aardbeien tegen den minimum-pri.j van 12 cent per K.G. heeft aan de Vereenig de Veilingen een gunstigen invloed gehad op de noteeringen, die 13.99 en f 13.09 per 100 K.G., terwijl niet minder dan 44.846 verschijnsel voor, dat een grooter percen tage van den aanvoer werd opgehouden dan verkocht. Voor den handel en de fabrieken waren bestemd: 29.846 K.G. tegen f 13.09 per 100 K.G., terwijl niet minder dan 44.869 K.G. voor den minimumprijs uit de markt werden genomen. Aan de B.E.T.-veiling was de verkoop 42.174 K.G. tegen 12.15 per 100 K.G., ter wijl 12.700 K.G. werd opgehouden en voor rekening van de Centrale werd ingepulpt. Van Donderdag af, toen de getroffen maatregelen voor het eerst golden, zijn totaal aan de beide veilingen 167.531 K.G. aardbeien tegen den minimumprijs opge houden en na verduurzaamd te zijn, in de fabrieken opgeslagen, in afwachting van het resultaat der onderhandelingen, die door de Ned. Groenten- en Fruitcentrale worden gevoerd, om voor deze uit de markt geno men voorraden, afzet te vinden. Zandvervoer voor nieuw gedeelte Bergerweg. Voor het vervoer van zand vanaf den Baakmeerdijk naar den nieuw aan te leggen weg tusschen Nesdijk en Bergerweg (afsnij ding Bergerweg) hebben de navolgende per sonen ingeschreven: Een fraai gebouw zal binnen afzien- baren tijd in den Bergerhout ver rijzen: het nieuwe gymnasium, dat een sieraad zal zijn voor de omgeving, dat zich volkomen bij de bestaande gebouwen zal aanpa sen en met de plannen waarvan men rekening ge houden heeft met het aspect van den Bergerhout. De heer C. Kirkenier, adjunct-direc teur van gemeentewerken, heeft de plannen van het nieuwe bouwwerk ontworpen, de teckeningen gemaakt en het Werkfonds en de Rijksgebou wendienst keurden deze goed. Zoodat thans wanneer de Raad de plannen goedkeurt aan den bouw van het gymnasium niets meer in den weg staat. Toen in November van het vorige jaar de raad in principe besloot tot den bouw van een nieuw gymnasium in den Berger hout, plaatsten ook wij ons achter het ver zoek van de architectengroep „De acht" om voor dit werk een prijsvraag uit te schrijven. Wij deden dit, omdat wij meenden, dat de mogelijkheid niet was uitgesloten, dat meer of minder be kende architecten met een zeer bizondere schepping voor den dag zouden komen, die toch geen hoogere uitgaven zou vorderen. Het Werkfonds, dat zich bereid had ver klaard, Alkmaar de gelden voor den bouw te leenen, maar geen geld voor den grond wenschte te voteeren, waardoor Alkmaars raad genoodzaakt was, 4000 M2. aan den Bergerhout te onttrekken, wilde ook van een prijsvraag niets weten, zoodat de raad, gezien de urgentie van het nieuwe gymna sium, ook hiervan afzag, en den directeur van gemeentewerken opdracht gaf, de plannen te ontwerpen. De directeur belast te hiermede den adjunct-directeur, den heer C. Kirkenier, die daaraan enkele maanden al zijn vrijen tijd heeft besteed en thans met een plan gereed is gekomen, dat zoowel de instemming van het Werk fonds, den rijksgebouwendienst, de cura toren, de commissies van bijstand voor openbare werken en voor de financiën en van B. en W. verwierf. B. en W. stellen in de a.s. Donderdag te houden raadsvergade ring voor. tot de uitvoering van dit ~n te besluiten en hen te machtigen, daarvoor en voor de inrichting, meubilee ring, stoffeering, enz. met den Staat der Nederlanden een leeningsovereenkomst aan te gaan tot een bedrag van 263.000. De heer Kirkenier heeft gistermiddag de pers een toelichting op de maquette en de teekeningen gegeven. Aan de Bergerhout- zijde krijgt 't twee verdiepingen hooge ge bouw een gebroken frontlijn ter lengte van 80 M. en aan de Westerwegzijde een frontlijn van 60 M. De aula, een localiteit van 12 x 18 M., die ook benut moet worden voor meisjes-gymnastieklokaal en die een tooneel krijgt van 6 bij 6 M., komt aan de Bergerhoutzijde. Er is een toren, met een bodemoppervlak van 4 bij 3 X- M. en een hoogte van 36 M., geprojecteerd. Het gebouw zal van een bruinen hand vormsteen worden opgetrokken en van een blauw pannendak worden voorzien. De hoofdingang wordt geaccentueerd door den toren, welke toren boven wordt benut voor lessen in cosmografie. Door den hoofdingang betreedt men een tochtportaal, waarna men in een hall komt van 7 bij 14 M. De hall krijgt een groot lichtraam aan de Westerwegzijde. De na tuurwetenschappelijke afdeeling komt aan de Bergerhoutzijde, terwijl de lokalen voor de natuurlijke historie grenzen aan een botanischcn tuin. De conciërgewoning is gedacht aan het eind van den Westerwegvleugel. Het binnenterrein krijgt een ver diept grasgazon met een pergola, voor den ingang waaraan het Latijnsche poortje van het gymnasium geplaatst zal worden. Aan de zuidwestzijde van het gebouw is. als afsluiting van den botanischen tuin een rijwielbergplaats ontworpen voor 110 rij wielen. Een mogelijkheid voor openluchtvoor stelling, die ook gebruikt kan worden als openluchtklas, is mede ontworpen. Boven het practicum komen de teekenlokalen. De achterkant van het nieuwe gymna sium is geprojecteerd op het Zuidoosten, zoodat men in de leslokalen, die het voor deel hebben, dat ze rustig komen te liggen, veel zon door de rijkelijk geprojecteerde ramen kunnen ontvangen. De leslokalen krijgen een afmeting van 7 bij 7 M. Natuurlijk is er ook gedacht aan een rectorskamer, een conciergekamer, een leerarenkamer, een overblijflokaal, dat tevens dienst zal doen als bibliotheek, be nevens aan de noodige garderobes en sa nitaire afdeelingen De nokhoogte van de aula 14.70 M.; die van de leslokalen Bergerhoutzijde 16.50 M., terwijl hoogte van het gebouw aan den wegzijde 15.90 M. bedraagt. Door de verschillende hoogtes gebouw wordt een harmonische verkregen en het is de groote verdienste van den heer Kirkenier, dat hy in de ver schillende gevels het karakter aangeeft, waarvoor zij dienen. Zoo is de gevel aan den Westerwegzijde bizonder rustig ge houden, omdat hij dient tot afsluiting van een grooten gang met garderobe-afdeelin- gen voor de leerlingen, welke garderobe- afdeeling in het verlengde van den gang min of meer verborgen wordt door pilaren, die zeker mooie lichteffecten zullen geven. Nu wij dit ontwerp hebben gezien, be treuren wij het niet meer, dat het Werk fonds en de Rijksgebouwendienst zich tegen het uitschrijven van een prijsvraag hebben verzet. Wij zijn ervan overtuigd, dat hier een gebouw tot stand wordt gebracht, dat de toets der kritiek kan weerstaan en felici- teeren den heer Kirkenier met zijn schep ping, die hem als levenswerk zeker vol doening zal geven. bedraagt aan den de nok- Wester- van het eenheid Voor 7.700 M3. zand, voor ten minste 1.000 M3. per week: P. Bakker te Bergen voor 4.484; P. Kuit- waard 2.600; P. Min 2.806; H. Schouten 2.730; W. de Vet 2.980 en M. Wokke voor 2.977. Het werk is aan den laagsten in schrijvers P. Kuitwaard, gegund. Telefoon-onderricht op de openbare lagere school. Naar wij vernemen zal het telefoon- onderricht op scholen, waarmede de inspec teur van het lager onderwijs te Alkmaar zijn instemming heeft betuigd, met ingang van den nieuwen cursus tot de hoogste klassen der openbare lagere school worden uitge breid. Het telefoontoestel wordt door het Staats bedrijf der P. T. T. in de school gratis aan gebracht .terwijl de ten behoeve van het onderricht gevoerde locale en interlocale ge sprekken kosteloos zijn. Het klassikale on derwijs omvat de ontwikkeling van den tele foondienst, een uiteenzetting omtrent de theorie van het telefoneeren, de indeeling van ons land in districten en bijzonderheden omtrent de tarieven, waarvoor het P. T. T. een handleiding verstrekt. Wat het praktische gedeelte betreft, wor den individueele lessen aan de leerlingen gegeven door een tefoniste, met wie de leer lingen telefonisch in verbinding worden ge bracht. Dit onderricht wordt per school ge durende 2 x 15 minuten per week gegeven; pei kwartier krijgen 3 a 4 leerlingen een beurt. Het onderricht omvat het zich juist melden; het kunnen spellen van woorden oor middel van vervangingswoorden; het ïezen van nummers; het bekend zijn met de verschillende toonen; het opzoeken in gids en naamlijst; het juist uitspreken van tele- oonnummers; het aanvragen van inter vale gesprekken; doel en gebruik van e efoonoproep- en voorberichten; het vragen van inlichtingen; het opgeven van tele grammen en het gebruik van het 3-munts- apparaat, voorkomende in de telefooncellen. t Een prachtig werkobject. Naar wij vernemen worden tusschen het gemeentebestuur en het r. k. kerkbe stuur alhier onderhandelingen gevoerd tot het doen uitvoeren in werkverschaffing van het dempen van slooten, rooien van boomen en verplaatsen van heesters en verdere be planting bij de kerk, aanleg van paden, wegbreken van oude kerk, verplaatsen van hjkenhuisje, het maken van W. C. er urinoirs, het maken van plantsoenafsche" ding en verbreden van voetpaden.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8