WW SPORT EN WEDSTRIJDEN. fBuiteHlcutd RIN DERDE BLAD; Kioekiang in brand. Val van Hankau niet aanstaande Draverijen Kennemer Sportclub. Tornado boven New-York. Groot aantal ongelukken. Begrafenis Koningin Maria. Nieuws in 't kort. DE RONDE VAN FRANKRIJK Bartali weerstreeft feilen Belgischen aanval. Hopelooze situatie der Nederlanders z w e m m e n Ernstig spoorwegongeluk in oeigie wordt geraamd Alleen reeds in het slot van Eaniae dooden en gewonden Vizille, waar de president der republiek bin- v- inaanir van nenkort eenige dagen zal doorbrengen, zijn Zondagmorgen is by den meer dan 400 vensters vernield. De te velde het station te Sint Truiden (België) een staande ^gst is vrijwel verloren. Na de ernstig spoorwegongeluk ontstaan. Door bagei vergrootte een slagregen het onheil, nog niet opgehelderde oorzaak ont- Zuivering in Palestina. - Op het oogen- snoorde het eerste rijtuig van een per- blik worden in het gebied van Tulkarem, v Nabloes en Jenin politieoperaties op groote sonentrein. venuetterd schaal gehouden met het doel de streek van Het rytuig werd geheel verple v€rdachte elementen te zuiveren. Zestien- Volgens de eerste gegevens vielen honderd personen zyn gearresteerd, waar vijf dooden en werden talryke personen van het meerendeel afkomstig was uit an- De Europeesche kampioen schappen te Londen. De Nederlandsche ploeg samengesteld. Kioekiang staat op het oogenblik in het middelpunt der militaire verrichtin gen. Groote stadsdeelen zijn in vlam men gehuld. Men vermoedt, dat de branden door de Chineezen zelf zijn ge sticht. De Japanners hebben de mijnen in den Jangtse reeds zoover opgeruimd, dat hun schepen Kioekiang weer kun nen bereiken. ALKMAARSCHE COURANT VAN MAANDAG 25 JULI 1938. men groot gevaar kou te vatten. Maar T A SLETTEN helpen dadelijk. Hel »8opc*«.kruis waarborgt klo uitstekende werking nonschadelijkheid. De trein van kwart voor negen, die uit anden kwam, zou het station van Sint Trrnden binnenrijden en daartoe het derde practisch gebroken zijn. De Chineezen vei--1 ff001- nemen- om aan het perron te stoppen, wachten elk oogenblik een gecombineerden °e loc°motief, de tender en de beide eerste Japanschen aanval van leger en marine, derdf klasse rijtuigen volgden den wissel- gewonnen door Claudy O., die welverdiend Volgens Japansche fronbberichten zou de Cineesche tegenstand ten oosten der stad Paarden Ondanks het prachtige weer gisteren, kon er toch door de Kennemer Sportclub weer geen financieel succes geboekt worden, daar voor was de opkomst der paarden te klein en de belangstelling van het publiek te ge ring. Het programma telde vijf nummers, waar onder vier langebaandraverijen. De prijzen- draverij 4e klasse over een afstand van 1700 meter werd uit een veld van tien paarden de. De plaats van het ongeluk bevond zich op slechts 100 meter afstand van het station, zoodat spoedig hulpverleening was geor- waardoor niet slechts de weg naar Hankau,' I stand' P1°tseling gleed het derde rijtuig doch ook naar Nantsjang geopend zou wor-1 d® rails, raakte een seinpaal, die om- den. Na de inneming van Kioekiang wordt ™el en die het rijtuig letterlijk verpletter- een algemeene aanval op Hankau uit drie richtingen verwacht. Het tempo der krijgs verrichtingen wordt echter vertraagd door de vochtige zomerwarmte. Hier en daar be- daagt de temperatuur 105 gr. De inneming van Hankau kan dan ook niet eerder ver wacht worden dan op zijn vroegst eind Sep tember. Tsjiang Kai-sjek veroordeelt. „Nooit zijn de gewone regels der mensche- lijkheid zoo miskend als thans", aldus ver klaarde maarschalk Tsjiang Kai-sjek, de Chineesche generalissimus, in een te Hankau gehouden redevoering. „De openlijke veroordeeling van hun daden door de wereld-opinie heeft niet den minsten indruk op de Japansche bevelheb- gers gemaakt", zoo vervolgde de maarschalk. „De Chineesche militaire vliegtuigen zouden gemakkelijk hun weg kunnen vinden naar de volkrijke Japansche steden, maar in plaats van dood te zaaien onder de Japan sche bevolking, hebben wij als represaille geprefereerd een waarschuwing in den vorm van pamfletten. Wij zullen den code eener ridderlijke oorlogsvoering blijven volgen. Bandeloosheid en vandalisme zijn onze ge zworen vijanden' De Chineesche bladen eischen de bijeen roeping eener internationale conferentie om het lijden van het Chineesche volk te ver zachten. Sinds verleden jaar Juli hebben 16.710 Japansche vliegtuigen 2472 aanvallen op Chineesche steden verricht, in 16 provin cies. Hierbij zijn 16.532 burgers gedood en 21.752 gewond. Beroemde Chineesche tempelstad geteisterd. Een watersnood van ongewone afmeting heeft de beroemde Chineesche tempelstad Jehol geteisterd. Dagenlange regenbuien hebben de volkomen uitgedroogde rivier Woelien in een ruim 6 meter breeden stroom veranderd. Het water is door de dijken ge broken en heeft het westelijk deel der stad overstroomd. Het beroemde zomerpaleis is zwaar beschadigd en de groote stalen brug tusschen Jehol en Koepeikoe, op het spoor wegtraject Jehol—Peiping, is weggeslagen. Het treinverkeer is stilgelegd. Hoeveel men' schenlevens verloren zijn gegaan, is nog niet bekend. als eerste door de finish ging en een K.M.- tijd toonde van 1.33.5. Behalve Amiëns II speelde geen der overige paarden een rol van beteekenis. Verrassend was de heatpry- zendraverij le klasse, omdat er na drie heats slechts één paard voor de beslissing overbleef en deze draver dus zonder strijd ganiseerd. Om half elf had men reeds vijf in de finale den eersten en eenigen prijs won. lijken uit de puinen geborgen, evenals en- Xerxes won met gemak de eerste heat in kele gewonden. Het verluidt, 'dat zich nog 1.26.5 K.M.-tijd en het leek er op of meerdere vijf reizigers onder de brokstukken van het rijtuig zouden bevinden. Een speciale kraanwagen met talrijke ingenieurs is -uit Brussel aangekomen. De slachtoffers zijn voor het meerendeel af komstig uit Velm—Lez St. Truiden. Boven New York en omgeving heeft zich Zondag een geweldig noodweer ontlast, gepaard gaande met zwaren regenval en buitengewoon feilen wind. Huizen en bruggen werden vernield, boomen ontworteld, wegen beschadigd, verbindingen afgesneden. De schade, die werd aangericht, wordt geraamd op verscheidene millioenen dollars. Een bombardementsvliegtuig, dat door den tornado verrast werd, is neergestort bij Woodbridge in Connecticut. Drie perso nen vonden daarbij den dood. De chauffeur van een autobus verloor de macht over zijn stuur en reed den wagen te pletter tegen een borstwering nabij New Jersey. Hierbij werd een persoon gedood, terwijl negen personen gewond werden. Nabij Yonkers ontstond tengevolge van een grondverschui ving een treinongeluk, waarbij veertien reizigers gewond werden. Talrijke plaatsjes in de omgeving van New York werden overstroomd. In Zuid-West-Texas zijn talrijke rivieren buiten hun oevers getreden, waardoor een terrein met een oppervlakte van 8000 K.m.2 vernield werd. Twee personen kwamen om, 500 personen zijn dakloos geworden, Zondagmorgen is het eerste gedeelte vol trokken van de teraardebestellingsplechtig heid voor koningin Maria, waaraan werd deelgenomen door vertegenwoordigers van de regeeringen van alle Europeesche landen, van de verschillende hoven en van de be volking. In den loop van den nacht was het stoffelijk overschot overgebracht naar het koninklijk paleis, waar het in de troonzaal werd opgesteld. Om negen uur stelden de voornaamste delegaties zich in die zaal op, hofdignitarissen, buitengewone ambassa deurs, leden der regeering etc. Koning Carol werd bij zijn binnenkomst gevolgd door aartshertog Anton van Habsburg, ex- prins Nicolaas, grootvorst Michael, prins Frederik von Hohenzollern, den hertog van Kent, prins Paul, prins Cyril, groothertog Dimitri, hertog Louis Cornet de Ways. Daar op volgde de orthodoxe geestelijkheid. Na een godsdienstige plechtigheid tilden officieren der huzaren de kist op hun schou ders en plaatsten deze op het affuit van een kanon, bespannen met zes paarden. Enkele minuten voor 12 uur kwam de stoet bij het station aan, vanwaar een spe ciale trein met het stoffelijk overschot, de koninklijke familie en de gedelegeerden om 12 uur precies vertrok naar Curtea de Arges. Groote brand in Fransche haven. - Za terdagmiddag heeft een groote brand ge woed in de haven van Grevelingen, waarbij een veempakhuis vernield is. Tevens werd een in de nabijheid gelegen conservenfa- briek een prooi der vlammen. De oorzaak van den brand is nog onbekend. De aange richte schade wordt geraamd op 15 tot 20 millioen francs. Zware boschbrand in Britsch Columbia. - Op Vancouver eiland woedt op het oogen blik een der zwaarste boschbranden, welke men ooit heeft medegemaakt. Honderden Engelsche matrozen helpen mede om het vuur te bestrijden, dat de maagdelijke bos- schen aan de Oostkust teistert, en thans ge leidelijk eenige kleine dorpen nadert, welke reeds ernstig in gevaar verkeeren. Naar schatting zijn reeds 40.000 hectaren bosch- grond verwoest. Sommige tolusschers worden van sabotage beschuldigd. Gearresteerd wegens smokkelen van narcotica. - Te Parijs zijn twee personen, Isaac Leifer, een in Amerika genaturali seerde Pool, opperrabbijn van Brooklyn, en de Hongaarsche onderdaan Gottdiener ge arresteerd. Zy zijn op heeterdaad betrapt bij het smokkelen van heroïne, welk verdoo- vend middel zij, verborgen in den band van gebedenboeken, naar Amerika en Palestina verzonden. De boekbinder, die de speciale banden met uitgespaarde holten vervaardigd had, is voorloopig op vrije voeten gelaten. paarden zouden gedistanceerd worden. Doch dit lot trof alleen Barones Hollo. In de twee' de heat was er geen tijdsverschil tusschen Xerxes en Miss Peter Belle, maar de laatste ging met een neuslengte verschil eerder door de finish. Bijna had Xerxes dus in twee heats het geheele nummer gewonnen. Nu kwam in de derde heat Whim opzetten en won na feilen strijd met Welkom van Aduard. Daar Xerxes in de derde heat werd gedistanceerd en Miss Peter Belle en Abdullah Scott wer den ingehouden, bleef voor den eindstrijd alleen Whim over. Deze ging in de vierde en beslissende heat alleen over de baan. De handicap-draverij 3e en 4e klasse werd een nieuw succes voor Claudyo, een paard waar men nog wel meer van zal hooren. 't Is nog zeer onrustig aan de start. Yack won hier den tweeden prijs. De „Zoon van Silladar", gereden door A. Witteveen stelde in de prij zendraverij 2e en 3e klasse niet teleur en behaalde een moei lijke doch mooie overwinning in een K.M.- tijd iets beneden de 1.30. Voor de kortebaandraverij waren maar dertien paarden opgekomen. Lilian W. Ax- worthy, Boschduifje, Xantippe en Zonne bloem V waren de winnaars der vier series en in de finale won Zonnebloem voor Xan tippe. De gedetailleerde uitslagen der verschil lende nummers volgen hieronder: Juliprijs. Prij zendraverij 4e klasse, afstand 1700 meter. Ingeschreven 11 paarden. Niet opgekomen: Alpenist 177 meter. 1. Claudy O., 1680 meter, van G. v. d. Oord te Haarlem mermeer, rijder J. Kruithoff, tijd 2.37 (1.33.5).; 2. Amiens II, 1660 meter, van J. Vrijlandt te Rotterdam, rijder P. van Ben- nekom, tijd 2.37.8. Niet geplaatst: Alma Scott, 1680 meter, in 2.39.2; Auguste Norton, 1680 meter, in 2.40.4; Boschduifje, 1680 meter, in 2.48.2; Ali Har- vester M., 1660 meter, in 2.48.8; Buziau K.W., 1660 meter, in 2.54.2; Zilver Scott, 1700 me ter, in 2.55; Amalia, 1680 meter, in 2.55.8; Zelda Bird, 1700 meter, in 3.03.4. Snelheidsprijs. Heatprijzendraverij, le kl., afstand 1700 meter. Ingeschreven 13 paarden. Niet opgekomen: Zoo Doorlooper, 1700 me ter; Zoon van David Guy, 1700 meter; Prin- cess, 1740 meter; Senator Bedell, 1740 meter; Hanover Busybody, 1740 en Hanover Peters, 1780 meter. le heat, 7 paarden: 1. Xerxes, 1700 meter, van T. Schoenmaker te Wormer, rijder R. v. Wieringen, tijd 2.27 (1.26.5); 2e, 3e enz. Ab dullah Scott, 1700 meter, in 2.29.2; Miss Peter Belle, 1760 meter, in 2.32.4; Welkom van Aduard, 1720 meter, in 2.32.6; Whim, 1760 meter, in 2.33; Freckless, 1740 meter, in 2.33.6; Barones Hallo, 1720 meter, in 2.35. Gedistanceerd Barones Hollo. 2e heat, 6 paarden: 1. Miss Peter Belle, 1760 meter, van J. Vanderweghe te Olsene (België), rijder W. H. Geersen, tijd 2.30.6 (1.25.5); 2e, 3e enz.: Xerxes, 1700 meter, in 2.30.6; Welkom van Aduard, 1720 meter, in 2.33.2; Abdullah Scott, 1700 meter, in 2.33.4; Whim, 1760 meter, in 2.33.6; Freckless, 1740 meter, in 2.50.2. Gedistanceerd Freckless. 3e heat, 5 paarden. 1. Whim, 1760 meter, van Stal Good Luck, rijder J. M. v. d. Berg, tijd 2.32.6 (1.26.6); 2e en 3e: Welkom van Aduard, 1720 meter, in 2.35.2 en Xerxes, 1700 meter, in 2.41.2. Gedistanceerd Xerxes. Ingehouden Abdul lah Scott en Miss Peter Belle. 4e en beslissende heat, 1 paard: Whim ging alleen over de baan. Bergenprijs, handicap-dravery 3e en 4e klasse, afstand 2000 meter. Ingeschreven 7 paarden. Niet opgekomen: Willy Queteville, 2040 meter en Y Zelda Peter, 2060 meter. 1. Claudy O., 2020 meter, van G. v. d. Oord te Haarlemmermeer, rijder J. Kruit hoff, tijd 3.11 (1.34.6); 2. Yack, 2040 meter, van G. Visser te Sint Maartensbrug, rijder J. Witteveen, tijd 3.11.8. Niet geplaatst: Astra Scott, .2020 meter, in 3.19.4 en Zilver Scott, 2000 meter, in 3.22.2. Ingehouden Auguste Norton. Heilooërprijs. Prij zendraverij 2e en 3e kl., afstand 2000 meter. Ingeschreven 7 paarden. Niet opgekomen: Bleriot, 2020 meter. 1. Zoon van Silladar, 2020 meter, van J. A. Mooy te Wieringerwaard, rijder A. Witte veen, tijd 3.01.2 (1.29.7); 2. Y Kemel, 2020 meter, van J. Haan Jr. te Wijde Wormer, rijder J. Vergaai, tijd 3.01.4. Niet geplaatst: Zoo Doorlooper, 2040 me ter, in 3.02.4; Zampa N.Z-, 2020 meter, in 3.02.8; Zwaluw E, 2000 meter, in 3.05.2; Akron B., 2000 meter, in 3.06.2. Kortebaanprijs. Draverij korte baan. Max. afstand 790 meter. Ingeschreven 14 paarden. Niet opgekomen Willy Queteville, 760 M. le serie: Lilian W. Axworthy, 760 meter; Xerxes, 760 meter, Buziau K.W., 710 meter; Fatima, 790 meter: 1. Lilian W. Axworthy, tijd 1.04.6. 2e serie: Yack, 730 meter, Abdullah Scott, 760 meter; Boschduifje, 710 meter. 1. Boschduifje, tijd 1.08.4. 3e serie: Amalia, 720 meter; Xantippe, 740 meter; Quita, 780 meter. 1. Xantippe, tijd 1.05. 4e serie: Maya Toddington, 760 meter; Zonnebloem V, 740 meter; W. Pretosia, 760 meter. 1. Zonnebloem V, tijd 1.04.6. Finale: 1. Zonnebloem V, 740 meter, van J. de Vlieger te N.-Vennep, rijder eigenaar, tijd l.Qp; 2. Xantippe, 740 meter, van J. Spaans te Heiloo, rijder R. van Wieringen; 3. Lilian W. Axworthy, 760 meter, van Stal Good Luck, rijder J. M. v. d. Berg. Voetbal ZOMERVOETBAL. De Gemeentereiniging organiseert weer bekerwedstrijden op het Sportpark. Woens dagavond zal de eerste wedstrijd gespeeld worden tegen de scheidsrechters, die het vorig jaar den beker wonnen. Men is dus verzekerd van een spannenden wedstrijd, want de Reiniging zal haar uiterste best doen, om den beker weer te heroveren. Wandelen DE VIERDAAGSCHE De heeren C. M. de Vet en J. Fernee van de wandelsportvereeniging De Kaaskoppen en de heer J. Heidentryk van de A.P.S.V. zyn wederom naar Nijmegen vertrokken, om deel te nemen aan de Vierdaagsche, de heer Fernee voor de tweede, de twee anderen voor de vijfde maal. Turnen GYMNASTIEKDEMONSTRATIE TE SCHOORL. Op het terrein achter den speeltuin van hotel de Roode Leeuw gaf de gymnastiek- vereeniging Olympia te Schoorl Zondag middag een demonstratie-uitvoering. Vele ingezetenen en talryke gasten woonden 1 deze uitvoering in de openlucht bij. Aardig waren de oefeningen van de jon gens en meisjes, waar enthousiasme en ernst j wel zeer bijzonder was. Ook het knotszwaaien van de dames had bij de toeschouwers weer het verdiende succes. Olympia heeft zeer velen weer een pretti- gen middag gegeven. De uitslag van de vijftiende etappe luidtj 1. Kint (België) 10 uur 52 min. 24 sec.; 2, Lowie (België) 10 uur 52 min. 36 sec.; 3, Bartali (Italië), 4. Cosson (Frankrijk), is, Vissers, 6. S. Maes (België), 7. Vervaecke (België), 8. Fontenay (Frankrijk), allen zelf den tijd; 9. A. Magne (Frankrijk) 11 uur 8 min. 7 sec.; 10. Neuville (België) zelfden tijd; 53. v a n S c h e n d e 1 11 uur 49 min. 44 sec.} 54 ex aequo Middelkamp en Helle mons, beiden 11 uur 49 min. 44 sec. Algemeene rangschikking: 1. Bartali, to- taaltijd 104 uur 48 min. 58 sec.; 2. Vervaecke 105 uur 9 min.; 3. Cosson 105 uur 17 min, 54 sec.; 4. Vissers 105 uur 24 min. 20 sec.; 5, Mathias Clemens 105 uur 31 min. 37 sec.} 6. Vicini 105 uur 41 min. 22 sec.; 8. Magne 105 uur 45 min. 36 sec.; 42. Middelkamp 107 uur 23 min. 29 sec.; 47. Van Schen- d e 1 107 uur 53 in. 42 sec.; 56. H e 11 e m un S 109 uur 34 min. 50 sec. SCHULTE WINT TE PARIJS. De Zaterdagmiddag te Longchamp gehou den wegwedstrijd over 100 K.M. werd ge wonnen door onzen landgenoot Schulte in den tijd van 2 uur 24 min. 19.8 sec. Tweede was Debenne op 400 meter, verder volgden nog Moretti, Bonduel, Theemsche en Noiret. PRONK-EVERS OP DE VEKA-BAAN. Zondagmiddag zyn op de Veka-baan te Amsterdam wedstrijden gehouden, waarvan de uitslagen zyn: individueele wedstrijd over 25 K.M.: 1. Bollee 3 pt., tijd 39 min. 45 sec.; op één ronde 2. Floor, 19 pt.; 3. Muller, 11 pt.; 4. Moen 8 pt.; wedstrijd over 25 K.M. voor amateurs: 1. Spits 36 pt., tijd 37 min. 0.4 sec.; 2. Houtzeel 10 pt.; 3. de Hoog 6 pt.; 4. Vermey 6 pt.; koppelwedstrijd over 60 K.M.:: 1. Evers- Pronk 18 pt., tyd 1 uur 28 min. 32.8 sec.; op één ronde 2. van Breda-Houtzeel 19 pt.; 3 Lodewyks-Griffioen 8 pt.; 4. Tepaske- Kersbergen 4 pt.; op twee ronden: 5. Mensen- Jansen 7 pt. DE FEDERATIE-KAMPIOENSCHAPPEN. Jan Pronk sprintkampioen. De sprintkampioenschappen van de fede ratie van wielerclubs boven het IJ zijn vrij wel een mislukking geworden: slechts dank zij een vijftiental Alkmaarders en eenige renners uit de Zaanstreek kon de wedstrijd op de baan te Assendelft doorgaan. Maar waar bleven de andere renners uit Noordhol land en waar bleven de andere vereenigin- gen, die bij de federatie zijn aangesloten? „Dit is de tweede en laatste keer, dat ik de prijzen uitreik", zei voorzitter Cornelis- sen na afloop en hij vervolgde, dat het fede ratie-bestuur op deze wy'ze niets kan doen. Het moet de belangen van de vereenigingen er. renners behartigen, maar het krijgt totaal geen steun van deze. Wat de wedstrijden zelf betreft, Jan Pronk was zooals verwacht werd, de snelste en hij behaalde dan ook zeer resoluut den titel. De uitslag was: 1. Jan Pronk, 2. P. Evers, 3. J. Boerkoel, 4. Schellingerhout, 5. Schaft. De nieuwelingen reden een 3 K.M. wed strijd met als resultaat: 1. Ottenbros, 2. Bos, 3. Lust, en een afvalwedstrijd met als uit slag: 1. Reek, 2. Ottenbros, 3. Olmen. Pronk probeerde nog zijn baanrecord over een ronde te verbeteren, doch noteerde den zelfden tijd als die, waarop het record stond, n.1. 10.6 sec. Een 50 K.M. wedstrijd moest ontijdig wor den afgelast en wordt hedenavond voort gezet. Wielrennen Cricket DE VIERDE TOETSWEDSTRIJD. Stand na den tweeden dag. Aan het einde van den tweeden dag van den vierden toetswedstryd tusschen Enge land en Australië luidt: eerste innings En geland 223 runs, eerste innings Australië 242 runs. Tweede innings Engeland 49 voor het verlies van geen wickets. Barnett scoorde voor Australië 57 runs, Bradman 103. Bij den lunch was de stand 218 voor 3 wickets in de Australische innings. Beste bowling- cyfers voor Engeland Farnes 4 voor 77. In de tweede innings van Engeland heeft Edrich 25 en Barnett 20 runs, beiden not out, extra's 4. Hier werd de kist opnieuw op een affuit jjij verklaarde in de meening te hebben ver geplaatst om naar de beroemde kapel te worden vervoerd, waarna na de wojwoden van Walachije alle koningen van Roemenië begraven zijn. Overal langs den weg stonden boeren uit de omgeving. Vrouwen knielden by het voorbijgaan van den stoet en van de balkons werden bloemen geworpen. Bij aan- keerd, dat de holten bestemd waren om op gevuld te worden met uit Jeruzalem gebracht „heilig zand". Zware brand op de groentemarkt van Piraeus. - Zaterdag is op de groentemarkt van Piraeus (Griekenland) een zware brand uitgebroken, waardoor het in 1929 gestichte komst in het klooster werd de kist onder een marktgebouw en de omringende opslagplaat- baldakijn geplaatst, waarna de lykdienst een werden vernield De schade aan de ge- tlgd Bom ontploft te Tel-Aviv. - In een auto, welke geparkeerd stond voor een café te Tel- Aviv is een bom ontploft. Zeven menschen werden gewond en moesten in een zieken- huis worden opgenomen. Voorts wordt gemeld, dat het doodvonnis over vijf Arabieren, die veroordeeld waren wegens het vervoer van wapenen, beves- aanvang nam. Na gezang werd de baar door huzaren van het regiment der koningin de crypte binnengedragen, slechts gevolgd door leden van de koninklijke familie. OnderwyJ werden 75 kanonschoten gelost, terwyl de lucht vliegtuigen cirkelden. in bouwen wordt geschat op 40 millioen drach men, terwijl voor zes millioen aan goederen verloren is gegaan. Noodweer in de omgeving van Grenoble. In de omgeving van Vizille hebben onweer en hagelslag aanzinelijke schade aangericht In Rplaië I welke op meer dan twee millioen franc dere streken en geen voldoende redenen kon gewond. Wjssei teruggesprongen? De oorzaken van het spoorwegongeluk zijn nog niet vastgesteld. Volgens hetgeen men reeds heeft kunnen vaststellen, heeft het zich als volgt afgespeeld} opgeven voor het verblijf in dit gebied. De I Arabieren in de oude stad van Jeruzalem zijn bij wijze van protest in staking gegaan. I De Arabische bevolking van Nabloes heeft ygh bij deze beweging aangesloten. Gevecht met roovers in Britsch-Indië. -Driehonderd dacoits (roovers), behoorende tot Waziris en andere stammen in Britsch- Indië, hebben een aanval gedaan op Bannu. Zij bezetten enkele belangrijke punten, o.a. naby de politiepost aan de grens en na een half uur schieten plunderden zij 25 winkels, welke vervolgens in brand werden gestoken. In den loop der gevechten werden 9 perso nen, waaronder 3 dacoits, gedood en 24 ge wond. Een twaalftal dacoits werd gear resteerd. Botsing tusschen trein en autobus. Zondagmiddag is naby Therwil (Zwitser land), aan de lijn door het dal van Birsig, een autobus in botsing gekomen met een trein. Beide vervoermiddelen waren op weg naar Bazel. Vijftien inzittenden der autobus werden min of meer ernstig gewond. De chauffeurs, die eveneens werd gewond, is gearresteerd. Ontploffing in vuurwerkfabriek. - Te Novoli nabij Lecco in Italië is een ontplof fing ontstaan in een vuurwerkfabriek. De fabriek werd geheel vernield. Er vielen drie dooden. In de derde Alpenetappe, welke Za terdag van Briancon naar Aix les Bains leidde over een afstand van 311 K.M., slaagde de drager van de gele trui, Bar tali er in een feilen tegenaanval der Belgen volkomen te weerstaan. Wel speelden de Belgen den hoofdrol, het geen duidelijk blijkt uit het resultaat der etappe, maar Bartali nam de derde plaats in bij aankomst te Aix les Bains zonder noemenswaardigen achterstand op den winnaar Marcel Kint, terwyl zyn groot ste concurrenten nog achter hem eindig den. Vervaecke wist door in de kopgroep te eindigen, de tweede plaats in de alge meene rangschikking te bemachtigen, maar hij blijft nog steeds ongeveer twin tig minuten achter op Bartali. De situatie van de Nederlandsche renners is bijkans hopeloos geworden. Anton van Schendel werd 53ste en kwam met bijna een uur achterstand op den winnaar der etappe, Marcel Kint, te Aix les Bains aan. Tegelijk met hem arriveerden Hellemons en Middel kamp. De achterstand van Hellemons in de algemeene rangschikking is thans bijna vijf uur geworden. Prijzenswaardig is het vol houden van de drie Nederlanders. Zij wil len in ieder geval de ronde uitrijden. Maar de Pyreneeën bracht den eersten klap aan de Hollandsche ploeg toe, waardoor drie ren- Het bestuur van den Koninklijken Neder- landschen Zwembond heeft de volgende ploeg samengesteld, welke zal deelnemen aan de Europeesche kampioenschappen, wel ke van 613 Augustus a.s. te Londen wor den gehouden: Dames: 100 meter borstcrawl: Rie van Veen (R.D. Z.) en Trude Malcorps (B.Z.Z. Zwolle); 400 meter borstcrawl: Rie van Veen en Alie Styl (A.D.Z.); 100 meter rugslag: Cor Kint (Zwemclub Rotterdam) en Ida van Feggelen ('t IJ); 200 meter schoolslag: Jo Waalberg (A.D. Z.) en Dora Heeselaars (O.D.Z.); 4 x 100 meter borstcrawl estafette: Rie van Veen, Trude Malcorps, Alie Styl en Willy den Ouden (R.D.Z.), reserve: G. Sweres (H. D.Z.); schoonspringen: L. Tholen (H.D.Z.) Heeren: 100 M. borstcrawl: K. Hoving (R.C.Z.) en J. C. Scheffer (D.J.K.); 100 meter rugslag: J. C. Scheffer; 200 meter borstcrawl: S. Moolenaar ('t IJ') en D. van der Kuyl (Schiedamsche Z.C.); 1500 meter borstcrawl: S. Moolenaar ('t IJ); 4 x 200 meter borstcrawl estafette: J. C. ners moesten opgeven. De Alpen gaven on- Scheffer, A. Sipkema (D.J.K.), D. van der zen renners den genadestoot. Zy slaagden er niet in hun positie te verbeteren, ondanks moedig ryden, maar schoven steeds meer naar achteren in het klassement. De eenige troost is, dat de ploegen van Zwitserland en Duitschland het er niet veel beter hebben afgebracht. Kuyl, S. Moolenaar en H. Ramack (Rotter- damsche Zwemclub). Op 31 Juli zal te Schiedam worden uitge maakt, welke vier zwemmers naar Londen zullen worden afgevaardigd. Een van dit vijftal zal dus moeten afvallen. Schoonspringen: W. Schatens (A.Z.)

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 9