Een prachtig geslaagd bloemencorso. ^Buitenland fcoimciaat 7 TWEEDE BLAD. BERGENS GLORIEDAG. DUIZENDEN OP DE BEEN. Bankte Nabloes overvallen Onveilig Palestina. Nieuws in 't kort. NOORDSCHARWOU DE jBROEK OP LANGENDIJK! ZIJPE BURGERBRUG WIERINGERWAARD CASTRICUM OTERLEEK EGMOND AAN ZEE De V.V.V. te Bergen heeft ditmaal gewei dig geboft. Het weer kon voor het corso niet mooier zijn. De deelname overtrof in kwali teit de vorige corso's en duizenden uit ons land waren gistermiddag naar Bergen ge togen om getuige van het Bloemencorso te zijn. In den loop der jaren heeft Bergen zich op dit gebied een naam veroverd. Dit brengt de verplichting mede om dien naam hoog te houden en het moet een voldoening voor de V.V.V. zijn, dat ze daar gister in alle op zichten in is geslaagd. De poort aan het einde van de Stations straat, die toegang geeft tot het terrein, was terecht in het teeken van de door Dr. Prin sen Geerligs verzorgde historische gebeurte- nis gemaakt en werkte er in niet geringe mate toe mede, om het publiek naar het terrein te trekken. Reeds een uur voor den aanvang stroomden de bezoekers in duizendtallen naar het ter rein. In de Boschlaan, waar de nummers werden opgesteld, heerschte een zenuwach tige spanning, omdat zeer vele nummers de laatste minuten nog voor de aankleeding noodig hadden. Toen ongeveer kwart over drie het corso verscheen, was de bewondering algemeen. De menschen van de Avro-reportagewagen', die op dergelijke gebeurtenissen alom in den lande waren geweest, verzekerden ons, dat zy nog nergens iets dergelijks hadden ge zien. Algemeen was de bewondering voor de ten toon gespreide kleurenpracht, de artis tieke uitvoering en de goede verzorging. Een gedistingeerden indruk maakten reeds de landauers, waarin B. en W. en eenige bestuursleden van de V.V.V. waren gezeten, geëscorteerd door een groep ruiters (vier dames en vier heeren) onder leiding van den heer Elema. Dit was eenvoudig af. De keurige rijcostuums van de ruiters, de witte harnachementen van de paarden, die smetteloos wit gebandageerd waren, maak ten een zeer fraai geheel. Bergen's Harmonie, in kleurig costuums van de soldaten uit Faust, die het goed ver zorgde nummer van Dr. Prinsen Geerligs vooraf ging, was zeer effectvol. Statig schreed de historische groep Graaf Floris III met gevolg door de Hertenkamp. De in structies bleken uitstekend en wij kunnen ons voorstellen, hoe voor 750 jaar met de zelfde waardigheid dit bezoek werd ge bracht. De vereenigingsnummers, die hierop volg den, waren wederom geweldig goed ver zorgd. Wij zullen ons van een beschrijving van ieder nummer afzonderlijk onthouden en volstaan met de opmerking, dat uit ieder nummer zonder beding naar voren kwam de groote liefde waarmede in Bergen aan de nummers van het bloemencorso wordt gewerkt. In Bergen leeft nog de versieringskunst onder de bevolking. Vroolijke noten van groote folkloristi- schen kracht vormden Schoorl's Fanfare corps en de Oud-Hollandsche Boerenbruiloft van de Schermeerbewoners, die zelf blyk gaven eens echt uit te zyn. Hun enthou siasme werkte aanstekelijk op het publiek, dat trouwens in breeden kring getroffen werd door de schoonheid van de voertuigen en de kleeding van onze landelijke voor ouders. Ook de smaakvolle versiering van deze wagens was af en wij begrijpen vol komen, dat de jury behoefte gevoelde om hiervoor een specialen lsten prijs beschik baar te stellen. Ook in de kleine nummers viel veel moois te bewonderen, terwijl de groote Brabant- sche Huifkar van den heer Hamers uit Oisterwijk niet onvermeld mag blijven. Wat er door vaklieden met een mooie auto be reikt kan worden, werd op dit corso weer bewezen. Vaklieden durven hiervoor wel gloednieuwe wagens te gebruiken, want zij werken zoo, dat de lak niet in het minst be schadigd wordt. Na twee ronden hield Bergen's Harmonie voor de microfoon halt voor het spelen van een Kruisvaarders marsch uit den tijd van Floris III, waarna Jhr. Manfridus van As sendelft (C. Ninaber) namens den Graaf de oorkonde voorlas, die als volgt luidde: Aen den Erentfesten, Wijzen, voorzigtigen Regierders en Achtmannen der Buerscap Bergen in Kennemerland. In den Naam der Heilige Drievuldighijt; Wij Floris, Grave van Holland ende Zeelant; Willende den gheburen van Bergen een bewijs geven van sine erkentelykhijt voor den vaar haar ghenoten bistand in den Swaaren Krige tegen sine vianden; Terzelve tijde dienende tot eeuwighen gedachtenisse aen den lantheer als hi ten Cruce vaert. Verleent aen die buerscap Bergen in Ken- nemerlant het recht een wapen te voeren, dat hier bescreven wiert. In keel een schuin balk van zilver vergeselt van zes zoonsge- wijze merletten van hetzelfde. Regierders en Achtmannen voirsegt wer den ernstighlick in hou en trouw, vermaent die wapen hoogh te houden zonder vrees of blaam in paysy en in stride ten eeuwighen dage. Gegeven onder ons hand en groot zegel int XXV jaer onser reghieringe op den St. Lau- rentius dagh vant jaer ons Heren XI hondert LXXXVIII. Hierop antwoordde burgemeester van Ree- nen als volgt: Uit naam van heel de gemeente op dit feestterrein verzameld, wil ik gaarne aan vaarden deze oorkonde uit het grijs verle den, die Bergen schenkt zijn dierbaar wapen en er van getuigt, hoe juist 750 jaar geleden de roemruchtige daden van Bergen's man nen werd beloond. Een der wagens met bruilofts gasten van den Schermeer. 't Was toen dat De trouw en dapperheid van Bergen is gebleken te' Winkel in het veld Daar zy al strijdende, toen haar geburen weken meest zijn terneer geveld Daarom is haar de naam van trouw gemeent gebleven en tot haar roem en eer, is aan die vrome lui Dit wapen eerst gegeven door haren graaf en Heer. 't Is thans hier om de Hertenkamp, dat Bergen culmineert in zyn bloemencorso, door de wakkere V.V.V. geleid, en dat ook op zijn beurt zal worden geboekstaafd als een der glanspunten in Bergen's feestkronieken. Hoe geslaagd is de gedachte van den heer Prinsen Geerlings om op het feest van dezen jongsten 10 Augustus den 750-jarigen zoo te doen verschijnen om hulde te brengen aan Bergen's wapen. Hoe gaaf en schoon is deze oude stoet, hoe bekoorlijk en bly zyn deze bloemenschatten! 't Is weer het geslaagde feest van de V.V. V., neemt allen daaraan de prettigste herin neringen mee! De prijsuitreiking, Om half zes had in den tuin van De Rus tende Jager de prijsuitreiking plaats. Namens de V.V.V. bracht de heer Klomp allen dank die aan het welslagen hadden medegewerkt In het bijzonder dankte hy het gemeentebe stuur en den burgemeester, die hierna werd uitgenoodigd den uitslag van de jury, be staande uit de dames Prinsen Geerligs, Boendermaker en Blok en de kunstschilders A. Colnot en Matthieu Wiegman uit Amster dam en J. Ponstijn uit Bergen, bekend te maken. De burgemeester mr. H. D. A. van Reenen sprak namens het gemeentebestuur zijn groote waardeering uit over den schitte renden dag die de V.V.V. Bergen had be reid. Hy huldigde alle werkers, dankte de jury en richtte zich hierna speciaal tot dr. Prinsen Geerligs, dien hij dank bracht voor het door hem verzorgde buitengewoon mooie nummer van het bezoek van Graaf Floris III met gevolg aan Bergen in het jaar 1188. Hoewel dit nummer buiten mededinging deelnam, had het bestuur toch gemeend aan dr. Prinsen Geerligs, uit erkentelijkheid een aquarel, vervaardigd en beschikbaar gesteld door den heer J. H. Roggeveen, te moeten aanbieden. Dr. Prinsen Geerligs betuigde hiervoor zijn groote erkentelijkheid. Hierna reikte de burgemeester in toepas selijke bewoordingen, onder herhaalde toe juichingen van de aanwezigen, de volgende prijzen uit: Vereenigingsnummers: le pr. a gouden medaille benevens 50: Neptunus op Zeepaard, door de Berger Sportvereeni- ging; le pr. b 50 plus sjaal: Wereldtaal Esperanto, door de Berger Esperantóclub; 2e pr. a 50: Een pleidooi voor de Hollandsche Molen, door Bergen's Mannenkoor; 2e pr. b 50: Schaakbord, door de Berger Schaakver- eeniging „De Pion"; 3e pr. a 20: Egmonder Schelpenvisschers, door de Gymn. Ver. Be Quick; 3e pr. b 10 plus courantenstandaard: door de Koorvereeniging Bergen; 4e pr. a 10: De Kleine Johannes, door de Arbeiders Tooneelvereeniging; 4e pr. b beker plus taart: Arreslede, door de Stem des Volks; 5e pr. luxe mandje likeuren: door Schoorl's Fanfarecorps. Versierde wagens: le pr. schilderij plus 25: Tilbury, de heer Fransen te Ber gen; 2e pr. verguld zilv. medaille plus 10: De Huifkar, van den heer Hamers te Oister wijk. Groepen: le pr. vaas: Sneeuwwitje en de dwergen, kinderen Knorre c.s.; 2e pr. sierbord: Autopedclubje, kinderen Woud, Zaanstreek. Kleine nummers: le pr. teekening plus 10: Met de klomp uit Spelevaren, door kindje Monnier, Bergen; 2e pr. houtsnede: Kindje in schelp, kindje Metz, Rotterdam; 3e pr. schotel met inscriptie: Versierde fiets, Ina Muusse, Zaandam; 4e pr. fototoestel in etui: Spakenburger meisje met poppenwa gen, Ra ja Philippo, Bergen; 5e pr. twee doo- zen chocolade: Bokkenwagen, kinderen Ho nig, Bergen; 6e pr. sierblad: Klein schoentje in klomp, kindje Schoen, Bergen. Versierde auto's: le pr. i 50 plus verg. zulv. medaille: G. Meinders te Amster dam; 2e pr. 25 plus zilveren medaille: Jac. Met's Automobielbedrijf, Alkmaar; 3e pr. verg. zilveren medaille van de K.N.A.C.: de heer J. C. Bruin en v. d. Kommer en Zn., Heiloo. Folkloristische nummers: le pr. 25 met taart: Oud-Hollandsche Boerenbrui loft, door Schermeerbewoners. Met burgemeester van Reenen constatee- ren wy, dat Bergen op een geslaagd en be schaafd feest kan terugzien. Wederom is be wezen, dat het corso onder de bevolking leeft en door de gasten wordt gewaardeerd. Slechts daar waar samenwerking heerscht is zoo iets mogelijk. Moge Bergen zich nog tot in lengte van dagen door deze samenwerking kenmerken. Acht gewapende Palestijnsche bandieten zijn gistermiddag in Nabloes de Barclays bank aldaar binnengedrongen, waar zy on middellijk het vuur openden op de beamb ten. Er ontstond een paniek, waarbij het den bandieten gelukte 5000 pond sterling buit te maken. De bankbedienden en het publiek werden met hot geweer in den aanslag in bedwang gehouden. De roovers ontkwamen met hun buit in een gereèd staande auto. Met het oog op de talrijke daden van sabotage aan de spoorlijn is in het gebied van Lydda tot aan de Egyptische grens de uitzonderingstoestand afgekondigd. Een strook van 150 meter breedte aan weerskanten van de spoorlijn mag van acht uur des avonds tot vier uur des morgens niet betreden worden. Minister MacDonald terug. De Engelsche minister van Koloniën, MacDonald, is per vliegtuig uit Palestina teruggekeerd. Naar verluidt zou hij heden een bespreking hebben met Chamberlain. Men gelooft, dat MacDonald een vrij volle dig denkbeeld heeft gevormd van den te- genwoordigen toestand in Palestina, waar hy in Jeruzalem en andere steden als ge woon tourist door de straten heeft gewan deld, terwijl hij tevens in een militair vliegtuig over het land heeft gevlogen. Ook meent men, dat de ambtenaren in Palestina het nuttig hebben gevonden den toestand te kunnen bespreken met iemand uit Engeland. Anti-semietische maatregelen in Polen. - In verschillende Poolsche plaatsen zyn auti-semietische maatregelen genomen. Zoo is te Chorzow, in Oppersilezië, een bord met het opschrift „Toegang voor joden ver boden" aan den ïngang van het stadspark opgehangen. Te Lukow in het district van Lublin is een bord opgehangen met de woord: „Alleen Poolsche kinderen worden toegelaten in den schooltuin". Joodsche parlementsleden zyn voor nemens binnenkort over deze aangelegen heid stappen te doen by het ministerie van binnenlandsche zaken. Anti-semietisme in Duitschland. - Gis terochtend is men begonnen met het slopen van de synagoge van Neurenberg. Joodsche burgemeester van Triest afge treden. - Volgens een officiëele Italiaansche mededeeling is de joodsche burgemeester van Triëst afgetreden. Aardbeving in Ecuador. - In den afge- loopen nacht is de stad Quito (Ecuador) opgeschrikt door elf aardschokken. Het dak van het bisschoppelijk paleis is ingestort. Er wordt geen melding gemaakt van slacht offers. Duitsche militair vliegtuig in Noord- Bohemen gedaald. - Gistermiddag is een Duitsch militair vliegtuig te Liberec (Noord- Bohemen) gedaald. Het vliegtuig behoort thuis te Leipzig. Alvorens te dalen vloog het boven 'de streek van Turnff. Het werd be stuurd door een leerling-vlieger van Bul- gaarsche nationaliteit, die thans in Duitsch land in opleiding is. Voorts wordt uit Liberec aan het dagblad te Zed gemeld, dat een Duitsch militair vliegtuig gisteren op 5000 M. boven het grensgebied van Frydlant (Noordoost Bo- hemen) heeft gevlogen. Het blad meldt, dat dit vliegtuig uit Laubau is gekomen en ook boven de gemeenten Hai Habartice en Cer- nousy heeft gevlogen. Ongeluk aan boord van Nederlandsch schip. - Aan boord van het Nederlandsche schip „Jacoba", dat in de Kempische vaart te Antwerpen gemeerd ligt, heeft de jarige C. Zeeman ten gevolge van terugslag van de motor beide beenen gebroken. Hy is opgenomen in het S. Kamielusziekenhuis. Zijn toestand is bedenkelijk. Badinrichting door waterhoos vernield -De badinrichting van een klein plaatsje bi, Genua (Italë) is door een waterhoos ver nield. Vier baders werden gewond, de overi gen hadden tijdig hun cabines kunnen ver laten, toen de hoos uit zee opkwam. De klee- ren van alle baders werden onder de puinen van het gebouw bedolven. Regeling van een eilandenkwestie. Het Amerikaansche departement van bui- tenlandsche zaken heeft medegedeeld, dat de regeeringen van de Vereenigde Staten en Groot-Britannië tot overeenstemming zijn gekomen ten aanzien van het gemeenschap pelijk gebruik van de eilanden Enderbury en Canton van de Phoenix-archipel, voor het gebruik van deze eilanden voor den burger luchtvaart. De beide staten zullen gelijke faciliteiten genieten. Teraardebestelling van Stanislawsky Gistermiddag is te Moskou het stoffelijk overschot van den grooten Russischen tooneelkunstenaar Stanislawsky op het kerkhof Novovichie" ter aarde besteld. Zyn graf is geplaatst naast dat van den beroem' den schrijver Tsjechof. Botsing tusschen twee visschersvaar tuigen. - Aan de Schotsche kust ter hoogte van Dunnett Head zyn de visschersvaartui gen „Rose Keen" en „Arradoul" op elkaar geloopen. De „Arradoul" is gezonken. Van de elf opvarenden konden zeven worden gered, de vier anderen verdronken. Vrede tusschen Bolivia en Paraguay. De nationale vergadering van Paraguay heeft met 102 stemmen tegen 9 het vredes verdrag tusschen Bolivia en Paraguay goed gekeurd. De resultaten van de volksstemming over het vredesverdrag tusschen Bolivia en Para guay geven in Bolivia voor zoover tot nu toe bekend 113.309 stemmen voor en 11.835 tegen het verdrag. Noodweer richt groote schade aan. Sedert twee dagen worden Bosnië, Kroatië en Slovenië (Zuidslavië) door noodweer ge teisterd. De bliksem heeft vijf personen ge dood en alleen in het district Pettau i» Slo venië reeds zes groote branden veroorzaakt In de omgeving van Serajewo heeft de hagel een schade van twee millioen dinar aange richt. Veel liefhebbers. Niet minder dan 96 sollicitanten hebben zich aangemeld voor de betrekking van nummer-afgever aan de veiling van den Noordermarktbond alhier. Aanvulling tot steunbedrag. B. en W. dezer gemeente hebben beslo ten, aan de arbeiders, werkzaam in den proef polder van het Geestmerambacht, die de vorige week een loon hebben verdiend van 7.68, daarop een toeslag te verleenen tot aan het bedrag, dat zij anders aan steun zouden ontvangen, wanneer de betrokken arbeiders opgenomen zouden zyn in de steunregeling. Gasdemonstratie. In het lokaal van den heer J. Balder werd Woensdagavond vanwege het gasbe drijf van de Langedijker gemeenten en St. Pancras een demonstratie gegeven, waarin het nuttige, doelmatige en zuinige gebruik van was in de huishouding werd gedemon streerd. Verscheidene schriftelijke en monde linge vragen van huismoeders werden be antwoord. Ook werd aangetoond, wat men met 1 M3 gas kan doen, terwijl voorts een bespreking werd gehouden van de veilig heidsmiddelen. Veel animo. 1 Voor de vacante betrekking van secre taris-penningmeester van het waterschap Zijpe en Hazepolder hebben zich meer dan 60 sollicitanten aangemeld. Geslaagd. Onze plaatsgenoote mej. E. Veuger, slaagde te Den Haag voor het examen kin derverzorgster. Ouden van dagen. Dinsdag j.1. maakten de ouden van da gen uit Burgerbrug en Petten en omgeving een autotocht via Haarlem, (waar de koffie werd gebruikt) en Aalsmeer, (waar het ge zelschap een bezoek aan de bloemenveiling bracht) naar Schiphol. Op het drukke vliegveld werd geruimen tijd zeer genoeg lijk vertoefd. Over Haarlem ging de reis terug naar Alkmaar, waar in „Kinheim" een warme maaltijd bijzonder in den smaak viel. Bij thuiskomst bleef het opgewekte gezelschap nog eenigen tijd by elkaar in café Langen- dijk. De ouden van dagen op reis. Begunstigd door prachtig zomerweer, hebben Woensdag ongeveer 60 ouden van dagen wederom hun jaarlijkschen uitgaans dag gehad, aangeboden door het bestuur van den Bond v. Staatspenionneering en daartoe in staat gesteld door de ruime bij dragen van de ingezetenen. De eere-voor- zitter, oud-burgemeester Haringhuizen, burgemeester Kaan en de heer Korndörffer met hunne dames hebben de reis meege maakt. Baldadigheid, In den nacht van Zondag op Maandag werden aan den Barsingerweg enkele kwa jongensstreken uitgehaald. Bij den heer A. B. werden een twaalftal erwtenruiters omver gehaald en bij den heer J. H. werden enkele ledige melkbussen in een boom op. gehangen, terwijl ook een paar bussen te water werden gegooid. Het is den rijksveld wachter Samphonius gelukt de daders op te sporen, n.1. een drietal jeugdige knapen van Nieuwesluis. Ze hebben volledig bekend en verklaarden reeds berouw te hebben. Een van hen had al dadelijk gezegd: „jongens we hadden die erwten niet on dersteboven moeten halen". Proces-verbaal is opgemaakt. Vrijdagmiddag gemeenteraadszitting. Vrijdagmiddag om 2 uur houdt de ge meenteraad een openbare vergadering. De agenda vermeldt o.m. onderzoek geloofs brief van het benoemde raadslid S. P. Spaansen (vacature Hemmer). Het belang rijkste is wel de benoeming van een wet houder. De r. k. Staatsparty beschikt over 5 zetels, terwyl de r. k. Arbeiderspartij 3 zetels heeft, de s. d. a. p. 2 en de v. d. 1 zetel bezetten. Naar ons laatst een lid der Staatsparty zeide, ambieert zy een zetel als wethouder voor dit ééne jaar niet, het geen een publiek geheim is. Mogelijk dat Hellinga (s. d. a. p.) of Brouwer (v. d.) een kans krijgt. Tocht van de plattelandsvrouwen- vereeniging. Begunstigd door prachtig zomerweer maakte de plattelandsvrouwen-vereeniging Dinsdag haar jaarlijksch uitstapje per Habo-bus. Onder deskundige leiding van den chauffeur werden verschillende be zienswaardigheden en mooie plekjes be zocht. In Utrecht werd het diner gebruikt, wat zich goed liet smaken. Hierna vertoefde men een paar uurtjes op de heide, wat voor de dames een aardige verpoozing was. Te gen den avond werd de Pyramide van Austerlitz nog bezocht. Het is een dag vol pret en jool geweest, waaraan leuke herin neringen bewaard zullen blijven. Om elf uur was men weer behouden en wel ter plaatse. De strandfeesten. De strandfeesten worden dit jaar ge houden op Vrijdag 12 en Zaterdag 13 Augustus, terwijl daarna op Zondag 21 Augustus groote ruitersportfeesten zullen worden gehouden. Op Vrijdag zullen de feesten 's middags om 1 uur beginnen met een optocht van alle deelnemers met muziek door het dorp. Daarna beginnen de spelen voor kinderen tot 9 jaar en van 915 jaar, als zakloopen, ringgooien e. d. Om 9 uur 's avonds wordt een lampionoptocht gehouden, na afloop waarvan op de zie „knaleffecten" de aan dacht zullen vragen. Zaterdagmorgen om 9 uur beginnen de wedstrijden in het maken van bouwfiguren aan het strand, 's middags om 2 uur zijn er wedstrijden voor volwassenen, als kruiwagen-rijden peluwgevecht, enz. Om 8 uur Zaterdagavond biedt het fanfare corps Eensgezindheid uit Egmondbinnen op het Pompplein een concert aan. waar na op het strand en in zee een grootsch vuurwerk wordt ontstoken door de firma A. J. Kat uit Leiden. De ruiter-feesten, die eerst op Zondag 14 Augustus gehouden zouden worden, zijn uitgesteld tot Zondag 21 Augustus, daar de deelnemende rijvereenigingen niet eer der beschikbaar zijn. Zaterdagavond na afloop van het vuur werk zullen speciale Naco-bussen rijden naar Alkmaar, Heiloo en Bergen. Tentoonstelling krans. der herv. dames- De herv. dameskrans heeft Dinsdag de gebruikelijke tentoonstelling van in het afgeloopen jaar door de leden vervaardig de handwerken georganiseerd, die zich weder in een goed bezoek mocht verheu gen. Op smaakvolle wijze waren in het kerkgebouw de vervaardigde handwerken ten toongesteld, als baby-kleertjes, kussens enz. Vooral het fraaie haakwerk, door ver schillende dames ingezonden, trok de aan dacht der bezoeksters. Het was dan ook geen wonder dat de loten, waarmee men een kans maakte op het winnen van zulk een prachtig handwerk, grif verkocht wer den. Ook de hoofdprijs dezer verloting, een mooie sprei, trok zeer de aandacht. Naast deze verloting was er een kleinere van door verschillende bakkers beschik baar gestelde taarten en andere lekker nijen, die al evenzeer in den smaak viel. Zoodoende kon de damesvereeniging. die met een betrekkelijk klein aantal leden toch zoovel weet te presteeren, als resul taat van deze geslaagde bazar een mooi batig saldo afdragen ten bate der kerke lijke gemeente. De duizendste bezoeker „Jan van Speyck". van de De duizendste bezoeker van dezen zomer heeft Dinsdag den vuurtoren „Jan van Speyck" bestegen. Deze duizendste bezoeker, die naar bover wandelde, was de Egmondsche badgast met den toepasse- 1 ijken naam „Walker". Al even toepasselijk was het. dat deze badgast tijdelijk zyn in trek genomen had in een woning aan de van Speykstraat. De vuurtoren-wachter, de heer A. Blok, overhandigde den heer Walker als aandenken een zilveren herin- nerings-lepel. Nu de vuurtoren, door het afgraven van de duinen en den aanleg van een wandel pad meer de aandacht trekt, steeg het bezoek met 25

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8