Agenda n |||i Stad w Omgeuwq i| lüeec&ecitM ïBucqediike Stand. De Queen Mary en het blauwe lint Nieuw record van het mailschip. Nieuws in 't kort. Spoorbaanverzakking. Een gat in de spoorbaan Enkhuizen-Hoorn. Schip in nood? P LEERBOEKEN VOOR ALLE INRICHTINGEN VAN ONDERWIJS VAN PUTTEN A. OORTMEIJER, PATGLOP Verwachting Zwakke tot matige wind; aanvankelijk noord tot west; later veranderlijk; aanvan kelijk gedeeltelijk bewolkt; later toenemen de bewolking; weinig of geen regen; iets koeler in het noorden; in het zuiden weinig verandering In temperatuur, EERSTE ELAD. Tentoonstelling. Tot en met 28 Augustus, in Kunstzaal Boendermaker te Bergen, werken van schil ders van de Bergensche school. Geopend dagelijks van 9 tot 4 uur. Tot 15 September, café-restaurant „Cam perduin" van Y. Minkema. Duinteekeningen van Germen de Jong. Bioscopen. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Het meisje uit het Verre Westen (operette), hoofdrollen Jeanette Macdonald en' Nelson Eddy. Op het tooneel The Rhythme Stor mers, o. L v. Siem Spruit. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Heidi het stiefkind (amus.), hoofdrollen Shirley Temple, Jean Hersholt, Arthur Treacher e Toegang voor alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer tot en met Maandag Charlie Chan op Broadway (sens.), hoofdrollen Warner Oland, Edward Bromberg e.a.; van Dinsdag tot en met Donderdag hoofdnummer Mammy, hoofdrol Bobby Breen (rom.) Woensdagmiddag, half 3, matinee Bioscoop Harmonie, 8 uur hoofdnummer Sterrenparade (revue), hoofdrollen tal van filmsterren. Toegang voor alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 15 Augustus. Café Kamsteeg te Stompetoren, opvoering „De baas in huis" door Aurora. de Siërra de Coloso meester van de Cabe- zuela en Cestalas toppen. Uit Burgos wordt gemeld dat aan het front van Estramadura het centrale leger, dat gisteren een strook van 28 bij 20 kilometer had veroverd, een groote omtrekkende be weging heeft uitgevoerd in het gebied van Panatas en Rios Guadiana en den geboden tegenstand heeft overwonnen. Ten oosten van Caneza de Buey en Zu- ra zijn de troepen van generaal Queipo de Llano acht kilometer opgerukt. Bij hun terugtocht lieten de regeeringstroepen twee honderd dooden achter. Aan den Ebro werden twee belangrijke stellingen ver overd in de Siërra de Pandos. Nadat de Queen Mary eerst op de heenreis van Europa naar Amerika het recvord van de Normandië gesla gen had heeft ze thans ook het record van den terugweg geklopt, zoodat de Engelsche mailboot op het oogenblik ,de snelste boot der wereld is. De Queen Mary, die vannacht te Southampton terugkeerde, behaalde op de terugreis een gemiddelde snelheid van 31.69 knoopen tegen de Normandië 31.20. Het record van de Normandië, dat de .Queen Mary met een uur en 25 minuten verbeterd heeft, bedroeg drie dagen, 22 uur en zeven minuten. Gezagvoerder Irving heeft gedurende de geheele reis zijn post niet veriaten. Hij is zeer verheugd over zelf zijn schip tot dit succes te hebben gebracht en verklaarde, dat de reis ondernomen was zonder speciale voorbereidingen. Verboden toegang. - De badplaats Baden nabij Weenen heeft maatregelen tegn den joden genomen. Tot nu toe werden in de meeste hotels en santoria joden toege laten, voortaan mogen slechts twee hotels en twee sanatoria joodsche gasten en patiën ten ontvangen en dit nog slechts in een verhouding van 15 procent. Ook de warme bron en alle café's zijn voor joden verboden. Alle parken en openbare tuinen te Wee nen zijn zonder een enkele uitzondering verboden voor de joden, terwijl alle banken op den ring uitsluitend gereserveerd zijr, voor arische wandelaars, en het aan joden verbonden is zich daarop neer te zetten. Massa vergiftiging door vleesch. - Te Legnano (Italië) zijn 50 personen ziek ge worden na het eten van ossevleesch, dat niet door een veearts gecontroleerd was. Verscheidene zieken verkeeren in ernstigen toestand. Duitsche toeristen omgekomen. - Drie Duitsche toeristen, die den Matterhorn be stegen hadden, zijn Zaterdagmiddg bij het afdalen langs den Hoernligrat omlaag ge stort en omgekomen. Mocht geen „Heil Hitier" zeggen. - De vijftigjarige jood Stempel te Holle is tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld, omdat hq zoo brutaal is geweest, aldus de Westdeutscher Beobachter, om bij het bin nenkomen van een café te groeten met „Heil Hitier" en een lid van de nationaal- socialistische partij in tegenwoordigheid van andere leden der partij, de hand te schud den. Twee expresstreinen op elkaar ge- loopen. - Twee expresstreinen met toeristen zijn tusschen Adjuntas en Marisillas in Mexico op elkander geloopen. Acht rijtuigen ontspoorden. Vijf personen werden gedood, twaalf gewond. Ontploffing in steenkolenmijn. - Er heeft zich een ontploffing voorgedaan in een in de buurt van Luik gelegen steenkolen mijn. Drie mijnwerkers zijn gedood, terwijl een vierde gewond werd. Krankzininge schiet op politie. - Ter wijl in het Central Park te New York een plechtigheid ter nagedachtenis van over leden politiemannen werd gevierd, welke werd bijgewoond door enkele duizenden personen, drong zich plotseling een man, gewapend met twee karabijnen door de menigte en begon op de eeretribune te schieten. Vijf personen werden gewond, waarvan twee politiemannen. Het vuur werd onmiddellijk beantwoord en door twintig kogels getroffen zeeg de man ineen. Hij bleek een zekere Filippo te zijn, die leed aan vervolgingswaanzin. Hij meende, dat hij speciaal het voorwerp van haat van de politie was. Alkmaar, Maandag. Gistermorgen kort na het vertrek van de treinen 3.50 en 3.52 van Enkhuizen, ont dekte een visscher, die het nieuwe viaduct in den spoorlijn EnkhuizenHoorn pas seerde, een grondverzakking onder de rails aan de Oostzijde van het viaduct. Hij waarschuwde direct den stationschef, die maatregelen nam om het personeel van den trein uit de richting Bovenkarspel te verwittigen. Deze trein reed tot aan het viaduct, waar de reizigers den trein verlieten om den af stand naar Enkhuizen verder te voet af te leggen. In de spoorbaan is een gat ontstaan ter lengte van twee tot drie meter, dwars over de baan, en ruim één meter diep. Grind en zand zyn verzakt, ten gevolge waarvan de spoorstaven met vier dwarsliggers over twee tot drie meter zweven. dwarsliggers over twee tot drie meter zweven. Direct zijn maatregelen genomen om het gat te dichten, zoodat de treinenloop geen vertraging ondervond. Een nader onderzoek zal moeten uitwij zen wat de oorzaak van deze verzakking is. Het is niet uitgesloten dat de overvloedige regen in den vroegen morgen er niet vreemd aan is. JEUGDHULDE REGEERINGS- JUBILEUM H. M. DE KONINGIN. Zooals reeds eerder is bekend gemaakt, zal op den Nationalen feestdag ter gelegen heid van het 40-jarig regeeringsjubileum van H. M. de koningin de Alkmaarsche jeugd défileeren voor den burgemeester, waarbij tevens de gemeentevlag zal worden uitgereikt aan een deputatie, die de Alk maarsche jeugd zal vertegenwoordigen bij het défilé voor H. M. de koningin te Am sterdam. Na de door den burgemeester gedane oproeping ter bespreking van deze aange legenheid hebben zich bereids tal van eugdvereenigingen van allerlei richtingen opgegeven, terwijl uit die vereenigingen een bestuur is gevormd om de organisatie van het défilé op zich te nemen. Aangezien de mogelijkheid bestaat, dat besturen van vereenigingen de in dit blad gedane oproe ping niet hebben gelezen, is alsnog de ge legenheid opengesteld tot opgave van deelneming aan het défilé vóór 20 Augustus a.s., aan den voorzitter van het gevormd bestuurd, den heer rector J. Boon, Willi- brordusstichting te Heiloo. De opgave zal dienen te geschieden met vermelding van het vermoedelijk aantal leden, dat aan het défilé zal deel nemen. Het défilé zal op Dinsdag 6 September a.s. om omstreeks 2 uur plaats vinden. Nadere bijzonderheden zullen t. z. t. per circulaire aan de deelnemende vereenigin gen worden bekend gemaakt. De reddingboot uit Petten trok uit, maar de opvarenden waren niet in nood geweest. Gisteravond, omstreeks tien uur, deed in Camperduin het gerucht de rondte, dat vlak vóór het café-restau rant van den heer Minkema een zeil scheepje in nood verkeerde, terwijl de afd. Petten van de N.-Z.-H. R. M. reeds was gewaarschuwd. Wij vernamen, dat omstreeks 8 uur 's avonds een klein zeilscheepje voor de kust te Camperduin had gekruisd en, naar het zich liet aanzien, moeilijkheden met de navigatie had en deswege de zeilen streek en vermoedelijk voor anker ging. Dank zij het over de Hondsbossche zee wering loopende smalspoortje, was het mogelijk de reddingboot uit Petten ter plaatse te brengen. Om elf uur was de reddingboot met het benoodigde materiaal en de manschappen voor het café te Camperduin. Onder leiding van den heer Jansma werd 'n electrische schijnwerper geplaatst en in diens stralenbundel ontwaarde men aan het einde van de strandpier een wit zeiljacht, dat oogenschijnlijk rustig voor anker lag. De plaatselijke commissie, onder leiding van den heer H. S. Eriks, was echter van oordeel, dat het in zee brengen van de reddingboot noodzakelijk was, om in ieder geval zekerheid te krijgen omtrent het lot van de opvarenden. De reddingboot naar het jacht. In een minimum van tijd was de red dingboot in zee gebracht en voer de boot, gelüd door het licht van den schijnwer per, langs de pier in de richting van het acht. Na eenig kruisen in de nabijheid van het jachtje keerde de reddingboot naar het strand terug, met aan boord behalve de bemanning een der opvarenden van het zeiljacht. In het restaurant van den heer Minke ma heeft de burgemeester van Schoorl met dezen opv .rende gesproken. De heer Eriks wees er den eigenaar van het jacht op, dat het zeer gevaarlijk was, op deze plaats voor anker te gaan en ad viseerde hem door te varen naar IJmui- den, waaraan hij beloofde te voldoen. Hierna werd de eigenaar van het jacht door de reddingboot weer teruggebracht. De eigenaar vertelt, Wij hebben ook nog even met den eige naar van het jacht, den heer J. Grabowski uit Gdynia (Polen), gesproken. Hij vertelde ons, dat hij met nog twee andere Poolsche jongelui uit Thyborn (Denemarken) was komen zeilen. Het jacht is 7 meter lang en uitsluitend zeil jacht. In verband met het naar zijn meening rustige weer en de kalme zee, meende hij zonder bezwaar voor anker te kunnen gaan. Wel hadden de opvarenden de drukte op den wal waargenomen, doch zij meen den hieraan geen bijzondere aandacht te moeten schenken. Toen dan ook de reddingboot langszij kwam, waren zij zeer verbaasd en doordat zij zich niet verstaanbaar konden maken oordeelde de schipper van de reddingsboot het wenschelijk, dat de heer G. mee naar het strand zou varen, tot het geven van de noodige inlichtingen. De heer G. was over een en ander ten zeerste verwonderd en deelde nog mede, geen kaarten van deze kust bij zich te hebben en derhalve ook niet op de hoogte te zyn van de gevaren langs onze kust, Hij zeide voornemens te zijn om onmid dellijk door te varen naar IJmuiden en verder naar Scheveningen. Het is voor de kloeke mannen van de reddingboot te betreuren dat zi dezen overbodigen tocht hebben moe ten maken, maar zij bewezen de juist heid van het parool van de N.-Z.- H. R. M.: salety first. Nadat de reddingboot weer op de lorrie was geplaatst, bood namens het Gemeen tebestuur de heer van Wijk de bemanning van de reddingboot verfrisschingen aan. HIJ BETAALDE. Door de politie is Zaterdagmorgen op den Helderscheweg een persoon aangehou den, die in het Algemeen Politieblad stond gesignaleerd tot het ondergaan van enkele dagen hechtenisstraf of vervangende boe te. De boete is door hem betaald, waarna hij wederom zijn weg kon vervolgen. HOND OVERREDEN. Gistermiddag is op den Nieuwlandersin gel ter hoogte van de garage Boon een zwarte hond overreden en gedood. Het dier is plm. 40 k 45 c.M. hoog. Het cadaver is door de politie naar de gemeente-reiniging overgebracht. De eigenaar van het beest is nog niet bekend. GESLAAGD. Te Utrecht zijn voor het examen Fransch 1. o. geslaagd de dames M. Renooij te Alk maar en M. Spruit te Zwaagdjjk. AANBESTEDING BOUWEN BOERDERIJ TE OTERLEEK. Zaterdag is door den heer N. J. Schaap, bouwkundige te Alkmaar, namens den heer D. Kuilboer te Oterleek aanbesteed het bouwen van een nieuwe boerderij aldaar. Er waren 18 biljetten ingekomen, n.L van: Y. Kroonenburg te Heiloo 12862 J. Ory, Omval11700 O. Hamstra te de Rijp11400 J. Houtenbos te Bergen 11282 C. Noord te Bergen 11200 G. Roosloot te Bergen 11038 A. de Geus te Heiloo10950 G. de Groot Boots te Oudorp 10645 D. Hoogewerf te Ursem 10500 G. Slot te de Rijp10500 J. Kamp te Heerhugowaard 10300 G. Borsjes te Schermerhorn 9998 J. Henselman te Limmen9900 W. Giltjes te Broek op Langendijk 9700 Y. Kops te Heiloo 9190 Co. Feyen te Heiloo 8888 P. Buis te Oudorp8740 N. Bijl te Bergen8584 Gegund aan den laagsten inschrijver. De begrooting was 8700. STEUN AAN MILICIENS. Dezer dagen is verschenen een uitgebreid jaarverslag van bovengenoemde vereeni- ging, die zich ten doel stelt, zooveel moge lijk te voorkomen, dat militieplichtigen, ten gevolge van de vervulling hunner verplich tingen, als zoodanig hun betrekking ver liezen. Voorts wil zij de hulp verleenen aan hen, die tengevolge van de vervulling hun ner militieplichten hun broodwinning ver loren en na hun verblijf onder de wapenen dientengevolge in behoeftige omstandig heden verkeeren. Aan het jaarverslag ont- leenen wij het volgende: gedurende 1937 wendden zich 1456 (1159) dienstplichtigen, met verzoeken van verschillenden aard, tot het algemeen secretariaat der vereeniging. Bij onze pogingen, om den dienstplichtigen het behoud van hun werkkring te verzeke ren, vinden wij ook steeds meer daadwerke lijken steun bij de regeering. Helaas blijkt het, dat, ondanks den goeden wil en de vaderlandsliefde van de werk gevers, in vele gevallen op reserveering van een plaats geen sprake kon zijn, omdat de bedrijven zulks niet toelaten.' Ook in verband met de herhalingsoefenin gen stuit men zeer dikwijls op moeilijk heden, doch door wijziging in de dienst plichtwet is ook verandering gekomen in de herhalingsoefeningen. Verschillende werkgevers hebben hun dienstplichtig personeel, na afloop der her halingsoefeningen, het loon over den tjjd van hun aanwezigheid ineens uitbetaald. In het begin van hun eerste oefentijd wendden zich tot onze vereeniging 267 per sonen in 1936 en 305 in 1937. De resultaten van de bemiddeling *waren gunstiger dan in voorgaande jaren. In 1937 beliepen de steunuitkeeringen 8807 betrekking hebbende op 678 gevallen, waarvan Alkmaar 20 dienstplichtigen van het benoodigde voorzag. De vereeniging heeft de daadwerkelijke belangstelling van het Koninklijke Huis en er is een instituut tot stand gekomen van zoogenaamde contact-officieren, die de be langen van de dienstplichtigen verzorgen, terwijl in alle groote plaatsen in den lande afdeelingsbesturen zijn, die hun actief werk voortzetten. Voor Alkmaar is dit adres Emmastraat 79, terwijl het gironummer van den penningmeester 13328 is. F I. INGEKOMEN PERSONEN. W. H. D. Ho'tzheuser, N.H., echtg. van W. Vlotman, z. b., Stationsweg 17a, van 's-Gravenhage. H. C. J. Scheffel, E.L bakker, Tulpstraat 5, van Bergen. 1 Bakker, R.K., chauffeur, en echtg. en kin deren, Heiligland 30, van Avenhorn. A C. M. Al, R.K., zonder beroep, Varnebroek 7, van Wognum. A. M. Bos, R.K., dienst bode, Nieuwlandersingel 43, van Hoorn. H. van Etten, R.K., chauffeur, en echtg. en kinderen, Vondelstraat 6, van Koedijk. A. Rentenaar, N.H., melkcontroleur, en echt- genoote, R.K., Tienenwal 54, van Amster dam. N. Groen, R.K., banketbakker, en echtg. en kinderen, Kennemerstraatweg 7 van Amsterdam. C. A. J. Jaarsveld, geen echtg. van M. C. Metelerkamp Cappenberg pensionhoudster, Prins Hendrikstraat 52 van 's-Gravenhage. E. C. Metelerkamp Cappenberg, geen, d. van C. A. J. Jaarsveld, echtg. van M. C. Metelerkamp Cappenberg Prins Hendrikstraat 52, van 's-Gravenhage Chr. Boer, geen, vertegenwoordiger Julianastraat 9, van Haarlem. J. M. G Smit, R.K., liefdezuster, Nassauplein 11, van 's-Gravenhage. C. Handgraaf, R.K., ver pleegster, van Everdingenstraat 18, van 's-Gravenhage. C. van Netten, G.K., z.b., en kinderen, geen, Nieuwpoortslaan 140, van Den Helder. J. F. C. Janssen, N.H., zon der beroep, Uitenboschstraat 3, van Oost- en West-Souburg. C. P. Verrijk, R.K., broeder-onderwijzer, Nassaulaan 30, van Oudenbosch. Chr. A. N. Raassen, R.K. broeder-onderwijzer, Nassaulaan 30, van Oudenbosch. M. Blom, N.H., chocolade werker, en echtg., Rozenstraat 44, van Rot terdam. M. Komen, wed. van Th. Vlaar R.K., zonder beroep, Bergerweg 9a, van Zuilen. J. B. Funcke, P. J. Funcke en J. B. A. H. Funcke, R.K., Toussaintstraat 18, van Haarlem. W. P. van der Meer, R.K., slager, Laat 140, van Monster. Chr. J. Wolf, geen, zonder beroep, Eikelenbergstraat 8, van Amsterdam. VERTROKKEN PERSONEN. J. Kool, z.b., geen, van Nic. Beetskade 34 naar Amsterdam. S. J. Weel, timmer man (K.N.S.M.), geen en echtg., R.K., van Geestersingel 59/F.reedstraat 2, naar Am sterdam. J. M. Houtkooper, N.H., z.b., van Snaarmanslaan 127 naar Wisch. P. Schuijff, echtg. van C. J. H. van Rossum du Chattel, geen, z.b., van Oudegracht 185 naar Soerabaja (N.I.) W. J. Hendriks ook wel genaamd Modderkolk, Ger. k., kinderjuffr., van Nieuwlandersingel 55 naar Rheden. J. C. van Hooff, R.K., fabr. arbeider en echtg. en kind, van Eike lenbergstraat 16 naar Heemskerk. F. N Moorman, R.K., van Eikelenbergstraat 13 naar Heemskerk. F. van der Oord, RK., van Eikelenbergstraat 16 naar Heemskerk. G. H. Atsma, geen,, winkeljuffrouw, van Bisschop Bottemannestr. 17 naar Leeuwarden. M. E. Balder, R.K., hulp in de huis., van Nieuwpoortslaan 70 naar Beverwijk. T. Renooij, wed. van J. Prins, N.H., van 2e Tuindwarsstraat 17 naar Utrecht. P. Laghuwitz, R.K., hoofdonderwijzer, van Nassaulaan 30 naar Roosendaal en Nispen. A. E. Murijn, R.K., broeder-nderwijzer, van Nassau laan 30 naar Roosendaal en Nispen. J. H. Schipper, R.K., broeder-onderwijzer, van Nassaulaan 30 naar Amsterdam. S. Schram, geen, instrumentslijper, van Kooltuin 13 naar Norg. L. Verploegh, Ger. K., leerl. verpleegster, van Wilhel- minalaan 11 naar Maassluis. J. F. A. M. Wap, R.K., kantoorbediende, van Gasthuis straat 5 naar Heiloo. F. van der Veen, hr. Ger., dienstbode, van Wilhelminalaan 11 naar Zeist. N. Dekker, N.H., kantoor bediende, van Hooftstraat 27 naar Utrecht. T. H. Hiddema, wed. van M. T. Joustra, D.G., en kind, geen, van Prins Hendrik straat 42 naar Huizum. DISTRICTSARBEIDSBEURS, DOELENSTRAAT 30, TEL. 4395. De wnd. directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan inge schreven: Groep bouwvakken: 1 aank. bouwk. tee kenaar, 2 glas in loodzetters, 1 glazenwas- scher, 1 steenbikker, 2 steenhouwers, 2 stratenm. opperlieden, 1 tegelzetter, 1 teen- zetter, 4 betonwerkers, 16 voegers, 7 stuca- doors, 28 opperlieden, 19 schilders, 26 met selaars, 49 timmerlieden, 98 grondwerkers. Metaalindustrie: 1 autog. lasscher, 2 af- bramers, 7 bankwerkers, 4 blikslagers, 1 constructiewerker, 7 electriciens, 1 instru mentmaker, 3 kernmakers, 1 ketelmaker, 3 klinkers, 1 kopergieter, 13 loodgieters, 2 lijnwerkers, 1 machinist, 2 machine-teeke naars, 4 metaaldraaiers, 1 metaalvijler, 1 metaalslijper, 6 monteurs, 1 orgelmaker, 1 ovenist, 1 rijwiellakker, 1 pianostemmer, 3 plaatwerkers, 1 radiotechniker, 3 rijwiel herstellers, 1 scheepstimmerman, 3scheeps- werktuigkundigen, 12 smeden, 10 stokers, 1 tandtechniker, 1 voorslaander, 3 vuurwer kers, 3 wagenmakers, 4 ijzerwerkers, 1 ijzerboorder, 2 zandbereiders, 2 zandvor- mers. Groep verkeerswezen: 46 chauffeurs, 8 schippers, 1 kapitein en 1 machinist binnen vaart, 1 exped. knecht, 8 koetsiers, 18 pak huisknechten, 24 magazijnbedienden, 1 em- balleur, 1 kellner, 4 loopknechten. Groep houtbewerking: 11 meubelmakers, 6 stoffeerders, 6 mach. houtbewerkers, 2 kistenmakers, 1 borstelmaker, 1 beitser 1 beeldhouwer, 1 biljartmaker. Buitenlandsch weeroverzicht Geen regen, wel betrokken. De depressie, welke Zaterdag over Duitschland lag, trok verder oostwaarts. Over Engeland en Frankrijk ligt een rug van hoogen luchtdruk. In het noordwesten óp den oceaan nadert een nieuwe diepe de pressie. Rond de Oostzee hield het warme zomerweer nog steeds aan, doch de koelere westelijke winden dringen geleidelijk ver der door. Overigens is in West-Europa de wind meest zwak en de bewolking zwaar, terwijl nog plaatselijk regenbuien waarge nomen worden. Op de Britsche eilanden en in Frankrijk is de temperatuur onder nor maal, overigens is zij in het geheele waar nemingsgebied nog boven normaal. Voor morgen wordt geen regen van beteekenis meer verwacht. De lucht zal aanvankelijk gedeeltelijk bewolkt zyn, doch later zal de bewolking waarschijn lijk weer toenemen. De temperatuur zal in het noorden van het land nog Iets dalen. Overigens zal zU weinig veran deren. De wind zal aanvankelijk nog met zwakke tot matige kracht uit het noordwesten waaien, doch later veran derlijk worden. MEDEDEELING AAN DEN LANDBOUW. In 't etmaal van 's avonds 12 tot 's avonds 13 Aug. is in het midden van het land en in de Streek tusschen Hoorn en Enkhuizen In het etmaal van 's avonds 13 tot 's avonds 14 Augustus in het midden van het land en op de Zuidhollandsche eilanden de weersge steldheid critiek geweest voor het optreden van aardappelziekte. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 20.59 uur tot 5.11 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (Zomertijd). Augustus. Hoog water. Laag water. Dat. v.m. n.m. v.m. nm. 16 7.03 7.26 3.40 3.54 17 7.42 8.05 4.17 4.30 18 8.25 8.51 4.55 5.07 19 9.17 9.50 5.39 5.58 Groep handel: 22 vertegenwoordigers, 1 colporteur. Groep boek- en steendrukkerijen: 5 let terzetters, 2 drukkers. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 11 tuinlieden, 21 landarbeiders, 1 bloemist. Groep voedings- en genotmiddelen: 58 sigarenmakers, 4 sorteeders, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 8 slagers, 7 chocoladebe- werkes, 1 officie, choc. bew., 1 koffiestroop- brander, 2 bierbottelaars, 1 ouwelbakker, 2 zuiverbereiders, 18 bakkers. Oveige beroepen: 7 boekbinders, 4 was- schers, 2 kleermakers, 1 rietwerker, 3 schoenmakers, 1 port. huiskn., 1 verfberei- der, 3 kalkbranders, 1 huidenzouter, 1 on derwijzer, 2 controleurs, 1 batikker, 1 ad ministrateur, 2 boekhouders, 1 secretarie ambtenaar, 2 incasseerders, 4 zakeknstoppers 1 verzekeringsagent, 1 landmeter, 17 kan toorbedienden, 39 transport- en 219 los- arbeiders. Gedeeltelijk werkloos: Tabaksindustrie 8, overige beroepen 3. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 21. Vrouwelijk personeel: 5 kantoorbedien den, 1 verkoopster, 1 hulp in de huishou ding, 3 naaisters, 1 dagmeisje, 3 werksters. De wnd. directeur v.n. A. J. ELTE. Alkmaar, 13 Aug 1938. CENTRALE WERKPLAATS. Voor jeugdige werkloozen van 14 tot 25 jaar. Over de week van 8—18 Aug. 1938 wer den vanuit de Centrale werkplaats, mede door bemiddeling van de Arbeidsbeurs, ge plaatst by een patroon: 1 bankwerker, 1 electricien, 1 metselaar, 1 timmerman. Aan de Centrale werkplaats kunnen wor den geplaatst: 4 bankwerkers, 5 timmerlie den, 3 metselaars. 4 schilders, 2 bouwkun dige teekenaars, 2 machineteekenaars, 3 in andere vakken. ALKMAAR. GEBOREN: Agatha, d. van Jacob Balder en Klaasje Jonker. Astrid, d. van Nicolaas van Twuijver en Maria Wijkhuizen. Aldert, z. van Dirk de Groot en Grietje Beers. Adrianus, z. van Adrianus Hemels en Petro- nella Hoogeboom. Elisabeth Anna Marie, d. van Johannes Antoon Andreas Karseboom en Henriëtte PetroneUa Elisabeth van Lo- pik. GETROUWD: Bernard Blomhoff en Marianne Trybetz. OVERLEDEN: Cornelis Bakker, wedr. van Hendrina Visser, 81 jaar. Albertina Maria Oort 78 jaar. Simon Peek, gehuwd met Wilhel- mina Johanna Stoker, 41 jaar. hebben gezocht, er heel wat beter aan toe zijn dan degéjnen, die van de ééne naar^le

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2