SCHAGERBRUG BERGEN EGMOND BINNEN EGMOND AAN ZEE NOORDSCHARWOUDE BEVERWIJK ST. PANCRAS EGMOND A. D. HOEF HENSBROEK NIEUWE NIEDORP DRUKKERIJ COSTER, ALKMAARSCIIE COURANT, TEL. 3321 TWEEDE BLAD. 4 JkcwHciaal Tlieuws „Voorwaarts". In het lokaal van den heer Van der Poll alhier werd Dinsdagavond een ledenverga dering gehouden van de plaatselijke hard draverij vereeniging „Voorwaarts". Na opening door den heer J. de Moor, werd besloten een bijdrage van 1 te ver leenen aan de commissie van samenwerking voor bijzondere nooden te Zijpe. Vervolgens werd medegedeeld, dat het standpunt van de plaatselijke middenstands- vereeniging inzake het eventueel verleenen van een bijdrage aan „Voorwaarts" nog niet bekend is, terwijl de middenstandsvereeni- ging te Schagen geen bijdrage heeft willen geven. Van de vereeniging „De Draafsport" was toezegging ontvangen van een subsidie indien noodzakelijk van 60. Bij de bestuursverkiezing, noodig wegens bedanken van den heer J. de Moor en pe riodieke aftreding van den heer Rentenaar, werd de heer Rentenaar herkozen, terwijl in plaats van den heer De Moor werd geko zen de heer P. Vries. Besloten werd de harddraverij 1938 te houden op 13 September a.s. om prijzen van 200, 75, 40 en 20. Na de rondvraag, die geen bijzonders op leverde, dankte de heer mr. D. Breebaart den heer de Moor voor het werk, dat hij in den loop der jaren voor de vereeniging „Voorwaarts" heeft gedaan. Op voorstel van den heer Breebaart werd vervolgens de heel de Moor benoemd tot eerelid der vereeni ging, waarvan hij een reeks van jaren voor zitter is geweest. De heer de Moor verklaar de deze benoeming gaarne aan te nemen en dankte voor de hem bewezen attentie. Vertrokken personen. Jacoba Gidding, N.H., zonder, naar Am sterdam. Pieter Conijn, R.K., veehouder, naar Oterleek. C. B. Schagen, R.K., boerenknecht, naar Oterleek. M. J. Mijnders, N.H., zonder, naar den Haag. A. de Jong, R.K., kapper, naar Leidschen- dam. J. F. ten Voorde, N.H., dienstbode, naar Schoorl. R. H. M. Bugter, R.K., dienstbode, naar Schoorl. D. Post, Ger., dienstbode, naar Urk. N. M. Kaal, geen, geleidster, naar Amsterdam. C. Fret (echtg. M. C. Noppen), N.H., zonder, naar Ned.-Indië. M. G. J. de Lange, R.K., re- ligieuse, naar Noordwijk. A. P. Siecker, R.K., religieuse, naar Warmenhuizen. J. H. J. Nettenbreijer, R.K., leerl. mon teur, naar Den Helder. K. Graftdijk, geen, onderwijzer, naar Rotterdam. J. H. Schol, N.H., directeur postkantoor, naar Weesp. A. C. S. Smeets, R.K., dienst bode, naar Weesp. C. C. M. de Waard (echtg. C. Hoogeboom), zonder, naar Ou- dorp. P. Hoogland (echtg. H. Radix), N.H., zonder, naar Winschoten. H. Beuneman, geen, tuinman, naar Den Hel der. C. Brouwer, R.K., dienstbode, naar Alkmaar. A. Rens (echtg. P. A. Sal- lem), R.K., zonder, naar Alkmaar. A. M. Ursem, R.K., zonder, naar Wognum. S. Dubbelaar, N.H., kapper, naar Koude kerk. A. Lukasch (echtg. A. J. Govers), R.K., zonder, naar Oudorp. P. B. Rose- möller, R.K., zonder, naar Amersfoort. F. H. Oestreicher, N.I., arts, naar Leiden. A. van Zon, geen, dienstbode, naar Leiden. Ingekomen personen. M. C. Roozen, R.K., zonder, Loudelsweg 20 van Egmond-Binnen. R. L. M. Geer- lings, R.K., onderwijzeres, Loudelsweg 20 van Amsterdam. A. J. Woestenburg,, H.E.L., employé Ned. H.Mij., Russenplein 8 van Am sterdam. C. Wittebrood, R.K., dienstbode, van Reenenpark 11 van Uitgeest. E. Bos, N.H., dienstbode, Jn. Oldenburglaan 2 van Groningen. I. J. van Florestein, geen, zon der, Dorpsstraat 58 van den Helder. W. v. Florestein, geen, zonder, Dorpsstraat 58 van den Helder. A. Fonck, N.H., dienstbode, Eeuwigelaan 17 van Haren (Gr.) M. H. Palm, R.K., verpleegster, Elzenlaan 2 van Oostvoorne. G. Lammers, G.K., gemeente veldwachter, St. Antoniusstraat 19 van Heerde. E. S. Lipeczky, N.H., dienstbode, Eeuwigelaan 24 van Koedijk. H. Ooster- wold, N.H., dienstbode, Guurtjeslaan 5 van Termunten. E. H. G. Lina, R.K., dienstbo de, Dorpsstraat 12 van Alkmaar. D. Dek ker, N.H., 2e kamermeisje, Boulevard 2 van Kampen. F. H. Oestreicher, N.I., arts, Bou levard 30 van Karlsbad (D.) A. M. Stam (echtg. J. de Groot) R.K., zonder, Geestweg 30 van Haarlem. M. J. A. Reinders, R.K., h.i.d.h., Breelaan 110 van Kampen. J. H. Duijm, N.H., huishoudster, Hoflaan 25 van Amsterdam. E. Schoen (echtg. C. Steens) N.H., zonder, Russenweg 1 van Westzaan. C. Klaver, N.H., schilder, Kogendijk 30 van Heiloo. T. Andringa, geen, kappersbedien de, Loudelsweg 35 van Dantumadeel. H. Huisman, N.H., onderwijzer ulo, Broekbeek- laan 23 van Hoogezand. A. Veltman (echtg. H. Huisman), N.H., zonder, Broek- beeklaan 23 van Slochteren. A. Orgelist, N.I., musicus, Breelaan 46 van Alkmaar. A. J. Blom, N.H., zonder, Eeuwigelaan 28 van Ede. M. A. Bossert, N.H., kindergeleidster, Verspijckweg 7 van Hoorn. P. Wijdenes, N.H., huishoudster, Patijnstraat 4 van An- dijk. M. C. Schaap, R.K., verloskundige, Dorpsstraat 23 van Enkhuizen. P. Hout- losser, N.H., banketbakker, Oude Prinsweg 1 van Amsterdam. A. van Zon, geen, dienstbode, Boulevard 30 van Alkmaar. H. Bastiaan, N.H., dienstbode, Boulevard 2 van Kampen. T. van Loenen, N.H., arbei der genie le kl., Leo Gestelweg 16 van Ban- doeng (N.I.) M. Volten, N.H., h.i.d.h., Breelaan 46 van Hoorn. J. C. Keij, R.K., dienstbode, Kl Dorpsstraat 13 van Roosen daal en Nispen. J. R. Jonker, N.H., par ticulier secretaris, Boulevard 2 van Londen. J. O. Flapper, geen, dienstbode, Meerweg 2 van Schagen. E. M. Groot, R.K., dienst bode, Prinsesselaan 54 van Alkmaar. C. Balk (gesch. echtg. J. Mourik), geen, zon der, Eikenlaan 11 van Alkmaar. H. Kui per, N.H., slager, Verl. Geestweg 20 v. Haar lem, J. Oosterling (wed. C. J. Kwaker- naat), N.H., chef-monteur P.E.N., Broek- beeklaan 3 van Haarlem. G. P. van 01- lefen (echtg. G. Nieuwenburg), R.K., dienst bode, Breelaan 132 van Egmond-Binnen. R. Westra, N.H., geleidster, Verspijckweg 5 van Rheden. H. E. Harsma, R.K., adm. hotelbedrjjf, Breelaan 132 van Losser. W. A. van den Bosch, J. B. van den Bosch en H. van den Bosch, allen R.K., brandstoffen- handelaar, idem, zonder, van Dorpsstraat 28 van de Rijp. H. J. van den Sigtenhorst, N.H., vertegenwoordiger, Guurtjeslaan 7 van Alkmaar. V. M. Burgering, O.K., dienst bode, Verl. Geestweg 4 van Haarlem. T. Blankendaal (wed. P. Kooijman), N.H., zon der, Beemsterlaan 9 van Heiloo. A. C. Druif, N.H., dienstbode, Prinsesselaan 54 van Hoogkarspel. J. Euwen, geen, magazijn bediende, M. Geestweg 175 van Amsterdam. J. Dingerdis, R.K., suikerbewerker, Verl. Geestweg 33 van Alkmaar. J. van Iterson, geen, kinderjuffrouw, Buerweg 9 van Eind hoven. A. J. Vos (echtg. G. A. Oukes), R.K., zonder, Turfweg 2 van Amersfoort. H. J. de Vries, R.K., zonder, Kerkstraat 2 van Semarang (N.I.) IJ. van der Harst, R.K., dienstbode, Kruisweg 24 van Spanbroek. T. J. Andringa, geen, dienstbode, Pauline- straat 1 van Ibaarderadeel. J. J. de Swart, R.K., slager, Breelaan 12 van Purmerend. P J. Hoogervorst, geen, monteur, Witteweg 19a van Zijpe. M. de Rooij, N.H., dienst bode, St. v. Surcklaan 11 van Schoorl. G. H. Groot, N.H., banketbakkersknecht, J. Ol denburglaan 6 van Hoorn. C. M. Schnei- ders, R.K., boekhouder, Beemsterlaan 3 van Amsterdam. H. Veltman, geen, dienstbo de, Kerkelaan 5 van Amsterdam. J. M. J. Jansen, E.L., geleidster, Elzenlaan 2 van Utrecht. A. A. D. van Walen (echtg. J. Wielenga), N.H., huishoudster, Prinsesselaan 22 van Amsterdam. S. Linting (gesch. echtg. J. Kok), N.H., dienstbode, Pier Pan derstraat 14 van Woubrugge. C. Hoog- zaad (echtg. L. Hof), R.K., zonder, Lijtweg 38 van Heerhugowaard. T. Brouwer (wed. G. Vugt), R.K., zonder, Dorpsstraat 29 van Amsterdam. Ongeval. Gister trok het zoontje van v. d. M. een glas met heete melk van de tafel, waardoor het kind ernstige brandwonden op borst en armen kreeg. Geneeskundige hulp werd ingeroepen. Collecte E.R.B. B. en W. hebben aan de Egmondzeeër Reddingsbrigade toestemming verleend om gedurende het badseizoen tweemaal een col lecte te houden. Subsidie t.b.c.-bestrijding. De Prov. Noordhollandsche vereeniging voor t.b.c.-bestrijding heeft aan het Witte Kruis ten behoeve der t.b.c.-bestrijding over 1938 een subsidie toegekend van totaal 545. Geslaagd. Onze plaatsgenoote mej. Tr. Glas heeft bij de examens van de Vereeniging van Leeraren en van „Mercurius", vier diplo ma's behaald. Zij slaagde voor de diploma's boekhouden en Ned. Handelscorresponden tie van de Vereeniging van Leeraren en voor dezelfde diploma's van „Mercurius". Succes Ulo-school. Bij de gehouden Ulo-examens zijn van de 11 candidaten der Ulo-school alhier acht geslaagd, waarvan drie voor het B-diploma en 5 voor A. Veilingleider. Naar wy vernemen hebben zich voor de vervulling van de betrekking van vei lingleider van „De Noordermarktbond" al hier 23 sollicitanten aangemeld. Kostelooze rijwielplaatjes. Ten huize van den dienstgeleider te Noordscharwoude zullen zitdagen gehouden worden tot het aanvragen ter verkrijging van kostelooze rijwielbelastingmerken op 26, 27, 28 en 29 Juli as. van 810 uur en op 30 Juli van 35 uur n.t. Buiten de uren voornoemd is er geen gelegenheid tot aanvrage. De aanvoer van aardbeien. Aan de Vereenigde Veilingen werden 58.674 K.G. aardbeien aangevoerd tegen een gemiddelden prijs van 13,62 per 100 K.G. 9917 K.G. werd voor den minimumprijs van 12 cent per K.G. opgehouden en in de fabrie ken ingepulpt. Aan de B.E.T.-veiling was de aanvoer 37.190 K.G., die verkocht werd voor een gemiddelden prijs van 13.76 per 100 K.G. Opgehouden werd 1615 K.G. De resultaten van den aardbeienoogst. Thans reeds 3.000.000 K.G. geveild. Ook de opbrengst hooger dan in 1937. Hoewel de aardbeienpluk onder de hui dige weersomstandigheden nog wel eenige weken zal voortduren, is het reeds mogelijk een beeld te vormen van de resultaten van de campagne en een vergelijking te maken ten opzichte van den oogst van 1937. In het begin van den bloeitijd waren de verwachtingen omtrent het beschot van den oogst niet al te hoog gespannen, omdat de nachtvorsten onder het jonge gewas voor namelijk van de vroege soorten nogal had huisgehouden. Gelukkig viel de aangerichte schade later wel mee. Later vormde het gure weer een bedreiging voor de regelmatige vruchtzetting en daarna was het een droog teperiode, die den oogst belaagde. De aardbeien hebben echter aan al deze bedreigingen prachtig weerstand geboden. De oogst is zeer meegevallen en hoewel de pluk nog niet ten einde is, werd de hoeveel heid aangevoerde aardbeien van vorig jaar reeds belangrijk overschreden. Dit betreft uitsluitend den aanvoer op de speciale aard beienveilingen. In het begin van de cam pagne worden, evenals in den natijd, belang rijke hoeveelheden tegelijk met de groenten geveild en van deze laatste aardbeienaan- voeren staan ons geen cijfers ten dienste. De aanvoeren. Het aanbod gedurende de campagne was als volgt: Vereenigde Veilingen: 21 Juni 31778 K.G.. 22 Juni 20175 K.G., 23 Juni 29929 K.G., 24 Juni 42857 K.G., 25 Juni 46500 K.G.. 27 Juni 74850 K.G., 28 Juni 95080 K.G., 29 Juni 91947 K.G., 30 Juni 99276 K.G., 1 Juli 91668 K.G., 2 Juli 90570 K.G., 4 Juli 86062 K.G., 5 Juli 114748 K.G., 6 Juli 107811 K.G., 7 Juli 107811 K.G., 8 Juli 94791 K.G., 9 Juli 88260 K.G., 10 Juli 86735 K.G., 12 Juli 111814 K.G.. 13 Juli 91909 K.G., 14 Juli 94979 K.G., 15 Juli 78014 K.G., 16 Juli 74715 K.G., 18 Juli 59020 K.G., totaal 1904690 K.G. In 193/ 1769199 K.G. B.E.T.-veiling: 21 Juni 20751 K.G., 22 Juni 14477 K.G., 23 Juni 19782 K.G., 24 Juni 26501 K.G., 25 Juni 29223 K.G., 27 Juni 55479 K.G., 28 Juni 66054 K.G., 29 Juni 68163 K.G., 30 Juni 58073 K.G., 1 Juli 63592 K.G., 2 Juli 55674 K.G., 4 Juli 60120 K.G., 5 Juli 68194 K.G., 6 Juli 64638 K.G., 7 Juli 60898 K.G., 3 Juli 60729 K.G., 9 Juli 46800 K.G., 10 Juli 52512 K.G., 12 Juli 66354 K.G., 13 Juli 54820 K.G., 14 Juli 54192 K.G., 15 Juli 50025 K.G., 16 Juli 42174 K.G., 18 Juli 32121 K.G., in totaal 1192148 K.G. In 1937 1022831 K.G. Zooals men ziet, zijn deze cijfers reeds nu belangrijk hooger dan vorig jaar. Recapituleerend komen wij tot een aan voer van beide veilingen van 3.096.838 K.G. tegen 2.792.030 K.G. van de geheele cam pagne in 1937. Omtrent de financieele resultaten van den oogst kan slechts worden medegedeeld, dat het eindbedrag aanzienlijk hooger zal zijn dan in 1937. Aan de hand van de ons door de veilingen verstrekte gemiddelde prijzen is een zuivere opbrengst niet samen te stel len, dit te minder, omdat de laatste dagen ook vrij belangrijke hoeveelheden tegen den minimumprijs zijn verkocht. De gemiddelde prijzen geven dus geen juist beeld van het verloop van den handel. Aan de beide veilingen was vorig jaar de opbrengst van de aardbeien 423.241. Af gaande op de mededeelingen van de veiling directies zal het eindbedrag dit jaar naar voorzichtige schatting wel 100.000 hooger zijn. Dit is in de eerste plaats het gevolgvan de gunstige noteeringen in het begin van het seizoen en vervolgens van het ruimer beschot van den oogst. Des te meer is het te betreuren, dat de markt de vorige week de bekende inzinking vertoonde. Tot en met de veiling van Maandag is in totaal een hoeveelheid van 168.100 K.G. aardbeien tegen den minimumprijs van 12 ets per K.G. opgehouden en ingepulpt voor rekening van Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale. Schoolreisje. Dinsdag werd onder het mooist moge lijke zomerweer, het jaarlijksche school reisje gehouden voor de laagste klassen der openbare school. De reis werd ondernomen met de bussen van de Habo. Als eerste pleisterplaats werd genomen de speeltuin van den heer Timmerman te Schoorl. Van speeltuin en klimduim werd volop genoten. Vervolgens ging het naar Camperduin. Een kalm zee lokte uit tot pootje baden. Volop is genoten van deze voor de jeugd steeds weer nieuwe attractie. De Bedriegertjes werden ook bezocht en als laatste pleisterplaats was de Alkmaarsche hertenkamp met de apenkooi aan de beurt, waarna de thuisreis werd aanvaard. Opge wacht door ouders en belangstellenden ar riveerden de kinderen weer in het dorp. Een woord van dank aan hen, die dit mooie kinderfeest met hun financieele bij dragen hebben mogelyk gemaakt. Fiets gekraakt. Bij de thuiskomst der kinderen van het schoolreisje was veel volk op de been. Eenige jongens stonden achter een der bus sen. Een had zyn fiets aan de hand, de bus reed plotseling achteruit en de fiets ge raakte onder de bus. Het rijwiel werd ge kraakt. Schoolreisje. Dinsdag maakten de hoogste klassen van de openbare lagere school te Egmond a. d. Hoef hun jaarlijksch schoolreisje. Om 7.30 uur des morgen trokken plm. 25 leer lingen per autobus, onder leiding van het schoolpersoneel, benevens eenige leden der oudercommissie, via Egmondbinnen naar IJmuiden. Daar werden de havens bezich tigd, terwijl de vuurtoren en de semapho- ren niet ongemerkt werden voorbij ge gaan. Laar de zee heel kalm was kon een wandeltocht op de buitenpier met gerust heid tot het einde aan toe ondernomen worden. Daarna werd per boot een tochtje door de havenwerken gemaakt en werden mede de buitenwerken van 't hoogoven- bedrijf bekeken. De kinderen troffen het op dezen tocht al zeer bijzonder, doordat juist een groot gedeelte van onze vloot te IJmuiden in de haven voor anker lag. Be grijpelijk maakte dit grooten indruk op de kinderen. Telkens werden de Jantjes luide toegejuicht, die zich daarbij niet on betuigd lieten, wat de stemming verhoogde. Per bus trok men vervolgens naar Den Haag. Aldaar bezichtigde men eerst het Buitenhof en 't Binnenhof, den Hofvijver, terwijl historische monumenten als de ge vangenpoort en het standbeeld van Jan de Wit niet vergeten werden. Men ging naar het paleis van H. M. de koningin op het Noordeinde met het standbeeld van Willem van Oranje. Vandaar ging het naar 't Vre despaleis, dat zoowel van binnen als van buiten werd bezichtigd. Viel het paleis op 't Noordeinde de kinderen nogal tegen des te meer kwam de weelde van 't Vredes paleis uit. Vooral het Christusbeeld, gego ten van het metaal der kanonnen uit den oorlog tusschen C hifi en Peru, maakte die pen indruk. Na een wandeling in den mooien tuin rondom 't paleis gemaakt te hebben, trok men door naar 't Panorama Mesdag, wat voor vele kinderen 't hoogte punt van den dag beteekende. Hierna bezichtigde men nog in het ge bouw der Ned. Reisvereeniging een Tiro- ler-kamer. Onnoodig te vermelden dat nu en dan versnaperingen aan de kinderen werden uitgereikt. Tenslotte werd te Scheveningen nog de wandelpier en de Gedenknaald 1813 bezichtigd. Daarna trok men per bus haar „Velserend", een speel tuin en natuurbad, waar verschillende kinderen een bad namen en zich vermaak ten met kanovaren, enz. enz. Voldaan ging men naar huis. De draaihartigheid. Naar aanleiding van de mededeeling van onzen correspondent uit Hensbroek men zie onze courant van Maandag j.1. deelt de heer Leefmans ons mede, dat, zooals door een speciaal onderzoek gebleken is, de aan tasting in de sluitkoolcultuur over het al gemeen in onze provincie zeer gering is. Er zijn enkele uitzonderingen, welke nog moeten worden opgehelderd. Het systeem- Leefmans blijkt ongeschokt. De muggen verschijnen over een groote oppervlakte te gelijkertijd, zoodat waarschuwing voor een groot gebied mogelijk is. In verband met het criterium men zie de publicatie no. 5 van den Tuinbouwvoorlichtingsdienst is wij ziging voor gevoelige koolsoorten als Le Cerf nog zeer waarschijnlijk. Het planten van kool in het algemeen tusschen aardappelen is t.o.v. draaihartig- heid altijd zeer gevaarlijk en op zulke plaatsen zal vanaf het begin tot het einde van de vlucht gespoten moeten worden. Wat de prijs van bespuiting met pyridine aangaat, deze is ongeveer de helft van het geen deze correspondent opgaf, terwijl er bovendien een goedkoope soort pyridine aan de markt is gekomen. De wetenschappelijke basis van het onder zoek is dus ongeschokt, maar men moet zich er rekenschap van geven, dat de aan passing aan de practijk meerdere jaren zal vergen. Een nieuwe ijsbaan. De vereen. „IJs- en Volksvermaak" tracht tot de stichting van een nieuwe ijsbaan te komen, waarvoor de gemeente een terrein, behoorende tot de gemeenteboerderij, be schikbaar heeft. Het werk zal in werkverschaffing worden uitgevoerd. Om aan het benoodigde geld te komen voor dit doel zal binnenkort een verloting worden gehouden. Deze nieuwe ijsbaan is, naar de N.H.Crt. meldt, noodig omdat straks wanneer het nieuwe kanaal KolhornOudkarspel klaar is, de vaargeul door de Rijd bij voortduring open zal worden gehouden, waardoor de Rijd als ijsbaan voor wedstrijden enz. onge schikt wordt. £uchtuaact ONZE POSTVLUCHTEN. Vanmorgen is de Torenvalk van Schiphol vertrokken voor den tocht naar Indië, met aan boord een passagier voor Karachi. In Halle-Leipzig komen twee reizigers aan boord, resp. voor Baghdad en Batavia. Voorts hebben geboekt een passagier voor BudapestAlexandrië, één voor Athene Bangkok en twee voor LyddaBaghdad. Medegenomen is 383 K.g. briefpost, 15 K.g. pakketpost en 177 K.g. vracht. OCEAANVLUCHT VAN DE MERCURY. De Mercury, het bovenste toestel van het dubbelvliegtuig is om 8 uur gisteravond boven de zeebasis Foynes in Ierland losge laten door het onderste toestel Maya en vertrokken voor een Oceaanvlucht naar Montreal. De Maya streek na den start van de Mercury weer op het water neer. De Mercury zal waarschijnlijk eerst naar Botwood op Newfounland vliegen en na 'n bezoek aan Montreal zijn tocht voortzetten naar New York. 320 K.M. gemiddeld. Vannacht te één uur Greenwichtijd, deel de de bemanning van het watervliegtuig Mercury draadloos mede, dat op dat oogen- blik 1600 K.M. was afgelegd. Het regende hevig en de zee was sterk bewogen. Vlot verloop der vlucht. Te 4.44 uur Greenwichtijd deelde de be manning van de „Mercury" mede, dat het watervliegtuig zich op 933 K.M. van Bot wood op New Foundland bevond. Het personeel van het vliegveld vermoedt, dat het vliegtuig zonder tusschenlanding door zal vliegen naar Montreal. New-Foundland bereikt. Vanochtend half tien Britsche zomertijd deelde de bemanning van de „Mercury" mede, dat het vliegtuig zich bij Kaap Bauld, het noordelijkste punt van New Foundland bevond. Het toestel zette on middellijk koers naar Montreal met een la ding kranten en foto's met verslagen over het koninklijk bezoek aan Parijs. Het ge wicht van deze lading bedraagt een halve ton. Het toestel heeft de reis in de vastge- stelden tijd volbracht. Gedeeltelijk moest worden gevlogen door regen en mist en bo ven een bewogen zee. JUck School DS. VAN DER HOEVE TE HEM GAAT HEEN. Toen ds. Cremer op 1 October 1930 af scheid nam van de Ned. Herv. kerk te Hem, welke hij vanaf 1917 gediend had en zich als emiritus-predikant te Apeldoorn vestig de, is aldus de N.H.Crt. deze kleine gemeente enkele jaren vacant geweest en wel tot 1935, toen ds. A. H. van der Hoeve zich als predikant aan de gemeente ver bond. Dezer dagen vernamen we, dat deze voorganger op medisch advies zijn ambt binnenkort zal neerleggen en zich vestigen gaat in een streek, die minder laag en voch tig is dan ons West-Friesland. Ruim drie jaren zal ds. Van der Hoeve dan in Hem werkzaam geweest zijn. Candidaat gewor den in 1898, aanvaardde ds. Van der Hoe het predikambt in zijn eerste gemeern* Vledder (Dr.); in het volgende jaar vertmu hij naar Onderdendam (Gr.), nam slecht na een jaar een beroep aan naar Pietersbi rum (Fr.), verwisselde deze plaats in i9nfi met Kollum (Fr.) om in 1912 zyn intrede te doen te Franeker (Fr.) In deze plaats Wer! den predikant eervol ontslag verleend we- gens benoeming tot algem. secretaris van den Ned. Protestantenbond, daarna werd het ambt bekleed van gewestelijk inspec. teur van het Lager Onderwijs van de ge" meente Utrecht tot 1935, waarin ds. Van der Hoeve den leeftijd van 65 jaar had bereikt Het drukke Utrecht werd nu weldra ver wisseld met het stille Hem. tRhmudamé EEN JUBILEUM-PRIJSVRAAG. De Maatschappij „Arti et Amicitiae" te Amsterdam heeft het volgende mee te deelen aan alle jongens en meisjes in Nederland en Koloniën: De Nederlandsche schildersmaatschappij „Arti et Amicitiae" te Amsterdam schrijft, daartoe in staat gesteld door de „Huldi-' gingscommissie 1938 Amsterdam" en als onderdeel der feestviering bij het 40-jarig regeeringsjubileum van H.M. de koningin, een prijsvraag uit. Er wordt van jelui gevraagd een teeke- ning die, of wel een gebeurtenis uit het leven van koningin Wilhelmina uitbeeldt, of wat dan ook, dat u door de viering van het regeeringsjubileum wordt ingegeven, b.v. de geboorte van prinses Beatrix. Teeken vrij wat, in verband met het feest, u voor oogen komt. Gij moogt ook iets na- teekenen, maar de kans op een prijs of diploma is dan zeer gering. Een tiental kunstwerkjes, teekeningen van bekende schilders, leden van „Arti et Amicitiae" zijn als prijzen beschikbaar, ter wijl aan allen die iets moois inzenden, natuurlijk moet het eigen werk zyn een fraai diploma op naam wordt uitgereikt. Aan de prijsvraag kunnen mededingen jongens en meisjes die niet ouder zijn dan 16 jaar (die op 15 Augustus 1938 hun 17en 'verjaardag nog niet hebben gevierd). De uitvoering der teekeningen wordt, wat het materiaal betreft, geheel vrij gelaten: potlood, krijt, pastel, inkt, waterverf enz., doch de grootte van het papier, waarop zij worden gemaakt, zal 30 bij 40 c.M. moeten bedragen. Naam, voornaam en adres moeten duide lijk aan de achterzijde der teekening worden aangebracht. Zyt ge op 15 Augustus 1938 jonger dan 11 jaar, merk dan de teekening, eveneens aan de achterzijde, met A. Teeke ningen van inzenders(sters), op dien datum 11- en jonger dan 14 jaar, moeten met B gemerkt worden en die van inzenders(sters) van 14- en jonger dan 17 jaar, met C. De inzendingen moeten op 15 Augustus a.s. vrachtvrij het gebouw der Maatschappij hebben bereikt. Zij moeten plat verpakt tusschen twee stukjes carton, worden inge zonden of bezorgd aan het adres van de Maatschappij „Arti et Amicitiae", Rokin 112 (ingang Spui). De teekeningen zullen beoordeeld worden door een jury, samen te stellen uit twee leden van het bestuur der Maatschappij „Arti et Amicitiae", een schilderes en een schilder, aan te wijzen door de Vergadering van Stemhebbende leden der Maatschappij, een lid te benoemen door de „Huldigings commissie 1938", een lid aan te wijzen door Z.Exc. den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en één door de Ned. Vereeniging voor Teekenonderwijs. De uitslag der prijsvraag zal omstreeks 1 September 1938 in de dagbladen worden bekend gemaakt. Het ligt in de bedoeling gedurende de Amsterdamsche feestweek een tentoonstel ling van alle, of de beste der ingekomen teekeningen in te richten. Daartoe behoudt het bestuur der Maatschappij „Arti et Amicitiae" zich het recht voor, de teeke ningen uiterlijk 6 maanden tot zijn beschik king te houden. Door middel van de pers zal bericht wor den wanneer de ingezonden werkjes kunnen worden terug gehaald. Het bestuur der Maatschappij „Arti et Amicitiae" bestaat uit de heeren prof. Huib Luns, voorzitter, prof. J. H. Jurres, 2e voor zitter, A. J. G. Colnot, penningmeester en H. van der Poll, 2e secretaris. HET ONAFWIJSBAAR NUT VAN COURANTENRECLAME. Een Nederlandsche firma, die om de een of andere reden niet bijster sterk meer geloofde in de kracht van advertentie reclame, kreeg van een der erkende ad- vertentie-bureaux het advies het toch nog eens met couranten-reclame te pro- beeren. Men besloot 100 uit te trekken voor advertenties in één courant. Al gauw behaalde onze adverteerder met deze bescheiden campagne zoo'n succes, dat hy in méér couranten advertenties liet plaatsen. In Maart vorig jaar was zijn budget voor courantenreclame voor die maand reeds gestegen tot f 620, in Juni beliep het 815, in September was het reeds 1240, in November 1830 en in Decem ber ging het reeds de f 3000 te boven, per maand dus! Hieruit blijkt weer eens de kracht, van deskundig opgestelde advertenties vooi een goed artikel in couranten geplaatst- Tevens is hiermee aangetoond, hoe men met een bescheiden budget, verstandig in couranten belegd, op efficiente wijze zaken op kan bouwen. ZES verschillende persen staan altijd klaar voor UW DRUKWERK. Maar" dat zou je rmn

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8