DANSINSTITUUT C. WILLEMS Ernstige incidenten in Sudeten-Duitschland. L. VAN MEERDERVOORT 407 - DEN HAAG Aanvallen op postkantoren en grenswachten. Het Kabinet in Downingstreet bijeen. Ashton Gwatkin te Asch. De Sudeten-Duitsche leiders bijeen. het Poolsche parlement ontbonden. De nieuwe Kamers zullen zich over de nieuwe kieswet hebben uit te spreken. Inschrijving te ALKMAAR in //DE UNIEiederen VRIJDAG van 4-8.30 uur n.m. Vraagt prospectus en overtuigt U van de sterk verminderde prijzen. EERSTE BLAD. Reeds gisteren hebben wij melding gemaakt van talrijke incidenten in het Sudeten-Duitsche gebied, als gevolg waarvan de regeering te Praag meende, in verschillende districten den staat van beleg te moeten afkondigen. Na het verschijnen van ons nummer van gisteren is de serie telegrammen, welke melding maakten van incidenten e.d. steeds grooter geworden, totdat ten slotte hedenmorgen vroeg geseind werd, dat de gemoederen eenigszins gekal meerd zijn. Een der meest ernstige incidenten heeft zich te Gottesgabe (Bozidar) in Noord-Bohe- men afgespeeld. Volgens een bericht van Havas hebben Sudeten-Duitschers aldaar het postkantoor bezet en verwoest en alle tele foonkabels zijn daarna vernield, teneinde de verbindingen met Praag onmogelijk te ma ken. Opruiing tot verzet? Reuter meldt uit Praag, dat de politie al daar een circulaire, gericht tot de leden van den F.S., den vrij willigen beschermingsdienst der Henleinisten,in beslag zou hebben ge nomen, waarin den leden verzocht werd al het mogelijke te doen, om aanvallen op ver tegenwoordigers van den staat uit te lokken. In de circulaire wordt gezegd, dat alle Su deten-Duitschers gewapend zijn en dat het mogelijk moet kunnen zijn, dat zij zich van de openbare gebouwen kunnen meester ma ken en de verbindingen met de centrale autoriteiten afsnijden. De circulaire zegt verder, dat, indien de verspreide actie niet tot het gewenschte ge volg, de volksstemming, leidt, over veertien dagen een collectieve demonstratie en aan vallen op grootere schaal in het geheele Su deten-Duitsche gebied georganiseerd zullen worden. Verder meldt Havas, dat te Asch, het hoofdkwartier van Henlein, 8000 personen hebben betoogd. Tsjechische naamborden werden afgerukt, een agent werd van zijn motorrijwiel geworpen, zoodat hij ernstige verwondingen opliep. In de omgeving van Karlovy Vary (Karlsbad) werden telefoon leidingen doorgesneden. Te Loket zijn de arbeiders in staking gegaan, de kinderen gaan niet naar school en de winkels zijn ge sloten. Vierduizend personen hebben hier gedemonstreerd. Te Perstein hebben 1500 menschen betoogd. Van den kerktoren af werd op een militaire afdeeling geschoten, waardoor een soldaat om het leven kwam. Ook een Henleinist werd hier gedood. Te Cheb (Eger) zijn de ruiten van Tsjechische en Joodsche winkeliers vernield. Politie heeft de aanvallers met den gummiknuppel uiteengejaagd. Drie gendarmes en een mani festant werden gewond. Te Warnsdorf hebben zesduizend per sonen geëischt, dat de grensafsluiting geopend zou worden. De douaneambte naren moesten hiervoor zwichten en 500 personen begaven zich op Duitsch ge bied. Het Duitsche nieuwsbureau meldt hierover het volgende: Uit vreugde over de rede van Hitier hebben de bewoners van de grensplaatsen Warnsdorf en Rumburg Maandag groote demonstraties gehouden. De Rumburgers trokken naar de Duitsche grens en hielden daar, nog juist op Tsjechisch grondgebied betoo gingen. Duizenden bewoners van Warns dorf kwamen echter over de grens. In Seifhennersdorf hielden drie- a vierdui zend Sudeten-Duitschers op de Adolf Hitlerplatz tezamen met de bewoners een betooging. In de nabijzijnde kerk werden de klokken geluid en liederen op het orgel gespeeld. Verder meldt het Sudeten-Duitsche pers bureau uit Tachau, ten Zuiden van Eger, dat aldaar, na de betooging op de markt, welke volkomen rustig verliep, de gendarmerie zonder voorafgaande waarschuwing op de zich naar hun woning begevende voetgan gers schoot, waardoor drie personen werden gedood en een groot aantal personen zwaar werden gewond. Dit bericht zal wel over dreven zijn, aangezien het Duitsche nieuws bureau inzake hetzelfde incident meldt, dat één persoon gedood en vier zwaar werden gewond. Reuter meldt een ander ernstig incident uit Falkenau, waar drie gendarmes werden gedood door geweerschoten, afgevuurd door Sudeten-Duitschers. Joden en Tsjechen vluchten. Uit Karlsbad wordt gemeld, dat de wegen zijn geblokkeerd door het auto verkeer, veroorzaakt door den uittocht van Tsjechen en Joden. Ook uit Mariën- bad wordt gemeld, dat aldaar de groot ste Joodsche winkels zijn gesloten en dat de eigenaars zich naar Praag hebben begeven. Gisterochtend om elf uur hadden de Hen- leinisten het consigne gegeven, dat in deze stad alle winkels moesten sluiten en het werk in de fabrieken moest worden stop gezet. Aan de huizen werd de hakenkruis- vlag geheschen, burgers, een hakenkruis band om hun arm, regelden gedurende twee uur het verkeer in plaats van de politie. Voorts meldde Havas nog de volgende in cidenten: Te Hasselbach heeft een inzittende van een auto uit het buitenland, die moest stop pen, geschoten op een gendarme. Te Nema- nice hebben inzittenden van een vrachtauto die moest stilhouden, op de gendarmerie ge schoten. De politie beantwoordde het vuur, doch moest zich terugtrekken. Toen ver sterking aanrukte, vond men in de auto het ljjk van den eigenaar. Tot degenen, die op de gendarmerie hebben geschoten, behoor de de burgemeester van Miznice .Te Perstein werd het station bezet door Henleinisten, die de hakenkruisvlag heschen. Op vele plaatsen zijn betoogingen gehouden. Te Bezdruzice zijn schoten gelost op de gendarmerie en een Tsjechischen ambtenaar. Te Narz Nadohri zijn met stokken ge wapende Henleinisten de Tsjechische school en het postkantoor binnengedron gen. Zij dwongen het onderwijzend personeel en de postambtenaren den trein naar Praag te nemen, zonder dat deze menschen zelfs eenige bagage kon den meenemen. De aanvallers schreeuw den: „Tsjechische honden hebben in dit Duitsche land niets te maken". Te Ma- rienbad, te Karlsbad en in verscheidene andere plaatsen waaien tallooze haken- kruisvlaggen. Het Duitsche nieuwsbureau meldt, dat de Sudeten-Duitscher Josef Bar in den afgeloo- pen nacht door schoten van gendarmes te Marienbad op den weg is doodgeschoten. Se nator Frank heeft bij den minister van bin- nenlandsche zaken geprotesteerd. Zoowel te Purstein als te Chodau bij Karlsbad zou een Sudeten-Duitscher zijn doodgeschoten. Te Weipert zou, nog steeds volgens het D.N.B., met machinegeweren op de bevolking zijn geschoten. Hetzelfde persbureau meldt uit Graslitz dat Tsjechische douaneambtenaren en gendarmen op 200 Sudeten-Duitsche ar beiders, die op rijks-Duitsch gebied werk zaam zijn, bij het passeeren der grens heb ben geschoten. Verscheidene ^arbeiders wer den gewond. Voorts wordt nog mélding gemaakt van een groot aantal betoogingen in vele Sude ten-Duitsche plaatsen, zonder dat daarbij incidenten zijn voorgevallen. In spreekkoren werd geroepen: Wir wollen heim ins Reich. Ein Volk ein Reich, ein Führer. Volgens een officieel bericht, in Tsje chische kringen te Londen ontvangen, hebben de incidenten van Maandag avond en gisteren twaalf menschen het leven gekost. Acht Tsjechen en vier Su deten-Duitschers zijn omgekomen. Om elf uur vanochtend is het Engelsche kabinet in Downingstreet bijeengekomen. Behalve de resultaten der gisteren door Chamberlain en diens voornaamste colle ga's gehouden beraadslagingen, die tot laat in den avond hebben geduurd, zullen de ministers ook beschikken over de resul taten der bijeenkomst, welke werd bijge woond door de ministers der departemen ten van defensie en de chefs van hun sta ven. Ashton Gwatkin is vanochtend te Asch aangekomen voor een bespreking met de Sudeten-Duitsche leiders, die den gehee- len nacht in hun nieuwe hoofdbureaux hadden vergaderd, om hen te overreden de onderhandelingen te hervatten. (Zie verder Laatste Berichten.) De president van de Poolsche Repu bliek heeft gistermiddag om twee uur een decreet uitgevaardigd, krachtens hetwelk het parlement wordt ontbon den. De datum der komende verkiezingen is nog niet vastgesteld, muar volgens de grondwet is de president verplicht, bin nen dertig dagen, volgende op de ont binding, nieuwe verkiezingen uit te schrijven, welke binnen de daarop vol gende zestig dagen moeten worden ge houden. Het nieuws, aldus Havas, heeft in po litieke kringen te Warschau sensatie gewekt. Het Poolsche Telegraaf Agentschap meldt hieromtrent: De ontbinding van het parlement wordt in het decreet van den staatspresident ge motiveerd met de aanzienlijke wijzigingen welke zich in het binnenlandsche politieke leven sedert de laatste verkiezingen hebben voorgedaan en door de in breede lagen der bevolking steeds sterker gevoelde noodza kelijkheid, dat actiever wordt deelgenomen aan den arbeid voor den staat. De president verklaart: „Ik achtte mij verplicht de Kamers te vernieuwen, opdat het nieuwe parlement een betere weerspie geling kan zijn van de stroomingen in het land". Het nieuwe parlement zal zich over de nieuwe kieswet moeten uitspreken. Gistermiddag is het kabinet in vergade ring bijeengekomen. Waarom kabinetsontbinding. De ontbinding van het parlement, zoo meldt Havas, heeft o.m. ten doel 't nieuwe parlement een nieuw verkiezingsstelsel te doen aannemen. Het besluit tot ontbinding heeft levendige voldoening gewekt in de kringen der oppositie, waar men sedert 1935 niet opgehouden heeft de afschaffing van het oude indirecte verkiezingsstelsel te eischen, die het indertijd mogelijk gemaakt heeft een volkomen regeeringsparlement te vormen, waarin de oppositie geen enkelen vertegenwoordiger had. Men herinnert zich, dat alle oppositiepartijen in 1935 de verkie zing geboycot hadden en dat zij sedertdien steeds gestreden hebben voor een kiesher- vorming op democratischen grondslag. De verkiezingen voor de Kamer zullen worden gehouden op 6 November, die voor den Senaat op 12 November. n SiadmOmqeomq Alkmaar, Woensdag. MISLUKTE AFPERSINGSPOGINGEN. Dezer dagen is, naar het Volksblad heden morgen meldde, tweemaal 's nachts aan huizen van ingezetenen met geweld ge tracht geld af te persen. Een man belde daartoe 's nachts met een voorwendsel bij een bewoner aan en trachtte dan onder het roepen: „Je geld of je leven" den bewoner te dwingen tot afgifte van geld. Aangezien in beide gevallen de belaagde persoon luidkeels om hulp riep, was de da der genoodzaakt op de vlucht te slaan. Een der aangevallenen werd niettemin zoodanig gewond, dat zij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. De politie stelde aanstonds een streng on derzoek in en arresteerde den 27-jarigen J. J. te Bergen. Deze legde een volledige bekentenis af en is ter beschikking van de Justitie te Alkmaar gesteld. ERNSTIGE AANRIJDING TE WARMENHUIZEN. Dinsdag tegen den middag heeft voor het ouderlijke huis in den Ouden Wal een ernstige aanrijding plaats gehad, waarbij het dochtertje van den heer W. Koorn ern stig aan been en hoofd werd gewond. Het kind liep achter een naar Warmenhuizen rijdende auto, en na een klein poosje hard te hebben geloopen, stak het plotseling den weg over toen op hetzelfde moment een uit Warmenhuizen komende auto eerstgenoem de auto passeerde, met het gevolg, dat het meisje tegen den grond werd geworpen. Met een gecompliceerde beenfractuur en kaakkneuzing is 't meisje naar het Centraal ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. Dr. van Hesteren was zeer spoedig ter plaatse en heeft de eerste hulp verleend. Een tragische bijzonderheid is dat het overreden meisje gister juist haar vijfden verjaardag vierde. Uit dit ongeval blijkt al weer voor de zoo- veelste maal, dat het uiterst gevaarlijk is aan auto's te hangen of daarachter hard te loopen. Op de ouders rust een dure plicht steeds kunne kinderen daarvoor te waar schuwen en bovendien is het strikt noodig, dat op de scholen ook steeds en steeds weer de kinderen daarop gewezen worden. De auto's zijn in Warmenhuizen, met zijn bochtige en nauwe straten een groot gevaar voor kinderen. De kerkeraad werd ontvangen door de kerkvoogdij van de hervormde gemeente, die op deze wijze van haar belangstel» g blijk gaf. De heer D. Saai sprak namens de kerkvoogdij een enkel woord. Morgenavond om kwart over echt vinai een herdenkings-samenkomst plaats in de Doopsgezinde Kerk aan den Koningsweg (op dezelfde plaats, waar Hans de Ries zeil placht te prediken), waarbij ds. P. J. GlaM een herdenkingsrede zal uitspreken. Me e- werking wordt verleend door het Doops gezind Zangkoor (Dir. P. A. Blaauw) en de dames R. Hahn en W. J. Langeveld Holleman. CARILLONCONCERT. Het programma van het carillonconcert, te geven door den heer P. A. van Langen op Donderdagavond van 8.30 tot 9.30 uur luidt als volgt: Prelude Andante Sonate Rondo Heidenröslein Leise zieht Lieblingsplatzchen Das Veilchen Heller Denijn Nicolai Daquin Schubert Mendelssohn Mendelssohn Mozart DE TREKKING VAN DE ARTIS-REDDINGSLOTERIJ. De trekking van de Artis-Reddings- loterij is gisteravond din de Koningszaal van „Artis" geschied, ii. de tegenwoordig heid van bestuurderen van het Kon. Zoölogisch Genootschap „Artis natura magistra" en van het Artisreddingscomité, ten overstaan van notaris mr. A. M. Benders. De eerste prijs, een groote automobiel, viel op lot nummer 22424, verk.-cht in Den Helder, de tweede prijs, een reis naar de wereldtentoonstellingen te New-York en San Francisco in 1939 op lot nummer 35817, verkocht te Amsterdam, de derde prijs, een kleine automobiel op lot nummer 43116 (plaats nog niet bekend) en de vierde prijs, een Pampusjacht, op lot num mer 42668, verkocht te Alkmaar. De trekkingslijsten zullen benoudens nader bericht verkrijgbaar zijn van de volgende week Dinsdag af, in de meeste plaatsen van ons land aan een aantal KINDERVERLAMMING IN DE ZAANSTREEK. In Krommenie is een geval van kinder verlamming geconstateerd dat den dood tengevolge had. In het ziekenhuis te Zaandam zijn een kind uit Assendelft en een uit Wormerveer, beiden lijdende aan kinderverlamming, in de barak opgenomen. BESTELLING „OMVAL". De directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te Alkmaar maakt bekend, dat de buurtschap „Omval", met inbegrip van de woningen gelegen aan de Noordervaart tot de brug Zuidervaart voortaan tot postbe- stelkring Alkmaar zal behooren. In deze buurtschap zullen in den vervolge twee be stellingen worden uitgevoerd. In het verkeer met Alkmaar zal in beide richtingen locaal port van toepassing zijn. KLEEDING TEGEN GASAANVALLEN. Fortuin's Kleedingmagazijn (hoek Lange- straat-Houttil) mag zich erop beroemen de primeur te hebben van de eerste te zijn, in onze stad een anti-gaspak te hebben ge ëtaleerd met bijbehoorende helm en masker. Het costuum zelf lijkt een gewoon oliepak, maar de stof is zoodanig geprepareerd, dat zij, naar wordt medegedeeld, geen enkele van de thans bekende gassen doorlaat. EEN DRIEHONDERDJARIGE HERDENKING. Doopsgezinden herdenken Hans de Ries. De Doopsgezinde Gemeente alhier ge denkt heden den sterfdag in 1638 van haar grooten voorganger Hans de Ries, die ge durende veertig jaren, van 1598—1638, aan de Alkmaarsche Doopsgezinden van dien tijd leiding had gegeven. De Ries was ge boren in Antwerpen en had zich reeds jong tot de Doopsgezinden aangetrokken gevoeld. In het einde van de zestiende eeuw werd hij een van de voornaamste leiders van de z.g. „Waterlandsche" Doopsgezinden, waarvan Alkmaar een van de belangrijkste gemeen ten vormde. Nog tot in de achttiende eeuw stond de gemeente van de Doopsgezinden, die op den Koningsweg samenkwamen, hier ter stede bekend als de „Gemeente van Hans de Ries terwijl ook thans nog de organisa tie voor het gemeentewerk in de Alkmaar sche Doopsgezinde Gemeente den naam „Hans de Ries" draagt. .JJ Kranslegging. Hedenmiddag om twaalf uur werd door den kerkeraad der Doopsgezinde gemeente en „Hans de Ries" een krans neergelegd op het graf, dat zich bevindt in het Zuider transept van de Groote Kerk. De krans draagt als opschrift: „Aan de nagedachtenis van Hans de Ries, overleden 14 September 1638. De Doopsgezinde Gemeente van Alk maar, na driehonderd jaar". nader op te geven adressen. Onmiddellijk na de verschijning van de lijst kunnen de winnaars over de prijzen beschikken. De prijzen kunnen binnen een jaar nog afgehaald worden. WIE HEEFT NOG JONGENSKLEEDING. Een jongetje van 11 jaar, wiens gezond heidstoestand zeer te wenschen overlaat, kan begin October naar een vacantie- kolonie worden gezonden. Het ontbreekt den ouders evenwel aan de daarvoor bencodigde kleed in gstukken, bo vengoed en vooral ondergoed. Zijn ei onder onze lezers, die jongens- kieren voor dien leeftijd in bezit hebben en ze wellicht niet meer gebruiken? Wie hiervoor iets kan afstaan zullen wij gaarne op ons bureau het adres verstrekken waar deze jongenskleeren uiterst welkom zullen zijn. Ayenda Victorla-theater, 8 uur, hoofdnummer Be nationale film 40 jaren, hoofdrollen cees Laseur, LUy Bouwmeester, Ank v. d. Moer Matthieu van Eysden ?.a.; in het voor- DE CORNELIS DREBBEL GESTRAND. Cornelis Drebbel is voor Alkmaar geen onbekende. Hij werd in 1572 in onze gemeente gebo ren en hij behoorde, door het doen van ver schillende uitvindingen, tot de beroemdste mannen van zijn tijd. Zijn meest bekende uitvinding was die van een schip waarmee men onder water door van Westminster naar Greenwich kon varen en eigenlijk is hij dus eenige eeuwen geleden al de uitvinder van de duikbooten geweest. Zoo'n duikboot in Drebbels tijd zag er heel anders uit dan een marine-onderzeeër van tegenwoordig. Drebbels boot was hoofd- zakelijk gebouwd op de theorie, dat men een gesloten ruimte b.v. een glas om gekeerd in het water kan drukken en dat er dan een hoeveelheid lucht boven het water zal blijven waarin zich levende wezens kun nen bevinden. En van welke ingewikkelde machinerieën men de tegenwoordige duikbooten voorzien heeft zullen we maar niet eens trachten uit te zoeken en nog minder een poging doen om het te beschrijven. Natuurlijk is er een reden om thans over dezen uitvinder te schrijven en wel deze dat de Cornelis Drebbel, welke bij onze marine in dienst is, gister van Amsterdam naar Den Helder is vertrokken Het is een logementschip voor het per soneel van den onderzeedienst en het was tijdens de koningir.nefeesten in Amsterdam gestationneerd omd». zich daar toen eenige duikbooten bevonden. De Cornelis Drebbel kwam langzaam en statig, door een marine-sleepboot getrok ken, door het Noordhollandsch kanaal va ren maar voorbij Akersloot, toen Alkmaar reeds in het zicht was, scheen de geest van de ware Cornelis zich van zijn ijzeren naamgenoot te hebben meester gemaakt en het de gedachte te hebben bijgebracht, dat het eigenlijk in Alkmaar thuis hoorde en daar maar moest blijven. voor programma een reportage van alle belang- rijke gebeurtenissen van H. M. de koningin. Toegang voor eiken leeftijd. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Be nationale film 40 jaren, hoofdroUen Cees Laseur, Lily Bouwmeester, Ank v. d. Moer, Matthieu van Eysden e.a.; in het voor programma de voornaamste gebeurtenissen van de feesten te Amsterdam. Toegang voor eiken leeftijd. Eiken middag, half 3, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, eiken dag een ander hoofdnummer: Woensdag: 2.30 en 7.45 uur De Papsoldaat. Donderdag: Het dubbele paspoort. Bioscoop Harmonie, 8 uur, hoofdnummer De nationale film 40 jaren. hoofdroUen Cees Laseur, Lily Bouwmeester, Ank v. d. Moer, Matthieu van Eysden e.a. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdag 14 September. 7.30 uur, Wielerbaan, Trainingswedstrij den met HaarL renners. Het groote schip, dat een diepgang van meer dan 2)4 meter heeft, liep hopeloos vast en het gevolg was, dat de bemanning vannacht niet in Den Helder maar in Alk maar heeft geslapen, wat op een logements- schip natuurlijk weinig verschil maakt. Hedenmorgen was er meerdere sleepboot hulp vanuit Den Helder gerequireerd en heeft men het gevaarte los getrokken en naar de Handelskade gesleept waar het veel bekijks had omdat Alkmaar op het gebied van marine vaartuigen niet verwend is en een enorme boot van den onderzeedienst met haar bemanning nog interessanter is dan een Rijnaak waar de schippersvrouw de wasch aan een lijntje gaat hangen. Ongeveer kwart voor twaalf werd het be vel tot voortzetting van den tocht gegeven en is de Cornelis Drebbel onder groote pu blieke belangstelling met een sterke marine- sleepboot voorop naar Den Helder vertrok ken waar het schip zijn gewone ligplaats weer zal innemen. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van politie en aldaar te bevragen op Woensdag en Zater dag tusschen 11 en 1 uur: sleutel, 2 vulpot loden, notitieboekje, scapelier medaille, plankje met schakelaar en stopcontact, kin- dertaschje met zakdoekje, eenige ceintuurs, heerenstropdas, 2 rozenkransen, heer en- hoed, kinderhandschoen, portemonnaie met inhoud, zangboekje, eenige sleutels, bruine damesschoen. Broche, A. Scheer, Toussaintstraat 13; portemonnaie met vischhaakjes, J. G. Ver- hage, Straatweg 516A, Heiloo; badhanddoek plus 2 badpakken; P. Spaans, N. Beetsweg 6, Heiloo; zilv. rozenkrans, J. Jongejans, Uitenboschstraat 19; enkele centen, H. de Vries, Bleaustraat 15; rozenkrans, H. Smit, K. v. 't Veerstraat 94; portemonnaie met inh., D. Siekerman, Rippingstraat 12: dames- tasch, H. de Vet, Fabrieksweg 30, Warmen huizen; nummerplaat G-98729, van Son, Liefdelaan 34; 1 paar regenpijpen, de Ruiter, Dijkgraafstraat 17; rjjwielbelastingmerk, A. v. d.Velde, Ramen 8; rijwielbelastingmerk, J. Bekelaar, Piersonstraat 16; halsketting; C. Schinkel, Bruinvisstraat 18; rijwielbelas tingmerk, J. A. Barhorst, Zeglis 32; rijwiel belastingmerk, J. Roobeek, Laat 163: bruin taschje met inh., M. Henny, Fnidsen 54; spaarbusje, J. v. Roon, Nieuwstraat 11; damesportemonanie met inh., G. Middelbeek, Zevenhuizen 1; kinderportemonnaie met inh., G. Huitema, Polderstraat 17; vulpot lood, M. Mors, Klein Nieuwland 31; bl. cein tuur, M. Sijm, Kanisstraat 7; bus smeerolie, P. de With, Wollebrandstraat 11; sigaren- pijp, J. W. v. d. Pol, Laat. Muziek houder van een hoorn, A v. d. Kamer, Clarissenbuurt 39; bruin vulpot lood, mej. Zwaan. Nieuwesloot 77; ramme laar, Van Welie, Rippingstraat 25; lichte damesregenmantel, J. B. Veel,, Oosterkolk- straat 29; huissleutel, J. Boon, Kanaalkade 31; broche (hondje), J. Dekker. Wester burgstraat 1; zilveren haarspeld, Chr. Snij der, Westerburgstraat 2; dameshandschoen, T. Buure Zeswielen 2; vulpen, W. Kuiper, Laat 74; rood kindertaschje met inh., bu reau van politie; autoped, P. Mienes, Lamo- raalstraat 6; kindertaschje met ledige por temonnaie, A. Smorenberg. Oosterkolkstr. 17; dop van autowiel, G. Lijnsveld, Liefde laan 27; vulpen, Postkantoor; rijwiebelas- tingmerk, Th. Kaandorp, Dr. Schaepman- kade 13; bruine mantelceintuur, J. Sljjker- man, N.- Poorstl. 5; blauwe mantelceintuur, J. Piersma, K. v. 't Veerstraat 26; bruine Clothe, C. v. d. Vaart, v. d. Woudestraat 79; pakje negatieven, Postkantoor; rozenkrans, Povers, Uitenboschstraat 102; ceintuur, C. Himmelreich, Stuartstraat 83; gymnastiek schoen, T. Wehnes, Heemraadstraat 13. AANBESTEDING SCHOOLBOUW TE GRAFT. Door B. en W. van Graft werd heden aanbesteed het bouwen van school met twee lokalen en woning in dat dorp. De in schrijving was als volgt: a. Massa (zonder verf-, glas- en behang- werken): G. Tentij te West-Graftdijk 18039 y. Kroonenburg te Heiloo 18481 Gebr. Schoonewil te Alkmaar 18959 J. van Steeg te Heiloo 19500 Oudejans en Slot te De Rijp 19925 P. Buis te Oudorp 20100 O. Hamstra te De Rijp 20320 J- Schuyt te Alkmaar 20500 J. Wittebrood te Beemster 21300 J. Faus te Nieuwe-Niedorp 21512 G. Matser te De Rjjp h 21690 r Bv7e^"' gIas" en behangwerken: L. Klinkhamer te West-Graftdijk f 767 G. Haarland te IJmuiden 945 G. Bakker te Alkmaar 973 P. Kostelijk te De Rijp 1068 G. Kronenburg te Heiloo 1080 A. Schipper te De Rijp 1095 J. de Vries te Bergen 1120 C. van Petten te De Rjjp H90 üen. Kamp te Zaandam m 1210

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2