KIJKEN, sKOOPELCLOECK Aqetida Wieec&ecicht Beti JSucqediike. Siand Een matte Verwachting Buitenlandsch weeroverzicht. De student in de parasieten. bij uitnemendheid: EEN GOED DAGBLAD. 2 EERSTE BLAD. Alkmaar, Dinsdag. PADVINDER IN ZEE VERDRONKEN. Lijk nog niet gevonden. Nabij het Westerslag op Texel is gister middag een omstreeks achttienjarige jongen in zee verdronken. Het slachtoffer maakte deel uit van een groep r. k. padvinders uit Bloemendaal, die daar met vacantie ver toeft. Hij had zich met zyn broer te ver in zee gewaagd en werd door den stroom medegesleurd. Reeds dadelijk had men op het strand het ongeluk bemerkt. Twee Texelsche jongens begaven zich te water en slaagden er in den eenen jongen te redden. Den 18-jarigen broer kon men niet meer bereiken. Vliegtuigen van de Mok hebben de omgeving afgezocht, doch zonder resul taat, zoodat aangenomen wordt, dat de jongen verdronken is. ALS EEN SARDINEBLIK! Maar 't was een autobus. Een zeer merkwaardig ongeluk heeft zich gisteravond op den smallen, schier on- mogelijken Schermerweg, voorgedaan. Daar reed een N.A.C.O.-bus achter een zeswielige vrachtauto, welke deels op het rijwielpad reed en toen plotseling naar links zwenkte en meteen stopte. Deze manoeuvres verrasten den autobus bestuurder, die den oplegger juist wilde passeeren. Het gevolg was, dat de autobus ter rechterzijde in botsing kwam met de vrachtauto, waardoor de voorkant van de bus geheel werd opengereten! Merkwaar dig genoeg bekwam geen der inzittenden eenig letsel en zelfs de passagier, die op de voorste bank zat, kwam met den schrik vrij! De bus zelf werd zwaar gehavend. DE WEG OVER WIERINGEN VOORRANGSWEG. Met ingang van gster is de weg over Wieringen tusschen de basculebrug bij Ewijcksluis en de draaibrug over de voor haven te den Oever, welke weg een onder deel vormt van de verbinding Alkmaar- Afsluitdijk, aangewezen als voorrangsweg. GESLAAGD. Voor het examen akte Nw. nijverheids onderwijs is geslaagd de heer J. Smit te Hoorn. De heer B. Brouwer te Schagen slaagde te Utrecht voor het examen Engelsch L o. MOTOR VERGETEN Door de politie is een tweewielig motor rijtuig opgeborgen, dat door den houder, volgens letter en nummer uit Amsterdam afkomstig, in een laantje bij de strafgevan genis in den Hout was achtergelaten. BENOEMD. De heer mr. D. Breebaart, burgemeester van Zijpe, is benoemd tot secretaris van den polder Callantsoog. VERKEERS CHAOS TE HEILOO. Het drukke verkeer en ongelukken. Onze correspondent te Heiloo schrijft: Het enorm drukke verkeer, vooral in de spitsuren, eischt heel wat beleid. Het is vooral de rijksweg tusschen de Kerklaan en den Stationsweg en den Heerenweg, waar men moet uitkijken. En dan zijn het de zorglooze automobilisten en de file van fietsers, die met 34 naast elkander rijden en het verkeer in gevaar brengen. Momenteel hebben we de beschikking over een (zegge één politieman) want de gemeenteveldwachter en de majoor van de rij ksveldwacht zijn met vacantie wordt van hem niet weinig gevergd. Zon dag zijn er heel wat verkeerszondaars ge waarschuwd en op krachtiger wijze aan hun plicht herinnerd. Aanrijdingen zijn aan de orde van den dag, doch tot heden zijn de „slachtoffers" de fietsen en auto's. Maandag zijn de melkauto uit Lutjewinkel en de autobus van „Stormvogels" op elkander ge reden. Het duurde geruimen tijd alvorens de politie er was. Een anderen keer kreeg mén geen gehoor. Het is ondoenlijk dat een politieman alles kan regelen. Maar toch is het noodig dat men veilig op den weg kan loopen of fietsen. Aan den rijksweg in de Buurt is het een chaos. Maandag is de firma Ooms te Aven- horn begonnen aan de voorbereiding voor het afwerken van het wegdek en het ver keer gaat momenteel over de fiets- of (en) wandelpaden. En wanneer men bij een zaak moet wezen, is uitkijken de bood schap, vooral als er auto's stilstaan. Het is een onhoudbare toestand, doch er zal wel niet veel anders opzitten. Wel gaat er een druk verkeer over den Heerenweg, doch op den rijksweg, toch al overbelast, is een toestand zoo als nu, on verantwoord. Men meldde ons vanmorgen dat er een één-richting verkeer overwogen is! INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 9 TOT 16 AUGUSTUS 1938. Nieuwezaken: Bergen: Zoutfabriek „de Volharding", Kanaaldijk 21, zoutziederij. Den Helder: Houthandel van Molen", Westgracht 80. Wijzigingen: Alkmaar: S. W. Vet, Verdronkenoord 5, handel in goud enz.; in liq. getreden. Fa. Kool JCz., Houttil 1; ontslag en aan stelling proc. houders. Noorderstoomtramwegmij N.V., Wester- weg 69; benoeming bestuurslid. Firma Jan Bierman, Lindenlaan 13, handel in kruidenierswaren; rechtsvorm ge wijzigd. Den Helder: N.V. Heldersche Melkcen- trale, Molenstraat 93; bestuurswijziging. Joh. Verfaille, Spoorstraat 73, banket bakkerij; overgegaan aan: Joh. Verfaille Jr. Motordienst onderneming Catharina Ma ria, Loodsgracht 22; rechtsvorm gewijzigd. G. Bruining, Ooievaarstraat 44, kapper; overgegaan aan: A. Reinders. Noordscharwoude: De Noordermarktbond, Veilingterrein; bestuurswijziging. St. Pancras: „Olie Centrale Heiloo", Bo- venweg 299, verplaatst naar Heiloo. Texel: Roterdamsche Bankvereeniging N.V., Rotterdam, benoeming alg. proc. hou der. Zijpe: Zijper Veerhuis, Schagerbrug E 49, cafébedrijf enz.; overgegaan aan: W. Zuid- scherwoude. Ouds „De KINDERFEEST D.E.S. De Speeltuinvereeniging D.E.S. organi seerde j.1. Zaterdag voor den 14en keer haar kinderfeest. Thans ging het per extra-trein naar Castricum, vanwaar in optocht gemar- scheerd werd naar de Bakkumsche duinen. Met belangstelling bekeken door vele dorpsbewoners en pensiongasten. Het was inderdaad een prettige aanblik, die stoet van ongeveer 500 kinderen, voorafgegaan door 9 tamboers, te zien optrekken. In de duinen werd braaf gespeeld en gewandeld, terwijl vooral de bekende karpervijver zich' in de belangstelling van de jeugd mocht verheu gen. Nadat de noodige versnaperingen en krentebroodjes waren uitgedeeld, verzamel de men zich om te kijken naar de experi menten van den bekenden goochelaar Emil Moretti, waarvan de jeugd volop heeft ge noten. Gauw, te gauw, ging de tijd om en moest men weer huistoe. In den trein werd even Aanval op arbeiders. - Zaterdagochtend is een trein, waarmede dertig arbeiders aan den Chapparo-spoorweg in den staat Mi- choacan naar hun werk werden gebracht, door een gewapende bende aangevallen. De trein werd tot staan gebracht en de aanval lers schoten 26 arbeiders, die lid waren van een bepaalden vakbond, neer. De overigen werden vrijgelaten. Men veronderstelt, dat de bandieten wa ren gehuurd door een concurreerende vak vereniging. Duitsch schip gezonken. - Tengevolge van een botsing met het Britsche schip „Tangwell" op de Hoangho is vanochtend het tweeduizend ton metende Duitsche schip „Hansa" gezonken. De kapitein en het groot ste deel van de bemanning en de Chinee- sche passagiers zijn door de „Tangwell" aan boord genomen. Jacht op wilde zwijnen. - In de heuvels rond Vigo (Spanje) richten groote hoeveel heden wilde zwijnen aanzienlijke schade aan. In verband met den burgeroorlog mo gen de boeren geen vuurwapens hebben en zonder deze wapens is het niet mogelijk de dieren op afdoende wijze te bestrijden. In het district Mos hebben de boeren getracht de dieren met mestvorken en zeisen te lijf te gaan. Zij hadden een bosch, waar de die ren huisden, omsingeld en dreven de zwij nen met fakkels voor zich uit. De beesten werden hierdoor zóó verschrikt, dat zij de boeren aanvielen. De jagers vluchtten hier op in aller ijl naar huis. Grieksch stoomschip in moeilijkheden. - Mavseille Radio deelt mede: Het stoom schip Orford heeft noodseinen van het Grieksche stoomschip Garousalia, dat als zijn positie opgaf 37 graden 30 minuten N.B. en 9 graden tien minuten W.L. (bij Kaap Roca). Het Grieksche schip bevindt zich daar in moeilijkheden. Amilda-crême, die tevens zoo Kunstzaal van schil- Geopend: Tentoonstelling. Tot en met 28 Augustus, in Boendermaker te Bergen, werken van schi ders van de Bergensche school dagelijks van 9 tot 4 uur. Tot 15 September, café-restaurant „Cam perduin" van Y. Minkema. Duinteekeningen van Germen de Jong. Bioscopen. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Het meisje uit het Verre Westen (operette), hoofdrollen Jeanette Macdonald en Nelson Eddy. Op het tooneel The Rhythme Stor- mers, o. 1. v. Siem Spruit. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag' matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Heidi, het stiefkind (amusj, hoofdrollen Shirley Temple, Jean Hersholt, Arthur Treacher e.a. Toegang voor alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer tot en met Maandag Charlie Chan op Broadway (sens.), hoofdrollen Warner Oland, Edward Bromberg e.a.; van Dinsdag tot en met Donderdag hoofdnummer Mammy, hoofdrol Bobby Breen (rom.) Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 8 uur hoofdnummer Sterrenparade (revue), hoofdrollen tal van filmsten-en. Toegang voor alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 16 Augustus. 8 uur, openluchttheater te Bergen, laatste voorstelling van „Rond een half millioen". gerust en toen te 8 uur het gezelschap in Alkmaar arriveerde, stond op het Stations plein de muziekvereeniging Excelsior gereed om met haar vroolijke tonen den stoet naar de Landstraten te begeleiden. Ook deze op tocht had veel bekijks van het publiek. Het was ongeveer 9 uur, toen de voorzit ter van D.E.S. den stoet ontbond, een ieder dankend die had meegeholpen om dezen dag te doen slagen, alsook aan de Alkmaarsche burgerij, die door haar milde gaven het be stuur in staat stelde om dezen dag te orga- niseeren. Met een driewerf hoera voor de muziekvereeniging, welke, op het nippertje gevraagd, direct bereid was den dag op te luisteren, verlieten de kinderen den speel tuin aan de Landstraat, na nog een laatste versnapering in ontvangt te hebben ge nomen, om moe, doch hoogst voldaan naar huis te gaan. Vermelden wij nog, dat a.s. Zaterdag den kleinsten kinderen, van 4 en 5 jaar, een der- gelijken middag wacht. HET OPENLUCHTTHEATER TE BERGEN. Hedenavond 8 uur gaat in het Open luchttheater te Bergen de tweede en laat ste voorstelling van het blijspel „Rond een half millioen" van Jac. Ballings, door de Vereenigde Haagsche Spelers, onder lei ding van Pierre Balledux. Wie in het mooie openluchttheater eens een genoegelijk gezond Vlaamsch stuk volksleven wil bijwonen, verzuime niet deze voorstelling mee te maken. Bij slecht weer wordt in het nieuwe paviljoen van Duinvermaak gespeeld, waarvoor dit stuk zich bij uitstek eigent. Na afloop van de voorstelling, om kwart voor vertrekt er van het parkeerterrein van Duinvermaak een bus naar Alkmaar. Aangezien (wegens slecht weer) de voorstelling van Judith in het Openlucht- théater te Amersfoort tot Vrijdag moest worden uitgesteld, gaat de voorstelling van Judith Vrijdag a.s. in het Openlucht- théater te Bergen niet door en wordt deze tragedie, die viermaal in Bergen werd gespeeld, aldaar niet meer vertoond. DE MALARIA BESTRIJDING IN NOORDHOLLAND. Verschenen is het verslag van de werk zaamheden der commissie voor de malaria bestrijding door de bevolking in Noord holland over 1937. Uit het verslag blijkt, dat in 1937, op een zielental van 568998, in de 11 districten, 927 bekend geworden gevallen van malaria zijn voorgekomen (vorig jaar 1748) of 16.2 patiënten per 10000 inwoners. 1937 bracht dus een buitengewoon op vallende verlaging van het ziektecijfer. Ook ditmaal heeft de levende natuur de commissie verrast, n.L door haar nu eens geen verrassing te bereiden. Het resultaat der „spuitcampagne" te Uitgeest en Marken is precies zoo geweest als men verwacht had. Men had voorspeld, dat de malaria in de beide dorpen in 1937 niet uitgeroeid, maar tot op 20 pet. van haar omvang in 1936 zou gereduceerd worden. De gegevens, die de commissie ter beschikking staan leeren haar, dat de malaria in 1937 19.4 van die in 1936 bedraagt, wanneer men rekening houdt met den spontanen achteruitgang der ziekte in het overige Noordholland. In de geheele provincie, voor zoover die onder de contróle der commissie staat, werden er, met uitzondering van Uitgeest en Marken, in 1936: 1268 gevallen van malaria geconstateerd en in 1937: 852. Dat is dus voor 1937 67 pet. van het aantal in 1936. In Uitgeest en Marken bedroegen de malaria- cijfers voor 1936: 566, voor 1937: 75, dat is dus een redactie tot 13 pet. van het aantal in 1936. De malaria is dus, waarschijnlijk ten gevolge van de door de commissie genomen maatregelen in die plaatsen, teruggeloopen tot 13/67 X 100 of tot ruim 19 pet. van het aantal gevallen in 1936. Anders uitgedrukt: In die twee dorpen heeft de Commissie met bijna negenhonderd gulden de gezondheid van 304 menschen gekocht, dus voor bijna 3 gulden per mensch. Het valt niet te ontkennen, dat het goed- kooper zou geweest zyn die menschen maar te laten ziek worden en ze vervolgens te behandelen. De vraag of dit ook moreel te verantwoorden zou geweest zijn, nu men eenmaal het middel in handen heeft, of al thans in handen meent te hebben, om die ziekte te voorkomen, moge ieder voor zich- zelve uitmaken. Voor de commissie is dit geen vraag. De lezing van het verslag stelt het groote belang van de malaria-bestrijding voor de volksgezondheid wel sterk in het licht. Wy krijgen den indruk, dat de verzoeting van het boezemwater een belangrijke rol heeft gespeeld in de verlaging van het ziekte- cijfer. Deze voor de volksgezondheid zoo schadelijke ziekte is te overwinnen. Zij, die eenige verantwoordelijkheid dragen, zullen goed doen met aandacht dit verslag te lezen en al hun invloed aan te wenden om de commissie in staat te stellen het zoo zegen rijke werk voort te zetten. Matige, tijdelijk krachtige zuidwestelijke tot westelijke wind; aanvankelijk zwaar be wolkt tot betrokken; later tijdelijk opkla. rend; waarschijnlijk regen; iets warmer des nachts; overdag weinig verandering in tem. peratuur. Regen, daarna opklaring. De oceaandepressie kwam naderbij, het centrum met barometerstanden beneden 745 m.m. lag hedenmorgen tusschen Schot land en de Faroer. In het zuidwesten op den oceaan bleef de luchtdruk hoog, een uitlooper van dit hooge drukgebied ligt over Frankrijk en zuidwest-Duitschland. Over oost-Europa ligt nog een restant van de oude depressie. Op de Britsche eilanden en in noordwest-Frankrijk waaien matige tot krachtige zuidwestelijke tot westelijke winden, met zware bewolking en plaatselijk regen. Ook langs de Noorsche kust waaien krachtige winden uit zuidelijke richtingen, ook hier viel vrij veel regen. Overigens is in Scandinavië, Duitschland, Frankrijk en Zwitserland het weer nog rustig met ge deeltelijk bewolkte lucht en droog weer. Voor morgen wordt voor ons land weer regen verwacht, echter afgewis seld door tijdelijke opklaringen. De wind zal matig tot krachtig uit het zuid westen tot westen waaien, de tempera tuur zal des nachts hooger zyn dan in den afgeloopen nacht, overdag zal zy weinig veranderen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 20.55 uur tot 5.14 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. Augustus. Hoog water. Laag water. Dat. v.m. n.m. v.m. njn. 17 7.42 8.05 4.17 4.30 18 8.25 8.51 4.55 5.07 19 9.17 9.50 5.39 5.58 ALKMAAR. GEBOREN: Catharina Geertruida, d. van Wilhelmus de Boer en Maria Molenaar. OVERLEDEN: Albertus de Vries, wedr. van Rigtje Tae- kema, 78 jaar. Kort verhaal. De jongen was niet pienter. Dat kon je zoo aan hem zien. Hij kwam uit een provincie plaats en de hemel mocht weten, hoe hij bij de film verzeild was geraakt. Samuel Stut- man gaf hem eet» kleine rol in een Titanic- productie en het volgende wat men hoorde was, dat er een nieuwe ster schitterde aan den filmhemel van Hollywood. Hij veroor- zal ze nooit meer een cent verdienen. Ze is kelijke, jonge dame, die tevergeefs had ge probeerd om in Hollywood carrière te maken. Ze was een knap en kwiek meisje. Toen Stutman haar honderd dollars per week bood om den provincialen John Barber er voor te behoeden, dat hij in het film wereldcentrum, waar ook tallooze ongure individuen rondloopen, in slecht gezelschap raakte, greep ze dit met beide handen aan. Mijn laatste woorden bleken echter olie op het vuur te zijn. „Die vrouw!" viel Stutman uit. „Bij my Erfgenaam van millioenen omgekomen. - De 21-jarige erfgenaam van de Dodge' automobielen fabriek, Danny Dodge, is tij dens zyn wittebroodsweken verdronken. Hij is 2 Augustus j.1. in het huwelijk getreden en bracht zijn wittebroodsweken door in een vacantiekamp bij Little Current in Ontario. Bij een dynamiet-ontploffing in het kamp werd hij gewond, tegelijk met zijn echtge- noote en drie anderen. Toen hij in een bootje naar het ziekenhuis werd vervoerd, is hij uit het bootje gevallen en verdronken. Mijnongeluk in Saksen. - In een mijn te Ehrenfriedersdorf is een ernstig ongeluk gebeurd. Op 150 meter diepte is het water een schacht binnengedrongen, toen men met dynamiet aan het werk was. Vijf en twintig arbeiders werden opgesloten. Tien mijnwerkers konden zichzelf redden, vier werden ongedeerd naar boven gebracht. De andere geven klopteekens, zoodat men ze levend hoopt te kunnen bevrijden. De red dingspogingen worden met koortsachtige haast voortgezet. Het proces tegen James Hines begon nen. - Gisteren is het gebouw van het hoog gerechtshof te New York het proces begon nen tegen den democratischen Tammany- ball leider, James Hines, die beschuldigd wordt van omkooperij en van het houden van verboden loterijen. Men verwacht, dat het proces een der sen sationeelste zal worden, die ooit te New York gehouden zijn en dat het zal leiden tot onthullingen betreffende den invloed der gangsters op rechters en magistraten. In kringen der onderwereld verwacht men, dat de districts-attorney, Thomas Dewey, verscheidene andere stedelijke ambtenaren zal aanklagen, o.m. rechters en politici. Gisteren is het publiek niet tot de zitting toegelaten, aangezien alle plaatsen bezet waren door de journalisten en door 300 per sonen, uit wier midden de jury zal worden gekozen. zaakte gewoonweg een sensatie. Samuel was slim en de jongen John Barber luidde zijn naam was dom. Samuel controleerde zorgvuldig de ophemelende kranten en de voor John bestemde filmpost en liet den jongen juist zóóveel zien om hem klein te houden en tegelijkertijd toch aan te moedigen. De Titanic betaalde hem driehonderd dollars per week, hoewel hij er minstens tweeduizend v/aard was. Samuel contracteerde met hem op zijn eigen houtje voor zes maanden, maar toen het halve jaar om was, werd ik, de eerste secretaris van de maatschappij, te hulp ge roepen. Onze kleine, dikke directeur bleek woedend te zijn. „Zoo'n ondankbare vlegel! Zoo'n schurk! Ik heb een ster van hem gemaakt, maar denk je, dat hij met daar dankbaar voor is? Geen sprake van. Het verveelt hem, zegt hij. Hy heeft altijd een studie willen maken van de parasieten in de dieren- en plantenwereld, beweert hij en ziet nou de gelegenheid om zijn ideaal te verwezenlijken!" Bij stukken en brokken kreeg ik de ge heele geschiedenis te hooren. Het tijdstip was thans aangebroken, dat het contract vernieuwd moest worden en nu weigerde John Barber om te teekenen. Zeker hij waardeerde wat mijnheer Stutman voor hem had gedaan, maar hy was er van over tuigd, dat de filmmaatschappij door zijn vertrek geen schade zou lijden. Nee in het geld zat het niet. John had zooveel van zijn salaris overgespaard, dat hij zich thans met hart en ziel op zijn geliefkoosde studie zou kunnen werpeh. In zijn prille jeugd had dit onderdeel der wetenschap hem al aange trokken en nu zag hij de kans schoon. Juist om voor dat doel genoeg geld bij elkaar te krijgen, was hij bij de film gegaan. „Ik bood hem zelfs vijfhonderd dollar per week", ging Samuel voort, „maar die idioot schudde maar met z'n hoofd. Het speet hem heel erg, doch zyn besluit stond vast. Hij wil in de parasieten studeeren!" „Wat zoudt u denken van Janet Hanley?" vroeg ik voorzichtig. Janet was een aantrek' naar Hij hem het was den ontslagen!" Ik luisterde geduldig en begreep eindelijk, waaraan Janet deze ongunstige meening had te danken. Ze kon het niet met haar gevoe lens overeenbrengen om nog langer als een „beschermende moeder" voor John op te treden. Ze had Stutman verteld, dat ze het langer vertikte en hij maar naar een plaats vervangster voor haar moest zoeken. Stutman greep mij stevig bij den arm. „Ernst' jij moet met hem gaan praten. Mis schien kan jij hem van gedachten verande ren. Bied hem achttienhonderd, desnoods tweeduizend dollar per week. Als het moet nog meer". „Goed, ik zal hem opzoeken". Nog dien zelfden dag reed ik villadorp, waar Barber woonde, niet thuis. Zijn buren hadden heelen dag niet gezien. Ik liep om het huis heen en keek door het raam van zijn slaap kamer. Het bed was onbeslapen. Een slecht voorteeken! Ik belde Janet Hanley op en vroeg haar of ze met me wilde dineeren. Ze weigerde en dus bracht ik haar een bezoek. „Misschien terug naar zijn provincie plaats", was haar antwoord. „En ik kan hem geen ongelijk geven na de manier, waar op hij hier is behandeld". „Hij wist niet, dat er misbruik van zijn capaciteiten werd gemaakt", wierp ik tegen. „Dat is 't juist!" riep Janet uit. „Toen hij zag, hoe Stutman onder zijn weigering ge bukt ging, is hij met stille trom vertrokken. Omdat hij te fijngevoelig is om dien kleinen, dikken woekeraar steeds maar weer te moeten teleurstellen". Ik keek haar aan en begreep wat er moest zyn gebeurd. Ze was verliefd op den jongen geworden, iets dat haar contractueel na drukkelijk werd verboden. Dit vormde de ware oorzaak van haar ontslag. En nu nu bleek ze nog niets te zijn opgeschoten, want John was stilletjes vertrokken. Zoo stelde ik my het verloop van de zaak voor. Dien avond reed ik weer naar Barber's woning, maar nog steeds bleek er niemand thuis te zyn. Den volgenden morgen zocht ik Stutman op. „Ditmaal hebt u aan het kortste eind ge trokken", vertelde ik hem. „U hadt nooit zoo'n onschuldigen en beminnelyken film- artist meegemaakt en daardoor wist u niet, hoe u met hem moest omspringen". We bleven nog een poosje zitten praten. Eensklaps werden we gestoord de deur vloog open. Stutman sprong op van zijn stoel, als een duiveltje uit een doosje. „Mijn heer Barber riep hij den binnentredende toe. „Overal hebben we naar u gezocht. We moeten nog dringend met u praten". De jonge man glimlachte bedeesd en frommelde aan zijn hoed. Hij slikte iets weg. „Mijnheer Stutman", begon hij aarzelend, „ik heb er nog eens over nagedacht. U hielp me er eigenlijk bovenop en daarom..." Stutman haalde een contract-formulier te voorschijn. Ik voelde medelijden met den jongen. Ik zag Stutman's oogen glinsteren, toen hy nog het een en ander op het con tract invulde. „Mijnheer Stutman", zei ik vlug, „biedt je vijftienhonderd dollar per week". Stutman keek me aan en deed zyn mond open en dicht als een visch op het droge. Het slot was, dat er een contract werd ge sloten voor een tijdsduur van drie jaar met een weeksalaris van tweeduizend dollars. Ik dacht eerst, dat de jongen zou protes teeren tegen de driejaarsbepaling, maar hy schonk er nauwelijks aandacht aan. Hij teekende, schudde ons de hand en greep toen naar de telefoon. „Hallo, Janet", zei hij, zoodra hy verbin ding had. „Heb je 't erg druk? Ik wilde je vragen of jeNee, nee, natuurlijk, ik begrijp het. Nee, ik wilde je alleen vragen., wat, parasieten-studie? Ja, ja, ik bestudeer tegenwoordig de parasieten vooral de manier, waarop je ze moet behandelen. Ik heb er aanleg voor". Hij keek me aan en knipoogde. „Ik heb zoojuist mijn eerste proef met de parasieten genomen en ze is schitterend geslaagd! Goed ik kom by je, dan zal ik er alles van vertellen. Tusschen twee haakjes ik weet een prachtige villa voor pasgetrouwde menschen!" 6o<>o<x*>ö<xxx>oooo<xx>ooooooooqoq Het reclame-middel hebben gezocht, er heel wat beter aan toe i zijn dan degenen, die van de ééne naar de

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2