DANSINSTITUUT C. WILLEMS L. VAN MEERDERVOORT 407 DEN HAAG EERSTE BLAD. Inschrijving ie ALKMAAR in „DE UNIE iederen VRIJDAG van 4-8.30 uur n.m. Clubs voor alle leeftijden. BESLOTEN clubs voor H.B.S., GYM., R.K. en GEH. KINDERLESSEN i. d. middaguren. Vraagt prospectus en overtuigt U van de sterk verminderde prijzen. Praag vraagt inlichtingen. Aan Engeland en Frankrijk. Nieuws in 't kort. EGMOND BINNEN Verwachting. Buitenlandsch weeroverzicht. 1 OCTORKPIVHJÏIET ÏNGANG VAN maand™ minstens drie VANGFNnpAE9^NEEREN' 0NT- VERSTHi TKrcrwTriT? DIEN DATUM gratoeTfÏanco. nummers DE DIRECTIE. Alkmaar, Dinsdag1. HET VEERTIGJARIG JUBILEUM BIJ V. EN D. Heden werd het veertigjarig ambtsju bileum van den heer Seelen, bedrijfslei der van Vroom en Dreesmann, op schit terende wijze gevierd. Vanmorgen half tien werden de jubilaris en zijn familie van huis gehaald, door de drie oudste chefs en reed de stoet naar het magazijn van V. D. Voor den ingang hadden zich alle knechts in uniform opgesteld en werden de dames Seelen bloemen aangeboden. In het bedrijf stond het geheele perso neel in dubbele haag opgesteld. Met een luid hoera werd de jubilaris ontvangen en met zijn familie geleid naar het privékantoor, waar de ontvangst plaats had door de directie en de jubilaris harte lijk werd toegesproken. De directie eindi gende met de beste wenschen uit te spreken voor de toekomst en overhandigde een ca deau. Na afloop hiervan werd eenigen tijd gezellig doorgebracht. Hierna werd de jubilaris, vergezeld van de directie, ontvangen op een der feestelijk versierde offertekamers en namens het ge heele personeel toegesproken door een der chefs. Deze schetste de sympathie en waardeering voor den bedrijfsleider. Hem werden namens het personeel aangeboden een radiotoestel an een gepolitoerd noten houten bureau, met den wensch dat het den chef gegeven zal zijn nog vele jaren met het personeel te mogen samen werken. Als bijzonder geschenk werd nog aan geboden een album met oorkonde en de namen van het geheele personeel. Dit album gebonden in rundleder en zeer kunstig uitgevoerd door den décorateur der firma, viel buitengewoon in den smaak van den jubilaris. Mevr. Seelen had een bijzonder fraaie bloemenmand in ontvangst te nemen. Een deputatie van het V. D. bedrijf te Hoorn was aanwezig en met enkele goed gekozen woorden werd namens deze afdeeling een halmeubel aangeboden. Alle leden van het personeel drukten den jubilaris de hand en het kwam tot treffende tooneeltjes, die de sympathie uit drukten van het personeel ten opzich'.e van der. chef. Hierna werden de jubilaris en zijn fami lie met luid gejuich uitgeleide gedaan. Het verdere van den dag bracht de jubilaris door in huiselken kring, waar hij door vele vrienden en bekenden werd gecomplimenteerd. Zeker zal deze groote dag hem nog lang in herinnering blijven. OPBRENGST COLLECTE. De op 15 dezer gehouden collecte ten bate van de Vereeniging tot verspreiding der Heilige Schrift heeft 76.50 opgebracht. EEN AANRIJDING MET PUBLIEKE BELANGSTELLING. Maandagavond om ongeveer elf uur is een luxe auto, bestuurd door den aannemer L. uit Purmerend, tegen het hek gereden van den heer Jb. Kr. in de bocht bij het brandspuithuisje te Zuidscharwoude. De chauffeur, die met zijn passagiers op de kermis aan het passagieren was ge weest, heeft niet voldoende onderscheidings vermogen meer gehad, om de bocht te nemen, met gevolg, dat het hek van den heer Kr. flink ontzet werd. De chauffeur heeft zijn wagen weer uit de brokken van het hek weten te bevrijden en de heer Kr. zou de schade aan zijn hek zelf hebben moeten betalen, als niet even over de Krommebrug een der banden, die klaar blijkelijk van de aanrijding had geleden, was geploft. Een en ander bracht nog heel wat men- schen op de been. De rijkspolitie was spoe dig ter plaatse en heeft proces-verbaal op gemaakt. 8 OCTOBER-VERSIERINGEN. Het is wel reeds bekend, dat onze stad op 8 October in een feestkleed zal zijn ge stoken. Thans hebben weer bewoners van Koorstraat, Ritsevoort en Huigbrouwer- straat ons medegedeeld, dat ter herdenking van Alkmaar's Ontzet de genoemde straten ook dit jaar weer zullen worden versierd. Besloten is tijdens de 8 October-feesten ook het Verdronkenoord met de gracht te versieren en te verlichten. ZANG IN HET CENTRAAL ZIEKENHUIS. Het Hervormde Kerkkoor, directeur de heer J. F. de Haas, heeft gisteravond in het Centraal ziekenhuis een zanguitvoering ge geven en daarmee zeer vele patiënten een weldaad bewezen. Zoowel in de mannen- als in de vrouwen-afdeeling werden tal van liederen gezongen en bijna plechtig klonk de heerlijke zang door de ruimten, gretig aangehoord door de dankbaar luisterende zieken. Gezongen werden de volgende liederen: „Beveel Gerust Uw Wegen"; Alzoo lief heeft God de Wereld gehad"; Zondagmor gen"; „Vader geldt het mij?" „Avondstilte"; „Scheem'ring"; „Heilig, Heilig" en „Vader- landsch lied". De directrice van het ziekenhuis vertolk te aan het einde der zanguitvoering met eenige welgekozen hartelijke woorden den dank der patiënten, waarop de heer de Haas verklaarde, dat het koor gaarne be reid is nog eens wéér terug te komen, om de verpleegden door zang eenige vertroos ting en afleiding te bezorgen. KNAAPJE VERDRONKEN. Het driejarig zoontje van de familie D. Blank, wonende in de Mij ze te Ursem, had het ongeluk spelende te water te geraken. Na eenigen tijd werd het levenloos uit de ringvaart gehaald. VERVOLG EERSTE PAGINA. heidsgevoel zal overwinnen. De Giornale d'Italia schrijft verder, dat men ook maar geen uur moet verliezen met loven en bie den, daar Praag, weerstand biedend met den steun van duistere machten, het gevaarlijk ste element blijft van het huidige oogenblik. (Volgens Mussolini hebben blijkbaar de plm. 80.000 Polen in Tsjecho-Slowakije meer recht op zelfbestemming dan de ruim 200.000 Duitschers in Italiaansch Tirol. Red.) Vanochtend werd vernomen, dat het in het voornemen ligt der regeering van Tsjechoslowakije, welke vandaag opnieuw bijeenkomt, een nota te zen den aan Groot-Brittannië en Frankrijk, waarin in beginsel de aanbevelingen der beide mogendheden worden aan vaard als basis van onderhandelingen, doch op zekere punten nadere inlich tingen worden gevraagd. Poolsche minderheid eischt! Op een te Kattowitz gehouden bijeen komst, welke door 50.000 personen werd bijgewoond, is een resolutie aangenomen, waarin wordt geëischt, dat Silezisch Te- schen aan Polen wordt teruggegeven. Na de Tsjechen in felle bewoordingen te hebben beschuldigd van onderdrukking der Polen in Tsjechoslowakije, verklaart de resolutie: Het oogenblik der bevrijding van Silezisch Teschen is gekomen. Wij doen een beroep op de hoogste machten van de re geering en het geheele Poolsche volk, en vragen hun, alle middelen te benutten en alle krachten aan te wenden, opdat recht vaardigheid geschiede, en Silezisch Teschen aan Polen worde teruggegeven. De Hongaarsche actie. De Hongaarsche staatssecretaris Antal heeft in een rede over de Tsjechoslowaak- sche crisis verklaard, dat Hongarije een vreedzame regeling met vreugde zal be groeten. De eenige niet-aanvaardbare oplos sing zou die zijn, waarby de Hongaarsche minderheid niet hetzelfde zelfbeschikkings recht zou krijgen als de andere nationali teiten. Duurzame vrede is in Midden-Europa slechts mogelijk indien het natuurlijke recht van zelfbeschikking wordt toegezegd aan de volken, welke men het twintig jaar geleden ten onrechte ontzegd heeft. Juweelen uit een vliegtuig. - Te Napels zijn twee personen gearresteerd, die juwee len bij zich hadden ter waarde van vijf mil lioen francs. Zij hadden deze voor een spot prijs gekocht van boeren, die de kostbare voorwerpen gevonden haddm in de buurt van Napels, op een plek, waar eind April j.L een vliegtuig is verongelukt, dat personen naar Rome terugbracht, die hadden deelge nomen aan het huwelijk van koning Zogoe van Albanië. Men zal zich herinneren, dat hierbij 19 inzittenden om het leven kwamen, In het toetsel bevond zich bovendien voor een waarde van 10 millioen francs aan ju weelen, welke een Parijsche firma aan ko ning Zogoe ter gelegenheid van zyn huwe lijk had gezonden, en welke de vorst met het vliegtuig naar Parijs terugzond, na zijn keuze gemaakt te hebben. Geheimzinnige verdwijning van kost bare sieraden. - Op een boot tusschen Folke- stone en Boulogne is een koffertje, inhou dende voor bijna drie millioen francs aan juweelen en sieraden, welke een rijke En- gelsche dame toebehoorden, op geheimzin nige wijze verdwenen. De zich aan boord bevindende Engelsche en Fransche politie beambten hebben een onderzoek ingesteld, dat evenwel tot dusver nog geen resultaat heeft opgeleverd. Overval op een raadhuis. - Dertig ge wapende lieden hebben in het plaatsje Tepo- juna in den Mexicaanschen staat Puebla een aanval ondernomen op het raadhuis, om den burgemeester in handen te krijgen. Er ont stond een schietpartij, waarbij het hoofd der politie en een politieman gedood wer den. De burgemeester wist zich in veilig heid te brengen. EEN KORT ONVRIJWILLIG BAD. Vanmorgen tegen 12 uur was het Waag- plein opeens in rep en roer. Een k ein meisje had zich wat te dicht aan den van der gracht gewaagd en was toen te wa er getuimeld. Oogenblikkelijk waren menschen aanwe zig en met één greep van den reddingshaa was het kind weer op den wal. Oogenschijnlijk onbekommerd vervolgde het daarna zijn weg over de Schapenbrug in de richting van den Dijk. NAAR HET HUIS VAN BEWARING. Maandagavond werd in de danszaal van den heer P. Kramer te Zuidscharwoude van mej. M. uit Oudkarspel een handtaschje ge stolen. Als verdachten van dezen diefstal heeft de politie twee personen aangehouden, éen uit Uitgeest en één uit Beverwijk. Heden morgen zijn zij naar het Huis van Bewaring te Alkmaar overgebracht. INVOER VAN VEE OP TEXEL VERBODEN. Met het oog op het heerschen van mond en klauwzeer buiten Texel is alle invoer van vee in Texel verboden. EXCURSIE NATUURHISTORISCHE VEREENIGING, AFD. ALKMAAR NAAR PETTEN. De heer J. Muller schrijft ons: Hoe het kwam, dat het aantal deelnemers aan de excursie van Zondag niet groot was of de plaats, waar de tocht gehouden zou worden vele leden niet aantrok of het weer niet mooi genoeg was is moeilijk te zeggen; een feit is, dat de thuisblijvers ongelijk hebben gehad. In de eerste plaats was het terrein door zijn gevariëerdheid zeer geschikt en ver der was het weer zeker mooi genoeg om buiten al wandelende door te brengen. Op de weilanden vlak achter den zeedijk ver toonden zich als witte stippen vele cham- pions en dicht bij Petten langs slootkanten en in greppels bloeide nog prachtig, hoewel laag, de brakwater minnende Zeeaster of Zulte. Op de naar den zeekant gekeerde hel ling van den dijk waren Zee- en Herts hoornweegbree (plantaga maritima en co- ronpus), Zeepostelein, Muurpeper enMelk- kruid (Glause maritima) planten, die groote oppervlakten met hun groen bedekten en werden Engelsch gras, Zilverschoon, Zee raket (Cakile maritima) en Lamsoor (Sta- tice Limonium) nog prachtig bloeiende aan getroffen. Na deze vondsten ging de tocht door de duinpannen ten noorden van het dorp (de z.g. Korfwaters). Op de hellingen en op de nog hoogere plaatsen bloeiden nog de gewone Oogentroost (Euphrasia off.) en 't Rondbladig wintergroen (Pirola rotum- difola) en in de vlakten zelf nog vele hon derden Parnassia's, waarbij nauwkeurig de verschillende meeldraadstanden werden gecontroleerd; er stonden ook groote hoe veelheden wespenorchis in vrucht, terwijl hier en daar nog mooi het Duizendgulden- kruid in bloei stond. Rondom den in de duinen gegraven vijver wat is de waterstand ook nu nog bedroe vend laag! vond men verschillende exem plaren van een zeer zeldzame Stroobloem, prachige polletjes van het Knopige Vet- muur (Sagina nodosa), Waterpunge (Sa- molus Velerandi) en verder niet meer bloeiende de Groote Boterbloem (Ranu- culus Lingua), Glidkruid e.a. en meer tus schen het riet: Waterdrieblad (Menyanthes Vrifoliata) en Waternavel. De groote, boven riet en grassen uitste kende vruchtpluimen van de waterzuring vormden met hun roestroode kleur een le vendige afwisseling in het overigens al dorre landschap. Voor den terugtocht nam men het pad langs het smalspoor, waar vele schitterende bloeiende planten van het Guichelheil (Anagallis arvensis) den Engelschen „rooden pimpernel" Stalkruid en een exemplaar van het Kleverig Kruiskruid (Senecio viscosus) het pad verlevendigden. Langs een weide stonden mooie collecties Heelblaadjes en in het dorp trok de paars- bloeiende Boksdoorn, een tot de nachtscha den behoorende heester, de aandacht. Daar deze heester een van de zeer weinige hooger groeiende planten is, die in de nabijheid van de zee gedijen, heeft men er een dank baar gebruik van gemaakt voor den aan plant van heggen. Behalve de champions en de mooie para- solzwammen, die in groot aantal op ver schillende weilanden te zien waren, gaven ook een paarse gordijnzwam (Cortinarius elatior) en het bijna verblindend fel ge kleurde Vuurzwammetje (Hygrophorus mi- niatus) acte de présence. Nauwelijks begint de pracht van de zo merbloeiende planten te tanen of daar ver schijnen al weer de geheimzinnige flora kinderen: de paddestoelen in al hun vor men en kleur om de aandacht van den na tuurminnaar te boeien. De deelnemers werden er al weer nieuwsgierig door, naar wat de in October te houden zwammen- excursie zal opleveren! QemeeHtecadm Df raad dezer gemeente vergaderde Maandagavond. Aanwezig waren alle leden. Het bestuur der r.k. school te Egmond binnen verzocht het raadsbesluit, waarbij n noodlokaal beschikbaar was gesteld in te trekken. De inspecteur had goed gevom den, dat de vijfde leerkracht in de school zelf werkzaam bleef, tot de nieuwe school zou gereed zyn. Terstond na ontvangst van het verzoek hadden B. en W. de huur van was 9° wekeaal, reedK opgezegd- Daarvoor was 9 weken huur betaald. De raad ging met de intrekking accoord. Hetzelfde schoolbestuur verzocht de noo- stichtüiB va beschikbaar te stellen voor de stichting van een nieuwe school. In de vori ge vergadering had de raad hiertoe reeds in principe besloten. Besloten werd de wette- lyke medewerking te verleenen. Ged. Staten hadden 37 aanmerkingen ge maakt op de gemeentebegrooting voor 1938. Deze meenden, dat de gemeente zou toe kunnen met f 50 minder dan de maximum rijksbijdrage. B. en W. konden zioh daar mee niet vereenigen. Overigens wilde de raad wel zooveel mogelijk aan gemaakte opmerkingen tegemoet komen. Het P.E.N. bood aan een nieuw straatver lichtingscontract. De gemeente heeft een contract tot 1946. Gedurende 8 jaren kost de verlichting f 1000 per jaar. In 1946 zouden de kosten f 1400 worden. Volgens het nieu we uniforme contract zouden de kosten in 1946 1300 worden. De raad besloot het nieuwe contract tegen 1946 te aanvaarden. Onzedelijke kleeding. Eenige vereenigingen uit Egmondbinnen verzochten voorschriften in het leven te roepen tegen de zedeloosheid. De voorzitter lichtte toe, dat er reeds een verordening op het kampeeren bestaat. Deze was voor het eerste jaar niet al te streng toegepast. Een volgend jaar, als de menschen er aan gewoon zouden zijn, zou deze strenger worden ge handhaafd. Ook was er een verordening op onzedelijke kleeding. Daarop werd reeds gelet. Het was echter moeilyk proces-ver baal op te maken. De heer van de Reep was het met dit laatste niet eens. Hij vond het schandelijk, zooals sommige dames fietsten. En zooals de politie soms postte voor de ry- wielplaatjes, zoo kon er ook wel eens gepost worden voor de onbehoorlijke kleeding. De voorzitter zegde toe, dat het volgend jaar wat strenger zal uitgezien worden. Een nieuwe verordening was echter niet noodig. Daar de bermen van den Limmerweg door de afgraving minder grasgewas hadden op gebracht, verzocht de huurder N. Koning verlaging van huur. De opbrengst werd op een derde van normaal geschat. De raad verminderde daarom de huur ervan en voor de huurders van het Luilaantje en van den St. Albertsweg tot op 1/3. De gemeente bezit een twintig jaar oude noodwoning, die sinds 2 jaar niet gebruikt wordt. Nu had zich een kooper opgedaan, die het houten gebouwtje wilde koopen en sloopen. De burgemeester had toen een in schrijving bekend gemaakt voor eventueele liefhebbers. Daar deze niet in het dorp Egmondbinnen gepubliceerd was, en de heer Zentveld ook daar een kooper wist, zou als nog bekendmaking in Egmondbinnen plaats hebben. Op een vraag van weth. Apel doorn of het gebouwtje niet kon opgeknapt worden, en of het in de toekomst misbaar zou zijn, antwoordde de burgemeester, dat herstel niet mogelijk was, en dat het niet meer voor woning in aanmerking kon komen. Ged. Staten hadden aanmerking gemaakt op de geldleening van 3000 voor de her stelling van de dokterswoning. De raad kon andere verandering aanbrengen, dan dat de tijd waarop een versnelde aflossing kon plaats hebben, in plaats van 6 jaar 5 jaar zou bedragen. In de vorige vergadering was gesproken over een herziening van de salaris-regeling van den ambtenaar ter secretarie, die het diploma voor gemeente-administratie be haald had en de administratie over het gas bedrijf was kwijtgeraakt. Thans stelden B. en W. voor het salaris met f 100 te verhoo- een en het te brengen op 850 met 3 jaar- lijksche verhoogingen van 50 tot een ma ximum van 1000. De raad ging hiermede accoord. Het r.k. schoolbestuur te Egmond aan den Hoef verzocht gelden voor herstelling zijner scholen. De inspecteur meende, dat deze on kosten niet bestreden mochten worden uit art. 72 van de L.O.-wet, maar uit de gewone vergoeding, omdat het gewoon onderhoud betrof. Bovendien was niet gespecificeerd waarvoor de gelden moesten dienen, en was er niet een begrooting bijgevoegd. Op deze gronden werd het verzoek afgewezen. Hetzelfde bestuur vroeg gelden voor ver grooting der speelplaats. De inspecteur be richtte, dat er in de wet geen voorschriften waren voor een minimum oppervlakte. Wel vond hy de speelplaats by de school aan den Heerenweg klein. Hij wilde dus wel een plan van vergrooting afwachten. B. en W. hadden nu door de Heidemaat schappij een plan laten ontwerpen voor het maken van een sloot om Hanswijck om dit land en de aanliggende woningen wat droo- ger te maken, en om dan het zand te gebrui ken voor ophooging van de speelplaats. Dit zou dan in werkverschaffing gebeuren. Het was begroot op 4600 arbeidsloon en 1850 bijkomende kosten. B. en W. stelden voor dit plan by de regeering in te dienen. Aan genomen. De voorzitter zeide, dat hij hoopte eenige menschen in het vrije bedrijf te kunnen plaatsen. Dan begint de volgende week ook weer het uitbaggeren in den Wimmenum- merpolder. Vervolgens komt aan de beurt verbetering van wegen te Egmondbinnen. Hierop wilde hy laten volgen de hiervoor genoemde verbetering van Hanswijck. De verbetering van van de Vaart en de Juliana- straat zou nog eenigen tyd moeten wachten. In de raadzaal waren een drietal ontwer pen voor een nieuw raadhuis en onderwij- zerswoning opgehangen. De voorzitter deel de mede, dat hy deze plannen aan het oor deel van den Hoofd-inspecteur-directeur van den Prov. Waterstaat had onderworpen. Deze had in 't bijzonder met een der drie plannen zyn instemming betuigd. De raad kon zich in groote meerderheid met dit plan vereeni gen. De onkosten waren geraamd op een maximum van 24000. Goedgevonden werd dat de voorzitter met den desbetreffenden architect naar den Haag zou gaan om het plan daar aan te bieden. Over de inrichting kan later nog geoordeeld worden By de rondvraag vroeg de heer Simons of de voorwaarden voor de subsidie-rege ling voor het bouwen van arbeiderswo ningen al bekend waren. De desbetreffende circulaire was nog niet ingekomen. Wel was er reeds naar grond uitgezien. Wethouder Apeldoorn merkte op, dat er iemand was, die wel 7 of 8 woningen wilde bouwen maar daarby zooveel tegenwerking onder-! vond, dat er niets van kon komen. De be- 7«raron v zwaren zaten in bestrating, rioleering en oorspronkelijke eischen voor SfWarf" Wel verminderd. De heer de Waard vond de rioleering noodzakeliik maar toch niet zoo bezwaaflyk, temyi d,! Weec&ecuht Meest matige zuidoostelijke tot zuidwes telijke wind; gedeeltelijk bewolkt tot be- trokken; waarschijnlijk tijdelijk regen in het zuidwesten; in het noordoosten weinig of geen regen; weinig verandering in tem peratuur. Het weer wordt minder mooi. De depressie in het noordwesten nam niet in diepte toe. Een langgerekte uitlooper passeerde gisteren Ierland en ligt thans over de Iersche zee en het Kanaal. Aan zyn oostzyde is het weer overal betrokken, mot regen, aan zyn westzijde is het weer op klarend, met zwakken, stijgenden lucht druk. Een tweede uitlooper ligt over de Golf van Biscaye en reikt tot naby de Azo- ren. Het westelijke deel op den oceaan is bedekt met een uitgebreid gebied van hoo- gen luchtdruk, dat reikt tot aan de kusten van Amerika. In Finland en in het ooste lijke Oostz»egebied hield de scheiding van den luchtdruk aan. Het passeeren van den depressie-uitlooper over Ierland gaf aldaar geen noemenswaardige afkoeling. In onze omgeving en in Frankrijk werd het iets koeler. In Duitschland heerscht, vooral in het oosten, mooi herfstweer. In de Alpen zijn de gebieden nog geheel zomersch, doch de bewolking is toegenomen. De stations langs de Noorsche kust en in Zwe den melden temperaturen ver boven nor maal, enkele tot meer dan vijf graden. De regenval was zeer onregelmatig verdeeld en alleen lokaal groot. De invloed der secundaire depressie in het Kanaal zal zich geleidelijk over de Noordzee uitbreiden èn in het zuidwesten van ons land reeds heden betrokken weer, met lichten regen brengen. In het midden en oosten zaï de bewolking toenemen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen van 19.36 uur tot 6.J2. uur licht op. heer V. de Reep een oplossing aan de hand deed voor de straatverlichting. Algemeen was men van gevoelen, dat er gebrek is aan arbeiderswoningen. De heer Simons bracht het idee naar voren, de Naco te vragen een paar abri's te bouwen, een aan den Heerenweg bij den nieuwen Egmondzeeër straatweg en een aan den Vennewatersweg. De heer Apel doorn wees er op, dat er dan ook vaste stopplaatsen zullen komen, wat weer een bezwaar is. De voorzitter wil toch de zaak wel eens met de Naco bespreken. De heer Zentveld zou het terrein waar te Egmondbinnen de kinder- en volksfees ten gevierd werden, ook voor de kermis willen bestemmen. Daarvoor voelde ook de voorzitter, die de zaak met de eigenares zal bespreken. De heer v. d. Reep vroeg medewerking bij het bouwen van de nieuwe school. Het bestuur heeft een plaats uitgekozen, waar toe het het recht heeft. Dat wordt door an deren betwist. Hij zou B. en W. toch in overweging willen geven soepelheid te be trachten. De voorzitter antwoordde, dat hij meende, dat de zaak reeds is opgelost Het zelfde lid bracht nog eens ter sprake het bouwen van een woning, waarby de eigenaar zich bij notarieele akte moest ver binden niet een tweede woning op dit per ceel te zetten. Hij zou dat terreurstuk wil len doen vernietigen. De voorzitter zette uiteen, dat het perceel maar voor een wo ning bestemd was. En de toegeeflijkheid van het toestaan niet in het midden van het perceel te bouwen, mag niet misbruikt worden. Men moet ook de fraaiheid van de straat in oogenschouw houden. De zaak blyft zooals zy is. Nadat de heer Van Duin nog de vuilver branding had ter sprake gebracht werd de vergadering gesloten. JjtgezoHdm Stukken VAN HET TROTTOIR IN DE SLOOT. Mijnheer de Redacteurl nnnÜ6?" ?rZOek ik U een Plaatsje voor onderstaande m Uw veel gelezen blad, waar voor myn beleefden dank by deze. Aan den Munnikeweg te Oudorp bij Alk- wnn[nfyn 1" laatsten tijd verscheidene heer Bult 8 UWd op het terrein van d*n Tot het einde van dat terrein is het trot- eenicp00f8etli0kken maar eindigt dan zonder fmg in een moddersloot. zooHat C ls J*een verlichting aanwezig, 's avond °Cn onbekende een wandeltocht moet bezuren.' P met 660 modderbad ofH'enir\ moet noodi8 verandering komen, oi wil de gemeente Oudoro het cnreek- brengen?" 60 den put in toepassing me^t A1kTAmij- ?°r' dat zulks b« annexatie M<^d 1 met zou k"nnen gebeuren. Met dank voor de opname, EEN MUNNIKEWEGBEWONER.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2