SAMBO DE) OLIFANT Hoofdpijn - Kiespijn - Gevatte koud» heiloo broek op langendijk beverwijk bergen noordscharwoude zuidscharwoude castricum grootschermer doodelijk ongeval in lunapark humaniseering van den oorlog. GEMENGD NIEUWS. Glimlachje TWEEDE BLAD. y1. h.«v0rmi8. h„PM ro.H ÜOOI®lK°^f®w, Op dc kermis te Kijkduin Even voor sluitingstijd is in den afgeloo- pen nacht op de Kijkduinsche kermis een doodelyk ongeval geschied. In een z.g. „Tète a queue een inrichting met kleine wagen tjes, welke tot een snelheid van 30 K.M. in het rond worden gedraaid en waarin de passagiers door de middelpuntvliedende kracht met hun ruggen tegen de leuning worden gedrukt, beschermd door een ket ting en een touw, det zy kunnen vasthoij. den, maakten enkele jongelui een zoodanig gebruik van het touw, dat het wagentje begon te slingeren. Twee hunner gingen bo vendien rechtop in het wagentje staan, toen dit op volle snelheid was gekomen. De lei- der van den molen, het gevaar ziende, zette den motor stop, om het apparaat ge- leidelijk tot stilstand te brengen, doch een van het bedoelde tweetal, de 26-jarige H. A. L. uit Loosduinen, bleek reeds het evenwicht te hebben verloren en met het hoofd tegen een houten mast te zijn geslin- geid, zoodat hij vrijwel op slag was gedood. Een derde vredesconferentie moet bijeen komen. Het bestuur van het Nederlandsch comité van de internationale vredescampagne heeft een adres gezonden aan H. M. de koningin, houdende het verzoek te willen overgaan op korten termijn tot bijeenroe ping van een volkeren-conferentie, in aan sluiting op de beide te Den Haag gehou den vredes-conferenties, met het doel het zoogenaamde oorlogsrecht aan te passen aan de moderne strijdmiddelen, waarbfi als het verst strekkend resultaat is gedacht aan afschaffing van den luchtoorlog. Als min der verstrekkend resultaat: beperking van deze wijze van oorlogsvoering binnen zoo danige grenzen dat aanvallen op burgerbe volkingen worden uitgesloten. Verzoeken om adhaesie aan het adro3 zijn gericht tot een zestigtal gemeenteraden, tot de voornaamste organisaties in ons land en tot de grootere industrieële en commer- cieele ondernemingen. Zeilbootje op zee omgeslagen. - Zon dagmiddag is twee kilometer uit de kust tu3- schen Scheveningen en Kijkduin een zeilvlet door een verkeerde manoeuvre omgeslagen De reddingboot Tom 3 slaagde erin de drie drenkelingen, die zich aan het gekantelde vaartuigje hadden weten vast te klampen, te redden. Herdenkingsdienst voor koningin Maria van Roemenië. - In de Russische kapel aan de Obrechtstraat te 's-Gravenhage is gister middag een herdenkingsdienst gehouden voor wfjlen koningin Maria van Roemenië, de moeder van den Roemeenschen koning. Onder hen bevonden zich de opperkamer heer van koningin Wilhelmina mr. W. J. baron van Lynden, die vergezeld was van H Ms. adjudant majoor H. J. Phaff, voorts jhr. mr. A. M. Snouck Hurgronje, secretaris generaal van het departement van buiten- landsche zaken, als vertegenwoordiger van den buitenlands vertoevenden minister, de markiezin Taliani de Marchia, wier ge boortenam is Margaretha var. Habsburg en wier broeder, aartshertog Anton van Habs burg, gehuwd is met prinses Ileana, jongste dochter van wijlen koningin Maria van Roe' menië (markies Taliani, de Italiaansehe gezant, met wien Margaretha van Habsburg is gehuwd, vertoeft momenteel in het bui tenland), de gezanten van Groot-Britannië, Frankrijk, Griekenland en Polen, de vice- president van het internationaal gerechts hof sir Cecil J. B. Hurst, de militaire attaché van het Fransche gezantschap en eenige an dere leden van het corps diplomatique. Pater Dionisious leidde den dienst, die volgens Roemeensch-orthodoxe liturgie ge schiedde. Minister Steenberghe te IJmuiden. De minister van economische zaken,- mr. M. P. L. Steenberghe, heeft Zaterdag in gezel schap van dr. H. M. Hirschfeld, directeur- generaal van handel en nijverheid, een be zoek aan IJmuiden gebracht, Na 's morgens van Leer's walsbedrijven en het slakkenver- werkingsbedrijf der firma Pelt en Hooykaas te hebben bezichtigd, namen de hooge be zoekers des middags de buizengietery van de Hoogovens in oogenschouw, waarna de minister een rede uitsprak. Meisje verdronken. - Gisteravond om streeks zes uur is op het strand te Nieuw Hdvoet het achtjarige dochtertje van de familie van Dorsen bij het baden verdron ken. Het lijkje is nog niet opgehaald. - L«k aangespoeld te Schiermonnikoog. "Jt Noorderstrand van Schiermonnik- g ongeveer bij kilometerpaal 9 is het lijk ïïwr? [nansPersoon, gekleed in oliejas, donkere trui en laarzen aangespoeld. Het verkeerde m staat van ontbinding. Het stof- Sn?Ve;SCh0t is op -Vredehof, de be- graafplaats voor drenkelingen, begraven, Vermoed wordt, dat de omgekomene een Engelsch visschersman is. Zijn identiteit kon uit niets worden opgemaakt, A-N;W.B.-frenskioek te Eysden ge jend.- Zaterdagmiddag is door jhr. mr. W. Miehiels van Kessejiich, burgemeester van Maastricht, in zijn kwaliteit van lid van het dagelijksch bestuur van den A.N.W.B., de tweede grenskiosk van den A.N.W.B. ge- opend, waarna hij het doel en het nut van deze kiosken uiteenzette. fxuid* en Juiitt&ouw De beroemde zangeres, die haar zoontje iederen avond een slaap liedje voorzingtl DE TEELTHEFFING VAN DE VROEGE AARDAPPELEN. Door de Provinciale Commissie uit de Veilingen in Noordholland, gevestigd in het Landbouwhuis te Alkmaar, is het volgende schrijven gezonden aan den minister van economische zaken: Op 18 November 1937 namen wij de vrij heid ons tot Uwe Excellentie te wenden, naar aanleiding van het voornemen van Uwe Excellentie om de teeltheffing voor de vroege aardappelen te verhoogen tot f 50 per H.A. Wij hadden de gelegenheid daarbij de aandacht van Uwe Excellentie er op te vestigen hoe moeilijk deze heffing door de tuinders kan worden opgebracht en ver zochten Uwe Excellentie deze heffing ge heel af te schaffen of althans belangrijk te verminderen. Op 18 Januari 1938 mochten wij daarop van Uwe Excellentie ten antwoord ontvan gen, dat de verhooging van de teeltheffing op vroege aardappelen een noodzakelijke maatregel is om het behoorlijk functionee- ren van de ten behoeve van dit product vastgestelde prijs- en afzetregeling, meer in het bijzonder ten opzichte van den export dier aardappelen, ook in 1938 mogelijk te nu ken. Thans is de periode voor de door Uwe Excellentie bedoelde regeling echter ver streken bijna zonder dat deze regeling in werking behoefde te treden. In elk geval heeft de uitvoering van de regeling dit jaar zeer geringe financiëele offers gevraagd. Het gevolg is dus dat het fonds hetwelk door de telers van vroege aardappelen voor dit jaar werd bijeengebracht voor het be oogde doel nagenoeg ongebruikt is gebleven- Het resultaat zal dus zijn, dat deze heffing ten laste van de toch reeds zoozeer ver armde tuinders, als een bate ten behoeve van het Landbouw-Crisis-Fonds zal komen Het zal Uwe Excellentie bekend zijn, dat de vroege aardappelen voor verreweg het grootste gedeelte door de Noordhollandsche tuinders worden geteeld en dat deze tuin ders in de ergste mate zijn verarmd, omdat de crisis in der. tuinbouw in Noordholland het eerst is opgetreden en daar reedp zeer groote verliezen had veroorzaakt, voordat nog van de algemeene steunmaatregelen der regeering voor den tuinbouw sprake was. Het lijkt ons daarom zeer moeilijk te ver dedigen, dat het gemotiveerd is om boven bedoelde arme tuinders voor de teelt van het tuinbouwproduct vroege aardappelen een storting in het Landbouw-Crisis-Fonds te laten doen. Zij zouden daardoor in zeer ongunstige conditie komen in vergelijking met de telers van andere tuinbouwproduc ten, daar voor andere tuinbouwproducten alsd eze een loonenden prijs opbrengen toch ook geen heffing moet worden opgebracht ten bate van het Landbouw-Crisis-Fonds. Tenslotte brengen wü nog onder de aan dacht van Uwe Excellentie, dat de prijzen van de vroege aardappelen tot 15 Juli j l- weliswaar bevredigend zijn geweest, doch dat de geldelijke uitkomsten van deze teelt voor de individueele tuinders zeer ongelijk zijn, doordat de oogstopbrengst tengevolge van droogte, vorst- en windschade, voor vele tuinders zoo gerin; was, dat ondanks de goede prijzen van de aardappelen de teelt voor hen toch niet loonend was. De onbil lijkheid van de heffing naar de oppervlakte vroege aardappelen, welke medebrengt dat bij een geringe oogst evenveel moet wor den betaald als bij een goede oogst, springt daarbij dit jaar wel sterk in het oog. In verband met het bovenstaande ver zoeken wy Uwe Excellentie beleefd de teeltheffing op vroege aardappelen voor dit jaar aan de tuinders te willen terugbetalen of hun althans het gedeelte van de heffing dat niet werd gebruikt voor het doel, waar voor zij werd ingesteld te willen res- titueeren. JUoviticuud Tlieum Mutaties in het bestuur van H.S.V. Men meldt ons, dat het huiah. reglement was behandeld in de ledenvergadering van 14 dagen geleden en in de bestuursvergade ring van fi weken geleden. Het bestuur is als volgt samengesteld: C, v, d. Berg, voorzitter; H. Pel, secretaris; J, Verwer, 2e secretaris; K, Snel, le pen ningmeester; L. Denneman, 2e penning meester; J. Opdam, A. Kroon en S. van Tongeren, commissarissen en P. Keeman, verzorger van materiaal. In de laatste bestuursvergadering werd besloten ter gelegenheid van de Oranjefees ten van het 40-jarig regeeringsjubileum van H. M. de koningin te Heiloo aan deze feesten deel te nemen met een praalwagen. Een commissie van voorbereiding werd hiervoor benoemd, bestaande uit de heeren H. Pel, S. van Tongeren, K. Snel en A. Kroon. De commissie tot verbetering van de grasmat en accomodatle van het terrein, waartoe eveneens in de laatste bestuurs vergadering werd besloten, is samengesteld uit de heeren H. Pel, L. Denneman en S, v, Tongeren. Geslaagd. Bij het door de H. M. V, gehouden examen te Den Haag, slaagden de dames G. van 't Veer, R. Hoen en A, Twisk te Heiloo voor het diploma coupeuse-costuum en mantel vak. De teeltheffing op vroege aard appelen. Nu de z.g. aardappelregeling, welke door de Ned. Groenten en Fruit-Centrale is ingesteld om de prijzen der aardappelen op een behoorlijk peil te houden, geëindigd is, blijkt wel, dat de heffing, welke door de tuinders moest worden betaald vrijwel ge heel overbodig is geweest. Hiermee willen wij niet zeggen, dat het treffen van een dergelijke regeling met teeltheffing een overbodige maatregel is. Dat hebben de voorgaande jaren wel bewezen, Toen was het wel degelijk noodig een regeling vast te stellen en zijn ook groote hoeveelheden vroege aardappelen door de Centrale over genomen, zoo veel zelfs, dat de kosten van die regelingen niet door de opbrengst van' de heffingen konden worden gedekt. De vroege aardappelregelingen hebben zich in die jaren niet zelf kunnen bedruipen, maar aan het Landbouwcrisisfonds een offer ge vraagd. Wanneer men in aanmerking neemt, welke bedragen de andere door de N. G. F. C. gesteunde producten dit fonds hebben gekost, is het echter billijk, datock aan de aardappelen eenigen steun wordt verleend. Tenzij men van de veronderstel ling is uitgegaan, dat de prijzen, welke voor de aardappelen'zijn gesteld, loonend waren. Dan had de regeling door de hef- figsbedragen moeten kunnen worden gefi nancierd. Hierover is men het echter niet eens. Vooral de aardappelen in vorige jaren die na de 15e Juli zijn geveild (waardoor ook de heffing is betaald en in die jaren geen steun werd verleend ondanks de lage prijzen), hebben voor een groot gedeelte geen loonenden prijs kunnen opbrengen. Dit jaar zal dit anders geregeld zijn; de aardappelen welke na 15 Juli geveild wor den, zullen onder de gewone tuinbouw- steunregellng worden opgenomen. Hiervoor zal, de prijzen in aanmerking genomen, wel eenige steun noodig zijn. Niettemin zal het overschot van de aard appelregeling dit jaar, mede tengevolge van de verhooging der heffing van 30 tot 50 per H. A., een belangrijk bedrag uitmaken. De tuinders, die wel goede prijzen voor hun aardappelen hebben gemaakt, doch tengevolgevan omstandigheden een vrij geringe oogst hebben gehad, baden zien nog allesbehalve in weelde, zoodat het hun zeer welkom zou zijn, wanneer het over schot van de vroegere aardappelregeling terugbetaald zou worden, In verband hier mede wijzen wij op het in dit nummer op genomen adres tot den minister van econo mische zaken van de Prov. Commissie. De aanvoer van aardbeien. Aan de aardbeienveilingen waren de aanvoeren: Vereenigde Veilingen 39.630 K.g. tegen een gemiddelden prijs van 14,38 per 100 K.g. Opgehouden werd 601 K.g. Aan de B. E T.-veiling was de aanvoer 21.337 K.g. tegen een gemiddelden prijs van 14.83 per 100 K.g. Voor den minimum prijs werden opgehouden 394 K.g, '®^ooee« Jladiopcoqtamma Dinsdag 26 Juli. HILVERSUM, 1875 en 415,5 M. (AVRO-nitz.) 8.— Gr.pl. (8,30 Ber.) 10.— Morgenwijding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Het Kovacs Lajos-orkest. 11— Huish, wenken. 11.30 Orgel en cello. 12.15 Ber., hierna The Romancers. 1.— Gr.pl. 1.30 Verv. concert, 2.15 Deel. 2.40 Gev. concert. 4.Zang en piano. 4.30 Kinderkoorzang. 5— Kinderhalfuur. 5.30 Omroeporkest. 6.30 Gr.pl. 7— Avro-dansorkest. 7,40 Sportrep. 8.ANP-ber., mede- deelingen. 8.15 Omroeporkest en solisten. 9.25 Rep. 9.50 Omroep orkest. 10.30 Tiroolsche muziek. 11,— ANP-ber., hierna Karolyi Ar. pad's Zigeunerorkest. 11.30—12 Orgelspel. HILVERSUM, 301,5 M. (KRO-uitz.) 8.-9,15 Gr.pl. (8.15 Ber.) 10— Gr.pl. 11.30 Godsd. causerie. 12. Ber. 12.15 Gr.pl. 2.Voor de vrouw. 3.Gr.pl. 3,15 Zang en piano. 3.55 G.pl. (4.Ber.) 4.30 KRO-orkest. 5.— Zang en piano. 5.15 Verv. concert. 5.45 Felicitaties. 6.05 De KRO-melodisten en solist. 7.— Ber. 7.15 Biedt Indië ons een levenskans, causerie. 7,35 Sportpr, 8.— ANP-ber., mededeelingen. 8,15 Sted. orkest van Maastricht. 9.15 Carillon-bespeling. 9.30 De Stafmu- ziek van het 5e R. I, 10.30 ANP-ber. 10.40 H. Feit en zijn orkest. 11,15— 12— Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Orgel- spel. 12.05 Act. progr, 12.35 Lied jes aan de piano. 12.50 Sportrep, 1— Gr.pl. 1.401.55 Sportrep. 2— Deel. 2.20 Gr.pl. 2.35 Sportrep. 6,20 Ber. 6.45 Sportrep. 7.Ber. 7.05 Het Willie Walker octet. 7.50 Gev. progr. 8.20 BBC-Harmonie-orkest. 8.50 Variété-progr. 9.50 Gr.pl. 10.20 10.45 BBC-Midland-orkest. 11.35 B. Cotton en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 8.10—9.20, 10,10 en 12.40 Gr.pl. 1.50 Zang. 2.05 Gr.pl, 3.05 Pianovoordr. 3,20 Solis tenconcert. 5.20 Gr.pl. 8.35 Het He- witt-kwartet en solisten. 9.5011.50 Radiotooneel. KEULEN, 456 M. 6.50 Gr.pl. 7.30 Trompetterkorps. 8.50 Amuse- mentssextet, 12.20 Omroepklein- orkest en -schrammelensemble. 2.30 Populair concert. 4.20 Omroep orkest en solist. 6.40 en 7.50 Gr.pl. 8,50 Orkest van de Rijksarbeids dienst en tentoonstellingsorkest Essen on solisten. 12.20—3,20 Gev. nachtconcert. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 en 1.30 Ed. Lou- seau's orkest, 1,50—2.20, 5,20, 6.50 er> 7.20 Gr.pl. 8.20 Cabaretprogr, 9.20 J. Schnjjders' orkest en soliste. 10.30—11.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr. pl. 12,50 en 1.30 José Schnijders' orkest, 1.50, 2.20, 5.20 en 6.35 Gr.pl, 6,50 Hoornvoordr. 8.20 Gr.pl. 9.20 Orkest en viool. 11.—11.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Gev. progr. 8.20 Ber. 8,30 Om- roep-Amusementsorkest en solist. (9.20—9.35 Politiek dagbladover zicht). 10.20 Ber. 10.35 Sportover- zicht. 11.05 Ber. 11.20 Blaasorkest. 12.20 Weensch Kamerorkest. 1.15 Tijdsein. 1,26—2.20 H. Tzanoskar's volksmuziekensemble. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.—10.20, Parijs R, 10.20—10,50, Keulen 10.50—11,20, Parijs R. 11.20—12.05, Radio PTT Nord 12,05—12.20, Parijs R. 12.20 —13.20, Brussel VI. 13.20—14.20, Droitwich 14,2014,35, Keulen 14.35—15.05, Parijs R. 15.05—16.50, Lond. Reg. 16.50—17,20, Brussel VI 17.20—19.05, Fr. 19.05—19.20, VI. 19.20—19.50, Keulen 19.50—20.20, Brussel Fr. 20,20—21.05, Keulen 21,05—21.20, Brussel Fr. 21.20 22.50, Keulen 22.50—24— Lijn 4: Brussel VI. 8—9.20, Lu xemburg 9.20—10.35, Lond. Reg. 10,35—16.20, Keulen 18.20—17.20, Brussel Fr. 17.20—17.50, Keulen 17.50—18.20, Droitwich 18.20—18.45, Lond- Reg. 18.45—19—, Droitwich 19—24— Lijn 5: Diversen. Geslaagd. Aan het esperanto-examen, dat 28 Juni 1938 gehouden werd te Amsterdam, werd deelgenomen door mej. Gr. Ruüter en de heer J. Weijers te Bergen, die beiden slaag den voor diploma A. Uitstapje Gymnastiekvereenlging. Door de adspiranten van de gymnas tiekvereenlging „Hercules Hygiea" werd Zondag een uitstapje gemaakt naar Schoorl en Camperduin). Er is weer naar hartelust genoten in de speeltuin, in de duinen en aan het strand Ook door het mooie weer 'verliep alles prachtig. Schoolfeest O.L. School Zaterdag hebben de kinderen van de O. L.-«chool alhier hun jaarlijksch school reisje gehouden. Begunstigd door mooi weer zijn de kinderen der laagste klassen bij het Noord om geweest. Nadat zij zich eenigen tijd uitstekend hadden vermaak in den speeltuin van den heer Timmerman te Schoorl, ging het op Camperduin aan, waar heerlijk pootje gebaad werd en vele spelletjes werden gedaan op het strand. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan het speelduin te Bergen. Hier hebben de kinderen zich ook uitstekend vermaakt. Het mooiste van alles was echter wel het bezoek aan „De Bedriegertjes". Wat heb ben de kinderen, en ook de geleiders, geno ten in deze speeltuin met zijn vele attrac ties. Ook hier kwam echter een einde aan Om halff afcht was men weer in Alkmaar, waar de komst van dc kinderen der hoog ste klassen moest worden afgewacht. De hoogste klassen waren naar Volendam, Monnikendam en vandaar naar Marken ge weest. Een uitstapje, dat bij de kinderen uitstekend in den smaak is gevallen. Dit was echter niet alles. Na het bezoek aan het eiland werd de tocht voorgezet naar Amsterdam, waar men een boottochtje door 67. Het duurde tot de morgen, voor ze konden zien, waar zij waren. Maqr dan„dolfijnen", juichte Flip. Voor het eerst waren zij echt blij dierentaal te spreken. „Wij zullen je helpen", zei de grootste dolfijn dadelijk. „Laat dat hout maar los, dat wordt me te zwaar". Heer lijk ging het over hoge golven. 68. In de verte zagen zij een vissersdorpje. Bij een zandbank gleden ze van de dolfijnen af. Door een ondiep water liepen ze naar de kant. „Het zullen toch geen men seneters zijn", vroeg Flip benauwd. „Want .dan ga ik liever met de dolfijn mee". de Amsterdamsche grachten heeft gemaakt en het Koloniaal museum heeft bezocht. Dit laatste was zeer leerzaam: vooral de jongens toonden veel belangstelling. Van Amsterdam werd de terugtocht aan vaard via Haarlem, waar onderweg, te Halfweg nog een speeltuin werd bezocht, hetgeen door de jeugd, die nog niet veel gelegenheid had gehad om eens lekker te ravotten, zeer op prys werd gesteld. Vanaf Alkmaar gingen de drie bussen gezamen lijk op Zuidscherwoude aan, waar het ge zelschap aan het Zuideinde der gemeente door de fanfare-corps Kunst na Arbeid werd opgewacht waarna de traditioneele intocht met muziek voorop velen naar bui ten lokte, zoodat het een drukte van belang was. Het schoolfeest is ook dit jaar weer uit stekend geslaagd. Ongevallen op het strand. Gistermiddag kwam een jongen by het baden in aanraking met een vergiftigde zeekwal. Het gevolg was dat de jongeman bloedvergiftiging kreeg en vreeselijke pij nen moest doorstaan. Tegelijkertijd waren eenige meisje op het strand aan het stoeien. Een der meisjes moet daarby zoo ongelukkig zijn gevallen dat zij een bloeduitstorting kreeg, De heer J. Strijker uit Oldenbroek is dit jaar voor de veertigste maal in dienst als grasmaaier en hulp in den hooi bouw bij de familie G. Kieft, alhier. Been gebroken. De heer P. Blom, in vasten dienst bij den polder „de Schermer", had Zaterdag morgen bij het opruimen van een boom het ongeluk zoodanig te vallen, dat hij een been brak. Hij is naar het ziekenhuis te Alkmaar overgebracht. Werk opgedragen. Behoudens hoogere goedkeuring is door Dijkgraaf en Heemraden van den Noord- eindermeer aan den heer J, Ooms te Aven- horn opgedragen het verbeteren van den weg van Grootschermer, tot aan Noordeinde van Graft voor een bedrag van byna 7300. •SLuckUuitut ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen was Zondag: uitreis: „Oehoe" te Basra, „Nandoe" te Bandoeng, „Torenvalk" te Rangoon. Thuisreis: „Reiger" te Rangoon, „Ibis" te Bazra, „Valk" landde om 15.26 uur op Schip hol. ERNSTIG VLIEGONGELUK IN COLUMBIA. 27 dooden, 130 gewonden. Tijdens" een parade van militaire vlieg tuigen te Bogota, is een militair vliegtuig tegen 'n tribune gebotst en tusschen de toe schouwers gevallen. Het toestel vloog in brand. 33 Personen werden gedood, 130 ge wond. De onlangs gekozen president Santos, is ter nauwernood aan den dood ontsnapt, het had weinig gescheeld of het vliegtuig was tegen de tribune gebotst waar hij plaats genomen.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 7