S AMBO DE OLIFANT BAKKERTJE (jemeentecadeti Stiwwdand HARENKARSPEL OBDAM TWEEDE BLAD. p bi) Hoofdpijn, Kiespijn, Spierpijn, Zenuwpijn, Rheumatische pijnen Ook Harenkarspel krijgt Alkmaarsch gas. Zaterdag vergaderde de raad. De voorzitter, burgemeester Nolet, sprak eenige woorden ter herdenking van het 40 jarig regeeringsjubileum van de koningin. Ons Nederlandsche volk mag zich gelukkig przen, dat in deze veelbewogen jaren het schip van staat onder leiding stond van een vrouw, die als kind reeds geroepen tot haar hoogen en verantwoordelijken post, van den beginne af blijk heeft gegeven haar roeping te verstaan en die in verheugende en in be narde omstandigheden er steeds naar ge streefd heeft, met haar groote gaven van geest en hart de belangen van het geheele Nederlandsche volk te behartigen. De voor zitter stelde voor, aan H.M. een telegram te verzenden van den volgenden inhoud: Gemeenteraad van Harenkarspel betuigt Uwe majesteit hulde, eerbied en aanhanke lijkheid en bidt U zegen af. De raad, die deze rede staande aanhoorde, ging hiermede accoord. Van de ingekomen stukken vermelden wij, dat de minister van Sociale Zaken berichtte, dat de uurloonen in de werkverschaffing met 1 cent zijn verhoogd. B. en W. stelden voor, de vervanging van den ontvanger aldus te regelen, dat „bij on gesteldheid, afwezigheid of ontstentenis van den ontvanger hij wordt vervangen door een daartoe door B. en W. aan te wijzen persoon". B. en W. stelden voor, het straatverlich tingscontract met het P. E. N. te wijzigen. De wijziging van het contract komt voor deze gemeente hoofdzakelijk hierop neer, dat de vergoeding voor de verbruikte KWU wordt gebracht van 4 >4 op 2% cent per KWU. Daar de wijziging een voor de ge meente gunstiger regeling medebrengt, wordt voorgesteld het gewijzigde contract aan te gaan. In de eerste zes jaren zal dit contract nog geen voordeelen voor de ge meente opleveren, daar men het electrisch net te Waarland heeft overgedragen onder voorwaarde, dat de straatverlichting voor 150 per jaar zou worden verzorgd, hetgeen nog beduidend goedkooper is dan dit nieuwe contract. Gasleveringsovereenkomst met Alkmaar. B. en W. stelden voor, met de gemeente Alkmaar een gasleveringsovereenkomst aan te gaan. In verband met de bezwaren van de zijde van den raad van Warmenhuizen is in 1937 de overneming van het gasbedrijf dier gemeente door Alkmaar niet doorgegaan. Onlangs zijn de onderhandelingen echter hervat en is als resultaat daarvan overeen stemming bereikt. Het ligt in de bedoeling de overname per 1 Oct. a.s. te doen ingaan. Ingevolge het bepaalde in art. 16 der hui dige overeenkomst is de gemeente Warmen huizen gerechtigd het bedrijf aan derden over te doen. Deze overeenkomst loopt nog tot 1943. De gemeente Alkmaar wil echter ver zekerd zijn, dat zij ook na 1943 aan onze gemeente gas kan leveren, weshalve zij aan ons verzocht heeft te willen bevorderen, dat het bestaande contract verlengd wordt tot 1 Oct. 1964. Bij de onderhandelingen over deze aan gelegenheden heelt het gemeentebestuur de volgende voordeelen kunnen bedingen. Ie. Gedurende 5 jaren, te rekenen vanaf 1 October 1938, zal voor de gemeente Harenkarspel een gasprijsverlaging worden ingevoerd van 1 cent beneden den voor Alkmaar geldenden eenheidsprijs van 10 ct., met dien verstande, dat deze prijs niet hooger zal liggen dan 1 cent lager dan voor melde eenheidsprijs, ook indien deze daalt beneden de 10 cent, een en ander op basis van een kolenprijs van 20 per ton. Stijgt de prijs boven 20 per ton, dan zal voor eiken gulden een toeslag van 1/4 cent verschuldigd zijn. (De kolenprijs Dedraagt op heden voor Alkmaar ruim 8). 2e. De meterhuur en omzetbelasting ver vallen. 3e. De gemeente Alkmaar verleert, even als de gemeente Warmenhuizen, gratis de noodige service. B. en W. waren van oordeel, dat er in verband met bovenstaande alle aanleiding bestaat met de gemeente Alkmaar een nieuwe overeenkomst te sluiten, ingaande 1 October 1938 en deden daartoe boven vermeld voorstel. De heer Doekes zeide, nog op hetzelfde standpunt te staan als 1XA ïaar geleden. Wanneer men goedkooper en goed gas krijgt dan is daar alles voor te zeggen. De heer de Vries vroeg nog eenige inlich tingen over de calorische waarde van het gas, doch ging daarop niet erg diep in, daar het schijnt, dat hoe minder verstand men er van heeft, hoe meer men er over spreekt, merkte hij op. De voorzitter deelde mede, dat Warmen- huizen nog een extra voordeeltje heeft, daar de gasprijsverlaging met 1 cent per M3. daar nog 3 jaar langer zal gelden dan hier. Hier over werden nog eenige opmerkingen ge maakt, doch na toelichting door den voor zitter kon men zich daarmee vereenigen. Na eenige besprekingen werd het voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De voorzitter zegde toe, wanneer dit soms niet reeds in de overeenkomst met Alkmaar zou staan, te zullen trachten, ook v00^ aangeslotenen in deze gemeente g moderne tweepits comforen te verkrijgen. In de rondvraag drong de heer Francis er op aan, dat toezicht wordt uitgeoefend op het werk der hooistekers. Wanneer zij ac tiever waren geweest, zou de brand in de Schagerwaard misschien te voorkomen zyn 8 De voorzitter zegde toe, toezicht te zullen uitoefenen. Spr. had nog nooit klachten ver- nomen. Zaterdagmiddag te drie uur kwam de gemeenteraad in voltallige zitting in open bare vergadering bijeen. In z n openingswoord herdacht burgemees ter de Boer het a.s. regeeringsjubileum. Spr. feliciteerde de Nederlandsche natie dat zij gedurende 40 jaren een vorstin met zooda nige bekwaamheden heeft gehad, dat ons land in deze periode een ontwikkeling heeft meegemaakt als weinig andere naties. Op 6 Sept. zal een telegrafische geluk- wensch aan H.M. verzonden worden. Mededeelingen: a. momenteel 13 werk- loozen, het is te verwachten dat zeer bin nenkort dit aantal sterk zal toenemen; de werkloozen uit deze gemeente, die in de centrale werkverschaffing te Wogmeer zijn te werk gesteld, worden Donderdag a.s. al len daaruit teruggetrokken, voor baggerwerk in de gemeente zelf; b. goedkeuring is ontvangen op de politie verordening, welke is aangevuld met de ver plichting dat afval van de bouwerij niet meer per vaartuig vervoerd mag worden, maar dient verwijderd in een kuil of anders zins op den betreffenden bouw; eveneens aan vulling der verordening met een verbod van blauwe aardappelen-verbouw, uitgezonderd klasse A. Ingekomen: a. subsidie-aanvragen van het Witte- en Wit-Gele-Kruis (behandeling hier van zal geschieden bij de begrooting); b. suppletoire begrooting van destructor district West-Friesland van 2000 verlies boven de raming van 4000 verlies. De voorzitter: Hoe dit verlies zooveel groo- ter is, begrijpen we niet. Er wordt aangege ven, dat er te kort vee sneuvelt. De heer N. Blauw zag in één destructor voor geheel Noordholland een veel goed- koopere exploitatie. Het gebied voor den de structor te Midwoud is z.i. veel te klein. Spr. wilde naar Ged. Staten schrijven. De voorzitter zag hier geen heil in. Indien de zaak verbrandt, raken we er af, anders voorloopig nog niet. Adres van den Ned. Bond van hotel-, koffiehuis-, restauranthouders en slijters, houdende verzoek tot 't verleenen van ver schillende faciliteiten aan de caféhouders tij dens de a.s. jubileumfeesten. Voor kennis geving aangenomen. c. De voorloopige vaststelling der gemeen terekening 1937 geeft aan voor gewonen dienst 75.132, kapitaaldienst 82.741.37 en een saldo van 3041.07. Vaststelling rekening armbestuur 1937: ontvangsten 14.244.09, uitgaven 14.317.02, nadeel 73.93. Vaststelling rekening woningbouwvereeni- ging 1937/1938. Aan ontvangsten en uitgaven 3924.15, tekort 2260. De heer de Wijs: Deze vereeniging blijft een schip van bijleg. De voorzitter zeide hierop, dat B. en W. pogingen aanwenden om den rentekoers a 4 pCt. van gelden voor deze vereeniging ver laagd te krijgen, waarbij in twijfel getrokken dient te worden of het Rijk dan een even redige bijdrage zal geven als thans. Voorstel van het P.W.B. inzake aanleg wa terleiding Luthedijk. Het P.W.B. wenscht een garantieverklaring tot het volle bedrag van 97.40; de opbrengst van de aansluitin gen komt hierop in mindering; wanneer alle betrokkenen aansluiten is er niets te betalen, echter blijft de mogelijkheid, dat een paar gezinshoofden niet tot aansluiting wenschen te komen, in welk geval de jaarlijksche bij drage van de gemeente neerkomt op 13 of 26. B. en W. gevoelden niet voor dit voorstel en handhaafden liever het genomen besluit om gedurende 5 jaren 20 beschikbaar te stellen. Na enkele besprekingen werd besloten ga rantieverklaring te geven. Een verzoek van leerlingen der midden standscursus om een tegemoetkoming in de kosten van lesgelden en boeken. B. en W. stelden voor om dit verzoek voor kennisgeving aan te nemen op grond, dat: le. het getal deelnemers (15) nogal groot is 2e. geen post op de begrooting voor komt waaruit deze betaling zou kunnen ge schieden en 3e. meerdere cursisten zonder bezwaar genoemde kosten zelf kunnen beta len. Accoord bevonden. Verzoek der samenwerkende onderwijzers- organisaties om instemming te betuigen aan den Raad van ministers met de pogingen om te komen tot een lagere leerlingenschaal. B. en W. zijn overtuigd, dat verlaging van de leerlingenschaal om meerdere redenen zeer aan te bevelen is, maar dat de beschik bare gelden niet of niet geheel aanwezig schijnen te zijn om tot opheffing te komen van alle maatschappelijke nooden; in de bei de Kamers zijn de onderwijsaangelegenhe- den in den breede besproken, waarom wel mag worden aangenomen dat de Raad van Ministers volkomen met deze kwestie bekend is en het niet lichtvaardig is te veronder stellen, dat deze raad, die uiteraard het ge heele terrein van 't maatschappelijke en eco nomische leven beter dan een willekeurige gemeenteraad kan overzien, op goede gron den de voorkeur heeft gegeven aan bijvoor beeld vermindering van werkloosheid, e.d. B en W. zijn bovendien van oordeel, dat het de taak van de volksvertegenwoordiging is om de gedragingen van den ministerraad, zoo noodig, te corrigeeren. Het voorstel van B. en W. luidde daarom het verzoek voor kennisgeving aan te nemen. De heer Vlaar was het met B. en W. eens. De heer Blauw achtte goed onderwijs een volksbelang en zag in de onderhavige kwes tie en de verplichte middenstandsexamens een tegenstrijdigheid. Spr. meende den in vloed die van gemeenteraden op de regee ring kan worden uitgeoefend niet te moeten onderschatten en haalde hierby o.a. als voor beelden aan de actie voor 't behoud der Wa renwet en der gemeente Amsterdam voor de drooglegging van den Z.W.-polder. De voorzitter antwoordde, dat werkver schaffing momenteel bij de regeering op het eerste plan staat en verklaarde in dit ver band 't succes van de gemeente Amsterdam door den heer Blauw genoemd. Het onder wijs kost, zeide de voorzitter, schatten! In de vestigingswet zag hij 'n zoethoudertje. Er was zoo'n groote aandrang om beperking van vestiging voor middenstanders te verkrijgen, dat er iets gedaan moest worden. Met den stem van den heer Blauw tegen werd het verzoek daarna z.h.st. voor kennis geving aangenomen. HET ONRECHTMATIG DRAGEN VAN ONDERSCHEIDINGSTEEKENEN. Wetswijziging gevraagd. De oud-hoofdinspecteur van politie Th. M. Lucas, te 's-Gravenhage, heeft aan den minister van justitie een adres gezonden om wetswijziging te verkrijgen van art. 435 sub 1 Wetboek van Strafrecht, dat niet strafbaar stelt het dragen van enkel een lint van een Nederlandsch ordeteeken zonder daartoe ge rechtigd te zijn, hetgeen practisch neerkomt op het zich straffeloos kunnen toonen met eenig lint van een Nederlandsch ordeteeken, zonder ooit eenige onderscheiding te hebben gekregen, hetgeen door sommige oplichters by hun praktijken werd toegepast, zooals de heer Lucas in zyn adres aantoont. Derhalve verzoekt hij den minister deze hoogst ongewenschte en afkeurenswaardige handeling in den vervolge te voorkomen door wetswijziging. Mede komt hij in zijn adres op tegen het dragen van een lint van een hoogere orde dan waarmede jnen onderstheiden is, wat door dezelfde wetswijziging kan worden voorkomen. In het adres wordt verwezen naar de werken van mr. Nöyon en prof. Simons, die eenparig hebben vastgesteld, dat het onrechtmatig dragen van enkel het lint niet strafbaar is. Ten slotte vestigt hij de aandacht van den minister op het onrechtmatig dragen van het klein model van een ordeteeken, wat naar de meening van adressant niet straf baar zou zijn. KINDERVERLAMMING. Te Waddingxveen twee nieuwe gevallen. 1.1 de gemeente Waddinxveen zijn de laatste dagen twee nieuwe gevallen van kinderverlamming geconstateerd, resp. bij jongetjes van elf weken en acht maanden oud. Het aantal gevallen in die gemeente bedraagt thans negen. Te Leiden de scholen gesloten. In verband met het te Leiden geconsta teerde geval van kinderverlamming heeft de burgemeester, in overleg met den inspecteur van de volksgezondheid, ge last dat alle bewaarscholen en lagere scholen voorloopig voor den tijd van één week moeten worden gesloten. BART DE LIGT OVERLEDEN. Bekend pacifist. Zaterdag is op een reis door Frank rijk overleden onze landgenoot ds. Bart de Ligt, die groote bekendheid heeft verworven als militant strijder voor den vrede. Ds. de Ligt werd in 1883 geboren en bereikte dus den leeftijd van 55 jaar. Na gedurende ruim vijf jaar het predikanten ambt te hebben bekleed, wijdde hij zich geheel aan de verbreiding van zijn paci fistische denkbeelden, die berustten op de Christen-Anarchistische beginselen. Jarenlang was hij lid van de redactie van het tijdschrift „Bevrijding". Van zijn hand zijn vele boeken en kleinere ge schriften verschenen. Zijn hoofdwerk is getiteld: „Vrede als daad", waarin hij op uitvoerige en wetenschappelijke wijze zijn ideeën aangaande de samenleving, in het bijzonder ten aanzien van het vredespro bleem, heeft uiteengezet. Voorts schreef hij o. a. een studie over Erasm is. Ds. de Ligt woonde reeds jarenlang te Genève. Af en toe vertoefde hij in ons land voor het vervullen van spreek beurten. CRIMINEELE STATISTIEK. Groote styging van het aantal diefstallen en zedenmisdrijven. De zoo juist by de algemeene Lands drukkerij verschenen crimineele sta tistiek over 1936 (in één band met de gevangenis- en kinderwetten-statistiek) leert, in welke mate de in 1930 begonnen stijging van de cijfers betreffende de onherroepelijke veroordeelingen en ver oordeelden wegens rechtbankzaken zich in 1936 voortzette. Het aantal onherroe pelijke veroordeelingen zonder die we gens belastingovertredingen vermeerder de van 16.285 in 1929 tot 22.241 in 1936, het aantal veroordeelden van 15.389 tot 20.922. Per 10.000 inwoners steeg het aan tal veroordeelingen in de genoemde jaren van 20,9 tot 26,1, dat der veroordeelden van 19,8 tot 24,6. In de jaren 1930, 1931 en 1932 was de toeneming betrekkelijk gering; daarna waren de verschillen van jaar tot jaar belangrijker. Wat den aard der misdadigheid betreft is er ondanks de stijging der totaalcijfers t. a. v. de misdrijven tegen de openbare orde en het openbaar gezag en de agres sieve misdrijven in vergelijking met vroe gere jaren een gunstige beweging op te merken; o. a. is dit het geval voor weder spannigheid en wederspannigheid in ver eeniging: in 1913 per 100.000 inw. 23,1 onh. veroordeelingen, in 1935 en 1936 resp. 6,5 en 6,1. Het absolute cijfer der onh. veroordeelingen wegens eenvoudige en gekwalificeerde mishandeling bedroeg in 1913 3546 en in 1936 3459; per 100.000 inwoners daalde het cijfer in de genoemde jaren van 57,5 op 40,6. Voor twee groepen van misdrijven was de beweging helaas ongunstig. In de eerste plaats voor de economische mis drijven. De voornaamste economische delicten leidden in 1932 tot 6046, in 1936 tot 10.381 veroordeelingen. Ook in verge lijking met het voorafgegane jaar stegen de cijfers der economische delicten be langrijk. Verder stegen sterk de cijfers van. de groep misdrijven tegen de zeden. In ver gelijking met het relatieve cijfer van 1913 (6,5) is dat van 1936 (17,4), ruim 2% maal zoo hoog. GOEDKOOPE JUBILEUMSGESPREKKEN MET INDIE. Ter gelegenheid van het 40-jarig regee ringsjubileum van H. M. de koningin is de mogelijkheid geopend tot het voeren van goedkoope telefoongesprekken met Neder- landsch-Indi.ë Tot en met 10 September kunnen de aanvragen worden ingediend, op 12 September wordt met de afwikkeling der gesprekken begonnen, de kosten be dragen 5.voor een gesprek met Java, Madoera en Bali en 6.50 voor een gesprek met Sumatra en Makassar. Langer dan drie minuten mogen deze gesprekken, waarin geen zakelijke aangelegenheden mogen worden behandeld, niet duren. Zij kunnen worden gevoerd op werkdagen tusschen 9.20 en 15.50 uur, naar verkiezing van het huis vin den telefoonabonné of van de spreekgelegenheden in de telegraaf kantoren uit. Deze kantoren verstrekken alle nadere inlichtingen. ALGEMEENE VEREENIGING VOOR BLOEMBOLLENCULTUUR. Verzoek aan de regeering om verruiming van uitvoer. De Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur te Haarlem heeft zich met een adres tot den Raad van Ministers ge wend, waarin zij er op wijst, dat het zich laat aanzien, dat dit jaar de overschotten van bloembollen, in het bijzonder van tulpen, zeer groot zullen zijn, welke zullen moeten worden opgekocht door het bloem- bollen-surplusfonds. De geldmiddelen daarvoor moeten worden opgebracht door de bloembollenkweekers zelf. In tegen stelling tot vele andere agrarische be drijfstakken, die een dergelijken afkoop financieren met gelden uit het Landbouw crisisfonds, is voor den opkoop der over schotten op het bloembollenbedrijf zelf een heffing gelegd van maximaal 24 pro cent, berekend naar de minimumprijzen, terwijl daarnaast nog de mogelijkheid is geopend om zeer zware gratis-inleverin gen ter verkleining van de overschotten te vragen. Voor tulpen kunnen b.v. deze 131. Sidderend stond Flip voor den vertoornden geest. Hij wilde niet verraden dat de Toekan de muts bij hem gebracht had en hy was erg teleurgesteld, dat de berg geest nu nog niet tevreden was. Dan werd de aap geroe pen en Flip opnieuw opgesloten. „Denk er maar eens goed over na, hoe je aan die muts bent gekomen", zei de berggeest". Treurig en verslagen zat Flip te bedenken, hoe hij nu weg zou kunnen komen. 132. Toen de Berggeest zijn wandeling maakte, kwam hij de roofvogel tegen. „Waar gaat de koning der lucht heen", vroeg hij. „Ik ben op weg naar U toe om mijn beklag te doen. Ik had een muts,, de reuze Toekan zou er op passen. Ik had de muts op een van mijn tochten gevonden". „Ha-ha", lachte de berggeest. „De reuze- Toekan. Nu weet ik meteen wie mijn gevangene wilde helpen ontvluchten." inleveringen een waarde van 9 per are beloopen. Een exportverruiming zou de mogelijk heid bieden om deze lasten voor het vak wat te verlichten. Adressante dringt er bij de regeering met den meesten nadruk op aan te willen bevorderen, dat het contingent voor export van bloembollen naar Duitschland voor het vierde kwartaal 1938 /ordt ver groot, teneinde de zware lasten van het zelf financieren van de voor het bloem bollenbedrijf getroffen maatregelen, iet wat te verlichten. Tegen een verruiming van den export van bloembollen naar Duitschland zal naar de meening van adressante te minder be zwaar bestaan, omdat de Duitsche afne mers er zeer op gesteld zijn, méér bloem bollen te ontvangen dan het vorig jaar, in plaats van minder. VECHTPARTIJ TE TERSCHUUR. De feestvreugde, die gisteravond in Terschuur (gem. Barneveld) heerschte, is door een vechtpartij droevig verstoord. De zeventienjarige G. van der B. had in een café r*et den jeugdigen W. L. ruzie gekregen en verwondde dezen zoo ernstig met een bierfleschje, dat hij met een sche delbreuk in het St. Elisabethgasthuis te Amersfoort moest worden opgenomen. Men vreest voor zijn leven. De dader is door de politie van Barne veld aangehouden. Hij heeft bekend en is in voorloopige bewaring gesteld. EEN STOUT STUKJE. Vannacht heeft een insluiper te Amster dam blijk gegeven over groote stoutmoe digheid te beschikken. De man is om ongeveer kwart over drie in den afgeloopen nacht met behulp van een ladder het perceel Keizersgracht 347 binnengedrongen door het raam van de slaapkamer van het echtpaar dat dit huis bewoont. De insluiper heeft, zonder de slapenden te wekken het costuum van den heer des huizes aangetrokken, terwijl hij zijn eigen oude plunje zorgvuldig opgevou wen er voor in de plaats legde. Na zich nog meester te hebben gemaakt van het taschje van mevrouw, waarin eenig klein geld was, is hij weer vertrokken. Tot nog toe is geen spoor van den man gevonden. DE POSTVERBINDING DOOR DE LUCHT MET NED.-INDIE. Naar wy vernemen zullen de heeren Duynstee en van Goor, onderscheidenlijk hoofdinspecteur der posterijen en inspec teur der posterijen, chef van de vierde af- deeling, op 17 September per K.L.M. naar Indië vliegen. Het doel van deze reis is het maken van een studie van den post- vliegdienst. Hier te lande teruggekeerd, zullen de heeren over dit onderwerp een rapport uitbrengen. De bedoeling is om na te gaan of verbeteringen in de postverzen ding door de luch< mogelijk zijn. Behalve een persoonlijke kennismaking met de Indische administratie zullen de heeren Duynstee en v. Goor zoo noodig ook ln persoonlijk contact treden met de post administraties in de tusschenliggende lan den en de mogelijkheid bestaat, dat zij op de terugvlucht af en toe een vliegtuig zul len overblijven. PERSONEEL VAN DE RIJKSTELEFOON. In de groote muziekzaal van restaurant Brinkman te Haarlem is de jaarlijksche reünie van 't telefoonpersoneel gehouden. Afgevaardigden uit alle telefoondistric ten waren aanwezig. De bijeenkomst werd geleid door den heer H. van Giessel, algemeen-secretaris van den C.B.P.T.T. te 's-Gravenhage. Hy gaf een overzicht van de in het afgeloopen jaar gevoerde acties en bereikte resultaten. De heer van Engen, electrotechnisch ambtenaar der T. en T. te Haarlem, hield daarna een voordracht over „De automa- tiseerir.g van den telefoondienst en haar gevolgen." Er volgde een geanimeerde gedachten- wisseling. In de middagvergadering sprak de heer B. B. Berghuys, algemeen-secretaris van de Nederlandsche Vakcentrale, over het onderwerp: „De aantasting van de vrije beschikking van de vrouw op beroepsar beid." Daarna kwam in bespreking de betaling der pensioenpremie. Met algemeene stemmen is een resolutie aangenomen, waarin aan de regeering wordt verzocht wel te willen bevorderen, dat de pensioenwet 1922 (Staatblad no. 240) worde aangevuld als volgt: „De ambtenaar of gepensionneerde amb tenaar, die ongehuwd, weduwnaar of we duwe is, kan een meerderjarig huisge noot^) aanwijzen, die in aanmerking komt voor een pensioen, gelijk aan het weduwen-pensioen. Voor dit pensioen zyn de regelen van het weduwen-pensioen van overeenkomstige toepassing. De aanwijzing wordt nietig, bij het hu welijk van de(n) ambtenaar." PROVINCIAAL PERSONEEL. De Algemeene Bond van Provincaal Personeel in Nederland heeft hare gewone jaarlijksche vergadering te Groningen gehouden, waar de voorzitter, de heer F. Kroon uit Utrecht, in zijn openingswoord allereerst het veertigjarig regeerings jubileum van H. M. de Koningin her dacht, waarna werd besloten Hare Ma jesteit telegrafisch geluk te wenschen. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren J. G. M. van Beukering (Zuidhol land), G. J. A. van Asch (Noordholland) en mr. E. G. O. Onnen (Drenthe), terwijl in de plaats van de heeren J. Horsmeier Jr. (Noordholland), die zich na een tien jarig lidmaatschap niet herkiesbaar stel de, en J. Greveling, die om gezondheids redenen had bedankt, werd gekoben onderscheidenlijk de heeren J. A. Germe- raad en H. L. Strijker. Als plaats voor de algemeene vergade ring van 1939 werd met het oog op het twintigjarig bestaan van den bond Utrecht aangewezen.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 7