QemettUecadeK fxuuU m 3mh&OUW De L.T.M. te Hoorn. ÉÉAÉMÉÉAÉrijfcH f i 8 8 SAMBO DE OLIFANT l/toktnuik&d-qiiep, Aspirin DERDE BIAD. BROEK OP LANGENDliK HEERHUGOWAARD Een geslaagde Fokveetentoonstelling. één stap! Daarom op gepast en ook bij de ge ringste verkoudheid on middellijk Aspirin nemenl De raad dezer gemeente vergaderde Woensdagavond ten gemeentehuize. De voorzitter bracht het herdenkings feest ter gelegenheid van het 40-jarig re- geeringsjubileum van H. M. de koningin in herinnering en deelde mede, dat de basis uurloonen in de werkverschaffing voor de ze gemeente verhoogd is met 1 cent. In verband met het verzoek van de sa menwerkende onderwijzersorganisaties ter verlaging van de leerlingenschaal, stelden B. en W. voor, geen adhaesie te betuigen aan het adres dier bonden. De heer Van der Molen was het wel eens met B. en W., maar aangezien het adres onderteekend is door bijna alle onderwijs organisaties en de regeering weet, dat dit verzoek aan de gemeenten is gedaan, wilde hjj wel adhaesie betuigen, daar de regee ring anders wel zou kunnen denken, dat de gemeenten er niet voor gevoelden. De heer Koolaard was het met B. en W. eens. Daarna werd het voorstel van B. en W. aangenomen met de stem van den heer Van der Molen tegen. De kappersbond verzocht, in de politie verordening te willen opnemen, dat de kap perswinkels op Maandagmiddag gesloten moeten zijn. B. en W. stelden na ernstige overweging voor, dit verzoek in te willigen, daar alle kappers in deze gemeente het adres hebben onderteekend. Na eenige besprekingen werd besloten, de politieverordening zoodanig te wijzigen. De Voogdijraad te Alkmaar zond een verzoek om een bijdrage te willen verlee- nen, wanneer soms gevallen mochten voor komen in deze gemeente. B. en W. zijn van meening, dat voor deze voogdijkinderen wel moet worden bijgedragen, via het Burg. armbestuur. Thans wordt er al veel gedaan door de diaconiën. Aan de orde kwam hierna de wijziging van de gemeentebegrooting 1938, welke van Ged. Staten is terugontvangen met eenige op- en aanmerkingen. Het betreft meest maatregelen, welke eerst zijn afge kondigd nadat de begrooting was samenge steld. Ook moet de volle 3000, welke van het P. E. N. wordt ontvangen als winstder ving van het G. E. B., in de begrooting worden opgenomen. Hieraan wilden B. en W. voldoen. Niet echter aan het verzoek de subsidie aan het B. A. te verlagen. Zij stelden voor, de subsidie te verhoogen van 5500 tot 6000. Er is reeds 4700 uitge geven. Aldus werd besloten. Door de ver hooging van de belastingopbrengst kan men de begrooting in zooverre sluitend krijgen, dat geen beroep op de regeering behoeft te worden gedaan voor een bijdra ge in de kosten der gemeentehuishouding. De gemeente is dus nog niet noodlijdend. De rekening 1937 werd goedgekeurd. Het tapverbod en de feesten. De heer Stammes zeide, bij de feesten te hebben opgemerkt, dat den eersten dag wel getapt was, maar den tweeden niet. Hij meende, dat er toch een tapverbod was. Hoe is 't mogelijk, dat den eersten dag wel en den tweeden niet getapt werd? De voorzitter zeide, dat dit een zaak was welke hem als hoofd der politie aan ging en dat hij geen verantwoording schuldig was aan den raad. Niettemin wilde hij wel antwoorden. Den eersten dag is getapt zon der voorzittersvergunning, waartoe hij niet de bevoegdheid bezat. Het tapverbod is reeds 10 jaar oud. Den eersten avond is ge tapt en wel in aanzienlijke mate. Spr. heeft de caféhouders den volgenden morgen schriftelijk op de bestaande verordening ge wezen. De besluiten van den raad heeft de voorzitter volkomen geëerbiedigd en ge waarborgd. De heer Van der Molen wees op de beroe ring, welke in de gemeente teweeggebracht was door dezen gang van zaken. Wij heb ben eenmaal de verordening, dat op Zon en feestdagen en verjaardagen van het Kon. Huis geen drank getapt mag worde. Wanneer deze verordening wordt uitgevoerd is cri- tiek geheel misplaatst en komt neer op den raad die de verordening heeft vastgesteld en niet op den burgemeester. De burgemees ter heeft niet anders kunnen handelen. Spr. is vóór het verbod, doch ook als tegen stander zou het hem gespeten hebben, als de burgemeester zich niet aan de verorde ning had gehouden. Hoe zou de verhouding tusschen raad en burgemeester anders zijn geworden? Het gaat niet aan het hoofd der gemeente als uitvoeder van de raadsbeslui ten verwijten te maken. De andere raadsleden sloten zich volko men bij de woorden van den heer Van der Molen aan. De voorzitter dankte hem voor deze woorden, waarna sluiting volgde. De raad vergaderde Woensdagavond. Alle leden waren aanwezig, toen burgemees ter Sutman Meijer de vergadering opende. De voorzitter stelde voor aan de agenda toe te voegen een voorstel van B. en W. om te besluiten tot aankoop van grond voor de stichting van een volks- en schoolbad. Na eenigen tijd in comité te hebben ver gaderd, werd het voorstel van B. en W. aan genomen. De heer P. Krijgsman verzocht zijn aan slag in de baatbelasting in te trekken. B. en W. stelden voor, op dit verzoek af wijzend te beschikken. De heer Dekkers was echter van meening, dat de gemeente eigenlijk geen recht had op het heffen van baatbelasting van den heer Krijgsman, daar de redactie van art. 1 van de betreffende verordening slechts spreekt van gronden, verkregen door demping van slooten. De voorzitter stelde voor, den heer Krijgs man ontheffing te verleenen in verband met deze redactie-fout; de verordening zal zoo danig moeten worden gewijzigd, dat ook op andere wijze verkregen gronden onder de baatbelasting vallen. Het voorstel werd aangenomen. De heer Jac. Goudsblom verzocht om ver laging van het hem in rekening gebrachte tarief voor afname van electriciteit met ge lijktijdige verhooging van den leveringsprijs van de overige aangeslotenen. B. en W. stelden voor, dit adres af te wijzen. Dit zou de gemeente veel geld kosten. Misschien, dat, wanneer het P. E. N. het Gem. Electriciteitsbedrijf overneemt, het voor den heer Goudsblom voordeeliger zal worden. De heer Dekkers informeerde of dit adres in de commissie van bijstand voor het G. E. B. is behandeld. De voorzitter antwoordde, dat dit niet is geschied. De administrateur heeft hierover advies uitgebracht, aangezien het een tech nische aangelegenheid van het bedrijf betreft. De heer Dekkers: Vergadert de commissie wel eens? De voorzitter: Ja zeker. De commmissie heeft meermalen vergaderd. De heer Dekkers zou soepel willen op' treden, daar de vestiging van bedrijven ir deze gemeente gewenscht is. De voorzitter vond dit wel juist. Misschien kan de adressant iets bereiken, wanneer hij zich richt tot de commissie voor het G. E. B Daarna werd het voorstel van B. en W aangenomen. De gemeenterekening 1937, welke hierna door B. en W. werd aangeboden, zal door de heeren Quant, Poland en Groenland worden nagezien. Ook die van het Gem. electricl teitsbedrijf zal door deze commissie worden nagezien. B. en W. stelden voor, het raadsbesluit van 27 Dec. 1937 tot instelling van een raad van overleg voor maatschappelijken steun in te trekken, in verband met de hiertegen van de zijde van Ged. Staten aangevoerde bedenkingen. Bezwaar wordt gemaakt tegen het uitkeeren van presentiegelden aan de leden van dien raad, terwijl ook nog eenige andere bezwaren werden genoemd. De zaken loopen thans echter heel goed. Mocht in de toekomst blijken, dat een raad van overleg gewenscht is, dan kan men er altijd nog weer over beginnen. De heer Oudeman vreesde, dat het tot moeilijkheden zou leiden in deze groote gemeente. De voorzitter antwoordde, dat men nog geen bezwaren had ondervonden. Bode is de vader van het tehuis voor ouden van dagen. Inlichtingen kan men te allen tijde krijgen, hetzij van particulieren of van de kerkelijke armbesturen. Daarna werd het voorstel van B. en W. aangenomen. De groote Hoornsche fokveedag werd gister wel'zeer beïnvloed door het mond- en klauwzeer, dat weer om zich heengrijpt. Toch was het aantal inzendingen zeker be vredigend en de kwaliteit ervan bewees, dat West-Friesland nog steeds behoort tot de vooraanstaande fokveegebieden in ons land. De officieele opening had 's morgens te half tien onder groote belangstelling in „De Roskam" plaats. Daarbij waren, behalve de leden van het L.T.M.-comité, o.m. aanwezig, burgemeester en wethouder Van Bockxmeer, de heer P. Stapel Cz., voorz. der Holl. Mij. v. Landbouw en de adviseurs, de heeren mr. A. D. van Assendelft de Coningh, E. Koster Dz. en P. M. Veenstra. De voorzitter, de heer J. Sijp van Alk maar, zegde in zijn openingsrede het ge meentebestuur dank voor de weder getoon de groote medewerking. Ook dankte spr. de vereenigingen en par ticulieren, die met woord en daad op ver schillend gebied in ruime mate gesteund hadden. Spr. betreurde het, dat de heer E. Koster Dz., die tot dusverre de functie van voorzit ter heeft waargenomen, zich om organisato rische redenen genoodzaakt zag af te treden en hij bracht hem dank voor al hetgeen hij als zoodanig heeft gedaan. De groote eensgezindheid en de innige samenwerking van landbouw, tuinbouw en middenstand in Hoorn aldus vervolgde spr. zou niet doen vermoeden, dat zich in het algemeen een scherpere tegenstelling tusschen stad en platteland begint af te tee kenen. Een bewijs hiervoor hadden wij aan de driedaagsche staking van de Rotterdam- sche graan-importeurs. Het is te hopen, dat de stad den nood van het platteland beter zal leeren verstaan en gezamenlijk getracht zal worden de algemeene welvaart weer te doen toenemen. De land- en tuinbouw maken nog zorge lijke tijden door. In het algemeen was de toestand de laatste jaren zoo, dat de land en tuinbouw alleen het hoofd boven water heeft weten te houden door overmatig lange arbeidsdagen en hard werken. Een onzer grootste vijanden is ongetwij feld de margarine, terwijl wij daarbij met leede oogen moeten aanzen, dat het mach tige concern, dat dat product fabriceert, hoe langer hoe meer terrein gaat bestrijken en den landbouw aldus op verschillend gebied aan zch schatplichtig tracht te maken. Ten slotte uitte spr. den wensch, dat de landbouw zelf hoofd- en bijzaken van elkan der zal weten te onderscheiden, zich niet in onderling krakeel uitput over minder be' langrijke zaken, doch eensgezind optrekt naar het groote doel: Een beter, meer menschwaardiger bestaan! De burgemeester hield daarop Me ope ningsrede, waarin hij constateerde, dat in de vijf jaren, die hij nu in Hoorn is, de fok veedag zich heeft uitgebreid: er zijn aller lei aantrekkelijke bijkomstigheden omheen gebouwd. Ten gevolge van bijzondere om standigheden de groote feesten zijn juist achter den rug wordt de L.T.M.-dag dit maal wat sober gevierd. Toch zijn er nog aantrekkelijke bijkomstigheden en spr. zou in de eerste plaats daartoe willen rekenen de aanwezigheid van eenige oude en be proefde vrienden, die vroeger in de leiding zaten. Spr. hoopte, dat ook deze dag weer zal slagen. De heer P. Stapel zei bijzonder verheugd te zijn, dat deze tentoonstelling weer wordt gehouden. Er blijkt uit, dat de land- en tuinbouw en de middenstand niet bij de pak' ken gaan neerzitten. Spr. was het met den voorzitter eens, dat stad en land gezamenlijk moeten optrekken om door deze ernstige toestanden heeen te komen. Eén ding moest spr. van het hart, n.1. dat hij niet begreep hoe de voorzitter de driedaagsche staking aan de graanbeurs in verband met de mono polieheffingen als een uiting van de stad kon beschouwen. Hoewel spr. ook mono polieheffingen niet de juiste manier acht, diene men te beseffen, dat er ook een akker bouw is, welke gesteund moet worden. Spr. wenschte het comité geluk met deze tentoonstelling en hoopte, dat zij zou slagen. Als uiting van het medeleven der HolL Mij. van Landbouw overhandigde hij een 5-tal verguld zilveren medailles, uit te reiken aan hen, die deze naar de meening van het be stuur hebben verdiend. Vrijdag 16 September. HILVERSUM, 1875 M. (8.—12.— 4.—7.30 en 9.—12.— VARA, de AVRO van 12.4.en de VPRO van 7.309.uur). 8.Gr.pl. (8.16 Ber.) 10.VPRO-morgen- wijding. 10.20 Deel. 10.40 Gr.pl. 11.Orgelspel. 11.30 Esmeralda. 12.— Gr.pl. (12.15 Ber.) 12.30 Het Amusementsorkest. 1.30 Orgelspel. 2.Zang met pianobegeleiding. 2.30 Deel. 3.Gev. progr. 4.5. Gr.pl. 5.05 Voor de kinderen. 5.30 Orgelspel en gr.pl. 6.30 Lit. cause rie. 6.50 Gr.pl. 7.Stad en platte land, causerie. 7.20 ANP-ber. 7.30 Ber. 7.35 Het Westland, een tuin bouwstreek, causerie. 8.Piano- voordr. 8.30 De ontwikkelingsgang van ons nationaal landbouw- vereenigingsleven, causerie. 9. Esmeralda mmv. solisten. 9.45 Gr. pl. 10.30 ANP-ber. 10.40 VPRO- avondwijding. 11.Gr.pl. 11.30 Jazzmuziek (gr.pl.) 11.5512. Gramofoonplaten. HILVERSUM, 301,5 en 415,5 M. (AIg. progr. KRO). 8.9.15 Gr.pl. (8.15 Ber.) 10.— Gr.pL 11.30 Bij- belsche causerie. 12.Ber. 12.15 KRO-melodisten en solist. (1. 1.20 Gr.pl.) 2.Orgelconcert en gr.pl. 3.Gr.pl. 4.15 KRO-orkest en solist. 4.45 Gr.pl. 5.156. KRO-orkest. 6.05 Land- en tuin- bouwcauserie. 6.25 KRO-melodis ten en solist. 7.Ber. 7.15 Het verloop der werkloosheid in dezen zomer, causerie. 7.35 Musica Ca- thclica. 8.ANP-ber. 8.15 KRO- orkest. 8.45 Matrozenkoor Hof stads Koorknapen met pianobege leiding. 9.Verv. orkestconcert. 9.20 Vervolg koorconcert. 9.35 Vervolg orkestconcert. 10.KRO- melodisten en solist. 10.30 ANP- ber. 10.40 John Kristel en zijn orkest. 11.2012.Gramofoonpl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Het BBC-Schotsch orkest. 12.05 Orgel concert. 12.35 H. Hall en zijn orkest. 1.15 Deel. 1.35 Het Bir- minghamsch Philh. strijkorkest en solist. 2.20 Gr.pl. 2.35 Mil. orkest. 3.30 De BBC-Mialand Zangers m. m. v. pianoduo. 3.50 Rep. 4.20 Gr.pl. 4.55 Radiotooneel. 5.20 Het BBC-orkest en solist. 6.20 Ber. 6.50 Voor tuinliefhebbers. 7.05 E. Car- roll en zijn orkest. 7.50 Variété- progr. 8.50 't BBC-Symph.-orkest en soliste. 10.Ber. 10.25 Up against it: Forced down in the Sudan, causerie. 10.40 BBC-Har- monie-orkest. 11.30 B. Mason en zijn orkest. 11.5012.20 Dansmu ziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 8.10 9.20, 10.10 en 12.35 Gr.pl. 1.50 Zang. 2.05 en 3.05 Gr.pl. 4.35 Pianovoordr. 5.20 Casadesus-trio en soliste. 6.20 Vioolvoordr. 6.35 en 7.20 Gr.pL 8.35 Zang. 8.50 Radio tooneel. 10.50 Gr.pl. 11.2012.50 Nachtconcert. KEULEN, 456 M. 6.50 Gr.pl. 7.30 Tentoonstellingsorkest. 12.20 Om roeporkest en solist. 2.30 Populair concert. 4.20 Omroep-Amusements- orkest. 7.05 Cembalovoordr. 8.35 Omroeporkest en -koor. 9.50 Voor oudstrijders. 10.35 Gr.pl. 10.50 Om roepkoor, O. Fricke's orkest en solist. 12.203.20 Omroepklein- orkest en -dansorkest. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 en 1.30 Omroep- salonorkest. 1.502.20 Gr.pL 5.20 Omroepsalonorkest. 6.50 Gr.pL 7.20 Pianovoordr. 8.20 Gr.pL 9.20 Nat. orkest. 11.—11.20 Gr.pL 484 M.: 12.20 Gr.pL 12.50 en 1.30 Omroep- kleinorkest. 1.502.20 Gr.pL 5.20 Gr.pL met toelichting. 6.35 en 7.35 Gr.pL 8.20 Omroepsymph.-orkest en soliste. 9.35 Omroepsymph.- orkest en solist. 10.30 Omroep- dansorkest. 11.15—11.20 Gr.pL DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.20 Ber. 8.30 O. Dobrindt's orkest. 9.35 Blaasconcert. 10.20 Ber. 10.50 Kwartetconcert. 11.05 Ber. 11.20 Gr.pL 12.202.20 Nachtconcert gramofoonplaten) GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.—10.20, Parijs Radio 10.20—12.05, Droitwich 12.05 13.15, Brussel VL 13.15—13.50, Fr. 13.5014.20, Droitwich 14.20 15.30, Radio PTT Nord 15.30—16.20 Keulen 16.2017.20, Parijs Radio 17.2018.50, Brussel Fr. 18.50 19.20, Parijs Radio 19.2019.50, München 19.5020.35, Keulen 20.3521.35, Brussel Fr. 21.35 22.10, Lond. Reg. 22.10—22.50, Keulen 22.5024. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Lu xemburg 9.2010.35, Lond. Reg. 10.3517.20, Droitwich 1720 18.45, Lond. Reg. 18.45—19.05, Droitwich 19.0524. Lijn 5: Diversen. De tentoonstelling. Wat het aantal inzendingen betreft, moet gezegd worden, dat het geringer was dan verleden jaar. Ook het bezoek was niet zoo talrijk als toen. Over het ten toon gestelde schrijft de N.R.Crt. het volgende: Wat het rundvee betreft vergoedde echter de kwaliteit nogal de hoeveelheid. Ofschoon toch ook weer niet alle dieren besten wa ren. Noordholland wil over 't geheel een ruime en goed gebouwde, doch zeer produc tieve koe. En over 't geheel waren de aan wezige koeien dan ook ruim gebouwd. De vrouwelijke dieren werden niet in dividueel gekeurd. Alleen in groepsverband. Wat de zaak voor de inzenders niet direct aantrekkelijker maakt. Voor den fokker echter is zoo'n keuring minstens zoo aan' t rekkelijk. De groepen moederdier met ten minste drie afstammelingen over de vrouwelijke lijn, waarvan ten minste één dochter, wer den verdiend aangevoerd door de Charlotte 20, familie van C. Stapel Pz., den Kout. Moe der met drie dochters. Een zeer goede 145 Wat was dat? „Halt", hoorden ze roepen. „Dat is niet makkelijk", riep Flip terug, hoewel hij vreeselijk geschrokken was. „Wat voeren die mannen m hun schild", vroeg Jan zich angstig af. „Ze hebben geweren^, waarschuwde Toekan. „Direct aan de kant komen", werd er gecommandeerd en nu durfden de jongens niet anders dan door waterplanten en stukken steen naar de kant te komen. 146. Lange Jan nam de Toekan onder zijn arm en Flip deed het woord. Maar de man verstond er niets van. „Jullie paspoorten", snauwde de man. „Vreemdelingen worden niet toegelaten zonder pas". De jongens brab belden maar wat, noemden de naam van Sambo en we zen op hun oren. Maar niets hielp. Ze moesten met den zwarten man meegaan. moeder, met twee heel mooie melkgevende dochters (.3% en 3% j.), terwijl de pink de minste is van de drie, met iets minder ster ken rug en lendenen. Alle drie dochters van Pel Rooske's Roland 13118 S. Tweede werd de familie Tweeling 71627 S van Gebr. Wagenaar, Binnen wijzend. Ook hier 2 melkgevende dochters plus 1 pink. De uiers kunnen fraaier. De Aagjes-familie van P. Donker Jr. te Hoogwoud bestond uit een uniform groepje goedsoortige beestjes, goed type, niet over- ruim. Eén met wat flauwe lendenen. Ook de Johanna's familie van J. Donker Pz. te Berk hout bestond uit dieren van voldoende kwa liteit, echter wat licht gebouwd. De groepen dochters van één vaderdier, bestaande uit ten minste 6 en uiterlijk dieren, waren blijkbaar in de jongeren (kal veren) onvoldoende vertegenwoordigd, zoo dat alleen oudere dieren gekeurd werden. Hierbij werd echter niet voldoende onder scheid gemaakt tusschen koeien en vaarzen of pinken. Eerste werd een groep van Wodan Jan 2- 9071 S uit de Beemster. Prima collectie edele en ruime koeien met zeer goede producten (het vet niet buitengewoon). Een der koeien kon de rug niet altijd even goed houden. Tweede werd de eveneens prima groep jongere dieren van Tel Rooske's Roland 13118 S. Deze groep was echter iets minder uniform. Een opvallend beste vaars was er bij. Blok 94 van C. Stapel Pz. Willemijntje 14 van C. Jongenwaard verbrak echter de uniformiteit. Pel Rooske's Roland heeft, voor hij in Noord-Holland kwam, enkele ja ren in Friesland gedekt. De fokkerij is in N.-H. zeer goed. We zijn benieuwd of hij ook eenmaal preferent zal kunnen worden ver klaard. Het interieur der dochters rechtvaar- digd wel een onderzoek. Constantyn Frans 5-14159 S heeft ook goed gefokt. Zeer goede groep melkvaarzen, allen van 1936. Gezien de afstamming van moederszijde vooral heeft deze stier goed werk geleverd. Constantijn Frans 10 was ook een goede groep, goed behangen dieren met goed bin nenwerk, f.e. P. Donker Jr., Hoogwoud. Donker had er twee thuis kunnen laten, wat zijn groep ten goede zou hebben ge komen, twee ervan detoneerden ditmaal iets. Ook de groep van Gebr. Wagenaar te Bin- nenwijzend van stier Nelson 13179 S was vrij uniform met goede uiers en voldoende beenen. De dan volgende groepen waren minder goed. Van de collecties van 7 stuks, 2 melkvaar zen, 2 melkkoeien en 3 oudere koeien werd eerste de beste uniforme groep van de fok- vereen. Barsingerhorn-Schagen. Een der oudere koeien had nog haast iets gedrukte lendenen. De groep van de fokver. Hoogkarspel be stond uit minstens zoo sterke dieren. Eén ervan echter Kaatje 7 detoneerde in de groep en deed afbreuk aan de uniformiteit. De groep van P. Donker Jr. te Hoogwoud was zeer uniform, mooi soortige koeien, echter konden ze iets meer ontwikkeld zijn. De fokver. Hauwert had een vrij uniforme groep, iets arm gespierde dieren, en fokver. Berkhout had wel zware dieren, doch iets minder edel. HET BEPROEFDE GENEESMIDDEL BIJ GRIEPI 20 tabletten in een buisje 75 cent. De l^-jargei stieren telden twee goede kopnummers: Roland Jan 16772, V. Pel Rooske's Roland, M. Anna 26-91527 K.S., f.e. C. Stapel Pz., Den Hout, Hoogkarspel. Mooi evenredig gebouwde, zeer goede stier. Opbr. M. als 9 j. 6170 x 4.30 in 342 dagen. Nummer twee, Victor 16779 S. V. Oscar 6, f.e. K. Pereboom te Hoogkarspel is ook zeer evenredig gebouwd, doch heeft niet heele- maal zoo goede beenen als no. 1. De oudere stieren werden aangevoerd door den 2y2-jarigen Frans 208 van Groenhoven, van het Fonds to verb. d. rundveefokkerij in Nederland, fokker F. A. F. Groneman te Wieringerwaard. Heel mooie evenredig ge bouwde, breede, vlakke en diepe stier. Opbr. M. als 6 j. 8155 x 3.84 in 326 dagen. Deze stier was dit voorjaar ook reeds de beste, ofschoon hij op no. 5 ongeveer werd ge plaatst. Tweede werd Ada's Paul, V. Lucie's Paul, f.e. P. Donker, Hoogwoud. Ook een mooie evenredig gebouwde stier met iets steile achterbeenen. De derde, Johan, V. Mengel berg van J. Worp te Wognum is ook goed evenredig, doch schiet iets te kort in zijn achterbeenen en is wat lang, hoewel vol doende sterk. Teneinde den dag meer het karakter van een West-Friesche jaarbeurs te geven, waren er ook schapen, varkens, geiten, vetvee, slachtpaarden, enz. Vooral de schapen maakten een zeer goede indruk. De ram F 1807 van wed. Hm. Lan- gedijk, Weere, Abbekerk, is wel opvallend goed. Ook no. 1 der ouderen, F 1707 van M. Kant, Winkel, is zeer goed. Wed. Langedijk kwam ook met haar 4 tal zeer goede fok schapen op de eerste plaats, alsmede met haar 4 tal ooilammeren van F 1207 (pref.) Met het drietal ramlammeren van F. 1708 kwam K. Reijne, Barsingerhorn op no. 1, ter wijl met het viertal fokschapen van F 1772 Gebr. Hogetoorn te N. Beemster eerste werd.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 9