SPORT EN WEDSTRIJDEN. DE T .T. - RACES TE ASSEN Meier met B.M.W. wint in de zware klasse. DE TOUR DEFRANCE. Van Hamersveld 2e internationaal en kampioen van Nederland. Mellors eerste in de 350 c.c.-klasse. WILLY VAN GENT TWEEDE. De nationale baankampioen' schappen. De wedstrijden van gisteren. DOOR BARTALI GEWONNEN. De laatste dag. België 1ste in landenklassement Magne en Ledurcq doelen de eer der laatste étappe. Om den Davis-beker. DERDE BLAD. ALKMAARSCHE COURANT VAN MAANDAG 1 AUGUSTUS 1938. Motoren Groote verrassingen vielen er Zater dagmiddag tijdens de T.T.-races te Assen niet te noteeren. Dat D.K.W. in de 250 c.c.-klasse zou winnen met haar crack Ewald Kluge als rijder kon men met vrij groote zekerheid voorspellen. Ted Mel lors werd met Velocette eerste in de 350 c.c.-klasse en ook dit behoefde wei nig verwondering te wekken, daar deze renner algemeen als favoriet was aan gemerkt. De groote strijd tusschen B.M. W. en en Gilera, voor het eerst op het circuit van Drente gestreden, is beslist ten gunste van het Duitsche merk. Zijn „Opperstalmeester" Meier, die dit jaar wel buitengewoon op dreef is, won .net groo- ten voorsprong, nadat Serafini met Gile ra door een val uitgeschakeld was voor de eerste plaats. Wat de Nederlandsche deelnemers betreft, van Dinter werd kampioen in de lichte klasse na een uitstekende koers, terwijl Willy van Gent met Velocette heeft moeten vech ten voor de tweede plaats in de midden klasse. Hij behaalde het kampioenschap op zeer eervolle wijze en om in dit veld als tweede te eindigen achter Mellors wijst toch wel op het feit, dat onze renners qua capaci teiten heusch niet voor de buitenlanders be hoeven onder te doen. Maar het materiaal, waarover zij de beschikking hebben, of dat hun ter beschikking wordt gesteld, is nu eenmaal niet zoo fün afgestemd als de offi- cieele fabrieksmachines. Tenslotte werd Bertus van Hamersveld tweede in de zware klasse, achter Meier, maar vóór Serafini. En ook op dit kampioenschap mag onze land genoot ongetwijfeld trotsch zijn. Wanneer wij nu een overzicht geven van wat er al zoo te zien is geweest in Assen, dan moeten wij in de eerste plaats consta- teeren, dat D.K.W. in de 250 c.c.-klasse ab soluut domineerde. Eigenlijk is dat niets bij zonders, maar we willen er nog eens in het bijzonder den nadruk op leggen. Van 1934 tot en met dit jaar was het steeds D.K.W., die in de lichte klasse won, waarbij de ge middelde snelheid werd opgevoerd van 116 K.M. in 1934 tot 128 K.M. in den wedstrijd van Zaterdag, Winkler, de vroegere kopman van D.K.W., gaf in de 6e ronde op. Hij moest tusschen Hooghalen en Laaghalerveen repa- reeren en verdween kort daarna van het circuit. Maar zijn merkgenoot Kluge reed zoo onweerstaanbaar aan dep kop, dat er geen twijfel meer mogelijk was, wie winnaar zou zijn. Als men de uitslagenlijst nader be schouwt constateert men, dat het steeds D. K.W. is, die domineert. Het was jammer, dat van Dinter zijn fraaie derde plaats, welke hij aanvankelijk had ingenomen, niet heeft kunnen behouden. Hij joeg prachtig achter Kluge en diens stalgenoot Petruschke aan, maar na de 8e ronde, toen hij getankt had wilde zijn motor niet direct meer aanslaan, waardoor kostbare seconden verloren gingen. Hij verloor twee plaatsen, maar slaagde er tenslotte nog in de vierde plaats te bezetten. De kampioen van het vorig jaar, Lo Simons, moest er met Excelsior na 5 ronden de 250 machines reden 14 ronden en in totaal 231.5 K.M. reeds uitscheiden. Hij stond toen met een defecte ketting aan den ouden tol. Wat overigens bij de D.K.W. speciaal op viel was de prachtige organisatie, welke men bij deze wedstrijden overigens in het ge heel geen uitzondering in elkaar had ge zet. Toen Kluge zoo ver voor was, dat hij niet meer bedreigd kon worden, werd hem duidelijk gemaakt, dat hij niet alles uit zijn machine behoefde te halen. Recordtijden zouden er dan ook niet meer gemaakt wor den. Kluge reed op zekerheid, de overwin ning moest veilig zijn, daar ging het in de eerste plaats om. Dat hij niettemin op zeer gemakkelijke en royale wijze het gemiddel de in deze klasse heet verbeterd, pleit voor rijder, machine en organisatie. Over organi satie gesproken: het tanken van Kluge ge schiedde in een luttel aantal seconden, rus tig, met overleg, niets werd over het hoofd gezien en toch gebeurde dat in een record- tempo. De 350-ers. Domineerde D.K.W. in de kleine klasse, Velocette overheerschte bij de 350-ers. De eerste drie plaatsen werden door dit merk bezet, waarbij Mellors als het ware een de monstratie met zijn machine gaf, hoe men in volle racesnelheid op volkomen betrouw bare wijze over 't circuit kan rijden. De En- gelschman liep snel uit en verkreeg weldra een dergelijken voorsprong, dat hij niet meer kon worden ingehaald. Want de D.K.W.-ma- chine van Wünsche verdween in de zesde ronde en daarna was er van concurrentie geen sprake meer. Mellors draaide in de 3e ronde den snelsten tijd, n.1. 7 min. 11.2 sec. (gem. 138.1 K.M.) hetgeen overigens geen nieuw record beteekende, Willy van Gent heeft op prachtige wijze den strijd met Po- kora (Norton), winnaar van Francorchamps, gevoerd en aan het einde moest ook Binder er aan gelooven. De grooten. Zooals wij reeds lieten uitkomen ging de strijd in de zware klasse uitsluitend tusschen B.M.W. en Gilera. Bij B.M.W. staakte een der officieele fabrieksmachines vrij spoedig den strijd. Kraus voelde zich n.1. minder goed en het was begrijpelijk, dat hij ten slotte maar van het circuit verdween. Een renner kan, indien zijn physieke conditie niet volkomen in orde is geen topprestaties leve ren. Zoo moest Meier, die overigens na een fel duel met Gilera vrij spoedig de leiding had genomen, het alleen opnemen tegen de overige concurrenten, doch hij werd daarbi uitstekend gesteund door onzen landgenoot van Hamersveld, die een trainings-B.M.W. reed en op tactische wijze zijn kansen ver dedigde. Serafini kwam in de 6e ronde ten val. Bij Hooghalen ging hij, toen hij voortdu rend opgejaagd werd door van Hamersveld uit den bocht. De renner mankeerde niets, maar het stuur van zijn machine was krom en zijn voetschakeling verbogen. Hij had bi de pits geruimen tijd noodig om de schade in zooverre te herstellen, dat hij weer met eenige kans op een goede plaats den strijd verder kon voortzetten. Alleen Meier en van Hamersveld lagen na 6 ronden voor hem en juist toen hij weer zijn machine besteeg vloog de Zwitsersche kampioen Cordey hem voorbij. Ruim vier minuten had hij bij de pits staan repareeren en slechts 1 deelnemer was hem in dien tusschentijd voorbijgegaan, wel een bewijs, dat het drietal Meier, van Hamersveld en Serafini met enormen voor sprong op de overige rijders in de koers la gen. Dat Serafini gevallen is zal wel gekomen zijn door het feit, dat de Italiaan voor de eerste maal dit circuit reed en dus geenszins met die zekerheid en dat volle vertrouwen door de bochten ging als de rou tinerijders, die zoovele malen te Assen aan den start zijn geweest. Op de rechte einden ging de machine snel genoeg, maar in de bochten verloor Serafini veel terrein. Ook in deze klasse werd geen record ver beterd. Meier maakte den besten rondetijd van 6 min. 31 sec. (gem. 152.1 K.M.), hetgeen iets beneden het record van Karl Gall van het vorig jaar ligt. Na het tanken er waren toen tien van de twintig ronden gereden, waarbij de totaal afstand 330.7 K.M. bedroeg had Meier 1 minuut voorsprong op van Hamersveld, een tijdsverschil, dat vrijwel voortdurend in het verdere verloop van den strijd gehandhaafd bleef. Meier en von Hamersveld bleven met constante snelheid doordraaien, terwijl Se rafini tenslotte precies 1 ronde achter ge raakte, hetgeen ongeveer 6 34 minuut betee kende. De snelste tijd van v. Hamersveld werd in de derde ronde gemaakt, n.1. 6 min. 36.6 sec. (gem. uursnelheid 150.2 K.M.), een snelheid, welke nog nimmer door een Nederlandschen renner in een officieelen wedstrijd werd bereikt. Want dat wil zeggen, dat van Ha mersveld op sommige rechte einden een snelheid van 200 K.M. heeft moeten halen, een fantastisch getal, dat men eigenlijk tot de onmogelijkheden had gerekend. Dat deze snelheden bereikt kunnen worden is voor een groot deel ook te danken aan den uitstekenden staat, waarin het circuit ook nu verkeerde. Ook de veiligheidsmaat regelen lieten niets te wenschen over. Dat in de morgenuren een ongeval gebeurde moge minder aangenaam zijn geweest, men heeft echter te bedenken, dat het hier een rijder betrof, die nog niet die onontbeerlijke rou tine heeft, welke voor dergelijke snelle cir cuits een eerste vereischte mag worden ge noemd. Maar daarnaast dient met groote erkentelijkheid te worden gememoreerd, dal de groote en stevige afrastering de won derlijke vlucht de machine van Knij- nenburg maakte enkele salto's door de lucht van de losgelaten motor gebro ken heeft, waardoor een en ander gelukkig minder ernstige gevolgen heeft gehad dan gevreesd werd. Overigens zijn ook de na tionale races, welke in de morgenuren wer den gehouden en waarvan wij Zaterdag reeds melding maakte, een volledig succes geweest, waarvan een herhaling by voor baat vaststaat. Kluge wint in de 250 c.c.-klasse. Na een weinig spannenden strijd is de Duitsche D.K.W.-rijder Kluge winnaar ge worden in de 250 c.c.-klasse in een tijd van 1 uur 48 min. 28.4 sec., over 14 ronden (231 K.M.) Zijn gemiddelde uursnelheid was 1?8.2 K.M., hetgeen een nieuw klasserecord be- teekent. Tweede werd zijn merkgenoot Pe truschke in 1 uur 49 min. 28.2 sec. en derde Gablenz eveneens op D.K.W. De achter stand van Gablenz was een ronde. Vierde werd onze landgenoot van Dinter met D.K.W. op ruim een ronde. Van Dinter was de eerste en tevens de eenige Neder lander die den wedstrijd uitreed, zoodat hij het Nederlandsch kampioenschap in deze klasse behaalde. De snelste rondetijd werd door Kluge ge maakt met 7 min. 31.4 sec., zijnde een gemid delde van 131.8 K.M. De uitslagen van de middagraces. Einduitslag 500 c.c.M.-klasse: 1. G. Meier, Duitschland, B.M.W., 2 uur 14 min. 34 sec., gem. uursnelheid 147)4 K.M.; 2. A. P. van Hamersveld, Nederland, B.M.W., 2 uur 15. min. 51 sec., gem. 145.9 K.M.; 3. D. Serafini, Italië, Gilera, op 1 ronde; 4. F. Vaassen, Duitschland, Norton, op 2 ronden; 5. N. B. Pope, Engeland, Norton, op 2 ronden; 6. T. Zwolle, Nederland, Norton, op 2 r<nden. De snelste ronde werd gereden door G. Meier, Duitschland, op B.M.W. in de 5e ron de in 6 min. 31 sec., gem. 152.1 K.M. De snel ste Hollander was A. P. van Hamersveld, tijd in de derde ronde 6 min. 36.6 sec., gem uur snelheid 150.2 K.M. 350 c.c.M.: 1. E. Mellors, Engeland, Velo cette, 2 uur 14 in. 40.6 sec., gem. 132.7 K.M.; 2. Van Gent, Nederland, Velocette, uur 21 min. 44 sec., gem. 125.9 K.M.; 3. F. J. Binder, Duitschland, Velocette, 143 min. 13.6 sec., gem. 124.7 K.M.; 4. Pokora, Duitschland, Norton, 1 ronde; G. Haenni, Zwitserland, Norton, 1 ronde; 6. Sorensen, Denemarken, Excelsior, 1 ronde; 7. P. van Wijngaarden, Nederland, Norton. De snelste ronde werd gemaakt door E. Mellors (Engeland) op Velocette in de derde ronde. Tijd 7 min. 11.2 sec., gem. 138.1 K.M.; de snelste Hollander was Willy van Gent (Nederlander) op Velocette, in de 4e ronde in 7 min. 37.6 sec., gem. 130.2 K.M. Wielrennen. Spannende volging. ritten in de achte- Op de Stadionbaan te Amsterdam is Zaterdag een aanvang gemaakt met de voorwedstrdden der nationale kampioen schappen. In de sprint voor amateurs vielen geen verrassingen te noteeren. Van der Vijver schakelde in de halve finale Smits uit, terwijl Ooms van D e r k s e n won. Bij de onaf hankelij ken plaatste Peperkamp, eerst kortgeleden naar deze categorie over gegaan, zich in den eindstrijd, overigens wel een bewijs, dat er bij de onafhanke- lijken gebrek is aan jonge goede krachten. Bij de profs sloeg van Vliet in de halve finale Pijnenburg, terwijl Kremers van Van der Linden won. Buitengewoon belangwekkend waren de ritten voor de achtervolging. De strijd tusschen den kampioen van het vorig jaar, Slaats en Groene wegen was zeer fel. Laatgenoemde lag steeds iets achter, doch door een formidabelen eindspurt in de laatste twee ronden, wist hij den strijd te zijnen gunste te beslissen. Ook de ontmoe ting tusschen Schulte en Pellenaars was zeer spannend. Pellenaars verkocht zijn huid zoo duur mogelijk, zoo duur zelfs, dat Schulte slechts met één meter verschil heeft kunnen winnen. Dit geschiedde in de kwarteindstrijden. Ook Pijnenburg en Klink, de ontdekking van het vorig jaar, wisten zich voor de halve eind strijden te klasseeren. De belangrijkste uitslagen luiden: Kampioenschap sprint amateurs over 500 Meter: Winnaars series: Ooms, Derksen, de Heus, Kropman, van de Vijver en B. Leene. Finale herkansingsritten: 1. Smits, 2. Groot. Kwart-finales: le serie: 1. Ooms, 2. De Heus. 2e serie: 1. Derksen, 2. Groot. 3e serie: 1. Smits, 2. Kropman. 4e serie: 1. v. d. Vijver, 2. B. Leene. Halve finales: le serie: 1. v. d. Vijver, 2. Smits, 2e serie: 1. Ooms, 2. Derksen. Kampioenschap sprint onaf- hankelijken over 500 meter. Winnaars series: Van Rossum, te Loo, Peperkamp, van Rijn, Herbershoff en Kuipers. Halve finales: le serie: 1. van Rossum, 2. Herbershoff. 2e serie: 1. Peperkamp, 2. te Loo. Kampioenschap sprint profes sionals over 500 meter. Winnaars series van Vliet, van der Linden, Kremers. Finale herkansingsritten: 1. Pijnenburg, 2. Bakker. Halve finales: le serie: 1. van Vliet, 2. Pijnenburg, 2e serie: 1. Kremers, 2. van der Linden. Kampioenschap achtervolging professionals over maximum 5 K.M. le serie: 1. Pellenaars, 6 min. 35 sec., 2 van Hout 6 min. 36 1/5 sec.; 2e serie: 1. Groenewegen, 6 min. 29 1/5 sec., 2. van Nek 6 min. 38 sec.; 3e serie: 1. Klink, 6 min. 30 sec., 2. Kremers, 6 min. 37 3/5 sec.; 4e serie: 1. Savelsberg, 6 min. 35 3/5 sec., 2. van Schijndel, 6 min. 35 4/5 sec.; 5e serie: 1. Pijnenburg, 6 min. 41 sec., 2. de Boer, 6 min. 43 1/5 sec.; 6e serie: 1. Slaats, 6 min. 37 2/5 sec., 2. v. d. Broek, 6 min. 50 1/5 sec.; 7e serie: 1. Schulte, 6 min. 53 4/5 sec., 2. Bakker, opgegeven. Kwart-finales: le serie: 1. Klink, 6 min. 39 1/5 sec., 2. van Schijndel, 6 min. 50 sec.; 2e serie: Groenewegen, 6 min. 27 3/5 sec., 2. Slaats, 6 min. 28 4/5 sec.; 3e serie: 1. Pijnenburg, 6 min. 36 3*5 sec., 2. Savelsberg, 6 min. 45 sec.; 4e serie: 1. Schulte, 6 min. 311/5 sec., 2. Pellenaars, 6 min. 31 2/5 sec. Van Vliet algemeen kampioen. Ooms en Peperkamp titelhouders bij amateurs en onafhankeüjken. Pijnenburg kampioen achtervolging. In de Zondagmiddag voortgezette natio nale kampioenschappen vielen bij de sprin ters resultaten te noteeren, welke volkomen in de lijn der verwachtingen lagen. Ooms prolongeerde zijn kampioenschap bij de ama teurs, Peperkwam kwam, zag en overwon bij de onaf hankelij ken, terwijl van Vliet zonder eenigen strijd den proftitel won. Dat van Vliet ten slotte tegen Ooms en Peperkamp ook het algemeen kampioenschap van Ne derland behaalde, zonder noemenswaardigen tegenstand te ondervinden, was ook al een normaal resultaat. Hoe geheel anders verliepen de achtervol gingen. De beide favorieten, Schulte en Groe newegen verloren. Pijnenburg en Klink, de populaire renner uit den kop van Noord holland kwamen in de finale. Peperkamp had drie ritten noodig om van Rossum te slaan. Onlangs heeft Peperkamp de rijen der amateurs verlaten om zijn kans in de categorie der onafhankelijken te pro- beeren. Veel moeite heeft hij niet gehad om de finale te winnen, al bood v. Rossum kra- nigen tegenstand. Van Vliet behoefde slechts te „wandelen" om den titel bij de beroepsrenners te beha len. Eerst in de matches tegen Ooms en Peper kamp voor het algemeen kampioenschap be hoefde Van Vliet er een werkelijk sprintje van te maken. Van Peperkamp won hy ge makkelijk en aan Ooms liet hij zien, wat snelheid eigenlijk is. Een verkeerde versnelling, De jury had de halve eindstrijden der ach tervolging zoo ingedeeld, dat Schulte tegen Klink reed en Pijnenburg tegen Groene wegen. Algemeen werd verwacht, dat Groe newegen, die Zaterdag van Slaats had ge wonnen, ook Pijnenburg zou slaan. Maar Groenewegen had een verkeerde, n.1. te groote versnelling opgezet, waarmede hij niet vooruit kon komen. In de voorlaatste ronde stapte Groenewe gen, volkomen uitgereden, af. Op dat mo ment lag hij trouwens zeker 20 meter achter, Twee maal moest de poursuite tusschen Schulte en Klink worden afgebeld, wegens een lekken band van Klink. In de derde poging nam Klink de leiding. Langzaam maar zeker liep de Noordhollan der uit en won tenslotte met 15 meter. De finale tusschen Pijnenburg en Klink was niet zoo spannend als men verwacht had. Klink bezat niet het uithoudingsvermo gen om er voor de tweede maal zoo'n formi dabelen rit uit te gooien. Pijnenburg won in 6 min. 30.8 sec. Het was anders wel merkwaardig, dat Groenewe gen opnieuw den besten tijd van den dag maakte. Hij sloeg voor de derde plaats Schulte op fraaie wijze, waarby hij in de laatste ronde er nog een prachige sprint uithaalde in 6 m. 28.8 sec. Finale kampioenschap sprint amateurs over 500 meter. le rit: 1. Ooms, tijd laatste 200 meter 13 sec.; 2. van der Vijver; 2e rit: 1. Ooms, tijd 13 sec.; 2. van der Vij ver. Om den derden prijs: le rit: Derksen, tijd 13 sec.; 2. Smits; 2e rit: 1. D e r k s e n, tijd 13.2 sec.; 2. Smits Einduitslag: 1. Ooms (kampioen van Nederland); 2. v. d. Vijver, 3. Derksen. Finale kampioenschap sprint onafhan kelijken over 500 meter. 1. Peperkamp (kampioen van Nederland); Kremers; 3. van der Linden. Kampioenschap achtervolging profes sionals over maximum 5 K.M. Halve finales: le serie: 1. Pijnenburg, tijd 6 min. 29.6 sec.; 2. Groenewegen (opgege^ ven); 2e serie: 1. Klink, tijd 6 min. 32.6 sec.; 2. Schulte; om den 3en prijs: 1. Groenewegen, tijd 6 min. 28.8 sec.; 2. Schulte. Finale: 1. Pijnenburg (kampioen van Ne derland) tijd 30.8 sec.; 2. Klink, tijd 6 min. 35.8 sec. Kampioenschap van Nederland op de baan over 100 K.M. Voorwedstrijd: 1. Buis, tijd 1 uur 27 min. 35.4 sec.; 1. Buis, tijd 1 uur 27 min. 35.4 sec.; 2. van der Wildt. Opgegeven: van Amsterdam, Domhof, van der Ruit; niet gestart: Gramser en Matena. TWINTIGSTE EN VOORLAATSTE ETAPPE VAN REIMS NAAR RIJSSEL. Neuville winnaar. De drie Neder landers nog in den strijd. Zaterdag is de Tour de France voortge zet met de twintigste en voorlaatste étappe van Reims naar Rijssel, totale lengte 199 K. M. Op deze étappe werd tusschen Laon en St. Quentin, een afstand van 44 K. M., tegen het horloge gereden. Deze tijdrit werd gewonnen door den Belg Vervaecke in 1 uur 4 min. 40 sec., ge volgd door zijn landgenoot Vissers, den Franscbman Cosson en den Italiaan Cottur. Onze landgenoot Hellemons eindigde op de 32ste plaats in den tijd van 1 uur 8 min. 29 sec., terwijl Middelkamp 48ste werd in 1 uur 10 min. 41 sec. Van Schen- d e 1 tenslotte belandde op de 55ste plaats in 1 uur 13 min. 49 sec. De étappe werd gewonnen door den Belg Neuville in den tijd van 4 uur 10 min. 29 sec., vóór Fréchaut, Frankrijk, in 4 uur 11 min. 49 sec., Lauwers, België, Majerus Luxemburg en Bini Italië. Van de Nederlanders arriveerde Helle mons het eerst als negende in den tijd van 4 uur 17 min. 54 sec. Daarop volgde van Schendel als dertiende in denzelf den tijd, terwijl Middelkamp als 49ste eindigde in 4 uur 24 min. 58 sec. Protest van Speicher. De Fransche wielrenner Speicher, die tij dens de Tour de France werd gediskwalifi ceerd, omdat hij zich in de Pyreneeën door een auto zou hebben laten sleepen, heeft by de justitie een eisch tot schadevergoeding ingediend wegens het onrecht, dat hem, volgens zijn meening, is aangedaan. Spei cher verklaart, dat hij door zijn uitsluiting van den wedstrijd, in zijn bestaan ge ruïneerd is. De laatste etappe van de Ronde van Frankrijk werd een ware triomphtocht van de nog in de koers liggende renners naar Parijs. Ditmaal waren het de Fran- schen Magne en Leducq, die etappewin naars werden en wel met een dergelij ken voorsprong, dat Italië nog juist van de tweede plaats in de landenrang schikking kon worden gestooten. Bartali werd winnaar. Na 13 jaren is het weer een Italiaan, die de Tour wint. België zegevierde in de landenrangschikking. De laatste etappe van Ryssel naar Parijs over 275 K.M. werd aanvankelijk in rustig tempo gereden. Eerst 70 K.M. voor Parijs, waar de aankomst op de Pare des Princes- baan plaats had, in aanwezigheid van 50.000 toeschouwers, werd er fel gedemarreerd. Magne en Leducq zagen tenslotte kans weg te komen en met vijf minuten voorsprong kwamen zij de baan te Parijs op. Zy werden beiden op de eerste plaats gezet. De drager van de gele trui, Bartali, werd bij zijn aan komst hartelyk toegejuicht. Behalve Bartali bevonden zich ook Vervaecke, Cosson en Vissers in het hoofdpeleton. Middelkamp werd in deze etappe 25e met ongeveer 10 mi nuten achterstand op de winnaars, v. Schen del en Hellemons kwamen tegelijk aan, zij werden resp. 50e en 51e. In de algemeene rangschikking deden zich weinig wijzigin gen voor. De uitslag van de laatste etappe luidt: 1» A. Magne en Leducq beiden 8 uur 54 min. 50 sec.; 3. Louviot 8 uur 59 min. 45 sec.; 4. Galateau, 5. Kaminet, 6. Yvon Marie, allen zelfden tijd; 7. Vicini, 7 uur 5 sec.; 8. Kint; 9. Oubron; 10. Canardo, allen zelfden tijd als Vicini; 25. Middelkamp, 9 uur 4 min. 27 sec.; 50. Van Schendel 9 uur 5 min. 7 sec.; 51. Hellemons, zelfden tijd. Eindstand algemeene rangschikking: 1. Bartali (Italië) totaaltyd 148 uur 24 min. 50 sec.; 2. Vervaecke (België) 148 uur 43 min. 17 sec.; 3. Cosson (Frankrijk) 148 uur 54 m. 16 sec.; 4. Vissers (België) 148 uur 59 inin. 16 sec.; 5. M. Clemens (Luxemburg) 149 uur 9 min. 59 sec.; 43. Middelkamp 151 uur 31 min. 57 sec.; 50. Van Schendel 152 uur 1 min. 36 sec.; 55. Hellemons 155 uur 33 min. 14 sec. Landenrangschikking eindstand: 1. België, 447 uur 10 min. 7 sec.; 2. Frankrijk, 447 uur 53 min. 36 sec.; 3. Italië, 447 uur 54 min. 13 sec.; 4. LuxemburgZwitserland 450 uur 13 min. 6 sec.; 5. Frankrijk b, 450 uur 18 min. 38 sec.; 6. SpanjeNederland 450 uur 25 min. 36 sec.; 7. Frankrijk c 451 uur 14 min. 56 sec.; 8. Duitschland 545 uur 16 min. 3 sec. Lawntennis. DuitschlandZuidslavië 21. Ten aanschouwe van een zeer talrijk publiek is Zaterdag op het tenniscomplex van Rot-Weiss te Berlijn het dubbelspel gespeeld in den wedstrijd Duitschland Zuidslavië voor den eindstrijd van de Europeesche zóne om den Davis-beker. De Duitschers Henkei en von Metaxa zijn er in geslaagd na spannenden strijd de Zuid- slavische dubbel PuncecKukuljevic in vijf sets, met 16, 79, 75, 64, 64 te slaan, waarmede Duitschland een kost bare 21-voorsprong op Zuidslavië heeft veroverd. CanadaJapan 03. Zaterdag is te Montreal de beslissing gevallen in den wedstrijd CanadaJapan voor de eerste ronde der Amerikaansche zóne van het tornooi om den Davisbeker. De Japanneezen zyn er heden in ge slaagd ook in het dubbelspel van de Cana- deezen te winnen, zoodat een veilige 30- voorsprong verkregen werd. De uitslag van dit dubbelspel was: Nakano—Yamagishi slaan WilsonWatt 6—3, 6—3, 4—6, 7—5. Mexico—Australië 02. Te Kansas City is gister de wedstrijd MexicoAustralië in het kader van het Davisbeker-tornooi begonnen. Beide enkel spelen gingen voor de gastheeren verloren, zoodat Australië na den eersten dag een gemakkelijke 20-voorsprong heeft. De uitslagen luidden: Quist slaat Hernandez 61, 75, 64. Bromwich slaat Tapia 64, 64, 64. Halve eindstrijden in het selectie- tornooi voor het Amerikaansche enkelspel. Te Saebright in den staat New-Yersey is het tennistornooi ter selectie van den tweeden enkelspeler, die Amerika in den eindstrijd om den Davis-beker zal ver tegenwoordigen, voortgezet. Bij de halve eindstrijden in dit tornooi wonnen Cooke ,die den vroegeren kampioen Allison met 63, 64, 64 sloeg en Riggs, die met 46, 63, 62, 60 over Kovacs zegevierde. De strijd bepaalt zich thans tusschen Cooke en Riggs. Duitschland winnaar in de Europeesche zone. Duitschland is winnaar van de Europee sche zone van het Davisbekertornooi, door met 3—2 in den eindstrijd van Zuid-Slavië te winnen. Henkei won in drie sets van Pallade, ter wijl von Metaxa zich voor het laatste enkel spel terugtrok en daarmede een punt ca deau gaf aan Zuid-Slavië. Voor de vierde achtereenvolgende maal heeft Duitschland thans de Europeesche zone gewonnen. 5 Augustus vertrekken de spelers naar Boston, waar van 1820 Augustus de interzone finale wordt gespeeld. In anderhalf uur won Henkei met 6—3, 7—5, 6—1 van Pallade. OLYMPISCHE SPELEN VAN 1940. Naar het bureau van het Int. Olympisch- Comité mededeelt, heeft Finland voorge steld de Olympische spelen van 1940 te houden van 6 tot 21 Juli. Zwemmen. PROEFZWEMMEN. In Pesie's Natuurbad slaagden Zaterdag voor de zwemproef: A. S. Seennink*, A. Viessin g*, S. v. d. Gracht, S. Pienneman*. C. Smeding*, J. Lutterot, J. Schalkwijk, B. Blankenstein, J. v. d. Pol, P. Smit, J. A. K. Post, J. Greve* R. Wasterval; terwijl het diploma behaald werd door J. Baretta*, H. A. d. Heuvel, L. v. Thyn*, J. v. Thijn*, O. Gleusteen* J. Gleusteen*. A. Ypma*, H. J. v. d. Pol, H. Jongen, Gre Hoed*, M. Mei man*, I. Greidanus* N. de Haas*, G. Greve*. zijn meisjes. Paarden DRAVERIJEN TE ZUIDHORN. Te Zuidhorn zijn draveryen gehouden over een maximum afstand van 790 meter. De uitslagen hiervan waren: Dravery a: X Smiling (780 meter) tijd 1 min. 9 sec.; 2. Baronesse (710 meter). Draverij B.: Daria (780 meter) tijd 1 min. 7.5 sec.; 2. Cilene (770 meter); 3. Uhlaan O (780 meter).

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 9