SPORT EN WEDSTRIJDEN. Lokt U de mooie Paardensport? De Europeesche kampioen schappen te Londen. Deensche dames winnen de estafette. Leert rijden in de Kenriemer Manege - Heiloo Van paarden en menschen. DERDE BLAD. ALKMAARSCHE COURANT VAN MAANDAG 15 AUGUSTUS 1938. Zwemmen. De Deensche damesploeg heeft het Europeesch kampioenschap 4 x 100 meter estafette behaald in den tijd van 4 min. 31,6 sec., waarbij Ragnhild Hveger als vierde zwemster met tien meter ver schil als eerste aantikte voor Rie van Veen. Zooals te verwachten viel, was Denemar ken te sterk voor onze meisjes. Slechts drie ploegen kwamen voor dit nummer aan den start, n.L Denemarken, Nederland en Enge land. Voor ons land startte Alie Stijl het eerst en vrij zwak ook. Vooral op de tweede 50 meter kreeg de A.D.Z.-zwemster een in zinking, zoodat zü als derde aantikte in 1 min. 11,9 sec. Eva Arndt had inmiddels Denemarken de leiding gegeven met een tijd van 1 min. 8,1 sec. Willy den Ouden ging vervolgens met Gunvor Kraft in het water. Het Rotterdamsche meisje bewees opnieuw nog altijd een kracht van beteekenis te zijn. Zij noteerde 1 min. 9,7 sec. en bezorgde daar mede Holland de tweede plaats voor Enge land. Gunvor Kraft maakte* een tijd van 1 min. 7,6 sec., den besten tijd van alle dames in dit nummer. Trude Malcorps heeft schitterend gezwommen. Zij liep zelfs iets in op Birthe Petersen, het derde zwemstertje voor Denemarken. De laatste noteerde 1 min. 8.1 sec., het Zwolsche meisje 1 min. 7,7 sec. De voorsprong, waarmede Ragnhild Hveger het water inging, was, zooals te begrijpen viel, ruim voldoende om Denemarken de uiteindelijke zege te bezorgen. Niettemin spande zij zich nog eens extra in en Rie van Veen verloor weer terrein. Met tien meter verschil tikte Ragnhild Hveger als eerste aan. Haar tijd bedroeg 1 min. 7,8 sec., die van Rie van Veen 1 min. 10,2 sec. Engeland werd derde. Het resultaat luidt: 1. en Europeesche kampioen Denemarken met Eva Arndt, Gunvor Kraft, Birthe Peter sen en Ragnhild Hveger, totaaltijd 4 min. 31,6 sec.; 2. Nederland met Alie Stijl, Willy den Ouden, Trude Malcorps en Rie van Veen 4 min. 39,5 sec.; 3. Engeland 4 min. 51,4 sec. NederlandFrankrijk 22. In een zeer spannenden wedstrijd heeft Nederland gedeeltelijk revanche genomen voor de nederlaag, te Bergen op Zoom tegen Frankrijk geleden. Het Nederlandsch polo zevental heeft met 2—2 tegen Frankrijk ge lijk gespeeld en daarmede definitief de der de plaats in het waterpolotornooi bezet, ook doordat Italië België geklopt had. Een prach tig resultaat, waarvoor slechts woorden van lof kunnen gelden. De eindstand van het waterpolotornooi luidt: 1. Hongarije 6 6 0 0 12 353 2. Duitschland 6 5 0 1 10 238 3. Nederland 6 2 2 2 6 1722 4. België 6 2 1 3 5 17—9 5. Italië 6 2 1 3 5 11—22 6. Frankrijk 6 1 2 3 4 1217 7. Engeland 6 0 0 6 0 1034 Borg tweevoudig Europeesch kampioen. Björn Borg heeft zijn tweeden Europee- schen titel behaald. De strijd op de 1500 meter ging voornamelijk tusschen Björn Borg en den Engelschman Leivers. Eerst op de laatste 50 meter wist Borg de zege defi nitief te bevestigen. Smitshuyzen vijfde op de 200 M. schoolslag. De titel op de 200 M. schoolslag voor hee- ren werd, zooals wel te verwachten was, onder de beide Duitsche deelnemers uitge maakt. Balke en Sietas gaven elkaar veel strijd. De Nederlandsche kampioen Smits huyzen legde beslag op de vijfde plaats. De uitslag uit: 1. en Europeesch kampioen Balke (Duitsch land) 2 min. 45,8 sec.; 2. Sietas (Duitsch land) 2 min. 45,9 sec.; 3. Cerer (Zuid-Slavië) 2 min. 47,6 sec.; 4. Angyel (Hongarije) 2 min. 50,6 sec.; 5. Smitshuyzen (Nederland) 2 min. 51,8 sec.; 6. Davies (Engeland) 2 min. 53,4 sec. Ragnhild Hveger Europeesch kam pioene 400 meter. Aan het slot van den avond werd de 400 meter borstcrawl voor dames gezwommen. Ragnhild Hveger werd Europeesch kam pioene in den schitterenden tijd van 5 min. 9 sec. Rie van Veen eindigde als tweede in 5 min. 27.7 sec. De uitslag luidt: Ragnhild Hveger 1. en Europeesche kampioene Ragnhild Hveger (Denemarken) 5 min. 9 sec.; 2. Rie van Veen 5 min. 27,7 sec.; 3. Fernande Caroen (België) 5 min. 33,4 sec.; 4. Arend- (Denemarken) 5 mjn. 38 sec. Europabeker voor Duitschland. Duitschland verdedigde met1 succes den Europabeker. De eindstand luidt: 1. Duitsch land 145 punten, 2. Hongarije 59 punten, 3. Engeland 44 punten, 4. Nederland 34 pun ten, 5. Zweden 26 punten, 6. Frankrijk 22 punten. Brediusbeker voor Denemarken. Zooals te verwachten viel, heeft Neder land den Brediusbeker aan Denemarken moeten afstaan. De eindstand van dit tor nooi der deelnemende dames luidt: 1. Dene marken 100 punten, 2. Nederland 60 punten, 3. Engeland 45 punten, 4. Duitschland 18 punten, 5. Zweden 9 punten, 6. België 7 punten. D. A. W. OP DE 3 1/2 K.M. ZWETTOCHT. De „langebaan-afdeeling" van D. A. W. trok Zondagmiddag met 9 menschen naar de Wormer om vandaar het Zwet over te steken naar Jisp, een afstand van 3650 M. Deze zwemtocht wordt door de zwemver. „Het Zwet" ieder jaar georganiseerd in den geest van een prestatie-tocht en niet als wedstrijd, prijzen voor eerstaankomenden zijn dan ook niet beschikbaar. Aan hen, die den tocht volbrengen wordt een diploma uitgereikt, bezitters van 3 diploma's krijgen een speldje en zij die den tocht 5 maal vol brengen een dito in zilver. Dat deze tochten aan belangstelling win nen blijkt uit het feit, dat thans 134 deelne mers aan den start verschenen, terwijl bij den eersten tocht, 3 jaar geleden, 34 zwem mers startten. De zwemvereeniging „Het Zwet" verdient een woord van hulde voor de organisatie van dezen tocht. Deze was af. Iedere deel nemer had een volgboot, terwijl de route, dwars door de plas, door borden was aan geven waar op tevens het aantal afgelegde meters stond aangegven. Het publiek aan de finish te Jisp werd door middel van een korte golfzender in 'n motorboot opgesteld, van het verloop van den tocht op de hoogte gehouden. Van de 9 D. A. W.ers hebben er 8 de finish bereikt n.1. mej. Oostwouder en de heeren: J. Hoogland, W. Hoogland, P. Vogtschmidt, F. Mays, J. Ooijevaar, J. Ro- mar en J. J. Pesser. Eén moest er jammer genoeg na 2 K. M. door ongesteld opgeven. De beker, beschikbaar gesteld voor die vereeniging die met het grootste aantal menschen de finish bereikte, is door „Nereus", Zaandijk gewonnen 21 leden. Wij achten D. A. W. zeer zeker in staat het volgende jaar met 25 leden aan den start te verschijnen en dan een ernstige concurren tie van „Nereus" te worden, als tenminste de vacanties niet te veel roet in het eten gooien. VoetbaL. ALKMAARSCHE BOYS—FRIESLAND 1—1. De Alkmaarsche Boys speelden gisteren een friendly game in eigen omgeving tegen de Leeuwarder tweede klasser Friesland en konden ten slotte het geheel als een nuttige oefening beschouwen. Natuurlijk konden we van de rood-witte Alkmaarders niet het allerbeste verlangen, eerstens moest een lange rustperiode wor den afgesloten en tweedens zou men een nieuwe opstelling probeeren, waarin enkele nieuwe gezichtspunten moesten zijn wegge legd. In het bijzonder zou de aanval waarin Mulders niet was opgesteld de volle aandacht trekken. Deze aanval zag er nu als volgt uit: Goudsblom, Schenke, van Orden, de Groot en de Grand. Feitelijk was hier maar één speler, die wat opviel en dat was Schenke, die onze verwachtingen in dit treffen eenigszins overtrof. Een paar zeer goede schoten van hem hadden stellig beter lot verdiend dan rakelings naast te gaan. Wat den nieuwen midvoor betreft, we hebben nog geen al te hoogen indruk van hem gekregen, doch ongetwijfeld is hij in de combinatie nog niet voldoende inge speeld, terwijl ook z'n lange rustperiode hem tevens parten zal spelen. Van de rest weten we, dat de heeren het beter kunnen dan ze ons gister lieten zien. Ook de halflinie speelde iets onder haar normalen vorm, al deden Hartog en Brou wer vaak zeer verdienstelijke dingen. A. Pater bezette de plaats van v. Eerden en hoewel hier iets sterker spel verwacht mag worden, heeft hij zich er toch vrij goed door heen geslagen. Enkele malen liet hij z'n vleugel nog al eens los en uit een van deze situaties kwam het tegenpuntl Th. Pater was niet van de partij en werd vervangen door den reservist Roos, die zich er eveneens goed doorheen heeft geslagen. Z'n begin was wel wat zwak, doch hij-her stelde zich op afdoende wijze, en vooral z'n ingrijpen was vaak goed. Slikkér was de man, die boven alles uit stak en een zeer goede partij heeft laten zien. v. d. Horst kreeg niet bepaald veel en moeilijk werk, doch wat hij deed, ging naar behooren. De menschen in de rood-witte defensie moeten zich echter hoeden voor te veel combinatie. Het geeft vaak te veel resico enuit aan- valswerk moeten toch nog altijd de doel punten ontstaan. De bezoekers beschikten over een aardig elftal, waar geen bepaalde uitblinkers in zaten en waar ook de verdediging den aan val overtrof. Het waren met recht dan ook twee ge lijkwaardige ploegen en de 1—1 uitslag .geeft de verhouding goed weer. Uit den wedstrijd nog de volgende grepen: Het begin liet eenige wederzijdsche aanvallen, zien waarbij reeds dadelijk de blauw-gelen een doelpunt scoorden, dat echter wegens buitenspel ge annuleerd moest worden. Toch zouden de Friezen de leiding nemen, als na een kwartier de linksbuiten vrij komt te staan, gemakkelijk kan voorzetten en de midvoor hoewel gehinderd het leder via de handen van doelman v. d. Horst van dicht bij kan inzetten, 01. Een paar maal zal de Grand probeeren den stand gelijk te maken, doch de wind zit hem schijnbaar dwars, want het leder wijkt nog al af. Een zeer goede aanval van de Grand op Goudsblom laat Schenke juist rakelings naast verdwijnen, terwijl een vol gende voortzet van Goudsblom door v. d. Orden in 's keepers handen wordt gescho ten. Het spel golft aardig op en neer met de Boys iets sterker in den aanval en als er 37 minuten zijn gespeeld maakt de Grand bij een algemeenen aanval 't leder goed vrij. De bal komt ten slotte bij Goudsblom, die met een hard laag schot via den paal doel treft, 11. Weer noteeren we een hard schot van Goudsblom, een zwak moment voor het blauwgele doel, doch de Boys laten deze kans onbenut. Nogmaals breekt Goudsblom keurig door, een voorzet, een keihard schot van Schenke, doch de doelman kan het le der juist nog tot corner verwerken. Na de thee zakte het spelpeil somtijds bedenkelijk, wat z'n oorzaak wel gevonden zal hebben in de temperatuur. Reeds dade lijk schiet Schenke rakelings naast en ver volgens golft het spel over en weer. Dan mag Schenke een vrijen schop ver werken; het leder gaat keihard tegen de lat en kan ten slotte worden weggewerkt. Slecht uitschieten van den Frieschen doel man laat de Groot ongestraft en geen der partijen kan het doel meer vinden zoodat het einde zonder eenige wijziging komt. Scheidsrechter Koelink leidde verdienste lijk. JAARVERGADERING AFDEEL ING I VAN DEN K.N.V.B. Geen beslissing genomen inzake competitie-uitbreiding. Op de jaarvergadering van af deeling I van den K.N.V.B., welke Zaterdag te Am sterdam onder leiding van den heer Sajet is gehouden, is geen beslissing genomen in zake het belangrijkste punt, dat op de ko mende vergadering van den K.N.V.B. be handeld zal worden, n.1. al of geen uitbrei ding van de competitie. In zijn openingswoord wees voorzitter Sajet, oudergewoonte, op het nog steeds te groote aantal strafzaken. De heer Galavazi, afgevaardigde van A.F.C., heeft uit het financiëel verslag van dit jaar van den K.N.V.B. gezien, dat de op brengst van interlandwedstrijden in het Feyenoordstadion te Rotterdam en het Olympisch Stadion te Amsterdam vrijwel gelijk was. Hij vroeg nu, of het groote „kas stuk", de Nederland-België wedstrijd in den vervolge uitsluitend in Rotterdam zal wor den gespeeld. De heer Sajet deelde echter mede, dat de bondsinstantie iederen wed strijd altijd afzonderlijk toewijst. De secretaris, de heer Cassee, werd bij acclamatie herkozen. De vereeniging van westelijke eerste klas- sers achtte uitbreiding van de competitie niet bezwaarlijk, mits echter de eerste klasse daarvan verschoond blijft, aangezien zij ver laging van het spelpeil vreesde. Wel echter konden de lagere klassen uitgebreid wor den, met afschaffing van de promotie- en degradatiewedstrijden. De afgevaardigde van Alcmaria Victrix bestreed het, dat bij uitbreiding der eerste klasse het spelpeil zou dalen. De heer Bergvelt bepleitte ook nog uitbreiding der competitie maar afschaffing van promotie- en degradatiewedstrijden. Verschillende zijden van dit vraagstuk wer dén belicht, maar een vastomlijnd besluit werd er niet genomen. Wielrennen. DE RONDE VAN ZWITSERLAND. Valetti winnaar. Ook de ronde van Zwitserland is door een Italiaanschen wegrenner gewonnen: Valetti wist zijn leidende positie, ook in de laatste étappe, volkomen te handhaven en werd eerste in de algemeene rangschik king. Onze landgenoot Lambrichts heeft zich buitengewoon verdienstelijk geweerd en werd in deze laatste étappe negende, terwijl hij in de algemeene rangschikking de dertiende plaats inneemt. R. V. „ALCMARIA". Zondag hebben de A, B en C-klassers, tegelijk vertrekkende, elk 7 ronden gereden, maar jammer genoeg, er was weinig span ning. Kuilboer, die geheel alleen de A-klasse vertegenwoordigde, werd ook winnaar met flinken voorsprong op J. Glas en Mors. Jan Glas won in de eindspurt van Mors. In de C-klasse won Struis voor Schilte en de Nijs na een geweldige sprint. De juniores waren bij elkaar gebleven en nu was het Koenen uit Heiloo, die zege vierde, ook hier bracht de eindsprint de beslissing. Uitslag: 1. K. Kuilboer; B-klasse: 1. J. Glas, 2. Mors, 3. Chr. Schipper, 4. B. Een hoorn; C-klasse: 1. Struis, 2. Schilte, 3. De Ny's, 4. Kemps; Juniores: 1. Koenen, 2. Schot, 3. Wayering, 4. W. Eenhoorn. Motoren. DE K. N. M. V.- BAANKAMPIOENSCHAPPEN OP MEREVELD. Op het sportpark Mereveld te Utrecht werden gistermiddag de K. N. M. V.- baan- kampioenschappen verreden. De uitslagen luiden als volgt: Kampioenschap 356 c.c. (senioren) 6 baanronden. 1. P. van Aartsen 16 p. kampioen; 2. E. A. Molenaar 11 p.; 3. A. Hartman 11 p.; 4. O. Moeke 8 p.; 5. J. de Jonge 8 p. Kampioenschap 500 c.c. (senioren) 6 baanronden. 1. G. Kops 17 p. kampioen; 2. P. van Aartsen 15 p.; 3. F. v. d. Kley 9 p.; 4. J. Westerop 8 p.; 5. L. Rehorst 3 p.; 6. P. Mal ler 3 p. Junioren motoren tot 350 c.c. 6 baanronden. ,1. A. Hegeman (Jap) 3 min. 16.4 sec.; 2. Regteren Altena (Velocette) 3 min. 24.8 sec.; 3. H. J. Thuys (Motosacoche). Eenige valpartijen deden zich voor, waarbij F. van der Schaaf en J. Vleesch- houwer een sleutelbeen braken. De renner H. v. d. Pluym werd met een lichte hersen schudding naar de neurologische klinieken overgebracht. Athletiek. DUITSCHLAND—AMERIKA. Amerika wint met 12292 punten. Niet minder dan 60.000 toeschouwers woonden in het Olympisch Stadion te Ber lijn den athletieklandenwedstrijd tusschen Duitschland en de Vereenigde Staten bij. Na den eersten dag had Amerika de leiding met 5849 punten. Het hoogtepunt van den middag bestond uit de 4 x 100 meter estafette, welke door de Amerikaansche ploeg in precies 40 sec. gewonnen werd, een phenomenalen tijd. De Duitsche ploeg maakte een tijd van 40,3 sec. een nieuw Duitsch record. Wat de individueele verrichtingen betreft, Warmerdam (V. S.) werd eerste in het pols stokhoogspringen met 4.27 meter, gevolgd door Varoff met 4.15 meter. Op de 100 meter werd Johnson eerste in 10,5 sec. met Ellerbee behaalde Amerika hier eveneens de volle oogst binnen. Harbig won op schitterende wijze de 800 meter in 1 min. 52,4 sec. Een wolkbreuk had de baan wat zacht gemaakt en in dit licht bezien waren de tijden der loopnummers uitstekend te noemen. Fenske won de 1500 meter met flinken voorsprong terwijl Wolcott in 14,1 sec. over de 110 meter horden deed. Zooals te verwachten was, verkreeg Duitschland bij het kogelslingeren het maximum aantal punten. Blask kwam op 57.20 meter, Hein op 56,51 meter. De 10.000 M. leverde weer acht punten voor Amerika op, iets, waarop eigenlijk de Duitschers gerekend hadden. Maar Pentti en Vaighen liepen zoo schitterend, dat Schoen- rock en Berg tenslotte het tempo niet konden bijhouden. De tweede dag. Niet minder dan 90.000 toeschouwers woonden Zondagmiddag in het Olympisch Stadion te Berlijn de tweede serie wed strijden bij, welke in het kader van de lan- denontmoeting Vereenigde StatenDuitsch land werden verwerkt. Nadat Amerika op den eersten dag de leiding had genomen met 5849 punten, wisten de Amerikaansche athleten op den tweeden dag niet alleen hun voorsprong te behouden, doch zelfs aanzienlijk te ver- grooten. Het verschil bedroeg ten slotte 30 punten: Amerika won met 12292 punten. Harbig, de snelle 400 meterlooper, werd vandaag geslagen. Dezer dagen had hij het Duitsche record verbeterd en gebracht op 47 sec. Maar zijn grootste concurrent van vandaag, de Ametikaan Malott zegevierde in den phenomenalen tijd van 46,9 sec. Har big werd tweede in 47,3, Herbert (V. S.) volgde met 47,5, terwijl Linnhoff de rij sloot met precies 48 sec. Het was een prach tige race, welke de toeschouwers in groote spanning hield. Jeffrey zegevierde op de 200 meter, on danks de zware baan Üep hij dezen afstand in den fabelachtigen tijd van 21 sec. Zijn landgenoot Walker werd tweede in 21,7 sec., terwijl de beide Duitscherss ook nog beneden de 22 seconden bleven. Een van de mooiste nummers van dezen tweeden dag was de 4 x 400 meter estafette. Amerika won in 3 min. 13,4 sec., Duitschland deed er bijna anderhalve seconde langer over. Honden. WINDHONDEN RENWEDSTRIJDEN TE 'T ZAND. Door de Zijper Windhonden Renvereeni- ging (afdeeling der Alkmaarsche Windhon den Renvereeniging) werden Zondag natio nale rennen gehouden voor Greyhound's over de vlakke en hindernisbaan, lengte der baan was 325 meter. Aan deze renwedstrijden namén zes Alk maarsche honden deel, welke de volgende successen boekten: Wedstrijd I vlakke baan: 1ste prijs Arthur v. d. Kaasstad, eig. H. IJspeert, Alkmaar, tijd. 18.5 sec (snelste tijd v. d. dag); 2de prijs Berlios v. d. Kaasstad, eig. J. Wortel, Alk maar; 3e prijs Armin v. d. Kaasstad, eig. G. Hackmann, Alkmaar. Wedstrijd n hindernisbaan: 1ste prijs Armin v. d. Kaasstad, eig. G. Hackmann, maar, tijd 20.3 sec.; 2de prijs Afra v. d. Kaas stad, eig. F. Helderman, Alkmaar; 3de prijs Armin v. d. Kaasstad, eig. H. Hackmann, Alkmaar. Watersport. ONGELUKKIG BEGIN VAN DE SNEEKWEEK. Talrijke booten omgeslagen. De vijfde Sneekweek is Zaterdag op wel zeer ongelukkige wijze begonnen. Bij den aanvang, om twee uur des mid dags, was het zeer warm en windstil, zoo dat de start der dertien klassen een mis lukking werd. De gestarte vaartuigen ble ven n.1. nog vóór den starttoren liggen, telkens voegden zich daar de schepen van een volgende klasse bij, zoodat er ten slotte een massa schepen dicht opeen lag. Wel leverde dit een fraai gezicht op, maar voor het verloop van de wedstrijden was het minder gunstig. Plotseling veranderde het beeld. Groote, donkere wolken hadden zich boven het Sneekermeer samengepakt en zeer onverwacht woedde een he vig onweer. De wind kreeg plotseling stormkracht en in een ommezien was het water in heftige beroering. Het eene schip na het andere, vooral die in de kleinere klassen, sloeg om en talrijke anderen liepen bij botsingen zooveel averij op, dat zij van verdere deelneming moesten afzien. Van vele booten brak bijv. de mast met hevig gekraak af. Het was een angstwek kend schouwspel. Onmiddellijk scho ten van alle kanten motorbooten toe en, voorzoover thans bekend, heeft men alle drenkelingen kunnen red den. Maar de omgeslagen bootjes bleven op het meer drijven en boden het droevig bewijs van een mislukten eersten dag van de sneekweek 1938. A utomobilisme. OM DEN ACERBOBEKER. Caracciola wint met Merced* Benz. De reeks van Duitsche overwinningen in de autoraces van dit seizoen werd gis teren voortgezet. In den wedstrijd om den Acerbobeker werd Caracciola met Mer cedes Benz eerste. De 406,8 K.M. leg hij af in 3 uur 3 min. 45,6 sec., d. w. z. met een gemiddelde uursnelheid van 134,783 K.M. Slechts vier coureurs beëindigden da race, de andere deelnemers moesten door pech, kleine ongemakjes en ongevallen den strijd staken. In de vijfde ronde stond de Merce des Benz van Lang plotseling in brand. Met groote tegenwoordigheid van geest reed Lang den wagen in een naast den weg gelegen akker. Op het laatste moment kon de coureur zich uit den wagen bevrijden, een seconde later sloeg een zware vlam uit den motor. Gymnastiek. NEDERLAND WINT DEN DRIELANDEN WEDSTRIJD MET LUXEMBURG EN BELGIE. Onder vrij groote belangstelling is giste ren te Luxemburg de jaarlijksche drielan- denwedstrijd gehouden tusschen Nederland sche, Belgische en Luxemburgsche keur- turners. Met een voorsprong van 42 punten op België en 48,20 punten op Luxemburg heeft de Nederlandsche keurploeg van het Koninklijk Nederlandsch Gymnastiek Ver bond dezen wedstrijd gewonnen. Het programma bestond uit vrije oefe ningen, paard, brug, ringen, hoogrek en paardspringen. Onze landgenooten waren over het algemeen heel wat sterker dan de vertegenwoordigers van de beide andere landen. Alleen België behaalde bij de vrije oefeningen een half puntje meer. Over alle linies verrichtte de Nederland sche ploeg goed werk. Vooral de oefeningen aan de brug en het hoogrek stonden op een veel hooger peil dan die der tegenstanders en deze nummers leverden dan ook een voor- sproiffe van 35 punten op, welke een hech ten basis voor de uiteindelijke overwinning vormde. De uitslag van den wedstrijd was: 1. Nederland 913,90 punten; 2. België 871,90 pnt.; 3. Luxemburg 865,70 pnt. Individueel klassement: 1. Logeling (Lu xemburg) 162,70 pnt.; 2. Rickert (België) 158,50 pnt.; 3. Romersa (Luxemburg) 158,30 pnt.; 4. de Keyzer (Nederland) 157,60 pnt.; 5. Kok (Nederland) 151,20 pnt.; 6. Verhoek (Nederland) 121,20 pnt.; 7. Van Genderen (Nederland) 150,60 pnt.; 8. Wengler (Luxem burg) 150 pnt.; verder Molenaar (Neder land) 144,30 pnt.; Melkman 144 pnt.; Linden 141,90 pnt. en Klabers 138,60 pnt. Lawntennis. OM DEN DAVISBEKER. AustraliëJapan 32. De uitslagen van de beide laatste en kelspelen van den Davisbekerwedstrijd AustraliëJapan, te Montreal gespeeld, luiden: Quist (Australië) sloeg Yamagishi (Japan) 64, 64, 2—6, 97, Nakano (Japan) sloeg Bromwich (Australië) 61, 61, 64. Australië won met 32. De interzonefinale zal worden gespeeld tusschen Australië en Duitschland. Telefoon 2578. BRAAF ALS EEN ENGEL In de verte klinkt muziek, die snel naderbij komt. Wij zijn op het punt van vertrekken, maar door een op merking terloops en een vriendelijk praatje, een vluchtige repetitie van een kunst, die Siegfried pas geleerd heeft, weet ik het oogenblik nog even te verschuiven. Het heeft immers geen zin op een colonne soldaten te stuiten, waar ie toch niet doorheen kunt breken. Bovendien heeft de schimmel ernstige gemoedsbezwaren, niet tegen de muziek, maar tegen het rhythmisch gestamp van de vele voe ten. En misschien tegen nog meer bijkomstigheden, waarvan hij me echter niet op de hoogte heeft gesteld. Als we tenslotte van uit den stal den weg oversteken, waait de wind ons nog flarden van de melodie toe.. Mooi klinkt het koper op dezen afstand. Siegfried waardeert het ook, zijn oogen bewegen vlug en snel in de taal, die ik versta. Over de hei bewegen zich grauw-grijze groepen, toch minder in getal dan ik had gedacht. Wel zijn de schietsignalen ge- heschen, maar er zijn een paar paden, een soort niemandsland, die je zonder bezwaar volgen kunt en we wagen het er maar op. Het belooft weer een warme dag te wor den, maar er is nog een frisch windje, dat de opwekkende pittige geuren meebrengt van bijna bloeiende hei, van bloeiende thym, zoet, zwaar en kruidig. We treffen geen soldaten, die zich ver stopt hebben tusschen boschjes en achter struiken en we zien zelfs niet de glimp van groene helmen te midden van het lange heidekruid. De glanzende bronzen glimpen zijn het eenige, wat onze „jongens" verra den kan, als zij zich gecamoufleerd hebben tusschen het groen. Maar men heeft me verzekerd, dat er een middel is om die glanzende helmen dof te maken, zoodat ze werkelijk onzichtbaar zijn, als het noodig is. Een geruststelling. Een konijn schiet dwars over het spoor dat we volgen en in de verte, haaks op ons pad, beweegt zich een witte punt. Te laag

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 9