CEBUTO 1898 1938 uinetitmid Naar de Hoiigaarsche Poeszta NEDERLAND KONINGIN WILHELMINA Het buitenlandsch beleid. „40 jaren Koningin der Nederlanden" Verkeersongelukken Tractor door trein verpletterd. Bestuurder op slag dood. Ernstig motorongeluk bij Havelte, Een doode en een gewonde. ALKMAAR in gebouw V, D. bfi de lunchroom. Tel. 8755. IGMOND al ZEE Naoo-Autobusstation. Tel, 353, i i i ttn REIZEN ZONDER ZORGEN TWEEDE BLAD. de Op den onbewaakten overweg in spoorlijn TerborgVarseveld is heden oahtend door den trein, welke te half zeven te Terborg moest aankomen, een tractor, bestuurd door J. Schuurman, gegrepen en geheel vernield. De bestuurder was op slag dood en is onherkenbaar verminkt. De doe len van den tractor lagen over een lengte van 300 tot 400 meter langs de spoorlijn verspreid. Het slachtoffer laat een vrouw met tien nog jeugdige kinderen achter. Zaterdagmiddag is de heer C. Kaempf, hoofd der school te Uffelte, die op zijn motor den rijksweg langs de Drentsche hoofd vaar overstak, door een auto, be stuurd door een taxi-chauffeur uit Utrecht gegrepen. De heer K. en zijn vrouw, die op de duo zat, sloegen drie maal over den kop. De heer K, werd zwaar gewond, In het Diaco- nessenhuis te Meppel, waarheen hij ijlings werd overgebracht, overleed hij dadelijk na aankomst, Mevrouw K. liep een ernstige schouderfractuur op en werd in het Diaco- nessenhuis te Meppel ter verpleging opge nomen, De motor werd geheel vernield. De rijkspolitie en de rijksverkeerspolitie uit Assen stelde een onderzoek in, Den chauffeur van de auto, die op een voor- rangsweg reed, treft geen schuld. DOOR AUTO GEGREPEN EN GEDOOD. ÖOjarige wielrijder overreden. Op den Frieschestraatweg tusschen Zuidhorn en Noordhorn is Zaterdag middag een wielrijder door een perso nenauto gegrepen en zoo ernstig ge wond, dat hij korten tijd later aan de gevolgen is overleden. Ter plaatse worden naast den grooten en drukken verkeersweg fietspaden aangelegd. Om de arbeiders, die hierbij aan het werk zijn, te ontwijken, reed de wielrijder, de 0Q- jarige H- de Vries uit Niezijl, tusschen de langs den weg staanden boomen op den straatweg. Van de andere zijde kwam op dit moment juist een personenauto, bestuurd door den plaatsvervangend geneesheer te Zuidhorn, den heer H. J. Kolk te Gro ningen. De wielrijder werd overreden en in zorgwekkenden toestand bij omwonenden binnengedragen, Zijn borstkas bleek inge drukt te zijn. Het slachtoffers is korten tijd later overleden. WIELRIJDER WILDE DEN WEG OVERSTEKEN, Aangereden en ernstig gewond. Bij het gevaarlijke oversteekpunt op den Muiderstraatweg te Diemen is Zaterdag een ernstig ongeluk gebeurd. Een wielrijder, die het rijwielpad langs de vaart had ver laten, verkeerde blijkbaar in de veronder stelling, dat hij nog vóér een uit de rich ting Gooi naderende personenauto ken oversteken. Dit bleek echter niet meer mo gelijk te zijn, want ondanks het feit, dat de bestuurder van den wagen krachtig remde, werd de wielrijder aangereden, Hij slingerde tegen den grond en bleef bewus teloos op de straat liggen, Het slachtoffer zekere V. uit Amsterdam, een ma» van on geveer 50 jaar, kreeg een zware her senschudding en is in ernstigen toestand naar het burgerziekenhuis te Amsterdam vervoerd, waar hij ter verpleging is opge nomen. AUTO IN BOTSING MET MOTORFIETS, Motorrijder ernstig gewond. Op den Rijksstraatweg bij Loenersloot is gisterochtend in een der vele bochten een ernstig ongeluk gebeurd. Een uit de rich ting Amsterdam komende personenauto kwam daar in botsing met een van den an deren kant komende motorfiets. De berij der van dit laatste voertuig! de ongeveer 45-jarige heer B. J, F. Franssen uit Tilburg werd tegen den grond geslingerd en bleef bewusteloos liggen. Een dokter, die achter de auto, waarmede de botsing was ge schied, aanreed, constateerde een ernstige hoofdwonde en een hersenschudding. Het slachtoffer is met een particuliere zieken auto naar het Onze Lieve Vrouwe gasthuis te Amsterdam vervoerd. Volgens ooggetuigen zou het ongeluk zijn toe te schrijven aan het feit, dat de auto mobilist met te groote snelheid had gere den en bovendien een voor hem rijdende auto in de bocht had gesneden. Ook de motorrijder schijnt op hetzelfde oogenbllk een auto te hebben willen voorbijrijden. De gemeentepolitie heeft tegen den autobe stuurder procesverbaal opgemaakt. Het motorrijwiel werd ernstig beschadigd. NEDERLANDSCH AUTOMOBILIST VERONGELUKT. 58-jarige Rotterdammer in Frankrijk gedood. Te Beaufort (Fr,) is een auto, bestuurd door den heer Johan de Roos uit Den Haag, door het springen van een band aan het slingeren geraakt en vervolgens tegen een heg gereden. Zoowel de 58-jarige heer de Roos, sis de hem vergezellende heer Lambinon, werden op slag gedood. MOTORRIJDER IN BOTSING MET WIELRIJDERS. Een ernstig en vijf lichtgewonden. Toen gistermiddag de 21-jarige motor rijder H. Z. met groote snelheid te Linde (gemeente Zuidwolde) den hoofdweg Hoo- geveen—Balkbrug inzwenkte, raakte hij de macht over zijn stuur kwijt, Hij kwam met zijn motorfiets op het lin ker gedeelte van den weg terecht, waar vier jongelui op de fiets reden. Een botsing kon niet meer worden voorkomen. De wielrijders en de motorrijder en duo- passagiere sloegen tegen den grond. De 23-jarige wielrijdster, mej. Davids uit Zuidwolde, bekwam ernstige verwondingen. De overige wielrijders en de motorfietsrij der, liepen evenals de duo-passagiere lichte verwondingen op. Later is gebleken, dat de motorrijder niet in het bezit van een rijbewijs was, TWEE JONGENS IN DE MAAS VERDRONKEN. Gisteravond zijn twee jongens, de 12- jarige D. Krijgh en de 10-jarige D, van Herpt uit WelJ, gemeente Ammerzodsn, bij het zwemmen in de Maas, even buiten Weli, verdronken, Toen de jongens gisteravond niet in de ouderlijke woning terugkeerden, ging men op onderzoek uit. Even buiten het dorp Well werden langs de rivier de kleeren van de knapen gevonden, Na langdurig dreggen zijn de lijkjes vanmorgen opgehaald. De jongens waren de zwemkunst niet goed meester. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Gistermiddag is bij het zwemmen in het Wylermeer te Beek bij Nijmegen de 32- jarige heer Roelands, onderwijzer der Mulo- school van de Nijmeegsche Schoolvereni ging verdronken. De heer R, verdween plot seling in de diepte en werd na eenigen tijd bewusteloos opgehaald. Drie doktoren heb ben eenige uren lang getracht de levens geesten te doen terugkeeren. doch hun po gingen faalden, Het slachtoffer laat een vrouw en een kind achter. VURDRINKINGSONGEVAL TE OISTERWIJK. In het natuurbad Staalbergven te Oister- wiik is Zondagmiddag verdronken de 19- jarige van der L. uit Geldorp, Het schijnt, dat de jongen de zwemkunst niet geheel machtig is geweest. Het ongeluk is door de groote drukte in het zwembad niet dadelijk bemerkt. Toen men na eenigen tijd den jongen uit het water had opgehaald, hebben twee geneesheeren, die zich in het zwembasirj bevonden, kunst matige ademhaling toegepast, hetgeen even wel geen resultaat meer had. HET REDDEN VAN DRENKELINGEN UIT TE WATER GERAAKTE AUTO'S, Portieren, die „onwrikbaar" vastzitten, De hoofdconsul der propaganda van den Nederlandschen Bond tot het Red den van Drenkelingen, de heer A, J. Meijerink, schrijft, naar aanleiding van het ongeval te Diemen op Zondag 17 Juli j,L waarbij een bestuurder uit Enschede, die met zijn auto in de Weespervkart reed, verdron'': In bijna alle berichten omtrent het on geval treft men de passage aan: „Bestuur der verdronk, daar de portieren „onwrik baar vastzaten". Eerst de „evenwichtstoestand". Er moet echter rekening mee gehouden worden, dat alvorens een deur onder water geopend kan worden, de z,g. „evenwichts toestand" moet zijn ingetreden, d.w.z., dat de druk van de iuchtkolom boven op het watervlak binnen in de auto, gelijk is aan den druk van het water buiten op de por tieren. Wacht de inzittende of de redders van buitenaf, dit moment niet af (waar neembaar voor den opgeslotene door het eindigen van geraas), dan is openen der deuren vrijwel onmogelijk. Tal van gevallen met auto's te water in de praetijk en ook bij onze welgeslaagde proeven in de diepe fordhaven te Amster dam hebben de waarheid van het boven- megedeeide duidelijk bewezen. De evenwichtstoestand treedt ge woonlijk, afhankelijk van den toestand der verongelukte auto, pas na drie of vier minuten op. Slaagt men dus bij de eerste pogin gen niet om de deur te openen, men herhale de pogingen gedurende eenige minuten lang. Duikers moeten elkaar afwisselen, of telkens boven komen om adem te halen, De inzittende moet bedenken, dat hij minutenlang kan leven onder water, door te gaan staan in de ondergedompelde auto en adem te scheppen uit de Iuchtkolom onder het gesloten dak, bij een schuinen stand in het achterbovenste deel van den wagen. Proeven hebben bewezen, dat onze brigadeleden in tal van gevallen in het openbaar opzettelijk verbleven in een auto onder water en daarin 5 tot 7 minuten lang konden blijven. „Onwrikbaar vast". Niettegenstaande het boven meege deelde zijn er enkele gevallen aan te wijzen, dat de portieren „onwrikbaar vast zaten" en dan wfjs ik op het volgende: de portierdeur kan vast blijven zitten, niet te openen zijn. Als de auto ver in de modder wegzinkt, waar ik sedert 5 jaren, ongeveer alle gevallen van auto's te water onder zoek en bestudeer, is m« slechts één der gelijk geval bekend, van de honderden auto's, welke in die jaren te water zijn geraakt. Voorts kunnen redders meenen, dat de portieren onwrikbaar vastzitten, doordat de sluitingswfjzen bij vele auto's verschl- len, Er zijn deuren, die geopend worden door een handel te verschuiven ,door een kruk naar beneden te duwen, naar boven te heffen, naar voren en dan naar buiten te duwen, naar achteren en naar buiten, door een horizontale trek aan de kruk, enz. enz, duwt of trekt men in de verkeerde rich ting, dan blijven de deuren vast en dicht. Men probeere dus op verschillende ma nieren. Naar Venetië of waarheen U maar wilt, kunt U in Uw vaoan- tlereizen per Cebuto-touringcar, 6 dg V»lk«nb,-EI(«|,Ardennen t 40.- i dg Perl]»'Ardennen-Veriilll»l 8 dg Schwenwald'Bodentee 14 dg Pfflag Weenen Budapeit „HO,— 11 dg ItallS-Dolomielen-Venell» U dg. ZwllierlandVierw.it.meer »S rS Eenheid van sluiting noodig. De Nederlandsche Bond tot het Redden van Drenkelingen heeft reeds gewezen op verschillende sluitings- wijzen. De overheid alleen kan rege lend optreden. De eenheid van sluiting bestaat bü het geheele spoorwezen in Neder land, bij auto's helaas niet. Eenheid van sluiting bij auto's is een ver- eischte voor een afdoende oplossing van het probleem. De Nederlandsche Bond tot het Redden van Drenkelingen behandelt de materie: het redden van drenkelingen uit te water gereden autos sedert meer dan vijf jaar. Hij licht het publiek o.a. voor door ver spreiding van een brochure: Het redden van drenkelingen uit auto's, verkrijgbaar ad 10 cent, werkloozë' chauffeurs koste loos) en door het houden van voorlich tingsavonden met lichtbeelden. Inlichtingen geeft o.m. het secretariaat van den bond .mejuffrouw A. Claus, van Woustraat 2, Amsterdam (Zuid). DOOR EEN DRIJFRIEM GEGREPEN. Ongeluk in textielfabriek. Vanmorgen zes uur, kort nadat de machi nerieën op de textielfabriek van de firma Hertzberger te Boxtel in werking waren gesteld, is de achttienjarige P. Boeren uit Boxtel door een drijfriem gegrepen. De jongeman werd tegen den zolder geslingerd en op slag gedood. P. HIEMSTRA NAM AFSCHEID. Voorzitter van den landarbeidersbond. Zaterdagmiddag heeft de heer P, Hiem- stra afscheid genomen als voorzitter van den Nederlandschen bond van arbeiders in den landbouw, tuinbouw en de zuivelindus trie, Zeer veel belangstellenden waren in het N.V. Huis aanwezig, waaronder wij op merkten de heeren Koos Vorrink, voorzitter van de S.D.A.P., E. Kupers, S. de la Bella en F. van de Wallé, namens het N.V.V., het voltallige hoofdbestuur van den landarbei dersbond en de oud^hoofdbestuursieden C. Kasje, W. van de Valk, W. Hoogerhuis en D van der Laan en tal van vertegenwoor digers der afdeellngen van den bond en van bevriende organisaties. Het woord werd gevoerd door den nieu wen voorzitter van den bond, den heer J. Hilgenga, die breedvoerig de groote betee- kenis van den scheidenden functionaris voor den bond en de landarbeiders in het algemeen in het licht stelde. Verder spraken nog de heeren E. Kupers, K. Vorrink, W. v. d. Vall en D. van der Laan. De heer Hiemstra had vele geschenken in ontvangst te nemen o.a, een geschilderd portret, aangeboden door het hoofdbestuur, alsmede een radiotoestel en een enveloppe met inhoud namens de leden- Het geldbedrag werd door den heer Hiemstra bestemd voor de uitzending van landarbeiders naar een van' de Troelatra- oorden, e EXTRA-TOEWIJZING VAN KALVEREN. Wegens schade door mond- en klauwzeer. Naar ons van bevoegde zijde wordt medegedeeld zullen de extra-toewij zingen van kalveren wegens het in het najaar 1937 en voorjaar 1938 ge- heerscht hebbende mond- en klauw zeer binnenkort zijn vastgesteld en ter kennis van de veehouders worden gebracht. De grondslag .waarop deze toewijzing rust, is de schade toegebracht aan melkveestapel. Het begrip dient echter niet in financieelen zin te -,ulu,u opgevat. De bedoeling van deze toewijzing is immers zooveel mogelijk te voorkomen, dat de teeltregeling belemmerend zou werken ten aanzien van het herstellen der verliezen, welke de melkveestapel door de mond- en klauwzeerepizootie heeft ge leden. Uiteraard zijn hier de directe ver liezen bedoeld, dus de gestorven dieren en den daarbij worden ONDER Vervolg. Er is aanmerkelijk verschil tusschen de internationale positie, die Nederland in 1888 innam en die van thans. Niet, dat Nederlan sedert dien tracht een rol te spelen in a* groote politiek; niet dat de neutraliteit ook maar een oogenblik uit het oog is verloren, Niet, dat Nederland niet genoeg heeft aan een bewuste zelfstandigheidspolitiek, dm op zichzelf reeds een verandering is, bij vroeger vergeleken. Maai', reeds in de 90ei jaren kwamen te 's-Gravenhage samen de Conferenties voor internationaal privaat recht onder leiding van Asser. Deze hebben tengevolge gehad, dat in 1899 de eerste Vredesconferentie hier te lande werd ge houden. Het Permanente Hof van Arbitrage werd te 's-Gravenhage gevestigd; het Vre despaleis ter herberging daarvan door Car- negie aangeboden. Zoo ontstond wat men het „werk van Den Haag" noemde: codifica tie van internationaal recht, bedoeld als grondslag voor een betere internationale samenleving. Wel scheen het een oogenblik ais zou de Vredesconferentie te Parijs aan dit „werk van Den Haag" voorbij gaan, maar de werkzaamheid van den toenmaligen Mi nister van Karnebeek voorkwam zulks, Het Hof van den Volkenbond werd in het Vredespaleis gevestigd; de Academie voor Volkenrecht geopend. Zoo is Den Haag en daardoor Nederland centrum geworden van volkenrechtelijk werk, dat doorgaat, on danks de ongunst der tijden, omdat het in de lijn der ontwikkeling ligt. Het legt Neder land verplichtingen op van strikt objectieve beoordeeling van internationale vraagstuk ken; het strookt in elk opzicht met de zelf standigheidspolitiek, tot welk Nederland, na de mislukking, in het werk van den Volken bond opgesloten, wel moest terugkeeren. De Staat der Nederlanden, zoo heeft Colen brander eens duidelijk uiteengezet, is in zichzelf geen enkelvoudig, maar een samen gesteld geheel, slechts in Europa bij uitslui ting, in Azië en Amerika niet overwegend uit Nederlandsche stamdeelen opgebouwd. De constructie is niet meer: Nederland en Europeesch gebied met bezittingen en Kolo niën in andere werelddeelen, maar; de Staat der Nederlanden één geheel, uit gebieds- deelen in Europa. Azië en Amerika opge bouwd. En nu moge men zeer aanmerkelijk verschillen ten aanzien van het beleid, dat in het bijzonder in de Koloniën is te volgen teneinde deze aan Nederland blijvend te binden één ding staat vast, dat bijna een ieder de beteekenis dier Koloniën voor onze internationale positie erkent. Als wij vast stellen, dat Nederland toch iets anders is dan andere Staten van gelijken of zelfs grooteren omvng in Europa en daarbuiten, dan weten wij nu, dat het niet alleen traditie is, die daartoe leidt, doch ook het reëele be zit van kolonialen invloed en betrekkingen. Niet ontkend kan worden, dat de eerste regeeringsjaren van de Koningin op buiten landsch gebied van eenigszins woeligen aard waren. Daar was reeds dadelijk het samen komen der Vredesconferentie, dat tot tal van ingewikkelde problemen leidde. Daar kwam, einde 1899, de Zuid-Afrikaansche oorlog bij, die twee stamverwante volken drie jaren lang in strijd bracht met het machtige En geland. In Nederland vestigde zich het ge zantschap dezer Republieken; hierheen kwam President Kruger; hier ook vestigden zich de Boeren-gedelegeerden, die hulp en steun kwamen zoeken, Uit de parlementaire stukken komt wei vast te staan, dat onze Regeering waakzaam is gebleven voor de be- langen der Republieken. Maar na het botte weigerende antwoord, dat Amerika op zijn verzoek om interventie had ontvangen, was een desbetreffende mogelijkheid voor Ne derland uitgesloten. Dat President Kruger naar Europa kon komen, nadat hij op Por- tugeesch koloniaal gebied was uitgeweken, dankte HU aan het aanbod van Nederland om de .Gelderland" te «Uner beschikking te stelien, Niet bij wijlen De Beaufort, maar bij ziin ambtgenoot van Marine, Jhr. Roëll, is dit denkbeeld het eerat opgekomen, toen hij mededeelde, dat, Indien Buitenlandiehe Zaken dit wilde, een schip, dat naar Indië op reis was en in de Roode Zee stoomde, gemakkelijk naar Loranao Marqués kon gaan om Kruger af te halen. De Beaufort is zoo verstandig geweest om hiervan niet aan de Engelsche Regeering tevoren mede- deeling te doen, maar eerst nadat het aanbod door Kruger was aangenomen en de reia een feit was gevonden. De Engelsche gezant, die hem een paar dagen later bezocht, bleek de stemming hier te lande goed te peilen, toen hij fijntjes opmerkte: „Dat zal U hier veel goed doen!" En tenslotte is het toch Nederland s tus- schenkomst geweest, die een einde heeft ge maakt aan den Zuid-Afriksanschen oorlog. In Januari 1902 vond dr. Kuyper, «ij het ook eenigszins in tegenspraak met zün vroegere verklaringen, de gelegenheid gunstig om Engeland een aanbod niet tot bemiddeling, maar uitsluitend tot goede diensten te doen. Het aanbod werd gemotiveerd door het feit, dat het contact tusschen de Zuid-Afrikaan sche vertegenwoordigers hier te lande en de respectieve regeeringen vrijwel was ver broken; Nederland vroeg daarom niet meer dan een vrijgeleide voor de deputatie en bood aan, deze na haren terugkeer in aan raking te brengen met Engelsche onderhan delaars. Het antwoord van Engeland onder scheidde zich door een welwillende hoffe lijkheid, die deed zien, dat de Engelsche Regeering zich geheel stelde op het stand- punt van art. 3 der Haagsche Conventie ven 1899, krachtens hetwelk een dergelijk aan bod van een neutrale Mogendheid nimmer als een onvriendelijke daad is te beschou wen. Het voorstel zelf werd afgeslsgen; uit dit voorstel intusschen zijn de rechtstreek- sche onderhandelingen van Kitchener met de Boerenleiders voortgevloeid, die geleld hebben tot den Vrede van Vereeniging en tot het zelfbestuur, dit Engeland reeds korten tijd daarna aan de Zuid-Afrikaan sche Unie toestond. Het is natuurlijk moei lijk om thans, nu nog zoovele archiefstuk ken te raadplegen overblijven, een oordeel te vellen over deze tusschenkomt ven de Nederlandsche Regeering, waarin de per soonlijk e hand van Dr. Kuyper zeker moet worden gezocht, en ven de motieven, die dezen hebben geïnspireerd. Zij is door zijn aanhangers warm verdedigd; door zijn tegenstanders géherp bestreden, ook nu nog/* Hebt u reeds, als abonné ven de Alkniaarsche Courant, Ingcteekend op onze premie-uitgave een prachtig boekwerk, met ongeveer 400 foto's alt het leven ven onic koningin? Het boek verschijnt in Augustus. Verzekert u van zoo'n boek door nog heden te bestellen. Dealbumililn uitsluitend by vooruitbeuling, zoodat ge door inzending ven het be drag na verschynen het album kunt ontvangen. De prUi bedraagt 0.75 afgehaald aan oni bureau, Ir. p. post 0.95. Postgiro 37080 N.V. Boek- en HandelsdrukkerU v/h. Herms. Coster en Zoon, Alkmaursche Courant. de wrakken, welke geenerlel waarde meer voor fokkerij, melkerij of meiterij hebben en om die reden direct moesten worden opgeruimd. Daar het in dezen uitsluitend de bedoe ling is, in verliezen bij den melkveestapel tegemoet te komen (hetgeen reeds hieruit blijkt, dat een extra toewijzing van vaars- kalveren en niet geregistreerde stier kalveren is verleend) zijn voor de slacht bestemde dieren buiten beschouwing ge bleven, Tevens zijn geen dieren beneden 1 jaar in aanmerking genomen aangezien de identiteitsbewijzen van deze dieren in het algemeen tegen andere ingewisseld konden worden. Er zullen dus alleen kalveren wor den toegewezen voor de gevallen, waarin tot den melkveestapel behoo- rende dieren boven 1 jaar tengevolge van mond- en klauwzeer gestorven of in nood geslacht zijn, dan wel tot den melkveestapel behoorende dieren boven 1 jaar tengevolge van mond en klauwzeer zoodanig wrak zijn ge worden, dat zij noch voor de fokkerij noch voor melkerij of mesterij meer eigenwaarde vertegenwoordigen. ONGELUK OP DE HERTENJACHT. Met hagel geladen geweer trina plotseling af. Zaterdagmorgen was de 16-jarige zoon van den landbouwer Booy uit Wapserveen met zijn buurman Soer op hertenjacht Bij hét stappen over een prikkeldraad-afrastering ging het geweer, dat Soer in de hand droec plotseling af. De jonge Booy kreeg de volle lading zware hagel in het onderlichaam- HU bleef evenwel geheel bij kennU. Zalf het paard mennend ging hij met den wa gen van den landbouwer Kolk naar huls. waar dr. Miedema uit Havelte de eerete hulp verleende. De jongen werd direct aarop naar het Diaconessenhuis te Meppel vervoerd, waar operatief werd ingegrepen. /-Un toestand is zeer ernstig, BEJAARDE VROUW AAN BRAND WONDEN OVERLEDEN. Bij kachel aanmaken door het vuur aangetast. vS&ÜX»™" u de b«J««d« vrouw V. velthuizen aan den Waalbandtjk te Nijme gen, terwijl zij den kachel aanmaakte, door h. vuur «angetaat. Buran, dia op haar vuur um#n t0Mn«ll*n. wlften het usschen, doch de vrouw had n'S "f,r(ler",tifie branwonden gekregen, naar het wiii®1! d® vrouw P" brancard Mei VeHu i' i,k,nhu'e vervoeren. DUBBEL WOONHUIS AFGEBRAND. Inboedel verzekerd. aa°nnte1TV te brand ont- erd dnnr H-Ub3?le woonbuia dat bewoond itain lnT.ill te Roemalen br werd donr H ®le woonhula dat bewoond en d.t °e?Id* g,z nnen Smulder. en M.ae Crey elgendom van den heer J. van en^irmde66»1 8P°edig in lichter laai» was een oe angezien h#t met atroo gedekt ceelen die V00r de omliggende per- werden door nathn,^ b®WOners beveiligd Het san» oden der daken, uit De inhn h i' percee' brandde geheel «rzekerd, het huis zalf wal.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6