Luchtaanvallen WeecAeeicfit JUcfUszaketi £ucAtaaaet Qememteeadefi Aqmda £atuU enJu £aatsie Aecicfitea tBucgecttite Stand JCeckéLScfiool Verwachting Buitenlandsch weeroverzicht. DE STOLPEN SCHAGERBRUG OBDAM Vliegtuig met twaalf personen vermist. CASTRICUM WIERINGERWAARD Voor kleine tuinen. Beschermt U tegen de gevolgen van Bescherming daartegen is alleen mogelijk als ieder zelf daadwer» kelijk meehelpt. EERSTE BLAD. if*r trimt ml Zwakke tot matige noordelijke tot weste lijke wind; meest zwaar bewolkt met regen of onweersbuien; iets koeler. Koeler met plaatselijk regen en onweer. Het gebied van hoogen luchtdruk, dat ge- ruimen tyd over Scandinavië en rond de Oostzee gelegen heeft, is thans geheel ver dwenen. De hooge drukking in het zuid westen op den oceaan trok iets terug. De depressie bij IJsland verplaatste zich oost waarts. Over Duitschland kwam een vlak gebied van lagen druk tot ontwikkeling. Over de Britsche eilanden, het westen van ons land, België en Frankrijk waait een matige noordwestelijke wind, met vrij zware bewolking. In Noord-Frankrijk, Zuidwest- Duitschland en Zwitserland valt eenige regen. Rond de Oostzee hield het warme zomerweer nog aan. Op de Britsche eilanden werd het koeler. Ook voor morgen wordt voor onze omgeving nog zwaar bewolkt weer ver wacht, met plaatselijk eenige regen of onweersbuien. De wind zal zwak tot matig uit het noordwesten waaien. De temperatuur zal vermoedelijk iets dalen. MEDEDEELING AAN DEN LANDBOUW. In het etmaal van 's avonds 11 tot 's avonds 12 Augustus is in het midden van het land en op de Zuidhollandsche Eilanden de weers gesteldheid critiek geweest voor het optreden van aardappelziekte. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 21.03 uur tot 5.08 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (Zomertijd). Augustus. Hoog water. Laag water. Dat. v.m. n.m. v.m. n.m. 14 5.54 6.20 2.35 2.48 15 6.26 6.51 3.07 3.20 16 7.03 7.26 3.40 3.54 17 7.42 8.05 4.17 4.30 vaste lasten, besloot men, dat deze kosten, (van voorzitter en secretaris der commissie) in nader overleg met deze heeren vastge steld, door den Noordermarktbdnd zullen worden betaald. Voorts werd besproken het „zwerven" van de bascules van de veiling. Men treft ze overal aan, ook in naburige gemeenten op fabrieken. Dit is niet juist. De bascules moeten op of bij het terrein worden gebruikt. De afgevaardigde van Nieuw Leven kwam naar voren met een voorstel om een plaats vervangend veilingleider te benoemen, by eventueele afwezigheid van den heer Kos. Hiervoor werd de heer Kliffen aangewezen. Arbeidsongeval. De heer Th. S. alhier was zoo ongeluk kig bij het maaien van graan juist op den scherpen kant van een z.g. zicht (waarmede het graan wordt gemaaid) te vallen. S. werd zoodanig verwond, dat de hulp van een dokter moest worden ingeroepen. Feesten regeeringsjubileum. Naar wy vernamen zullen ook hier ter gelegenheid van het a.s. regeeringsjubileum van de koningin feesten worden gehouden. Volks- en kinderspelen staan op het pro gramma. De gymnastiekvereen. zal mede werking verleenen, terwijl een gecostu- meerde voetbalwedstrijd zal worden ge houden. Zelfs zal vuurwerk worden ont stoken. Bovendien zal er feest worden ge vierd in de diverse lokaliteiten, zoodat St. Maartensbrug in deze niet achterblijft. Reisje „Tuinders Welvaren". Leden van „Tuinders Welvaren" had den Donderdag hun jaarlij ksch uitstapje, 's Morgens te zeven uur stond de touringcar voor. Eerst ging de reis naar Noordwijk, waar genoten werd van 't strand en de zee. Dan werd de tocht voortgezet naar Rotter dam voor een bootreisje door de havens, interessant, mooi en leerzaam was. Op den terugweg werden Scheveningen en den Haag aangedaan met tot slot 'n „bios- coopje" te Amsterdam. Men kan op een ge slaagd uitstapje terugzien. BRANDSTICHTINGEN TE VEENHUIZEN. De „brandploeg". A. Th. Kr. te Utrecht, thans uit anderen hoofde gedetineerd te Veenhuizen, stond gister voor de rechtbank te Assen terecht voor het feit, dat hij op den morgen van den 8en Juli in zijn slaapkooi te Veenhuizen op zettelijk brand had gesticht. Doordat een zaalopziener den brand spoe dig ontdekte, kon erger worden voorkomen. Verdachte bekende volmondig het hem ten laste gelegde. Volgens hem had hij de brand gesticht omdat hy het niet langer by de z.g. brandploeg kon uithouden. Dat hij bij deze ploeg was ingedeeld had hij te danken aan het feit, dat hij reeds eerder, toen hy in de mattenmakery werkzaam was en waar het hem ook al niet beviel, met brandstichting had gedreigd. De officier van justitie eischte tegen verdachte twee jaar gevangenisstraf. Voor eenzelfde feit stond vervolgens te recht B. P. V., geboren te Amsterdam, van beroep sigarenmaker, zwervende, thans uit anderen hoofde gedetineerd te Veenhuizen. Ook deze verdachte was by de z.g. brand ploeg ingedeeld en ook hij had, omdat hij het in deze ploeg niet langer kon uithouden, in zijn slaapkooi brand gesticht. Volgens verdachte was de brand niet ernstig geweest, doch de getuige A. Douwes, zaalopziener te Veenhuizen, verklaarde, dat de brand zeer ernstige afmetingen had kunnen aannemen, wanneer hy niet spoedig den brand had ge- bluscht. Verdachte was reeds eerder in 1933 wegens brandstichting in Veenhui zen tot twee jaar gevangenisstraf veroor deeld. De officier wilde paal en perk stellen aan deze brandstichtingen te Veenhuizen en vroeg tegen verdachte vijf jaar gevangenis straf. Uitspraak over veertien dagen. HOOFD EENER SCHOOL VRIJGESPROKEN. De Vacantie-kamer van het gerechtshof te Amsterdam heeft uitspraak gedaan in de strafzaak tegen het hoofd der o. 1. school te Zuiderwoude, die in Maart j.L door de rechtbank wegens mishandeling van een leerling was veroordeeld tot een boete van 10. Bij de behandeling voor de rechtbank was destijds een groot aantal kinderen als getuige gehoord. Het gerechtshof heeft thans, overeen komstig het requisitoir van den procureur- generaal, het vonnis van de rechtbank vernietigd, en den hoofdonderwijzer vrij gesproken, aangezien het niet bewezen achtte, dat deze zich aan mishandeling heeft schuldig gemaakt. Kort Binnenland CONDOR-VLIEGTUIG ZONDAG TERUGVERWACHT. Het „Condor"-vliegtüig wordt te Berlijn Zondag uit New York terug verwacht. DE POSTVLUCHTEN. Op de uitreis bereikte de Pelikaan Ran- goon, de Nandoe Basra. Op de thuisreis landde de Buizer te Basra en de Zilverreiger te Rangoon. Een vliegtuig van de Mexikaansche lucht vaartmaatschappij met acht passagiers en 'n bemanning van drie personen aan boord, wordt sedert twaalf uur vermist. Volgens het laatste draadlooze bericht, dat van het vliegtuig is opgevangen, vloog het in hevig noodweer boven Puerto. Een onderzoek is ingesteld. Het toestel was op weg van Villa Hermo- sa naar Mexico. Gistermiddag hield de gemeenteraad een openbare raadszitting, waarbij behalve mevr. Bakker-Pieterse alle raadsleden aanwezig waren. De burgemeester deelde mede, dat wethouder Hemmer wegens ziekte en zijn leeftijd had bedankt. Spr. releveerde diens verdiensten voor de gemeente in de jaren dat hij raadslid en wethouder was geweest. De geloofsbrief van den heer Spaansen werd in orde bevonden. De ingekomen stukken en mededeelingen namen ruim VA uur in beslag, doordat den raadsleden geen stukken waren toegezon den. Lange discussies ontstonden naar aan leiding van een schrijven van den minister over de subsidies der bijzondere school, wel ke hij te laag vond en die hij wenschte vast gesteld te zien op tien gulden per leerling per jaar. Op verzoek van de heeren Brou wer en Hellinga werd besloten, het bestuur te verzoeken een gespecificeerde rekennig over te leggen, hetgeen den voorzitter deed opmerken, dat het bestuur kon doen wat het wilde met de gelden, óf voor de leerlingen besteden óf voor onderhoud der gebouwen. Bij een schrijven van Ged. Staten omtrent het rioleeringswerk, merkte de heer de Nys op, dat het toch de bedoeling is geweest de zen post pas in 1940 op de begrooting te plaatsen, waarom zijn anders de subsidies geschrapt? De voorzitter zei: Die uitstelkwestie heeft de gemeente reeds 40Ó0 gekost en daarom moest ik dit wel doen. De intrekking der subsidies, ook de belastingverlaging, waren de oorzaak \an dat uitstel, dit heb ik voor uit bij die behandeling nog in het midden gebracht. Een verzoek der V.V.V. om 200 voor een openluchtfeest werd in principe ingewilligd. Plantsoenbesproeiing door kranen enz., 134, ontlokte weer discussies, waarop de voorzitter zeide: ik zal voortaan, inplaats van acht, drie dagen van te voren de stuk ken toezenden, want in de raadszaal worden zy toch pas bestudeerd. Bij de schoolregeling met Alkmaar werd ook aangevoerd, dat de raad gelegenheid miste tot oordeelen, omdat er geen stukken waren. De ontstemming hierover was alge meen. Met een kleine wijziging werd de re geling goedgekeurd. Een schrijven van de afd. Castricum van den Ned. forensenbond, aangaande de rij wielstalling aan het strand, was weer aan leiding voor uitvoerige debatten. Er kwam ter sprake de niet soepele toepassing van de verkeersverordening. Vele bezwaren werden door de heeren Hellinga, Brouwer, Berlee en anderen naar voren gebacht. Tenslotte zeide de voorzitter, dat het meermalen een punt van bespreking in het college had uitgemaakt, doch men moet be grijpen, dat de provincie de verpachtster is en den prijs vaststelt en dat de pachter moet zorgen uit te komen. Het gemeentebestuur heeft niets te zeggen over den stallingsprijs, kan alleen maar verzoeken. Spr. zegde toe, dat fietsen, die beladen zijn met een tent, het strand mogen betreden, mits ze dan in - Tentoonstelling. Tot en met 28 Augustus, in Kunstzaal Boendermaker te Bergen, werken van schil ders van de Bergensche school. Geopend: dagelijks van 9 tot 4 uur. Tot 15 September, café-restaurant „Cam perduin" van Y. Minkema. Duinteekeningen van Germen de Jong. Bioscopen. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Het meisje uit het Verre Westen (operette), hoofdrollen Jeanette Macdonald en Nelson Eddy. Op het tooneel: The Rhythme Stor- mers, o. L v. Siem Spruit. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Heidi, het stiefkind (artius.), hoofdrollen Shirley Temple, Jean Hersholt, Arthur Treacher e.a. Toegang voor alle leeftijden. Zondag om 2, 4.30 en 8 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Heden Vrijdagmiddag matinee, vertooning van de nieuwe film. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer tot en met Maandag Charlie Chan op Broadway (sens.), hoofdrollen Warner Oland, Edward Bromberg e.a.; van Dinsdag tot en met Donderdag hoofdnummer Mammy, hoofdrol Bobby Breen (rom.) Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 8 uur hoofdnummer Sterrenparade (revue), hoofdrollen tal van filmsterren. Toegang voor alle leeftijden. Zondag van 2 uür af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zondag 14 Augustus. Kermis te Stompetoren. Zomerfeesten te Schoorl: gecost. voetbal wedstrijd, verlichting, bal; aanvang 3 uur. Maandag 15 Augustus. 1.30 uur, "harddraverij te Stompetoren. Café Kamsteeg te Stompetoren, opvoering „De baas in huis" door Aurora. de tent worden gezet. Angst, dat een en an der de vestiging tegenwerkt, heeft hij niet, wel kan het zijn dat er minder bezoek komt, maar daar staat tegenover dat er geen chaos meer komt op het strand. Evenzoo ging het met een schrijven van den heer Bodegraven ten aanzien van het plaatsen van een rietmat, het dorpsschoon kwam hierbij in het geding. Als er meerde re z.g.n. windschermen worden of zijn ge plaatst, is dat gebeurd zonder toestemming van B. en W. Er zal op gelet worden. Een schrijven om schadevergoeding van den heer Buiiher, dit, omdat de firma Stolk een verbouwing had' laten uitvoeren waar door hem zijn vergezicht was ontnomen, werd voor kennisgeving aangenomen, omdat B. en W. daar niets tegen kunnen doen. Op voorstel van den heer Brouwer, het geen de voorzitter gaarne ondersteunde, zal ten spoedigste een nieuw uitbreidings- en stratenplan worden ontworpen. Een kasgeldleening, groot 5009, be stemd voor de rioleeringswerken, vond bestrijding, doch werd met 8 tegen 3 st. aangenomen. De firma J. Res, vroeg vergunning een straat aan te leggen, van de Doktersstraat naar de De Ruyterweg. Hier kwamen de heeren Berlee,Brouwer, de Nijs en Hellinga tegen op, omdat, als straks een ander uit breidingsplan ter tafel zou komen, mis schien weer hetzelfde geval zich zou kun nen voordoen als gebeurd is met het huis van den heer Assmann. Algemeen was men van oordeel dat een goede uitgang van de Geelvinckstraat naar de De Ruyterweg noodzakelijk is, maar om den raad niet te binden, was uitstel van dit voorstel niet gewenscht. Ten slotte werd besloten het uit te stellen ter nadere bestudeering. Punt 4 der agenda, voorstel tot opzegging der gemeenschappelijke regeling met de gemeente Heemskerk en Limmen, betref fende de controle over de werkloozen met benoeming van een controleur, werd met 5 tegen 4 stemmen aangenomen. De benoeming van een nieuwe contro leur ontlokte bij de heeren B. Res, Berlee, Brouwer, Hellinga en de Nijs bezwaar. Men moest den ouden controleur naast den heer Couperus candideeren omdat niet vaststaat dat hij in Heemskerk benoemd zal worden. Bovendien meenden die hee ren dat de oorspronkelijke regeling toch ook met de volledige colleges der andere gemeenten was tot stand gekomen en nu toch zeker dezelfde weg bewandeld moest worden. Na een uiteenzetting door den voorzitter, waarbij deze uitriep: „U bent niet competent tot oordeelen, dat ben ik wel", werd op verzoek van den heer Brou wer besloten de zaak af te handelen in geheime zitting. Maar eerst stelde de heer B. nog voor om het aanvangssalaris vast te stellen op 1250 per jaar met 5 perio dieke verhoogingen van 50. Dit werd met algemeene stemmen aangenomen. De rooilijnherziening aan de Mient gaf weer zoo'n ellenlange bespreking dat de voorzitter de vergadering schorste tot Zaterdagmiddag. Vrijdagavond vergaderde de raad onder leiding van burgemeester Kaan. Mededeelingen: Als 2e schoolarts is benoemd dr. Fransen te Den Helder Van den minister een circulaire ontvan gen, waarbij gewezen werd op de mogelijk heid woningen te verbeteren met Rijkssteun. Het Rijk zal dan 1/3 van de kosten bijdragen onder voorwaarde dat de gemeente van die 1/ 3 ook 1/3 zal bijdragen, dus de gemeente 1/9 en het Ryk 2/9. B. en W. zullen nagaan of er misschien woningen zyn, die daarvoor in aanmerking komen. Aanbieding rekening gemeente en burger lijk armbestuur over 1937. De gemeente rekening geeft aan voor den gewonen dienst een batig saldo van 5002,17, de kapitaal- dienst sluit in ontvangst en uitgaaf op 14705,35. Ten opzichte van deze rekening deelde de voorzitter mede, dat „we ongeveer 2345 zyn vooruitgegaan". De rekening Burgerlijk armbestuur gaf een batig saldo van 392,27. Dan werd aangeboden de begrooting van gemeente en burg. armbestuur 1939, waar van het ontwerp zal worden toegezonden aan Ged. Staten. Toegelicht werd dat het de bedoelng is om van het saldo ad 5002.17 2500 aan het reserve-kapitaal toe te voegen, zoodat er dan een sluitpost is van 2502. Voorge steld wordt hierin om de 200 opcenten per- soneele belasting tot 180 te verlagen. Wat betreft de begrooting Burgerlijk Armbestuur deelde de voorzitter mede, dat nu geen 9000 subsidie is gevraagd, doch 8500. Verder volgde een voorstel tot het aangaan van een nieuw straatverlichtingscontract. Van het P. E. N. is een ontwerp ontvangen. De stroomprijs is van 4 op 2 A cent terug gebracht, van terugwerkende kracht tot 1 Januari 1938. Allen gingen met deze wijzl ging accoord. Ten slotte werd nog goedgekeurd een voorstel om 100 beschikbaar te stellen voor het plaatselijk comité tot viering van het 40-jarig regeeringsjubileum. BROEK OP LANGENDIJK. 4e droge bloembollenveiling. De vierde vroege bloembollenveiling, welke Vrijdagmorgen in het veilingsgebouw van de Langendijker Groenten-Centrale te Broek op Langendijk werd gehouden, mocht zich niet in 'n bijzonder groote belangstelling van de zijde der handelaren verheugen. Ook het aantal kweekers, dat ter veiling komt om den gang van zaken in oogen- schouw te nemen, wordt allengs minder. Het onverkocht blijven begint bedenke- lijken vorm aan te nemen. Thans kan men zeer duidelijk constateeren, hoe groot het teveel op de bloembollenmarkt is, hoewel hiervoor het pereentage hetwelk op de vei lingen onverkocht blijft, niet kan worden vergeleken met dat van de op de veiling verkochte partijen. Het is toch zoo in den bollenhandel, dat de mogelijkheid open staat om uit de hand te verkoopen. Die par tijen, welke niet „uit de hand" kunnen worden verkocht, worden noodgedwongen naar een veiling gezonden om daar te wor den verkocht, hetgeen uiteraard niet best mogelijk is, maar waardoor die partijen dan toch geregistreerd worderf voor de uitkee- ring uit het surplusfonds. De veiling werd wederom gehouden on der de conditie, dat voor contante betaling een korting van y2 per maand tot aan Mei 1938 wordt vergoed. De aanvoer was hedenmorgen ruim 200,000 stuks. AUGUSTUS IN DE BORDER. Waren het in het voorjaar vooral de krui pende en zodenvormende vaste planten die hoogtij vierden, thans eischen juist de hooge vaste planten de aandacht en zoo staat in deze maand vooral het midden en de achter ste rij van onze border in het middelpunt van de belangstelling. Is het eigenlijk wel mogelijk ons een bor der voor te stellen zonder de platte gele schermen van Achillea Eupatorium Parker's var, die een hoogte kan bereiken van IA meter en waarvan we de bloemen prachtig kunnen gebruiken in winterbouquetten, mits we ze eerst eenigen tijd omgekeerd laten drogen? En wat doet zoo'n groepje ouderwetsche Stokrozen het prachtig tegen een achter grond van struikgewas of een een dichte haag. Dat zij niet altijd even fraai voor den dag komen is meestal de schuld van de standplaats, voedzame grond, volle zon en een plaatsje uit de wind zijn de eischen, die zij stellen. In de bloemenwinkels komen we tegen woordig vaak de Asclepia's tegen, ook zij staan thans in het boordbed in vollen luister, heesterachtige planten met oranje bloem- schermen, ongeveer A meter hoog, sterke snijbloemen. Niet iedereen is gesteld op Distels in de border en toch doet de blauwe Kogeldistel, Echinops humilis Taplow var het prachtig b.v. in combinatie met de gele Achillea. De hoogte varieert van 125150 cM. en ook hiervan kunnen de bloemstengels prachtig gedroogd worden. Een der gemakkelijkste tuinplanten is wel de Erigeron of Fijnstraal met op Herfst- Glimlachje „Ik laat de wagen hier staan tot morgenvroeg, en als er dan nog geen baby in ligt, zal ik nooit meer aan de ooievaar geloovenl" MOGEN DUITSCHE EMIGRANTEN 20 VAN HUN VERMOGEN MEENEMEN? Lord Allen of Hurtwood, lid van de Engelsche Labourpartij, die thans te Praag vertoeft, een bekend deskundige in emi gratiekwesties, heeft te Berlijn een be spreking gehad met den rijksminister van buitenlandsche zaken, von Ribbentrop. Hij zou daarbij gedaan hebben gekregen van de Duitsche regeering, dat zij toe stemming verleent tot het medenemen door emigranten van 20 pet. van hun vermogen. asters gelijkende bloemen, die veel meer be kendheid verdient, zij neemt eiken tuingrond voor lief en de variëteit Quakeress met rose- mauve bloemen is zoo goed als doorbloeiend en geheel winterhard. Prachtig koraalroode bloemtrossen brengt de Erythrine crista galli (Koraalboom) voort, mits zij een beschut zonnig plekje krijgt en 's winters eenige dekking. Hoe effectvol de verschillende Helianthus- soorten ook zyn, in een kleine border wor den zij dikwijls wat wild en dan nemen we liever de op Zinnia's gelijkende Heliopsis scabra emmens, met een hoogte van 100 cM., tevens een goede snijbloem. Natuurlijk mogen de schitterende kleuren der Phloxen nooit in een border ontbreken, maar zy zyn reeds zoo ingeburgerd, dat we ze hier niet meer behoeven te introduceeren. A. C. MULLER—IDZERDA. EGMOND-BINNEN (Juli). Geboren: Jacobus Maria Joseph z. van J. Liefting en J. Verduin. Jacobus Maria z. v. P. v. d. Molen en W. A. Hollenberg. Cornelis Hendrikus en Gerardus Nicolaaa zoons van J. Diemeer en E. Apeldoorn. Ondertrouwd: Gerardus Nijman eit Anna Wittebrood. Getrouwd: Johannes Wilhelm Kuhn te Heiloo en Catharina Overpelt. OUDE-NIEDORP (Juli). Getrouwd: Willem Cornelisse te Heer- hugowaard en Niesje de Wever. Cornelis Zethof te Aalsmeer en Cornelia Catharina Kamper. PREDIKBEURTEN. (Verbeterde opgave). Ned. Chr. Gemeenschapsbond, niet op Dinsdag maar op Donderdagavond 8 uur openluchtsamenkomt aan de Uitenboschstr. Pater Alvarus van de Reep O. F. M. te Egmond-Binnen is aangewezen voor de missie in China. Het vertrek zal in begin November plaats hebben. Onder de geestelijken, die op 15 Aug. hun 40-jarig priesterfeest zullen vieren, behoort ook de heer Th. Kwakman, pastoor te Rijp wetering, vroeger kapelaan te Rin- negom. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. New-York 1.83% 1.83& Londen 8.94»/, 8.94 Berlijn 73.60 73.60 Parijs 5.00 4.99 H Brussel (Belga) 30.92 30.87 Zürich 42.03 42.00 Kopenhagen 39.95 39.90 Stockholm 46.12 A 46.10 Oslo 44.97 A 44.95 N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 13 Aug. 1938. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 160000 stuks kipeieren aangevoerd, waar van de prijzen 3.85f 4.70, kuikeneieren 2.653.60. Eendeieren 2.903.10. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN AMSTERDAM, 13 Aug. 1938. Op de he den gèhouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 256.000 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Aug. 1938. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 88000 K.G. Roode kool 1—1.50; 15000 K.G. Gele kool 1—/ 1.30; 5500 K.G. Uien 2.504.50, grove uien 2.803.50, drie lingen 4.205, nep 6.206.50, stek 80 cent; 1000 stuks Bloemkool 57, 2e s. 1.70—1.80; 3300 K.G. Tomaten: A 4.30 4.50, B 4.60—5.10, C 4 en CC 4j 45000 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 2.50—/. 2.90, Drielingen 2.20—2.50, Eigenheimers f 2.402.90, BI. Eigenhei mers 2.202.80; 28000 K.G. Vroege witte kool 8090 cent; 1250 K.G. Slaboonen 4.10 7.50; 640 K.G. Druiven: Frankenthalers 44.40, Alicante 36.70—39.10; 1525 K.G. Zilveruien: nep 5.706.50 en drielingen 5.20—5.70. 29000 K.G. goedgekeurde aardappelen: A 2835 5—5.10, B 35—55 4, A 35—55 4.20 en B 28—35 4.50— 4.60. NOORDSCHARWOUDE, 13 Aug. 1938. (Noordermarktbond). 2750 K.G. Roode kool 1—/ 1.30; 10100 K.G. Uien 4.30—4.90, drieling 3.90—4.40 en nep f 6.10—6.80| 2800 K.G. Bieten 0.80—2.60; 57000 K.G. Aardappelen: Bonken 22.20, Schotsche muizen f 2.502.80, Drieling muizen 2.20 2.30, Ronde duc 1.601.80, Eigenhei mers 2.70f 2.90, Blauwe Eigenheimers 2.20—2.60; 98125 K.G. Vroege witte kool 80 cent; 12000 K.G. Slaboonen f 4.10f 8.40 en 17625 K.G. Uien: zilver 1—1.60, nep f. 2.706,80 en drieling f.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 3