Aqmda 9-couinciaal TUeum Hkec&ecuM KIJKEN, sKOOPELCLOECK eerste blad. De terreur in Palestina. Hevig gevecht ten zuiden van Nabloes. Nieuws in 't kort. OPEL vanaf f 119 5. NASSAU GARAGE ALKMAAR - OFFICIAL DEALER. - jHucQediike Stand. BLOKKER Verwachting Buiténlandsch weeroverzicht. OUDKARSPEL STOMPETOREN OTERLEEK In Palestina zijn nabij Toelkare de lijken ontdekt van twee Arabieren, die door schoten gedood waren. In een briefje, dat op de kleeren van de slacht offers was gehecht, werd gezegd, dat de twee mannen gefusilleerd zijn op grond van een door den krijgsraad der rebellen gewezen vonnis. Dit incident, dat een herhaling van verscheidene andere vormt, wijst op een geperfec- tionneerde organisatie der opstandelin gen. Volgens de jongste ontvangen inlichtin gen, zouden de opstandelingen geleid wor den door een hoogen commandant, die be schikt over een speciale politie, belast met het vervolgen van verraders in de partij. Dezen worden dan voor een ware uitzonde ringsrechtbank gedaagd, van welker vonnis geen beroep mogelijk is. Het hoofdkwartier der rebellen, waarvan het centrum zich te Fakoea, een dorpje, gelegen in het bergge bied van Beisan en Djenin, zou bevinden, zou bureaux omvatten voor den inlichtingen dienst, spionnage en het heffen van bijdra gen voor de beweging, in specie. Dit een hoofdige commando verklaart de nauwkeu righeid der terroristische aanvallen. Militairen in gevecht met rebellen. Ten Zuiden van Nabloes is het Zondag avond tot een verwoed gevecht gekomen tusschen troepen en een gewapende bende. Veertig der bandieten werden gedood, ter wijl negen geweren en een gToote hoeveel heid munitie in handen vielen van de En- gelsche militairen. De Britsche verliezen zijn niet precies bekend. 200 Dooden en 500 gewonden in Juli. In de maand Juli zijn in het geheel 148 Arabieren en 60 joden in Palestina gedood. Dit aantal vormt een record. Er zijn verder in het geheel 256 Arabieren en- 201 joden gewond. De Britsche troepen hebben zes gewonden en twee dooden te betreuren, terwijl drie Britsche politiebeambten gewond werden. Incident bij Presburg. - Volgens de Narodni Noviny heeft zich in Tsjecho-Slo- wakije bij Bratislawa (Presburg) een inci dent voorgedaan, Twee Slowaaksche jonge lui kwamen in een bosch drie Sudeten- Duitschers tegen, die alle drie ongeveer achttien jaar oud waren en witte kousen droegen. Er ontstond een worsteling. Een der Duitschers trok een revolver en schoot op de Slowaken. Een dezer slaagde erin den Duit- scher te ontwapenen. Een der andere Duit schers trok zijn revolver. Hij schoot een Slowaak in de beenen. De Duitschers vluchtten, doch zij konden eenige uren later worden gepakt. Boete voor het plukken edelweiss. - Ten einde de edelweiss te beschermen, die lang zamerhand uit de Zwitsersche Alpen ver dwijnt, heeft de Zwitsersche regeering drie jaar geleden het plukken van deze bloem in verscheidene kantons verboden, en in an dere het aantal bloempjes, dat geplukt mag worden, aanzienlijk beperkt. In het kanton Schwyz heeft de politie thans, naar de Times uit Genève meldt, een aantal toeristen beboet, wier rugzakken vol edelweiss bleken te zijn. De hittegolf eischt slachtoffers. - Ten gevolge van de hittegolf zijn gisteren te Londen vijf personen bezweken, in het westen van Engeland hebben gistermiddag hevige onweersstormen gewoed, welke ge paard gingen met regen. Tal van plaatsen staan een halven meter onder water. Het verkeer moest tijdelijk worden stop gezet. Het telefoonverkeer is onderbroken. De te velde staande gewassen hebben ern stige schade geleden. Drieste overval met roof. - Gistermid dag hebben te New York vier gemaskerde bandieten een overval met roof gepleegd in het filiaal van de Banco di Napoli. Zij heb ben met hun revolvers zes bankbedienden en 14 cliënten in bedwang gehouden. Na zich meester te hebben gemaakt van een bedrag van 50.000 dollars verdwenen de roovers per auto. Overtreding van de wet op het gebruik van alcohol. - Het O.M. te New York heeft gisteren 103 personen wegens overtreding van de alcoholwet in staat van beschuldiging gesteld. Dit is de grootste „drankzaak" sedert de opheffing van het drankverbod. Tot de be schuldigden behooren zes agenten der fede rale belastingen, 15 drogisten, tal van extractfabrikanten en artsen. In de acte van beschuldiging staat, dat de beklaagden in de laatste drie jaren weke lijks ongeveer 10.000 tonnetjes drank heb ben verkocht, waarop geen accijns was be taald. De schatkist zou hierdoor voor een bedrag van ongeveer 1,8 millioen dollar zijn bena deeld. Brand bij Dupont Nemours. - Ten ge volge van blikseminslag inbrand ontstaan in de springstoffenfabriek van Dupont Nemours te Moosic (Pennsylvanië. - V.S.). Zeven per sonen werden gewond. liydrol. remmen, onafh. voorveering, stalen carrosserie, sekurit glas. Alkmaar, Dinsdag. VERDRONKEN. Een droef geval heeft gister de geluk kige, met zeven kinderen gezegende familie Boersen aan den Baansingel in rouw gedompeld: de 5-jarige Alida Ma ria is spelenderwijs te water gevallen en verdronken. Gistermorgen om elf uur had het meisje dé woning verlaten, om zoo meende men althans te gaan spelen in den nabijgele gen speeltuin. Opmerkelijk is, dat de ouders blijkbaar niet ongerust werden, toen de kleine zelfs tegen één uur nog niet weer thuis kwam. Die onrust kwam pas later in den middag; toen ging men zoeken, maar nergens had men het meisje gezit'n. Tegen den avond werd een in de buurt wonenden goeden zwemmer, den heer Schilder, gevraagd om zijn hulp, daar men vreesde, dat haar een ongeluk zou zijn over komen. En toen ook nog een buurvrouw meedeelde, dat zij vóór de woning van Boer sen het water eenige uren te voren had zien borrelen, stegen angst en onrust tot een hoogtepunt. De heer Schilder was bereidwillig, stak zich in een badpak en dook eenige malen totdat hij de helaas toen reeds overleden Alida boven water wist te halen. Aan de onrust was een einde gekomen een huisgezin was in rouw gedompeld. VEREENIGING VOOR GEZINS VERPLEGING. De zusters verpleegden in de maand Juli 75 patiënten en legden 859 bezoeken af, waarin 218 betalende bezoeken 519 bezoe ken voor 't Aza en 122 gratis bezoeken. Er werd 6 maal de laatste hulp verleend bij 't afleggen. De wijkkraamverpleegster verpleegde 18 patiënten legde 343 bezoeken af en heeft 3 maal den dokter geassisteerd. OPBRENGST BLOEMENDAG. De j.1. Zondag gehouden bloemendag van Herwonnen Levenskracht heeft omgebracht de som van 246.15. KAPITALE BOERDERIJ OP TEXEL AFGEBRAND. Vanochtend acht uur is te Cocksdorp op Texel brand ontstaan in de kapitale boer derij van de familie Evers, bewoond door gebroeders van Andel. Het vuur, dat vermoedelijk tengevolge van hooibroei is ontstaan, vond gretig voedsel in de groote voorraden hooi. Aan blusschen viel niet meer te denken, hoewel de brandweer uit de Cocksdorp en die van Den Burg het vuur krachtig bestreden. De boerderij en de aangrenzende woning brandden geheel af. De schade wordt op 25.000 tot 30.000 gulden geschat. GESLAAGD. Te Utrecht slaagde voor het examen A Fransch m.o. mej. H. G. M. Lageman te Bergen. De dames J. G. Dun te Alkmaar en A. v. d. Stam te Den Oever en de heer H. B. Hel leman te Alkmaar slaagden te Utrecht voor het examen Engelsch J. o. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 26 Juli tot 2 Aug. 1938. Nieuwe zaken: Alkmaar: R. C. Untied, Laat 161, manu facturen en confectiezaak. F. J. Bruin, Druivenlaan 22, aardappelen, enz. Heiloo: Garage DingemansFernhout, Rijksstraatweg A 440, handel in automobie len, enz. Den Helder: fa. Noppert en Oord, Hoog straat 110, aannemersbedrijf. Firma Gebrs. de Waard, Jan in 't Velt- straat 109, aannemersbedrijf, enz. N. J. Kiljan, Zwaanstraat 11, smederij. Wieringermeer: Zaaizaadver. Wieringer- meer (Z.W.M.), Ulkeweg 13, Middenmeer. Wijzigingen: Alkmaar: firma wed. J. P. Boom en Zonen, Kooltuin 31-32, klompenfabriek en grossier der ij; rechtsvorm gewijzigd. A. Indri en Zonen, Eikelenbergstraat 9, terrazzo-houtgraniet, enz. rechtsvorm gewij zigd. Bergen: Zoutfabriek „De Volharding", Kanaaldijk 21; verplaatst naar Muiden. Den Helder: Klaas Bak, Weezenstraat 22, groentenwinkel; overgegaan aan G. W. Bekebrede. St. Maarten: S. Koning, B 34, rijwielhan del, enz.; overgegaan aan J. Schrijver. Opheffingen: Heiloo: H. A. Dingemans, Groenelaan 21 A, autohandel. NUTSSPAARBANK TE ALKMAAR. Maandbericht Juli 1938. In den loop der maand Juli werd op <te spaarbankboekjes ingelegd 195.109.32 en te rugbetaald 213.746.47. Het aan de inleggers verschuldigde kapi taal bedraagt thans 4.185.743.83. Het aantal in den loop van Juli nieuw uit gegeven boekjes bedraagt 135. Ingetrokken werden 95 boekjes. Het aantal in omloop zijnde boekjes bedraagt thans 13216. Van dit aantal behooren 8779 aan perso nen of instellingen te Alkmaar gevestigd; 2558 aan personen elders woonachtig en 1879 aan schoolspaarders. Onder de in Juli uitgereikte nieuwe boek jes zijn begrepen 7 boekjes voor jonggebo renen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eersten inleg van 1. De lediging in den loop der maand Juli van 328 spaarbusjes leverde een bedrag van 4531.29 aan kleine besparingen op. NEDERLANDSCH LEGER DES HEILS. De commandant van het Nederl. Leger des Heils, de heer G. Maste, vergezeld van de nationaal secretaresse, kolonel G. J. Kerkhoven, zal Donderdag 4 Augustus a.s. de afd. Alkmaar bezoeken. Er zal door hen een openbare bijeenkomst worden geleid in het lokaal aan de Hekelstraat 9, des avonds om 8 uur. KUNSTZAAL BOENDERMAKER. Nu de tentoonstelling van aquarellen en teekeningen van den heer J. H. Roggeveen is beëindigd, heeft de heer Boendermaker in zijn kunstzaal aan den Loudelsweg te Bergen een tentoonstelling ingericht van schilderijen van een tiental schilders, die in hoofdzaak tot de Bergensohe School behooren. Deze expositie, die, evenals de vorige, gra tis toegankelijk is, werd Zaterdagmiddag geopend en omvat voor een groot deel werk van Kees Boendermaker, w.o. veel nieuw werk, dat een bij zonderen vooruitgang ver toont. Kees Boendermaker behoort tot de jonge ren, die intuïtief heeft begrepen, dat de im- pressionnisten als reactie op het naturalisme den vorm te zeer verwaarloosden. Met de expressionnisten heeft hij gemeen, dat hij de ziel in het onderwerp als het hoogste stelt. Een slaafsche natuuruitbeelder is Kees Boendermaker niet. Zijn werk gaat boven de natuur, zonder vormverwaarloozing. Het werk van Kees Boendermaker is iets aparts. Het behoort om het zuivere kleurgevoel en de compositie. Voorts hangt er fijn werk van Toon Kel der, dat om zijn teere kleuren in deze ten toonstelling bijzonder is. Typeerend werk van de Bergensche School vindt men ge ëxposeerd van Leo Gestel, A. Colnot, Mat- thieu en Piet Wiegman, D. H. W. Filarski en Mommy Schwartz, namen die in de kunste naarswereld een uitstekenden klank bezit ten. Ook van Harry Kuiten, Jelle Troelstra en C. Max is verdienstelijk werk aanwezig. Het aantrekkelijk van deze expositie is vooral hierin gelegen, dat men ditmaal geen groote museum-doeken geëxposeerd vindt, maar schilderijen in een afmeting, ook ge schikt om in de woning te worden gehangen. Op een uitstapje naar Bergen verzuime men niet een bezoek aan deze, in een fraaien tuin gelegen, kunstzaal aan den Loudelsweg te brengen. DUINTEEKENINGEN VAN GERMEN DE JONG. De thans in Bergen wonende kunstschil der Germen de Jong exposeert in het café Minkema te Camperduin door hem in Schoorl vervaardigde duinteekeningen. Deze teekeningen bewijzen, dat Germer. de Jong een groot kunstenaar is. Ze zijn van een Fransche teerheid, schetsmatig opgezet, maar op eén wijze, die den meester verraadt. In dit werk is een blanke reinheid gehou den, die alleen een groot kunstenaar is ver oorloofd. De prijzen van deze teekeningen liggen binnen het bereik van hen, die weten wat een goed kunstwerk waard is. DE HARDDRAVERIJ TE BERGEN. Voor de door de V. V. V. te Bergen, in de Hoflaan te houden nationale handicap- draverij zijn 26 paarden ingeschreven, waarvan 9 uit Groningen, vier uit Den Haag, drie uit Rotterdam, 2 uit Amster dam, en drie uit de Wijde Wormer. De overigen zijn van eigenaren uit Alkmaar Heemstede, Beemster, Buiksloot en Nieuw - Vennep. Onder de ingeschreven paarden bevin den zich de Nederlandsche en Hollandsche kampioenen, zoodat men spannende ritten te zien krijgt. Voor deze draverij stelde het gemeente bestuur de zoo prachtige koele Hoflaan beschikbaar, waardoor, met deze zomer warmte, de wedstrijd in een boschrijke koele omgeving gevolgd kan worden. Om half twee nemen de wedstrijden een aan vang. VERTROKKEN PERSONEN. A. S. L. Stujjt, dienstbode, R.K., van Mient 19 naar Heerhugowaard. A. Kaptein, dienstbode, R.K., van Nieuwstraat 13 naar Haarlem. J. Bruin, R.K., van Hoogstraat 8a naar Heiloo. P. Bakker, z.b., en echtg., N.H., van Westerweg 97 naar Utrecht. B. M. v. d. Geer, dienstbode, R.K., van Nassau- laan 7 naar Amsterdam. IJ. Blom, visch- handelaar, HAZEA, van v. d. Woudestraat 33 naar Heiloo. C. G. Filmer, dienstbode, R.K., van Langestraat 24 naar den Helder. Th. H. Buil, kleermaker, R.K., van Spoor straat 36 naar den Helder. J. P. Bruns- inann, timmerman, en echtg., geen, van Ken- nemerpark 27 naar 's-Gravenhage. J. G. Holsteijn, advocaat-generaal bij den Hoogen Raad der Nederlanden, N.H., van Kennemer- park 27 naar 's-Gravenhage. H. Over- kamp, architect, en gezin, N.H., van Prins Hendrikstraat 52 naar 's-Gravenhage. A. de Boer, leerl.-verpleegster, N.H., van Turf markt la naar Zwaag. H. Overmeen, dienstbode, geen, van Kennemerstraatweg 55 naar Egmond aan Zee. H. van Doorn, z.b., R.K., van Wollebrandtstraat 14 naar Groesbeek. C. M. Kok, kraamverpleegster, R.K., van Nassaulaan 41 naar Amsterdam. K. Vellinga, z.b., en echtg., N.H., van Gas houderstraat 18 naar IJsselmonde. J. C. M. de Jong, leeraar R.K. Lyceum, R.K., van Tes- selschadestraat 14 naar Amsterdam. J. Koppes, boerenknecht, R.K., van Heul 26 naar Heerhugowaard. J. J. Ochquée, dienstbode, N.H., van Fnidsen 51 naar Texel. A. Gildeme(jer, dienstbode, R.K., van Houtweg 10 naar Heerhugowaard. M. Wit kamp, z.b., N.H., van Nassaulaan 7 naar Be verwijk. Wed. H. van de Kamp, z.b., geen, van Brouwerstraat 33 naar Heiloo. G. Mulder, controleur Mij. Eendracht, en gezin, geen, van Heemraadstraat 14 naar Haarlem. Tentoonstelling. Van 30 Juli tot en met 28 Augustus, in Kunstzaal Boendermaker te Bergen, werken van schilders van de Bergensche schooL Geopend: dagelijks van 9 tot 4 uur. Van 1 Augustus tot 15 September, café- restaurant „Camperduin" van Y. Minkema. Duinteekeningen van Germen de Jong. Bioscoop Harmonie, 8 uur, tot en met Don derdag, hoofdnummer Misbruik van ver trouwen (rom.); hoofdrollen Danielle Dar- rieux en Jean Worms. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater, 8 uur, tot en met Donder dag, hoofdnummer Honderd mannen en één meisje (amus.); hoofdrollen Deanna Durbin, Leopold Stokowsky en Adolphe Menjou. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer 't Was in de Mei (Maytime); hoofdrollen Jeanette MacDonald en Nelson Eddy. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Dinsdag 2 Augustus. Rustende Jager, Heiloo, Cabaret-Dancing. Van 4 uur af in café P. Huiberts te Groet. Dancing. 8 uur, openluchttheater te Bergen, opvoe ring van Mariken van Nieumeghen. Woensdag 3 Augustus. 7.30 uur, Alkm. wielerbaan, internationale wedstrijden. Te Bergen, harddraverij in de Hoflaan. Donderdag 4 Augustus. 10 uur, sportterrein te Schoorl, landdag Chr.-dem. Unie. D. Bakker, echtgenoote van A. Smid, N. H., van P. L. Takstraat 7 naar Oud karspel. M. D. Nopper, teekena- res aan het kadaster, N.H., van Langestraat 45 naar Velsen. M. de Gier, chauffeur, G.K., van Heemraadstraat 12 naar Twisk. P. Verhagen, z.b., R.K., van v. d. Woude straat 26 naar Haarlem. INGEKOMEN PERSONEN. A. Mienis, dienstbode, R.K., van Akersloot naar Verdronkenoord 47. E. Rademaker, kapster, geen, van Bovenkarspel ïaar Ach terstraat 62. W. T. M. Bras, banketbakker, R.K., en echtg., N.H., en kind, geen, van Bus- sum naar Tienenwal 38. M. Zonneveld, dienstbode, R.K., van Castricum naar Lange straat 27. M. Suiker, dienstbode, R.K., van Heiloo naar Langestraat 34. M. S. Lücke- rath, verpleegster, G.K., van Schoorl naar Wilhelminalaan 11. Wed. M. Th. Joustra, z.b., D.G., en zoon, geen, van Kediri (N.I.) naar Prins Hendrikstraat 42. L. J. I. Fles- kens, directeur Landbouwbank, R.K., van Venray naar Emmastraat 7. T. P. W. Ger- retzen, leerl. mach. Ned. Sp., R.K., van Roo sendaal en Nispen naar Spoorstraat 14. Wed. C. A. van der Post, z.b., R.K., van Am sterdam naar 2e Kanaalstraat 10. J. H. Tromp, onderwijzer, R.K., van Oudenbosch naar Verdronkenoord 54. H. Voorman, kantoorbediende, en gezin, R.K., van Haar lem naar Jan van Scorelkade 51. T. Doo- deman, dienstbode, R.K., van Heiloo naar Boomkampstraat 18. W. Leegwater, z.b., N.H., van Heerhugowaard naar van der Woudestraat 46. H. Prins, kruideniers bediende, N.L.d.H., van St. Pancras raar Drebbelstraat 2. J. Sneekes, z.b., R K., van St. Michels-Gestel n. Ie Landdwarsstraat 1. ALKMAAR. GEBOREN: Gerardus Adrianus, zoon van Dirk Too- renburg en Adriana Johanna Maria Kosters. Willem Franciscus, zoon van Theodorus Johannes Westerhof en Adriana van Straa- ten. Alphonsus Jacobus, zoon van Jo- sephus Eduardus Buijs en Kosima Kiehl. OVERLEDEN: Bregtje Spoelder, weduwe van Pieter Meurs, eerder van Simon Nieuwebo'.r, oud 83 jaar. Bernardus van der Weiden, we duwnaar van Jeroentje Correlia van Dam, oud 91 jaar. DE BESTRIJDING DER DRAAIHARTIG- HEID BIJ KOOL. Plantenziektenkundige dienst vraagt rapporten over de resultaten. Daar volgens de waarnemingen van dr. Leefmans het gevaarlijke deel van de twee de vlucht der draaihartigheidsmuggen voor bij is, kan het bespuiten der koolplanten met oplossingen van pyridine of nicotine en zachte zeep, dat als bestrijdingsmiddel daar tegen werd toegepast, wederom gestaakt worden. De Plantenziektenkundige dienst te Wa- geningen houdt zich zeer aanbevolen, hetzij rechtstreeks of door bemiddeling van zijn ambtenaren, voor het ontvangen van me- dedeelingen over de resultaten, die dit jaar met de bestrijding der draai-hartigheid door bespuiting zijn verkregen. Uit den aard der zaak kan dit resultaat eerst over eenigen tijd met zekerheid worden vast gesteld en is het noodig, dat daarvoor be spoten planten met onbespoten planten kunnen worden vergeleken. Doodelijk ongeval. Gistermorgen omstreeks 10 uur vond te Wester-Blokker een ernstige aanrijding plaats. De ongeveer 70-jarige tuinder Schoenmaker, die langs den straatweg wan delde, werd gegrepen door een hem achter op rijdende luxe auto, bestuurd door den heer G. uit Grootebroek. De oude man liep ernstige verwondingen op en is, na ter plaatse te zijn verbonden, per ziekenauto in bewusteloozen toestand naar een zieken huis te Hoorn overgebracht, waar hij spoe dig daarna overleed. De auto werd door de justitie in beslag genomen. Meest matige noordoostelijke tot oostelijke wind; helder tot licht bewolkt; droog weer; aanvankelijk warm in het noorden en in het zuiden zeer warm; later waarschijnlijk iets minder warm in het noorden. Warm en zonnig. De stijgingen van den luchtdruk in het noordwesten en noorden hielden gisteren den geheelen dag aan, zoodat het gebied van hoogen luchtdruk thans het geheele noordelijke deel van het waarnemingsgebied beslaat en in IJsland tot binnen den Pool cirkel reikt. Hoog in het noorden passeert nog een depressie, die over het noorden van Scandinavië trekt en aldaar storm/regen en afkoeling brengt. In het zuiden blijft de luchtdruk laag. Over het vasteland strijkt een heete continentale luchtstroom, die zich voortzet over Engeland en Ierland. In dezen luchtstroom vormen zich plaatselijk on weerstoringen, die lokale regens veroorza ken en op het zuidelijke deel der Noordzee mistgebieden. In zuid-Frankrijk en in Zwit serland is het buitengewoon warm. Toulon meldde gisteravond nog 38 graden Celsius. In de Alpen blijft het weer prachtig en ver anderde de temperatuur sinds gisteren niet (Saentis 8 graden Celsius). Het weer heeft thans een standvastig karakter en zal voorloopig nog warm en zonnig blijven, met matige winden uit noordoost, doch met een belangrijk verschil in maximum temperaturen tus schen Groningen en Limburg. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 21.21 uur tot 4.52 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (Zomertijd). Augustus. Hoog water. Laag water. Dat. v.m. n.m. vm. njn. 3 9.18 9.47 9.42 9.59 4 10.22 10.52 6.29 6.95 5 11.31 7.33 8.09 Muziek door het dorp. Maandagavond heeft de harmonie Ex celsior van Noordscharwoude, begunstigd door prachtig zomerweer, een muzikale rondgang door het dorp gemaakt. De op brengst van de tegelijkertijd gehouden collecte is bestemd voor het aanschaffen van nieuwe instrumenten. Aanrijding. Maandagmorgen werd de heer P. de Goede van Wormerveer die met paard en wagen naar zijn woonplaats terugkeerde, bij het uitwijken voor de melkauto van den heer Boots uit Ursem, aangereden door een vrachtauto, beladen met bloembollen van den heer B. Groot uit Bennebroek. De chauffeur en een bij hem zittende dame kwamen met den schrik vrij, de heer P. de Goede liep eenige verwondingen op, terwijl het paard dat een been op twee plaatsen gebroken had op advies van den rijksveldwachter werd afgemaakt Harddraverijvereeniging Schermeer". „De Alhier kwam de harddraverij-vereeni- ging bijeen in café C. Renses. Besloten werd de kermisdraverij te houden op Maandag 15 Augustus op den Oterleekerweg. Aan eigenaars van paarden welke geen prijs winnen zal 4 reisvergoeding worden uitgekeerd. Het fanfarecorps van Akersloot zal voor muziek zorgen. Een paard op stap. Dezer dagen had de veehouder Wage- naar een nieuw paard gekocht, dat blijk baar in z'n nieuwe omgeving niet tevreden was, het was tenminste plotseling verdwe nen. Wagenaar nam de radio te baat en korten tijd daarna kwam er bericht uit dorp dat het dier was opgevangen. Het uitstapje was dus van korten duur. Leerlingenuits tapje, Zaterdag maakten de leerlingen der vier hoogste klassen der openbare lagere school hun jaarlij ksch uitstapje, onder lei" ding van 't onderwijzend personeel. Dit jaar werd Artis bezocht, wat om de drie jaar ge- eurt. Dat er volop genoten is, spreekt wel aast vanzelf. Toch deed de extra warme aag wel eenigszins afbreuk aan het geheel, e erugreis ging over Haarlem en omstre- leuke attractie is en blijft altijd net beklimmen van het Kopje te Bloemen- v»n V?ar door het büzonder heldere weer et mooie vergezicht ten zeerste geno- werd. Langs de Zaanstreek en over Alk maar kwam men te 8 uur weer hoogstvol- daan m het dorp terug.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2