Aywda LAATSTE BERICHTEN. (ONGECORRIGEERD). Politieagent schiet brigadier dood. BERGEN WARMENHUIZEN Verwachting. Buitenlandsch weeroverzicht. BIROEK OP LANGENDIJk STOM PETOREN Militair vliegtuig vloog tegen een boom. Inzittenden licht gewond. ;t n i EERSTE BLAD. Tentoonstelling:. Tot 15 September, café-restaurant „Cam perduin" van Y. Minkema. Duinteekeningen van Germen de Jong. Donderdag 1 September. 7.30 uur, Alkmaarsche wielerbaan, trai ningsavond. KERMIS-AGENDA. Bioscopen. Roxy-theater, 7.30 en 9.45 uur, hoofdnum mer Het teeken des kruises (dram.); hoofd rollen Frederic March, Claudette Colbert, Charles Laughton. Bioscoop Harmonie, hoofdnummer Een avontuur in hotel Excelsior (amus.); hoofd rollen Gustav Fröhlich en Tibor von Hal- may. Toegang boven 14 jaar. Gedurende de kermisweek eiken avond twee voorstellingen. Victoria-theater, hoofdnummer Onver breekbare banden (rom.); hoofdrollen Zarah Leander, Heinrich George, Paul Hörbiger e.a. Toegang boven 18 jaar. Deze week eiken avond twee voorstellin gen. City-theater, 7.30 en 9.45 uur, hoofdnum mer Alie Baba gaat op stap (hum.); hoofd rollen Eddie Cantor, June Lang, Roland Young, Louise Hovick. Toegang voor eiken leeftijd. Tooneel. Tot en met Woensdag eiken avond 8.15 uur, in de Groote Schouwburgloge Dassi (Doelenveld) opvoering revue „Snap je dat nou, juffrouw Snip?" Woensdagav. 8.15 uur, in 't Gulden Vlies, opvoering van „Grompie" door het gezel schap Saalborn-Parser. Donderdag 8.15 uur, 't Gulden Vlies, ge zelschap Saalborn-Parser met „Grompie". Gr. Schouwburgloge Dassi, Doelenveld, 8.15 uur, Alvata's revue „Ras Finidas". Vrijdag 8.15 uur, 't Gulden Vlies, gezel schap Saalborn-Parser met „Meneer Schlögl". Gr. Schouwburgloge Dassi, Doelenveld, 8.15 uur, Alvata's revue „Ras Finidas". Zaterdag 8.15 uur, 't Gulden Vlies, gezel schap Saalborn-Parser met „Meneer Schlögl". Gr. Schouwburgloge Dassi, Doelenveld, 8.15 uur, Alvata's revue „Ras Finidas". Zondag 8.15 uur, 't Gulden Vlies, gezel schap Saalborn-Parser met „Rasmus, de wonderdokter". Gr. Schouwburgloge Dassi, Doelenveld, 8.15 uur, Alvata's revue „Ras Finidas". Cabaret, muziek, dansen. In café 't Gulden Vlies eiken dag Kalman Toth en zijn Hongaarsch zigeuner-orkest. Dancing Harmonie, van Donderdag af el- ken dag The Rhythm Sheiks. Dancing Theo van Gijzen, Laat 155, eiken avond Siem Spruit en zijn band. Dancing London, Verdronkenoord, iederen avond The Black Ramblers. Dancing Centrum Hotel, eiken avond The Sweet and Hot Players. Café Centrum, eiken dag de Sonny-band en in de dancing „The Rythm Swingers". Café De Gekroonde Valk, Peperstraat, eiken avond Roemer's orkest. Café Toon Molenaar, eiken avond 8 uur, cabaret met accordeon-muziek. Café Metropole, Magdalenenstraat, eiken avond verlichte Venetiaansche tuin; muziek The American Dancing-band. Hotel Wanner, Nieuwesloot, eiken avond optreden accordeon-virtuoos J. Bouten en zijn partner Siegrest. Het wapen van Haarlem, eiken dag caba ret en de band The Funny Musicmakers,. o. 1. v. D. Ottink. Café Aart Martin, eiken avond cabaret. Café Tivoli, aan de Doorbraak, eiken avond Jopie en haar band. Café P. Hecker, Verdronkenoord 101, eiken avond Fred Hardley's accordeon-orkest. Zondag van 46 uur matinee. Café Suisse, Nieuwesloot hoek v. d. Bosch- straat, eiken avond The All Round Band. Café De Tijd, Laat, muziek. Eiken dag strijkje in „Porton", ziekenhuis terrein. OOK VROEGER STREED MEN VOOR NEDERLANDSCH FABRIKAAT. In verband met de actie-week voor Neder- landsch Fabrikaat, waaraan in onze stad door vele ingezetenen wordt deelgenomen o.a. door de winkeliers met een etalage wedstrijd verzoekt men ons opname van het volgende dichtwerk uit de Alkmaarsche Courant van 2 December 1877. Al was er toen nog geen officieele ver- eeniging „Nederlandsch Fabrikaat", toch werd ook toen rèeds op de ingezetenen pressie uitgeoefend, om bij voorkeur het fabrikaat van eigen land te gebruiken, zoo als uit onderstaande dichtregelen kan blijken: AAN INGEZETENEN VAN ALKMAAR EN OMSTREKEN. Thans kunt ge, o Alkmaar's Burgerij! Gelijk staan met de grootste steden, Parijs, Berlijn op zijde treden, En roemen op Uw ververij! Op Zaadmarkt C vier vierentachtig, Daar verft men echt scharlakenrood, Groen, karmozijn en purper prachtig, Zoo vaak ge uw Gordijnen bood. 't Zij Woldamast, Moiré of Saai, Of Tafelkleeden even fraai En zijden Linten en Japonnen, Vesten, Broeken en Ratiné's, Waar vroeger niets meê werd begonnen Brengt ze daar maar, zonder vrees. Daar krijgen ze weer nieuwe kleuren, Geverfd met Nederlandsche hand! 't Mag bij geen vreemd'ling meer [gebeuren, Geen geld meer naar het Buitenlandl Den vreemd'ling niet meer voorgetrokken, Als 't Neerlandsch volk zijn dienst U [biedt, De vreemd'ling slikt vaak groote brokken Maar teert ze meest in Holland niet.... Steun daarom Uwe Landgenooten, Op elk gebied van Volksbestaan, Dan biedt 't uit Neerlandsch bloed [gesproten Volk, bij zijne dienst U hulde aan. Vlaag van verstandsverbijstering. Vanmorgen heeft een 38-jarige Amstgr- damsche politie-agent den op dat moment in het bureau Pieter Aertszstraat als wachtcom mandant dienst doenden byigadier van politie van der Linde, met twee schoten dermate verwond, dat het slachtoffer bijna onmid dellijk dood moet zijn geweest. Öp genoemd tijdstip sprak de brigadier van der Linde den agent, die juist het bu reau binnenkwam, in de vestibule aan en deelde hem mede, dat hij zich bij den hoofd inspecteur moest vervoegen. Dit onderhoud zou vermoedelijk onaangename gevolgen voor den agent hebben gehad. Hij wist dat zelf heel goed en nu heeft de man zich daar over blijkbaar zoo opgewonden, dat hij in een vlaag van verstandsverbijstering zijn automatisch werkende pistool trok en a bout portant twee schoten loste op den brigadier. Beide schoten troffen het slachtoffer in de borst. Alles ging zoo snel en overrompe lend in het werk, dat de brigadier geen kans had gezien zich te verdedigen. Hij zeeg in een en was vrijwel op slag dood. Nadat de agent zijn daad had volbracht, richtte hij het wapen op zich zelf. Hij ver wondde zich echter niet ernstig en kreeg slechts een schampschot langs de slaap. Een inspecteur van politie en een agent, die tijdens het drama in de vestibule aan wezig waren, doch aanvankelijk ook geheel waren overrompeld, zagen na dit mislukte schot kans den agent zijn wapen te ont nemen. De inmiddels gewaarschuwde G.G.D. leg de een voorloopig verband waarna de totaal overspannen agent naar het Wilhelmina- gasthuis werd overgebracht. De hoofdcommissaris van politie, de heer Versteeg, heeft in den loop van den middag persoonlijk een onderzoek ingesteld. Het geheele Amsterdamsche politiecorps en natuurlijk vooral de aan het bureau Pieter Aertszstraat verbonden manschappen zijn het spreekt wel vanzelf van het voorval diep onder den indruk. OUD-CONSUL VAN OOSTENRIJK GEiARRESTEERD. Volgens de „National Zeitung" te Bazel is de vroegere honoraire consul van Oostenrijk te Zuerich, Ferdinand Forster, te Weenen gearresteerd én opgesloten in een concen tratiekamp bij 'Wéejn'en. Forster is Zwit- sersch onderdaan en rechtsgeleerde van be roep.' Hij heeft in de löcaliteiten van het vroe gere Oostenrijksche consulaat te Zuerich 'een bureau voor inlichtingen op internatio naal juridisch gebied geopend, waar hij zich specialiseerde op Oostenrijksche kwesties. De „National Zeitung" bericht verder, dat de Duitsche autoriteiten alle inlichtingen omtrent de reden van de arrestatie hebben geweigerd. Het blad voegt hier aan toe, dat Forster zelfs wanneer hij door zijn functie van l\onorair consul een dubbele nationali teit zou hebben, recht heeft op bescherming door de Zwitsersché autoriteiten als burger van Bern. GEWIJZIGDE CHINÉESCHE TAKTIEK. Tijdens een bezoek aan het Jangtse-front heeft de correspondent van Havas een wij ziging van de Chineesche taktiek bemerkt In tegenstelling met hetgeen hij opmerkte tijdens de gevechten bij Hsitjoe, traden de Chineesche afdeelingen in nauwe samen werking volgens een bepaald plan op. De Chineesche verdediging is thans aan het ge heele front in evenwicht, in plaats van zich te concentreeren op één punt, waardoor het geheele front ineen stortte, wanneer dit punt viel. Het schijnt dat de Chineezen hun tegenstanders willen uitputten en naar de versterkingen van Hankau willen drijven, waar de aanval zeer moeilijk is. De Chineezen hebben aan den noordelij - lijken oever van de Jangtse belangrijke plaatsen, Soesoeng en Tsientsjan heroverd. Hierbij is gebleken, dat de Chineesche leger leiding de troepen een groote bewegelijk heid heeft weten te geven. JUouwciaal Tlieuws HET REGEERINGSJUBILEUM VAN DE KONINGIN. Feestviering in den lande. Heden, 31 Augustus, is het 40 jaar geleden dat koningin Wilhelmina de regeering over Nederland heeft aanvaard. Overal in het land is dit feit herdacht en is er feest ge vierd. Te Den Haag was het al vroeg in den ochtend druk in de stad. Hedenmorgen 10 uur brachten 2000 zangers en zangeressen op het Lange Voorhout aan de koningin een aubade. Vervolgens werd de Haagsche gemeente raad door de koningin ontvangen, waarbij, de burgemeester van den Haag de koningin toesprak. Hij zeide o.m.: „Het moge mij verr gund zijn allereerst eerbiedig uiting te geven aan de groote erkentelijkheid van den ge meenteraad voor het feit, dat Uwe Majesteit goedgevonden heeft hem in gehoor te ont vangen op den morgen van dezen dag, waarop zij een regeeringsperiode van veer tig jaren heeft beëindigd. De raad meent daarin een bewijs te zien van den band, welken Uwe Majesteit zal gevoelen ten opzichte van hare residentie, waarin zij langer gewoond heeft dan eenige vorstin uit 't Huis van Oranje en waar zich zoo tallooze gebeurtenissen uit haar leven hebben afgespeeld". „Het zij dan den gemeenteraad vergund Uwer Majesteit op dezen dag zijn eerbiedi gen gelukwensch aan te bieden. Ik ben over tuigd te spreken niet alleen namens den ge meenteraad, maar namens de burgerij van 's-Gravenhage ih al haar geledingen, wan neer ik de hoop uitspreek, dat Uwe Ma jesteit nog een groot aantal jaren voor ons volk moge blijven gespaard en dat zij in^de aanschouwing van het geluk harer kinderen de kracht moge putten tot vervulling van haar hooge en moeilijke taak". Groote parade. Vervolgens vond op het Malieveld een groote parade plaats. Terwijl deze nog aan den gang was, werden reeds voorbereidingen getroffen voor de groote optocht die in den namiddag door de residentie trok en die het hoogtepunt van den dag vormde. BELANGWEKKENDE VONDST OP CEYLON. Op fort Battenburg (Ceylon) zijn acht schedels gevonden, die naar men meent afkomstig zijn van Nederlandsche solda ten, die in den strijd gesneuveld zijn. Eveneens is een aantal half vergane, waarschijnlijk Nederlandsche munten opgegraven. Deze vondst herinnert er aan, dat Cey lon eens Nederlandsch bezit was. Fort Battenburg was oorspronkelijk een Ne derlandsche vesting, die op de Portu- geezen was veroverd. Het fort, dat in 1670 werd gebouwd, is thans een der voor naamste verdedigingswerken van Co lombo. DE BRITSCHE VOORSTELLEN. In welingelichte kringen verluidt dat Adolf Hitier óf wel door den Britschen ambassadeur te Berlijn, Henderson, óf wel door von Ribbentrop op de hoogte zal worden gebracht van de aanbevelingen en besluiten van de Britsche regeering. Zoo dra Henderson vanmiddag te Berlijn zal aankomen, zal hij een bezoek brengen aan het ministerie van buitenlandsche zaken. In Wilhelmsstrasse verluidt dat Henlein vermoedelijk gedurende het weekeinde een onderhoud zal hebben met den Führer. Ondertusschen zal Hitier den toestand bespreken met zijn politieke raadslieden, o. a. von Neurath. In Duitsche politieke kringen is men meer hoopvol gestemd ten aanzien van de regeling, veel hangt evenwel af van wat Henderson uit Londen zal brengen. Aanrijding. Gistermiddag omstreeks 5 uur wilde mej. B., per rijwiel komende uit de Ruïne laan, de Dorpsstraat oversteken, toen een luxe auto van de Hoflaan komende, de Dorpsstraat langs snorde. Mej. B. kon niet tijdig meer remmen en raakte met haar rijwiel de auto van achteren, waardoor zij kwam te vallen. Zij werd bewusteloos het sigarenmagazijn van Öen heer de Jonge bin nengedragen, doch kwam spoedig weer bij Ernstig letsel bekwam zij niet; haar rijwiel leed eenige schade. Na op verhaal te zijn gekomen, kon zij per taxi naar haar woning terugkeeren. De autobestuurder stopte onmiddellijk en vertrok eerst nadat "hij zich overtuigd had, dat de aanrijding zonder ernstige gevolgen was gebleven. Voor belanghebbenden die in het ko mende seizoen werkzaamheden als bagger- werk, slootwerk enz. in werkverschaffing willen laten uitvoeren worden verzocht dit thans op te geven. Deze opgave houdt geen verplichting tot uitvoering van het aange vraagde werk in. Matige tot zwakke, noordwestelijke tot westelijken of zuidwestelijken wind; gedeel telijk bewolkt; weinig of geen regen; koude nacht; overdag zelfde temperatuur. De depressie in Duitschland trekt naar noordwest af en wordt niet dieper. In het zuiden en zuidwesten blijft de luchtdruk betrekkelijk laag. Het gebied van hoogen luchtdruk in Finland nam nog in beteekenis toe en de hoogste barometerstanden worden vre in het noordoosten gevonden. Het ge bied van hoogen luchtdruk op den oceaan is door een langgerekte voor van lagen luchtdruk van de Golf van Biscaye tot de zuidpunt van Groenland in tweeën ge splitst. Het noordelijke maximum is een uitbreiding van een uitgestrekt gebied van hoogen luchtdruk over Groenland en de Poolzee. Zoowel dit gebied als de uitge strekte depressie op de Noorsche zee zijn beide zeer zwak. In Duitschland, het Oost zeegebied en in Scandinavië blijft de conti nentale warmte aanhouden. Daarentegen was de nacht op de Britsche eilanden zeer koud. In west-Frankrijk iets minder koud. De polaire luchtmassa's dringen met een westelijke strooming in het zuidelijke deel van centraal-Europa door. De zware regens hielden op. Berlijn meldde gisteren nog onweer. Te Maastricht viel nog 11 mm. re gen, te Toulouse gisteren overdag 13 mm. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 20.22 uur tot 5.39 uur licht op. l Feestelijkheden Hedenochtend is het feest ter eere van het regeeringsjubileum reeds vroeg begonnen. De versieringen waren thans geheel in orde gebracht, waardoor de gemeente een vroolijk aanzien had. Tegen half 10 had een optocht plaats van de kinderen van de beide scholen met het fanfarecorps „Advendo". Verschillende kinderen hadden hun fietsen en wagentjes versierd, en trokken veel be langstelling. Voor het gemeentehuis hebben de schoolkinderen en het fanfarecorps een aubade gebracht. De burgemeester, de heer H. Schelhaas, heeft daar de kinderen toege sproken. Aanbesteding De architect ir; C. Keesman b.i. te Alk maar besteedde 30 Aug. aan namens de Dia conie der Nederlandsch hervormde kerk te Noord-Schermer: het bouwen van een woon huis en het gedeeltelijk verbouwen van een boerderij, gelegen aan den Molenweg C 8 te Oterleek. De uitslag der aanbesteding was Is volgt: Jb. Vroegop te Broek op Langendijk 4145 Van Steeg te Heiloo. 4175; J. den Das te Bergen 4199; P. Schotsman te Schermer- horn 4387; G. Jonker te Ursem 4460; C de Geurs te Broek op Langendijk 4481; G, Slot te de Rijp f 4545; C. Jonker te Alk maar 4579; A. de Geus te Heiloo 4600 K. Bakker te Bobèldijk 5675. De begrooting was 4500. De gunning wordt nader bekend gemaakt. £xuAtoaaet Gistermiddag is hét militaire vliegtuig 114, komende van Söesterberg, bij het „doorvliegen" van het vliegveld Molen heide b[j Gilze in een bocht tegen een boom gevlogen. Het toestel kantelde en boorde met den neus in den grond Het vliegtuig werd bestuurd door den sergeant-vlieger Kuyper met als passagier sergeant-vlieger van Zuylen. Beide vliegers liepen slechts lichte ver wondingen op. Zij werden naar het vlieg veld de Molenheide gebracht, waar zij door dokter Hoeks uit Gilze werden verbonden. Weet&eiuM mede een springconcours te organiseeren? Hebt gij Wel eens overwogen op welke wijze deze aftandsche kermis kan worden gereorganiseerd tot een veredeld volksver- nid&k? Hebt gü wel eens de mogelijkheid over wogen van zomeravondconcerten in onzen mooien muziektuin door de Koninklijke Mi litaire Kapel of de Marinekapel uit den Hel der? Hebt gijdoch genoeg! Er liggen voor u nog terreinen genoeg braak om Alkmaar aan andere en minder gevaarlijke ontspanning te helpen, dan aan deze schandelijke motorraces. Moge het lot van een Passier, een Houtop en een v. d. Kley u tot een „hiertoe en niet verder" kunnen bewegen. Met dank voor de plaatsing, IEMAND DIE VAN WERKELIJKE SPORT HOUDT. (Wij herinneren er aan, dat een meerder heid in den Raad is afgegaan op zoogenaamd deskundig advies, waarin verklaard werd, dat deze baan op zich zelf niet gevaarlijk zou zijn en de gevallen rijders dit uitslui tend aan de risico van deze sport en aan zich zelf hebben te wijten. Het wil ons, in strijd daarmede, voorko men, dat de tegenwoordige motoren veel te zwaar en te snel voor deze grasbaanraces zijn. Motoren van 500 c.c. behooren in allen ge valle hier niet thuis. Ook wij zouden het geenszins betreuren als deze ongeluksraces voor goed van ons Sportpark zouden verdwijnen. Red. Alkm. Crt.) BRITS CH MILITAIR VLIEGTUIG OMLAAG GESTORT. Gisteren is nabij Redesdale in Northumber- land een bombardementsvliegtuig van de Britsche luchtmacht omlaag gestort. Eén der inzittenden is omgekomen, de beide anderen wisten zich door middel van hun parachute te redden. FRANSCHE MILITAIRE VLIEGTUIGEN VERONGELUKT. Gisteravond is te Brignoles een militair vliegtuig neergestort. De bestuurder, luite nant-kolonel Dugand, commandant van het achtste eskader, werd gedood. Gisternacht is een militair vliegtuig tegen een pijnboom van het bosch Cernay les Reims gevlogen en omlaag gestort. Het vliegtuig vloog in brand. De beide inzitten den zijn om het leven gekomen. ONZE POSTVLUCHTEN. Op de uitreis bereikten de Buizerd Ran- goon, de Reiger Athene en de Gier Ban doeng. Op de thuisreis landde de Valk te Basrah en de Oehoe te Medan. De „Torenvalk" is gistermiddag op Schip hol geland. AAN ONZE CORRESPONDENTEN. Er wordt dezer dagen overal feest gevierd en wanneer alle correspondenten van hun gemeenten uitvoerige verslagen inzenden, zouden we vrijwel onleesbare couranten krijgen. De redactie heeft geen tijd, al die verslagen te bekorten en daarna in lees baren vorm te gieten. Het parool is dus weest kort en geeft vooral geen uitvoerige verslagen van feestredenaars. Hoe samenvat- tender en overzichtelijker de verslagen zijn des te grooter is de kans op onverkorte plaatsing. Red. Alkm. Crt. JjtQ&KMden Stukken ONGELUKKEN BIJ MOTORRACES Alkmaar, 30 Aug. 1938. Geachte Redacteur, Met ontzetting las ik in uw blad van he den, dat de toestand van den motorrenner v. d. Kley zoodanig is verergerd, dat met een mogelijk noodlottigen afloop valt rekening te houden. Meer dan ooit is thans opnieuw de vraag op haar plaats: Hoe lang zal de V.V.V. nog dergelijke wedstrijden organiseeren? Hoe lang zullen B. en W. nog deze races toe staan? Sinds Augustus 1937 werden drie races ge houden en zij hebben als balans gehad: Kermisrace 1937: één doode; Paaschrace 1938: één verminkte; Kermisrace 1938: Wanneer ik mij niet vergis heeft de raad dit jaar nog eens een proef willen nemen met het toestaan dezer motorraces. Aan Alkmaar's vroede vaderen deze vraag Acht gij het nog langer tolereeren van deze mensch-onwaardige sport verantwoord? Aan Alcmaria V.V.V.Zijt gij, mijne hee^ ren, niet in staat ons edeler en meer be schaafder sport te presenteeren dan de levensgevaarlijke strijd menschmachine of zoudt gij niet liever al uw krachten concen treeren op het behoud van onze bedreigde kaasmarkt en een waardige ontvangst als straks het toekomstige garnizoen Alkmaar binnenrukt? Hebt gij weieens voldoende aandacht be steed aan de propaganda onder de hoofdbe sturen van alle mogelijke organisaties om te trachten deze hier eens hun jaarlij ksche congressen te laten houden, wat niet alleen vele vrijwillige propagandisten voor onze stad zou opleveren, maar ook onze onder zware lasten gebukt gaande hotelhouders ten goede zou komen? Hebt gij wel eens de mogelijkheid over wogen op ons Sportpark een legerdag te organiseeren, er een concours-hippique, als- JUMicaÜes HINDERWET. Bij besluit van heden is de beslissing op het verzoek van den heer S. MOLENAAR, om vergunning tot het uitbreiden van zijn brood-, koek- en beschuitbakkerij door ver vanging van den bestaanden steenen heete- luchtoven door een stalen heetwateroven en bijplaatsing van 2 electromotoren elk IK P.K. ter vervanging van den electromotor van 1 P.K. in het perceel Grensstraat nr. 16, verdaagd. Alkmaar, 30 Augustus 1938. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. KLAVER, Lo.-Burgeroeester. A. KOELMA, Secretaris. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Bekendmaking. De directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken deelt aan belangheb benden mede, dat gedurende het tijdvak van Woensdag 31 Augustus tot en met Dinsdag 6 September 1938 de volgende kleuren bons geldig zijn: Margarinebonnen witte kleurj Vetbonnen bruine kleur; Rundvleeschbonnen rose met roode streep. Alkmaar, 30 Augustus 1938. De directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Dinsdagmiddag had in het lokaal van den heer G. J. Mosch te Warmenhuizen een verkooping van huizen en landerijen plaats, waarvan de uitslagen zijn als volgt: Ten verzoeke van de erven P. Kamper te Warmenhuizen: 1. Huis en schuur met erf, staande aan de Dorpsstraat te Warmenhuizen. Hoogste bieder H. Dapper, Schoorl met 2025. Met 30 daarboven gemijnd door Jac. de Nijs te Warmenhuizen. 2. Perceel Bouwland aan de Pompsloot te Warmenhuizen, groot 24 3/4 snees, hoogste bieder Jac. de Nijs te Warmenhuizen mét f 44 per snees. Niet gemijnd. 3. Perceel Bouwland aan de Pompsloot, groot 24 3/4 snees, hoogste bieder Jac. de Nijs te Warmenhuizen met 45 per snees. Niet gemijnd. Combinatie 2 en 3 totaal in bod op f 2202,75 niet gemijnd. 4. Perceel Bouwland, in de Diepsmeer, groot 14 K snees, hoogste bieder Jn. Ligt- hart te Warmenhuizen. Met f 1 daarboven gemijnd door W. Mekken te Warmenhuizen. Combinatie 2, 3 en 4 totaal in bod Óp 2521,75, niet gemijnd. Combinatie 1, 2, 3 en 4 totaal in bod op 4576,75 niet gemijnd. Ten verzoeke van den heer T. Pronk te Warmenhuizen: Een huis, schuur en erf, aan de Oude Wal, gemeente Warmenhuizen, hoogste bieder P. Mosch Dz. mét 1690. Bij afslag niet gemijnd. MacktBecicfUm DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 31 Aug. 1938. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als vogt: 254 Vette kalveren, le kw. 6068 cent, 2e kw. 5258 cent en 3e kw, 3450 cent per K.G. levendgew.; 48 Nuch tere kalveren 8—14; 69 Varkens, vleesch- varkens, wegende van 90—110 K.G. 67—68 cent, zware varkens 6566 cent en vette varkens 6364 cent per Kè.G. slachtgew.; 3 Veulens, prijs niet genoteerd. NOORDSCHARWOUDE, 31 Aug. 1938. (Noordermarktbond). 10600 K.G. Roode kool 1.30—2.80; 5500 K.G. Uien 2.70—3.40, drieing 2.60—2.90, nep 5.50—5.70; 550 K.G. Peen 2.80, kleine peen 1.50; 100 K.G. Bieten f 1.50; 11200 K.G. Aardappelen: Bonken 2.40, Runde Duc 1.60, Eigenhei mers 2.502.70, Blauwe Eigenheimers 2.603.10; 28900 K.G. Vroege witta kool 1.501.70; 4500 K.G. Slaboonen f 9.90—21.10; 900 K.G. Zilveruien 1.20, nep 4—5.80, drieling 3.70—4; 26800 K.G. Pootaardappelen28—35 A 4.70—5, 35—55 4.20; B 28—35 4.80, 35—55 4.20; Ronde duc 3040 A 4.20—4.60. BROEK OP LANGENDIJK, 31 Aug. 1938. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 230000 K.G. Roode kool 1.503.20; 15000 K.G. Gele kool 2.60—4.20; 8600 K.G. Uien 3.103.50, grove uien 3.603.70, drielingen 2.802.90, nep f 5.506.20; 3200 K.G. Bieten 2—3.30; 1100 stuks Bloemkool 14.10—17.10; Tomaten C f 4.20 8.40; 7000 K.G. Aardappelen: Blauwe Eigenheimers 2.70f 2.90; 78000 K.G. lf is ;e« i je-' te H J .ra.au vai ^aKjKeil 71ÖÖ.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 3