Vraag en aanbod fBaHentand $ilmnieuws Sport DERDE BLAD. Tsjechische regeerirtg eischt volmachten. De nationaliteitenkwestie. De burgeroorlog in Spanje. De strijd op den weg naar Valencia. Senator pleegt zelfmoord. Beschuldigd van fraude. De strijd om Kioekiang. Japansche aanvallen afgeslagen. Denkt U er aan Uw voor Zaterdag op te geven Pronk-Evers winnen opnieuw. Een gemiddelde van ruim 43.5 K.M. T" - -T ALKMAARSCHE COURANT VAN DONDERDAG 21 JILI 1938. De Tsjechische regeering heeft een ontwerp-volmachtwet uitgewerkt op grond waarvan zy besluiten kan nemen, die anders een speciale wet zouden noodig maken. De volmachten zouden van kracht zijn tot 31 Maart 1939: de wet zou constitutioneel zijn. De regee ring zou dan het recht hebben het douanetarief te wijzigen, de noodige maatregelen voor de bescherming van den staat te nemen en repressaillemaat- regelen tegen economische bedreigingen door andere staten tegen Tsjecho-Slo- waaksche burgers te beramen. De gevraagde volmachten zullen de regee ring niet het recht geven verandering te brengen in de grondwet, de waarde van de munteenheid te wijzigen, nieuwe belastin gen op te leggen of oude te verzwaren. Alle regeeringsdecreten, op grond van de volmachten genomen, zouden moeten wor den geteekend door den president der repu bliek en achteraf goedgekeurd door het par lement. Onderhandelingen met de nationaliteiten. Hodzja, de Tsjecho-Slowaaksche minister president, heeft gistermorgen de vertegen woordiger der nationale Hongaarsche partij ontvangen, binnen het kader van de voort zetting van het contract met de vertegen woordigers der verschillende nationaliteiten betreffende het probleem der regeling van het nationaliteitenvaagstuk in Tsjecho- Slowakije. Vandaag zal Hodzja een delegatie ontvan gen van het comité van overeenstemming der Poolsche politieke partijen. De werkzaamheden der ministerieele commissie. inter- De interministerieele commissie van wets- deskundigen heeft gisteren haar werkzaam heden verricht in de bureaux van den mi nister-president onder voorzitterschap van den directeur der politieke afdeeling van het ministerpraesidium. Deze commissie is bezig met de voorbe reiding van de redactie van den definitieven tekst der ontwerpen betreffende bestuurs organisatie op den grondslag van het besluit der eergisteren gehouden conferentie van de politieke ministers bij den president der republiek. De interministerieele commissie wordt ge vormd door vertegenwoordigers van de wet gevende afdeelingen van het minister praesidium, de ministeries van binnenland- sche zaken, justitie, unificatie, nationale qpvoeding, industrie, handel en handwerk en openbare gezondheid. De commissie heeft de kwesties der be voegdheid en der samenstelling van de orga nen der bestuursautonomie der nationalitei ten op het gebied van provinciaal bestuur Étltydeerd. ^giet in den avond duurden de werkzaam heden der commissie nog voort, aangezien de ontwerpen, in den vorm van artikelen, tot basis moeten dienen van de beraadslagingen van de parlementaire commissie van zes (leden der regeeringscoalitie), die zich tot dusverre nog slechts heeft bezig gehouden met de beginselen van de bestuursautono mie der nationaliteiten. De plannen van de regeering. De Deutsche Diplomatisch-politische Kor- respondenz houdt zich bezig met vermeende plannen van de Tsjecho-Slowaaksche regee ring, om de reeds opgeheven vier histo rische landen Bohemen, Moravisch-Silezië, Slowakije en Karpatho-Rusland weer in het leven te roepen en ze landdagen te geven, die op hun beurt in nationale afdeelingen zullen worden gesplitst. Een dergelijke op lossing zou volgens het agentschap niet de minste verbetering in den toestand brengen. De bestaande moeilijkheden zouden onver anderd op de landen worden overgedragen en dies worden vervijfvoudigd. Bovendien zou de schepping van de nationale afdeelin gen de groepen van een zelfde nationaliteit niet nader tot elkander brengen, maar in tegendeel nog verder versplinteren, hetgeen de Tsjecho-Slowaaksche denationalisatie- politiek slechts in de hand zou werken. Men moet dan ook niet verwachten, dat de I|>uitschers hun instemming met dergelijke plannen zullen betuigen. De eischen der Sudeten-Duitschers. De Italiaansche pers maakt met ingeno menheid gewag van het nieuwe memoran dum van de Sudeten-Duitschers. Zij vindt, dat dezen zich met recht verzetten tegen de Tsjecho-Slowaaksche voorstelling dat de opderhandelingen in de slotfaze verkeeren. De Lavoro Fascista komt er tegenop, dat Praag de aanspraken van de Sudeten-Duit schers met een parlementaire manoeuvre zou afdoen. Dreigende woorden. Door de publicatie van het memorandum der Sudeten-Duitsche partij kan de openbare meening zich rekenschap geven van de eischen der Henlein-aanhangers, aldus een persmede deeling van de Sudeten-Duitsche partij, die verder zegt: „aanvaarding der veertien punten van het memorandum vormt een volstrekte noodzakelijkheid, zon der welke men niet zal kunnen zeggen, dat de sinds langen tijd als onhoudbaar erkende politieke en nationale toestand definitief is geregeld. Het zijn slechts gematigde en rechtvaardige eischen, waaraan voldaan moet worden. Wanneer dit niet geschiedt, zou het wel mogelijk zijn, dat de spanning op een goeden dag een hoogtepunt zou be reiken en dat de schijnbaar handigste oplos singen niet in staat zijn een crisis uit te Stellen". Britsohe waarnemers te Praag. ti het Engelsche Lagerhuis heeft Cham- berlain op een vraag geantwoord, dat de Tsjecho-Slowaaksche regeering onlangs heeft toegestemd in de toevoeging van twee 1 waarnemers aan de Britsche legatie te Praag. De» waarnwpers hebben het gebied, waar over gesproken was, bezocht en geen abnor male troepenbewegingen waargenomen. On der deze omstandigheden, aldus Chamber- lain, is de benoeming van een internationale commissie van waarnemers wellicht over bodig. Langs den weg van Teruel naar Sa- gunto wordt fel gestreden ten zuiden van Barracas en langs den weg van Barcelona naar Valencia. De rechtsche troepen staan voor de eerste stellingen van de regeeringstroepen bij Guesta del Rabudo, een steile hoogte van 700 meter, welke zich uitstekend leent voor het opstellen van automatische wapens. De rechtschen pogen een omtrekkende be weging te maken in het Oosten en bij Segorbe, 25 K.M. naar het zuiden, vasten voet te krijgen. Eergisteren werden bij Barracas dertien rechtsche vliegtuigen en drie regeeringstoe- stellen omlaag geschoten. De strijd werd hervat bij Almenara, aan de kust, op 15 K.M. afstand van Sagunto. De rechtsche aanvallen werden afgeslagen. Ook een aanval op Siërra de Espadan werd afgeslagen. In den afgeloopen nacht hebben rechtsche vliegtuigen tot drie keer toe de wijken Grao Cabanal en Nazareth van Valencia bestookt. Volgens rechtsche berichten blijven de troepen van Franco uit verschillende rich tingen naar Segorbe en Sagunto oprukken. Gisterochtend werd over het geheele front heftig gevochten. De rechtschen hebben ge durende de vier laatste dagen 4500 man ge vangen genomen. Het buitgemaakte mate riaal is naar verhouding weinig belangrijk. Valencia gebombardeerd. In den nacht van Dinsdag op Woensdag hebben rechtsche vliegtuigen driemaal de voorsteden van Valencia Grao, Cabanal en Nazareth gebombardeerd. De Italiaansche luchtmacht in Spanje. In het Lagerhuis hebben verscheidene leden der Arbeiderspartij getracht aan de regeering de verklaring te ontlokken, dat de Italiaansche luchtmacht in Spanje een korps was, waarover Franco niets te zeggen had, zoodat de Engelsche regeering haar ver- toogen nopens het doen zinken van Engel sche schepen niet tot Burgos, maar tot Rome moest richten. Onder-minister Butler herhaalde, dat de regeering slechts één hoofd der opstandige beweging in Spanje erkennen kon en dat was generaal Franco. Zij zou dan ook niet in den wensch der oppositie treden. Chamberlain weigerde ten derde male een definitie te geven van wat de regeering ver stond onder de uitdrukking in het verdrag met Italië „een overeenkomst in Spanje", waarop Attlee vroeg of de premier aan Mus- solini had meegedeeld wat die woorden te beteekenen hadden. Chamberlain verzocht Attlee deze vraag gepreciseerd schriftelijk te willen indienen. Senator Julius Berg van den staat New York heeft, enkele uren nadat de procureur-generaal hem ervan beschul digd had, zijn invloed te hebben aan gewend bij het verlenen van concessies op de wereldtentoonstelling, o.a. voor den verkoop van alcoholhoudenden dranken, zelfmoord gepleegd. Berg was voorzitter van den nationalen bond van Israelietische oudstrijders en had groo- ten invloed in de democratische partij te New York. Men neemt aan, dat Berg de hand heeft gehad in bepaalde „rackef'-affaires. Het onderzoek heeft de aanhouding tengevolge gehad van James Hines, een der vroegere leiders van de democratische vereeniging Tamany, die beschuldigd wordt van mede plichtigheid in verscheidene „rackef'-af faires, o.a. een loterij tot een bedrag van een miliard dollars, georganiseerd door den gangster Schultz, die twee jaar geleden ge dood is. De procureur-generaal, Dewey, heeft reeds een twintigtal personen laten arresteeren, o.a. Dabis, den vroegeren ad vocaat van Schultz. De voortdurend door de Japanneezen on dernomen pogingen om zich een ".veg naar Kioekiang te banen, aldus meldt het Chi- neesche telegraaf-agentschap, zijn tot dus verre mislukt. Volgens het officieele Chi- neesche communiqué zijn drie Japansche kanonneerbooten gisteren de rivier opgeva ren onder dekking van geschutvuur der twee Japansche oorlogsschepen, die bij Hoekau liggen, 25 K.M. ten oosten van Kioekiang. De Chineesche batterijen dreven de kanon neerbooten echter terug. Intusschen blijven de Chineesche bombar dementsvliegtuigen dagelijks de Japansche Jangtsevloot bestoken. Gisteren werden twee Japansche kanonneerbooten getroffen. De Japansche strijdkrachten bij Pengteh, Hoekau, en Matang ondervinden moeilijk heden in het verkrijgen van versterkingen, aangezien zij door de Chineezen geïsoleerd zijn. Vijftig tot zestig Japansche oorlogs schepen treden nog op langs het "eertig K.M. lange front tusschen Hoekau en Ma tang. 1200 slachtoffers te N&nkou. De Chineesche ambassade meldt, dat ten gevolge van de Japansche luchtaanvallen op Hankau 1200 menschen gedood of gewond zijn. Ziet gü muggen, lang van poot, Aarzelt niet, maar slaat ze dood. „MEISJES VAN ZEVENTIEN". Theater Harmonie. In theater Harmonie draait van morgen af het filmwerk „Meisjes van zeventien". Een boeiende film met sterk spel van Karl Ludwig Diehl die een goede creatie geeft van de niet-meer-jonge maar nog wel jong lijkende leeraar dr. Andersson op wien een van zijn oudere meisjesleerlingen verliefd wordt. Zijn reactie als hij bemerkt, dat de 17-jarige een meer dan gewone belangstel ling voor hem aan den dag legt, de compli caties en conflicten, die hier van het gevolg zijn, zijn zeer zeker onze belangstelling volkomen waard! „ADIEU PARIJS!" City-theater. City-theater geeft .„Adieu Parijs!" een amusanten film met bekende grootheden als Lily Pons, Mischa Auer, Gene Raymond, Jack Oakie, enz. De „Telegraaf" schreef hier o.m. over: Men heeft in deze film een van de ster ren van de Metropolitan, Lily Pons, gecom bineerd met vier jazzbandmuzikanten en dat is een van die simpele en brillante trouvailles, waarmede Hollywood de ver schrikkingen van de film met een befaam de zangeres of nog vermaarder zanger ondervangt en verdrinkt in hevigen Ame- rikaanschen humor. Het Hbld.: Er is van alles in deze film: kluchtspel, zang, liefdes-verwikkelingen, 'n politie-achtervolging, muziek en verschil-» lende goedgevonden „filmische" effecten. BOKSMATCH SCHMELING—LOUIS. Roxy-theater. Behalve de „Bengaal- sche Lanciers", een bekend en boeiend filmwerk, geeft Roxy een verslag den van boksmatch SchmelingLouis. De film duurt plm. 15 minuten: Het langzaam werkend filmapparaat toont den toeschouwer dat Joe Louis op volkomen reglemen taire wijze van Schmeling gewonnen heeft. Voor boks- enthousiasten een interessante film. BERGEN (N.H.) - 7 t/m. 18 Juli. Geboren: Laurentius Hendricus Maria, z. v. Martinus Bakkum en Alida Maria Dap per. Wilhelmina, d. v. Evert van Boekei en Aaltje Sterk. Willem Ar ie Jan, z. v. Pieter Sevenhuijsen en Maartje Hoogvorst. Wilhelmus Jacobus, z. v. Pieter Roozen daal en Helene Ottersbach. Alida Adina, d. v. Lourentius Theodorus Koopman en Adina Agatha Rietveld. Getrouwd: Jacobus Oosterling en Agatha Vleck. Ov erleden: Geertruida Brakenhoff, 59 jaren, echtg. v. Nikolaas Feld. Alléén 2de handsch goederen. 35 et. p, 5 regels, uitsluitend contont. Voetbal BERGER SPORTVER. „BERGEN". Het Bestuur der Berger Sportvereeniging „Bergen" heeft a.s. Zondag twee interessan te voetbalwedstrijden georganiseerd. Om half vier des namiddags treden de eerste elf tallen van de twee eerste-klassers K.F.C. en Stormvogels aan. Beide vereenigingen hebben toegezegd zoo volledig mogelijk uit te komen. Zoo zal by K.F.C. de bekende interland speler Piet de Boer de middenvoorplaats be zetten. Keeper Klokkemeijer staat hier in het doel. Voorts spelen mee o.a. van Wents- veen, Kruiver en Mol. Ook by Stormvogels spelen bekende krachten mee, o.a. de gebrs. Haak en keeper de Vries in het doel. Als voorwedstryd wordt gespeeld een match tusschen Bergen I en een sterke Alc- maria-Victrix-combinatie. Bij B.S.V. worden eenige nieuwe Egmond- sche leden geprobeerd, o.a. op de midden voorplaats. Deze wedstrijd begint om 2 uur. Het terrein der vereeniging is grondig op geknapt en gerold. Aan de zijkant zyn ruim 400 extra-zit plaatsen aangebracht. Ongetwijfeld zullen hier interessante wedstrijden gespeeld kun nen worden en zal een talrijk publiek deze willen bijwonen. Wielrennen Een regen van premies werd gister avond uitgeloofd tijdens de z.g. trai- ningswedstrijden en het onmiddellijke gevolg was, dat een ongekend strijd lustig veld door de kuip daverde en dat een ongekend enthousiasme zich van het buitengewoon talrijke publiek mees ter maakte. In ruim 55 minuten werd de koppel- wedstrijd over 40 K.M. verreden, het geen een gemiddelde van ruim 43.5 K.M. beteekent. Dat is voor de allersterkste profs altijd nog een gemiddelde, dat niet dikwijls bereikt wordt. Drie premies voor een winstronde werden uitgeloofd, drie keer legden Pronk-Evers beslag op die premies, zoo dat zij met drie ronden voorsprong op het Haarlemsche koppel de Best-Drost en met vier tot zeven ronden voorsprong op de rest de zege behaalden! Het was een schitterende avond met een behoorlijke temperatuur en zonder wind. Er was bovendien strijdlust, ook in het voor programma, dank zij een aantal bandenpre mies, beschikbaar gesteld voor nieuwelingen en amateurs. En zoo werd er bij de nieuwelingen in de 50 ronden-race hard gevochten om een en kel winstrondje. Maar geen renner kreeg de kans om weg te loopen, omdat het veld voortdurend actief bleef. Binnen de 14 mi nuten was alles beslist: een venijnige eind spurt bracht de zege aan Bos, die met ge ring verschil de Zeeuw, Zomerdijk *n Otten- bros klopte. De amateurs en onafhankelij ken reden eerst twee series van 50 ronden en van het groot aantal deelnemers plaatsten zich er twaalf in de finale, die over 100 ronden ging. De sprinters onder hen hielden zich kalm, de treinloopers trachtten een ronde te nemen, maar hoe vaak er ook gedemarreerd werd en Bosma en Matzen deden het on telbare malen de winst bleef weg. Twintig ronden voor het einde trachtte Klink zijn slag te slaan, maar hoe serieus zijn poging ook was, hij kon zelfs geen voor sprong van eenige lengten nemen. Toen, met nog zeven ronden te rijden, probeerde Boer- koel het, maar Veld trok het veld bij. En zoo moest toch een eindspurt beslissen. Bosma trachtte er een zeer lange spurt van te ma ken, nam eenigen voorsprong envergiste zich: een ronde te vroeg stopte hy af om direct daarna te bemerken, dat hy zich ver gist had. Met moeite werd hy nog juist vierde. Pronk bleek te sterk voor de Best en won, terwyl Evers de derde plaats bezette. In byna 26 minuten waren de 100 ronden ver reden. De vier nieuwelingen en vier amateurs, die de bandenpremies gewonnen hadden, ver schenen nu gelijktijdig aan de start voor het in ontvangst nemen der premies en voor het gezamenlijk rijden van een eere-ronde. Klink en de Best hadden intusschen nog een achtervolging gereden. De Haarlemmer nam even 'n kleinen voorsprong, maar Klink draaide zoo soepel en zoo regelmatig, dat hij weldra den achterstand in een voorsprong had omgezet. Zeer regelmatig werd deze daarna vergroot en na 17 ronden werd de Best gepasseerd. Er was 3 min. 37 sec. gereden. 3n Klink toonde zich al weer een der allerbeste ach tervolgers. Een af val wedstrijd voor nieuwelingen was voor Ottenbros met de Zeeuw en Hollebeek op de tweede en derde plaats. De koppelwedstrijd. Zeven koppels startten na de pauze voor den 40 K.M.-koppelwedstrijd. Onmiddellijk ontbrandde de strijd, toen direct na de start een premie voor een winstronde werd uit geloofd. Pronk-Evers vluchtten weg, namen ir. een minimum van tijd een halve ronde op allen en zetten toen stug door. De zwak kere koppels hadden al gauw een ronde ach terstand, maar de Best-Drost hielden vol. Niet minder dan 86 ronden duurde het ge vecht tusschen beide koppels; toen pas moes ten de Haarlemmers zich overgeven. Een nieuwe premie voor een winstronde deed de strijd opnieuw ontbranden en weer waren Pronk-Evers de gelukkigen. Zy wisten van geen ophouden en voor den tweeden keer moest alles zwichten en toen na het eerste klassement nogmaals een premie op een ronde winst beschikbaar werd gesteld, demonstreerden de beide Alkmaarders ten derde male hun meerderheid! Drost-de Best stonden toen op drie, de overige op minstens vier ronden achterstand. En terwyl eenige „extra premies oij de bel" door andere koppels veroverd werden, trachtten de Haarlemmers iets van hun ach terstand op te halen. Het lukte niet, want Pronk-Evers gingen steeds mee en het eeni ge gevolg was, dat de overige koppels nog meer achterstand kregen. Zoo zagen de toeschouwers een koppel- wedstrijd van 240 ronden, waarin byna voortdurend gejaagd werd. Het was een boeiend schouwspel, waarin de klassementen geen hoogspanning, maar...» verademing brachten! En na 55 min. 18 sec. was de stryd gestre den. Meer dan 43 K.M. bedroeg het gemid delde van de winnaars! De klassementen brachten Drost-de Best de meeste punten op, zooals de uitslag laat merken: 1. Pronk—Evers, 11 pt.; op 3 ronden: 2. Drost—de Best, 16 pt* op 4 ronden: 3. Matzen—v. Maris, 0 pt* op 5 ronden: 4. Burger—Wouters, 3 pt op 6 ronden: 5. v. d. Heide—Valkman, 5 pt. op 7 ronden: 6. Zandvoort—Jansen, 4 pt Schipper-Boerkoel, later Schipper-Schen*. hadden opgegeven. En nu a.s. Dinsdag de wedstrijd, die Zon dag J.L werd uitgesteld en Donderdag d.a.v. weer een trainingsavond! Dammen. DAMKAMPIOENSCHAP VAN ALKMAAR. De uitslagen van de gespeelde wedstrij den om het persoonlijk damkampioenschap van Alkmaar luiden als volgt: Greep A: K. A. JakschtovM. Polk uitgesteld. 1—1 J. N. MooijN. Oud Groep B: S. VosP. Bakkum 01 J. DoggerM. Hemels 11 P. RanzijnD. Marees 02 G. Oudshoorn, vry. Groep C: J. van Montfoort—L. Ravenstein 0—2 A. KraakmanA. Burgert 0—2 Er heerscht nog volop spanning in iedere groep en het is nog niet te zeggen wie in de finale komen. A t h 1 e t i e k. NIEUW NEDERLANDSCH RECORD 6000 METER. Zaterdagavond j.1. heeft de Rotter dammer D. van Yperen een poging gedaan het Nederlandsch record op de 6000 meter dat sedert 9 Juni 1930 op naam staat van Jan Zeegers met een tijd van 19 min. 46.2 sec. .gevestigd te Amsterdam, te ver beteren. Deze poging werd met succes be kroond .Van Yperen, die zijn poging op de Nenijto-sintelbaan tydens propaganda- wedstrijden van de Rotterdamsche athle- tiekcommissie deed, noteerde een tijd van 19 min. 44.4 sec. Deze prestatie zal echter nimmer als record kunnen worden erkend, aaar geen officieele starter aanwezig was. Gisteravond heeft van Yperen op de zelfde sintelbaan een nieuwe poging ge daan, thans onder officieele controle. Ondanks het feit, dat de weersomstan digheden minder gunstig waren dan Zaterdagavond j.1. wist hij het record aan zienlijk te verbeteren en te brengen op 19 minuten 29 seconden. Van Yperen liep door tot 8000 meter en ook over dezen afstand bleef hij binnen het record van Jan Zeegers, dat op 26 min. 22.4 sec. staat .De Rotterdammer deed er 25 min. 48 sec. over. Doch deze prestatie zal niet als record kunnen worden erkend, daar voor dezen afstand geen drie officieele tijdwaarnemers beschikbaar waren. Van Yperen liep de 6000 meter in voortreffe- lyken stijl en reeds de eerste 400 meter liep hij in 69 sec. Na 2 K.M. had hy een voorsprong van circa 230 meter en toen het gros van de loopers nog aan de tiende ronde bezig was, had van Yperen er reeds twaalf achter den rug. Voor de laatste ronde had hij nog 80 sec. over, doch deze had hij geenszins volledig noodig. Zooals reeds gezegd liep hij de 8000 meter uit. Ook J. Walbeek (S.V.V.) en Groeneweg (S.C.R.) liepen de 8000 meter binnen het record van Zeegers n.L resp. 25 min. 58 1/10 sec. en 26 min. 3 8/10 sec. KARL BAUMGARTEN VERBETERT NEDERLANDSCH RECORD 400 METER. Schitterende tijden te Stockholm. Karl Baumgarten is er tijdens de avond-athletiekwedstrijden te Stock holm in geslaagd het Nederlandsch record op de 400 meter met 0.2 sec. te verbeteren en te brengen op 48.6 sec. Het oude record stond op zijn eigen naam met 48.8 sec., gevestigd op 26 Juni 1937 te Boedapest. Niet minder dan 18.000 toeschouwers woonden de wedstrijden op den eersten dag bij. Voor de eerste maal startten de Amerikanen dit seizoen in Europa en al dadelijk werden een phenomenale presta ties geleverd. Dat onze athleten slechts tegen de allerbeste krachten van de wereld behoeven uit te komen om topprestaties te leveren, is opnieuw duidelijk bewezen. Karl Baumgarten kwam op de 400 meter o.m. tegen den Amerikaan Mallott uit, ter wijl de Zweed Edtfeldt als derde concur rent kon worden genoemd. Het werd een prachtige race, welke door de Trekvogel man tot het einde toe prachtig werd volge houden. Mallott werd eerste in 47.8 sec., terwijl Baumgarten 48.6 sec. noteerde, 0.2 sec. beneden zyn record. De Zweed werd derde. Heinz Baumgarten nam deel aan de 100 meter. Hierin kwam o.m. uit Ben John, die den schitterenden tijd van 10.4 sec. noteer de. Heinz Baumgarten werd derde in 11 sec. De Amerikaan Venske liep de 1500 meter in den prachtigen tijd van 3 min. 49.4 sec., slechts IK seconde boven het wereld record van Lovelock. Op de 110 meter horden werd Wolcott eerste in 14.2 sec., waarbij hij den Zweed Lidman royaal sloeg.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10