Sluit U aan bij „TURNLUST". DE vereenlging met bevoegde leiding. Jkooutciaal Tlieuws ^Boeken derde blad. HEILOO SCHAGERBRUG Alléén tweede handsph goederen. 35 cent per vijf regels, uitsluitend a contant. (DINSDAGS EN VRIJDAGS INZENDEN). NOORDSCHARWOUDE handelsonderwijs voor den middenstand. Turnen ONBEWUSTE MISDADIGE HANDELINGEN! Veel ouders besteden aan hun kinderen den grootsten zorg. Met algeheele zelfopof lering tracht men hun leventje op alle mo gelijke wijzen te veraangenamen, hun voe ding en opvoeding zoo goed mogelijk te ver zorgen en toch verwaarloozen velen het belangrijkste: de opvoeding tot levens krachtige zelfbewuste goed gebouwde en geoefende lichamen, in staat om schade lijke invloeden te weerstaan en te overwin nen. Hoevele flink geboren kinderen worden in het latere leven tot geestelijke en lichame lijke wrakstukken zonder geestkracht, zon der moed, zonder energie, zonder wilskracht, waardoor tenslotte de schoonste droomen der ouders in rook vervliegen. Het ontbreken van bovengenoemde eigen schappen, die door een verkeerde en slappe opvoeding niet werden ontwikkeld, is oor zaak en gevolg. Het kan daarom niet te vaak worden her haald, dat men de gymnastiek, onder des kundige leiding, niet straffeloos ten koste van zijn kinderen kan verwaarloozen. Bilderdijk zong reeds meer dan een eeuw geleden: (Ziekte der Geleerden), 't Is werkzaamheid alleen, maar werk zaamheid der spieren. Waar 't leven bij bestaat, waar dier en plant bij tieren. Zij dauwt in 't heilzaam zweet onnuttê scherpten uit Die 't bloed naar buiten drijft en afscheid in de huid". Heeft een kind te weinig lichaamsbewe ging, dan doet het als een plant, die men in den kelder plaatst; het gaat kwijnen. Veel zou in dit verband te zeggen zijn over de verdere gevolgen van een zittend leven, over de schadelijke gevolgen der schoolbanken, over het ontstaan van rugge- graatsverkromming en afwijkingen der wer velkolom. Door te weinig lichaamsbeweging gaan de spieren verslappen, de romp zakt scheef, zoodat de wervelkolom hiervan groote na- deelen ondervindt maar ook alle overige functies van het lichaam geraken in kwij nenden toestand. De spijsverteering b.v. is dikwijls vertraagd, de hartswerking ver zwakt, de ademhaling langzaam en niet diep genoeg, waardoor te weinig lucht in de Ion gen dringt. Het zenuwstelsel begint te lijden, soms verliest het kind alle levenslust, hoofdpij nen, hartkloppingen en verminderden eetlust zijn het gevolg, waardoor de voorliefde voor zittende bezigheden nog toeneemt en tem slotte een nerveuze toestand ontstaat. Wat hierboven is besproken voer het schoolgaande kind, geldt in niet mindere mate voor de rijpere jeugd en voor hen, die door zittende kantoor- of fabrieksarbeid in hun onderhoud moeten voorzien. Voor hen allen blijven de gevolgen, die wij hierboven voor het schoolgaande kind beschreven, niet uit, en zijn lichaamsoefenin gen onder geschoolde leiding het aangewe zen geneesmiddel. De longen, het hart, het zenuwstelsel be ginnen dan langzaam beter te werken, de geheele persoonlijkheid en het karakter on dergaan een gunstige verandering. In onwetendheid wordt veel gezondigd, maar als gij u bewust zijt geworden uw plicht te hebben verwaarloosd, grijpt dan de gelegenheid, die 't bestaan der turnver- eenigingen u biedt, onmiddellijk aan. Kinderen, die dit jaar op school zijn geko men, kunnen hun plaatsje vinden in de jeugdgroepen en gij, jonge vrouwen en jon ge mannen, hebt tot taak uw lichamen te oefenen om daardoor tot flinke levenskrach tige en zelfbewuste menschen op te groeien. De turnvereenigingen bieden u allen gele genheid te over! Directeur J. J. POLL, Leeraar M. O. Lich. oef. Inlichtingen eiken Woensdag vanaf 6 uur Gymnastieklokaal Schoolstraat. Kolven. KOLFWEDSTRIJD TE Z.-SCHARWOUDE. Spannende partijen. Dinsdag was de laatste dag van de nationale kolfwedstrijd van den Neder- landschen Kolfbond. Er zijn vele span nende partijen geslagen dien dag. Vooral nam de spanning toe, doordat verscheidene kolvers, die voor een prijs in aanmerking kwamen, een gelyk aan tal punten sloegen, waardoor zy nog eens over moesten kolven. Dit was o.m. het geval met den sa jetkolver H. Bliek uit Goes, die 's morgens met een serie van 53 zijn totale score opvoerde tot 156 en den gummikolver W. Visser uit Spanbroek, die met een serie van 45 punten zyn totale score eveneens op 156 bracht. Deze kolvers stonden hier mede vrijwel onbedreigd aan den kop. Toen dan ook na afloop van de korps- wedstryden de beslissingswedstrijden werden gehouden, was er zeer groote belangstelling voor deze partijen. De spanning steeg nog meer, doordat de beide kolvers na de partij van drie sla gen nog gelijk stonden. Toen moesten nog eens twee slagen gegeven worden en maakte Bliek een poedel, met gevolg, dat W. Visser den eersten prys in de wacht sleepte. Van de korpswedstrijden vermelden wij nog de derde party van Sta Vast te Boven karspel, welk corps een zeer goede presta tie leverde. Het drietal sloeg het respecta bel aantal van 154 punten, hiermede het taal van deze club brengende op 436 punten, een aantal, waar geen corps meer aan kon tippen. Met belangstelling zijn de verschil lende partijen op dezen laatsten dag ge volgd. Het was dan ook wel de moeite waard» 's Avonds werd in de zaal van den heer Kramer een feestavond gehouden, waar de voorzitter van den Nederlandschen kolfbond burgemeester Schrijnder van Bovenkarspel, de prijzen uitreikte. De uitslag van dezen grooten wedstrijd, waart&n ruim 200 kolvers hebben deelgeno men was: Korpswedstrijd. Gummiballen. Ie eere- prijs „Sta Vast" van Bovenkarspel met 436 pnt. Deze club legde tevens beslag op den eersten korpsprijs. De tweede korpsprys werd gewonnen door Vriendenkring van Noordscharwoude met 403 pnt. Sajetballen: Eerste prijs, met den eeren- prijs Togido van Krommenie met 369 pnt. Tweede korpsprijs: „Mik Wis" van Koog aan de Zaan. Personeele wedstrijd. Kampioen 1938 W, Visser van De Vier Eenen te Spanbroek met 156 pnt. Kampioen Sajet wed H. Bliek te Goes met 156 pnt. Tweede prijs: H. Bliek te Goes, 156 pnt.; derde prijs: J. Knol van Aan is winst te Venhuizen, 151 pnt., na overkolven; vierde prijs: C. J. van Kleeff van Sta Vast te Bovenkarspel, 151 pnt.; vijfde prijs: C Langedijk Pz. van Vriendenkring te Noord- Scharwoude 147 pnt. Juniores-prys: eerste prijs gummiballen: Jb. van Twyijver van Op Maat te Zuid- Scharwoude met 60 punten. Bijzondere prijzen: Ero-prijs, wisselprijs. Gewonnen door M. Schots van Onder Ons met 105 pnt. Twaalvenprijs: G. Hop van Vriendenkring te Noordscharwoude met 5 twaalven. Elvenprijs: K. de Vries van Onderl. Ge noegen te Hoogkarspel met 4 elven. Prys voor den kolver van Op Maat die een vooraf bepaald aantal punten slaat: J. Kramer Gz. met 69 pnt. Tienenprijs: J. Boes de Vier Eenen, Span broek, met 5 tienen. Negenprijs: G. Beima, Onderl. Genoegen, Hoogkarspel, 4 negens. Tienenprijs voor den speler van Op Maat of Sta Vast: W. Kuijt, Op Maat, Zuidschar- woude, na overkolven met P. Goet, 4 tienen. De hoofdbestuursprijs werd gewonnen door C. de Vries te Alkmaar met 140 pnt. (Volk.) Paarden. HARDDRAVERIJ TE SCHAGERBRUG. De uitslag van de Dinsdagmiddag ter ge legenheid van de kermis gehouden handi- cap-kortebaandraverij was als volgt: le pr., 200, „Zus Brau'n", van stal Valke veen (325 M.); 2e pr. 75 „Aura W" van J. Haan (310 M.); 3e pr. 40 „Rose Morgan" van K. Wijk Hz. (325 M.); 4e pr. 25 „Wel kom" van M. Kout (310 M.) Vijftien paarden waren aan de start ver schenen. MOND- EN KLAUWZEER. Geruimen tijd deed zich te Zijpe geen mond- en klauwzeer voor. Thans is echter het vee van den heer A. Kapitein te Burger- brug in de gemeente Zijpe door de gevrees de ziekte aangetast. Onder het vee van den heer C. Groot, Ziudervaart, gem. Z.- en N.-Schermer, is mond- en klauwzeer uitgebroken. Ook te Heerhugowaard werd een geval van mond- en klauwzeer geconstateerd. Naar we vernamen, betrof het geen op de markten gekocht vee. De besmettelijke veeziekte mond- en klauwzeer is thans ook in Uitgeest ge constateerd. Onder het vee van de vee houders D. Meijer Jzn. en C. Leek komt de zoozeer gevreesde ziekte reeds voor. Floralia. De vereen, Floralia hield Maandagavond vergadering in de Rustende Jager. De nieu we voorzitter, de heer W. E. Borjeson, open de, stelde het nieuwe bestuur voor en hoop te, dat zij met hem het werk zullen voort zetten, waaraan hy zich met hart en ziel gaf, in het belang van Floralia. Hierna werden de data bepaald op 24 en 25 September a.s. Besloten werd aan B. en W. aan te vragen de goedkeuring voor uitgifte van 1750 loten a 10 cent en ontheffing van vermakelij ksbe- lasting voor de kinderen. Hierna kwam aan de orde een ontwerp voor de indeeling der tentoonstelling. Nu er meer ruimte is ge komen aan den zijkant (garderobe), kan men meer vragen en uit dien hoofde wer den de gevraagde nummers grooter. Het ont werp voor de indeeling van de tooneelzaal een ontwerp van den heer J. Kossen werd goedgekeurd, waarna de voorziter den ont werper dank bracht. Voor de beoordeel ing van d» kinderplanten zullen als jury fun- geeren de heeren Teer in k, Rusch en Nagel te Alkmaar. Voor de eerste maal zal worden gevraagd afgesneden bloemen (in vazen van den inzender) en vruchten. Voor de inzen ding fruit werden als juryleden benoemd de heeren Greuter en Helder. Voor de tee- kenwerken en 't houtsnijwerk de heer Rom mel en mej. M. Kehl, voor de handwerken etc. de dames A. Kehl, Rab en Bolding. De planten- en andere inzendingen voor de kin deren werden bepaald op 23 September van 4—6 uur. De kinderen mogen gratis de ten toonstelling bezoeken op Zaterdag van 4—7 uur en Zondag van 10—12 uur. De leden mogen een nummer gratis inzenden en de volgende tegen betaling. Hierna kwam aan de orde de beoordeeling van den tuinwedstrijd, waarvoor zich reeds 10 leden opgaven. De heer Tamis, hoofd der school, stelde voor om deze deelname uit te breiden en de gelegenheid open te stellen voor iedereen. Hoewel dit standpunt geen algemeene instemming had, werd het goed gekeurd en voor deelname een klein bedrag berekend. Besloten werd om den hoofdprijs voor de verloting aan te koopen by de firma Ruiter en wel een heeren- of damesfiets. Voor prijzen (voor de verloting en inzen ding) werd 100 uitgetrokken. Hierna stelden de dames en heeren onder wijzers en heeren bloemisten zich beschik baar om de zaal (die volgens het nieuwe ontwerp een unicum zal zijn van indeeling en opstelling) klaar te maken. Met den wensch dat allen naar vermogen zullen samenwerken om de tentoonstelling te doen slagen, volgde sluiting. Verkooping. Door den notaris G. A. Verkade te Alk maar werd Maandagavond verkocht een heerenhuis met erf en schuur, groot 5.10 Aren, gelegen aan den Stationsweg, eigen dom van den heer K. Zuurbier. Kooper werd de heer N. Kraakman te Heiloo voor 4410. Er hoeft niets bij In de bestuursvergadering van de com missie van uitvoering concours van „Eens gezindheid" werd geconstateerd, dat de uit gaven door ontvangsten waren gedekt, zoo dat de vele ingezetenen, die voor het reser vefonds hadden geteekend, niets behoeven te betalen. Dit is een verheugend resultaat Streekwedstrijden Landelijke Ry vereenigingen en concours land- bouwtuigpaard. Een talrijk publiek was Maandag op het gemeentelijk sportterrein getuige van de ter gelegenheid van de kermis alhier ge houden z.g. streekwedstrijden der Lande lijke Rijvereenigingen en van een concours voor landbouwtuigpaarden. De uitslag was als volgt: Concours landbouwtuigpaard (open klasse): le pr. Jo Kooij, Beemster, met Wilson; 2e pr. Gebr. Hoed, Alkmaar, met Jaantje; 3e pr. K. Reijne, Barsingerhorn. Concours 2-span landbouwtuigpaard: le pr. Jo Kooij met Wilson en Adeline; 2e pr, K. Reijne, Barsingerhorn met Uranie en Tilly; 3e pr. K. Reijne, Barsingerhorn met Lareda en Wuska; 4e pr. Joh. Visser, Stolpen. Springen met groepen van twee: le pr, D. Haremaker met August en H. Beets met Putzely (beiden van de Landel. Rijvereen. Beyaert te Midden-Bee,mster)2e pr. Mw. M. SchmalzVader met Helma en Dirk de Graaf met Nelly (beiden van West- Friesland te Schagerbrug); 3e pr. Adr. Boontjes met Woelwater en mej. R. Stam mes met Rozwita (beiden van West-Fries land); 4e pr. J. Schenk met Thiene I en H. Kistemaker met Dora III (beiden van Bucephalus van Barsingerhorn). Handicap-springconcours: le pr. Adr. Boontjes van West-Friesland met Woel water; 2e pr. D. Haremaker van Beyaert met August; 3e pr. J. Schenk van Bucepha lus met Thiene I; 4e pr. D. Haremaker van Beyaert met Olanda. Dresssuurproef van 4-tallen: le pr. Bu cephalus te Barsingerhorn; 2e pr. Beyaert te Midden-Beemster; 3e pr. West-Friesland te Schagerbrug. Individueele dressuuurproef, klasse A. le pr. D. Haremaker met Olanda (Beyaert); 2e pr. Adr. Boontjes met Woel water (West-Friesland); 3e pr. Guda Geerligs met Astrid (West-Friesland); 4e pr. J. de Veer met Josephine Baker (Ros sinant). Individueele dressuurproef, klasse B: le pr. J. Schenk met Thiene I (Bucephalus); 2e pr. D. Beets met Putzely (Beyaert); ?e pr. K. Smit met Dora III (Bucephalus); 4e pr. D. Haremaker met August (Beyaert). Tenslotte werd nog caroussel op den cirkel gereden, alsmede 'n polonaise over de barricades door 10 ruiters. Het geheel der demonstraties van de aanwezige rijvereenigingen stond onder leiding van den instructeur J. C. Vethman te Winkel. Groote landbouwtentoonstelling, uit gaande van de afd. Zijpe en Omstre ken van de Holl. Mij. van Landbouw Maandag werd te Schagerbrug, op initia tief van de afd. Zijpe en Omstreken van de Holl. Mij. van Landbouw de jaarlijksche groote landbouwtentoonstelling gehouden. Ook dit jaar bestond voor deze tentoon stelling veel belangstelling. Een groot aantal inzendingen viel daar te bewonderen. In de verschillende rubrieken werden de volgende eerste prijzen toege kend: Paarden van 4 jaar en ouder (warm bloed): le pr. P. N. Spaans, Barsingerhorn; 3-jarige paarden (warmbloed): le pr. P. de Graaf te Schagerbrug; 2-jarige paarden (warmbloed): le pr. K. Reyne, Barsinger horn; 1-jarige paarden (warmbloed): in deze rubriek geen le prijs toegekend, 2e pr. B. Waiboer te St. Maartensbrug; veulens (warmbloed): le pr. J. Bakker te Oudesluis; 2-j. paarden (koudbloed): geen le pr. toe gekend, 2e pr. J. c. Huiberts te Schagen* veulens (koudbloed): le pr. P. Francis te Burgerbrug. Melkkoeien: le pr. W. Jongejan te Burger- brug; twinters: le pr. J. Visser te St. Maar tensbrug; melkvaarzen: le pr. W. Broers te Schagerbrug; pinken: le pr. J. J. Zwaag te Oudesluis; kuikalveren (graskalveren) le pr. P. de Graaf te Schagerbrug. Fokschapen (type Texelsch): le pr. W. v. d. Oord te Barsingerhorn; ooilammeren (idem): le pr. A. Brak te St. Maarten; ram men (idem): le pr. P. Vries te Schagerbrug; ooi, met haar in 1938 geboren lammeren, waaronder tenminste 1 ram-lam (idem): le pr. A. Brak te St. Maarten; 3-tallen ram- lammeren van één vader (idem), geen le en 2e pr. toegekend, 3e pr. A. Koopman te Bar singerhorn; 10 overhouders, behoorende aan leden van de afd. Zijpe e.o. van de Holl. Mij van Landbouw: le pr. A. Smit te Oudesluis: 4 fokschapen geb. in 1936: le pr. W. Jonge-' jan te Burgerbrug; 4 ooilammeren: le pr. C fgSfi ïnr SAChcge": ramlami»eren, geb. in 1936. le pr. A. Smit te Oudesluis. ®1J, de verd®re prijswinnaars treffen wy nog de volgende stadgenooten aan: Holland- sche krielen le pr. mevr. Driessen; konijnen Te koop gevraagd: vloerkleed (ge bruikt) doch in zeer goeden staat. Brieven letter O 227 bur. v. d. blad. Prima merken Stofzuigers met nieuwe motoren waarop 1 jaar garantie, vanaf f 10 bij de Reparatie-Wikkelinrichting PEPERSTRAAT 3 bij den Djjk. Gebruikte hand- of trapnaaimachine te koop gevraagd, defect geen bezwaar. HOFDIJKSTRAAT 13, Alkmaar. Tc koop een prima damestourfiets zoo goed als nieuw en prima transportfiets a 7.50 en prima touronderdeelen. Te bevr. by J. P. SCHIPPER, Omval 58A. Gebruikte rijwielen te koop gevraagd. Ook motorrijwielen. NIEROP, Heerenstraat 10. Tel. 3827. Als nieuw „Raleigh" Heerenrijwiel met lamp 28.50, pracht Heerenryw. 13.50, Damesrijwiel met Torp.naaf 16.00. NIEROP, Heerenstraat 10. Tel. 3827. Voor naaimachines by DEKKER, Spoorstraat 5. Handnaaimachine met gar. 4.50, prima Kohier handnaai machine 8.50, prachtige luxe Singer handmachines (koopjes). Betrouwbare Te koop wegen: dienstneming: 3 Col- bert-costuums m. 46, 1 winterjas, alles z. g. a. n. Adres Holleweg G 37, Heiloo. Te koop: Tropisch Aquarium, Tafel en verder toebehooren. Spotprijs. Te bevr. KIEVITSTRAAT No. 27. (VL reuzen) drie le prijzen voor den heer A. Korver; Lotharingers le pr. de heer N. Pool; Hollandsche ram, le pr. dezelfde; Hol- landsche voedster le pr. de heer C. Roden burg; Pupillen 2 maal een le pr. voor den heer N. Stuifbergen. De kermis. De kermis te Schagerbrug had een zeer prettig verloop. Buitengewoon druk was het Zondag avond in de diverse danszalen, waar een echte kermisstemming heerschte. Tot diep in den nacht werd het feest voortgezet. De Maandag is bijzonder geslaagd, mede door het mooie weer. Des morgens had de paardenmarkt een normalen handeL Daar naast was er de groote 'landbouwtentoon stelling, 'uitgaande van de afd. Zype en omstreken van de Holl. My. van Landbouw. Ook hier was veel belangstelling en er wa ren veel fraaie inzendingen. Des namiddags waren er z.g. streekwedstrijden van diverse landelijke rijvereenigingen, alsmede een concours van landbouwtuigpaarden. Een talryk publiek genoot, by gunstig weer, van de interessante demonstraties. Maandagavond in zaal Kuiper opvoering van „Het paard van Troje", een blijspel van Henk Bakker, werkelijk buitengewoon goed vertolkt door de Kon. Letterk. Vereen. J. J. Cremer uit Haarlem. De enthousiaste aan wezigen vulden de groote zaal. In „Het Zijper Veerhuis" trad dien avond op met succes de humorist Daan Pool van Oudesluis met zijn cabaret. Ook hier een volle zaal. In café „Kromhout" wisten „The Tweo Dolfies" (een duo) de bezoekers aangenaam bezig te houden. Dinsdag was er de traditioneele harddra verij, welke eveneens voor 100 is ge slaagd. Voor belanghebbenden is de kennis 1938 te Schagerbrug dan ook zonder twyfel „goed" geweest. Voor de jeugd is het jammer, dat bioscooD en zweef- en draaimolen ditmaal op de ker mis ontbraken. Ongeregeldheden kwamen niet voor. Bestuursvergadering Noorder- marktbond. Een bestuursvergadering van de vei- lingsvereen. De Noordermarktbond werd Dinsdag gehouden, in het vergaderlokaal der vereeniging. By de mededeelingen was o.m. deze over de dakbedekking van de overkapping, dat de leverancier niet bereid was oud voor nieuw te geven als gevolg van zyn garantie. Hij wilde voor de noodige herstellingen echter een reductie van 1/3 op den prijs verleenen. Hiermede ging men accoord. De voorzitter deelde mede, dat de vei- lingsomzet in de maand Aug. 110.324.18 is geweest. In Aug. 1937 was dit 105.669. In Alkmaar is gisteren een vergadering gehouden, waar een overeenkomst is aan gegaan tusschen de zuurkoolfabrikanten, de veilingsvereenigingen en de Ned. Groenten en Fruitcentrale, t. a. v. de dit jaar in te stellen witte kool-regeling. Men is volkomen tot overeenstemming gekomen. Met ingang van Dinsdag 13 Sept. zal dit contract gelden. Met ingang van 19 Sept. a.s. zullen de zuurkoolfabrikanten voor elk vat zuurkool dat zij maken, l in een pot storten. De inhoud van deze pot wordt na afloop van het seizoen onder de witte kool verbouwers verdeeld. De mini mumprijs is vastgesteld op 0.90 per 100 K.G. De veilingen zullen moeten toezien, dat geen witte kool wordt ingemaakt door iemand, die niet bij deze regeling is aange sloten. Bovendien zal een aanvoerregeling moeten worden getroffen, opdat verkregen dat de k0C)1 meer gelijkmatig over ^,.tiJdyak van tot 1 Nov. wordt ver deeld. Hiervoor zal een inventarisatie wor den gehouden. De voorzitter ried vooral aan, goede inlichtingen te geven, daar op het verstrekken van onjuiste gegevens een hooge boete is gesteld. Deze inventarisatie zal per 18 Sept. ee- schieden. Ook Deensche witte kool welke voor zuurkool wordt gebruikt, zal' onder deze regeling vallen, evenals de z.g. hertst- ?aa?den h?fefTr Dee"Sche -itte kool be taalde heffing zal over de Deensche win* kool verdeeld worden. Ten aanzien van de evt_ doorgedraaide witte kool behoudt N G F.C. zich alle rechten voor, met deze kool e doen wat z(i goeddunkt. Men ging er mee accoord, dat het dag. bestuur de noodde maatregelen treft. oalge De voorzitter deelde mede, dat gebleken B hunee", r0t aantal leden va" den N. M j ?nen naar andere veilingen zenden ondanks de goede slaboonenveiling welke men h.er heeft. De voorzitter vo"5 zeer jammer. De slaboonenveiling van den N.M.B. kon daarvan wel eens schade lijden. Bij onderzoek is gebleken, dat 158 leden vergunning hebben, elders te veilen. Een der bestuursleden kon niet begrijpen dat men naar een andere veiling ging, ter wijl hier de pryzen zoo goed zijn. Er zullen dan ook maatregelen moeten worden ge troffen. Een onderzoek naar de mogelijk heden hiervan zal worden ingesteld. De voorzitter deelde mede, dat voor den veilingleider een schrijfmachine is aange schaft, terwijl ook voor den secre aria een dergelijke machine is gekocht Het bestuur keurde deze aankocq en goed. Op voorstel van het dag. beduur besloot men, voor den ve:l'rgleider en voor den voorzitter een telefoonaansluiting te doen aanbrengen. Er werden nog eenige mededeelingen ge daan over de pensioen verzekeringen voor de nieuwbenoemde ambtenaren. Hierbij is ook aandacht geschonken aan de verzorging van event. nabestaanden. In verband met de klacht van den con troleur, da,t hij niet kan nagaan, wie wel en wie geen lid is van Koophandel en men soms in de veiling geen entrée wil betalen, zeggende dat men lid van Koophandel is, zal van Koophandel een ledenlijst worden aan gevraagd. Na eenige gedachtenwisseling besloot men op de aanvrage van het comité voor de organisatie van de deelneming aan het défilé voor H. M. de koningin op 6 Septem ber j.L gunstig te beschikken en 2/5 van de kosten, welke totaal pl.m. 140 hebben be dragen, voor rekening van de veiling te nemen. Het 25-jarig bestaan van de veiling. Aan de orde kwam hierna de bespreking van de herdenking van het 25-jarig bestaan van de veilingsvereeniging. Er zijn wel plannen voor de herdenking, doch men zit wel met eenige moeilijkheden. Er zijn drie jubilea, welke op 1 Oct. herdacht kunnen 'worden, n.L dat van de veiling te Warmen- huizen, van de tuinbouwver. Nieuw Leven te Heerhugowaard en van de N. M. B. De moeilijkheid is, dat dezelfde personen wel zoo ongeveer zullen worden uitgenoo- digd bij alle drie jubilea. Na eenige ge dachtenwisseling besloot men, het jubileum van den N.M.B. te vieren op 5 October. Het progr. voor dien dag werd hierna besproken. Men ging met het voorstel van het dag. bestuur accoord, om 's morgens in de veiling een herdenkingsrede te houden, waarna van 10 tot 12 uur een receptie zal werden gehouden in het Spoor-café. Vanaf 3 uur 's middags een gezellig samenzijn van bestuursleden met hunne dames en een aantal genoodigden. Het bestuur zou heel gaarne zien, dat ter gelegenheid van dit feest de vlaggen werden uitgestoken in het dorp. Naar den toestand van de pakhuizen bil de laadplaats zal het dag. bestuur met een deskundige een onderzoek instellen. De toe stand is er wel treurig. Het accountantsrap port vermeldde, dat alles in de beste orde was bevonden. In de rondvraag werd het bascule-vraagstuk nogmaals aan een bespre king onderworpen. De fabrikanten, die nu bascules van de veiling in gebruik hebben, willen wanneer ze worden weggehaald, geen basculegeld betalen. Het werd wel bil lijk gevonden dat, wanneer er voor betaald werd, de fabrikanten de bascules ook kon den gebruiken by hun fabriek. Men zal ech ter goed toezien, waar de bascules zich be vinden. De wijzigingen van maat en sorteering werden besproken. De wijze van bekend maken is wel wat gebrekkig. De veiling leider zal in het vervolg steeds de secreta rissen der vereenigingen er mede op de hoogte houden. Den betaalmeester zal worden verzocht, niet meer met de keur te veilen. Tenslotte kwam nog ter spreke het ver strekken van voorschotten aan degenen, wier goedgekeurde aardapprlen niet ver kocht konden worden. Dit zal met den be- taalmeester besproken worden. Sluiting. By de firma Van Putten en Oortmeijer alhier zijn twee pmetische boekjes versche nen welke voor dfn middenstand van groo te beteekenis zyiy Het eerste is Rechts- en Wetskennis" en et tweede „Grondbeginselen van bedrijfs- n' ,reclame e# verkoopkunde. Beide boekjes tfaarvan de zesde druk i» verschenen werden geschreven door Drs. H- L. Jansen, adj. directeur van den Ned. r« k. Middenstanclbond en zijn herzien c*1 opnieuw bewerkt.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10