JAN VAN DER POL N. H. LOUIS", Dr. G. HOENEVELD WINKELHUIS KERSENBOWL BONBONS PINGEPS Winkeljuffrouw Leerling-Verkoopster, 2e Analyste. Weec&eucfd Jieck School Jlechtsiakm Jiacktbctichtm proctijk hervat. IN DE BANAAN, LAAT 162. ALKMAAR. EDDY VAN DEN HEUVEL, op den jeugdigen leeftijd van 20 jaar. JOHANNA. Arts, hervat Woensdag 28 Sept. de practijk. FLINK MEISJE H. H. WILLERS, VERDR.OORD 117 te huur gevraagd. CENTRUM STAD. Een heerlijke vruchten bowl in bonbonvorm. EERSTE BLAD. ti' 1 t? ^inaasaPP?'8> v^naf 10 voor 25 ct, - Extra fijne Handappels, vanaf 20 ct. per pond. - Extra fijne Handperen vanaf20ct. per pond. -Franken- thalers Druiven, honingzoet, 20 ct. per pond. - Eerste soort Bananen 20 ct. per pond. - Eerste soort Tomaten, 3 pond voor 10 ct. Pracht Andijvie, 4 voor q j i ij? ^'a f voor *0 c** pond eerste soort Postelein voor 10 ct - 4 pond van de beste Uien 10 ct. - Pracht Worteltjes, 2 bos voor 10 ct P?1^ 0886 Worteltjes 10 ct - De beste bieten, 2 p. 10 ct. - De fijnste Zuurkool, 2 p. 10 ct. - Reuze Bloemkool 12 ct - Groote Roode en Groene iftK i °p h r> ?n( ^percieboonen, 2 pond voor 20 ct. - Aardappels, de beste kwaliteit, vanaf 10 K.G. voor 35 ct. - Duinaardappels, vanaf 40 ct de K.G. uik.. luik!! bteeds versch gebrande Pinda's en alleen de beste soorten. Gratis vragen en bezorgen. TELEF. 2682. Beleefd aanbc aanbevelend. Zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtingen; in het westen meest zwaar be wolkt; in het oosten gedeeltelijk bewolkt; weinig of geen neeislag; weinig verande ring in temperatuur. Weinig verandering. Het gebied van hoogen luchtdruk over het Oostzeegebied en oost-Europa nam iets in beteekenis af, doch heeft nog luchtdruk waarden aanzienlijk boven 770 m.m., met de hoogste standen in Litauen en Estland. Op den oceaan blijft de luchtdruk laag, een nieuwe storing nadert bewesten Ierland. Voorts ligt een voor van betrekkelijk lagen druk over Frankrijk. Onder invloed van de nieuwe storing viel op Ierland reeds veel regen. Overigens is op de Britsche eilanden de lucht meest gedeeltelijk bewolkt, met veel ochtendnevel. In Frankrijk valt veel regen, evenals plaatselijk langs de Noor- sche kust. Overigens is in het geheele waarnemingsgebied de bewolking licht, met mooi herfstweer. De wind is in het ge heele waarnemingsgebied zwak tot matig zuid-zuidelijke richtingen, de temperatuur is overal boven normaal. Voor morgen wordt voor ons land nog weinig verandering in de weersgesteld heid verwacht. BEROEP AANGENOMEN. Ds. P. Oosterbaan uit Hilversum heeft het beroep naar de doopsgezinde gemeente te Broek op Langendijk aangenomen. AFSCHEID VAN PASTOOR VAN KLEEF TE EGMOND AAN ZEE. Zondag heeft pastoor B. A. van Kleef, wegens zijn benoeming, als president van het oud-katholiek seminarie te Amersfoort, afscheid genomen van de oud-katholieke gemeente te Egmond aan Zee. Toen om 10 uur de dienst aanving, was het kerkgebouw, dat met een schat van bloemen versierd was, tot de laatste plaats bezet. Niet alleen uit de eigen gemeente, maar ook Alkmaar, IJmuiden en andere plaatsen, waren velen gekomen om van dit afscheid getuige te zijn. Het gemeentebestuur van Egmond aan Zee en ook vele anders denkenden uit de gemeente woonden den dienst bij. Pastoor van Kleef had voor zijn afscheids woord als tekst gekozen Lucas 8 vers 5 „Een zaaier ging uit om te zaaien". „Zoo is 't heden de laatste maal", aldus pastoor van Kleef, „dat ik dezen kansel ben opgegaan, vanwaar ik 12 jaar het evangelie verkondigd heb. Te samen willen wij ons thans bewust worden van onzen levensweg in deze jaren. Het is voor mij heden een afscheid van hetgeen met het hart is samen gegroeid. Zulk een afscheid is ernstig, wee moedig en stil. Het roept allereerst de herinnering op aan de vergankelijkheid van dit leven. Een tijd van 12 jaar is een vijfde van 's menschen leven. Voor mij was die tijd er een van veel vreugde en leed, van overwinning en neder laag, van waardeering zoowel als vergui zing. Vandaag is dat alles voorbij. Menschen kwamen en menschen gingen in dien tijd. Ik heb deze week het boek onzer dooden opgeslagen, dat 212 namen ver meldt, van hen, die hier hebben geknield, gedankt en gebeden. Menschen kwamen, 454 kinderen werden geboren en gedoopt, meer' dan 500 werden aangenomen. Voor de vele arbeid, die ik in vreugde en smart heb vol bracht, ben ik dankbaar. Ge verwacht thans van mij een afscheids woord. Tevoren heb ik mij voorgenomen me te wachten voor het gevaar dat een geeste lijke loopt, om als hij komt te veel te be loven en als hij gaat, alles te mooi voor te stellen. Maar alleen de waarheid maakt ons waarachtig vrij. Op dezen laatsten dag denk ik dan terug aan den eersten dag. Het was geen blijde inkomst! Ik kwam met geestdrift, met groote liefde, kracht en geloof, want onze kerk was trots''op de Egmondsche gemeente om haar eenvoud, vroomheid en geloofsijver. Thans ken ik deze gemeente, als geen ander en ik heb me afgevraagd, wat was de vrucht van mijn werk, wat was de oogst van mijn leven hier? Dat vond ik omschreven in het tekst woord. Als de zaaier zijn zaad zaaide, viel een deel op den weg en het werd vertreden. Ik vond menschen, die afgestompt waren door t leven en die niet voor een hooger leven toe gankelijk waren. Er waren 150 a 200 men" schen, met wie de eenige band was, dat zij in het doopboek stonden ingeschreven. Da was gekomen door verschillende oorzaken, als b.v. het menschonwaardig bestaan aan boord, maar vooral door de volksverleiders, die ons dorp binnen drongen. Zij spraken alleen van recht en van eischen, maar nie van lasten en plichten. Zij, die dat vergi brachten, juichen thans, dat ik weg ga en met weemoed moet ik erkennen, 't is me nie gelukt hier te overwinnen. Een deel van het zaad viel op de steen rots. Velen geloofden, doch slechts voor korten tijd. In den beginne stroomden de menschen toe. Bij de leniging van den cri8is" nood herinnerde ieder zich plotseling, da hij oud-katholiek was. Dat waren zu, die alleen geloofden, omdat zij van de brooden gegeten hadden! Slechts even flakkerde het geloof bij hen op. Een ander deel van het zaad viel tus- schen de doornen, maar.de zorgvuldigheden en de rijkdommen van het leven verstikten het. Hoevelen heb ik er niet gezien, die een voudig, gelukkig en tevreden waren, maar toen het hen goed ging was het geld hun God en streefden ze naar luxe en genieting! Met dankbaarheid mag ik echter zeggen: een deel en niet het kleinste, viel in goede aarde. Er is gelukkig nog veel stipte eerlijk heid, geloof, eenvoud en plichtsbesef. Om die menschen, doet het me leed, dat ik ga. Hun trouw en hun liefde heeft me gesterkt en verkwikt. Dat sla ik des te hooger aan, daar de tyden moeilijk waren. Er was veel armoede, nood, verwildering en verslapping op godsdienstig gebied. Het is moeilijk in zulk een tijd, in een chaos in deze wereld, staande te blijven. Als ik mijn werk overdenk, ben ik me bewust in velerlei opzicht beter gekund te hebben. Het ontbrak me soms aan helder inzicht, aan een sterke hand en aan een warm hart. Veel voornemens bleven onver vuld. Wel mag ik zeggen, dat ik gehandeld heb volgens eer en geweten en naar mijn beste weten trachtte te dienen. Ik heb de rijken niet gevleid en de armen niet ver acht. Schoot ik tekort in huisbezoek, dan was dat door allerlei ander werk voor de geheele kerk. Ik neem thans afscheid met de gedachte, dat de Egmondsche gemeente mij met tegen zin heeft ontvangen, maar dat het haar van daag niet onverschillig is, dat ik weg ga. Ik beveel U in Gods genade aan. Hij zegene U en de Uwen, Uw kinderen en ouden van dagen. Ik dank U voor Uw aanhankelijk heid, voor Uw vriendschap, Uw blijken van waardeering en liefde, die ik ook op den dag van heden weder mocht ondervinden. Dank breng ik ook aan hen, die ik ontmoette in ambtelijk en persoonlijk verkeer, zoowel den burgemeester, die hier persoonlijk wel aanwezig wilde zijn, als den laagsten amb tenaar. Dank breng ik tenslotte aan God, die ons leidt naar het doel ep aan wien alleen de eer toekomt". Na deze, met diepe bewogenheid aange hoorde afscheidswoorden, zong de gemeente den scheidenden herder toe en wenschte hem zegen op zijn verder werk. Tijdens den dienst werd de 3de mis van monseigneur A. Rinkel gezongen en zong de gemeente nog enkele toepasselijke gezangen. Des middags om 3 uur werd een vesper van dankzegging gehouden, na afloop waarvan de gelegen heid bestond persoonlijk afscheid te nemen, van welke gelegenheid door talloozen ge bruik gemaakt werd. Reeds eerder was een bijeenkomst gehouden, waar vertegenwoor digers van verschillende vereenigingen en anderen hartelijke woorden van afscheid gesproken hebben en waar het geschenk der gemeente is aangeboden, een bedrag voor den aankoop van studieboeken, dat waarlijk een vorstelijke schenking genoemd mag worden. AFSCHEID VAN Ds. TREFFERS. Gisterochtend heeft de doopsgezinde gemeente te Alkmaar afscheid genomen van haar hulppredikante ds Treffers, daar deze beroepen is als tweede predikante in de doopsgezinde gemeente te Utrecht Vóór dat afscheid genomen werd ging ds Treffers voor in den-dienst. Na gedeel ten uit Luc. 10 en Rom. 13 voorgelezen te hebben, nam zij als tekstwoord Galaten 6 2 't bekende „Draagt elkanders lasten en vervult alzoo de wet van Christus." Spr. begon met zich af te vragen wat de wet van Christus wel is en zei vervolgens dat al het goede dat we kunnen doen wel van belang is maar dat alles moet uit gaan van de samenvatting van de wet van Christus: 't Liefhebben van God, en den naaste als onszelven. Vervolgens trachtte ds. Treffers ant woord te geven op de vele vragen die bij ons op komen bijv.: Hóé we de lasten van anderen moeten dragen en of we al niet genoeg hebben aan onze eigen lasten. Zij legde er den nadruk op dat we naast onze eigen lasten (die we niet mogen vergeten of ook ruilen mogen met de lasten van een ander) ons zeer bewust moeten zijn van den gemeenschappelijken last, die op ons allen drukt, vooral i:i een donkeren tijd als deze. Bovendien moeten we weten, dat we geen van allen mogen ontkomen aan de gedachte: dat we ten aanzien van dien last dien we allen gezamenlijk dragen moeten, verbonden zijn in zonde en schuld. Is dit mogelijk? 't Gevoel kan komen bij den mensch, dat hij 't niet kan en in wan hoop uitroept: „Help Heer, ik verga." Dan kan echter de stem komen: „Komt herwaarts tot Mij die vermoeid en beladen zijt, neemt uw juk op en volkt Mij, want Mijn juk is zacht en Mijn last is licht.' Door te gaan tot Christus, kan de mensch leeren dien last te dragen. Met de bede dat God ons die verbondenheid mocht geven die daarvoor noodig is, besloot spr. Na den dienst werd ds. Treffers in een „vertoeving', nog hartelijk toegesproken door den voorzitter van den kerkeraad en door afgevaardigden van den Jongeren kring, 't zangkoor, den naaikrans, Hans de Kies en de zondagsschool. Ook ds. Kuiper bedankte haar voor haar energie en de liefde waarmee ze in dit jaar haar taak behartigd had en hem terzijde had gestaan. Zoowel de gemeente als hij zelf leden, zoo zei hij, door haar vertrek een gevoelig verlies. Ds. Treffers dankte allen voor hun vriendelijke woorden en verzekerde dat ze niet gauw de hartelijke samenwer king, welke ze van allen ondervonden had, zou vergeten. Tot slot kon ieder, die wilde haar per soonlijk nog gaan bedanken in de kerke- kamer, een gelegenheid waarvan bijna alle aanwezigen gebruik maakten MR. ROST VAN TONNINGEN STOND TERECHT. Voorwaardelijke gevangenisstraf en geldboete geëischt. Zaterdag stond te den Haag terecht de hoofdredacteur van het „Nationale Dag blad", mr. Rost van Tonningen terzake be- leediging van minister Goseling in een arti kel in dit blad. De officier van justitie, jhr. mr. van Asch van Wijck, begon met de dagvaarding voor te lezen, waaruit bleek, dat in het „Natio nale Dagblad" van 13 April 1938 een artikel voorkwam handelende over de „zedenschan- dalen te Oss" en waarin de schrijver aan minister Goseling ten laste legt, dat hij de grondwet heeft geschonden. Na voorlezing van de dagvaarding volg den eenige formeele vragen, waaruit bleek, dat de heer Rost van Tonningen zich voor het bedoelde artikel aansprakelijk stelde. Verdachte wilde het bewijs leveren van het geen hij geschreven had. Dit werd echter niet toegestaan. Mr. Nijgh, de verdediger van den beklaag de, deelde mede, dat hij zich het recht op hooger beroep voorbehield. Hierna nam de officier van justitie, jhr. mr. van Asch van Wijck, requisitoir. Het is de fout van zoovelen, zoo zeide hij, die wegens beleediging terecht staan, dat zij willen uitweiden over de voorgeschiede nis van een zaak en aan den rechter willen voorleggen, wie nu eigenlijk gelijk heeft. Daar gaat het niet om, men heeft beleedigd en uitsluitend die beleediging wordt behan deld. De verdachte had een beroep op het algemeen belang gedaan. Volgens constante jurisprudentie van den Hoogen Raad verspeelt iemand zijn beroep op het algemeen belang, wanneer zijn belee diging noodeloos krenkend van vorm en in houd is. Het Nationale Dagblad wil nu het beleid van den minister van justitie en den procureur-generaal beoordeelen en verwijt den minister, dat hij in een strafvervolging tegen een r.k. geestelijke op onbehoorlijke motieven heeft ingegrepen. Verdachte schijnt evenwel geen begrip te hebben van hetgeen de rechtmatige uitoefening van de bediening van een ambtenaar beteekent. In deze vorm is het stuk noodeloos kren kend. Ook om een andere reden gaat zijn beroep op algemeen belang niet op. Men moet, wil men zich op het algemeen belang beroepen, een vrij groote zekerheid hebben, dat wat men ten laste legt, waar is. Als men licht zinnig te werk gaat, verspeelt men zijn be roep op het algemeen belang ook. Verdachte nu is lichtzinnig te Werk gegaan. Het artikel is er één uit een gi'óbte reeks, waarvan spr. er enkele aanhaalde én aan de rechtbank overlegde. Als verzachtende omstandigheid kan hoogstens aangevoerd worden, dat men in die dagen zich door de groote beroering, die toen heerschte, liet meesleepen. Wat de straf betreft, zeide de officier, „het O.M. is lankmoedig. Wij willen niet een on voorwaardelijke gevangenisstraf eischen. Na gewezen te hebben op de bijkomende straf van in beslagneming der drukpersen, eischte spr. een geldboete van 200 subs. 100 dagen hechtenis en een voorwaardelijke gevange nisstraf voor den tijd van drie maanden, met een proeftijd van drie jaar met de bij zondere voorwaarde, dat, zoolang verdachte werkzaam is bij het Nationale Dagblad, hier in geen artikelen van beleedigenden inhoud worden gepubliceerd. Op zijn speciaal verzoek heeft mr. Rost van Tonningen daarna nog vóór zijn verde diger het woord gevoerd. Verdachte was er zich niet bewust van beleedigende woorden gebruikt te hebben en meende, dat zyn ar tikel niet noodeloos krenkend is geweest. Hy is niet verder gegaan dan het algemeen be lang eischt. Hierna weidde mr. Rost van Tonningen uitvoerig uit over de katholieke moraal, het katholieke recht en de collisie van plichten, welke in ieder katholiek, volgens verdachte, aanwezig is. Telkenmale moest de president verdachte interrumpeeren en er op wijzen, dat bewijs van de feiten niet was toegelaten. Mr. W. J. C. A. Nijgh, het juridische ge- deetle van het verweer op zich nemend, be toogde dat hier niet van beleediging van mi nister Goseling sprake is. Pleiter meende, dat andere kranten zich veel krasser hebben uitgedrukt dan het Na tionale Dagblad, hetgeen pleitter trachtte aan te toonen door enkele zinsneden uit arti kelen op te lezen. Nadat na het pleidooi mr. Rost van Ton ningen nog enkele opmerkingen had ge maakt, werd de uitspraak bepaald op 6 Oc- tober. HET BESLAG OP RECETTES DOOR HET BUMA. In kort geding opheffing gevorderd. Verleden week Zaterdag is namens het Buma (Bureau voor Muziekauteurs- rechten) beslag gelegd op 85 procent van de recettes der beide Lunaparken in de Jan van Galenstraat en op het Paleis voor Volksvlijtterrein te Amsterdam. Deze recette betrof de entréegelden tot de Lunaparken en de kaartjes gaven geen toegang tot een der vermaaksinrichtingen. In totaal nam het Buma 4185 in beslag. De exploitanten van de terreinen, de heeren Hommerson en Vermolen, dag vaardden het Buma in kort geding en eischten gisteren voor de Amsterdamsche rechtbank bij monde van mr. dr. P. J. Wit- teman opheffing van dit beslag. Buma had, aldus pleiter, in het geheel geen beslag behoeven te leggen. Wanneer Buma vóór de kermis begon, naar de hee ren Hommerson en Vermolen was gegaan, zouden de verpachters een beding hebben kunnen maken, met de bepaling dat voor beschermde muziek auteursrechten moest worden betaald. Spr. betoogde, dat er op het terrein van een muziekuitvoering waarvan de wet spreekt geen sprake was. Op het terrein werd men slechts vergast op een cacophonie van onontwarbare klanken en zeker niet op een „muziekuit voering". Er is dus geen enkel verband tusschen het in beslag genomen geld en het bijwonen van muziekuitvoeringen. Vervolgens stelde pl. de vraag hoe het Buma den klankenchaos nummers van het Buma-repertoire kon noemen. Toch niet alle muziek behoort tot het Buma-reper toire? Buma maakt het zich steeds gemak kelijker. In vorige zaken werden nog uit gevoerde nummers opgesomd, thans wordt er slechts gezegd: er werd muziek uitge voerd, beschermd door de Buma". Wij aldus pl. ontkennen dit. Voor het Buma trad mr. Heintz op. Pl. zag geen enkele dringende reden om het beslag op te heffen. De heeren Hommer son en Vermolen exploiteeren al jarenlang kermissen en lunaparken en nooit hebben zij zich om auteursrechten bekommerd. Pl. voerde o. m. aan, dat men juist door het betalen van het dubbeltje entréegeld toegang had tot een terrein, waar vroo- lijke muziek te genieten was. Pl. legde een lijst over van beschermde muziek, ge speeld op de beide lunaparken. De beide exploitanten der lunaparken hadden dit beslag kunnen voorkomen, door te onderzoeken of de établissementen hun auteursrechten wel hadden voldaan. Pl. concludeerde tot afwijzing van de vordering. Na re- en dupliek stelde de president de uitspraak vast op 29 September. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Schriftelijke uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 23 September. P. P. te Alkmaar, overtreding van het Broodbesluit, 20 boete of 10 dagen hech tenis. J. A. te Blokker, overtreding van art. 22 van de Motor- en Rijwielwet, f 15 boete of 10 dagen hechtenis. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 26 Sept. 1938. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 3 Paarden prijs niet geno teerd; 88 Vete koeien 150250, handel matig; 25 Graskalveren 35—55; 45 Nuch tere kalveren (slacht) 820; 33 Vette schapen 2228; 391 Vette varkens 51— 53 cent per K.G. Handel matig. N.V. E IER VEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 24 Sept 1938. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 205000 stuks kipeieren aangevoerd waarvan de prijzen 4.305, kleine 2.754. Eendeneieren 3.503.80. AMSTERDAM, 26 Sept. 1938. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen als volgt: muizen 2.102.25; Ncordholl. Eigenheimers 1.90f 2 en Blauwe en bonte 22.20; Andijker blauwe en bonte 2.202.30; Duinzand- aardappelen 2.703; Drentsche zand- aardappelen 2.302.50; Anna Paulowna zand 2.502.80; Friesche bintjes 1.00 2.10; Noordhoü. Bevelanders 1.70 1.90; Zeeuwsche: bintjes 1.902.10, blauwe 2.402.60, bonte 2.502.60, eigenheimers 22.10, bL en bonte 2.25 2.30 en poters 1.802.10. Alles per H.L. Aanvoer 124000 K.G. DE AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 26 Sept. 1938. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 385 Vette koeien, le kw. 7076 cent, 2e kw. 6068 cent en 3e kw. 5058 cent per K.G. slachtgew.; 30 Melk en kalfkoeien f 180270; 39 Vette kal veren, 2e kw. 5460 cent en 3e kw. 4252 cent per K.G. levendgew.; 82 Nuchtere kal veren 712; 9 Schapen 1822; 525 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90 110 K.G. 6364 cent, zware varkens 62 63 cent en vette varkens 6061 cent per K.G. slachtgew.; 4 Veulens, prijs niet geno teerd. NOORDSCHARWOUDE, 26 Sept. 1938. (Nooredrmarktbond) 2600 K.G. Roode kool 1.30; 1200 K.G. Gele kool 1; 3100 K.G. Uien 1.702.10, grove uien f 2.10, drie ling uien 1.701.80, nep 5.10; 4000 K.g. A.ardappelen: BI. Eigenheimers 2.60; 71800 K.G. Vroege witte kool 90 cent, 2500 K.G. Slaboonen 10.90—14.50; 10100 K.G. Poot- aardappelen. BROEK OP LANGENDIJK, 26 Sept. 1938. Aanvoer en prijzen waren heden als voigt: 7500 K.G. Roode kool 1.20—1.80; 150 K.G. Gele kool 1.60; 14000 K.G. Uien 1.60—2, grove uien 2.50—2.60, drie lingen f 1.50—1.70, nep 4.90—5.60; 3900 K.G. Peen 2f 2.50, kleine peen f 0.50; 2600 K.G. Bieten 1.10—1.80; 4600 stuks Bloemkool 4.404.70, 2e s. 1.50— 2.60; 1150 K.G. Aardappelen: Eigenhei mers 2.50, Blauwe eigenheimers f 2.60 f 2.80; 72000 K.G. Vroege witte kool 0.90; 650 K.G. Slaboonen 12.30—13.10. WARMENHUIZEN, 24 Sept. 1938. Bintjes 1.80—2.10, Eigenheimers f 2.20—2.90, Blauwe aardappelen f 3; Gele nep 4.90 5.10; Uien 1.70—2.50, drielingen 1.60 1.70, Juliana's f 1.80; Peen f 2.30; Eoode kool 1.40—2; Gele kool 1—/ 1.30; Witte kool 0.90; Slaboonen 1014.60; Bieten 0.80—1.70. Aanvoer: 45300 K.G. Aardappelen; 3000 K.G. Gele nep; 10275 K.G. Uien; 700 K.G. Peen; 8400 K.G. Roode kool; 4500 K.G. Gele kool; 27300 K.G. Witte kool; 2670 K.G. Slaboonen en 1550 K.G. Bleten. PURMEREND, 24 Sept. 1938. „Afslag- ver. Beemster, Purmerend en Omstr." Grof grof I 3.60, II 2.70; Klein grof I 1 3.60, II 2.20; Basterd I 4.20, II 3.20; Stek 2.20; Fijn stek f 3.80; Bommen 25 cent. Getal zakk en2440. Per 100 K.G. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Zoon en Broer Familie VAN DEN HEUVEL. Ursem, 24 September 1938. Hiermede betuigen wij onzen hartelyken dank aan familie, buren en kennissen voor de bewijzen van deelneming ondervonden na het overlyden van onze geliefde dochter Th. MESKES. C. E. MESKES—v. d. MADE. Alkmaar, Sept. 1938. Woilebrandtstraat 10. Zenuwarts, Alkmaar, gevraagd, 1620 jaar, P.G., van 93 uur. Adres: NIEUWPOORTSLAAN 118. GEVRAAGD een boven 19 jaar. Brieven letter A 258 bur. v.d. blad. GEVRAAGD Biedt zich aan voor 1 Oct. NETTE DIENSTBODE, v. d. e. n., v. g. g. v. Liefst omgeving Alkm^&r Br. lett. C 260 bur. v. d. blad. In het CENTRAAL ZIEKENHUIS te Alkmaar wordt gevraagd een Soll. vóór 3 Oct. a.s. aan den Geneesheer-Directeur. Brieven met volledige inlichtingen letter B 259 Bureau van dit blad. \1 PINGEPS Weegt actueel met aattel mei étalmueem.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 15