mm QemeenieccuUti HEILOO CRÈME Vraag en Aanbod 35 Woensdags en Zaierdags. Alléén tweede handsch goederen. cent per vijf regels, uitsluitend a contant. (DINSDAGS EN VRIJDAGS INZENDEN). .38Mweniand Onweer boven ons land. OPEL vanaf f 119 5. NASSAU GARAGE - ALKMAAR - OFFICIAL DEALER. - -V TWEEDE BLAD. De gisteravond gehouden vergadering van den raad dezer gemeente werd niet bij gewoond door de heeren Rus, Schuyt en Greeuw, van wie de twee eerstgenoemden bericht van verhindering hadden gezonden; de derde was met vacantie buiten de ge meente. Ingekomen was o.m. een schrijven van Ged. Staten met opgave van cijfers in ge volge de wet op de financieele verhouding. Een nleuwo vaste leerkracht aan de openbare school. Van den minister van onderwijs was een schrijven ontvangen, waarbij werd mede gedeeld, dat z.ex. goedkeurt de benoeming van een vijfde onderwijzer van bijstand aan de openbare school, hoewel het bij de wet geëischte minimum aantal leerlingen daar voor nog niet aanwezig was. De te benoe men leerkracht moet een wachtgelder (ster) zijn en de aanstelling mag geen tijdelijk ka rakter dragen. De voorzitter, burgemeester jhr. van Foreest, noemde dit een gunstig bericht, omdat de kweekeling met acte nu niet meer noodig zal zijn en een vaste leer kracht kan worden benoemd, waarvan het salaris door het Rijk wordt betaald. Hoewel de kans daarop niet groot is, zullen pogingen worden gedaan, dat tegen het begin van den nieuwen cursus de leerkracht, een onderwij zeres, kan worden benoemd. De mededeeling werd voor kennisgeving aangenomen. Vergoeding kosten schoolbezoek. De heeren H. van 't Woud en S. W. de Boer vroegen vergoeding van kosten van het vervoer van hun leerplichtige kinderen naar de Julianaschool te Alkmaar. Bij onderzoek is gebleken, zeiden B. en W. in hun prae-advies, dat de prijs van een scholier-maandkaart op het traject Alkmaar- Heiloo van den autobusdienst der N.V. „Stormvogels" bedraagt 3 en dat het ver voer van de leerlingen gevoegelijk met dien diénst kan plaats hebben. Naar onze mee ning laten de financieele omstandigheden, waarin adressanten verkeeren, toe, dat een deel der kosten door henzelf wordt gedra gen. B. en W. stelden daarom voor te besluiten aan adressanten te vergoeden 75 van de 3 per maand en per leerling, die de boven genoemde school bezoekt. Zonder stemming goedgekeurd. Gepensionneerden in actie. De afd. van den Alg. Ned. Bond van ge pensionneerden verzocht den raad om: a. verbetering van de straatverlichting en b. het verbieden van wielrijden op sommige plaatsen in de bosschen. Ten aanzien van het onder a genoemde meende de Commissie van Bijstand dat de thans bestaande toestand waarin de straat verlichting verkeert voldoende kan worden geacht en B. en W. vereenigden zich hier mede. Wat het onder 2e genoemde verzoek be treft, wezen B. en W. erop dat de paden in het Gemeentebosch reeds nu niet met rij wielen bereden mogen worden. In het bosch van de Vereeniging tot Be houd van Natuurmonumenten is de Wester laan (laan tegenover Nijenburgh) o.m. voor rijwielen gesloten. Tegenover het argument, dat adressante voor haar verzoek aanvoert, plaatsten B. en W., dat ook wielrijders gaarne van het bosch genieten, dat sommige paden door wielrij ders, die de groote wegen willen mijden, ge bruikt worden en dat in het algemeen geen prijs wordt gesteld op ge- en verbodsbepa lingen ten bate van bepaalde groepen doch ten nadeele van anderen. Bovendien kan aan het verzoek tegemoet worden gekomen door er zoo streng mogelijk op toe te zien dat in het bosch niet wordt gereden op een wijze, waardoor de vrijheid en veiligheid van het verkeer in gevaar worden gebracht. B. en W. wilden er gaarne aan medewerken, dat dit toezicht bij voort during zoo intensief mogelijk wordt uitge oefend en stelden voor afwijzend op het verzoek te beschikken. De heer Kant meende, dat het bosch tegenwoordig méér bereden wordt dan vroeger, alleen doordat de Westerweg zoo slecht ondehouden is. Weth. Akkerman gaf toe, dat die weg in slechten toestand verkeert. De voorzitter zou dit nog eens nagaan. De heer Keesman wilde de straatverlich ting niet uitbreiden, omdat de gemeentefi- nanciën zich daartegen verzetten en niet omdat hij uitbreiding overbodig zou vinden. Politietoezicht op het rijden in het bosch vond spr. wel noodig. Het prae-advies werd hierna goedgekeurd. Het werk in het plantsoen aan den Zeeweg. Van P. Wennips en vier andere arbeiders, die te werk zijn gesteld aan het schoonhou den van de plantsoenstrooken langs den Zeeweg, was een verzoek ingekomen om wijziging in de loonregeling voor dat werk. Naast de voorwaarden, waarop de tewerk stelling plaats heeft, boden B. en W. den raad een rapport aan omtrent den stand der werkzaamheden op 1 Juni j.1. Hieruit bleek o.a., dat de voorstelling die het adres geeft, als zou vier dagen per week gewerkt be hoeven te worden, onjuist is. Het werk zal ongetwijfeld wel in 2/3 van de 24 weken verricht kunnen worden. Aan de arbeiders, wier werkzaamheden zoodanig gevorderd waren, dat ze voor de uitkeering in aanmer king kwamen, is het gedeelte van het loon, dat wekelijks minder dan het 1/24 gedeelte van het totaal bedrag wordt uitbetaald, als nog uitgekeerd. Zij hebben alzoo gemiddeld 14.25 per week ontvangen. Voor betrokkenen is een belangrijke fac tor of ze den tijd, dien ze niet aan dit werk zullen hebben te besteden, productief zullen kunnen maken. B. en W. achten dat zeer wel mogelijk en daardoor kunnen de gemiddel de verdiensten per week door de betrokke nen tot voldoende hoogte worden opgevoerd. Het college zag geen enkele aanleiding om wijziging in de getroffen regeling te bren- gen en stelde voor om afwijzend op het.adres te beschikken. Ten slotte deelden B. en W. nog mede, dat de arbeider A. Pancras, dien de voor zitter de geestelijke vader van het re- quest noemde, ander werk heeft gevonden en het bovenbedoelde werk niet zal voort zetten. De heer H e ij n e vond het loon van 14.25 voor het genoemde werk te laag. Weth. Akkerman gaf een relaas van het loon, die met bedoeld werk is verdiend door de verschillende arbeiders De heer H e ij n e berekende aan de hand hiervan, dat b.v. Pancras slechts f 12 per week haalde. De heer Kamer meende, dat dit ligt aan onwil. De heer S e n g e r s geloofde, dat het werk te laat is begonnen, zoodat het zeer moeilijk werd het térrein schoon te krijgen. Verschillende onkruidzaden hebben zich nu al verspreid over aangrenzende landerijen. Minstens moeten de distels drie maal per jaar worden verwijderd. De heer Opdam wilde het loon zien aangevuld tot 21.50, zooals aanvankelijk de bedoeling was, gelijk hij uiteen zette een loon dat den menschen toekomt voor goed werk. De heer Akkerman ontleende, dat het werk als geheel goed is gedaan. Som migen van de arbeiders deden wel hun best. De heer Opdam was van oordeel, dnt men dan anderen had moeten nemen. Houdt men hen aan het werk/dan moet het be paalde loon uitgekeerd worden. Zijn er geen werkloozen te vinden, die het werk goed kunnen en willen doen, zet er dan andere menschen aan, ried spr., want de zaak moet in orde gemaakt worden. Thans is dat allerminst het geval. Overigens wenschte spr., dat er een ge ringer bedrag per week zou blijven staan, opdat de werklieden méér in handen krij gen. De heer Keesman vond den veronder stelden tijd, waarin het werk afgemaakt zou kunnen worden (16 weken) te kort en zette dit nader uiteen. Dr. Barnhoorn kwam ertegen op, dat den arbeiders hun rechtmatig verdiend loon zou zijn onthouden. Van den beginne af is het, door de schuld van de menschen zelf, niet gegaan zooals het moest. De heer Opdam zou willen weten hoe veel uren de menschen ieder voor zich heb ben gewerkt. Vóór deze opgave is verstrekt, zou spr. geen stemming over het voorstel willen uitlokken. De heeren Keesman en Sengers wa ren het er oo kover eens, dat een stemming thans niet mogelijk was, omdat men eigen lijk niets wist van het werk en dé uitvoering ervan. Na nog eenige besprekingen werd het ad vies van B. en W. goedgekeurd. Standplaatsen ijscowagens e.d. Naar aanleiding van een adres van den heer Th. B. Brand inzake het innemen van een standplaats met een ijsco-wagen, deel den B. en W. mede: Het bezigen van een kraam of dergelijke inrichting op of langs den openbaren weg, alsmede het innemen van een standplaats met zulk een inrichting is verboden, tenzij daartoe vergunning van ons college is ver kregen. Meerdere verzoeken om zulk een vergunning, waaronder dat van adressant, achtten wij niet voor inwilliging vatbaar en zijn door ons afgewezen. Adressant doet een poging om via den raad de reden dier weigering te weten te komen, een poging die, zou daaraan wor den voldaan, tot bedenkelijke consequenties aanleiding zou geven. Hij gaat daarbij bovendien van het on juiste standpunt uit, dat hij blijkbaar de reden van de weigering wil beoordeelen instede dat wij beoordeelen of de redenen, die een adressant ten gunste van zijn ver zoek aanvoert, van dien aard zijn, dat aan het verzoek kan worden voldaan. Er is geen enkele aanleiding om wijziging te brengen in de ter zake bestaande voor schriften. Trouwens adressant vraagt aan het slot van zijn adres precies hetzelfde als thans reeds bestaat. Wij geven daarom in overweging het adres voor kennisgeving aan te nemen. De heer Opdam wenschte, dat den heer Brand het volgende jaar een standplaats werd toegewezen. De heer Keesman vroeg of adressant ook geen standplaats mag innemen op par ticulieren grond. De voorzitter antwoordde, dat Brand standplaats had op terrein der Spoor wegen. Het advies van B. en W. werd goedge keurd. Personeele belasting. Van den heer B. Eekhof e.a. was een ver zoek ingekomen inzake vermindering van de personeele belasting. In hun prae-advies herinnerden B. en W. aan hun brief aan den raad bij de aanbieding der begrooting voor 1938. Uit dien brief, zoo vervolgden zij, blijkt volkomen, dat de gevolgen van een belas- tingverhooging niet werden onderschat en hoewel wij het met adressanten geheel eens zijn, dat het wenschelijk is om de belastin gen te verlagen, zal daartoe slechts dan kun nen worden overgegaan, wanneer de geld middelen der gemeente dat toelaten. De be grooting zal moeten uitwijzen, dat belas tingverlaging mogelijk is. B. en W. gaven den raad in overweging te besluiten aan adressanten te berichten, dat, zoodra daartoe de mogelijkheid bestaat, tot verlaging van den belastingdruk zal worden overgegaan. De heer Opdam zei, dat de belastingen in Heiloo niet hooger zijn dan elders, de huizen zijn hier goedkoop en als woonplaats is Heiloo een ideaal. Overeenkomstig hét voorstel van B. en W. werd besloten. Electriciteitsvoorziening van de St. Willibrordusstichting. Het bestuur der St. Willibrordusstichting verzocht verlaging van den prijs van den electrischen stroom, die aan de stichting wordt geleverd. De commissie van bijstand voor het G.E.B. adviseerde om aan het verzoek tegemoet te komen en den stroomprijs te bepalen op: voor 10.000 kWh 4 cent per kWh; voor de volgende 10.000 kWh 2% cent per kWh; voor de daarop volgende 10.000 kWh 3 cent per kWh; en voor alle overige kWh 2 3/4 cent per kWh en deze wijziging in werking te doen treden op 1 Januari 1939. B. en W. vereenigden zich met dit advies en stelden voor aldus te besluiten. Goedgekeurd. Aanschaffing banken bijzondere scholen. Het parochiaal kerkbestuur verzocht om beschikbaarstelling van gelden voor het aanschaffen van zes banken voor de r.k. jongensschool en van vijf banken voor de r.k. meisjesschool. Het advies van den in specteur van het lager onderwijs hierop luid de gunstig. De toename van het aantal leer lingen maakt de aanschaffing noodzakelijk. De kosten zullen bedragen 205.80. B. en W. stelden voor om de gevraagde gelden beschikbaar te stellen. Conform besloten. Goedgekeurd werden eenige af- en over schrijvingen voor het dienstjaar 1937, als mede eenige door Ged. Staten aangegeven wijzigingen in de begrooting voor 1938 (be doelende evenzoovele overschrijvingen op verschillende posten). Bouwrekening gasvoorzienlng. Goedgekeurd werd de door het gemeente bestuur van Alkmaar op grond van art. 2 der overeenkomst, regelende de gaslevering, ter goedkeuring aangeboden bouwrekening betreffende de werken voor de gasvoor- ziening tot ultimo December 1937. De heer Opdam zou willen hebben on derzocht of het gas nog aan de vereischte capaciteiten voldoet. De voorzitter zei, dat by B. en W. geen klachten bekend zijn. Zoodra die bin nenkomen, zullen zij worden onderzocht. De heer Opdam wenschte zulks bij wijze van controle ook zonder dat er klach ten worden ingebracht. De heer Akkerman zegde over weging toe. Premie ziekenfonds. Verkiezings fanfares. Nadat het voorstel met betrekking tot het betalen van premie voor het ziekenfonds door werkloozen in dd raadsvergadering van 28 April j.1. was behandeld, ontvingen B. en W. een adres van vyf kiesvereenigingen, waarbij verzocht werd hét door het college onder dagteekening van 28 Maart 1938 ter zake uitgebracht prae-advies alsnog te wil len aanvaarden. B. en W. handhaven ook thans nog dat prae-advies en steunden daarom het ver zoek van adressanten, dit met te rneer vrij heid, daar gebleken is, dat de werkloozen thans reeds een reductie van een derde ge deelte der fondspremie genieten. Inmiddels heeft het college gemeend te moeten voldoen aan de toezegging om een regeling, in den geest als door de meerder heid van den raad werd gewenscht, te ont werpen. B. en W. hebben zich daartoe in verbinding gesteld met het bestuur van het A.A.Z.A. te Alkmaar en in verband met het standpunt van dat bestuur hebben zy de volgende regeling ontworpen: Door B. en W. wordt bepaald of, en zoo ja welk gedeelte van de premie, voor rekening der gemeente zal worden genomen. Dat gedeelte zal nimmer grooter dan een derde van de premie kunnen zijn en wordt slechts toegekend wanneer het betrokken fonds een reductie op de premie verleent tot een gelijk gedeelte als voor rekening der gemeente wordt genomen. De werklooze die zelf of wiens gezinsleden geen ander inkomen dan steun of loon in werkverschafing heeft, zal in den regel voor den vollen toeslag in aanmerking komen. De werklooze, die naast steun of loon in werkverschaffing gezinsinkomsten heeft tot een zoodanig bedrag, dat het gezin een inko men heeft van 13 plus 1.25 per gezins lid tot een maximum van 18, -al in den regel niet voor den toeslag in aanmerking komen. (Brandstoffentoeslag, verstrekking van goedkoope levensmiddelen en spaarrege ling blijven hierbij buiten rekening.) Indien een werklooze zichzelf en alle leden van zijn gezin niet bij een ziekenfonds heeft verzekerd en zich daardoor ten opzichte van de gezinsuitgaven in een voordeeliger positie plaatst dan gezinnen die wel verzekerd zyn, zal de steun, die het niet-verzekerd gezin geniet, worden verminderd met een bedrag ten minste gelijk aan de premie die het ge zin voor het ziekenfonds zou hebben te be talen. De heer Keesman vond den grondslag van 13 inkomen per week wel aan den lagen kant. De gemeente-secretaris gaf na dere uiteenzetting van de bedoeling der re geling. Alles zal worden gedaan om haar zoo billijk mogelijk te doen werken, vandaar dat de woorden „in den regel" werden inge- Te koop z. g. a. n. dames-, heeren-, meisjes- en jongensrywielen. Billijke prijzen. S. E. COERSEN. Rijwielhandel Vrou wenstraat 12. Het Naaimachine Huis. Grote sorte ring gebruikte machines, als nieuw. Koopjes met garantie. J. H. DE BOER, Geestersingel 48, Alkmaar. Diverse Ventilatoren, w.o. 3 phasigen 400 m/m 5 bladig en 1 oxcylerende, groot model, 220 volt. Rep.- en wikkel inrichting. PEPERSTRAAT 3, b/d Dijkbrug. Trommels. Te koop gevraagd, in goeden staat zijnde koffie- en thee trommels, onverschillig welk merk en grootte. SPANJAARDSTRAAT 19. Te koop Union-herenrUw. 10, heren rijwiel 5. Leren damesjas, z. g. a. n. 15. Prima race-frame „de Waele" 8. Diverse motoronderdeelen, enz. enz. SPOORSTRAAT 12, Alkmaar. Voor lagen prijs pracht Tuinameuble- ment te koop, als nieuw, bank, tafel, 2 fauteuils, 2 voetenbankjes. PRINS HENDRIKSTRAAT 12, Tel. 4338, Alkmaar. Te koop een pracht Motorrijwiel, prima in orde, merk Matchless, prijs 150. Tevens nog 2 motoren voor elk aann. bod. S. VISSER, Smederij Kooimeerlaan. Te koop een beste damesfiets met Ricardo-buitenbanden, Duinlop-bin- nenbanden en terugtraprem, 10. SCHERMER. Nieuwesloot 129. Duitsche piano te koop gevraagd. Brieven met prijsopgaaf onder letter B 146 Bur. van dit Blad. Gevr. ter overname een Tuinparasol, in goeden staat. Br. WESTERWEG 93. Te koop: Mahoniehouten zeiljachtje, 16 M". zeil. 2 jaar oud. P. DE WIT, Broek op Langendijk 353. Branden op verschillende plaat sen. Lichtstoornis in een deel van de provincie Utrecht. De onweersbui, waarvan wij in stad en omgeving gisteravond „geno ten" hebben, heeft zich ook laten gelden in diverse streken van ons land, en daar evenals in deze envirous naast verfrisschende regens zwaren bliksemslag gebracht met hier en daar noodlottige gevol gen. Te Brouwershaven is een land- bouwschuur ten offer gévallen met 1500 pakken bindtouw, landbouwwerktuigen, hooi, voeder, enz. Alleen de schuur was verzekerd. i Te Laren (N.-H.) sloeg de bl'ksem in het rieten dag van de villa van den heer Korthals Altes aan den rijksweg West. De keuken brandde geheel uit. Te O i s t e r wij k sloeg de bliksem in de van hout opgetrokken woning van den héér J. de Kost aan de Hoogstraat. Zij brandde geheel af. Terwijl men hier met het blusschings- werk bezig was, werd de brandweer op nieuw gealarmeerd voor een brand in de opslagplaats van den groentenhandelaar Van der Wiel, welke ook geheel verloren ging- Nauwelijks een half uur later moest de brandweer opnieuw uitrukken. Thans voor een brand in de schuur van den landbouwer van Oirschot aan de Dorps straat. Deze schuur brandde ook tot den grond toe af. De voorraad hooi ging ver loren. In de provincie Utrecht sloeg de bliksem op verschillende plaatsen in zonder ernstige ongelukken te veroorza ken. Om tien minuten voor elf sloeg de bliksem op de bovenleiding van het pro vinciaal Utrechtsch electriciteitsbedrijf, waardoor het geheele gedeelte van de provincie, gelegen in de omgeving van de lijn MaartensdijkHollandsche rading, ruim drie kwartier in het duister werd gehuld, met alle onaangenaamheden ge volgen daaraan verbonden. Ook bij de Ned. spoorwegen had men met storing te kampen. Zoo kwamen ver schillende electrische treinen met belang rijke vertraging op het Centraal station te Utrecht binnen, o.a. een electrische trein uit 's Hertogenbosch, die ruim twin tig minuten te laat was. In de omgeving van Maarn raakten verschillende lichtsignalen ten gevolge van bliksemslag onklaar. Te Achttienhoven veroorzaakte blik semslag een kleinen brand, welke spoedig waS bedwongen. Te Soesterberg sloeg de bliksem in een aan den Kampweg staande villa, ba woond door de familie H. Het geheele huis, dat met riet gedekt was, stond in een oog wenk in lichter laaie. Alleen de beneden verdieping kon behouden blijven. hydrol. remiuen. ouafh. vooryeering, stalen carrosserie, sekurit glas. Nederlandschen toonkunstenaarsbond en oud-minister verschuur. De verschillende Nederlandsche omroep- vereenigingen A.V.R.O., V.A.R.A., N.C.R.V. en V.P.R., hebben gisteren een woord ter na gedachtenis van den overledene gesproken voor de microfoon en zooals reeds werd aangekondigd, is hij voor de K.R.O.-micro- foon herdacht door den onder-voorzitter van dien omroep, alsmede door pater Dito O.P., den bedrijfsleider Speet en den redac teur van de R.K. Radiogids Paul de Waart. HET OVERLIJDEN VAN PASTOOR PERQUIN. De uitvaart. De plechtige requiemmis welke Maandag om 10.30 uur in de St. Dominicuskerk te lascht. I Amsterdam wordt opgedragen, zal ook door De heer Opdam hoopte, dat de regeling den K.R.O. worden uitgezonden, dank zij de ruim" zal worden toegepast. welwillende medewerking van de N.C.R.V. Het adres der vijf kiesvereenigingen, die daarvoor een gedeelte van haar zendtijd .„j u.x ter beschikking stelde en de vereischte toe- waarin geageerd werd tegen het in strijd met het advies van B. en W. genomen raads besluit tot goedkeuring van de zoogenaamde „een-derde-regeling voor de premie-beta ling", vond spr. „dun". De heer Keesman zag in dit adres een verkiezingsfanfare, de het volgende jaar te houden verkiezingen werpen haar schadu stemming van den minister. Deelneming. Zeer talrijk zijn de bewijzen van deelne ming, die uit heel Nederland en daarbuiten bij den K.R.O. binnenkomen. De minister van Dinnenlandsche zaken zond een tele- wen reeds vooruit. Hierover zal nog wel eens I ®ram' waar'n hij getuigde van: groote waar- weer gesproken worden, meende spr., wien deering voor de Prettige samenwerking. het bevreemdde, dat de aanwezige vertegen woordigers der adresseerende kiesvereeni gingen het adres niet nader verdedigden. Het voorstel van B. en W. werd zonder stemming goedgekeurd. Hierna werd de vergadering gesloten. Weest voorzichtig met vuur In bosch en heide. Verder waren er o.m. telegrammen van den aartsbisschop van Utrecht, de bisschop van Den Bosch, van den Belgischen omzep (N.I.R.), de verschillende radiocolleges, de directeur der F.T.T., den AVRO, de N.C.R. V., de VARA en den V.P.R.O., den pause lijken internuntius, den Belgischen gezant. Abbe Delvoie, een der pioniers van den Vlaamschen oproep, het bestuur van den DOOR EEN ZONNESTEEK GETROFFEN. Te Overhoven-Sittard is gistermiddag de 51 jarige los-arbeider M. F. Hagenaar, wo nende te Sittard, by het oogsten door een zonnesteek getroffen. De man voelde zich onwel en ging wat liggen. Een uur later voelde hij zich iets beter en wilde hij op zyn fiets huiswaarts gaan. Hy begaf zich op weg, maar honderd meter verder zakte hij ineen. Hy werd dood opgenomen. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Gistermiddag is in de rivier de Waal - onder Oosterhout bij Nijmegen de onge veer 35-jarige arbeider Vermegen ver dronken. Hij laat een vrouw en twee kinderen achter. De man begaf zich te water en ver dween onmiddellijk in de diepte. Aan redden was geen denken. EEN PRETTIGE DAG VOOR DE PLUIMVEEHOUDERS TE LANDSMEER. De gevolgen van de windhoos van September 1937. We gaan in gedachten terug naar een dag in September van het vorige jaar. In Lands meer zal men het niet licht vergeten: een windhoos joeg over het landelijke dorpje en vernielde alles wat zy op haar weg tegen kwam. Vooral de buurtschap Watergang werd zwaar geteisterd. Geen kippenhok bleef staan, als waren het lucifersdoosjes, zoo wer den zy opgenomen en vele honderden me ters verder weer neergesmakt. De circa 2500 kippen, die in deze hokken hadden ge zeten, werden bijna alle gedood. Van vele honderden heeft men nooit iets teruggevon den. Landsmeer is een kleine gemeente, die niet in staat was de slachtoffers financieel voldoende te hulp te komen. Maar reeds denzelfden dag vormde zich op initiatief van Avicorni" een commissie, die onmiddellijk een steunactie organiseerde. Van vele zijden mocht deze commissie me dewerking ontvangen. Bijeengegaard werd een bedrag van circa 7.000 gulden, niet al leen van particulieren, doch ook van het Nationaal For.ds voor Bijzondere Nooden, terwijl ook de Boerenleenbanken in de om streken van Landsmeer de actie financieel steunden. De schade ersteld. Dank zij deze actie v.as men in de gele genheid de vernielde bedrijven te restauree- ren en weer op te bouwen. Gistermiddag heeft de c.mmissie een en ander aan de betreffende pluimveehouders overgedragen. Deze plechtigheid gebeurde op het terrein van een der slachtoffers en zy droeg een heel eenvoudig karakter. De voorzitter van Avicorni, G. J. A. A. br on van Heemstra, bracht hulde aan de leden Van de commissie, wier belangeloos werk een zoo prachtig resultaat heeft ge boekt en dankte allen, die mede hebben ge holpen de pluimveehouders te Landsmeer hun bezittingen terug te geven. De burgemeester van Landsmeer dankte Avicorni" vopr het initiatief, dat zij des tijds heeft genomen. Zonder die steunactie zou het voor het gemeentebestuur onmoge lijk zijn geweest de getroffen pluimveehou ders terug te geven wat zij in slechts enkele seconden buiten hun schuld verloren. Een der pluimveehouders, de heer A. Lemke, heeft ten slotte mede namens de an deren, op treffende wijze woorden van dank gesproken. De plechtigheid werd ook bijgewoond door den voorzitter van het Fonds voor bijzondere Nooden, A. J. A. A. baron van Heemstra en door den gep. generaal-majoor G. J. J. Bau- duin. '.ftffrrp 1 -

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6