n MANNEN VAN SMAAK ROOKT TR1UMPH -'N TRIOMF VAN SMAAK «3* |i Stad w Omgeving.i| m £aatste Ae DE VRIES Het onweer in onze omgeving. Twee dooden te Wijk aan Zee. Sneltrein op een ploeg werklieden gereden. Twee dooden. EERSTE BLAD. Alkmaar, Zaterdag. Ook in onze omgeving heeft het zware weer van gisteravond slachtoffers geëischt. ,Het ernstigste bericht komt wel uit Wijk aan Zee, waarover onze correspondent het vol gende mededeelt: Tijdens het hevige onweer, dat gister avond boven Beverwijk en omgeving woedde, is de bliksem ingeslagen in een houten kampeertent, staande op het strand ten noorden van het Noorderbad te Wijk aan Zee. In deze tent waren 6 personen bijeen, van wie er twee door het hemelvuur doodelyk werden getrof fen. De slachtoffers waren mevr. Zwart uit Amsterdam en een meisje uit Rotter dam, dat bij de kampeerders logeerde. Er ontstond geen brand, een geneesheer trachtte nog geruimen tijd met behulp van een zuurstofapparaat de levens geesten van de getroffenen op te wek ken. Deze pogingen bleven evenwel vruchteloos. Nader meldt men ons dat het slachtoffer uit Rotterdam is de 11-jarige A. M. Veen- stra. Het stoffelijk overschot van de overle denen is vanmorgen gekist en naar de woningen te A'dam en R'dam vervoerd. In een tent geslagen. Op het kampeerterrein Vondeloord te Wijk aan Zee sloeg eveneens de bliksem in een linnen tent. De bewoner werd getrof fen waarvan tijdelijke verlamming aan beide beenen het gevolg was. Een boffer. In de Kruisberglaan te Wijk aan Zee ont snapte een badgast op wonderbaarlijke wijze aan den dood. De man maakte n.1. foto's van de hevige ontladingen. Plotseling sloeg de bliksem in zijn fototoestel. Hij werd tegen den grond geslagen, maar bleef ongedeerd. Het toestel werd meters verder in een tuin teruggevonden. Brand door blikseminslag te Schoorl. Tijdens het onweer is de bliksem ingesla gen in de boerderij van den heer Modder te Groet, gem. Schoorl. 3 De bewoners zaten bij kaarslicht, aange zien ten gevolge van het onweer het elec- trische net in het ongereede was geraakt. In een aangrenzende schuur logeerden 15 zomergasten, die zich eveneens met kaars licht moesten behelpen. De brandweer werd terstond gewaarschuwd doch kon wegens ge brek aan water niets uitrichten. Boerderij en schuur brandden geheel af. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. De gasten moesten in den nacht elders worden ondergebracht. Hedenmorgen om 5 uur brandden de puinhoopen nog Nog meer branden. Gisteravond is tijdens het hevige onweer de bliksem ingeslagen in het woonhuis van den postbode Ettes te Hauwert. Het huis brandde geheel af. In Venhuizen werden de woningen van de families Kesteloo en van Schager door den bliksem getroffen, waardoor ook deze huizen geheel afbrandden. In Westwoud is een koe door het he melvuur getroffen. Paarden gedood. Te Wieringerwaard werden een paard en een veulen door den bliksem gedood. Zwaar weer op Texel. Ook op Texel is het zwaar weer geweest. Er ontstond duinbrand en een schuur brand de af. De duinen in de Westen werden getrof fen. In een oogenblik stond daar alles in brand. Door de groote droogte kreeg 't vuur veel voedsel en 't liet zich aanzien of een groot gedeelte dezer zeer mooie duinen zou uitbranden. Gelukkig kwam een zware regenbui opzetten en nu kon door 't. kracht dadig optreden van een paar arbeiders het vuur spoedig worden gebluscht. Verder sloeg de bliksem in een schuur nabij den Hoorn, die gelegen is achter een in aanbouw zijnde boerderij. In de schuur was slechts afbraak geborgen. De brand spuit van Den Hoorn was spoedig ter plaat se, met zeilen wist men een in de nabijheid staanden hooiberg te redden, en toen de motorspuit van Den Burg arriveerde, was ook deze brand spoedig gebluscht. De schuur brandde echter geheel af. Verder sloeg 't hemelvuur nog in de dui nen bij Horntje: de brand was ook daar, bruggen, welke vernield worden, worden onmiddellijk weer hersteld. De opmarsch van de regeeringstroe- pen ten Westen van Teruel duurt voort, het dorp Villar de Cobo is inge nomen. De troepen rukken op door de vallei van de Guadalaviar en bedrei gen Noguera. De vijand voelt de be dreiging en heeft troepen van het front ten zuiden van Teruel naar hier verplaatst. Duitsch watervliegtuig neergehaald. Jachtvliegtuigen der regeering hebben gistermiddag een watervliegtuig der Op standelingen neergehaald buiten Las Rosas. Men meent hier te doen te hebben met het watervliegtuig, dat volgens de berich ten Britsche schepen in de haven van Va- lencia heeft gebombardeerd. Het toestel was een Duitsch watervliegtuig van groot vermogen. dank zij de hevige regenbui, spoedig ge bluscht. De branden brachten veel menschen langs de wegen, vooral voor de vele zomer gasten van Texel waren deze branden een groote sensatie. PASTOOR VANBAARENVAN OUDORP. t Gisteravond te pl.m. half 9 werd het anders zoo rustig dorpje Oudorp opgeschrikt door het luiden der kerkklok, wat al dade lijk de onrustwekkende tijding verkondig de, dat de beminde herder der H. Lauren- tius-parochie, H. J. G. van Baaren, was over leden. De heer van Baaren was een gezien dorpspastoor, die door zijn parochianen ten zeerste werd bemind. Dit kwam het vorig jaar nog tot uiting, toen hij op 15 Augustus onder groote belangstelling zijn 40-jarig priesterfeest vierde. Nimmer werd door hem onderscheid gemaakt onder zijn parochia nen,'terwijl hij ook onder de niet-katholie- ken ingezetenen zeer gezien was. Op 14 Maart 1870 te Schoonhoven gebo ren de overledenen bereikte dus den leeftijd van 68 jaar werd de heer van Baaren, na zijn studiën te Hageveld en Warmond te hebben voltooid, nog in de oude kathedraal te Haarlem door mgr. Bot- temanne tot priester gewijd. Hij werd in Maart 1929 aangewezen om de leiding der parochie Oudorp op zich te nemen als opvolger van pastoor H. C. Maat, die momenteel, 83 jaar oud, verblijf houdt in Huize „Augustinus" te Alkmaar. Moge de overledene, die eigenlijk veel te gauw van de parochie Oudorp is heenge gaan, rusten in vrede. OPBRENGST COLLECTE. De collecte ten bate van het t. b. c.- fonds „Draagt Elkanders Lasten" heeft opgebracht de somma van 237,41 bruto. ERNSTIG ONGELUK" TE STOMPETOREN. Oude fietsrijder zwaar gewond. Gistermiddag reed een bejaarde fietser, de 72-jarige schilder de heer W. Blaauw uit Grootschermer, ter hoogte van de boerderij van den heer J. Punt onder de gemeente Oudorp, te Stompetoren, toen hij door een auto uit Hoorn werd aangereden. De gevolgen waren zeer ernstig. Niet al leen dat de fiets totaal werd vernield, maar ook kreeg de berijder een zware hersen schudding en een inwendige kneuzing. Hem werd eerste hulp verleend door dr. Heeringa te Stompetoren, die overbrenging naar het centraal ziekenhuis te Alkmaar noodzakelijk achtte. Naar men ons mededeelt zou het ongeluk zijn veroorzaakt door een weifeling van het slachtoffer. De heer B. heeft in het ziekenhuis een vrij goeden nacht doorgebracht. TE WATER GERAAK1. Gistermiddag is een zekere heer B. plot seling onwel geworden en daardoor in het water van den Geestersingel geraakt. Mej. B. Admiraal en een passeerende heer hebben hem door handreiking uit het water gehaald. Na een beetje van den schrik te zijn bekomen is B. naar huis gegaan. GERIDDERD. Bij K. B. van 25 Juli is benoemd tot rid der in de Orde van Oranje-Nassau de heer G. J. Lovink, burgemeester der gemeente Anna-Paulowna. OPLEIDING RADIO-TELEGRAFIST. De Vereenigde Radio Opleidingsscholen te Alkmaar, Spoorstraat 51, en Zwolle stel len zich ten doel, jongelieden op te leiden tot radiotelegrafist bij de zeevaart en de luchtvaart. Om radiotelegrafist te kunnen worden, moet men het Rijkscertificaat eer ste of tweede klasse behalen. Het eerste klasse certificaat is benoodigd voor de be roepstelegrafisten, tweede klasse voor stuurlieden of luchtvaarttelegrafisten. Aan de school zijn als leeraren verbonden de gep. majoor der marine, alsmede de adj.-commies der telegrafie J. Walboud, van het telegraafkantoor te Zwolle. De duur van de opleiding varieert van 12 tot 22 maanden. Een kortere opleidingstijd is echter bij herhaling voorgekomen. Het schoolgeld bedraagt voor den dagcursus 15 per maand, voor den avondcursus 7.50. Elke 3 maanden vangen nieuwe cur sussen aan. De directeur is te spreken eiken Zaterdag van 2 tot 5 uur n.m. IN DE CEL IS HET KOEL. Gistermiddag om ongeveer 1 uur is op het Zeglis een man aangehouden die veel te veel aan Bacchus geofferd had. Hij is ter ontnuchtering opgesloten en proces-verbaal is opgemaakt. NA EEN FIETSTOCHTJE. Gistermiddag kwamen een dame en haar 12-jarige dochter per fiets uit Castricum terug. Ter hoogte van café van Doorn raakten de fietsen van moeder en dochter, door omkijken van het meisje, in elkaar verward. Het kind kwam te vallen en raak te met haar voet onder de fiets van haar moeder. Zij raakte bewusteloos, maar kwam spoedig weer bij. Na weer wat op haar ver haal gekomen te zijn, hebben moeder en dochter haar weg vervolgd. AUTO AAN DEN ROL. Gistermiddag reed een op de Steenen- brug geparkeerde auto van de brug af, waarschijnlijk doordat de handrem niet goed vast stond. De wagen botste tegen perceel Mient 18, waarvan de gevel be schadigd werd. De auto-eigenaar verklaar de zich bereid de schade te vergoeden. Door het geheele land worden onze Instal laties gewaardeerd en dagelijks worden ons dan ook meerdere opgedragen. Centrale Verwarmimg Alkmaar Rotterdam Tel. 2197 Tel. 44504 3897 GESLAAGD. Voor het hoofdakte-examen zijn te Haarlem geslaagd de heeren J. F. Hen driks te Alkmaar, J. C. Bart te Beemster, Th. Wynsman te Andyk. Te Den Haag zyn voor de acte Hoog- Duitsch 1. o. geslaagd mej. W. van IJzen- doorn te Hoorn en de heer J. v. d. Groot te Zuidoost-Beemster. DIERENBESCHERMING. Meegeloopen van Bergen een Iersche setter (teef). De eigenaar wordt verzocht zich zoo spoedig mogelijk te melden bij den heer C. Verwer, inspecteur, Baan- straat alhier. HET HENGELAARTJE TE OUDORP. „Het Hengelaartje" te Oudorp staat heden in het teeken van een jubileum. Vandaag toch is het den dag waarop voor 25 jaar de heer P. N. Leering Gzn. dit populaire café van zijn ouders overnam, die de zaak 25 jaar hadden gedreven. Daarvóór hadden weer an deren gedurende 40 jaar in het Hengelaartje kastelein en kasteleines gespeeld. De geschie denis van „Het Hengelaartje" gaat ruim 100 jaar terug. Het visschen zit ons van de Ba tavieren in het bloed en waar „Het Henge laartje" in een vischrijke streek is gelegen en hengelaars na een uren-verblijf aan de ringsloot ook gaarne een glaasje drinken, behoeft het geen verwondering, dat dit café zich steeds in de belangstelling van de hen gelaars heeft mogen verheugen. De tegenwoordige eigenaar heeft de zaak in den loep der jaren dermate vergroot, dat er minstens voor een paar honderd bezoe kers plaats is. Wie met kermis te Oudorp de feestvreugde in „Het Hengelaartje" heeft medegemaakt, weet, dat het een zaak is met een eigen ca chet, weet ook, dat deze zaak vele vrienden kent. JUDITH EN HET ONWEER. De derde voorstelling van „Judith" in het Openluchttheater te Bergen was druk be zocht, doch werd door het onweer na het 2de bedrijf onderbroken. Op voorstel van Paul Blankenstein bega ven de aanwezigen zich naar het paviljoen van Duinvermaak, om daar de bui af te wachten. Nauwelijks was het publiek daar gearriveerd of het .eléctrisch licht ging uit. Aan de installatie in „Duinvermaak" lag het niet, want ook de straatlantaarns brandden niet en spoedig bleek dat in het geheele dorp het licht was uitgeslagen. De heer Bruin (van Duinvermaak) is een kalm man en blijkbaar op alles voorbereid, want onmiddellijk verschenen de kellners met het noodige aantal kaarsen en ongeveer twintig minuten zaten de aanwezigen, als in den ouden tijd, gezellig bij kaarslicht aan een kopje koffie en een biertje. Toen het licht weer aanging, werd nadat krijgs raad met het V.V.V.-bestuur was gehouden besloten, het verdere gedeelte van het spel op het podium in het paviljoen te ver- toonen. Het publiek toonde zich dankbaar en begroette de spelers reeds dadelijk met een warm applaus. Koen Hissink (Holophernes) riep ed cle mentie in, er op wijzende, dat het stuk niet met dat effect gegeven kon worden, als dit in het Openluchttheater mogelijk was. In Shakespeare's tijd rekende men op de fan tasie van het publiek en hij vertrouwde erop, dat die fantasie ook het 20-eeuwsche publiek niet vreemd was. Begeleid door het onweer en den regen, werd hierna het spel voortgezet. Het publiek toonde groote belangstelling en aan het einde werd het spel met een har telijk applaus beloond. Moge de 4e voorstelling op Vrijdag 12 Aug. door beter weer begunstigd worden. „Judith" in het openluchttheater toch is door de mogelijkheden die dit theater, ook door de belichting, biedt, iets onvergetelijks. PETROLEUMVENTERSBOND „DOOR EENHEID STERK". Donderdag 1.1. vond er hier ter stede de oprichting plaats van een petroleumven- tersbond voor Alkmaar en omstreken. De opkomst was zeer goed, wat eigen lijk niet te verwonderen is, gezien de noodtoestand, waarin de petroleumventers zoo langzamerhand gekomen zijn, en die nog met den dag ernstiger dreigt te worden. De heer W. v. Loon uit Den Haag hield een uitvoerige inleiding, waarin hij mid delen aangaf, alsmede wees op bereikte rèsultaten in andere branches, die te ge bruiken zijn om langzamerhand weder uit den ellendigen toestand te geraken. Vervolgens sprak de heer Verwey uit Schiedam over het standpunt van den groothandel in deze, die voor het grootste deel achter de vensters staat, aangezien zij er uiteindelijk ook geen belang bij hebber dat er door de meeste vensters practisch geen brood meer te verdienen is. Hier ter plaatse is zelfs olie met verlies verkocht, het is dus wel noodig, dat er in gegrepen wordt, maar terecht werd er dan ook op gewezen, dat alle actie in deze van onder af, dus bij de belanghebbenden zelf dient begonnen te worden, daar de regee ring, iets wat betrekkelijk zeer logisch is, niet ingrypt, als er door de belanghebben den niet zelf eerst aan gewerkt is. Staande de vergadering gaven op twee nersonen na, die het nog even in beraat> wilden houden, 20 venters zich als lid op, welk aantal thans reeds tot 27 gegroeid is. Landelijk telt de bond na vier maanden na haar oprichting thans reeds 600 leden, terwijl de vooruitzichten zijn, dat dit spoe dig verdubbeld zal worden. Het secretariaat berust bij den heer J. P. Hulskamp, Ropjeskuil 28, Alkmaar. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 7 Augustus is de apotheek van Dr. H. Hartong van Ark, Langestraat 1, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. BLOEMENCORSO TE ENKHUIZEN. Evenals twee jaar geleden, zal ook dit jaar door de V. V. V. te Enkhuizen een bloemencorso worden georganiseerd, dat in verband met het regeeringsjubileum van de koningin een zoodanigen omvang zal heb ben, dat het een der hoogtepunten van de feestelijkheden zal worden. Door de burgerij is V. V. V. in staat ge steld belangrijke geldprijzen beschikbaar te stellen. Teneinde de gelegenheid te openen voor een ieder om deel te nemen zijn de volgen de groepen ingesteld: I. Versierde personen auto's. II. Versierde vrachtauto's. III. Versierde rijwielen met minstens drie personen en bakfietsen. IV. Versierde rijwielen met 1 of 2 perso nen en tandems. V. Alleenloopende personen en groepen van minder dan 10 personen. VI. Groepen var -or -rsonen. VII. Versierde (auto peds etc.) A. ..EID VERKEERs. Bij de door de verkeerspoliw uezer ge meente in de maand Juli 1938 gehouden con troles werden 58 processen-verbaal opge maakt, terwijl 96 personen werden gewaar schuwd terzake slechte handremmen, stuur inrichtingen, spiegels, rijden met onduidelijk letter en nummer, autorijden en wielrijden met te groote snelheid en autorijden met slechte banden. De processen-verbaal werden opgemaakt voor de volgende feiten: autorijden zonder goede remmen 6 autorijden zonder goede stuurinrichting 2 autorijden en op vordering geen geldig rijbewijs kunnen vertoonen 4 autorijden en op vordering geen geldig nummerbewijs kunnen vertoonen 1 autorijden en naast den bestuurder te veel personen vervoeren 1 autorijden op zoodanige wijze dat daar- door de vrijheid en veiligheid van het ver eer in gevaar wordt gebracht 1 autorijden en het verkeer van rechts den doorgang niet vrij laten 3 autorijden zonder geluiddempende in richting 1 autorijden zonder duidelijk leesbaar letter en nummer 1 autorijden in verboden straat 1 autorijden links langs een vluchtheuvel 1 autorijden zonder spiegel 1 motorrijden zonder goede remmen 4 motorrijden en op vordering geen geldig rijbewijs kunnen vertoonen 6 motorrijden zonder spiegel 1 rijden met 3-wielig motorrijtuig zonder spiegel 1 rijden met vrachtauto met te hooge lading 2 rijden met bakfiets zonder goede rem 2 wielrijden zonder wit achterspatbord 1 wielrijden zonder licht 1 wielrijden zonder bel 5 wielrijden in verboden straat 2 wielrijden en op het rijwiel een tweeden persoon vervoeren 2 wielrijden en vluchtheuvel links pas- seeren 1 wielrijden en geen richting aangeven 4 wielrijden en het verkeer op een voor- rangsweg den doorgang niet vrij laten 2 overtreding wet evenredige vrachtver- deeling l Totaal 58 GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van Politie, Kerkplein en aldaar te bevragen Woensdag en Zaterdag van 11 tot 1 uur de navolgende als gevonden gedeponeerde voorwerpen: fietssleutel, kleine sleuteltje, tasch met badgoed, hondenpenning 155, belastingmerk, huissleutel, rozenkrans in etui, armband, rozenkrans in etui, grijze pet, vulpotlood, belastingmerk, kindermuts, hondenpenning 468. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen: zilv. broche met steen, J. Wonder, Nieuw- poortslaan 132; armband, Jonker, Ripping- straat 32; groen zakdoekje, L. Meiroos, Schoutenstraat 7; 3 Lipssleutels, Gerritsen, Koningsweg 87; ring met steen, J. Spijker, Druivenlaan 34; gouden broche met steentjes, J. Haker, Oudorperdykje 10; 1 paar dames handschoenen, J. van Eek, Nieuwlandersin- gel 71; hondenzweep, J. Jongejans, Uiten- boschstraat 19; rozenkrans, G. Schaak, Inge landstraat 14; blauwe ceintuur, A. de Graaf, Nieuwpoortslaan 60; zweep, J. Frijn, Claris- senbuurt 43; wit kinderkousje, Hollenberg, Nic. Beetskade 59; zilv. broche, Postkantoor. Waaigat; doublé ring, J. Schipper, Oude gracht 116; rood kindermutsje, G. A. Roos, Doelenstraat 26; 1 p. witte dameshandschoe nen, K. Thoes, Eikelenbergstraat 24; doos margarine, E. Peppel, Zeglis 82; rozenkrans, C. Boon, Korte Landstraat 22; belasting merk, M. Meiman, Boterstraat 8; vulpen, C. Romijn, Spoorstraat 54; broche met zwarten steen, R. Peereboom, Schelphoek; handdoek, zwempak en badschoen, J. Heinis, 2 Uitsluitend in metaalverpahhing. Blijft kraahversch. Heilooërdijk; plank vurenhout, C. Groen, Omval 34; bruine portemonnaie, G. v. Spaandonk, Voordam 4a; imitatie zilv. broche, N. Hollander, Baansingel 15b; schaartje in étui, J. v. Dijk, K. v. t Veer- straat 54; badpak en handdoek, P. Boerman, Uitenboschstraat 65; oude leeren jas, C. Strijder, Zeglis 130; bril, L. de Waard, Leeu wenhoekstraat 13a; wieldop Chevrolet, A. Hoekmeijer, Nic. Beetskade 27; dameshoed, G v. Leeuwen, Kanisstraat 13; gestempelde postzegels v. Ned.-Indië, W. Kloos, v. Hou tenkade 42; padvindersriem met mes, M. A. Venneker, Laat 90; 1 dubbeltje, A. Liena, Oudorperdykje 24; alpinomutsje, F. Groot huizen, Verdronkenoord 103; zilveren broche, A. Wasterval, Cabeljaustraat 10; 1 jaar zwarte sokken, wed. Oudmans, Land- straat 55; beige jongensregenjas, P. Veter, Hekelstraat 30; dekzeil, Renses, slager te Heiloo; fietsslot met ketting, M. Beentjes, St. Anti niusstraat 10; glacé handschoen, J. Peperkamp, Noorderkade 8; beige deukhoed (gemerkt P.W.), A. Oudes, Kerkstraat 7. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van Politie alhier. Ontploffing aan boord van Italiaansche kruiser eischt 15 dooden. - Naar pas thans uit een officieel communiqué wordt verno men, heeft zich enkele dagen geleden in de Spaansche haven Pollenza een ontploffing voorgedaan aan boord van den Italiaanschen kruiser Quarto, als gevolg waarvan zeven leden der bemnning op slag gedood en acht in het ziekenhuis te Palma de Majorca over leden zijn. Twintig andere leden der be manning zyn nog onder behandeling in het zelfde ziekenhuis. Volgens het communiqué is het schip door de ontploffing die door het springen van een der ketels is veroorzaakt, niet ernstig beschadigd. Bliksem doodt vijf menschen. - In het district Horochow in Wolhynie is de bliksem in een groep van tien personen geslagen. Vyf werden op slag gedood en vijf zwaar gewond. De terreur in Palestina. - Gisterochtend hebben in Palestina op den weg van Safed naar Acre twee nieuwe botsingen tusschen terroristen en politiepatrouilles voorgedaan. Drie terroristen werden gedood en zeven zwaar gewond. Nabij Magdoel in de vlakte van Sharon heeft een tiental terroristen een petrouille overvallen, waarbij een politie man werd gedood. In beide gevallen slaag den de terroristen er in te ontkomen. (Ongecorrigeerd.) De sneltrein uit de richting Sittard en een goederentrein uit de richting Roer mond passeerden elkaar ter hoogte van Blokpost 39, waar een ploeg menschen van het station Echt werkzaam was. Doordat de mannen van den ploeg al leen letten op den goederentrein uit de richting Roermond, werd hun de snel trein uit Sittard noodlottig. Twee van hen werden aangereden en op slag ge dood. Het waren J. Engelen, gehuwd en va der van drie kinderen, vroeger blok- wachter te MaastrichtSt. Joost en sinds veertien dagen werkzaam in den ploeg en G. van Heltzel,, uit Pey (ge meente Echt), gehuwd en vader van vijf kinderen. GANDHI BETREURT DE ONRUST TE RANGOON. Gandhi heeft een telegram gezonden aan het congres van Burma (Br.-Indië), waarin hij verklaart de onrust te Rangoon te betreuren. De ongeregeldheden be wijzen, dat het Barbasrsche stadium nog niet voorbij is. Gandhi hoopt, dat de leiders van beide partijen middelen zullen vinden om een herhaling te voorkomen. 480 SCHAPEN DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Nabij Mostar in Herzegowina zyn van 500 schapen welke voor een onweer onder een groep eikenboomen schuilden, 480 door den inslaanden bliksem gedood. In het zelfde district is een boer, die voor het onweer onder zijn kar was gaan schuilen, door den bliksem gedood. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. De vijfde van deze week in de Waal. De Waal heeft bij Nijmegen deze week het vijfde slachtoffer geëischt. In de Ooy, bij Nymegen, is gistermiddag de 23-jarige A. Willems, die met een vriend was gaan baden, verdronken. Hij is vermoedelijk plotseling in een kuil geraakt en ver dween in de diepte. Nadat men het lichaam opgehaald had, werd gedurende eenigen tijd kunstmatige ademhaling toe gepast, doch dit mocht niet meer baten. Het slachtoffer was ongehuwd.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2