ecfa'ffte Stand laatste BERICHTEN. AMSTERDAMSCHE BEURS JkovinciaaC Tlieuws £2 rijdende het portier geopend OBDAM OUDORP Voor kleine tuinen. EERSTE BLAD. «ONGECORRIGEERD). Uit snelrijdende auto geslingerd. Op den Meppelerweg is vannacht op de grens yan de gemeenten Steenwyk en Steenwykerwold de reeds bejaarde me vrouw baronesse van Weideren Rengers die, in gezelschap van een familielid, notaris jhr. van Sminia, per auto komende uit Duitschland, in de richting Steen wijk reed, uit de auto gevallen. Mevrouw van'Weideren trachtte, wijl zij onpasselijk werd het portier van de auto op een kier te openen. Door de snelheid van den wagen, ongeveer tachtig kilometer, vloog het portier geheel open. Mevrouw van W. werd op de straat geslingerd, waar bij een harer beenen werd verbrijzeld en zü ernstige verwondingen aan Het hoofd kreeg. Na door de doktoren Bronfe en Rys- bosch uit Steenwijk te zijn behandeld, is zij per ziekenauto naar een ziekenhuis te Leeuwarden vervoerd. Haar toestand is zeer ernstig. Het verbrijzelde been moet worden geamputeerd. HET ONGELUK TE KIJKDUIN. Nadere bijzonderheden. Over het ongeval in den draaimolen op de Kijkduinsche kermis, dat H. A. L. het leven kostte, kon nog het volgende gemeld worden. Het slachtoffer zat met een vriend in een Voor twee personen bestemd wagentje. Hij verkeerde vermoedelijk onder invloed van sterken drank. Tweemaal heeft de man van den bediende van den molen een waar schuwing gekregen, dat hij zich voorzichti ger moest gedragen. Toch is hij gaan staan in het wagentje en eruit gevallen op een oogenblik, dat hij voor den bediende on zichtbaar was. Het ongeval is dus geheel aan eigen onvoorzichtigheid te wijten. De politie heeft den baas van den molen dan ook toegestaan, zijn bedrijf voort te zetten. VRACHTAUTO OP MELKWAGEN INGEREDEN. Melkrijderoverleden. Op den rijksweg ApeldoornAmers foort, ter hoogte van het dorp Terschuur (Gld.), is vanochtend omstreeks negen uur een vrachtauto met aanhangwagen uit Heerde op een melkwagen ingereden, waardoor het voor den wagen staande paard op hol sloeg. De 45-jarige melkrij der Van het Land uit Voorthuizen kwam van Maandag 25 Juli 1938. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. STAATSLEENINGEN. 3—3y, Nederl. 1938 3 Ned.-Indië 1937 5Y> Duitschl. '30 m. verkl. BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert Nedérl. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Generaal Motors Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel comm U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vereen. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChinaJapan lijn Kon. Ned. Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert. Union Pacific Canadian Pac. tExclaim. *Exdividend. §Noteering per 50. x) ex-coupon Prolongatie vorige koers heden pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers heden New-York 1-82 Londen 8.95»/. 8.95% Berlijn 73.06 73.07 Pariis 5.02»/. 5.03 Brussel (Belga) 30.76 30.76* Zürich 41.64 41.66 Kopenhagen 39.95 Stockholm 46.15 46.17 Oslo 45.00 45.00 Vorigi koers 101V. 100% 30 151'/. 157 Vs 157V, 141 46'Vw 91 300 256'/, 1561/s 37 *26% 45% 31V» 30% 15% 6"/u 45»/, 4% 4691/, 187V, 186 78% 72'/. 164 333>/4 347'/. 76'/. 32'/io 13VW 11% 230'/, 165'/, 134»/. 165 122 3«/l8 105 87W, 121'/. 120'/, 233 283 253% 29% 15% 10% 64% 5'/. laatste 2.45-3.00 102'/, 100% 30 151 159 159 141 47'/, 91 303'/, 246- 155'/, 39 2/?-% 43'/, 13/i« 32'/, 3U-% 15*-% 67. 46'/,-'/, 47/» 4717,-} 1897, 1897, 78'/,-7. 74 164 333'/, 347 77 31% 10% H}-'% 234'/,-5 1691-70 137'/, 165'/, 125-6 3}-% 1057, 87'/, 124-'/, 1207, 2377, 288 2597, 307, 15%-* 107. 64 57. onder den melkwagen terecht en kreeg beide wielen over het lichaam. o !.r v,an de Velde uit Voorthuizen ei eende de eerste geneeskundige hulp. Met ernstige ïtnwendige kneuzingen is net slachtoffer in zorgwekenden toestand naai een ziekenhuis in Amersfoort over gebracht. Door de rijks- en gemeente-politie, onder leiding van burgemeester Westrik, is een onderzoek naar de schuldvraag in gesteld. Vermoedelijk hebben de remmen van de vrachtauto op het juiste oogenblik den dienst geweigerd. De auto is ernstig beschadigd. Het slachtoffer is kort na aankomst in het ziekenhuis overleden. De man was gehuwd en vader van vier kinderen. GROOTE BRAND TE EINDHOVEN. Opslagplaats voor oud papier afgebrand. Vanochtend is door nog niet bekende oorzaak brand uitgebroken in de opslag plaats van oud papier van de firma Har- tog te Eindhoven. Deze opslagplaats be stond uit een gebouw van drie verdiepin gen en een aantal houten loodsen en was gelegen op een open terrein, aan een zijde begrensd door de huizen van de Lijm- beekstraat, aan de andere zijde door houten loodsen, die de N.V. Philips langs de spoorlijn naar Boxtel heeft liggen. In de rechter loods van de firma Hartog moet de brand ontstaan zijn. De papier massa was een gretig voedsel, zoodat, toen omwonenden de brandweer gewaar schuwd hadden, men voor een vuurzee kwam te staan. Met een achttal stralen werd het vuur bestreden, terwijl op haar beurt de Philip's brandweer zorgde, dat het vernielende element aan de achter zijde niet verder voortwoekerde in de omliggende loodsen en gebouwen. Binnen een uur waren de loodsen van de firma Hartog een puinhoop. In het hoofdge bouw, dat uit drie verdiepingen bestond en van den kelder tot de nok met stapels oud papier gevuld was, nam de brand een grooten omvang aan en in de papiersta pels, die eenige meters hoog aan de bui tenzijde van het pand op de plaats waren C legen, dansten de vlammen. De brandweer is er in geslaagd, verdere uitbreiding te voorkomen. Over de verzekering kan nog niets wor den gemeld. De politie stelt een onder zoek naar de oorzaak van den brand in. MET RIET GEDEKTE WONINGEN AFGEBRAND. Gisteravond is door nog niet bekende oorzaak brand ontstaan ten huize van de familie G. Symens te Stiphou'; (N.-Br.), welke woning met riet gedekt was. De brand nam weldra zulk een omvang aan, dat ook het aangrenzende perceel van P. Kox werd aangetast. Men slaagde er niet in, iets te redden. Beide huizen brandden tot den grond toe af. Verzekering dekt de schade. BRAND TENGEVOLGE VAN HOOIBROEL Hedennacht is tengevolge van hooibroei een groote boerderij v staande aan den weg van Oldeboorn naar'Beets (Fr.), welke be woond werd door de familie van der Velde, totaal afgebrand. De bewoners ontdekten den brand pas toen de vlammen aan het slaapkamerraam lekten, een overhaaste vlucht in nachtgewaad volgde. Een stier en eenige kippen vonden den dood in de vlam men. De geheele inboedel ging verloren. De schade wordt door verzekering gedekt. Voorts is in den zuidhoek bij Vrouwen parochie door hooibroei een schuur, eigen dom van de N.V. Landbouwonderneming Oedsma, afgebrand. Hondeid wagens hooi benevens machines en gereedschappen ver brandden. Ook hier dekt verzekering de schade. TOEKOMSTMOGELIJKHEDEN VOOR JONGELUI. Als technisch officier bij de koop vaardij. Men schrijft ons van deskundige zijde: Met het eindigen van het cursusjaar 1937/1938 is voor velen jongelieden tevens de vraag gerezen: in welke richting zal ik een betrekking trachten te verkrijgen en in welke richting doen zich, bij de huidige om standigheden, nog gunstige perspectieven voor? Immers de intellectueele beroepen lij den over het algemeen evenzeer als vele andere aan het euvel van het te groote aan tal gegadigden en het te geringe aantal be schikbare plaatsen, zoodat de vooruitzichten in het algemeen ook voor de min of meer intellectueel aangelegden verre van gunstig zijn. In verband daarmede is het misschien niet ondienstig, wanneer in dezen tijd van het jaar eens gewezen wordt op de opleiding van een beroep, waarin thans practisch geen werkloosheid maar integendeel groote vraag naar goede jeugdige arbeidskrachten be staat: die van technisch officier bij de koop vaardij. Zooals bekend mag worden geacht, kan men het hooger personeel aan boord in twee groepen verdeelen: a. de nautische officieren, dat zijn zij, die in hoofdzaak met de navigatie zijn belast; b. de technische officieren, onder wier leiding het geheele functionneeren van de scheepsmachinerie staat. Terwijl in het algemeen het aanbod van nautische officieren juist de vraag dekt, doet het merkwaardige verschijn sel zich voor, dat er aan jonge techni sche officieren behoefte bestaat. Ten deele is dit het gevolg van het feit, dat deze technische officieren dikwijls later uit hun functie in velerlei functies aan wal overgaan, waarvoor blijkbaar een loopbaan als technisch koopvaardij-offi- cier een goede aanbeveling is. Voor het overige mag men wellicht de verklaring zoeken in de onbekendheid, wel ke er onder ons volk ten aanzien van deze mogelijkheid bestaat. De vraag naar deze soort arbeidskrachten en het geringe aanbod ervan heeft zelfs er toe geleid, dat er faciliteiten van verschil lende aard ten aanzien van deze opleiding worden verleend. Zoo worden er zoowel van rijkswege als van de zijde van verschillende reederijen toelagen verstrekt om de studie financieel te verlichten en mogelijk te ma ken. De opleiding zelf kan men aan de scho len en cursussen vo6r scheepsmachinisten, welke gevestigd zijn in verschillende dee- len des lands, genieten. Deze opleidingsinstellingen, welker di recteuren nadere inlichtingen kunnen ver schaffen zyn o a.: Amsterdam: kweekschool voor machinisten, IJmuidengem.: visscherij school; Alkmaar en Haarlem: machinisten avondcursus. Zoowel om den aard van de functie zelf, alsook omdat de Nederlandsche maildien sten moeten concurreeren tegen buiten/ landsche, wier personeel in sommige geval len een zeer goede opleiding heeft genoten geldt, behalve de lichamelijke keurings vereischte, als minimumvereischte, waaraan men moet voldoen alvorens de speciale op leiding voor assistenten-machinist een aan' vang kan nemen, het bezit van een mulo diploma a, het diploma van een lagere dag nijverheidsschool, of, voor opleiding voor het getuigschrift B. M. (dat hooger ge waardeerd wordt) een mulo-diploma b, of drie klassen H.B.S., terwijl uiteraard een eindexamen H.B.S. (b) een snellen studie gang kan bevorderen. HET KONINKLIJK BEZOEK AAN PARIJS Londen is tevreden Te Londen voelt men, naar Reuter meldt, groote voldoening over de resultaten van het koninklijk bezoek aan Frankrijk, dat een groot succes is geworden, zoowel wat betreft de officieele plechtigheden als de in besloten kring gevoerde diplomatieke besprekingen. Uit de verschillende besprekingen, die lord Halifax te Parijs heeft gevoerd, is ge bleken, dat tusschen Engeland en Frankr rijk groote gelijkheid van inzicht bestaat, inzonderheid wat Tsjecho-Slowakije be treft. Deze overeenstemming van meening heeft diepen indruk gemaakt op allen, die het verloop der -besprekingen van nabij hebben kunnen volgen .In de Tsjechische kwestie werkt Engeland evenals Frankrijk voor en hoopt het op het welslagen der onderhandelingen, die op het oogenblik gevoerd worden tusschen de Tsjechische regeering en de Sudetenduitschers. Tegelijkertijd, zoo voegt Reuter hier aan toe, bestaat er te Londen geen nei ging, de mogelijkheid van een mislukking uit het oog te verliezen. Terwijl het doel van Engeland is, een dergelijke misluk king te vermijden, ziet men wel in, dat het evnzeer noodig is, aandacht te schen ken aan mogelijke alternatieve methoden tot regeling van het geschil, die nog op tijd zouden kunen worden toegepast, voor het geval een mislukking bij het volgen van de tegenwoordige handelwijze ten slotte onvermijdelijk mocht blijken. DUITSCH JACHT VERGAAN. In den afgeloopen nacht is op den Bene- den-Wezer eeen tweemast zeiljacht, dat te Bremen thuis hoort, door een Zweedsch motorschip overvaren. Drie opvarenden van het zeiljacht konden gered worden, twee worden nog vermist. Men vreest, dat zy verdronken zijn. DERTIG DOODEN TE HAIFA. Bom ontploft. Vanmorgen is in de Arabische wijk te Haifa een bom ontploft, waarbij vijf en dertig personen gedood en zeventig gewond werden. De bom ontplofte op de groente markt, waar een paar weken geleden ook een bom ontplofte. 35 dooden, In de benedenstad is de staat van beleg afgekondigd, de straten zijn af gezet en mariniers patrouilleeren. Alle verbindingsmiddelen zijn afgesneden Het bericht van den aanslag heeft zich snel verspreid en veroorzaakt een sterke nervositeit onder de bevolking. In ver scheidene wijken van de stad hebben zich ongeregeldheden voorgedaan, waarbij een jood werd gedood en verscheidene anderen werden gewond. Gedurende het weekeinde heeft het aantal incidenten zich vermenigvuldigd. Vooral zijn aanslagen gepleegd op taxi's en autobussen. In Midden-Palestina heb ben de autoriteiten tallooze arrestaties verrichten, meer dan 1500 dorpsbewoners werden in kampen bijeengebracht. Naar aanleiding van de repressailles van joden te Tel Aviv tegen Arabische ambtenaren, die met een autobus door de plaats reden, heeft de gemeenteraad een proclamatie gepubliceerd, waarin derge lijke daden worden veroordeeld. In het kustgebied en in de landbouwcentra rond Tel Aviv heeft de terroristische propa ganda zich uitgebreid. De dorpsbewoners worden aangespoord te weigeren hun schulden te betalen en de schuldeischers worden met den dood bedreigd, wanneer zij de hun toekomende gelden opeischen. Negen branden. Men gelooft thans, dat bij het ontploffen van de bom op de groentemarkt en de hier na volgende ongeregeldheden 35 personen zijn gedood. Gedurende den ochtend zijn negen branden uitgebroken. Bovendien is een vrachtauto van een jood in brand ge stoken. Sterke detachementen mariners en solda ten patrouilleeren door de straten van de joodsche wijken en in de wijken, welke grenzen aan de joodsche wijken is de staat van beleg afgekondigd. WOENSDAGS en ZATERDAGS. Vraag en Aanbod. t 35 cent per 5 regels contant. TWEEDE HANDSCH-GOEDEREN? -r-v De duiker, op het punt af te dalen „Spijt me lui, dat lk Jullie zoo ln de nattigheid moet laten zitten". (Passing Show). LOONEN BIJ WERKEN IN HET GEESTMERAMBACHT. Ged. Staten beantwoorden vragen van den heer Beuzemaker. Het lid der Provinciale Staten van Noordholland, N. Beuzemaker heeft de na volgende vragen tot Gedeputeerde Staten gericht: 1. Hebben Gedeputeerde Staten kennis genomen van het feit, dat ongeacht, dat het basisuurloon bij de werken in het Geestmer- ambacht thans door de betrokken arbeiders gehaald kan worden, deze arbeiders met dit loon toch nog steeds aan den zeer lagen kant blijven en niet in staat zijn met hun gezin nen eenigszins rond te komen? 2. Hebben Gedeputeerde Staten in ver band hiermede reeds uitvoering gegeven aan hun toezegging in de zomerzitting over de basisuurlonen by deze werken met de re geering besprekingen te voeren, teneinde een verhooging tot stand te brengen? 3. Zooja, kunnen Gedeputeerde Staten dan reeds mededeelen wat de uitslag van deze besprekingen is geweest? Het antwoord van Gedeputeerde Staten luidt als volgt: In de vergadering der Staten van 1 Juni 38 hebben Gedeputeerde Staten toegezegd er bij den minister van Sociale Zaken op te zullen aandringen, dat aan de in de werk verschaffingen te werk gestelde arbeiders, zoolang zij niet volledig in het werk ge schoold zyn, een trainingstoeslag zal wor den uitgekeerd, en voorts, dat voor de overige periode van tewerkstelling de rege ling zal zijn, dat de arbeiders by behoorlijk werken op het basis-uurloon aanspraak kun nen maken. Van den minister van Sociale Zaken is daarop de mededeeling ontvangen, dat in die gevallen, waarin sommige groepen van ar beiders tegenover het te verrichten werk aanvankelijk eenigszins vreemd staan, de betreffende Rijksinspecteur voor de werk verschaffing zich gemachtigd mag houden aan de leiding van de Nederlandsche Heide Maatschappij op te dragen een trainingstoe slag uit te keeren. Aan Gedeputeerde Staten is verder geble ken, dat de minister van Sociale Zaken een onderzoek instelt, of in den laatsten tijd de landarbeidersloonen veelal iets zijn ver hoogd, terwijl mede aan de hand van het resultaat van dit onderzoek zijnerzijds zal worden nagegaan, of, als gevolg van de ver hoogingen van de loonen in het vrije be drijf, herziening van de loonnormen bij de werkverschaffingen verantwoord is te ach ten. Gedeputeerde Staten hebben, zy het wel licht ten overvloede, den minister verzocht dit onderzoek ook over de werken in den proefpolder in het Geestmerambacht uit te strekken. Wreed verstoord geluk. ....Tingeling ting ting. De 34-jrrige kinderen laten onmiddellijk hun spel in den steek en zetten het op een loopen.in de rich ting van het geluid, dat met zijn lokkend geroep aanhoudt. De klompjes klepperen op de straat. De korte beentjes kunnen niet vlug genoeg! Voor het belgeluid bekomme ren de kinderen zich niet om elkaar, ze zijn elkaar evenals zichzelf volkomen vergeten. Naar het belgeluid! Daar is de hoek van de straat. Het belgeluid komt van een drie-wielige iets, met man. Dat is de eerste indruk. Maar terstond springen de malende molentjes in het oog, de ballons, die vastgebonden boven de kar zweven, een in het kinderoog massa bont en begeerlijk speelgoed. Nu zich dit we reldje aan hun oogjes vertoont, hallen de kinderen naar de voddenkar, naar de groote baas die de kinderen speelgoed "erkoopt voor vodden, die ze van moeder moeten ha len. Remmen gieren. Een auto staat schuin over den weg. Verschrikt en haastig springt de bestuurder uit zijn wagen, zoekt naar het kind, dat op straat moet liggen. In derdaad. Bloed aan het handje! Anders ge lukkig niets. Heftig schreit het kind. Van alle kanten komen angstige menschen. Het kind wordt binnengedragen. Zaterdagmiddag te één uur speelde boven staand tafreeltje zich nabij den Zwartenweg to Obdam af, waarbij het slachtoffertje het 3-jarig dochtertje van den heer Jac. Leek was en de autobestuurder dierenarts Koo- men uit Spanbroek. Bij nader onderzoek bleek het meisje slechts licht aan het handje te zijn gewond, wat zeker wel te danken is aan den bestuurder Koomen die z'n auto tij dig tot stilstand wist te brengen. lereerst een bezoek gebracht aan het oude Muiderslot, waar de kinderen eenig beeld kregen van de Middeleeuwen ten tijde van Floris V en van de familie Hooft, die later het kasteel bewoonde. Vervolgens ging het naar Valkeveen, een badplaatsje aan het IJselmeer. Daar aange komen wisten de kjnderen zich uitstekend te vermaken met pootje baden en met de tallooze attracties in den grooten speeltuin. Na een heerlijken tocht door 't Gooi ging het via Amsterdam en Velsen weer huis waarts. Hoogst voldaan kwamen de kinde ren te ongeveer 8 uur weer te Oudorp aan, waar zy door vele ouders en belangstellen den werden afgewacht. Nu deze tocht de laatste is geweest, welke door het hoofd der school, den heer Smidts, werd georganiseerd, meenen we niet te mo gen verzwijgen het feit, dat al deze school reisjes nimmer door eenig wanklank of ongeval zijn verstoord, waardoor hij zeker ook door de dankbaarheid der ouders heeft verdiend. Schoolfeest. Begunstigd door prachtig weer hebben de kinderen der openbare lagere school Vrijdag hun schoolfeest gehouden. Met een tweetal autobussen vertrok men om 9 uur vanaf het schoolgebouw en werd via Alkmaar, Uitgeest en Amsterdam naar het mooie Gooiland gereden. Hier werd al- IETS OVER PRUIMEN. We herinneren ons nog zoo goed uit onze jeugd de overladen pruimenboomen, als we bij onze grootouders of ooms en tantes bui ten gingen logeeren, een dorado voor de jeugd, waar het als 't ware pruimen regen de. En dan kijken we in ons ons eigen tuin tje rond, waar we ook vol goeden moed een pruimenboom hebben geplant, en waar we zoo bitter weinig plezier van beleven. Al groeit de boom geweldig en is hij in het voorjaar een wonder van sneeuwwitte bloe sempracht, de heerlijke sappige vruchten waar we zoo naar verlangen, blijven maar al te vaak achterwege. We vragen ons al af, of de boom wel een goede standplaats heeft, of we hem soms verkeerd behandelen, en dan herinneren we ons ineens weer dat aan de ouderwetsche pruimenboomen niet de minste zorg besteed werd, dus dat de oorzaak zeker elders ge zocht dient te worden. En meestal ligt de tegenspoed met onee pruimenboom aan de bevruchting, want er zijn pruimen, die alleen vruchten kunnen voortbrengen na kruisbestuiving, waar we mee willen zeggen, dat het gewenscht is een anderen pruimenboom in de nabijheid te plaatsen, die gelijktijdig bloeit en stuifmeel geeft, waarmee ze dan bevrucht wordt Dit verschijnsel van noodzakelijke kruisbestui ving wordt wel „zelfsteriel" genoemd, en het komt voor bij de Reine Claude d'Althan, een purperroode vrucht, waarbij als bestuivers kunnen fungeeren: Reine Victoria, Reine Claude Verte en Reine Claude d'Oullins. Ook de bekende Dubbele Boeren Witte is zelfste riel en kan door Reine Claude d'Althan en Reine Claude d'Oullins bestoven worden. De pruimen die door eigen stuifmeel be vrucht kunnen worden, noemen we wel „zelfvertiel", tot deze groep hooren o.m. de Reine Victoria, een groote roodgele vrucht, Reine Claude d'Oullins, geel groen en Czar, met donkerblauwe vruchten. Snoeien is by een pruimenboom niet nood zakelijk, we kunnen ons uitsluitend bepa len tot het uitdunnen van een te veel aan hout. A. C. MULLER-IDZERDA. Als de poiMte achtertocht Het -öf» ais 'n niet mocht zien Dan kan u dat dimmie-: komen, terwijl u voor 'n kwartjes klaar kast Hjn Maar let op 't„ ak» ROOD RIJWIELACHTERUf-Ml DAAKTQF BINT U VEIHICRTII ALKMAAR. GEBOREN: Elisabeth Wilhelmina, d. van Nicolaas Pe trus Lengers en Elisabeth Christina Dijk stra. Cornelis Hendrik, z. van Nicolaaa Boschman en Sijtje Kuitwaard. Doro- thea Rudolphina Maria, d. van Adrianus Jacobus Joannes van der Drift en Maria Cornelia Wilhelmina Lindenhoff. Ine Afra Hendrica, d. van August Herman Marie Aulbers en Geertruida Heijnis. Margaretha Maria, d. van Gerrit Schouten en Anna Maria Sys. Leni Bastiaantje, d. van Wouter Kloosterman en Maria Jansen. OVERLEDEN: Cornelia Volkers 72 jaar. Pieter Heymans 10 maanden.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 3