5BJtmetUaud nederland 'oy° koningin wilhelmina Üeuiêletou êfflif ar-jsrsik AKKERTJE „40 jaren Koningin der Nederlanden" rider de aanwezigen v.'Sauïï^rw h«"me Verheers o ngelukken Zandauto door sneltrein gegrepen. Jongeman ernstig gewond. Nederland en de Spaansche opstandelingen. Erkenning „de facto" in zicht? Regeering en Parlement. had^e^ï St^ ^",1 TWEEDE BLAD. T Voor het vervoer van zand naar de nieuw te bouwen brug over het Aduarder- diep in de Friesche straatweg, is er een intensief zandvervoer door het dorp Den Horn, waar even buiten het dorp een on 'bewaakte overweg ligt, welke evenwel een uitstekend uitzicht heeft. Toen gistermiddag de sneltrein van 12.02 uur uit Groningen naderde, stond daar de landbouwer Scheerings met paard en wagen te wachten. Hij werd achterop ge reden door een vrachtauto, geladen met zand en bestuurd door den 19-jarigen Rump uit Groningen. De jongeman, die pas voor de tweede maal op dit traject reed, heeft vermoedelijk te veel zijn aan dacht gehad bij het passeeren van den wagen en zoodoende den trein niet opge merkt. De zwaar geladen vrachtauto werd van achteren gegrepen en ruim 200 M. meegesleept, voor de trein tot stilstand kwam. Rump was in de cabine gebleven en werd ernstig aan het hoofd gewond. Nadat eerste hulp verleend was, is hij per auto naar het Academisch ziekenhuis te Groningen vervoerd. De locomotief van den trein moest door een nieuwe machine uit Groningen worden vervangen. Het duurde ruim een uur voordat de spoorbaan zoover vrij was dat de trein verder kon. DOODELIJKE AANRIJDING OP WALCHEREN. Motorrijder kort na het ongeluk overleden. Gisteravond reed de ongehuwde vee handelaar L. uit Middelburg met zijn motor, met zijn collega Q. als duopassa gier op den Nieuwen Vlissingschen weg naar Middelburg. Ter hoogte van het vliegveld kwam uit een zijweg de ongeveer veertigjarige koop man G., wonende te Oostkapelle, per rij wiel den hoofdweg op. De motorrijder kon G. niet meer ont wijken en een hevige botsing volgde. G. werd hierbij zoo ernstig gewond, dat hij kort na het ongeluk overleed. L. ei. Q., die onder den motor waren te recht gekomen werden door geneesheeren ter plaatse verbonden, waarna L. naar een ziekenhuis en Q. naar zijn woning werd vervoerd. AUTO SLINGERT TEGEN BOOM. Twee dames uit Amersfoort zwaar gewond. Gistermiddag is op den grooten verkeers weg AmersfoortZwolle Apeldoorn bij den spoorwegovergang Hoevelaken, onder de gemeente Amersfoort, een auto-ongeluk gebeurd, waarbij twee dames zwaar gewond werden, aldus het Hbld. Èen kleine open auto kwam van Apeldoorn en werd door een garagehouder uit Amersfoort gesleept, daar een defect aan de motor was ontstaan. De auto reed met een snelheid van. onge veer 50 K.M. door eenige bochten. Bij een dier bochten kreeg de bestuurster van dc kleine auto iets voor haar gezicht gewaaid, waardoor het uitzicht werd belemmerd. In volle vaart reeds zij tegen een boom slingerde toen dwars over den straatweg en kwam ten slotte met een hevigen slag te gen een anderen boom tot stilstand. De auto werd totaal in elkaar gedrukt. Het onder stel werd opengereten, waardoor de be stuurster, een dame uit Amersfoort, en haar dochter, die naast haar was gezeten, geheel bekneld raakten. De bestuurster kreeg het stuurrad tegen haar borst en kon zich in het geheel niet meer verroeren. Haar doch ter werd door den slag door de voorruit ge slingerd en viel vervolgens op den weg. Door de botsing waren velen toegesneld; zy trachtten oogenblikkelijk de beide in zittenden uit hun benarde positie te bevrij den. Dit ging niet zoo gemakkelijk als aan vankelijk werd verondersteld, daar de auto een ruïne van gebroken onderdeelen was. De bestuurster bleek zeer ernstig gewond te zijn. Zij had een ingedrukte borstkas en een zware hersenschudding; haar dochter was zwaar aan het hoofd gewond. Beide dames zijn in zorgwekkenden toestand naar het Elisabethziekenhuis te Amersfoort over gebracht. MEISJE DOOR AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag geraakte het dochtertje van den landbouwer Kienhuis, toen het van de school te Tilligter, gemeente Denekamp, huiswaarts keerde, niet ver van de ouder lijke woning onder een personen-auto. Ern stig gewond is de kleine naar het ziekenhuis te Denekamp vervoerd, waar zij kort na aankomst is overleden. ïooeven no§ 200 2*ek olj Vl 1.0 rd nwor nu weer zoo lalden al$ kip... 0 Jo<** Ongeëvenaard bij gevatte kou, Griep, Hoofdpijn, Zenuwpijn, enz. „De Residentiebode" zegt van welin gelichte zijde te hebben vernomen, dat de onderhandelingen, die naar aanlei ding van de gerezen diplomatieke moei- lijkheden, tusschen Nederland en het Spanje der opstandelingen werden ge voerd, thans tot een oplossing hebben geleid. De Nederlandsche regeering zou zich bereid verklaard hebben de regee ring in Burgos de facto te erkennen, al thans practisch de facto, ofschoon deze term bij de erkenning niet zou worden gebruikt. Reeds geruimen tijd was er trouwens, al dus verzekert „De Residentiebode", sprake van een „efféctivement" erkennen, om be paalde moeilijkheden over een de facto- erkenning te omzeilen. Ook de kwestie der pyrieten en ijzerert sen, waarvan, naai- men zich zal herinneren, de uitvoer naar Nederland als gevolg van de diplomatieke moeilijkheden door de regeering van Burgos was stop gezet, zou thans een oplossing'nabij zijn'. „Het Volk" kon bij informatie hieromtrent gisteravond slechts vernemen, dat van een de facto-erkenning geen sprake is. TE HOOGE MONOPOLIEHEFFINGEN OP BUITENLANDSCH FRUIT. Adres aan den minister. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Rotterdam heeft zich in verband met den slechten fruitoogst van dit jaar in een schrijven tot den minister van economische zaken gewend. De Kamer is van meening, dat de moge lijkheid bestaat, dat in de eerstvolgende maanden het vruchtenverbruik noodge dwongen sterk zal afnemen. Hierdoor wor den niet alleen de verbruikers die een be trekkelijk goedkoop, smakelijk en gezond onderdeel van hun voeding verloren zouden zien gaan doch tevens talrijke grossiers, winkeliers, vervoerders etc. gedupeerd. Het opkomend fruitverbruik is velen ten goede gekomen. Een gedwongen inzinking van dit verbruik kan een zeer nadeelige na werking met zich medebrengen. Daarom neemt de Kamer het standpunt in, dat ge tracht moet worden, het gebrek aan versch binnenlandsch fruit met den aanvoer van buitenlandsch fruit te compenseeren. Een vermindering van de monopoliehef fingen zou het gewenschte resultaat toe name van den invoer van buitenlandsch fruit tengevolge hebben. 1QQQ ONDER 1938 Vervolg. De verkiezingscampagne van 1913, waann de linksche partijen: Liberale Unie, Vrijzin nig-Democraten en Bond van Vrije Libera len, zich vereenigden tot een vrüzinnige con centratie, die groote kracht ontwikkelde, werd gevoerd onder den indruk van de hef tige parlementaire debatten der laatste maanden. Deze verkiezingen leidden tot een uitgesproken nederlaag der rechtsche par tijen, echter voor een deel niet door de ver- eenigde vrijzinnige partijen bevochten, doch mede door den vooruitgang der S.D.A.P. Deze had, sedert in 1897 Troelstra den eer sten zetel in het Parlement innam, haar in vloed gestadig zien vooruitgaan; thans ver kreeg zij een aantal van 16 zetels. Rekende men deze 16 afgevaardigden tot de linksche groepen, dan was ongetwijfeld een meerder heid aanwezig, sterk genoeg om er een regeering op te bouwen. Maar dan diende ook de medewerking van de sociaal-demo craten rechtstreeks in die regeering te wor den verkregen, Troelstra, Schaper en andere voormannen in de partij schenen persoon lijk tot het aanvaarden van portefeuilles niet onbereid, het Congres echter verwierp de desbetreffende aanbieding, die de Kabinets formatie van Dr. D. Bos, den leider der vrij zinnig-democraten, tót 'mislukking doemde. Toen is aan den.toenmaligen Staatsraad Mr. P. W. A. Cört Van der Linden, Minister van Justitie in het Kabinet-Borgesius, de Kabi netsformatie toevertrouwd; hij slaagde erin een ministerie samen te stellen van niet- uitgesproken extra-parlementair karakter, maar».toch bezet door zoodanige, in de poli tiek minder op den voorgrond tredende figuren, dat van een zuiver linksch ministe rie niet kon worden gesproken. Hij nam Treub in zijn Kabinet op, niettegenstaande deze zich tegen de denkbeelden der vrijzin nige concentratie op het gebied der sociale verzekering had verklaard, en in verband daarmede zijn zetel te Assen had beschik baar gesteld. Het ministerie-Cort van dei Linden werd door den inmiddels uitgebro ken oorlog tot „oorlogskabinet". En, hét zijn bij uitstek moeilykè jaren ge weest, die het zoodoende heeft doorgemaakt. Sloeg aanvankelijk velen de schrik om het hart, reeds in het najaar 1914 toen Ant werpen gevallen was en geen vrees voor een Duitsche omtrekkende beweging behoefde te worden gekoesterd, begon het voor velen al bijna vast te staan, dat wij buiten den oorlog zouden blijven. Zoo leefden wij rustig en tevreden voort tot 31 Mei 1916, toen een nog steeds niet opgehelderd incident, ons uit deze rust kwam opschrikken. En weer, nadat de aanvankelijk ingetrokken verloven der militairen opnieuw waren toegestaan, leef de wij kalm voort, totdat in den aanvang van 1918 Minister Loudon door zyn woorden in de Eerste Kamer onze aandacht vestigde op een dreigend oorlogsgevaar, ditmaal van Duitsche zijde, Duitschland toch eischte on- beperkten doorvoer van zand en grint naar België; doorvoer uit België naar Duitsch land van in den oorlog buit gemaakte voor werpen; Nederland wilde dit vervoer slechts onder beperkte voorwaarden toestaan, en werd anderzijds door de Geallieerden op de toeneming van dit vervoer opmerkzaam ge maakt. Toen Nederland niet willig bleek om te doen wat vanuit Londen raadzaam werd gecht, werd de telegrafische gemeenschap met onze koloniën, in Engelsche handen zijnde, verbroken. Later kwamen de stelsel matige aanslagen op onze koopvaarders, met kostbare levensmiddelen en veevoeder ge laden, en in Engelsche of Fransche havens opgehouden, voortgezet door toepassing van het angarierecht, op grond waarvan men ten leste geheel de in geallieerde havens aanwezige Nederlandsche koopvaardijvloot opeischte. Toen heeft de Regeering, naar veler meening te snel, een middenweg ge zocht, die een gedeeltelijk toegeven aan de geallieerde eischen beteekende; een gedeel telijk toegeven, dat niet werd aanvaard en slechts leidde tot herhaling van den eisch. En toen klonk nog eens als tevoren bij zeld zame gelegenheden een kreet van veront waardiging door geheel Nederland, in de Tweede Kamer door den ouden heer de Savornin Lohman, in de Eerste Kamer door den heer Cremer weergegeven. Toen heeft een ieder gevoeld, dat wij, om buiten den oorlog te blijven hetgeen tot op het einde toe als een belang is erkend wel heel veel moesten verdragen; wij, het land van een De Ruyter en een Willem III! En toch, wij verdroegen het, met onze innerlijke moeilijkheden. Deze lieten zich reeds in de moeilijke Augustusdagen-1914 gevoelen, toen de prijsstijging angstwek kend werd, het zilvergeld schaarsch, de levensmiddelen beperkt. Al deze moeilijk heden zijn door een reeks van wettelijke maatregelen ondervangen. Eerst kregen wij de vereenigingen van producenten van levensmiddelen met Rijkscommissiën van Toezicht; daarna de Distributiewet-1916 met haar Commissie van Bijstand, bijna auto cratisch heerscheres over geheel de voedsel voorziening. Later het agreement met Enge land en de geallieerden, ten uitvoer gebracht door het dusgenaamd particulier Landbouw Export-Bureau (L.E.B.), evenals de overeen komst tusschen de visscherijen en de Engèl- sche regeering er eene van particulieren aard geheeten! Brood, vleesch, aardappelen, boter, kaas, ja wat niet al, het werd ge rantsoeneerd, in bepaalde hoeveelheden 0Ver de bevolking billijk verdeeld. Weer later kwam de schaarschte van kolen, de beper. king van het licht, waartoe voor 't eerst de zomertijd werd ingevoerd. Nog la er teeken- de de benzinenood zich allei eerst in het ver- keer daarna met den kolennood in de in. dustrie af, en leidde tot een verergering VJn de toch reeds sterke werkloosheid. De recht spraak ondervond in het aantal voor hdar gebrachte deliquenten de moreel verwoes- tende gevolgen van den oorlog; het smokke- len werd aan de grenzen een dagelij ksch be- drijf waartegen nauwelijks krachtig genoeg kon 'worden opgetreden. De geïnterneerde Engelschen en Duitschers werden, in het bij zonder in Den Haag en in Arnhem, geziene gasten wier aanwezigheid wij dankten aan de door de Nederlandsche Regeering tug. schen de oorlogvoerende partijen, in vollen oorlogstijd, totstandgebrachte overeenkomst van 1917- Tegenover bijna elk oorlogvoerend land en tegenover groepen in deze landen uitte zich de bekende Nederlandsche wel dadigheidszin, die vooral in de jaren van sterke oorlogswinst als 1916 er een was, op geen geld zag. En tusschen dit alles speelde zich af het gewone menschelijke leven van eerzucht en streven, van Udelheid en teleur- stelling, doch algemeen gericht op dezen wensch, dat wij toch buiten den oorlog zou den blijven! Het Ministerie-Cort van der Linden bracht de Grondwetsherziening van 1917 tot stand, die een vrijwel onbeperkt algemeen kies recht invoerde; de evenredige vertegenwoor diging schiep en den weg baande tot het vrouwenkiesrecht, dat enkele jaren later volgde. Het probeerde daarnevens, door wijziging van art. 197 der Grondwet de lang gedroomde pacificatie op het gebied der schoolwetgeving te verwezenlijken; die in- tusschen, ten deele ook door de uitwerking, aan de Lageonderwyswet gegeven, geens zins volledig werd bereikt Hebt u reeds, als abonné van de Alkmaarsche Courant, ingeteekend op onze premie-uitgave een prachtig boekwerk, met ongeveer 400 foto's uit het leven van onze koningin? Het boek verschijnt in Augustus. Verzekert u van zoo'n boek door nog heden te bestellen. Dealbumsz(jn uitsluitend bij vooruitbetaling, zoodat ge door inzending van het be drag na verschijnen het album kunt ontvangen. De prijs bedraagt f 0.75 afgehaald aan ons bureau, fr. p. post f 0.95. Postgiro 37060 N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. Herms. Coster en Zoon, Alkmaarsche Courant. Mede doordat dit een belangrijke steun zou zijn voor de internationale fruitmarkt te Rotterdam, verzoekt de Rotterdamsche Ka mer van Koophandel en Fabrieken, den mi nister ernstig in overweging te nemen de monopolieheffingen op versch buitenlandsch fruit binnenkort belangrijk te verlagen. DERTIENDUIZEND GULDEN ACHTER STALLIG LOON OPGEVORDERD. Succes voor vakorganisatie. Het hoofdbestuur en het Utrechtsch af- deelingsbestuur van den Algemeenen Neder- landschen Bouwarbeidersbond, aldus het Hbld., zijn dezer dagen in de gelegenheid geweest een bijzonder aangename taak te vervullen. Aan 29 in Utrecht wonende bondsleden kon een gezamenlijk bedrag van ruim 5500 gulden worden uitbetaald voor loon dat deze menschen te weinig ontvangen hadden en dat thans, dank zij de bemoei ingen der organisatie, ten slotte toch werd uitbetaald. De arbeiders, waar het in dit geval om gaat, waren werkzaam bij eenige spoorweg- werken, die in Utrecht worden uitgevoerd. De vakbonden hadden met het bestuur van het Werkfonds overeenstemming verkregen over de arbeidsvoorwaarden, een deel van het werk werd aanbesteed en een deel voer de de Spoorwegen in eigen beheer uit. In de bestekken van het uitbestede werk kwamen de arbeidsvoorwaarden voor die tusschen vakbonden en Werkfonds-bestuur waren overeengekomen. De Nederlandsche Spoorwegen echter lieten het werk op ar beidscontract uitvoeren tegen loonen en or verdere arbeidsvoorwaarden, die ver lagen beneden wat was overeengekomen. De vast gestelde arbeidsvoorwaarden waren name lijk niet afzonderlijk nog eens nadrukkelijk ook aan de Spoorwegen opgelegd. Het gevolg was, dat een arbeider, die bij 48 uur werken 24 had moeten verdienen plus een vacantiebon, in werkelijkheid slechts 19 en dan nog zonder vacantiebon ontving. Het heeft lang geduurd, voor deze zaak in het reine kon worden gebracht, maar ten slotte lukte het. Bij de uitvoering van het werk bleek de daarbij werkende arbeidevj een bedrag van ruim 13.000 tekort te zijn gedaan. Nadat deze erkenning was verkre gen en de zekerheid bestond, dat dit bedrag alsnog zou worden uitbetaald, namen de vakbonden op zich, voor hun leden het geld al vast voor te schieten. O IJlt het Engelsch Tan ARTHURSOMERS ROCHE Door Mr. P. v. D. 31) „Jawel, dat heb ik", zei Pots droogjes, „maar de chef immers niet". Ik hing de telefoon aan den haak en keerde mij naar Peters. Zijn gezicht gloeide van opwinding. „Ik hoorde je „de chef" zeggen. De Blot- tertien uur". „Alleen", zei ik scherp. „Ach kom?" Hij grinnikte vroolijk. „Wel mogelijk, dat je zoo binnenkomt, maar wat het er uit komen betreft, zal dat wel an ders zijn". „Ik ga wel alleen", herhaalde ik. „Zoo? Wacht maar af. Zeg, Crandall, een nachtkroeg is net zoo goed als een kamer. Nog gemakkelijker om een goed heenko men te zoeken". „Ik ben geen moordenaar", schreeuwde ik. „Niet? Nou, ik wèl, Crandall. Tot straks". En hij was weg, die menschendooder, voordat ik kon protesteeren. En hij had evenmin het collier van de Seeley's geno men als de chèque, die ik te voorschijn had gehaald om uit te schrijven. In vol ledige verbijstering sprong ik hem na. Vervolgens onderzocht en beproefde ik zorgvuldig mijn revolver. Ik was geen moordenaar, hield ik vastberaden tegen over mijzelf vol. Maar ik had den chef nog niet van aangezicht tot aangezicht ontmoet. Het was nog geen vijf uur, hoewel het mij toescheen, dat de dag wel honderd uren moest hebben gehad, zooveel gebeur tenissen hadden zich daarin opgestouwd. Om tien uur in de Blotter, en daarvoor een afspraak met Jeanne. Haar zien, haar hoo- ren zeggen, dat zij om mij gaf, haar lippen op de mijne voelen en daarna,weg gaan om te sterven. Ik kon geen anderen uitweg zien. Aldoor had ik geweten, dat, indien de man achter Slavini in gebreke bleef mij voldoende waarborgen te geven dat ik voor de rest van mijn leven met rust zou worden gelaten, ik tot de eenige daad, die een misdadiger begrijpt en eerbiedigt, mijn toevlucht zou nementot geweld. Want hij bedreigde Jeanne, en ongeacht welke belofte hij mij zou doen, hij zou ze breken, wanneer de bedreiging van mijn aanwezigheid uit den weg was geruimd, en zou dan tegen Jeanne ageeren. Evenmin zou vluchten mij baten. Zij wisten, hoe zij mij weer klein konden krijgen. In starre verbijstering had ik naar Pe ters' plan ze alle vier te vermoorden ge luisterd, en had gedacht, dat hij gek was. Nu, van lieverlede, besefte ik, dat hij niet krankzinnig was, maar zuiver en alleen misdadigerslogica tot haar onvermijdelijke uiterste consequentie opvoerde. KERKDIEF GEARRESTEERD. Berucht type. Over den gisteren goplecgden kerkdief stal kan nog gemeld worden, dat de in hechtenis genomen persoon, de 34-jarige H. J. M. W. uit Den Bosch, een berucht type is. Hij heeft reeds verscheidene kerk diefstallen op zijn geweten. Slechts enkele weken geleden is hij uit de gevangenis ontslagen. De gemeentepolitie uit Elsloo die met twee marechaussee uit Beek (L.) het on derzoek ter hand ram, had reeds twee uur later, met medeverking der Belgische politie, den dadei in Mechelen (België) in hechtenis genomen. De man is hedenmor gen nt ar het huis van bewaring te Maas tricht overgebracht. NEDERLANDSCHE SLEEPBOOT VERGAAN. Bemanning door Transch stoomschip gered. Door de bemiddeling van de N.V. Reitsma en Co. s Scheepsmakelaarskantoor te Rot terdam^ is eenige weken geleden de Neder landsche sleepboot „Zeeland" aan een In de war, verbijsterd, ziek van alle akeligheid, van vrees en wanhoop stapte ik in bed. Ik liet de boodschap achter mij om zeven uur te wekken en legde mij, voor zoover ik kon, voor enkele uren te slapen. Het was wel wonderlijk, dat de sluimer, die ik noodig had, gauw over mij kwam. Ik werd opgefrischt wakker, bestelde mijn maaltijd door de telefoon, en doodde den tusschentijd, in mijn bad. Ik at met smaak, hoewel ik zonder op gewektheid dacht aan ter dood veroor deelde misdadigers, die „met smaak ont beten". Daarna, niet zonder eenige moeite, trok ik avondkleeding aan, duwde den automatischen revolver veilig, dus niet te stijf in den gordel van mijn broek en verpakte Jeanne's collier in een boor- dendoos. Ik bond die goed vast en lakte het pakje dicht, terwijl ik er mijn eigen naam op schreef. Vervolgens adresseerde ik een enveloppe aan haar, plakte er een postzegel op en nam de lift naar de hal. Daar gaf ik de doos, waar het collier inzat, aan een em ployé aan zijn lessenaar over. „Gisteravond heb ik me een beetje on gerust gemaakt over het bewaren van voor werpen van waarde in mijn kamer", zette ik uiteen. „Ik kan u er geen verwijt van maken, mijnheer Crandall", zei de employé, die daar heelemaal kon inkomen. Daar dient onze kluis nu eenmaal voor. Alleen aan u weer af te geven, mijnheer?" „Neen", antwoordde ik, „geef me er lie ver een bewijs aan toonder voor. Misschien is het noodig, dat iemand het komt op vragen" Hij scheurde een re?u in tweeën, maakte de eene helft aan de verpakking vast en overhandigde mij de andere helft. „Mocht het wat van waarde zijn, mijn heer Crandall, dan moet u wel weten, dat de eigenaar van het recu ook de eigenaar van het pakje is. Wij zijn genoodzaakt het af te geven aan ieder die het regu laat zien". „In orde", verzekerde ik hem. „Het is niets van bijzondere waarde, behalve voor mij. Dank u wel". Daarop ging ik weg en wandelde naar de brievenbus naast het bloemenstalletjc Vervolgens veranderde ik van plan. Ik zou Jeanne in een paar minuten zien. Ik wist nog niet, wat ik haar zou zeggen. Maar ik kon de aan haar geadresseerde envelop aan haar geven, en haar vragen ze voorloopig nog niet open te maken. Indien ik haar die over de post stuurde, en om de een of an dere reden mijn bekentenis zou wenschen uit te stellen, zouden de poppen aan het dansen zijn, wanneer ze het regu zou ont vangen. Zij zou dan het collier gaan halen en vernemen, dat ik het daar in bewaring had gegeven. Ik deed de enveloppe in miin zak, wandelde de Fifth Avenue op en vroeg den chasseur een taxi te waarschuwen Tien minuten later had een bediende mijn naam vernomen en staarde hii mii in ontzetting aan. „Is u mijnheer Crandall, mijnheer' Maar juffrouw Jeanne is een kwartier geleden uitgegaan. Ik heb begrepen, mijnheer dat zij u ergens zou ontmoeten." „MD ergens ontmoeten?" Ik moet wel een toonbeeld van verbazing hebben opgele verd, toen ik hem aanstaarde. „Zeker, mijnheer. Als ik het tenminste niet b(j het verkeerde eind heb. Wilt u mevrouw misschien spreken?" Ik knikte van ja, en hy verliet mc, om ?uVtei\°0genblik met Jcannes moeder te rug te keeren. dachteIHiaCy,TWat kom je hier doen? Ik wa« w Q eanne zoudt tre«en waar dubieuze r' in de een of andere Ik vind h»? g6legenheid de Blotter> schande L®" 'eder V8n ^ullie een die vrpp i'?°g e'"gens naar toe 10 Kaan na maar Jpann k' ®rvaring van gisteravond jij d t ook H?jel,d,VOet b|J en zei, dat ste zoo 2Pi itet' r je had haar tenmin- loo'f dat TL kunnen afhalen. Ik ge- maar dat innt U modern ben en zoo, gelegenheid nf meis^e8 200 rtaar op eigen enfin ik nacbtlokalen zouden gaan niet aan .1 dat een Crandall te treffen maar daT vT"Vragen hem ergens halen". baar zou komen af- li.' „Ik"/,,*™!!!"!! toe' L,cy"' »™ekle .voo, in bedwang gehoudTT g m"n «ezicht ning zonder fen?„ en verliet haar w0' wekken, maar wfTn"8™8?" b^ haar op te laten van het flat vf" b^ bet ver" zou zij evenhf! had kunnen zien, ik. V1^ on^steld zijn geweest als (Wordt vervolgd.)

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6