Agenda ALKMHAR-OEN HELDER N.V. Autobusdienst „Noord-Holland". begrafenis mej. oort. te water geraakt. geslaagd. versierde straat. zwemmen in zee te wijk aan zee. jubileum-telegrammen. het rietbosch te wogmeer tot cultuur gereed. v. v. Aansluitende verbindingen naar: TEXEL. het badseizoen 1938 te egmond aan zee. nieuwe ZAAK. JCeck Schoei Weec&edcht Verwachting Buitenlandsch weeroverzicht. J^touincUud Tlieuws WARMENHUIZEN EERSTE BLAD. Alkmaar, Vrijdag. In het deftige, stüle huis aan de Oude gracht is de groote stilte gekomen. Een halve eeuw geleden werd dit huis bewoond door een bekend en gezien predikant, ds. Oort. Hij werd de stamvader van een predikanten geslacht en zijn dochter, die in dit huis werd geboren en hem tijdens zijn leven zoo uit stekend verzorgd heeft, heeft dit groote familiehuis al de lange jaren na zijn ver scheiden in tact gelaten. Zelfs het lokaal, waar ds. Oort als leeraar zijn cathechisanten pnderwees, bleef onveranderd. Mej. Oort werd de stille christen vrouwe, die, zonder uiterlijk vertoon, in zeer breeden kring velen tot zegen is geweest. De muziek mocht zich ook in haar belangstelling ver heugen en wij verklappen niet veel, wan neer wij vertellen, dat zonder haar steun de afdeeling Alkmaar van de Maatschappij van Toonkunst reeds lang ter ziele zou zijn gegaan. Maandag is aan het sympathieke leven van mej. Oort een einde gekomen. Op 78- jarigen leeftijd overleed zij in het huis, waarin zij werd geboren en waarin zij zoo oneindig veel goed heeft gedaan. Gister middag werd haar stoffelijk overschot op de algemeene begraafplaats ten grave ge dragen en een 27-tal kransen en bloem stukken, w.o. van Toonkunst en van den burgemeester, en een groote belangstelling getuigden van de dankbaarheid, die in breeden kring voor dit menschenleven werd gevoeld. Op verzoek van de familie werd aan de groeve het woord gevoerd door ds. War- n e r s, die de overledene herdacht als een trouw en toegewijd lid van de Nederlandsch Hervormde Gemeente. Spr. las Psalm 46, de psalm, dien de overledene het laatst gehoord had bij haar laatsten kerkgang en waarvan zij nog eenige verzen in haar laatsten brief heeft aangehaald. Deze psalm, aldus ds. Warners, geeft zoo volkomen weer, datgene, wat behoort tot het centrum van het ge loofsleven van de overledene en is boven dien het woord van God als troost. Zr. Oort droeg vele goede eigenschappen in zich en was daardoor anderen tot zegen. Wij zouden haar onrecht doen, wanneer wij niet beseften, dat haar geloof het centrum van haar leven was. Zij sprak niet veel over haar geloof, maar haar toegewijde kerkgang zij heeft bijna nooit ontbroken haar toegewijde gang naar het Avondmaal, haar troostvolle brieven aan zieken en nog andere teekenen zijn daar, die er duidelijk op wijzen, dat haar Godsgeloof het centrum was van haar leven. Zij heeft kunnen en mogen zijn degene, die zij was, omdat zij verstond, wat door den psalmist wordt uit gedrukt, dat God alleen een daadwerkelijke hulp is in benauwdheden. Buiten het Godsgeloof is het mogelijk, dat wij elders een toevlucht zoeken en dat doen wij allen. Wij zoeken het in de natuur, de muziek en de wetenschap. Op den duur brengt echter dit alles teleurstelling. Geen van deze gaven is bestand tegen ziekte, zonde, lijden en dood. God weet, dat de gene, die wij de laatste eer bewijzen, wist, dat de dood niet het laatste is. Zij wist, dat God almachtig is en dat het „God met ons" de allerdiepste vervulling in Christus is. Ook zij heeft verstaan, dat in Christus God de zonde en de dood overwint, dat Christus ook bij het graf spreekt: „Ontwaakt, gij, die slaapt en staat op uit den doode". Daarom is deze begrafenis, met alle smart, die ze meebrengt, geen droeve begrafenis. Wij weten en gelooven, dat wij niet één maal leven en dat zij, die het eigendom van Christus zijn, eenmaal zullen zingen het: „Eere zij God". Ons past op dit oogenblik een zanghulde voor het vele, dat God ook in haar leven, door middel van het Evangelie, voor een groote schare familieleden en vrienden heeft geschonken. Ds. Warners ging hierna voor in gebed. Ds. B o e k e sprak hierna als familielid, met goedvinden van zijn oom, een enkel woord. Als familie, zoo zeide spr., staan wij hier op gewijden grond. Het is hier dezelfde plaats, waar onze grootvader rust. Zij, die gedurende zijn leven hem steeds heeft ver zorgd, is hier thans ook verzameld geworden. Spr. was overtuigd, dat de groote schare belangstellenden zich uit waarachtige hoog achting heeft opgemaakt. De menigte bloe men, hier uitgestrooid, is goed, omdat zij in haar leven aan zoo eindeloos velen, tot het laatst van haar leven, bloemen heeft geschonken. De bloemen vallen af en het gras verdort en ons leven is gelijk aan dat van de bloemen, zoo kort van duur. Alleen Hij, die alles doet ontstaan en groeien, blijft. Zij sprak niet veel over haar geloof, maar ieder weet, 'dat haar geloof haar leven was. Haar vader, mijn grootvader, die dienaar des Woords was, bewoonde reeds het huis, waar zij thans is uitgedragen. 87 jaar is dit huis geweest de pastorie van de Nederlandsch Hervormde Gemeente, waar de verschillende predikanten altijd welkom zijn geweest. Het is mij een behoefte, hier te zeggen, dat ik aan mijn grootvader dank de roeping van mijn leven, waarvoor ik altijd nog dankbaar ben. Dankbaar ben ik ook haar, die door haar leven en verschillende kleine hande lingen op mij een grooter invloed heeft ge had dan menig hoogleeraar. Onze gemeente Schoorl heeft zij gedurende een kwart eeuw meegeleefd. Als neven en nichten en alle nabestaanden weten wij, dat zij voor ons zeer veel is geweest. Mr. A. M. Ledeboer gevoelde zich ge roepen om namens de Ned. Herv. Diaconie, waarvoor de overledene zoo'n groote steun is geweest, ter huldiging van haar nagedachte nis, een krans op het graf te leggen. De heer J. de L a n g e C. Jz. dankte hierna alle aanwezigen voor de betoonde belang stelling, waarna onder leiding van ds. Boeke gezamenlijk Psalm 84 werd gezongen. zijn dan degènen, die van de ééne naar ae Hedenmorgen zijn twee jongens, die een handkar voortduwden, in 't Verdronkenoord te water geraakt. Gelukkig werden zij gered door den heer J. Bieman, die hem met behulp van een hengel op het droge haalde. De handkar werd later eveneens opge haald. De heeren K. Middelbeek en W. Pieksma te Beverwijk slaagden te Utrecht voor het examen Fransch 1. o. De Schoutenstraatvereeniging heeft be sloten met de jubileumfeesten de Schou tenstraat weder te versieren en te verlich ten indien er weer gratis stroom wordt geleverd. In verband met de groote gevaren ver bonden aan het zwemmen in zee, hebben B. en W. bepaald, dat voortaan zwemmen en baden aan het strand te Wijk aan Zee, zonder toezicht verboden is. Het nemen van een bad is te Wijk aan Zee dus alleen toe gestaan in. het S. P. U.-, Zuider- en Volks- bad. De directeur van het post- en telegraaf kantoor alhier deelt mede, dat gedurende het tijdvak 29 Augustus tot en met 5 Sep tember e.k. ter gelegenheid van het 40- jarig regeeringsjubileum van H. M. de koningin gelukstelegrammen kunnen wor den aangeboden, die op een voor deze gelegenheid speciaal vervaardigd luxe-for mulier zullen worden afgeleverd. Deze formulieren kunnen op verzoek aan het publiek worden getoond. Voor deze gelukstelegrammen, die de bijzondere aanwijzing Lxj moeten dragen zal het hiernavolgende verlaagde tarief gelden. Het Lx-recht is daarin begrepen. Voor 310 woorden 50 cent Voor 1115 woorden 55 cent Voor 1620 woorden 60 cent enz., opklimmend met 5 cent per 5 woor den of gedeelte daarvan tot 50 woorden; daarboven opklimmend met 5 cent per 10 woorden af gedeelte daarvan. Voor de prijsberekening blijven de woor den van het adres, alsmede de bijzondere aanwijzing Lxj buiten beschouwing, zoodat dus alleen de woorden van inhoud en onderteekening medetellen. De afzender van een Lxj-telegram kan desgewenscht tegen betaling van een recht van 10 cent per 50 berekende woorden één of meer afschriften op een Lxj-formulier verkrijgen. Behalve felicitatietelegrammen tegen ver laagd tarief kunnen gedurende het boven vermelde tijdvak ook gewone felicitatietele grammen voor H. M. de koningin al of niet met Lx worden aangeboden welke desgewenscht, met als datum 6 September, op dien dag worden afgeleverd. Op deze telegrammen is het gewone tarief van toepassing. De ontginning van het Rietbosch te Wog- meer is thans zoo ver gevorderd, dat over ongeveer vier weken het werk beëindigd zal zijn, althans voor de Ned. Heide Mij. en de werkverschaffings-arbeiders. Momenteel zijn in deze centrale werk verschaffing nog pl.m. 75 werkloozen te werk gesteld, elke volgende week zal hiervan een deel ontslagen worden. Nog groeit het riet in betrekkelijke weelde over het geheele oppervlak, op som mige plaatsen tot manshoogte en zelfs nog hooger. Men zou zich kunnen afvragen wat een geweldige, haast onoverkomenlijke moeilijkheid de ontginning tot gras- of bouwland bij zulk een sterken groei van het riet te weeg moet brengen. Dit is echter niet het geval. Tot Juni 1.1. was er nagenoeg geen riet te bekennen. Dan viel er evenwel regen en groeide het riet zeer sterk. Nu had het riet geschoren moeten worden, waardoor een verrottingsproces zou kunnen ontstaan doordat het regenwater in de open riet stengels drong. Andere werkzaamheden en gebrek aan personeel noopten echter het riet voorloopig te laten rusten. Doch men ver zekerde ons, dat op bovenomschreven wijze het riet grondig weg te werken is, te meer daar dit veld 1.05 M. boven zomerpeil ligt en 1.10 M. boven winterpeil en er voor goeden waterafvoer is zorg gedragen door middel van slooten en drainage. Bij de drainage zijn er 80.000 buisjes, zonder kragen, gelijk dat ook wel in de Wieringermeer geschiedt, gebruikt. O.m. vanwege het feit dat men op sommige plaatsen in dit land tot zelfs wel drie meter diepte moet gaan alvorens op vasten grond te geraken, heeft men al deze buizen op schroten laten rusten, die op hun beurt weer op palen gefundeerd zijn. Wegzakken is dus zoo goed als onmogelijk. Op deze manier zyn hier in het geheel 6 K.M. schroten verwerkt. De buisjes liggen op een diepte van onge veer 10 c.M. boven zomerpeil en 5 c.M. boven winterpeil, dus ongeveer 1 M. diep. Mede zijn voor drainage 400 balen turf molm verbruikt. De ontginning is begonnen met het leg gen van een dijk ter lengte van ongeveer 1100 M. Deze dijk is aan den voet 4 M., hoog 1 M. en aan den kruin 1 M. breed. De specie voor dezen dijk heeft men verkregen uit de te graven slooten. Het leggen van den dyk is in den beginne in het vrije bedrijf uit gevoerd, echter wilde men dit werk voltooid zien vóór 15 April, den datum waarop men het rietland onder water mag laten loopen, Tentoonstelling. Tot en met 28 Augustus, in Kunstzaal Boendermaker te Bergen, werken van schil ders van de Bergensche school. Geopend, dagelijks van 9 tot 4 uur. Tot 15 September, café-restaurant „Cam perduin" van Y. Minkema. Duinteekeningen van Germen de Jong. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Vorste lijke emigranten (comedie), hoofdrollen Claudette Colbert en Charles Boyer. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Heden Vrijdagmiddag matinee, vertooning van de nieuwe film. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De vliegende zot (klucht), hoofdrollen Guy Kibbel, Florence Rice en Vinton Haworth. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 8 uur, hoofdnummer Professor, pas op (klucht), hoofdrol Harold Lloyd. Toegang voor alle leeftijden. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Het meisje uit het Verre Westen (operette), hoofdrollen Jeanette Macdonald en Nelson Eddy. Toegang voor eiken leeftijd. (Gepro longeerd). Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag matinee. Zondag 21 Augustus. 7 uur, Alkmaarsche wielerbaan, 20 en 40 K.M.-wedstrijden. 10 uur, Alkm. meer, zeilwedstrijden. daar men anders wegens een persoonlijke kwestie groote kans meende te loopen dat het geheele rietbosch weer onder water zou komen te staan, wat natuurlijk een tegen slag zou beteekenen. En zoo is nadien behalve het resteerende dijkwerk ook al het sloot- en drainagewerk in werkverschaffing uitgevoerd, waartoe ar beiders uit Hoorn, Berkhout, Obdam, Hens broek en Heerhugowaard kwamen. Met behulp van een tractor is dit rietland geploegd op een diepte van 1012 c.M.; men ging niet dieper voor het mooi omvallen van de zoden, en daarna heeft men den stoppel- grond fijn gemaakt met de schijfegge. De laag teeltaarde varieerde oorspronke lijk van 1822 c.M. Na de bewerking is deze echter geslonken tot 1015 c.M. en zal ver moedelijk nog wel meer slinken. Overigens bestaat de grond uit klei, nog dieper zand klei, etc. Het geheele bosch is pl.m. 60 H.A. groot, doch hiervan blijft pl.m. 17 H.A. on ontgonnen, dus rietland. Het is nog niet bekend of het „bosch" met tertijd tot gras- dan wel bouwland bestem peld zal worden. Vanaf een week in Maart LI. heeft dit werk geduurd. De uitvoering geschiedde onder het beheer der Ned. Heide Mij., uit voerder was de heer J. Ketel, woonachtig te Spanbroek. Het „rietbosch" is eigendom van graaf Bentinck, die in deze omgeving veel lande rijen en boerderijen bezit. Onze correspondent te Egmond aan Zee schrijft: Het was een goede gedachte van het be stuur der Vereeniging voor Vreemdelingen verkeer om in 1927 over te gaan tot het houden van een teldag van de aanwezige badgasten. Ieder jaar werd sindsdien deze teldag in de eerste week van Augustus, als het bezoek het drukst is, gehouden. De cij fers, die dus nu reeds over 11 jaar beschik baar zijn, geven een aardigen indruk van den groei van het vreemdelingenverkeer in onze badplaats, al moet men zich hoeden voor overdreven conclusies, daar natuurlijk niet alleen het bezoek in de drukte week, maar over het geheele seizoen beslissend is voor de uitkomsten van het badseizoen. Op den eersten teldatum in 1927 bedroeg het aantal gasten volgens den teller van V.V.V. 1711. Onafgebroken steeg dit aantal daarna ieder jaar, tot 1931 voor het eerst een kleine teruggang te zien gaf van 2099 tot 1936. Daarna werd de stijging hervat tot in het jaar 1936 weder een achteruitgang gecon stateerd werd, namelijk van 2772 tot 2656. Met één sprong werd deze teruggang in 1937 glansrijk overwonnen. In dat jaar over schreed de telling voor het eerst de 3000 en bleken er niet minder dan 3419 gasten aan wezig te zijn. Het was niet te verwachten, dat 1938 dit record reeds direct weder ver zou overtreffen en het mag dan ook alles zins bevredigend genoemd worden, dat de telling een kleine stijging van het aantal gasten tot 3471 te zien gaf. Van meer belang voor de uitkomsten van het geheele badseizoen zijn verschillende andere gegevens en het is vooral verheugend, dat ook deze gegevens wijzen op een stijgend bezoek. Zoo steeg t.o.v. het vorig jaar zoo wel het gasverbruik, als het water- en elec- triciteitsverbruik gedurende de seizoen- maanden. De opbrengst van het gemeente lijk strand-kampeerterrein kan veilig op het drie-dubbele van het vorige jaar geraamd worden, waaraan intusschen de nog steeds toenemende lust tot kampeeren niet vreemd is. Ook het aantal afgegeven duinkaarten, het aantal bezoeken aan den vuurtoren, het aantal zeebaden, de omzetten der winkeliers en het percentage verhuurde huizen en ka mers wijzen uit, dat het vreemdelingenver keer nog steeds stijgende is. Overwegend blijkt Egmond aan Zee nog steeds een badplaats te zijn voor eigen land- genooten en vooral families met kinderen, zooals tijdens de strandfeesten uit het groote aantal jeugdige, deelnemende badgasten ook weer bleek. Het bezoek uit Duitschland, dat vroeger wel van beteekenis was, blijft de laatste jaren miniem, wel neemt het aantal Engelsche gasten toe. Opvallend is, dat de meeste gasten korter blijven dan vroeger, zoodat er een groote wisseling is. Voor de badplaats is dit niet slecht, daar de omzetten de neiging hebben daardoor te stijgen. Vooral de vprvoer- ondernemingen profiteeren hiervan natuur lijk en het is in dit verband frappeerend, dat het aantal colli's bij van Gend en Loos verscheidene dagen het dubbele bedroeg van verleden jaar. Over het geheel genomen kan Egmond aan Zee over het badseizoen 1938 tot heden tevreden zijn, het vóór-seizoen was minder dan vorig jaar, maar het hoog-seizoen heeft reeds heel veel goed gemaakt en van dezen tijd moet het nog steeds, voornamelijk komen. Het pand Kerkplein no. 3, tot dusver een gewone „burgerbehuizing", is in de laatste weken gemetamorfoseerd in een zeer be hoorlijk winkelhuis. De pui is heelemaal veranderd: in het midden is nu een glazen deur gekomen en ter weerszijden daarvan bevinden zich nu vrij groote stofvrije etala ges, terwijl een derde aan de zijde naar het landbouwhuis is geplaatst. Binnen en buiten den aldus geschapen winkel heeft de schilder het geheel een aar digen tint gegeven, zoodat het er vriendelijk en wat meer zegt aanlokkelijk uitziet. Wij wenschen voor den heer H. Scholten, die morgen in dezen winkel een zaak in ta bak en sigaren opent, dat hij daarvan in ruime mate zal profiteeren. Voor een ruime keuze in de te verkoopen artikelen is zorg gedragen. Ds. J. L. Brinkerink, te Nes. op Ame land, heeft het beroep naar de herv. gem. te Grootschermer aangenomen. Eerlang zal dus de sinds jaren vacantie predikante plaats weder worden bezet. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 21 AUGUSTUS 1938. ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur, ds. van Dop. Kapelkerk, 10 uur, ds. van Mullem, van Akersloot; 6 uur, ds. Warners. Rem. Geref. Gemeente, geen dienst. Ev. Luth. Kerk (Oudegracht), 10.30 uur, ds. Keuning, van Woerden; av. 7 uur, ds. Gronloh, beroepen predikant te Bodegra ven. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, ds. Treffers. Geref. Kerk, 10 en 5 uur, ds. C. von Meyenfeldt. Herst. Apost. Gem., Toussaint straat, 10 en 4.30 uur en Woensdagavond, 8 uur, dienst. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, Dinsdagav. 8 uur, de heer van Oostveen, in Waakt en Bidt. Vrij Ev. Gem., Geesterweg la, 10.15 uur de heer A. G, Visser, van IJmuiden; av. 7.15 uur, de eigen voorganger (zang mevr. van Randwijk te Dordt.) onderwerp: „De oogst der "aarde". Leger des Heils (stichter William Booth), Limmerhoek no. 40; Zaterdagavond 8 uur openluchtsamenkomst op de Steenenbrug; Zondag 10 uur heiligingsdienst; 3.30 uur openbare meeting bij den Kattenberg; 8 uur openbare verlossingssamenkomst; Dinsdag avond 8 uur soldatensamenkomst; Donder dagavond 8 uur heiligingsdienst. Ned. Leger des Heils, Hekelstraat no 91; Vrijdagavond 8 uur wijdingsdienst; Zon dag 10 uur wijdingsdienst, 5 uur kinderbij eenkomst, 8 uur openbare verlossingssa menkomst; Deze samenkomsten worden geleid door kadet v. d. Reest; Dinsdagav. 8 uur openbare verlossingsamenkomst; Don derdagavond 8 uur mannenavond. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, geen dienst. BERGEN, 10.30 uur, ds. v. d. Kieboom. Ger. kerk, 10 en 3.30 uur, ds. van Minnen. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, ds. Walfsberger, van Sneek. BERGEN AAN ZEE, 10.30 uur, ds. van Royen, van Rotterdam. BARSINGERHORN, Doopsgezinde Ge meente, 10.30 uur, ds. Hielkema, van West- zaan. BARSINGERHORN, geen dienst. BURGERBRUG, 10.30 uur, ds. Tinholt. DRIEHUIZEN, 10 uur, ds. Kastein DIRKSHORN, geen dienst. EGMOND AAN ZEE, 10 uur, ds. Klomp. EGMONDBINNEN, 10 uur, mej. van Vliet, van Hoorn. EENIGENBURG, nam. 8 u., ds. Enklaar. GROET, 9 uur, vroegdienst met de jeugd, ds. Boeke. GROOTSCHERMER, av. 8 u., ds. Kastein Ccoll. fonds verb. v. d. schraalste pred.- tractementen). HEILOO, 10 uur, ds. Nauta, van Leiden. Ned. Herv. Evang. Vereenging, a. d. Kerklaan, 10 uur, de heer Emous, van Am sterdam. KOEDIJK, 9.30 uur, ds. v. d. Kieboom (doop). LIMMEN, 9.30 uur, ds. Rasch. NOORDSCHARWOUDE, geen dienst. NIEUWE NIEDORP, voorm. 10.30 uur, ds de Leeuw. OOSTGRAFTDIJK, 10 uur, ds. Loysen. OUDKARSPEL, 10.30 uur (n. t.), de heer S. Lodder, van Alkmaar. OUDORP, geen dienst. OTERLEEK, geen dienst. OUDESLUIS, geen dienst. PETTEN, geen dienst. OUDE NIEDORP, geen dienst. SCHAGEN, geref. kerk, Landbouwstraat 9.30 en 5 uur, ds. Steenhuis, van Sneek SCHERMERHORN, 10 uur, ds. Boeren- donk. Krachtige, tijdelijk matige zuidwestelijke tot westelijke wind; betrokken tot zwaar be- wolkt met tijdelijke opklaringen; regen buien; iets koeler in het noorden; in het zuiden koeler. De depressie, welker kern gistermorgen nog negenhonderd K.M. ten westen van Ier land lag, is, in diepte toenemende, naar de Shetlandsche eilanden getrokken. Ten zui den van IJsland ontwikkelt zich een nieuw lagedruk-gebied. Aan de achterzijde hiervan vloeien koude arctische luchtmassa's naar het zuiden, terwijl over het westen van de Britsche eilanden eveneens koude lucht van polairen oorsprong wordt aangevoerd. Ook over onze omgeving wordt thans van het zuiden en zuidwesten uit lucht van tropi- schen oorsprong aangevoerd, afkomstig uit het hooge drukgebied in Frankrijk, dat sinds gisteren aanzienlijk in betekeenis is afgeno men. Rond het kanaal, over onze omgeving, de zuidelijke Noordzee en de Oostzee houdt de toestand van krachtigen tot stormachti- gen wind nog aan. Over de Britsche eilan den waait het wat minder hard, terwijl het over Frankrijk en centraal-Europa rustig weer is. Voor morgen mag buiig weer worden verwacht met, vooral in het zuiden en zuidoosten van ons land, een vrij be langrijke afkoeling. Bij meest zwaar bewolkte lucht komen tijdelijke opkla ringen voor. De wind ruimt naar het noorden en neemt tijdelijk iets in kracht af. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 20.49 uur tot 5.19 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (Zomertijd). Augustus. Hoog water. Laag water. Dat. v.m. n.m. vun. n.m. 20 10.28 11.04 6.35 7.04 21 11.51 7.51 8.30 SCHOORL, 10.30 uur, ds. Boeke. Evangelisatie, boschje achter „de Roods Leeuw", 10.30 en 4.15 uur, Hagepreeken, met zang van mevr. Randwijk v. Dordrecht. SINT PANCRAS, 9.30 uur, leesdienst; 6.30 uur, ds. Krop (telkens o. t.) STOMPETOREN, 10.30 uur, ds Heep. Evangelisatie, 10 uur, de heer Van Ginkel, van Bloemend aal. SCHAGEN, av. 7.30 uur, ds. Van de Poel. ST. MAARTENSBRUG, geen dienst. SCHAGERBRUG, 10 uur, ds. Witkop. UITGEEST, 10 uur, ds. Hanneman (doop). Evangelisatiegebouw Sedeur, 10 uur, de heer A. Besselaar, van Amsterdam; 11.40 u. Zondagsschool. VEENHUIZEN, 10.30 uur, ds. v. d. Kam. WARMENHUIZEN, geen dienst WESTGRAFTDIJK, dienst te Oost-Graft- dijk. WINKEL, 10.30 uur, ds. Krop. ZUIDSCHERMER, geen dienst. Bespreking etalage-wedstrijd op 6 Sept. a.s. Donderdagavond had in het lokaal van den heer M. J. Mosch een bespreking plaats over de etalage-wedstrijd op den nationalen feestdag. Uit het Oranje-comité was een commissie benoemd, die dit werk zal voorbereiden. In deze commissie hebben zitting de heeren Jac. Mooij, P. Dissel, Jac. Slot en H. Kauw. De voorzitter van deze vergadering, de heer Jac. Mooij, opende met een woord van welkom en deelde mede, dat het Oranje comité gaarne zou zien, ter meerdere op luistering van het feest op 6 Sept., dat de middenstanders zouden deelnemen aan een etalage-wedstrijd. Het brengt voor de leden geen kosten mede, maar er worden ook geen prijzen be schikbaar gesteld. Het publiek wordt in de gelegenheid gesteld hun oordeel over de mooiste etalage kenbaar te maken. Uit de vergadering kwamen al spoedig stemmen op om er iets anders van te maken. Deels waren er voorstanders om een plaat selijke jury te benoemen, en te laten uitma ken wien de eerste, tweede en derde prijs toekomt en niet het publiek te laten uit maken, anderzijds gingen er stemmen op om in te gaan op het voorstel van de commissie. Na vele discussies kwam ten slotte de commissie met een tusschenvoorstel, n.L om een jury te benoemen uit de plaats van drie personen, welke heeren hebben uit te ma ken, den eersten, tweeden en derden prijs en daarnaast het publiek eveneens een oordeel te laten uitspreken. Na gehouden stemming werd dit voorstel met meerderheid van stemmen aangenomen. Bij dit voorstel moet evenwel nog aangemerkt worden, dat het oordeel van de jury preferent is en dat na gegaan zal worden wie van het publiek het meest van nabij of hetzelfde oordeel heeft als de jury. Bij een volgend voorstel uit de vergade ring om tevens een prijs beschikbaar te stel len aan t publiek voor dengene, die de beste opvatting heeft over de etalage's. Dit werd eveneens aangenomen. Tevens werd bij meerderheid van stem men aangenomen een voorstel om een inleg- gcld te betalen van 0.25 per deelnemer.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2