Glimlachie LANGENDIJK UITGEEST NOORDSCHARWOUDE OUDORP HEERHUGOWAARD BROEK OP LANGENDIJK CASTRICUM OBDAM aan het paar „oor „en beide gegraveerd met hpt w °ven.een gouden papbord en gouden paplepel, 4 TWEEDE BLAD. H. K. H. Prinses Juliana en Prins Bernhard hebben de Indische Vorsten op het Huis ten Bosch ontvangen. Het Prinselijk paar verlaat het Paleis. niet had kunnen slapen, 't Was inderdaad zoo; zijn dekens had hij in dien nacht weg geslingerd, zijn lakens stukgetrapt. Maar als je maar op de fiets zit, gaat het toch wel? vroegen we. Nee ook niet! Ik zat meer dan een ron de lang te trillen en pas toen ik de spurt aan trok, werd ik weer kalmer en op het laatste rechte eind ging het best. Maar ja, ik ben nog lang niet geconcen treerd genoeg en 't zal op den duur wel be ter worden. Het zal inderdaad wel heel gauw beter worden, want Derksen is snel. In de trai ning vóór de wedstrijden klopte hij regel matig van Vliet en Richter. En als hij nu straks zelf maar overtuigd wordt van zijn groote kracht, dan zullen de zenuwen wel bedaren. Plannen voor de toekomst? Men weet reeds, dat Derksen in Kopenhagen moet rij den. Verder zal hij nog verschillende zooge naamde revanches te rijden hebben in di verse plaatsen. En dan komt de winter en dan zal de Parijsche winterbaan opgezocht worden en misschien ook die van Kopenha gen en andere Europeesche steden. En in 't voorjaar zal waarschijnlijk aan de Rivièra de training hervat worden, opdat zoo spoedig mogelijk de vorm terugkomt. En Smits en ik zullen dan probeeren de wereldrecords op de tandem over 500 en 1000 meter te verbeteren en misschien ook de nationale records tot 25 K.M. Nou, en dan kom ik Zondagmiddag op de Alkmaarsche baan. Daar willen ze me huldigen. En Derksen, die op onze wielerbaan be gonnen is, zal Zondag dus op de baan zijn eererondje rijden, toegejuicht door de dui zendkoppige menigte, die hem kent en hem gaarne zijn successen gunt. Automobilisme JOHN COBB BEREIKTE EEN SNELHEID VAN 523 K.M. Twee dagen geleden heeft capt. Eyston op de zoutvlakten nabij Bonneville met zijn Thunderbolt een verbazingwekkende presta tie verricht door het absolute snelheidsrecord te land op een gemiddelde van 556.010 K.M. te brengen en op den derden dag reeds werd er een aanval op dit record gedaan. Een eveneens zeer bekend landgenoot van capt. Eyston, n.L John Cobb, heeft gistermorgen getracht met zijn Napier-Railton-wagen een nog grootere snelheid te bereiken, maar dat is hem niet gelukt. Officieele tijden werden niet bekend gemaakt maar volgens de offi cieuze tijden heeft Cobb op den heenrit een snelheid van ruim 482 K.M. en op den te rugtocht een snelheid van ruim 523 K.M. gemaakt. De wagen van Cobb is uitgerust met twee Napier-Lion-motoren, welke 2500 P.K. kunnen ontwikkelen en weegt iets meer dan drie ton, nauwelijks de helft van het gewicht dus van de Thunderbolt. Zwemmen D.A.W. I—DE BRUINVISSCHEN I 5—2. Overwicht na de rust. De wedstrijd D.A.W.Bruinvisschen is tenslotte nog in een vrij groote Alkmaarsche overwinning geëindigd, hoewel D.A.W. in het begin van den strijd tot tweemaal toe een achterstand moest wegwerken. Direct na het begin werd een niet ver ge noeg uit de achterhoede geplaatste bal D.A. W. reeds noodlottig, waarvan de Helderschen snel profijt trokken en met een fraai diago naal schot scoorde Zuurmond de eerste goal. Opstellen binnen de 2 meter-lijn van van der Water ontging den scheidsrechter niet, zoodat hij het water verlaten moest. Toch duurde het nog vrij lang alvorens D.A.W. door middel van links-achter Caarls gelijk maakte. Voordien waren enkele kansen ge mist, terwyl de ex-D.A.W.-er Groot het Hel- dersche doel goed verdedigde. Caarls schoot na een rush tegen den paal, waardoor het gevaar zich in een oogenblik naar het andere doel verplaatste. Herstellen tegen de snelle Heldersche ploeg was niet meer mogelijk en van dichtbij schoot van der Water hard in (12). Toen de Bruinvisschen echter verzuimden om tijdig over te nemen en D.A.W. boven dien nog een vrije worp toegekend werd, was het Imhülsen I, die geheel vrij kwam te liggen, hetgeen de gelijkmaker betee- kende. Met deze 22-stand ging de rust in. In verband met de snel invallende duister nis werd onmiddellijk van doel gewisseld. In deze tweede helft gingen de Helderschen niet steeds met voldoende overleg te werk, waardoor D.A.W. het beste van het spel kreeg. Wel moest van Straaten enkele verre schoten stoppen, maar de gevaarlijkste situa ties ontstonden toch voor het andere doel. Ooijevaar, die dikwijls snel opzwom, gaf met een keurig, hard schot D.A.W. voor het eerst de leiding. Daarna moesten eerst Soecker en Laddé, en vervolgens Caarls en Zuurmond het wa ter verlaten, zoodat aan weerskanten nog slechts 4 veld-spelers in het groote speelveld overbleven. Lang duurde dit echter niet, want na een zuiver aangegeven bal van Mays maakte Imhülsen I zich met een korte spurt van zijn tegenstander vrij en bracht D.A.W. met 'n hard omgehaalden bal in vei lige haven. Tenslotte stelde een goed door van Beek geplaatste bal Caarls in staat om achter waarts den stand op 52 te brengen, waarmee het einde van deze vlotte partij polo kwam. De stand in de 3e klasse A is thans: D.A.W. I De Ham I Bruinvisschen I F.M. I V/ a n d e 1 e n. 11—3 7 6—3 4 8—7 2 3—16 1 OPA HELDT. t Naar „de Zaanlander" bericht, is de beken de Beemster tippelaar Opa Heldt Maandag op 77-jarigen leeftijd overleden. „Opa Heldt" heeft de laatste jaren in wandelaarskringen een groote populariteit genoten. Hij nam meerdere malen deel aan de Vierdaagsche, doch moest daarvan dit jaar voor het eerst afzien, omdat hij aan het ziekbed was ge kluisterd. Al zijn optimisme ten spijt is dat thans zijn sterfbed geworden. De oud-schipper vindt, dat het huis van zijn buurman bedenkelijk dicht bij is. JIcowHciaal De koolprijzen »Un nog beteT geworden. In ons vorig veilingoverzicht konden w ij reeds melding maken van eenige ve1r1 f ring der noteeringen van de verschillende koolsoorten. Deze verbeteringen hebben zie voortgezet, zoodat in de afgeloopen wee practisch geen kooltje onverkocht is geble ven. De prijzen zijn, ondanks de vooral van roode kool zeer belangrijke aanvoeren, opge- loopen tot ruim 2 per 100 K.G. De vraag uit België heeft hierin zeer zeker een groot aandeel. Ware men alleen op Duitschland aangewezen, de resultaten zouden lang niet zoo kunnen zijn. De roode kool-prijzen waren in deze week van 1.20 tot 2.90 per 100 K.G. Een groot gedeelte van den aanvoer is echter verkocht voor prijzen van plm. 2 per 100 K.G. Naar gelang van de grootte werd een paar dub beltjes per 100 K.G. meer of een paar dub beltjes minder betaald. De gele kool-prijzen liëpen vrij sterk uit een. De hoogste noteering, f 3.60 per 100 K.G., kwam slechts eenmaal voor. Er zijn verscheidene partijen verkocht voor prijzen boven 2 per 100 K.G. Voor witte kool voor zuurkool bestond een grootere belangstelling, met gevolg, dat de prijzen aanmerkelijk beter werden. Er zijn zelfs partijen verkocht voor f 1.60 en 1.80 per 100 K.G., hoewel het meerendeel deze prijzen niet heeft kunnen behalen. Nochtans waren deze aanmerkelijk beter dan die, wel ke wij al weer zoo gewoon waren geworden, den minimumprijs van 0.80. Wanneer de prijzen voor deze koolsoort niet slechter worden, zouden de tuinders tevreden kun nen zijn. Sla- en.snijboonen zijn weer duurder ge worden, vooral de slaboonen. Hiervoor werd de laatste dagen van 14 tot f 22 per 100 K.G. betaald. Ook bloemkool werd tegen een hoogen prijs verhandeld. Van 14 tot 25 per 100 stuks. Druiven waren daarentegen iets goedkoo- per. Ze daalden tot 27 per 100 K.G. In den aardappelhandel kwam nog maar weinig verandering. De prijzen bleven vrij wel gelijk aan die van de vorige week. Drielingen van uien en ook middelsoort uien zijn tegen het einde van de week aan merkelijk goedkooper geworden. Te Noord- scharwoude werd Zaterdag 2.40 tot f 3.30 per 100 K.G. betaald voor gele drielingen, tegen 4.60 tot 5.90 op Dinsdag. TJien werden verhandeld voor prijzen van 2.50 en 3 tot 3.60, tegen 4 tot 5 in het begin van de week. P. Twaalfhoven, t In den nacht van Maandag op Dinsdag is te Zaandam in het ziekenhuis overleden de heer Petrus Twaalfhoven, bloembollen- kweeker, oud 60 jaren, wonende alhier. Hoe eenvoudig deze mededeeling ook luidt, vrijwel door een ieder is deze mede deeling met ontroering aangehoord. Met den heer Twaalfhoven en diens familie werd ten zeerste medegeleefd, niet alleen om het he vig doch geduldig dragen van de vele pijnen die hem op zijn ziekbed kwelden, maar ook omdat de heer Twaalfhoven iemand was die door ieder geacht en zeer gezien was. Men wist, dat men aan zijn adviezen waarde kon hechten, dat zijn meemng welover- dacht was en in de vele vergaderingen, welke de heer Twaalfhoven leidde, werd zijn meening steeds graag gehoord. Welke groote plaats de heer Twaalfhoven in ons dorpsleven innam, bewijst wel on derstaande opsomming van functies. Meer dan 20 jaren was hy lid van den raad der gemeente, waarvan de laatste jaren wethou der loco-burgemeester. Hij was voorzitter van den r.k. Volksbond, secr. van de r.k. raadsfractie, lid van de Werkloozen-comm., lid van de comm. tot wering van schoolver zuim, bestuurslid van het Zaansch borgstel lingfonds, commissaris van de r.k. Coöp. Ons Belang, afgevaardigde van den statenkies- kring Zaandam en afgevaardigde van den Rijkskieskring Den Helder, en commissielid /an de commissie voor ouden van dagen. Dat zijn werken en streven ook door de kerkelijke overheid werd gewaardeerd blijkt wel uit de hem verleende onderschei ding, waarbij hij begiftigd werd met het gouden eerekruis „Pro Ecclesia et Pontifici". Straatversiering. De bewoners van verschillende gedeel ten aan de Dorpsstraat hebben besloten ook aan de straatversiering mee te doen, zoodat deze gemeente zeker een goed figuur zal slaan by de a.s. feestviering. Uilstapje van de geaantenHjke winkeliers. Begunstigd door prachtig zomerweer, hebben een 160-tal cliënten van de winke liers Admiraal, Keizer, Smit en van Zelm een uitstapje gemaakt naar het Gooi. Reeds bij het vertrek heerschte in alle touringcars een opgewekte stemming. Na een voorspoedigen tocht werd om pl.m. half 10 de theeschenkery in het Vondelpark be reikt, waar allen, in plaats van thee, een kop koffie met een koekje werd aangebo den. Vervolgens werd langs diverse mooie streken naar Hilversum gereden, waar reeds een aantal keurig gedekte tafels ge reed stonden om den inwendigen mensch te versterken. Daarna ging het naar het mooi gelegen Austerlitz. Hier werd volop genoten van de vele vermakelijkheden, vooral van het ezeltje-rijden. Daar om 6 uur in Valke veen gedineerd zou worden, was het reeds spoedig tijd om te vertrekken. Op de plaats van bestemming aangekomen, lieten allen zich het uitmuntend verzorgde diner uitstekend smaken. Na daar nog eenigen tijd vertoefd te hebben, aanvaardde men den te rugtocht. Voorwaar een prachtige dag, zoowel voor de clientèle die jjoor het sparen van reis- bonnen dezen tocht geheel gratis konden meemaken, als voor de winkeliers die hun streven bekroond zagen wat voor hun te vens een aanwijzing is om op den ingesla gen weg te blijven doorgaan. BoelhuLs. Onder groote belangstelling had Dinsdag in het Vereenigingsgebouw de verkoop plaats van huisraad en inboedel van wijlen pastoor H.J.G. van Baaren. Vele parochianen namen deze gelegen heid te baat om een of ander souvenir te koopen. Neutrale winkeliers. Dinsdag maakte een 160-tal genoodigden van de Centrale winkeliers- en vakvereeni- ging met een 7-tal bussen van de H. A. B. O. een tocht. De tocht ging over Alkmaar naar Velserbeek, waar koffie gedronken werd en in het park gepauseerd, terwijl tevens het kopje te Blcemendaal werd bezocht. Toen vertrok men langs den nieuwen Zeeweg naar Zandvoort. Hier vandaan werd over Heemstede dooi de Haarlemmermeer naar Schiphol ver trokken. Door 42 personen werd van de ge legenheid gebruik gemaakt om een vlieg- ochtje boven Amsterdam te ondernemen. Na den middag klaarde het weer dat in den morgen triest was weer op. Om half 6 werd van Schiphol afgereisd naar Amsterdam, waar zeer gezellig in de Beursbengel werd gedineerd, waarna om ongeveer half 9 uit Amsterdam werd ver trokken. Om 10 uur arriveerde het gezelschap goedsmoeds bij Rus, waar H.U.G.O. als van ouds weer present was en het gezelschap onder vroolijke tonen werd ontvangen. De heer Glas (winkelier) dankte voor de medewerking van het publiek. De heer van Meer bracht dank namens de deelnemers voor de prettige en uitstekend geslaagde dag. De herdenkingsfeesten. Dinsdagavond zijn de feestelijkheden ter herdenking van het 40-jarig regeerings- jubileum van H.M. de koningin ingezet met een fakkeloptocht, waaraan medewerking werd verleend door het fanfarecorps „Ad- vendo" en de Burgerwacht, de Bijz. Vryw. Landstorm en de Brandweer. Het was een fantastisch gezicht, dezen stoet door het dorp te zien trekken. Er was zeer veel volk op de been. Er is over het algemeen veel werk ge maakt van versieringen e.d. Verscheidene winkels hebben heele mooie etalages ver vaardigd, terwijl bok vele particulieren hun huizen feestelijk hebben versierd. Op vele plaatsten is bovendien een versiering aange bracht over de straat, welke ongetwijfeld, wanneer Woensdag de verlichting zal zijn aangebracht, het dorp een feestelijk aanzien zal geven. Het gemeentehuis is ook weer van een oranje-verlichting voorzien. Het geheel maakt een keurigen indruk. Bovenstaande gedenkbord van Delftsch blauw werd aan H.M. de Koningin aange boden namens den Bijzonderen Vrywiüigen Landstorm. Het werd vervaardigd en bewerkt door den plateelschilder J. H. Schuilenburg, Zuster Plas geridderd. Mej. A. Plas, oud adj. Directrice van het Provinciaal Ziekenhuis Duin en Bosch, is, zooals gister werd gemeld, ter gelegen- heid van den verjaardag van H.M. de Ko. ningin tot ridder in de orde van Oranjt Nassau benoemd. Bij deze eervolle onder scheiding dient opgemerkt, dat mej. Pla^ meer bekend onder haar populairen naam Zuster Plas, 11 Augustus van het vorig jaar, na een buitengewonen staat van dienst, met pensioen is gegaan. Bij haar afscheid van het gesticht verklaarde zij, dat zij nu ze ging rusten, die rust zou besteden aan haar taak in het openbare dorpsleven. Zuster Plas, die in vele door haar opgerichte ver- eenigingen als bestuurslid zitting heeft, is onmisbaar. Het eere-metaal zal haar op officieele wijze worden ter hand gesteld. Het eere-metaal zal haar op officieele wyze worden ter hand gesteld. Zijn wij goed in gelicht, dan is Zuster Plas de eerste aan het Provinciaal Ziekenhuis Duin en Bosch wie deze hooge onderscheiding ten deel valt. De middenstand en de feesten. Dinsdagavond vergaderde in café Tam- bach de gezamenlijke middenstand in hoofdzaak voor bespreking deelname feeste lijkheden bij gelegenheid van de jubileum feesten. Na een hartelijk welkomstwoord door den voorzitter, den heer de Pater, werd meege deeld dat er een commissie benoemd is voor het verkrijgen van verlaging der P.E.N.- tarieven, wat een groote verbetering voor den middenstand zou beteekenen. Voor den etalagewedstrijd bestaat onder de middenstanders veel animo; deelname van allen hieraan is verzekerd. Vervolgens vond bespreking plaats voor deelname aan den optocht Aan het Oranje- comité zal bericht van deelname gezonden worden. Bij de rondvraag merkte de heer J. Bij voet onder meer op dat hy gaarne zag dat de voorzitter zitting zou nemen in het Oranjecomité. De voorzitter wilde dit aan een anderen middenstander overlaten. zich in een met cniiHki V3n, nnses Matrix. Dit gouden garnituur bevindt ebtnho7en vLST? gCVOerde casse"*- vervaardigd van Indisch kistje geheel vin r g Wap€n van Langkat. Beneden: een bijouterie- Juliana is In eoud I°r *1 Langkat vervaardlgd. Het wapen van H.K.H. Prinses br edtl ne T"1? aangebracht in ivoren plaat van twintig c.m. eedte. De gouden sleutel is versierd met het wapen van Langkat.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 8