Sterrengeflonker te Scheveningen. £rh°bS.eke°! c",n<is"'ik wii het mI' JkowHciaal TUeuws Seuithhm nder de aanwezigen 2 Veel belangstelling voor het aanschouwen van filmmenschen in levenden lijve. HEILOO Waar men zich het best amuseerde. SCHOORL DERDE BLAD. EEN MOOI D.A.W.-SUCCES. Op de te Velzen gehouden nationale wed' strijden behaalde de D.A.W.-er Frans Mays op de 200 M. schoolslag den tweeden prijs in 3 min. 5.2 sec., achter den nationalen kam pioen Smitshuyzen. Motoren HET VOORSPEL VAN ASSEN. Het nieuws omtrent de races om den Grooten Prijs van Nederland van de K.N. M.V. is momenteel niet van de lucht. Elk moment komen nieuwe namen op de lijst van inschrijvingen, het zijn waarlijk niet de slechtsten, die er het laatst bijkomen. Beroemde inschrijvingen, kasmagneten, als b.v. B.M.W. en F.N. laten gewoonlijk wat op zich wachten. Maar hun optreden op het cir cuit van Drente staat nu al wel vast en ademloos zullen ook dit jaar de dichte mas sa's toeschouwers den strijd om seconden der snelste renmonsters op twee wielen aanschouwen op Zaterdag, 30 Juli a.s., als het grootste gebeuren daarginds onder den rook van Assen in vollen gang is. Dat zal wederom hoogst interessant zijn, maar niet minder interessant dan het gebeuren zelf is het voorspel voor de races, dat zich in en rondom Assen in de week van den beslissen- den slag afspeelt. Want dan en dan alleen heeft men ge legenheid een blik te werpen achter de schermen van het T.T.-tooneel, de kans der machines, die door de fabrieken in den strijd worden geworpen van nabij te aanschou wen en deze technische wonderen te bestu- deeren. In de tijdelijke cosmopolitische stad die Assen dan geworden is, waarin vele ta len opklinken, is in de week voor de races de training in vollen gang, daveren de motoren voort over de wegen van het circuit en krijgt men een inzicht over de te verwachten prestaties van man en machine. En naast de praktijk wordt ook de theorie druk beoefend en de heele week door kan de liefhebber naar hartelust genieten van die theorie en praktijk, van het in actie zien van allerlei deelnemers met hunne machines en van de laatste veranderingen en nieuw tjes, die verbonden zijn aan het groote in ternationale feest van de snelheid dat onze Asser Races ongetwijfeld zijn. De insiders en ware sportliefhebbers we ten dat. Hun hart trekt naar Assen niet al leen voor den dag van de races zelf, maar ook voor de dagen er voor, als het interes sante T.T.-bedrijf in vollen gang is. Wij zouden die dagen voor geen geld wil len missen en gaan eerder naar Assen om ze daar mee te leven en volledig op de hoogte te komen van alle troeven, die in dit zoo opwindend spel schuilen. Wie weg kan en enthousiast is, misse dit speciale genoegen niet! Gaat een paar dagen van te voren naar Assen en maak ook het voorspel mee, zorgt dat u naar hartelust kan hooren, zien en misschien ook zwijgen. Zij, die dat doen, die de Asserweek met al haar lief en leed van het begin tot het eind meemaken, zijn de eenigen, die in werkelijk heid den Grooten Prijs van Nederland der K.N.M.V. voor de volle honderd percent meemaken. Een schitterend geslaagde Con coursdag. De derde en laatste concoursdag van „Eensgezindheid" had alles mee om te sla gen en het is dan ook geslaagd. Een stralen de zomerdag bracht reeds vroeg in den mor gen honderden bezoekers in ons mooie dorp met het doel: Het feist van Eensgezindheid in het onvolprezen Muziekpark. Aan den marschwedstrijd namen slechts 2 muziekgezelschappen deel, maar deson danks was er een overweldigende belang stelling. Het concours dat reeds om 12 uur aanving had al dadelijk veel belangstelling: ruim 2000 bezoekers. Dit was verklaarbaar, want de beste muziekgezelschappen waren opge komen. Ook van officieele zijde was er be langstelling. De burgemeester en wethouder Akkerman woonden een groot gedeelte van het concours bij (wethouder Barnhoorn is nog steeds uitstedig). Hoewel 14 muziek gezelschappen aan het concours deelnamen, was men omstreeks 10 uur gereed. (Van een byzonderen medewerker.) Het is altijd nog heel wat anders, een filmspeler te zien op het witte doek, dan hem in levenden lijve van vleesch en bloed echt te aanschouwen. We kennen allen het gebaar, waarmee Charlie Chaplin zijn losbandigen pantalon op- hijscht, maar hoe zou hij zich in het echte gedragen? Bovendien een film blijft maar een film, hoe goed ook de techniek de verbeelding te hulp komt, doch de werkelijkheid heeft haar apar te bekoring, welke niet is te evenaren. Kan men zich voorstellen, dat iemand zeven gulden en vijftig cent neertelt of als hij in gezelschap van een dame is: twaalf gulden en vijftig cent voor beiden om een film te zien, waarin eenige sterren optreden, die hij mogelijk adoreert, maar wier gestalte en expressie hij slechts op het doek in de zaal te aanschouwen krijgt? Zoo iets mag misschien in het buitenland gebeuren bij heel belangrijke premières, hier lijkt zoo iets ondenkbaar en geen bioscoop-directeur zou in zyn stoutste wenschdroomen ooit daarmee een zaal trachten vol te krijgen. Maar Zater dagavond heeft men het op Scheveningen beleefd, dat velen dat ervoor over hadden om met die sterren dezelfde lucht in te ade men en ze van dicht by in levenden lyve te aanschouwen. Een groote menigte op straat heeft met afgunstige blikken degenen, die daartoe in de gelegenheid waren, het Kur- haus zien binnengaan. De menigte heeft daar zeker ook gewacht, om van de hier verwachte cineastische be roemdheden een glimp op te vangen. Deze nieuwsgierigheid hadden ze gemeen met de heeren in rok en de dames in gedurfde of sierlijke avondtoiletten, die de trappen van het Kurhaus beklommen en onder een mom van onverschilligheid hun bevende verwach ting nauwelijks konden verbergen. Want laten we eerlijk zijn: het is waarlijk geen kleinigheid om dat te beleven in ons rustige vaderland, waar de bioscooptheaters week na week verschillende programma's vertoonen met telkens weer andere of vaak weer dezelfde filmspelers, die zich hier niet anders plegen te laten zien dan op het doek. Preaseball en filmbal. Ik voor mij heb altijd mijn Berlijnsche collega's benijd, die op hun jaarlijksche Presseball een keur van filmspelers als gas ten ontvangen, en ik heb steeds met afgunst gekeken naar de plaatsjes, waarop Willy Frltsch en Lilian Harvey zich met een glim lach van goedertierenheid onder het publiek bewegen, in omstandigheden, die geen twij fel overlaten of ze zich ook dol amuseeren. Wekenlang heb ik naar het wereld-filmbal op Scheveningen in gedachten uitgekeken met het troostende vooruitzicht, dat ons hier nu ook iets dergelijks te wachten zou staan, en misschien heb ik wel amper mijn trot- sche voldoening kunnen verbergen, toen ik mij met den gebruikelyken stroom liet mee voeren, de trappen van het Kurhaus op en door den ingang naar de vestiaire, waar ik al het aardsche van mij afschudde om den tempel binnen te gaan, waar Terpsichore mij tezamen met de naamlooze tiende muze zou ontvangen. Zoo langzamerhand zult u, lezer of lieve lezeres, wel eens willen weten, welke ster ren deze tiende muze daar aan mij heeft voorgesteld, maar laat ik uw nieuwsgierig heid nog eenige oogenblikken op de proef mogen stellen, zooals ook in het Kurhaus ge schiedde met al die dames en heeren, die aan tafeltjes waren gezeten om de open dansvloer in de groote zaal of op het balcon, waar zij vol verlangen over de ballustrade hingen. Terpsichore was een betere gast vrouw, want zij zorgde voor een tydpassee- ring door hetzij Stan Brenders' radio band van het N.I.R. te Brussel, hetzij The Ram- blers onder leiding van Theo Uden Masman, de danslustigen te doen begeleiden. Het plafond van de zaal was weggewerkt achter een kunstige constructie van afhan gende doeken in ontelbare rijen, die den bezoekers zich onmiddellijk in ik weet niet wat voor hemelsche omgeving deden wanen. De gangen tusschen de tafeltjes, die naar den dansvloer leidden, waren gedecoreerd met prachtige lelies. Het kan u natuurlijk allemaal niets schelen, maar ik moet er mel ding van maken om van dit belangrijk ge beuren een zoo getrouw mogelijk verslag te geven. Op het podium voor het tooneel stonden fotografen en filmoperateurs in af wachting, tusschen de orkesten in, tesamen met de radiomenschen. Bijzonder viel er een van hen op waar kijkt men al niet naar, als men zit te wachten die kennelijk een geleenden rok droeg, welke wat slonzig om de ranke leden hing. Zoeklichten en film apparaten werden in gereedheid gehouden om by de eerste belangrijke gebeurtenis hun niets ontziende werkzaamheid te verrichten. Op het tooneel stonden gedekte tafeltjes met leege stoelen. De gasten komen. Nu voel ik, dat ik uw brandende nieuws gierigheid niet langer onbevredigd mag laten en ik wil u dan ook thans een be schrijving trachten te geven van de entree van het voorname gezelschap, hetwelk na lang wachten midden door de zaal naar het podium schreed, gevolgd door honderden zich verlustigende blikken. Stel u voor een rij van keurige heere nen er zeer mondain uitziende dames, zooals Scheveningen ze zelfs maar zelden aanschouwt, in zelfbe wuste houding voortschrijdend (ik kan er maar steeds geen beter woord voor vinden) naar de voor hen bestemde plaatsen, om de leege stoelen op het tooneel in te nemen. Daaronder verschillende bekende gezichten, die de een onder de aanwezige kijkers ge makkelijker kon thuis brengen dan de an der. In de meest volmaakte orde werd zoo het tooneel veroverd. Jan Feith, die als ceremoniemeester fun geerde en in deze kwaliteit dit ballet der prominente figuren leidde, heeft vervolgens de voornaamste gasten en wel de, welke tot de filmwereld behoorden stuk voor stuk aan het publiek voorgesteld, ook de genen, die er n iet waren, hetgeen zonder twijfel de meest sympathieke bedoelingen verried. In alphabetische volgorde neem ik hier zijn lijstje over, daarbij verzwijgende de belangrijke prestaties, waardoor alle ge noemden afzonderlijk naam hadden gemaakt doch, ter kleine onderscheiding voor de al te onkundige lezers, die zoo zooveel geschit ter misschien den weg in den doolhof der cineastiek zouden mogen kwijt raken, by de filmregisseurs onder hen deze kwaliteit ver meldende. Maria Andergast zou wel spoedig komen, maar ze was er bij de groote entree nog niet. Lily Bouwmeester liet zich veront schuldigen wegens een echte angina, zooals de ceremoniemeester zeide. Micheline Cheret uit Parijs was er, Lil Dagover daar entegen had een allerhartelijkst telegram gestuurd. Dan volgden in de rij de regis seur Ben van Eijsselstein, Adolf Engers, de regisseur Jacques Feyder, Heli Finkenzeller, de regisseur Edmond Grevy, de regisseur Georg Jacobi, de regisseur Johan de Mees ter, de regisseur Bénoit Lévy, John Loder, Marika Rökk, Frangoise Rosay, Hannes Stölzer en Coogy Withers. Om tien minuten voor twaalf verscheen inderdaad Maria An dergast in gezelschap van Victor Staal. Hier mee was de rij compleet. Misschien waren er onder het publiek, die nog grootere na men verwacht hadden, doch zij kunnen zich troosten met de gedachte, dat verschillende jongeren onder deze filmsterren het moge lijk in de toekomst nog ver zullen brengen. Een eere- ■dans. De hooge gasten dansten eerst oen eere dansje, waarna de vloer voor het pubJ1 werd vrijgegeven, zoodat toen velen, di eerst met eerbied naar de dansende Kast gekeken hadden, nu dit voorbeeld VVe^ konden volgen. Een filmbal zou geen filmbal zijn, als ook niet de filmsterren zleh dan sende tusschen dit dansende publiek zouden begeven en inderdaad vatten enkelen hun aanwezigheid by dit feest ook zoo op. Voor velen zal het een oogenblik van gro0te zaligheid geweest zijn, vlak naast Coogy Whither met haar partner te dansen, maar nog iets heerlijkers waren de handteekenin- gen Daarvoor wendde men zich tot een juffrouw, die een gulden incasseerde voor het Bio-vacantieoord in ruil voor een kaart, waarop de betrokken filmster dan later dé bekeerde handteekening plaatste, waarna weer de kaart aan den thans overgelukkigen handteekeningenjager werd ter hand g6. steld. Efficiency is ook in de filmwereld een eerste vereischte. Pierre Palla bespeelde het orgel en er waren ook nog enkele variéténummers. Blij. kens een officiëele kennisgeving op het menu, dat op elk tafeltje aanwezig was, dronken de filmsterren op het tooneel Veuve Cliquot, terwijl twee groote manden met fruit werden aangevoerd. Daartusschen dar telden de fotografen op het podium rond en spuwden de zoeklichten hun vurige stralen over gasten en publiek, opdat u straks, beste lezer, in uw bioscooptheater als onderdeel van het journaal glimpjes van dit feest kunt aanschouwen en erin kunt meeleven. De afwikkeling van het programma en de op eenvolging der dansen vertoonden soms aanmerkelijke hiaten. Het werd echter recht geanimeerd, toen om één uur des nachts ballonnetjes en serpentines werden uitgedeeld, doch daar hadden de filmsterren niet mee te maken, dus behoef ik daar niet nader op in te gaan. De lezer zal mij dan ook ontslaan van een recapitulatie van het souper, dat mogelijk zeer smakelijk zal geweest zijn, doch dat ik, als zynde het niet iets, wat den gasten in bijzondere mate betrof, hier slechts volledig heidshalve vermeld. Maar wel wil ik nog melding maken van de „origineele filmbar", die in een zijzaaltje was ingericht en waar het genoegelijk toeging, speciaal wegens de niet minder origineele opmerking, die ik iemand hoorde maken, die bij zijn vertrek uit de zaal daarlangs kwam en toen consta teerde met een blik op het gezellige on deronsje, dat hier in betrekkelijk klein be stek werd gevierd dat men zich daar mis schien nog het beste geamuseerd had. ALKMAARSCHE COTTtANT. TEL. 3320 ZES verschillende persen staan altijd klaar voor UW DRUKWERK. DRUKKERIJ COSTER, Voor het laatste (extra) nummer heeft de voorzitter van het feest-comité, de heer Bruul dank gebracht aan verschillende per sonen en colleges en officieele instanties. Dank werd gebracht aan den heer Bakker die zijn boerderij beschikbaar stelde voor bergplaats en aan allen die meewerkten en dat zijn er velen om het concours te doen slagen. Bijzonderen dank bracht spr. aan de heeren Beemster, Groenland en Modder, die veel werk hebben verzet en aan de werkende leden van Eensgezindheid. Eveneens aan de burgerij, die op elk gebied meewerkte om de concoursdagen te doen slagen. Spr. weidde nog uit over de beteekenis van het concours op muzikaal gebied en hoopte dat het zou strekken tot veredeling van het instrumentaal kunnen. Spr. meende dat men met trots kan terugzien op wat is gepresteerd. Nadat het laatste muziekgezel schap op nog een extra nummer had gege ven, was het muziekfestijn geëindigd. Op het terrein en in het dorp bleef het nog druk, er heerschte een gezellige stemming. De jury heeft de volgende uitslagen be kend gemaakt: Marschwedstrijd. Sup. Afd. Fanfare: Waterlandsch Fan farecorps, Amsterdam 57 p., 2e pr. Sup. Afd. Harmonie: „Harmonie Apollo", Hoorn 60 p., Ie pr. Concours. 3e Afd. Fanfare: 1. „St. Joannes", Zuid- scharwoude 347 p., Ie pr.; 2. „St. Caecilia", Loenen a.d. Vecht 259 p. 3e pr. Afd. Uitmuntendheid Fanfare: 1. „An dante", Oosthuizen 325 p. 2e pr.; 2. „Vol harding", Ilpendam 313 p. 2e pr.; 3. „St. Hildegardes", Harenkarspel 301 p. 2e pr.; 4. „Excelsior", Nieuwe Niedorp 272 p. 3e pr. Eere Afd. Harmonie: 1. „Kunst en Vriend schap", Krommenie 339 p. Ie pr.; 2. „Zaan- damsch Muziekcorps", Zaandam 322 p. 2e pr. Sup. Afd. Fanfare: 1. Waterlandsch Fan farecorps, Amsterdam 414 p. Ie pr.; 2. „Ons Genoegen", Wijdenes 318 p. 2e pr. Sup. Afd. Harmonie: 1. „Koninklijke Har monie Excelsior", Wormerveer 417 p le pr.; 2. „Dierner Harmonie", Diemen 394 p. le pr.; 3. „Harmonie Apollo", Hoorn 384 p. le pr.; 4. „St. Gregorius de Groote" den Haag 327 p. 2e pr. Totale uitslag Eerewedstrijd:le eere „On derling Genoegen, Krommenie; 2e „Water landsch Fanfarecorps", Amsterdam; 3e „Har monie" Assendelft. Harmoniecorpsen: le „Excelsior", Wor merveer; 2e „Diemen's Harmonie", Diemen; 3e „Verkade's Harmonie", Zaandam. Plechtige H. Mis. Zondag heeft de heer Th. Borst S. C. J. in de parochie van St. Willebrordus zijn eerste plechtige H. Mis opgedragen. Zater dagavond arriveerde de neomist met zijn ouders aan de Kerk, waar de jeugdgroepen een eerewacht vormden. De neomist heeft Zaterdag ten 7 uur een plechtig lof gecele breerd. Zondag kwart over tien heeft de jeugdige priester 'n plechtige eerste H. Mis opgedragen, waaronder de feestpredicatie van pater C. Th. van der Peet. De receptie ten huize zijner ouders was druk bezocht, 's Avonds is met een plechtig lof en feest zang de plechtigheid besloten. Muzikale rondwandeling. Zaterdagavond hield het fanfarecorps „De Vriendschap" alhier zeer tot genoegen van de reeds talrijk aanwezige gasten een muzikale rondwandeling door het dorp. Omstreeks 9 uur nam de wandeling een aanvang te Aagtdorp. Er werd langs den Duinweg naar Schoorl gemarcheerd entoen via den Molenweg Slotlaan en burgemees ter Peecklaan naar het Raadhuisplein. Zijn wij goed geinformeerd dan ligt het in het voornemen iederen Zaterdagavond een dergelijke wandeling te organiseeren, waarbij dan de bedoeling voorzit, dat de gasten zich achter de muziek zullen aan sluiten en de wandeling meemaken. Het is voor Schoorl een geheel nieuwe attractie en de gasten maken op deze wijze kennis met het bekende fanfarecorps. O tnt het Engelsch Tan ARTHURSOMERS ROCHE DoorMr. P.v. D. 33) „Heel graag", zei ik. „Direct", gaf hij mij te kennen. Een oogenblik later stond er spuitwater op mijn tafel met whisky onderin. Ik deed alsof ik mijzelf een glas in schonk en maakte een gebaar van drinken. Weer neerstrijkend in mijn stoel, en van een be hagen blijk gevend, dat ik inderdaad niet voelde, nam ik den inventaris op van mijn omgeving. Achter mij, zoo merkte ik snel op, hin gen zwarte gordijnen, van fluweel, naar het scheen. Zwart was het motief van de decoratie in de zaal, met uitzondering dan van verguld in het plafond, en de zware gordijnen hingen niet alleen achter mij, maar waren nog op drie anderen plaatsen in den muur zichtbaar. Deuren, concludeer de ik. Dat was inderdaad iets, dat de moeite van het weten waard was. Op plaatsen als deze waren deuren zelden gesloten. De pa troon wilde een makkelijken uitgang ge waarborgd zien, voor het geval de politie zich met de nachtelijke vroolijkheid zou willen bemoeien. In mijn stoel achterover leunend, frommelde ik met de gordijnen, vond een deurknop, ontdekte, dat die draai de en dat de deur toegaf, en schoof weer naar voren. Hier was een uitgang. De zaal vulde zich nu. Een orkest speel de; kellners begonnen spijs en drank op te disschen. Het drinken werd ernst. En daarna hoorde ik een gemorrel aan de deur achter mij. Mijn rechterhand viel langs mijn wit vest af; myn duim kromde zich naar be neden, bereid het wapen te doen afgaan, dat daar verborgen stak. Even op mijn qui-vive, als ik, vroeger op den dag, was geweest, toen ik Kernan Peters het hoofd had geboden, wachtte ik af. Daarop gin gen de fluweelen gordijnen uiteen, en werd ik het ronde gezicht van Pots Slavini ge waar, dat vettig meesmuilde. „Op tijd, hè?" zei hij. Hij was wat ge dwongen joviaal, en zweetdruppeltjes ver schenen op zijn voorhoofd. „Ik ben op tijd", zei ik rustig. „De chef wacht op je, Lacy". „Ja? Waar?" vroeg ik. Hij wees met zijn duim naar achteren. „Daar achterin een kamer". „Ja?" Ik was beleefd ironisch. „Hij heeft me gevraagd hier op hem te wachten. Dat heb ik liever Pots". „Lacy, zit hem niet dwars", fluisterde hij. „Ik wil er zeker van zijn, dat hij niet de bedoeling heeft mij erin te laten loopen", zei ik. „Waarom zou hij dat doen? Denk je heusch, dat ik met welk opzet ook, dat te gen jou was gericht, zou instemmen, Lacy?" Pots was heftig verontwaardigd. L. - -g Hoewel wij de bewoners van Aagtdorp niet deze muzikale genieting misgunnen, achten wy het voor het corps minder ver moeiend als men de wandeling bij den Boschmansweg begint en dan op een vroe ger tijdstip, waarby er dan wellicht gele genheid zal zijn in het centrum van het dorp op het Raadhuisplein ter onderbre king van de wandeling eenige nummers ten gehoore te brengen. De enthousiaste toe hoorders hebben na afloop spontaan een fi nancieel offer gebracht voor den aankoop van fakkels voor het corps. Wy vernemen nog. dat in den loop van deze week ook te Groet een rondwandeling zal plaats vinden. Uitvoering Schoorl's Gemengd Koor. Dinsdagavond zal School's Gemengd koor wederom een openluchtuitvoering ge ven in een duinkom gelegen in de duinen te Groet naby den Wagemakersweg. Dit concert hetwelk voor gasten en inge zetenen gratis toegankelijk is, belooft de aanwezigen wederom een mooien avond te bezorgen. Aan de uitvoering wordt medewerking verleend door den heer P. Dalenberg, bas, terwijl het geheel onder leiding staat van Corn. Jonker. Weest voorzichtig met vuur In bosch en heide. „Ja", zei ik beminnelijk, „dat denk ik. Ik geloof, Pots, dat je wel iedere schunnige streek zou uithalen, die je een bom oneer lijk verkregen duiten kon bezorgen. Stuur je chef hierheen". „Hoor eens, Lacy", drong hij aan, „hij denkt, dat er iets niet pluis is met die be- rooving van gisteravond. Ik vertelde hem, dat je leelijk was toegetakeld; ik zei hem nog, dat je je leven op het spel had gezet; ik gaf hem al je argumenten. Maar hij wil je nu eenmaal zelf opnemen en tegen je praten". „Het licht is hier goed, en de acoustiek ook", merkte ik op. „Wat ik er goed? Zeg, Lacy, maak je er niet langer van af. Hij kan kwaad zijn. Ik vraag je nuwil je met me mee ko men?" Ik staarde hem aan. Ik nam een kloek besluit, en was overeind, voor Pots het be sefte. Ik leunde dicht tegen hem aan, mijn pistool was binnen in mijn hand, de tromp stootte tegen Slavini's zijde. „Jij brengt me naar hem toe, Pots", zei ik kalm. „En bij de eerste beweging, die je maakt en die niet liefelijk als een roos schijnt, zul je nooit meer een vin verroe ren". „Lacy, ik ben toch je kameraad", steunde hy. „Juist daarom wil ik je naar de hel zen den om daar op me te wachten. Daar, waar we naar toe zullen gaan, heb ik juist vrien den noodig. Ga me voor, Pots". Hij tastte met trillende vingers naar de gordijnen. Zij gingen uiteen en wij gingen een deur door om ons vervolgens in een flauw verlichte gang te bevinden. „Waar moeten we naar toe, Slavini?" vroeg ik. „Deze deur", wees hy aan. „Je hebt naar binnen te loopen, en je zult daar den chef, op je zien wachten Ik greep hem in zijn nek beet. Ik duwde de deur open en schoof hem voor mij uit en stiet hem bij het overgaan van den drempel terug, zoodat hij een levend bol werk voor mij vormde. Daar was, zittend aan een tafel, geflan- kerd door de staande figuren van Jimmy Greco en Andy Horn, de man, die de chef moest zijn. Een gedistingeerd uitziend per soon ongetwijfeld, met uitzondering van zijn smallen mond en harde oogen. Van middelbaren leeftijd, misschien iets meer dan dat, lang, gespierd, goed gesoigneerd Voor zoover ik op het eerste oog kon zien was er niets, dat hem onderscheidde van een wakkeren officier van justitie of een makelaar, die zich met het spelen van ten nis of golf in goede condidtie hield „Handen af van Slavini, Crandall", zei hy kalm. 1 Het zachte bevel was oneindig indruk wekkender dan een gebulder zou zijn ee- weest. Maar ik klemde Slavini dichter aan my vast. d" „Wanneer ik er meer van weet, wat dit alles te beteekenen heeft", antwoordde ik he„Je ,weet, wat dit alles te beteekenen ^„Vertel het me nog maar eens", hoonde Zijn wenkbrauwen gingen even omhoog hebben"™ e" Van de Seeley's' Ik *il ze „S" «PPen klapten over het laatste woord dicht, alsof dit zijn laatste woord ware bp weest. Ke* „Ik wil ze zelf graag hebben", zei ik. „U tl- *1?°^ de kladen gelezen, nietwaar?" „Ik heb ook dien meneer gezien, die je vanmiddag heeft opgezocht, CrandaU", zei hy kalm. „Kernan Peters, 'k Heb nooit ge weten, dat h(j een inbreker was. Kende hem a leen als bandiet. Maar bandieten komen je niet opzoeken, CrandaU. Dus moest hU wel de inbreker van gisteravond zijn. Sta met tegen my te liegen", vlamde hy op. „Houd je me soms voor een kind? enk je, dat ik het oordeel van gekken als aymi, Greco en Horn vertrouw, wanneer er iets belangrijks aan de hand is? Ik ging naar je hotel toe, en was op het punt mij te laten aandienen, toen Peters naar je vroeg. Meen je, dat er in het heele land een moordenaar, bandiet of bewerker van brandkasten iS) waar ik niet v;in af weet? llet een van m'n vrienden komen; wij even wachten. Toen Peters naar beneden ging, nam myn vriend, hii is aan de po litie verbonden. Crandall hieruit zie je, tot hoever myn invloed reikt hem op. Hij zei, dat hij zyn foto had gezien. Wiet, wie ny was. En waarom zou een man als hy je „Een ontkenning schijnt nu eenmaal geen T-Vv, 6 hebben". merkte ik op. snauwde hy"08 démenti aan«eboden"' «i*™ niet' dat het me daarmee oei yk maken", zei ik nonchalant. nP'™L„ daarvan zal ik de smaragden nemen", zei hy. "*r Wa* doe* u gelooven, dat ik wr £even? Dreigementen misschien? Hy schudde het hoofd. (Wordt vervolgd.)

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10