Ayenda Rechtszaken QeHteeatecfideft £aatste A jMgezottdeH Stukken JiacktAecichten Weechecuht Schuim den aanslag weg met Ivoroï DE VRIES Verkeersongelukken Branden. GEMENGD NIEUWS. KOEDIJK Verwachting Buitanlandsch weeroverzicht. TWEEDE BLAD. zoodat het mooie witte glazuur Uwer tanden weer te voorschijn komt. Tube 60, 40 en 25 ct. DIEFSTAL VAN SUIKER. De politie te Rotterdam is er in geslaagd drie personen, die zich schuldig hadden ge maakt aan diefstal van suiker ten nadeele van de firma Kester aan het Broersveld te grijpen. Twee van hen, die werkzaam waren bij deze frima, wisten enkelen malen 's mor gens vroeg eenige balen suiker uit de fabriek te vervoeren, welke suiker naderhand werd verkocht. De derde persoon, zekere de R., bewaarde de ontvreemde suiker, totdat een kooper was gevonden. In totaal is een hoe veelheid van erica 400 K.G. suiker op deze wijze ontvreemd. Twee der gearresteerden hebben reeds bekend. KIND DOOR VRACHTAUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag is te Varsseveld het vier jarig zoontje van de familie D. Rutgers bij het spelen op den rijweg door een vracht auto uit Nijmegen gegrepen. Het kind werd op slag gedood. ERNSTIGE AANRIJDING. Gisteravond omstreeks acht uur is op den rijksweg bij Holten (Ov.) de 22-jarige ongehuwde straatmaker Loteweges, wo nende te Holten, die, per rijwiel gaande in de richting Deventer, een woonwagen passeerde, door een uit de andere richting komende personenauto gegrepen. De man sloeg tegen den grond en bleef bewusteloos liggen. Een geneesheer, die de eerste hulp verleende, constateerde een schedel fractuur. In zeer ernstigen toestand is L. naar een ziekenhuis te Deventer vervoerd en daar opgenomen. Men vreest voor zijn leven. VONKEN OP RIETEN DAK. Vermoedelijk doordat vonken uit den schoorsteen op het rieten dak vielen, is brand ontstaan in de boerenbehuizing van den heer Peelen, aan den weg Bemmel Gendt in de buurtschap Haalderen, ge meente Bemmel. Aangewakkerd door dene sterken wind, stond het geheele pand spoedig in lichte laaie, terwijl door de rondvliegende von ken de omliggende perceelen groot gevaar liepen. De brandweer uit Bemmel verscheen met een motorspuit en slaagde er in, uit breiding van den brand te voorkomen. De behuizing van den heer Peelen brandde tot den grond toe af. Van den inboedel en ver deren inventaris kon niets worden gered. Eenige varkens zijn in de vlammen omge komen. IN EEN OPSLAGPLAATS. Gisteren is brand uitgebroken in de groote opslagplaats van het Technische Bureau A.Z.N.M., aan den Godsweerden- singel te Roermond. In enkele oogenblik- ken stond het geheele gebouw, dat ook nog met vaten olie gevuld was, in lichte laaie. Van de zijde van de Nederlandsche Spoorwegen, aan het terrein waarvan het gebouw gelegen was, werden direct tegen eventueele uitbreiding en verdere gevaren de noodige maatregelen genomen. Na een half uur stortte het geheele bij gebouw in. Dank zij de gunstige richting van den wind, bleven woning en magazij nen, die alle zeer brandbaar materiaal bevatten, voor het vuur gespaard. De oorzaak van den brand is onbekend. De tienduizendste. - Het rijksmuseum KröllerMüller, gelegen temidden der on gerepte natuur van het nationale park De hooge Veluwe, mag zich in een zeer groote belangstelling verheugen. Vijf weken na de officieele openstelling van dit semi-perma- nente museum boekte het reeds den tien duizendsten bezoeker. Invoer van waterglas. - Ingediend is een wetsontwerp, houdende bekrachtiging van het koninklijk besluit van 16 Juli 1938, tot regeling van den invoer van waterglas. Verkeersdagen. - Het Verbond van Vereenigingen voor veilig verkeer zal op Dinsdag 27 September, Woensdag 28 Sep tember en Donderdag 29 September a.s. in ons land verkeersdagen organiseeren, ten einde de weggebruikers nog eens nadrukke lijk te herinneren aan de plicht om in eigen en anderer belang de verkeersregelen nauw lettend in acht te nemen. Vrijwillige bijdragen ySor de defensie. - Er is weer een verantwoording verschenen van vrijwillige bijdragen vor de versterking van de defensie. Het totaal-bedrag is thans 132.237,05. Algemeene schoenencommissie. - Don derdagmiddag is te Tilburg ten kantore van de federatie van NederL schoenfabrikan ten de algemeene schoenen-commissie ge ïnstalleerd, welke commissie door den minis ter van economische zaken is belast met het toezicht op en de zorg voor de behoor lijke naleving van het op 8 Aug. 1.1. alge meen verbindend verklaarde besluit inzake leverings- en betalingscondities bij levéring van schoenen. Het regeeringsjubileum. - Te Den Haag is gister aangekomen een deputatie van de Soesoehoenan van Soerakarta ter 'bijwoning van de huldiging van H.M. bij het 40-jarig regeeringsjubileum. Rookbommen gevonden. - Te IJmuiden zijn aan het Zuiderstrand twee rookbom men aangedreven. Deze strandvondst is voor onderzoek naar de artillerie-inrichting bij de Hembrug getransporteerd. ZONDER LIJKSCHOUWING EEN VERKLARING VAN OVERLIJDEN AFGEGEVEN. De Almelosche arts W. A. de G. is door den kantonrechter veroordeeld, conform den eisch van het O. M., tot een geldboete van 150, subs. 150 dagen hechtenis, om dat hij een verklaring van overlijden had afgegeven, zonder vooraf tot persoonlijke lijkschouwing te zijn overgegaan. Deze verklaring betrof het kindje van een woonwagenbewoner, die in gezelschap van een kameraad den dokter kennis had gegeven van het overlijden, waarop de arts, zonder zich persoonlijk te overtuigen, de verklaring afgaf. De kennis had dit zoo grievend geacht, dat hy van het voorval aangifte bij de marechaussee deed. ONDEUGDELIJK VLEESCH VERKOCHT. Flinke straf Een inwoner van Delden, M. J. W., heeft zich voor den kantonrechter te Al melo te verantwoorden gehad wegens het doen vervoeren van ongekeurd vleesch. Het betrof hier een knoeierij met een var ken, dat aan vlekziekte had geleden en voor 16 aan verdachte verkocht was. Nadat het dier geslacht was, is het vleesch verkocht aan een slager in Hengelo, in wiens zaak het in beslag is genomen, daar het niet gekeurd bleek. Daar verdachte ongunstig bekend staat, luidde de eisch 300 boete of 180 dagen hechtenis. De kantonrechter veranderde de subsidiaire straf in drie maanden hechtenis. DE POSTVLUCHTEN. Op de uitreis arriveerde de Valk te Ran- goon en de Oehoe te Basra. Op de thuisreis landde de Wielawaal té Bgsra en de Reiger te Rangoon. Vrijdag vergaderde de raad dezer ge meente des nam. 3 uur. Afwezig was de heer W. Visser. Bij de goedkeuring der notulen vroeg de heer Boon hoe het is gegaan met het schrijven naar het bestuur der banne Koedijk, omtrent het uitdiepen en op knappen der sloot achter den Kanaaldijk. De voorzitter, burgemeester N i n a b e r, antwoordde hierop, dat er van het banne- bestuur bericht was ingekomen, dat het dat vaarwater op voldoende diepte achtte. De heer Boon was het hier niet mee eens, evenmin als B. en W., die bereids al stappen hebben gedaan om dit productieve werk toch te doen uitvoeren. Medegedeeld werd, dat een schrijven is ontvangen van den minister van sociale zaken, d.d. 15 Augustus 1938, dat het uur loon in werkverschaffing met 1 cent is ver hoogd. Ingekomen stukken. Van de hoofdbesturen van diverse onder wijsorganisaties een verzoek om adhaesie te betuigen aan het adres aan den minister van algemeene zaken inzake de verlaging van de leerlingenschaal. Voorgesteld werd adhaesie te betuigen. Hiertoe werd besloten. Van den commissaris der koningin een verzoek om opnieuw vast te stellen een ver ordening, regelende de eischen vsn benoem baarheid en de bezoldiging van den veld wachter. Voorgèsteld werd dè bedoelde verorde ning opnieuw vast te stellen en de noodige wijzigingen daarin aan te brengen. Conform besloten. Deze wijzigingen, die werden voorgelezen, waren: de bezoldiging is f 1300 tot 1700 per jaar met 8 jaarlijksche verhoogingen van 50; bij overlijden en wachtgeld een rege ling gelijk aan de rijksambtenaren. Als voren verzoek wijziging begrooting 1938. Voorgesteld werd aan het verzoek te voldoen. Deze wijziging ging voornamelijk over het oorspronkelijke tuinderscrediet. Ged. Staten wenschen alsnog dat alleen de rente aan de gemeente wordt vergoed voor het deel waar Ged. Staten garant voor staan, zij willen alsnog geen afschrijving van een deel der leening. Voor het verdere hield die wijziging verband met den steun aan kleine tuinders, waarvan de gemeente 80 vergoed krijgt van het departement van economische zaken. Deze wijzigingen zullen worden aange bracht. Van Ged. Staten was een opmerking in gekomen ten aanizen van de oorspronkelij ke begrooting voor 1938. Met de gemaakte opmerkngen zal rekening worden gehouden. Bij de behandeling van dit punt werd tevens voorgelezen een zeer uitvoerig adres aan B. en W. door het burgerlijk armbestuur dat 3 Aug. van den minister bericht kreeg dat ingaande 1 Aug. de uitkeering aan vaste bedeelden moet worden gebracht van 8 op 6.50, gelijk aan den norm van den werk- loozensteun. In Het adres werd er op gewezen dat het college in staat was dit besluit op dien datum uit te voeren en dat het ook eerst een onderzoek wenscfate in te stellen naar de ge volgen van dien maatregpl. Bij dat onderzoek, waarbij gerekend werd op een Woninghuur van 1.60 en groenten en aardappelen direct van verbouwer, als mede zelf voor het grootste deel brood bak ken en verder buiten berekening van brand stof voor verwarming, kleeding en schoeisel, en terwijl voorts niets was berekend ^oor vleesch of ander genotmiddel, kwam men tot een bedrag van 7.12, waarbij ook voor een begrafenisfonds niets was berekend. Adressanten wezen er op, dat alleen aan die gezinnen, die geen andere inkomens ge nieten, deze uitkeering kan worden ver leend; zij zullen bjj doorvoering in groote ellende vervallen en zich voor brandstof en kleeding en zelfs klompen, tot het B. A. moeten wenden. Wethouder Hart zeide naar aflnleiding van dit adres, dat hier geen overdrijving in Tentoonstelling. Tot en met 28 Augustus, in Kunstzaal Boendermaker te Bergen, werken van schil ders van de Bergensche school. Geopend dagelijks van 9 tot 4 uur. Tot 15 September, café-restaurant „Cam perduin" van Y. Minkema. Duinteekeningen van Germen de Jong. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Vorste lijke emigranten (comedie), hoofdrollen Claudette Colbert en Charles Boyer. Toegang boven 14 jaar. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Vrijdagmiddag matinee, vertooning van de nieuwe film. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De vliegende zot (klucht), hoofdrollen Guy Kibbel, Florence Rice en Vinton Haworth, Toegang voor eiken leeftijd. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, 8 uur, hoofdnummer Professor, pas op (klucht), hoofdrol Harold Lloyd. Toegang voor alle leeftijden. Zondag van 2 uur af doorloopende voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Het meisje uit het Verre Westen (operette), hoofdrollen Jeanette Macdonald en Nelson Eddy. Toegang voor eiken leeftijd. (Gepro longeerd). Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag matinee. Zondag 21 Augustus. 7 uur, Alkmaarsche wielerbaan, 20 en 40 K.M.-wedstrijden. 10 uur, Alkm. meer, zeilwedstrijden. Kermis te Oterleek. Maandag 22 Augustus. Kermis te Oterleek; jubileumavond Daan Pool. Dinsdag 23 Augustus. Kermis te Oterleek. Profiteert ook U van onzen grooten in koop en groote vakkennis, het verschaft U alzijdig voordeel. Centrale Verwarmimg Alkmaar Tel. 2197 3897 Rotterdam Tel. 44504 staat. Goedkooper wonigen zijn er niet, men gebruikt geen gas meer en haalt zelf petroleum, wat nog weer voor 7 liter 14 centen goedkooper beteekent. Besloten werd dat B. en W. aan dit adres een schrijven zullen toevoegen ter uiteen zetting van de gevoelens van den raad. (Wordt vervolgd). (Ongecorrigeerd.) BOERENKNECHT VERONGELUKT. Vanmorgen te omstreeks half acht ver voerde de 22-jarige ongehuwde boeren zoon H. Brouwer te Wemeldinge, die in dienst is van zijn vader, een ijzeren vat inhoudende zeshonderd liter water naar de weide. Het vat lag op een kar, waarvoor een paard was gespannen. Bij den oprit gekomen aan de Postbrug onder Wemel dinge, is blijkbaar de karboom gebroken, waardoor de kar waarover sloeg en Brouwer viel. Het vat kwam op het hoofd van den jongeman terecht .tengevolge waarvan deze op slag werd gedood. DONKOZAKKENKOOR VERONGELUKT. Op den weg van Neuenahr naar Ems is een autobus, waarin het Donkozakkenkoor reids.e tegen een boom gereden, doordat de chauffeur van de bus door een tegenligger werd verblind. De bus werd geheel ver nield, van de veertig inzittenden werden dertien ernstig en tien licht gewond. DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen om 6 uur vertrok van Schiphol de Emoe met als gezagvoerder van Veenendaal. Aan boord bevond zich: 438 K.G. vracht, 398 K.G. briefpost en 15 K.G. pakketpost. Er zijn vijf passagiers aan boord. Deze hebben geboekt voor de volgende plaatsen: Boedapest, Bagdad, Karachi, Penang, Syd- nty. Onderweg stappen twee passagiers in, t.w. één Boedapest-Bagdad en één Bangkok- Singapore. PRINSES JULIANA EN PRINS BERNHARD IN VENETIE. Van officieele zijde meldt men ons, dat prinses Juliana en prins Bernhard te Venetië het Dogenpéleis hebben bezichtigd en op het Lido hebben gedineerd bij gravin Marchello. HET OVERLIJDEN VAN RIDDER VAN RAPPARD. Naar wij vernemen, zal hét stoffelijk overschot van mr. C. Ridder van Rappard heden naar ons land worden overgebracht. De tijdelijke zaagelastigde van Duitsch- land in Den Haag heeft hedenochtend een bezoek gebracht aan minister Patijn om hem de deelneming van het Duitsche ge zantschap te betuigen. KINDERVERLAMMING. Sluiting van scholen te Enschede. In verband met het feit, dat den laatsten tijd in Enschede verschillende gevallen van kinderverlamming zijn geconstateerd, heeft het gemeentebestuur besloten tot sluiting van alle scholen voor voorbereidend lager onderwijs, lager onderwijs en de kinderbe waarplaatsen tot en met 4 September. Bakkum, 18 Aug. '38 Mijnheer de Redacteur, Op het commentaar dat U levert in Uw blad van Donderdag over den Raad van Castricum, zou ik het volgende willen opmerken: Als U met de nieuwe bevolking, „die in de Gemeentehuishouding gaat meespre ken", dat gedeelte van den Raad bedoelt, dat uit personeel van het Prov. Ziekenhuis bestaat, slaat U toch zeer de plank mis. M. i. is toch moeilijk te spreken van nieuwe bevolking, als men inwoners be doelt welke hier omtrent 20 a 25, soms meer jaren, gevestigd zijn. De jongste van de hierbedoelde woont hier slechts 16 jaar. Overigens zijn er van de Raadsleden, welke tot het Prov. personeel behooren, er dan ook nog twee welke in Castricum geboren en getogen zijn en zich van groote familie's omringd weten. Dat de jonge Burgemeester administra tief alles in de puntjes in orde wil hebben, wordt vooral door den Raad gewaardeerd, doch m. i. behoeft dit niets af te doen aan de omstandigheid dat dit College, als ze over bepaalde vraagstukken moet beslis sen, ook terzake kundig heeft te zijn. De Raad heeft het recht en de plicht in lichtingen te vragen, en als hij van mee ning is niet voldoende te zijn ingelicht, vraagt hij nader onderzoek en gaat niet uit gemoedelijkheid over tot beslissingen, welke niet in 't Gemeentebelang kunnen zijn of waarvan iemand onnoodig de dupe zou kunnen worden. Dat in tal van vergaderingen wordt ge discussieerd alsof er geen regl. v. orde bestaat, zou mogelijk ook aan de leiding geweten kunnen worden? Over een rondvraag (ook geen z.g.) beschikt de Raad van Castricum al sinds jaren niet. Dat het regl. v. orde zonder nadeel van 't gemeentebelang gehandhaafd kan wor den, is even juist als mijn opmerking: dat in 't gemeentebelang ook wel eens bedacht mag worden, dat de Raad eener gemeente aan het hoofd der gemeente staat en de wetgevende macht is. Als men de gedachte is toegedaan dat een Burgemeester alles naar zijn zienswijze zou kunnen beslissen, dan is men iets te oostelijk georiënteerd. In ons land is het nog steeds zoo: dat de Raad autonoom is. Den Raad moet men niet zijn rechten ontzeggen, dat prikkelt, tenzij de gemoedelijkheid een rol gaat spelen. Dit overwege men evengoed als de handhaving van een regl. v. orde. Overi gens werd onder wijlen Burg. Lommen 'tregl. v. orde altijd streng gehandhaafd. Over de opmerking: of Hellinga de be doeling had den voorzitter te beleedigen, kan opgemerkt worden, dat de Raad deze opvatting niet had, anders had de voor zitter geen vergeefsch beroep op den Raad gedaan. Als de voorzitter zonder meer opzet bij Hellinga aanvaardde, waarom vroeg hij het dan niet aan Hellinga, evenals hij dat later aan de Wild wèl deed? Tot slot zou men naast die bewuste spreuk van Heiloo's Raad, die van Castri cum niet willen missen „Hoe arm is eenigheid" (Joost v. Vondel). Met dien verstande dat men daaruit niet leze dat oneenigheid verkieslijk is. Ook hier denke men aan het gemeentebelang. Th. BERLEE. Wij staan volstrekt niet op het stand punt, dat aan de niet-inboorlingen het recht moet worden ontzegd, in de ge meente-huishouding een woordje mede 'te spreken. Het kan inzender echter bekend zijn, dat een deel van de oorspronkelijke bevolking er bezwaren tegen heeft, dat dit door in Castricum wonende provin ciale ambtenaren geschiedt. Of de nieuwe Burgemeester iets te oostelijk georiënteerd is weten wij niet. Wel hebben wij den indruk, dat hij nog te weinig de mentaliteit van de bevolking verstaat. Ten aanzien van het gebeurde in de zit ting van Woensdag blijven wij van oor deel, dat ook de heer Hellinga, door te verklaren dat hij geen beleediging had bedoeld en dat hij, wanneer zijn woorden als zoodanig waren opgevat, die gaarne terug nam, er het zijne toe had kunnen bijdragen om de gespannen verhouding op te heffen. Voor een raad die voor zijn autonomie opkomt, al is hiervan niet veel overgebleven, hebben wij overigens respect. Wij beoogen slechts te bereiken, dat met eerbiediging van elkanders inzichten èn bij den Burgemeester èn bij den Raad het belang van de gemeente voorop blijft staan, gedachtig aan de spreuk in Alk- maar's raadzaal „Het heil des volks is de hoogste wet". Red. Alkm. Courant. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. New-York 1.83 1.82»/ Londen 8.92'/. 8.92»/ Berlijn 73.37% 73.30 Parijs 4.99 4.99 Brussel (Belga) 30.81 30.80 Zürich 41.97 41.90 Kopenhagen 39.85 39.85 Stockholm 46.02 y, 46.— Oslo 44.87 y, 44.85 N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 20 Aug. 1938. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 160000 stuk kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen 4.40—5.15; Eendeneieren 2.80 3. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 20 Aug. 1938. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 8 Veulens 90—135 en 1 Bok of Geit waarvan prijs niet genoteerd. DE BOTERPRIJZEN. ALKMAAR, 20 Aug. 1938. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald per K.G. groothandel 62 67)4 cent en klein handel 7072)4 ct. Vaten 64. Handel matig. Kippeneieren (groothandel) 4.604.75 Krachtige tot matige zuidwestelijke tot westelijke wind; zwaar bewolkt met tijde lijke opklaringen; weinig of geen regen; iets kouder des nachts; overdag weinig verande ring in temperatuur. Het depressie-systeem is naar het noord oosten getrokken. De kern bevindt zich thans voor de kust van midden-Noorwegen. Over de Britsche eilanden heerscht bij stij genden luchtdruk nog guur en buiig weer. Ook in onze omgeving en de zuidelijke Noordzee is het wat kouder geworden, ter wijl bij krachtigen wind nog plaatselijk buien voorkomen. Over midden- en zuid- Frankrijk en in Duitschland is de tempera tuur sinds gisteren flink gestegen. Onder invloed van het hooge drukgebied heerscht over centraal-Europa nog rustig, mooi weer. In Scandinavië is het regenachtig en koel. Voor morgen neemt de buiïgheid af, de wind wordt matig, des nachts daalt de temperatuur, overdag treedt bij meestal zwaar bewolkte lucht weinig verandering in temepratuur op. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 20.46 uur tot 5.21 uur licht op. en eendeneieren 2.70. Handel matig. Aanvoer 10300 kip- en 100 eendeieren. 1300 K.G. boter. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 19 Aug. 1938. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen 2.403.40, Bieten 2.40, Gele kool 23, Groene kool 45, Prei 3.60—4.90, Roode kool 12.50 en Uien 45 per 100 K.G.; Andijvie 0.80— 3, Bloemkool 15—25 2e s. 4—7, Kropsla f 1f 5, Komkommers 14, Meloenen 10f 30 en Perziken 2— 10.50 per 100 stuks; Appelen 5f 17, Augurken 27.50, Druiven 1625, Peren 4.50—18 en Tomaten 2—3.60 per 100 pond; Peterselie 1f 1.50, Rabar ber 2f 4, Selderie 0.501.20 en Wor telen 4—10 per 100 bos; Postelein per bakje 1022 cent; Spinazie per bak (16 pond) 43—95 cent; Snijboonen per bak (25 pond) 0.75—1.95; Dubbele spercieboonen per zak 0.85f 1.60. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 20 Aug. 1938. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 253000 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 20 Aug. 1938. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 94000 K.G. Roode kool 1—/ 1.80; 42000 K.G. Gele kool f 1.40—2.20; 3825 K.G. Uien 4.305, grove uien 4.10, drielin gen 5, nep 6.907; 1300 K.G. Bieten 23; 1650 K.G. Tomaten: A 4.80—5.50, B 5 C en CC 4; 24000 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 2.703.20, Drielingen 2.402.50, Eigenheimers f 2.80—f 3.30, Blauwe Eigenheimers 2.703.30; 25000 K.G. Vroege witte kool 0.801.20; 175 K.G. Snijboonen 8.30; 36 K.G. Slaboonen 7.6011; 580 K.G. Druiven: Alicante 3234; 1000 K.G. Zilveruien: nep 7.50 8.40 en drielingen 5.40—6; 5000 K.G. Goedgekeurde aardappelen 2835 4.60. NOORDSCHARWOUDE, 20 Aug. 1938. (Noordermarktbond). 22000 K.G. Roode kool 1—1.40; 5300 K.G. Gele kool 2.10— 2.80; 15400 K.G. Uien 4.20—4.90, drie ling ƒ4.70—5 .10, nep 6.50—6.80; 3200 K.G. Bieten 0.90—1.80; 200 bos Peen 2; 55700 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 2.703.10, Drieling muizen 1.40 2.40, Ronde Duc 1.601.80, Eigenhei mers 3, Blauwe Eigenheimers 2.70— 2.90; 75800 K.G. Vroege witte kool ƒ.0.80 1.20; 60 K.G. Snijboonen 4—5.20; 15600 K.G. Slaboonen 4.20—13; 6700 K.G. Uien: zilveruien 1.301.50, nep 4.109.30 en drieling 4.505.80. PURMEREND, 19 Aug. 1938. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstr." Aardappe len: Schotsche muizen 0.961.10, BI. Eigenheimers 62—84 cent en Kleine Blauwe 42—56 cent per kist, 25 K.G.; Slaboonen: dubbele 1.131.97 en dubbele z. dr. 0.841.04, Snijboonen: stok 1.40ƒ2.10 en stam (breede) 0.60—1.60 per kist, 15 K.G.; Roode aalbessen 2629 per 100 K.G.; Perziken 1.50—10 per 100 stuks: Pruimen 22—49 per 100 K.G.; Komkom mers 13 per 100 stuks; Tomaten: A 70 —86 cent en C 50—70 cent per 10 K.G.; Bloemkool 4—6, Roode kool 1—2.70 en Savoye kool 2.40 per 100 stuks; Spina zie 40—80 cent en Postelein 10—35 cent per kist, 6 K.G.; Sla 1.40—5.40 en Rabarber 26 per 100 krop; Andijvie 2060 cent per kist; Wortelen 6.10—10.60 per 100 bos; Uien 80—95 cent per 25 K.G.; Druiven: Frankenthalers 34—46 cent en Alicant 32— 40 cent per K.G. Meloenen: Suiker 5—35 cn Net 524 per 100 stuks. Apples: Zoete Bellefleur 513, Codlin Keswick 6 13, Fisher's Eerstling 6—12, Roode tulpappel 623 en Yellow Transparant f 836 per 100 K.G. Peren: Clapp's Favo- rite 7—35, Goudsballen 8—12, Dirk jes 6—12, Diamant 9, Janbaasje 6— 12, Precose de Trevoux 10—36 en Sui- keerpeer 8—16, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 19 Aug. 1938. Eigen heimers 2.703.30; Witte kool 8090 ct. en Slaboonen 6.109.20. Aanvoer: 4000 K.G. Aardappelen; 5000 K.G. Witte kool en 1050 K.G. Slaboonen.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 7