AMSTERDAMSCHE BEURS £aatste Aecichtw iLucktvaact Jieck Sdtool !Rucqccliike Stand Jkcuuidaai Tlieuws 351/, 31»/» 14% -I De bombardementen op open steden. Commissie tot onderzoek. De strijd aan de Ebro. Nieuws in 't kort. ZUIDSCHARWOUDE egmond aan zee SCHOORL 3% EERSTE BLAD. Alkmaar, Dinsdag. HET ONWEER VAN GISTERAVOND. Het onweer, dat gsteravond gedurende eenige uren boven onze stad woedde, heeft, voorzoover ons thans bekend, niet veel scha de aangericht. Wij vernamen van twee gevallen van blikseminslag, beide zonder brand als ge volg. Aan het Fnidsen sloeg de bliksem in de slaapkamer van de fam. Klein, melkhandel, op den hoek van de Nieuwstraat. Een glas op de waschtafel sloeg in gruizelementen. Verder is de bliksem geslagen in een hou ten loods van de fa. Met aan den Frieschen weg. Er ontstond een gat in het dak, waarna de bliksem zich een weg baande door een houten kistje, waarin een gat brandde, terwijl de betonnen vloer, waar op het kistje stond, eveneens de gevolgen ervan ondervond. BBN GEVAARLIJKE AAP IN DEN HOUT. Waarschuwing aan bezoekers van de apenkooi, speciaal aan kinderen. In deze dagen, nu er zooveel gereisd wordt, zooveel uitstapjes worden onder nomen, geniet gelukkig onze stad de eer en het genoegen door velen in hun reis plan te worden opgenomen. Dan zijn het groepen fietsers, dan weer komt een stoet schoolkinderen of een gezelschap wande laars of menschen die per touringcar kwa men. Zulk een groep kwam gisteravond tegen 8 uur in Den Hout, waarschijnlijk om als laatste pleisterplaats daar nog een poosje gezellig te toeven. Het was een gezelschap uit Spierdijk, mannen, vrouwen en kinderen, die zich een dagje hadden verpoosd en nu nog even onzen mooien Hout bezochten, waar de apenkooi natuurlijk een groote at tractie vormde. Helaas, wreed zou het ge noegen van den dag worden verstoord, want een bruine aap, afgezonderd zittend van zijn mede-tropische soortgenooten, ontzag zich niet om in een argeloos hem toege stoken handje van een der kleinste bezoe kers een 4-jarig ventje te bijten en een der vingers een stukje te verkorten. Een schreeuw van angst en pijn, geschrei, bloed Vader en moeder togen terstond met het kind naar het centraal Ziekenhuis, waar dr. Degenaar de wonde verbond. Het kind kon daarna met de ouders naar huis terug gaan. Maar het pleizier van den dag was ver dwenen Herhaaldelijk gebeurt het, dat kinderen zich wagen binnen de afgepaalde ruimte langs de apenkooi, om de vlugge dieren nog meer van nabij te kunnen zien en zoo moge lijk wat -ïten te geven. Zouden begeleiders van kinderen nu eens willen bedenken, dat men niet voor niemendal het zoo dicht na deren van de apen heeft bemoeilijkt? EERVOL ONTSLAG. Bü K.B. van 5 Augustus 1938 is met in gang van 1 September aan den heer ir. A. J. van der Laan op zijn verzoek eervol ont slag verleend als leeraar aan de Rijks Hoo gere burgerschool te Alkmaar. DIERENBESCHERMING. Zwervend te Koedijk aangetroffen een groote hond. (Wordt tijdelijk verpleegd bij mej. Haringhuizen, Kanaaldijk 60, Koedijk). Kenteekenen van den hond: Bastaard herder, lange ooren, lange staart, zwart bruin. Zondagavond is op den Geestersingel aan gereden een hondje, is nog in vrij goede conditie. Kenteekenen; bruin, teef, korte staart, witte voeten. De eigenaar of liefhebbers kunnen zich vervoegen tusschen 6)41% uur bij den heer C. Verwer, inspecteur dierenbescher ming, Baanstraat, Alkmaar. RIJKSTELEFOONDIENST. 2215 A. Mater, Stationsweg 48; 2219 J. Wolzak, Laat 73a; 2223 Commissie v. Ont wikkeling en Ontspanning voor Werkloozen, Doelenstraat 3; 2236 R. J. E. Bot, Koor straat 29; 3296 H. v. d. Winden, Kennemer- straatweg 28; 3815 N.V. Handelsvereeniging v. h. R. Baarsma, Waagplein 36; 3824 N.V. Bredero's Bouwbedrijf, Jan van Scorelkade 69; 3966 H. J. Rigter, Rechte Hondsbossche- laan 41, Heiloo; 4107 P. Burgering, Sta tionsweg K. 80, Heiloo. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 2 TOT 9 AUGUSTUS 1938. Nieuwe zaken: Castricum: B. P. Kamp, Torenstraat 5, dameskapsalon, enz. Den Helder; J. Geervliet, Beukenkamp straat 19, makelaar-bouwondernemer. St. Maarten: C. de Vet, B 29, rijwielrepa ratie en onderdeelen. W ij z i g i n g e n: Alkmaar: Wiboka, Scharloo 17, winkelier in comestibles, enz.; overgegaan aan M. W. P. Kappen. J. Bruin, Perronstraat 2, sigarenfabri- catie; overgegaan aan de erven J. Bruin. Egmond-Binnen: C. Nijman, Abdijlaan 61, bakker, overgegaan aan mevr. J. N. Nijman—Spaans. ALKMAARSCHE BOYS. Donateurs- en seizoenkaarten. De voetbalvereeniging Alkmaarsche Boys maakt bekend, dat opgaven voor donateurs- en/of seizoenkaarten (geldig tot en met 31 Juli 1939) moeten worden gericht aan de bestuursleden de heeren J. M. v.d. Horst, Stationsstr. 51; Th. H. de Boer, Westerweg 312 en H. J. Keesen, Zeglis 21. Uit Londen wordt gemeld, dat de En- gelsche commissie, die belast is met het instellen van een onderzoek naar de bombardementen op open steden in Spanje, haar hoofdkwartier zal inrich ten in Toulouse. Zij zal zich naar Spanje begeven alleen wanneer daartoe door een van beide par tijen een verzoek wordt gedaan en zelf gee nerlei initiatief nemen. Wanneer een van beide Spaansche partijen haar vraagt een onderzoek in te stellen naar de omstandig heden van een bombardement op een open stad, zal zij zich onmiddellijk naar ie plaats van het gebeurde begeven om te onderzoe ken of dit met opzet is geschied. Z(j zal haar rapport opzenden naar het Foreign Office, dat het terstond zal publiceeren. De commissie van onderzoek zal bestaan uit den gepensionneerden kapitein van de luchtmacht Smyth Pigott, en majoor Lejeune van de artillerie. De beide commissieleden zullen 13 dezer te Toulouse aankomen. Uit Barcelona wordt het volgende over den strijd aan de Ebro gemeld: Aan het Ebrofront hebben de troe pen der opstandelingen ten noorden van Fayon aangevallen op het punt, waar de stellingen van de regeerings- troepen het meest den rechteroever van de rivier zijn genaderd. Niette genstaande het hevige bombardement van vliegtuigen en artillerie werden de stellingen van de regeering niet geheel vernield. De aanvallers maakten zich meester van Alto de Los Auts. Bij Gandesa hebben de troepen der op standelingen Villalba Delos Arcos aange vallen, evenwel zonder positieve resul taten. Ook de aanvallen van de rebellen ten zuiden van Gandesa langs den weg naar Tortosa werden afgeslagen. Bombardementen op kustplaatsen. Vanochtend hebben drie van Majorca komende vliegtuigen eenige kustplaatsen op veertig kilometer ten zuiden van Barce lona gebombardeerd. Een kind werd ge dood, tien menschen gewond, terwijl ver scheidene huizen vernield werden. De vliegtuigen der opstandelingen hebben vervolgens Villanueva en Geltri gebom bardeerd zonder slachtoffers te maken. Gisteren bij het aanbreken van den dag hebben drie van Majorca komende vlieg tuigen een groote hoeveelheid bommen op de havenwijk geworpen. De meeste pro jectielen vielen in zee. Andere kwamen in de Nazaretwijk terecht. Er zijn geen slachtoffers. Ernstig spoorwegongeluk. - Nabij Sochaczew (Polen) zijn twee treinen op elkander geloopen. Zeventien personen wer den gedood. Twee groote branden op de Philip- pijnen. - Twee geweldige branden hebben gewoed in ver uiteengelegen streken der Philippijnen. Duizenden personen zijn ten gevolge dezer beide branden dakloos ge worden. De schade wordt geraamd op mil- lioenen dollars. De eene brand verwoestte omstreeks een derde deel van San Pueblo in de provincie Laguna. De tweede brand ontstond in het arme gedeelte van Manilla, waar tweeduizend woningen in de asch werden gelegd en 12.000 personen dakloos werden. De „zuivering". - De vroegere direc teur van de Russische steenkooltrust „Don- basoegol", Roedenko en de vroegere direc teur van de steenkooltrust „Makieevoegol", Bondaref Zavadski, zijn door den oppersten raad van de Oekraine ter dood veroordeeld wegens sabotage aan het transport, voorbe reiding tot instorting in de mijnen en andere daden van sabotage, waardoor verscheidene personen om het leven zijn gekomen en de ontginning werd gedesorganiseerd. Twee andere beklaagden werden veroordeeld tot 25 jaar gevangenisstraf. Drie Polen gevangen gehouden. - Drie Poolsche studenten werden 26 Juli j.1. tij dens een vlucht met zweefvliegtuigen door onweer gedwongen op Sovjet-Russisch ter rein te dalen. Niettegenstaande de stappen van de Pool sche grensautoriteiten weet men niet wat van hen geworden is. Historisch kasteel door brand verwoest. - La Libre Belgique meldt, dat gistermiddag brand is uitgebroken in het historische kasteel van Rymenam bij Mechelen (België). Dit kasteel dateert uit de zestiende eeuw. Ongeveer een eeuw geleden werd het ge deeltelijk herbouwd. .Ten gevolge van de groote droogte breid de het vuur zich snel uit. Ondanks de pogin gen van de brandweer het vuur, dat op de vliering ontstaan was, te beperken, sloeg de brand toch over naar twee lager gelegen etages, waar schilderijen uit de 16e en 17e eeuw een prooi der vlammen werden. De schade wordt op eenige millioen franken geraamd. Bekend Oostenrijksche specialist pleegt zelfmoord. - De beroemde Weensche neus- en keelspecialist Rudolf Leiduer heeft zelf moord gepleegd. Men gelooft, dat hij tot zijn daad is gekomen door de pas afgekondigde bepaling, dat joodsche artsen in Duitschland geen praktijk meer mogen uitoefenen. De Duitsche molens moeten twee maan den voorraad hebben. - De Duitsche molens, die meer dan 750 ton graan vermalen, zijn gehouden voortaan voorraden te hebben van ten minste een zesde van hun jaarlijksche productie. Deze maatregel beoogt de vor ming van graanreserves. GESLAAGD. Voor het examen Handelskennis 1. o. te 's-Grayenhage geslaagd de heeren: H Vrugt te Westwoud en J. Wiersma Heiloo. zijn C. te (Ongecorrigeerd.) DE DIEFSTAL BIJ EEN TURFSCHIPPER. Daders te Rotterdam aangehouden. Vanochtend zijn te Rotterdam de 18-ja- rige R. van der V. en de 17-jarige A. van der V., twee neven, gearresteerd in verband met den diefstal van een geldkistje, inhou dende 2800 gulden, ten nadeele van den turfschipper H. Hut. Een gedeelte van het geld werd nog in hun bezit gevonden. De beide daders, die afkomstig zijn uit Briltil, zijn naar Zuidhorn overgebracht en zullen ter beschikking van den officier van justitie te Groningen worden gesteld. ARBEIDSONGEVAL TE ZANDVOORT. Vanochtend is te Zandvoort de zestig jarige arbeider Paap van een 4ya meter hoogen steiger gevallen. De man werkte aan de chr. school. Hij werd in bewusteloozen toestand en mqt een gebroken enkel en een zware hersenschudding naar het Diacones- senhuis te Haarlem vervoerd. ZEDENMISDRIJF TE MIDDELBURG. De politie te Middelburg heeft gister aan gehouden den 73-jarigen smid P., die al eer der wegens overtreding van artikel 251bis Wetboek van Strafrecht is veroordeeld en die nu weder wordt verdacht van overtre ding van dit artikel. Tevens werden in den loop van den dag in arrest gesteld de 42-jarige D. uit Vlissin- gen en de 38-jarige N. uit Oost- en West- Souburg, die zich hebben schuldig gemaakt aan het misdrijf bij artikel 297 van het Wet boek van Strafrecht. Het slachtoffer is in een ziekenhuis opgenomen en verkeert in een toestand, die niet van gevaar ontbloot is. De aangehoudenen zijn alle drie naar het Huis van bewaring te Middelburg overge bracht. TE BOMBAY WORDT OP BETAAL DAGEN NIET GETAPT. De Britsch-Indische congresregeering heeft bepaald, dat voortaan iedere maand op den dag, waarop een kwart millioen arbeiders der spinnerijen worden uitbetaald, alsmede den daarop volgenden dag, alle café's geslo ten moeten zijn, teneinde te voorkomen, dat het ontvangen loon in drank wordt omgezet. Deze bepaling zal vandaag en morgen voor het eerst van kracht zijn. In de hotels zullen bonafide reizigers en ingezetenen echter bediend worden. DE CAMPAGNE TEGEN DE VREEMDE NAMEN. f Ook in Italië zijn op de variété-program ma's vaak Italiaansche kunstenaars of ge zelschappen vermeld, die onder een buiten- landschen naam optreden. In verband hier mede heeft de minister van volkscultuur, Alfieri, thans aan alle prefecten instructie gegeven, geen vergunning te verleenen voor voorstellingen, welke worden aangekondigd door affiches, die vol vreemde namen staan. Deze namen zijn uitsluitend aan buitenlandsche artisten of gezelschappen voorbehouden. DE PALESTIJNSCHE TERREUR. In de oude stad van Jerusalem is een Arabier vermoord. In de heuvels ten oosten van Nabloes zijn vier bandieten gevangen genomen in een gevecht tusschzn militairen en een gewapende bende. In het gebied tusschen Tel Aviv en Jaffa is een jood ernstig en een Arabier licht gewond. OUDORP (Juli) Geboren: Margaretha Catharina Brigit- ta d. van P. J. van der Heijden en C. M. Gil- demeijer. Catharina Maria d. van J. W. Vendel en M. Liefting. Engelina Maria d. van C. Berkhout en C. M. Hes. Ondertrouwd: Wilhelmus Heessels en Johanna Bernarda de Vries te Koedijk. Johannes Meijering en Jansje Bakker. Ja- cob Koning en Jetske Dijkstra te Sint Pan- cras. Matthijs Wielders te Tiel en Cornelia Rijkje Georgina Hermens te Tiel. Getrouwd: Jacob Koning en Jetske Dijkstra te St. Pancras. DE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen was gisteren: Uitreis: Wielewaal te Jodhpoer; Reiger te Singapore. Thuisreis: Gier te Jodhpoer; Oehoe te Athene. Hedenmorgen om 6.01 uur vertrok het Indië-vliegtuig PH-ALP „Pelikaan" van Schiphol, gezagvoerder Kooper. Aan boord bevindt zich 254.060 K.g. vracht, 301.314 K.g. briefpost en 11.860 K.g. pakketpost. 7 passagiers maken de reis van Amster dam af, t. w.: 1 AmsterdamKarachi, 1 AmsterdamCalcutta, 1 AmsterdamPe- nang, 3 Amsterdam—Batavia, I A'dam— Sydney. TOKIO KRIJGT EEN NIEUW VLIEGVELD. Het wordt, driemaal zoo groot als Tempelhof. De afdeeling voor stedenbouw van het ministerie van binnenlandsche zaken van Japan heeft besloten te Tokio het grootste vliegveld ter wereld aan te laten leggen. De kosten zullen 1200 millioen bedragen, die volgens de Asahi Sjimboen over drie jaren zullen worden omgeslagen. Het vliegveld zal 957 acres (een acre is 4047 vierk.m.) groot worden, d.i. driemaal zoo groot als het vliegveld Tempelhof (Ber lijn) en vier keer zoo groot als Le Bourget (Parijs). Er zal ook accomodatie komen voor watervliegtuigen. NANCY BIRD, „THE FLYING NURSE", IN ONS LAND. Om de „grond-organisatie" te bestudeeren. Met het K.L.M.-toestel is op Schiphol aangekomen de Australische pilote Nancy Bird, die in haar land als vliegster een even groote reputatie geniet als b.v. Jean Batten, al heeft zij zich niet op recordvluchten toe gelegd. Zij heeft het vliegtuig op andere wijze in dier.st der menschheid gesteld, n.1. door ambulance-werk. Vele malen trok ze er op uit om snel medische hulp te brengen op plaatsen, welke anders dan met een vliegtuig zeer moeilijk te bereiken zijn, of om gewon den en zieken tijdig naar een hospitaal te brengen. Zij kreeg dan ook in Australië den bij naam van „The flying nurse". Miss Bird, die thans 22 Jaar oud is, begon haar loopbaan als vliegster 5 jaar geleden. Zij kreeg haar opleiding van den eenige jaren geleden ver ongelukten vlieger Kingsford Sttiith. Thans echter heeft zij het actieve vliegen vaarwel gezegd. Zij heeft haar vliegtuig ver kocht en van het geld maakt zij een reis naar Europa om een studie te maken van den „grond-dienst" der groote maatschap pijen, om de kennis, welke zij hier opdoet, in Australië toe te passen. Pastoor A. F. Suidgeest, sedert 1917 pastoor te Hem-Venhuizen, heeft het voor nemen, tegen 30 September eervol ontslag uit zijn bediening te vragen. Het is de be doeling van pastoor Suidgeest om na zijn emeritaat te Venhuizen woonachtig te blijven. Tot hoogleeraar aan de rijksuniver siteit te Leiden is benoemd dr. P. A. H. de Boer, herv. predikant te Berkenwoude (Z.H.) De nieuwe professor is geboren 14 Juni 1910 en promoveerde op 20 Mei 1.1. aan genoemde hoogeschool tot doctor in de godgeleerdheid. Ds. C. v. d. Vliet te Slootdcrp heeft het beroep naar de geref. kerk te Midden- meer aangenomen. ALKMAAR. GEBOREN: Cornelia Catharina d. van Johannes Bak ker en Clara Elisabeth Sengers. OVERLEDEN; Abraham Johannes Stikkel weduwnaar van Cornelia van der Linden, oud 67 jaar. WAARSCHUWING VOOR LECERF- BLOEMKOOLTELERS Spuiten dadelijk! Dr. Leef mans te Heemstede schrijft ons: De muggenvluchten vallen dit jaar vroe ger dan het vorige jaar, terwijl de bloem kool eerder aan den laten kant is. Daardoor valt de Lecerf behalve in de tweede ook in de derde muggenvlucht; deze koolsoort valt altijd in twee muggenvluch ten. Daar deze derde vlucht alweer begonnen is, zal dit overigens op dezelfde wijze wor den bekend gemaakt. De voorloopige resultaten onzer proeven zijn weer even gunstig als in 1937: 2 x per week spuiten geeft de beste re sultaten, 1 x per week ook wel, maar min der. Pyridine gaf wederom de beste uitkom sten, daarop volgde Nicotine. Het bekende middel zeep-spiritus gaf ook zeer goede re sultaten,, maar met het oog op spuitschade daardoor durven wij dit middel niet aan te bevelen. De meeninig, dat de oplossing van het vraagstuk meer in de methode dan in be paalde middelen zit, is bevestigd. Vergadering Oranjecomité. "Maandagavond vergaderde het Oranje comité in het gemeentehuis. De voorzitter, de heer S. de Boer deelde bij de opening o.a. mede, dat de opbrengst van de lijsten welke in de gemeente door eenige meisjes zijn gepresenteerd, is tegen gevallen. Men zal het dus met de feestvie ring wel sober moeten aanleggen. Er moet uit de mindere opbrengst der lijsten niet uit worden afgeleid, dat de ingezetenen van Zuidscharwoude niet voor Oranje en het houden van dit herdenkingsfeest gevoelen; men heeft nu eenmaal niet meer kunnen missen. Na eenige besprekingen besloot men, de feesten op Woensdag 7 September te hou den. Men zal aan de beide fanfarecorpsen, Kunst na Arbeid en St. Joannes weer mede werking vragen. Men besloot, donateur de zer beide vereenigingen te worden. De financieele uitkomsten van de Hjsten waren, dat in totaal 171.15 is ge teekend. Hierbij het nog aanwezige saldo van 11.41, maakt, dat een bedrag van 182.55 beschik baar is. Van de gemeente krijgt men nog 0.25 per leerling. Vervolgens werd de indeeling van den feestdag besproken, waarvoor medewerking zal worden gevraagd van de muziekkorpsen Kunst na Arbeid en St. Joannes. Daarna een aubade vóór het gemeentehuis, tractatie van de kinderen en aanvang van de kinder spelen, welke zoo noodig na den middag zullen worden voortgezet. Hiervoor zullen prijsjes beschikbaar worden gesteld. Men zal den heer K. de Boer verzoeken voor deze wedstrijden zijn terrein ter beschik king te willen stellen. Voor het verder uitwerken van de plan nen voor de kinder- en andere spelen werd een commissie benoemd. Na den middag zullen volksspelen worden gehouden. Den winkeliers zal worden verzocht hun etalage in het teeken van Oranje te zetten. Na eenige besprekingen besloot men, dat deze etalages beoordeeld zullen worden door den vanwege de winkeliersvereniging aan te wijzen commissie. 's Avonds zal een illuminatie-wedstrijd worden georganiseerd en bij genoegzame deelname een gondelvaart. Prijzen zullen hiervoor beschikbaar worden gesteld. Oefening der Reddingsbrigade. De Egmondzeeër reddingsbrigade heeft Zaterdag zeer geslaagde oefeningen in het redden van drenkelingen gehouden. Onder groote belangstelling der badgasten werd onder leiding van zuster A. J. de Grood de vaardigheid der leden voor het verleenen van eerste hulp bij ongevallen gedemon streerd. Daarna werden verschillende oefe ningen in het redden van drenkelingen ge houden, o.a. met het lijntoestel, door het vormen van een ketting en met de vlet. De zgn. drenkeling had zich zoover in zee be geven, dat menigeen, niet denkend aan de aangekondigde oefening, dacht dat het ernst was, zoodat een groote menigte toestroom de. Gelukkig ontdekte men spoedig, dat het slechts een oefening betrof, waardoor de brigade weder bewees, dat zfj in geval van nood volkomen paraat is om reddend op te treden. Weder velen bekeurd. Nog steeds blijken velen onbekend te zijn met het verbod om in de duinreep te loopen, opgenomen in het nieuws Rijks zeeweringen-reglement. Het gevolg is dat velen bekeurd worden, daar de politie overtreding van het verbod niet wegens onbekendheid door de vingers mag zien. Nogmaals wordt hier daarom aan het ver bod herinnerd. Met de trawler het zeegat uit. Het hoofd der openbare lagere school, de heer J. Jumelet, is Zaterdag met de trawler En Avant naar zee geaan om per soonlijk kennis te maken met de visscherij, waarin zoovelen zijner leerlingen later hun bestaan moeten vinden. Toen de trawler Egmond aan Zee passeerde bracht de schip per met de stoomfluit een afscheidsgroet Behalve de heer Jumelet, bevindt zich aan boord ook de bekende Vlaming dr. Borms. Uk- en herijk. Op Maandag 15 Augustus a.s. zal het in het Oude Raadhuis te Schoorl gelegenheid worden gegeven tot het ijken en herijken van maten en gewichten. OPGAVE VAN NOOKDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Dinsdag 9 Augustus 1938. STAATSLEENINGEN. 3-3H Nederl. 1938 3 Ned.-indië 1937 5)4 DuitschL 30 m verkl. BANKINSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mii Cert. v, 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert Nederl. Ford Philips GloeiL Gcm. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting Anaconda Betbleh. Steel Cities Service Generaal Motor Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel comm U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vereen. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika lijn JavaChina—Japan lijn Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert.. Union Paciiic Canadian Pac. Vorig» koers 1021/w IOO'/4 29®/,, 1493/, 157 157»/, 140 47»/:, 91V, 300 248»/, 157% 39% §27% 45»/, 36Vi6 32% 15 67, 46% <Vs 474»/, 189'/, 189V,I 87% 71 156 333V, 346% 76i/, 32 127/8 117» 234 170 1341/, 163 118% 33/4 104 87 120V, 118»/, 229Vs 287 255»/, 29»/8 15% 101/, 65i/, 5 laatste 2.45-3.00 '021/,. 100% 29»/, 156V, 157»/, 139»/, «Tl/,-'/, 911/t 306V. 250-1/, 1571/, f IA 26% 44Vu 7V, 45-»/j8 4% 474 188 187 85'/,-»/4 71 Vs 156 333V, 346-1/4 76 31% 123/16-4 1 U-Vis 2341/,-i 1321/4 165»/, 117 105 86 119% 118i/« 229 291% 253% 28«/4 14»/, 101/, 65% 4% fExclaim. *Exdividend. §Noteering per 50. x) ex-coupon a. Nieuwe noteering. Prolongatie vorige koers M, heden )4 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers heden New-York 1.83»/,, 1.83»/» Londen 8.951/, 8.951/» Berlijn 73.47 K 73.65 Par«s 5.017/, 5.007, Brussel (Belga) 31.— 31.08 Zürich 41.91 42.04 Kopenhagen 39.97)4 39.97 Stockholm 46.17 46.17)4 0sl° 45.00 45.00

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2