Aqmda KIJKEN is KOOPEN suCLOECK WeecAedcAt EERSTE BLAD. Is Ir. de Wit in Siberië overleden BEFLIJSTER. WIERINGEN HOORN KOEDIJK Verwachting. Buitanlandsch weeroverzicht. BEEMSTER Alkmaar, Dinsdag. EEN DRIEWIELER EN ZIJN BESTUURDER TE WATER. Gisteravond ongeveer 6 uur reed een jongen op een driewieler op de Zaadmarkt, ter hoogte van het kantoor van den heer Thomsen. Een vrachtauto van den heer R. reed achteruit zonder den driewieler op te mer ken. Deze werd door de auto te water ge reden en de bestuurder van den driewieler geraakte eveneens in de gracht. De drenkeling kon zich boven water hou den door op zijn nog gedeeltelijk boven water stekend vehikel te klimmen en werd later door omstanders op den beganen grond geheschen. Met een reddingshaak werd later ook de fiets op het droge gebracht. EEN WRAK. Op het strand te Egmond aan Zee, bij K. M. paal 40 is een wrak aangespoeld. Men vermoedt dat dit wrak afkomstig is van een Deensche snik. In ieder geval is het een wrak van een visschersvaartuig, dat blijkbaar reeds eenigen tijd geleden is vergaan. Het is namelijk in 2 stukken ge slagen en ligt geheel uit elkaar. Op een giek, die aan land gebracht is komen de letters K. V. voor. Verdere herkenningstee kenen heeft men tot nu toe niet kunnen ontdekken. Het wrak ligt op de eerste bank en komt alleen bij laag water gedeeltelijk bloot. OOK TE ALKMAAR EEN APPELBOOM IN BLOEI. Men deelt ons mede, dat er ook hier ter stede een appelboom voor der. tweeden keer in bloei staat,' namelijk bij den heer I. Lemmers in de Nieuwpoortslaan. OPBRENGST COLLECTE. De Zaterdag gehouden speldjesdag voor de t. b. c.-bestrijding van de sigarenmakers heeft bruto 275.90 en netto 264.90 opge bracht. AANBESTEDING. De rijkswaterstaat heeft heden aanbe steed: den bouw van vier duikerbruggen en een dijkdoorgang van gewapend beton, een schotbalkenloods, opritten met verhardingen en bijkomende werken, onder de gemeente Abbekerk, ten behoeve van den aan te leg gen weg no. 7 (AmsterdamWieringen) van het rijkswegenplan 1938. Laagste inschrijvers waren J. Moejes en J. van Harskamp te Obdam en Oterleek voor 139.900. CHRIST. GEM. KOOR. Rlijkens een in dit blad voorkomende advertentie zal getracht worden om tot op richting te komen van een koor, dat onder leiding zal staan van den bekenden zangdi rigent, de heer Paul Kok. Zangers en zangeressen worden verzoent de oprichtingsvergadering bij te wonen, waarover men elders in dit nummer nadere bijzonderheden kan lezen. VOLKSUNIVERSITEIT. Werkcursussen. Het bestuur van de Volksuniversiteit heeft besloten ook dit seizoen wederom werkcur sussen te organiseeren en wel in de Duitsche en de Engelsche taal. Het vorige jaar heeft de V.U., na een onderbreking van enkele jaren, wegens te geringe belangstelling, voor beide talen wederom een begincursus in haar program ma opgenomen, waarvoor zeer veel belang stelling bestond. Thans zullen wederom begincursussen worden georganiseerd en daarenboven zul len de beginners van het vorige jaar dit seizoen in een 2e jaarscursus hun studie kunen voortzetten. In afwijking met voorgaande jaren, toen uitsluitend in haar officieele programma en daarna door advertenties van de cursussen kennis werd gegeven, is thans reeds een voorloopige mededeeling verschenen, om tegemoet te kOmen aan de wenschen van hen, die bij verschijning van het programma eerst in begin October, op andere wijze reeds hun plannen hadden gemaakt. Laten zij, die voor deze cursussen belang stelling toonen, zich zoo spoedig mogelijk daarvoor opgeven, opdat alle -vier kunnen doorgaan. Te late inschrijving kan het afvoeren van een cursus ten gevolge hebben, waarmede men niet alleen zich zelf dupeert, doch bo vendien anderen teleurstelt. Verdere bijzonderheden vindt men elders in dit blad. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Gister hield de afdeeling Alkmaar van bovengenoemde maatschappij een alge- meene ledenvergadering, die vrij druk bezocht was. De voorzitter, de heer J. Blom, herdacht in zijn welkomstwoord met goed gekozen woorden den overleden voorzitter, den heer D. J. Govers, die de drijfveer der afdeeling was.. Staande her dachten de aanwezigen den overledene enkele oogenblikken. In de bestuursvacature D. J. Govers werd de zoon van den overledene, de heer E. Govers Dz. gekozen, die zijn benoeming aannam. De beide aftredende bestuurs leden, de heeren Halff en Borst, werden Wij hebben vroeger ai eens melding ge maakt van de raadselachtige arrestatie van Ir. De Wit, een ingezetene van Enkhuizen, die vele jaren werkzaam was bij de San- tech Montage Trust te Moskou en in November 1936 werd gearresteerd en naar onbekende bestemming werd overgebracht. Wij hebben toen reeds getracht in Enk huizen eenige bijzonderheden over deze vreemde arrestatie te verkrijgen, maar de familie vreesde en misschien niet ten onrechte dat een te groote publiciteit het lot van den jongen man in Rusland on gunstig zou kunnen beïnvloeden. Dus hebben wij ons toen tot de vermel ding der feiten beperkt. Maar gisteravond bevatten de groote bladen een advertentie waarin het over lijden van Ir. De Wit werd medegedeeld en hedenmorgen werd in de Telg. vanuit Delft reeds een uitvoerig onderhoud met mevrouw De WitSchröder gepubliceerd. Wij hadden ons reeds gisteravond met Enkhuizen in verbinding gesteld in de hoop met den bejaarden vader, die daar ter plaatse een apotheek heeft, heden een onderhoud te kunnen hebben. Een zuster van Ir. De Wit deelde ons hedenmorgen telefonisch mede, dat er tegen dit onderhoud geen bezwaar bestond maar dat men zeker geen bijzonderheden zou kunnen mededeelen dan reeds door mevrouw De WitSchröder uit Delft aan de Telg. waren gegeven. De familie in Enkhuizen was van het verloop van zaken niets meer bekend dan wat uit dit interview was gebleken, een interview waaruit slechts kwam vast te staan, dat ook mevrouw De WitSchröder nooit officieel van het overlijden van haar man heeft kennis gekregen. Waar de mededeelingen van mevrouw De WitSchröder dus de meest uitvoerige zijn, nemen wij daaruit de voornaamste bijzonderheden over. Op 5 November 1936 toen Ir. De Wit en zijn echtgenoote reeds ter ruste waren, werd er op de deur geklopt en traden een zevental mannen van de Gepeoe binnen die den heer De Wit arresteerden. Het echtpaar bezat goede Hollandsche passen, verbleef al eenige jaren in Rus land en bracht de vacanties in Holland door. Er was niets gebeurd, dat deze plot selinge arrestatie ook maar eenigszins kon rechtvaardigen en men trachtte tevergeefs te weten te komen wat daarvan de reden was geweest. Na de arrestatie vervoegde mevrouw De Wit zich bij de Gepeoe en haar werd aan geraden naar de gevangenis te gaan waar men haar niet toeliet. Na vele vergeefsche pogingen vernam zij bij de Gepeoe dat haar man voor 5 jaar naar Siberië was verbannen en reeds was vertrokken, zonder dat men haar zelfs mededeelde waarheen hij was overge bracht. Eenmaal kreeg zij een brief waaruit bleek, dat het kamp ergens bij de zee van Ochotsk was gelegen. Ir. De Wit klaagde niet over de voeding maar hij had te zwa- ren arbeid in een goudmijn moeten ver richten en was nu aan het rooien van boomstronken gezet. Brieven op 10, 14 en 21 Juni uit Hol land aan Ir. De Wit geschreven zijn nu teruggekomen en op alle enveloppen stonden twee kleine stempels „retour Mos- kou-Rabuze" en „retour décédé (gestor ven). In het Russisch stond achter op de enveloppen nog de mededeeling „Adressat oemer" (Adressant gestorven). En uit deze allesbehalve officieele me dedeeling heeft de familie nu het overlij den moeten concludeeren en zijn de over- lijdensadvertentiën in de couranten ver schenen. Is niemand van de Hollandsdche autori teiten dan in staat geweest zich althans van het lot van Ir. De Wit officieel op de hoog te te stellen? Mevrouw de Wit, die naar Holland te ruggekeerd was, heeft met haar familie alle pogingen tot officieele bemiddeling in het werk gesteld. Minister Colijn heeft zich zonder succes met de kwestie bezig gehouden en een brief aan Litwinof bleef onbeantwoord. Thans heeft de familie zich tot den mi nister van Buitenlandsche Zaken gewend in de hoop, dat misschien met behulp van een aan Rusland bevriende mogendheid de zoo gewenschte informaties te verkrijgen zouden zijn. In een persoonlijke onderzoekingstocht naar Siberië ziet mevrouw De Wit geen heil. Zij weet te goed hoe zij reeds overal aan dichte deuren geklopt heeft. Maar intusschen en dat is het mar kante van deze treurige geschiedenis blijkt het mogelijk, dat een betrouwbaar Hollandsch ingenieur, die zijn werk met pleizier verrichtte en zich nooit met poli tiek inliet, zonder opgave van redenen wordt gearresteerd, gevonnisd en verban nen zonder dat aan zijn familie noch aan de Hollandsche autoriteiten ook maar eenige opheldering verstrekt wordt. Het eenige wat men later hoort is de toevallige mededeeling op een terugge zonden enveloppe, de cynische kennis geving „gestorven". Het is een frapant staaltje van verwarde toestanden en verhoudingen waarbij onze hoogste autoriteiten niet bij machte blij ken een landgenoot ook maar eenige huln te verleenen. Wanneer het inderdaad juist is dat Ir. De Wit in gevangenschap is gestorven wat men thans slechts kan vermoeden moge zijn droevig lot een algemeene waar schuwing tot alle landger.ooten zijn: „Aanvaard onder geen enkele voorwaar de een betrekking in Rusland." Tentoonstelling. Tot 15 September, café-restaurant „Cam perduin" van Y. Minkema. Duinteekeningen van Germen de Jong. Bioscopen. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer De nationale film 40 jaren, hoofdrollen Cees Laseur, Lily Bouwmeester, Ank v. d. Moer, Matthieu van Eysden e.a.; in het voor programma een reportage van alle belang rijke gebeurtenissen van H. M. de koningin. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De nationale film 40 jaren, hoofdrollen Cees Laseur, Lily Bouwmeester, Ank v. d. Moer, Matthieu van Eysden e.a.; in het voor programma de voornaamste gebeurtenissen van de feesten te Amsterdam. Toegang voor eiken leeftijd. Eiken middag half drie matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, eiken dag een ander hoofdnummer: Dinsdag: 39 stappen. Woensdag: 2.30 en 7.45 uur De Papsoldaat. Donderdag: Het dubbele paspoort. Bioscoop Harmonie, 8 uur, hoofdnummer De nationale film 40 jaren, hoofdrollen Cees Laseur, Lily Bouwmeester, Ank v. d. Moer, Matthieu van Eysden e.a. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half drie, matinee. beiden herkozen en namen beiden weer zitting. Als afgevaardigde en plaatsvervangend afgevaardigde voor de door de Holl. Mij te houden vergadering te den Haag op October werden benoemd de heeren Jb. Kramer en P. Swaag. Bij de behandeling van den beschrij vingsbrief voor die algemeene vergadering kwam de wensch uit de vergadering naar voren om in plaats van den aftredenden hoofdbestuurder A. de Haan, uit de Beem ster candidaat te stellen den heer E. Dz. Govers. De aanwezigen vereenigden zich met het voorstel, zoodat de afd. Alkmaar zijn bestuurder candideerde voor hoofdbe stuurslid. Aan de afdeelingen uit Noord- holiand zal adhaesie worden verzocht. Aan het hoofdbestuur zullen de volgende vragen worden toegezonden, in verband met het verzoek op de vergadering om te behandelen vragen spoedig in te zenden: A. Zou het niet wenschelijk zijn, dat de gegevens van de slachtingen aan de openbare slachthuizen in ons land maandelijks zouden worden gepubli ceerd, voor elke diersoort afzonder lijk, opdat er beter inzicht zou kunnen worden verkregen in de consumptie der verschillende vleeschsoorten, zulks in verband met de malaise op de markten ten opzichte van het scha- penvleesch en later mogelijk andere vleeschsoorten? B. Zou het niet wenschelijk zijn, nu het mond- en klauwzeer zich wederom ernstig schijnt uit te breiden, met het oog op de te hopen extra-toewijzing van kalverschetsen ter vervanging van door deze ziekte gestorven of wrak geworden dieren, reeds thans, of in ieder geval na het beëindigen van elk ziektegeval, daarvan de gegevens te verzamelen, opdat de toewijzing niet zal 'behoeven te geschieden op zoolang nadien verstrekte inlichtingen? Na nog eenige besprekingen werd de vergadering door den heer Blom gesloten, die dank bracht voor de goede opkomst en de hoop uitsprak, dat dit aantal nog eerder grooter dan kleir.er zou worden. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 6 TOT 13 SEPTEMBER 1938. Nieuwe zaken: Den Helder: „Au Gastronome", Spoor straat 94, koksbedrijf. Wijzigingen: Alkmaar: J. Korver, St. Annastraat 21, slagerij; overgegaan aan P. J. Korver. Hypotheekbank Noordhollandsch Grond- crediet N.V., Voordam; statutenwijziging. Den Helder: N.V. Autobedrijf v.h. W. Prins, Kanaalweg 103; inschrijving gerech telijke beslissing en bestuurswijziging, fil. gevestigd te R'dam. S. Herschel, Koningstraat 88, winkelier in damesmode-artikelen; fil. gevestigd te Utrecht. M. Govers, Spoorgracht 24, meubelmake rij, enz.; fil. gevestigd te Den Helder, Breewaterstraat 5. Wieringermeer: M. van Vliet, exploitatie van sleepschepen; verplaatst naar Berg en Dal. Ongetwijfeld is één van de gemakkelijkst te herkennen Hjstersoorten, al is er niet da gelijks volop gelegenheid om daarmee ken nis te maken, de beflijster (Turdus torquatus torquatus), een vogel, die zijn Nederland- schen naam heeft te danken aan het feit, dat er over zijn bovenborst, in den vorm van een halve maan, een breede lichte band loopt, welke bij het roetzwarte mannetje blank, bij het bruiner wijfje daarentegen witbruin is. Hier kan nog aan worden toegevoegd, dat vooral zijn borstveeren grijswitte zoompjes hebben, zoodat hij niet zoo'n glanzend zwarten indruk maakt als de merel. De aanwezigheid van bovenvermelde bef heeft aanleiding gegeven tot een heele reeks namen: kraag-, ring-, kring-, kranslijster (of: -merel); de aardigste aanduiding, die de „deftigheid" van den vogel laat uitkomen, is misschien wel: dominé. De Duitschers, Engelschen en Franschen spreken onder scheidenlijk van Ringamsel, ring ouzel en merle a plastron. Dat „ring" moet natuurlijk niet letterlijk worden opgevat, omdat de den hals ge- band niet doorloopt, zoodat hij dan ook niet omvat. De vogel wordt eveneens bergmerel noemd en wel zeer terecht, omdat hij feite lijk, evenals Alpenkauw, sneeuwvink, Alpen- heggemusch, rotszwaluw, blauwmerel, Al pengierzwaluw, rotslijster en dergelijke vogels een gebergtedier is. dat zoowel m Noord-, Zuid- en Midden-Europeesche berg gebieden thuis hoort als in Engeland, waar hü op verschillende plaatsen broedt. Van September tot November en even eens van Maart tot Mei vindt in Nederland nogal doortrek van die buitenlandsche vogels plaats; vooral Texel is een gebied, waar dr bef lijsters herhaaldelijk worden waarge nomen. Niet alleen is in ons land overzome- ring en overwintering van de vogels vast gesteld, maar nog belangwekkender is feit, dat zij er tot eenige malen toe, vooral in het Westen, hebben gebroed. Het aantal broedgevallen kan echter nog steeds op de vingers van twee handen wor den afgeteld. Bovendien is het de vraag, of de beflijster die bij ons zoo nu en dan haar jongen grootbrengt, wel torquatus torquatus is. Het moet niet uitgesloten worden geacht, dat wfj hier hebben te doen met tor quatus alpestris, een Zuidelijke subspecies, doch hier betreden wij het terrein van fijnere onderscheidingen, die den leek meestentijds ontgaan. De broedtijd van de „Nederlandsche" bef- lijsters strekt zich uit over de maanden Mei en Juni. In het buitenland schijnen meer dan eens twee broedsels per jaar voor te komen. Soms zijn de vogels bodembroeders, weer een ander maal stellen zij hun nest samen in struweel of geboomte, maar in het meeren- deel der gevallen zoeken zij het niet in de hoogte. Die buitenlandsche dieren maken ook wel gebruik van rotsspleten, muur gaten en soortgelijke holten. Worteltjes, mossen, grassen, dorre bladeren e.d. doen dienst bij den bouw van het nest, waarin ook kleiachtige substanties worden ver werkt. Het geheel lijkt veel op het nest van een merel en ook de vier, vijf of zes eieren toonen een groote verwantschap met die van laatstgenoemden vogel: zij zijn blauwachtig groen, terwijl de schaal bestrooid is met roodbruine stippen. Bij den bouw van het nest wordt het wijfje terzijde gestaan door het mannetje, dat eveneens diensten bewijst bij de opvoeding van het kroost. Onmiddellijk trekt het de aandacht, dat heel het doen en laten, heel de habitus, van de beflijster verbazend veel gelijkt op de gedragingen en de levenswijze van den merel: de krachtige alarmkreet tek-tek-tek doet aan dien van laatstgenoemden vogel denken en ook wanneer zoo'n beflijster op den grond gaat zitten, wipt zijn staart net als die van den zwartgejasten verwant op. De beflijsters, die tijdens het voedsel- zoeken zich geheel naar mereltrant op den bodem voortbewegen, maken met grooten ijver jacht op slakken, wormen en insecten, maar ook bessen laten zy zich goed smaken Zij, die het leven der beflijsters hebben nagegaan, zijn het er over eens, dgt het pit tige dieren zijn: vogels met temperament, die, naar ik in het Berner Oberland meer malen mocht vaststellen, een blij en on stuimig lied zingen. Wanneer indringers hun terrein betreden en nest of jongen bedreigen, verweren zij zich kordaat en ook wel laten zij zich, ten einde vijanden weg te lokken bij wat hun dierbaat is, op den grond neerploffen, waarbij zij zich wel eens heel erg aanstellen. En wanneer in het voorjaar de liefde in hun hart is gevaren voeren de beflijsters van beiderlei kunne, wat de Engelschen noemen, „courtship dances" uit: zij maken daarbij heel dwaze passen en gebaren, een vorm van opgewondenheid, waarin een zeer boeiend element schuilt. Zij zijn dan bijna even grotesk als menschen both sexes in verwante stemmingen en situaties. RINKE TOLMAN. Iepziekte. Na gehouden controle is gebleken dat in deze gemeente niet minder dan 438 iepen door de zoogenaamde iepziekte zijn aange tast. Binnenkort zullen al deze boomen moeten worden verwijderd. Helaas hebben alle maatregelen ter bestrijding der iep ziekte tot dusverre nog weinig resultaat ge had. Ieder jaar opnieuw vallen tallooze boo men onder de bijl. Ons toch reeds vrij boomloos landschap wordt door deze nieuwe opruiming nog armer aan geboomte. Niettemin moet ieder medewerken aan het behoud van de rtog gezonde boomen. Nogmaals wordt er daar- om op gewezen toch vooral alle voorzorgs maatregelen in acht te nemen die worden voorgeschreven. Iepenhout, gezond of ziek, o n geschild te laten liggen is zeer nadeelig! Rijpe aardbeien. In den tuin van den heer Arends aan de Tweeboomlaan te Hoorn doet zich het geval voor, dat de aardbeibedden in den vollen grond voor de tweede maal in bloei staan, iets, wat wel meer voor komt. Dat er even wel volledig voldragen, groote vruchten van geplukt worden, is zeldzamer. Wanneer het wéér nog eenigen tijd goed blijft, beloven de aardbeien een behoorlijken oogst! Een bijzonderheid, welke zich in denzelf den tuin voordoet, is ook, dat de appelboo- men ten tdeeden male bloeien. De Bloesems zitten naast een tusschen de rijpende ap pelen. Zondag werd onder leiding van den heer Stuffers, bijgestaan door eenige dames en heeren, het Floraliafeest gevierd, 's Mor gens was er een bloemencorso, dat boven verwachting geslaagd is en waarvoor 50 deelnemers waren. Er waren allerlei versierde vervoermid delen waarvoor 7 prijzen beschikbaar wa- Meest matige westelijke wind. weinig 0f geen regen, in het noorden nevelig tot zwaar bewolkt en iets koeler, in het zuiden nevelig tot licht bewolkt en weinig verandering. In 't noorden zwaar bewolkt Het gebied van hoogen luchtdruk in het westen op den oceaan verplaatst 4a 4ts zuidwaarts. In het westen wordt het door een nieuwe storing aangetast. De uitgestrekte depressie in het nooflieni werd dieper en trok naar het oosten. Het centrum ligt thans over de Botnische Golf. In Zuid-Scandinavië waaien krachtige tot stormachtige westelijke winden. De bewol. king is er zwaar met regen. In Noord- Scandinavië is de wind oostelijk en zwak, ook hier valt regen of sneeuw. In Schotland, Noord-Duitschland en de randstaten waait een matige, krachtige tot westelijken wind, met zware bewolking. In het zuidelijk deel van het waarnemingsgebied is de wind zwak en de bewolking licht Op IJsland, in Schotland, in Zuid-Frank rijk en Noord-Scandinavië is de tempera tuur onder normaal, overigens is zij meest boven normaal. Voor morgen wordt nog matige, wes telijke wind verwacht zonder regen van beteekenis. De nacht zal nevelig zijn, overdag in het noorden zwaar bewolkt en iets koeler, in het zuiden licht be wolkt met dezelfde temperatuur. LICHT OP: Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond van 19.52 tot 6.01 uur licht op. ren. De commissie van beoordeeling be stond uit de heeren Groen te Sint Pancras, Akkerman te Alkmaar en mej. Jansonius te Koedijk. De 1ste prijs was voor een bruids paar in de kar, 2e prijs paard en wagen voor ïand- en tuinbouw, 3de prijs Floralia- reclame, 4e prijs moeder met kind in den wagen, 5de prijs onkruidwagen met spreuk, 6de prijs trekkerskar, 7de prijs versierde autoped. Met de Harmonie voorop ging hét in een vroolijken marsch langs de gemeente, wat vele kijkers trok. Des namiddags was er een tentoonstelling in de zaal van den heer Groot, waar een macht van inzendingen waren van planten, ruikers, houtsnijwerk, tcekeningen, enz. Voor vermakelijkheden was gezorgd, ballerospel, schiettent, waar zegster, draaibord, vogelpiek, Esperanto- tent, en een stand van de Dahlia. Te ruim 2 uur opende de heer Stuffers met een welkom en hoopte op een gunstigen middag. De prijzen voor de kinderplanten waren: Lobelia, Gerda Couvert le pr., Jantien Dekker 2de pr., Nico Otto 3de pr., Erika Boon 4de en Tine Blaauw 5de pr.; Afrikanen, Klaas de Geus 1ste, Huibert Dekker 2de, Piet Coevert 3de, Maarten Mulder 4de, Aagje de Waal 5de pr.; Hanekammen, Cor- rie Stijn 3de, Dieuw de Geus 4de pr. Bouquetten: Gerrit Hartland le, A. Jongsma 2de, G. Stuffers—de Vries 3de, T. Haringhuizen 4de, Jacob Beets, 5de prijs; Huisvlijt, teekenen: Jb. Butter 1ste, C. Bar- singerhorn 2de, Kees Slot 3de, Klaas Ridder 4de, Jb. Muis 5de prijs; Houtwerk: Henk Otto 1ste, Jaap Muis 2de, Kees Stuffers 3de, Piet Klomp 4de. Arie Barsingerhom, 5de prijs. Voor volwassenen: Maarten Muis 1ste, Jan Blaauw 2de, eervolle vermelding P. Tromp; Bladbegonia's, W. Wagenmaker 1ste, A. Zwetsmande Geus 2de, Piet de Geus 3de, C. Stuffers 4de, Jan de Waal 5de prijs. Pietje Pucken: C. Goed 1ste, A. Langendijk 2de, A. Jongsma 3de, Anne Wortel 4de, Henk Klomp 5de pr. Knolbegonia's: E. BeetsKeeman 1ste, C. Boon 2de, Jan de Waal 3de, A. Jongsma 4de, M. Mol—Over 5de pr. Witte Geraniums: Hendrik Visser 1ste, C. Prins 2de, P. Tromp 3de, Jan Blaauw 4de, Piet Mulder 5de pr. Salvia's: A. Zwetsman— de Geus 1ste, Jac. Bolderwijn 2de, fam. Grolleman 3de, Nelie Mors 4de, E. Beets— Keeman 5de pr. Mad. Charleroi: P. Tromp lste, C. Prins 2de, G. Hart 3de, Trien Hee- man 4de, E. BeetsKeeman 5de prijs. De prijzen bestonden uit kunstvoorwerpen. Ter opluistering waren er verschillende dameshandwerken en kunstvoorwerpen in* gezonden. Een clubje plaatsgenooten zorgr de voor viool en harmonicamuziek, wat op hoogen prijs werd gesteld. Ook de voor drachten ontbraken niet. Bij het sluiten sprak de voorzitter zijn voldoening uit; over de groote belangstelling en bracht dank aan de burgerij. De heer M. Mulder besprak den moreelen steun, die er is voor het zwakke kind. daar de baten zijn voor den steun van het zwakke kind. De voorzitter ging nu over tot het uitrei ken der prijzen, waarvoor groote belang stelling was. Het geheel was een goed ge slaagd floralia-feest. Benoemd. Burgemeester P. Kikkert is benoemd tot lid van het provinciaal college van toezicht op het beheer der kerkelijke goederen en N dh na" 06 Hervormde gemeenten in

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2