Agenda %iMicaües Een Postfanfare. EERSTE BLAD. Alkmaar, Donderdag. Men spreekt wel eens smalend van „Tante Pos" en wie zich zoo over onze posterijen uitlaat, is in den regel uit zijn humeur, om dat er een courant te laat bezorgd is of een postwissel in de brievenbus van zijn buur man terecht is gekomen. Zoo'iets kan natuurlijk gebeuren. Wie werkt, maakt wel eens fouten en wanneer de posterijen dage lijks honderdduizenden poststukken te ver zenden en te distribueeren hebben, is het volkomen begrijpelijk, dat er zoo nu en dan wel eens een kleinigheid hapert. Maar over het algemeen zijn wij best tevreden met de service van deze onmisbare staatsinstelling en talrijk zijn ook de be wijzen van activiteit en accuratesse, al kan daarvan dan ook niet altijd melding in de couranten gemaakt worden. Een postambtenaar is iemand, die achter een loket zit en postzegels verkoopt of rijwielplaatjes of die postwissels uitbetaalt, spaarbankboekjes invult of girobiljetjes aan elkaar plakt. Hij komt natuurlijk ook wel eens op straat, maar dan herkent men hem gewoon lijk niet, behalve natuurlijk de postboden, die populaire straatfiguren in de goede be- teekenis ,van het woord zijn en wier ver schijning in tal van huisgezinnen soms met groot ongeduld tegemoet gezien wordt. In het openbare en vereenigingsleven zijn deze grootere en kleinere postautoriteiten tot dusver weinig op den voorgrond ge treden. Dat gaat nu anders worden. Er komt „muziek" in deze ambtenaren en beambten en als wij de zaak goed bezien, zijn de post ambtenaren hard op weg, om in onze ge meente populaire figuren te worden. Het was geen marinier. Er is vanmorgen een man in uniform op onze redactie verschenen en bij Zijn bin nenkomst dachten we-aan een of andere autoriteit van de mariniers. Er gaat wel eens een zetter of oud-zetter het zeegat uit en hij verschijnt dan vóór zijn vertrek nog even in de zaak om zich in zijn nieuwe uniform te laten bewonderen. Dat is zwart met roode biezen en hier en daar wat goud, maar de man, die vanmorgen binnenstapte, zat eigenlijk te veel onder het goud, om een marinier te kunnen zijn. De rand van zijn pet blonk van het goud of wat daar dan voor doorging hij had epauletten, die stijf stonden van gouddraad, hij had het om zijn armen en hij had het op zijn kraag en we vroegen ons onwillekeurig af, waarom de Karimata nog altijd bij Ter schelling baggert, als dat wat zij zoekt, hier in overmaat voor het grijpen ligt. Maar een marinier was het niet. Een man van de Postfanfare. Het was een man van de Postfanfare, want de Alkmaarsche Posterijen hebben een muziekcorps gekregen. Er zijn 19 van die corpsen in ons land en voor het 20ste kwamen drie steden in aan merking, n.L Maastricht, Vlissingen en Alkmaar. In Maastricht zingt alles wat muzikaal is, natuurlijk in de „Maastrichter Star" of speelt in particuliere corpsen, in Vlissingen is men sinds den dood van Michiel de Ruyter blijkbaar nog altijd in den rouw en „voelde" men niets voor een muziekcorps en zoo kwam Alkmaar dus aan de beurt en er bleek hier zooveel muzikaal gevoel in onze postmenschen te schuilen, dat spontaan töt oprichting van een fanfarecorps werd be sloten. Natuurlijk wordt er niet alleen op post hoorns geblazen al zit dit enbleem dan ook op alle petten en natuurlijk wordt er ook niet alleen harp gespeeld, al blijkt dat muziekinstrument dan ook in gouddraad op alle kragen van de nieuwe uniformen gebor duurd te zijn. Alle postmuzikanten zijn over het geheele land in dezelfde uniformen gestoken en wij kunnen niet anders zeggen dan dat he+ keurig in orde is. De directeur heeft extra goud op zijn pet en zijn kraag en de voor zitter krijgt nog een ster op zijn mouw. Evenwel, bij een fanfarecorps komt het niet alleen op de uniformen, maar ook op de muziek aan en het is te begrijpen, dat deze postmenschen geen concerten geven vóór zij behoorlijk getraind zijn. Zij vonden in Alkmaar een uitstekenden directeur in den heer. G. Anderson en er is in een of ander lokaal net zoo lang geblazen en getrommeld, dat het nieuwe corps ter dege getraind is. Het heeft al eens een uitvoering ter ge legenheid van een postjubileum op de binnenplaats van het kantoor gegeven, maar dat was nog niet voor het publiek bestemd omdat de directeur de muziekdirecteur van oordeel was, dat er eerst dan in het openbaar gespeeld mag worden, als er van een eerste klas corps kan worden gesproken. Het corps treedt naar buiten. En nu is het dan eindelijk zoover, dat het postcorps zich bij feestelijke gelegenheden in onze stad zal laten hooren. Het heeft een bestuur, waarvan de heer A. de Groot voorzitter, de heer P. J. Kalb secretaris en de heer G. D. Rijke penning meester is. Beschermheeren zijn de direc teur van het P. T. T.-kantoor, de heer J. S. van Gelder en de heer ir. C. H. M. Brouérius van Nidek, hoofd van het Alkmaarsche tele foondistrict, en eere-commissarissen zijn burgemeester Van Kinschot en de heeren mr. C. J. de Lange, dr. H. J. M. Hofstee en mr. G. C. B. van der Feen de Lille. Op de binnenplaats van het postkantoor waar het corps onder leiding van adjudant Twenhöfel heeft leeren exerceeren zal op koninginneverjaardag des middags om half drie door het gezamenlijk personeel der post en telegrafie een vaandel worden aan geboden en dan gaan de deuren open en treedt het nieuwe fanfarecorps voortaan naar buiten om zichzelf en zyn muziek door te laten de Alkmaarsche burgerij bewonderen. De post is neutraal, dus het corps zal het ook zijn. Het is bereid op te treden bij aller lei feestelijke gelegenheden en het zal een maal per maand een musicale marsch door de stad maken. Eenige data en verdere bijzonderheden. Men verzoekt ons te melden, dat het corps op 6 Juli 1937 werd opgericht met aanvan kelijk 30 leden, wat uitgegroeid is tot 43 muzikanten, terwijl nog verschillende ad- spiranten op een gunstige beslissing wachten. Niet minder dan 38 leden zijn zoover ge vorderd, dat zij met hun instrument vol komen vertrouwd zijn en de rest zal weldra zoo ver zijn, dat zij de gelederen van deze fanfare in het openbaar kunnen ver sterken; De route. Wanneer het vaandel is overgereikt, wordt een musicale marsch door de stad gemaakt en bij bestuursleden en anderen, die zich voor het corps verdienstelijk hebben ge maakt, zal een extra nummertje worden geblazen. De route is als volgt: Vertrek om 3 uur des middags vanaf de achterpoort van het postkantoor, door Gasthuisstraat, Kerkplein, Koorstraat, Nieuwlandersingel (muziek voor het huis van den burgemeester), Emma- straat, muziek voor het huis van den ontvanger van de directe belastingen, die voor een repetitielokaal gezorgd heeft (wij wijzen op het zeldzame feit, dat men belastingambtenaren uit dankbaarheid sere nades gaat brengen), verder door de Coster- straat, de Van Houtenkade en de Macl. Pontstraat naar het huis van den directeur van het postkantoor op den Straatweg. Hier wordt natuurlyk extra geblazen en dan gaat het verder over den Kennemer- straatweg (muziek voor dr. Hofstee), Varne- broek, Kennemersingel, Nassaulaan (muziek voor mr. Van der Feen de Lille), Nassau- plein, Lindenlaan, Westerweg, Geesterweg, Zevenhuizen, Gasthuisstraat, Kerkplein, Langestraat, Mient, Waagplein, Houttil, Langestraat, Kerkplein, Gasthuisstraat en zoo weer naar het kantoor toe. Het is een lange route, maar brieven bestellers zyn gewend om op stap te gaan en men bedenke, dat het corps thans de ge heele gemeente gelegenheid tot kennis making wil geven. Dat deze kennismaking een bijzonder aan gename zal zyn, daaraan valt niet te twijfe len en evenmin aan het feit, dat een corps als dit in keurige uniformen gestoken en onder de goede leiding van den heer Ander son getraind, een corps, dat bereid is by alle openbare feesten belangeloos op te treden, een gelukkige aanwinst voor onze gemeente mag genoemd worden. Moge het nieuwe fanfarecorps tot in lengte van jaren ondervinden, dat er tusschen Alkmaar's bevolking en de postambtenaren een onverbreekbare band van vriendschap en vertrouwen bestaat. BRIEVENBUS LAAT. De directeur van het post- en telegraaf kantoor maakt bekend, dat een hangbrie- venbus is geplaatst tegen 'het perceel van de firma Vroom en Dreesmann, Laat 129- 143, alhier. Deze bus zal op werkdagen worden ge licht om 8.50, 12.5-0, 18.00, 20.35 (laatste lichting voor verzending met de nachtpost treinen) en 23.35; des Maandags en daags na een feestdag bovendien om 3.30. DE NATIONALE FEESTDAG TE ALKMAAR. Het défilé der jeugd. Wanneer de voorteekenen niet bedriegen zal het Jeugddefilé, voorbereid en geleid door een commissie onder leiding van rector Boon, een prachtig effect sorteeren. Reeds spreekt men van een paar duizend bij de jeugdgroepen aangesloten jongeren, die om half twee langs ons Raadhuis zullen defileeren, waar door onzen burgemeester aan een deputatie uit de jeugdorganisaties de gemeentevlag zal worden overhandigd, die bij de nationale hulde in Amsterdam zal worden meegedragen. Hier zal bovendien een groot gemengd koor onder leiding van den heer Joh. Kuiper den zang verzorgen. COLLECTE WITTE KRUIS. Wij brengen nog even in herinnering dat het Witte Kruis morgen een collecte houdt ten behoeve van de kas van de afdeeling. Wij bevelen den collecte gaarne aan. DE HEKELSTRAAT WORDT VERSIERD. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de Hekelstraat bij de komende jubileum-fees ten versierd zal worden. GESLAAGD. Geslaagd te Utrecht voor het examen Fransch L. O. de heer J. C. Rinner te Broek op Langendijk. HIJ HAD ER GENOEG VAN. Een ingezetene van Heemskerk had in Hamburg aangemonsterd op een Grieksche vrachtboot. Kort voor de afvaart van Ham burg was K. eenigen tijd op het dek werk zaam en toen hy zijn „kooi" opzocht, bleek alles onder het ongedierte te zitten, zoodat hij besloot van de aanmonstering af te zien. Een pak kleeren lag reeds in de kooi, doch hij was verplicht dit over boord te gooien, daar het vol ongedierte zat. Geheel zonder geldmiddelen trok K. met nog twee Hollanders naar huis terug. De geheele af stand heeft hy te voet moeten afleggen. Tentoonstelling. Tot en met 28 Augustus, in Kunstzaal Boendermaker te Bergen, werken van schil ders van de Bergensche school. Geopend: dagelyks van 9 tot 4 uur. Tot 15 September, café-restaurant „Cam perduin" van Y. Minkema. Duinteekeningen van Germen de Jong. Bioscopen. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Vorste lijke emigranten (comedie), hoofdrollen Claudette Colbert en Charles Boyer. Toegang boven 14 jaar. Vrijdagmiddag matinee, vertooning van de nieuwe film. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De vliegende zot (klucht), hoofdrollen Joe Brown, Guy Kibbel en Florence Rice. Toe gang voor eiken leeftijd. Bioscoop Harmonie, 8 uur, hoofdnummer Professor, pas op (klucht), hoofdrol Harold Lloyd. Toegang voor alle leeftijden. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Het meisje uit het Verre Westen (operette), hoofdrollen Jeanette Macdonald en Nelson Eddy. Toegang voor eiken leeftijd. (Gepro longeerd). COLLECTE TEN BATE VAN DE T.B.C.-BESTRIJDING. Men schrijft ons: Het is niet voor den eersten keer, dat een be roep op de liefdadigheid van het publiek wordt gedaan. Telkens luidt de kreet om hulp: dar. voor blinden, dan voor geesteszieken, onvol- waardigen, het verwaarloosde kind, t.b.c.- patiënten enz. En waarom? Omdat het leger van al deze hulpbehoe venden zoo groot is! Omdat de financiën niet toereiken zijn om allen, die voor hulp in aanraking komen, te helpen. Wanneer de lezers alleen maar willen bedenken, dat er in ons land zoo ongeveer 60000 personen zyn, die lyden aan de zoo zeer gevreesde volksziekte de tuberculose en een belang rijk aantal niet in staat zijn de kosten, aan een sanatoriumkuur verbonden, te betalen, terwijl zij, die in een of andere nazorg inrichting dienen te worden ondergebracht eveneens door gebrek aan geld niet kunnen worden geholpen, dan spreekt het ons dus haast vanzelf, dat, zoolang de zee van ellen de nog zoo groot blijft, door hen, die zich met het bestrijdingswerk bezig houden, elk wettig middel ter hand wordt genomen ten einde te kunnen helpen. Heeft het bestuur van de stichting „Steun fonds van de Vereeniging tot bevordering der belangen van Tuberculosepatiënten in Nederland" ook in het afgeloopen jaar haar zegenrijken arbeid kunnen voortzetten en aan 162 bedreigde menschenlevens hulp en bijstand kunnen verleenen, ook voor 1938 hoopt zij met dit mooie werk te kunnen doorgaan. Het gemeentebestuur, dat toestemming verleende tot het houden van een collecte en dus op moreelen grond ons werk tracht te steunen, stelt u thans in de gelegenheid door het brengen van een financiëel offer hen te helpen, die het zoo ernstig noodig hebben. Vandaar een beroep op allen om op Zater dag 27 Augustus a.s. naar draagkracht te helpen, want alleen door het verleenen van uw steun kan veel leed worden voorkomen. HET ELECTRA-HUIS. Oud en nieuw. Twee jaartallen prijken er in de étalage- kast van het Electrahuis in de Magdalenen- straat: 1898 en 1938. Men begrijpt, wat deze twee jaartallen bedoelen. En als men weet, dat in deze eeuw der techniek de wonde ren zich opstapelen, dan begrijpt men ook, dat men hier in deze zaak een dankbaar gebruik heeft gemaakt van de vergelijking tusschen 1898 en 1938 op het gebied der techniek. We sommen even op: een zeer oude kachel en een electrisch fornuis, een citer en een radio-toestel, een oud komfoor en 'n electrisch theelichtje, een oude klok en de fraaie electrische uuraanwijzer, de antieke petroleumhanglamp en de moderne lampe- kappen en -oramenten, de stoof en de elec trische voetenwarmer. Het is slechts een greep uit alles, wat hier te vergelijken valt. Maar in de ko- mene dagen zal ieder in de gelegenheid zijn zelf alles te zien. DISTRICTS-AREEIDSBEURS Doelenstraat 30. Tel. 4395. De waarnemend directeur van bovenge noemd bureau deelt mede dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 1 aank. bouwk. tee kenaar, 2 glas in loodzetters, 1 glazenwas- scher, 1 steenbikker, 2 steenhouwers, 1 stratenmaker, 2 stratenm. opperlieden, 2 stuc. opperlieden, 2 tegelzetters, 1 steenzet ter, 5 betonwerkers, 17 voegers, 15 stuca- doors, 28 oppervlieden, 20 schilders, 27 metselaars, 49 timmerlieden, 100 grond werkers. Metaalindustrie: 1 aut. lasscher, 2 af- bramers, 8 bankwerkers, 4 blikslagers, 2 carrosseriebouwers, 1 constructiewerker, 7 electriciens, 1 instrumentmaker, 3 kern makers, 1 ketelmaker, 2 klinkers, 14 lood gieters, 2 lijnwerkers, 1 machinist, 1 ko pergieter, 2 machineteekenaars, 5 metaal draaiers, 1 metaalvijler, 1 metaalslijper, 7 monteurs, 1 orgelmaker, 1 ovenist, 1 rij wiellakker, 1 pianostemmer, 3 plaatwer kers, 1 scheepstimmerman, 1 radiotechni- ker, 2 scheepswerktuigkundigen, 3 rijwiel herstellers, 11 smeden, 10 stokers, 1 tand- techniker, 1 voorslaander, 3 vuurwerkers, 3 wagehmakers, 5 ijzerwerkers, 1 yzer- boorder, 1 zandbereider, 2 zandvormers. Verkeerswezen: 47 chauffeurs, 9 schip pers, 1 kapitein en 1 machinist binnen vaart, 2 expeditieknechten, 8 koetsiers, 17 pakhuisknechten, 24 magazijnbedienden, 1 emballeur, 1 kellner, 4 loopknechten. Houtbewerking: 11 meubelmakers, 8 stoffeerders, 7 mach. houtbewerkers, 2 kis tenmakers, 3 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 biljartmaker. Handel: 20 vertegenwoordigers, 1 col porteur. Boek- en steendrukkerijen: 5 letterzet ters, 2 drukkers. Land- en tuinbouwbedrijven: 12 tuinlie den, 20 landarbeiders, 1 bloemist. Voedings- en genotmiddelen: 59 sigaren makers, 4 sorteerders, 1 stripper, 4 tabaks bewerkers, 7 slagers, 7 chocoladebewer kers, 1 officier (choc.), 1 koffiestroop- brander, 2 bierbottelaars, 1 ouwelbakker, 2 zuivelbereiders, 20 bakkers. Overige beroepen: 7 boekbinders, 4 was- schers, 2 kleermakers, 1 rietwerker, 3 schoenmakers, 1 port. huisknecht, 1 verf- bereider, 3 kalkbranders, 1 huidenzouter, l onderwijzer, 2 controleurs, 1 batikker, 1 administrateur, 4 boekhouders, 1 secre tarieambtenaar, 2 incasseerders, 4 zakken- stoppers, 1 verz. agent, 1 landmeter, 17 kantoorbedienden, 220 losse arbeiders en 29 transportarbeiders. Gedeeltelijk werkloos: tabaksindustrie 8, t overige béroepen 4. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar: 22. Vrouwelijk personeel: 5 kantoorbedien den, 1 verkoopster, 3 naaisters, 3 werksters. De waarnemend directeur voornoemd, A. KLEIJMEER. CENTRALE WERKPLAATS. Voor jeugdige werkloozen van 14 tot 25 jaar. Over de week van 15 tot 21 Augustus 1938 werd vanuit de Centrale Werkplaats mede door bemiddeling van de Arbeids beurs geplaatst bij een patroon: 1 timmer man. Aan de Centrale Werkplaats kunnen wor den geplaatst: 4 bankwerkers, 5 timmerlie den, 3 metselaars, 4 schilders, 2 bouwkundig teekenaars, 2 machine-teekenaars en 3 in andere vakken. EEN EXCURSIE, DIE EIGENLIJK DIEN NAAM NIET KON HEBBEN. „De interparlementaire unie, die in Den Haag vergadert, zal Woensdagnamiddag te Alkmaar komen en of nu de kaasmarkt op dien dag in plaats van op Vrijdag gehouden kan worden." Zoo ongeveer luidde het bericht, dat dezer dagen by het gemeentebestuur binnenkwam. Natuurlyk werd erover gesproken, maar evenzeer natuurlyk was de beslissing: „on mogelijk, zelfs geen imitatie-kaasmarkt zal tegen zes uur des namiddags gehouden kun nen worden, want waar zullen een paar stapels kaas vandaan gehaald moeten wor den?" De heeren in Den Haag wilden de trip toch doen doorgaan en toen werd in overleg met den directeur van het marktwezen besloten om, terwille van het vreemdelingenverkeer, te doen wat mogelijk was in de gegeven om standigheden: een aantal kaasdragers in uni form aanwezig te doen zijn en iederen be zoekers een hompje kaas aan te bieden. En zoo was gisternamiddag pl.m. half 6 een 13-tal kaasdragers van verschillende gil den op het marktplein en in het Waagge bouw aanwezig, de -directeur van het markt wezen verscheen met den gemeentesecre taris en nog vele anderen kwamen opdagen, allen nieuwsgierig geworden door het voor Woensdagavond ongewone gedoe op het Waagplein. Ook de bekende kaasventer met zijn roode kaasjes ontbrak niet, evenmin als een paar bestuursleden der V.V.V. en een andere bekende: de man met souvenirs van de kaasmarkt. Zoo was het marktterrein vry goed be volkt, allen wachtende op de pl.m. 600 be zoekers, afkomstig uit verschillende landen, die zouden arriveeren in een 20-tal auto bussen. Vol verwachting keek men herhaaldelijk naar het torenuurwerk, welks wijzers steeds verder gingen 6 uur half 7 7 uur, half 8 nog steeds geen autobussen. Dan kwamen in een zoogenaamde luxe auto een zestal vreemdelingen, die de an deren waren voorbij gesneld en nu wat eer der arriveerden en op hun gemak konden zien hoe Alkmaar zich voor de ontvangst van het hooge gezelschap had opgemaakt. En de indruk was blijkbaar nogal goed: wei-gemutst namen de dames en heeren plaats op de houten banken in het aparte- ment der kaasdragers; zij lieten zich een stukje kaas goed smaken, zóó zelfs, dat zij niet konden nalaten een paar heele kazen te koopen; zij zagen met belangstelling hoe de kaas „getest" wordt en zoo'n kaasboor moest één hunner ook hebben, vooral toen hij, na een hoed van het blauwhoeden-gilde te heb ben opgezet, met succes kaas had geboord, geboord. Eindelijk het was al bijna 8 uur kwam een lange ry autobussen (in totaal 18) door de Marktstraat het Waagplein oprij den. De reden voor dit zoo laat aankomen moet, naar ons meegedeeld werd, gezocht worden in een verdwalen van de autobussen in de binnenlanden van Noordholland na het vertrek uit Volendam, waar het gezel schap een bezoek had gebracht. In verband met late uur zijn de dames en heeren niet uitgestapt. Kaasdragers dron gen de bussen binnen, voorzagen de reizi gers van een brokje kaas en toen gingen de wagens meteen weer heen, langs denzelfden weg de stad weer verlatend als waarlangs zij waren gekomen. Het doel van den rit was nu Bergen aan Zee, waar de thee zou worden gebruikt in het hotel Nassau Bergen. Te Bergen aan Zee. Te Bergen aan Zee, waar volgens afspraak het gezelschap om uiterlijk half zes in hotel Nasau Bergen zou arriveeren, had men ook al eenige uren in de stemming van „Zuster Anna ziet gij nog niets komen" verkeerd. Naar alle richtingen werd getelefoneerd, tot men eindelijk vernam, dat het gezel schap om 6 uur uit Volendam was vertrok ken en om 7 uur verwacht konden worden. Dat dit half negen werd, moet geweten wor den aan de slechte wegaanwljzing van Vo lendam naar Alkmaar, waardoor de bussen te Berkhout terecht kwamen, met het ge volg, dat de voorste bus op een te smalle brug vastliep en het geruimen tijd vorderde voor de geheele colonne weer in beweging kwam. De bediening van een gezelschap van 600 WITTE KRUIS. Morgen collecte hier ter stede. Steun in tal van huisgezinnen Wordt door 't „Witte Kruis" gebracht. Steun voor onze Volksgezondheid, Steun wóar men dien steun verwacht. Velen konden profiteeren Van het „Witte Kruis"-beleid, Velen bracht het tot verlichting Van een last, een zorg, een strijd Maar U snapt: dat vergt contanten, Dat kost hónden vol met geld En vandaar, dat er U morgen Graag een speld wordt opgespeld! Stadgenooten: staat U morgen Voor den „Witten Kruis"-dienst klaar, Zoo die dienst in Alkmaar klaar staat Eiken dag van ieder jaar?! Geeft ons Alkmaar morgen blyk van Sympathie en naastenziri? Gaat de vraag der collectanten Ook Uw hartei morgen in? Als men U een speldje aanbiedt, Brengt dan gaven groot of klein Elke gave zal een steunpunt Voor hernieuwden arbeid zijn! PHILIA. (Nadruk verboden). personen is niet zoo eenvoudig. In Nassau- Bergen weet men echter hoe het hoort en ondanks de stagnatie slaagde men er in om binnen twintig minuten aan snelbuffetten het groote gezelschap tot groote bewonde ring van de buitenlanders te laven. Ons dunkt, dat de organisatie voor de trip van de interparlementaire unie wel wat te wenschen heeft overgelaten. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 16 TOT 23 AUGUSTUS 1938. Wijzigingen: Alkmaar: Wed. J. G. Knaap, Verdron- kenoord 34, kruidenierster; overgegaan aan G. Jonker. Rochat's Boekhandel, Verdronkenoord 111; overgegaan aan A. W. Verheyden, fil. van Enkhuizen. Eerste Alkmaarsche Naaimachinehandel A. Hildering, Luttik Oudorp 66-68; fil. ge vestigd te Schagen. Wed. D. Buisman, Zydam 5, melkslijter; overgegaan aan J. Lagas. Broek op Langendyk: Jb. Goudsblom, Sluiskade 500, pluimveebedryf; verplaatst naar Heerhugowaard. Den Helder: J. Koning, Paardenstraat 12, winkelier in aardappelen, enz.; filiaal Piet Heinstraat 38 overgegaan aan C. Koning. Texel: Coöp. Zuivelfabriek „Eendracht" G. A., den Burg, bestuurswijziging. Zype: Ver. voor Ziekenhuisverpleging Noord-Zype en Callantsoog, Keinsmerweg I 76; bestuurswijziging. Opheffingen: Bergen: Wed. L. Groet, Oude Prinsweg 13, winkel in kruidenierswaren, enz. Den Helder: M Smits, Gravenstraat 18, wagenverhuurinrichting. AANGIFTE LEERLINGEN OPENBARE U. L. SCHOOL. Aangifte van leerlingen voor de open bare U. L. School (Krelagestraat) kan alsnog geschieden by het hoofd dier school, den heer J. HOEKSTRA, in het schoolge bouw, en wel op VRIJDAG 26 AUGUSTUS e.k., des avonds van 78 uur. Leerlingen, die met goeden uitslag zes leerjaren eener lagere school hebben door- loopen, kunnen worden toegelaten. Alkmaar, 25 Augustus 1938. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. VERPLAATSING MARKTEN. De Directeur van het Gemeente-Slachthuis en het Marktwezen te Alkmaar brengt hier bij ter algemeene kennis, dat de ZATER DAGOCHTEND- en AVONDMARKT op de Zaterdagen 27 Augustus en .3 September 1938 zal worden gehouden op de Laat, voor zooveel mogelijk achter de kermiskramen. De Pluimveemarkt zal op de genoemde dagen worden gehouden op het gedeelte van de Korte Nieuwesloot, tusschen Konings weg en Handelskade, terwijl de Fruitmarkt voor die data verplaatst wordt van de Marktstraat naar het Waagplein, voor het kleine Waaggebouw. De Directeur van het Marktwezen, VOORTHUYSEN. DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken inzake vrijstelling. De Minister van Defensie heeft omtrent de aanvrage om vrijstelling van den dienst plicht wegens de aanwezigheid van een bij zonder geval betreffende den hieronder ge noemden persoon, de uitspraak gedaan, ach ter zijn naam vermeld: JAN GOEDHART. Lichting 1938. Uitspraak: het verzoek afgewezen. Tegen deze uitspraak kan uiterlijk den TIENDEN DAG na den dag dezer bekend making in beroep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt of door diens wettelijken vertegen woordiger; b. door elk der overige voor deze ge meente ingeschreven personen of door diens wettelijken vertegenwoordiger. Het verzoekschrift daartoe moet, met re denen omkleed, worden ingediend bij den Burgemeester ter secretarie dezer gemeente, afdeeling Militaire Zaken, die voor de door zending aan de Koningin zorgt. Alkmaar, 25 Augustus 1938. De Burgemeester van Alkmaar, H. KLAVER, Lo.Burgemeester.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2