s S AMBO DE OLIFANT PUROL Op B/ke wond Oladwpeoqcamma Financieel Overzicht. GEMENGD NIEUWS. Glimlachje TWEEDE BLAD. 3 DE R.V.S. HONDERD JAAR. Zaterdagochtend hielden directeuren en commissarissen der R.V.S. met het perso neel een bijeenkomst in de groote Doelen zaal te Rotterdam ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van deze instelling. De gedelegeerde commissaris, mr. M. M. van Valkenburg, sprak de herdenkingsrede uit, waarin hij een overzicht gaf van de ge schiedenis der R.V.S. Namens het Nederlandsche personeel sprak de algemeene procuratiehouder. Hij bood een fraai gebrandschilderd raam en een schilderstuk van wijlen den heer Th. Wylacker aan. ür. Geels, directeur van het bedrijf in België, bood namens het bestuur daar te lande zijn gelukwenschen aan. De heer Korink, directeur van de R.V.S., prees het beleid van het college van com missarissen. Verder deed hij mededeeling van het feit, dat de R.V.S. een stichting in het leven heeft geroepen met een kapitaal van 100.000, te besteden aan een prijs vraag op verzekeringsgebied. Gistermiddag is er een drukbezochte re ceptie gehouden. DE SCHRIJVER P. WIEDIJK OVERLEDEN. Zaterdagnacht is de schrijver P. Wiedijk in de Diaconesseninrichting aan den Over toom te Amsterdam overleden. De heer Wiedijk werd op 27 Februari 1867 in Grootschermer geboren en bereikte den leeftijd van 71 jaar. Hij publiceerde reeds op jeugdigen leeftijd. Na aan de Amsterdamsche universiteit pharmacie te hebben gestudeerd, vestigde hij zich in de hoofdstad als apotheker. Zijn belangrijkste werken, welke hij on der het pseudoniem J. Saks schreef, zijn „so cialistische opstellen 1 en 2", „Potgieter en Busken Huet" en het kortelings uitgegeven boek „Multatuli". De begrafenis zal Donderdag op Zorg- vlied plaats vinden. BELANGRIJKE FUSIE IN DE PAARDENFOKKERIJ. De twee warmbloedstamboeken vereenigd. Onder voorzitterschap van den rijks- veeteeltconsulent, ir. W. de Jong, is te Arnhem Zaterdag de oprichtingsvergade ring gehouden van de nieuwe vereeniging V.L.N. (vereeniging tot bevoidering van de landbouwtuigpaardfokkerij in Neder land) zijnde de veelbesproken en langge- wenschte fusie tusschen de beide belang rijke warmbloedstai.iboeken: Nationale Vereeniging tot Bevordering der Paarden fokkerij in Nederland en het Geldersch paardenstamboek. Met algemeene stemmen werd tot de oprichting van de nieuwe vereeniging be sloten, waarna de statuten en óe regle menten werden vastgesteld overeenkomstig de van de bestuurstafel aangeboden ont werpen. Blijkens de statuten zal de ver eeniging in stand houden twee paarden stamboeken en wel: een voor het land- bouwtuigpaard van het Groningsch type (S.Gr.T.) en een vooi het landbouwtuig- paard van het Geldersch type. Aan het einde der druk bezochte en zeer geanimeerde vergadering heeft de heer van Beuningen zijn groote voldoening over het resultaat der vele bemoeiingen doen hooren. Hij achtte de tot stand gekomen samenwerking van zeer groot belang voor de warbloedfokkerij hier te lande en hij riep aller medewerking in deze fusie aan de verwachtingen te doen beantwoorden. JAARVERGADERING AARTSDIOCESANE BOEREN- EN TUINDERSBOND. Actie der melkveehouders in Rotterdam scherp veroordeeld. In de druk bezochte algemeene jaarver gadering te Utrecht gehouden door den A. B. T. B. onder leiding van den voorzit ter den heer A. de Goeij uit Montfoort, werd zoowel door den voorzitter als door het aanwezige Tweede Kamerlid den heer de Ruyter het crisisbeleid van de regeering ten opzichte van de veehouderij en wat daarmee samenhangt breedvoerig bespro ken. De heer de Goeij greep deze gelegen heid aan, in het openbaar stelling te nemen tegen de actie, welke door de melkveehou- .ders in Rotterdam wordt gevoerd tegen de consumptie melkcentrale (C.M.C.) De heer de Ruyter sloot zich hierbij aan. Hij laakte op zeer schérpe wijze de actie van de veehouders in Rotterdam, welke den goeden gang van zaken aanmerkelijk heeft geschaad. „Met een dergelijke protestactie laat een minister zich niet dwingen". Vervolgens wees de heer de Ruyter op de noodzakelijkheid van de handhaving der graanprijzen. Hierbij ging spreker uitvoerig in op het crisisbeleid van de regeering. Hij was van oordeel, dat thans benoorlijke prij zen worden gemaakt voor vee, melk en boter. Sprekend over den melkprijs, wees de heer de Ruyter eerst op de moeilijkheid van den afzet van de kaas, waarbij op ver hoogden export naar Duitschland niet ge rekend dient te worden. Wij moeten voor den zuivel een afzetgebied zien te vinden. Op het oogenblik is het vóór alles nood zakelijk geweest de markt schoon te hou den. Alleen onder dergelijke omstandighe den kan den veehouders de graanprijs niets schelen. De veeprijzen dienen op peil ge houden te worden. Er zullen tienduizenden varkens uit de markt moeten worden geno men. Als wij op het oogenblik ons afvragen, wat er is bereikt bij de verbetering der prijzen, dan is het een betreurenswaardig verschijnsel, dat het grootste gedeelte (4/5) van hetgeen is bereikt ten goede komt van de pacht en land-eigenaars. Wordt een ver hooging van den melkprijs verkregen, dan zal zich wederom een zelfde verschijnsel voordoen. Vervolgens werd de verplichte t. b. c.- bestrljding bij de C. M. C. breedvoerig be sproken. De heer de Goeij stelde naast de eventueele nadeelen de voordeelen (subsi die en premie), welke de veehouders, die bij de C. M. C. zijn aangesloten zullen ver krijgen. Volgens hem zullen de voordeelen zeer zeker opwegen tegen de nadeelen. Aan het slot van de vergadering werd de melkprijs nader bekeken. Aan de hand van bestaande cijfers toonde de heer de Goe() aan, dat, hoewel de zuivelwaarde dit jaar ager was dan in 1937, gemiddeld toch een veel betere prijs door de C. M. C. werd verkregen voor de melk. De verwachting werd uitgesproken, dat men binnen eenige jaren zal komen tot een prijsbepaling volgens het vetgehalte. Spre ker zou niet gaarne zien dat reeds thans hiertoe zou worden overgegaan, want daar voor waren de resultaten van het afgeloo- pen jaar lang niet voldoende. DE FINANCIEELE POSITIE DER K.L.M. Subsidie moet verhoogd. De bedrijfsresultaten van de K.L.M. zijn van dien aard, dat, indien de subsidie niet verhoogd wordt, het ontslag dreigt van 300 man personeel, gepaard met een herziening der salarissen, terwijl dan van uitvoering der pensioenregeling niet zal kunnen komen. De resultaten van de lijn op Indië zijn bevredigend. Verlies wordt echter geleden op het Europeesche net, hoewel hierbij het pas sagiersvervoer zich in stijgende lijn be vindt. Op het binnenlandsche net verhouden de opbrengsten zich tot de kosten ongeveer als 2 tot 3. NOODLOTTIG ONGEVAL BIJ WERKSPOOR. Zaterdag ia in loods 1 van Werk spoor te Amsterdam, staande op de terreinen van Werkspoor in de Oosten burgermiddenstraat van Amsterdam, 'n noodlottig ongeval gebeurd, dat den 54-jarigen J. P. het leven heeft gekost. In loods 1, waar gewerkt wordt aan moto ren, staat een loopkraan, welka op lucht- ïails loopt. De motoren van deze kraan moeten regelmatig worden gesmeerd en hiervoor was J. P. aangewezen. Het was gewoonte, dat de man, die zich daartoe naar boven begaf, den bestuurder van de hijsch- kraan waarschuwt, zoodat deze de machine zoolang niet in werkng stelt. Zaterdagmorgen echter had P. verzuimd den bestuurder te waarschuwen en toen hij boven bezig was de motoren te smeren, zette de bestuurder de loopkraan in bewe ging met het noodlottig gevolg, dat P. vier vingers van de rechterhand werden afgere den. De man kon zich nu niet meer vast houden en stortte met het hoofd op den betonnen vloer. Hij brak bij zijn val de nekwervels en was op slag dood. AUTO TEGEN BOOM GEBOTST. Eén doode, drie zwaar gewonden, twee licht gewonden. Gisteravond kwart voor acht „is een personenauto met zes jongelui, vijf heeren en één dame, allen uit Eindhoven, door nog niet bekende oorzaak te Moergestel tegen een boom gebotst. Alle inzittenden werden gewond. Nadat de eerste geneeskundige hulp was verleend, zijn de gewonden naar zie kenhuizen te Eindhoven en Tilburg overgebracht. Eén van hen, de heer Ed. Schröder, is kort na aankomst overleden, terwijl de toestand van mej. Martin zorg wekkend is. De overige gewonden zijn de heeren Martin, een broer van genoemde juffrouw, Sommer, Janssen en Hoppen brouwers. Het gezelschap was op weg van Eindhoven naar Tilburg. TWEE GEWONDEN TE DEN HELDER. Gistermiddag reed op de Doggersvaart in Koegras bij Den Helder een auto, waarin, behalve vier volwassenen, nog drie kinderen vervoerd werden. Toen de auto met een matig gangetje reed, sprong plotseling de linkerachterband. De chauf feur remde, doch de auto sloeg over den kop. Het portier sloeg open en een dame viel er uit. Zij kwam onder de auto te liggen en werd door voorbijgangers uit haar benarde positie bevrij 1. Zij had een groote wonde achter in den hals opgeloopen. Eén van de kinderen werd zwaar aan het ge laat gewond; het zal vermoedelijk een oog moeten missen. Zoowel de voorruit als de zijruiten waren gebroken, zoodat de overi ge passagiers snij- en schaafwonden op liepen. De vrouw en het kind werden naar het Marinehospitaal te Den Helder vervoerd. De inzittenden behoorden tot de familie V. te Koegras. De zwaarbeschadigde auto werd door de Heldersche politie in beslag genomen. Tegen den chauffeur, die niet in het bezit was van een rijbewijs, werd proces-verbaal opgemaakt. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN MOTORFIETS. Twee gewonden. Gisterochtend om i egen uur heeft zich op den Frieschen straatweg nabij Gronin gen een botsing voorgedaan tusschen een auto, bestuurd door der. heer J. C. v. d. B. en een motorfiets, waarop gezeten waren de berijder J. V. en de duopassagiere mej. B„ allen uit Groningen. De motorrijder had het verkeer van rechts geen voorrang verleend. Hij kreeg ernstige verwondingen aan de handen. Mej. B. werd tegen den grond geslingerd en liep ernstige verwon dingen aan het achterhoofd op, terwijl zij voorts een zenuwschok kreeg. De auto ramde een straatlantaarn en een verkeerspaal, doch de inzittenden bleven ongedeerd. Beide slachtoffers zijn naar het ziekenhuis vervoerd. Kind door vallenden glerbak gedood. - Toen gisteravond het vierjarig dochtertje van de familie A. Jenner te Hoogland op de boerderij van D. van 't Klooster aan het spelen was, liep het kind tegen een gierbak met het gevolg, dat deze omviel en het hoofd van het kind verpletterd werd, zoodat de dood onmiddellijk intrad. Uitstel jaarvergadering A.R.K.A. - In verband met den gespannen internationalen toestand en het feit, dat onder deze om standigheden de ambtenaren zich ter be schikking hebben te houden van de regee ring en andere overheidsorganen, heeft het hoofdbestuur der Algemeene R.K. Ambte- narenvereeniging besloten, de op heden en morgen te houden jaarlijksche algemeene vergadering te Den Haag, tot lateren datum uit te stellen. Knaapje verdronken. - Zaterdagavond is te Tilburg het vierjarig knaapje P. Peters in het Wilhelminakanaal aan den heikant aldaar te water geraakt en verdronken. Gemeentebegrooting 1939 Rotterdam. - Zaterdag hebben B. en W. van Rotterdam den begeleidingsbrief van de gemeentebe grooting voor 1939 aangeboden. De begroo ting sluit met een tekort van f 3.100.000 (die van 1938 met een tekort van 3.272.000). In hoofdzaak is dit tekort te wijten aan de korting op de haventarieven en huren, welke op 1.721.000' wordt geraamd, nu het Rijk geen steun daarvoor meer verleent en voorts aan den grootèft post voor rente op on gedekte crisisschuld,' "welke schuld weer met 5.912.006,75 is toegenomen en thans 48.993.482,65 bedraagt. Schull-loopgraven voor de Haagsclie burgerij. - B. en W. van 's-Gravenhage heb ben thans aan den gemeenteraad de noodige machtigingen gevraagd om, indien noodig, snel te kunnen overgaan tot den aanleg van schuilloopgraven op de speelplaatsen van alle scholen en op eenige andere plaatsen in de gemeente. Teneinde ervaring op te doen, wordt voorgesteld reeds thans enkele loop graven als proef aan te leggen. De kosten worden in totaal op 160.000 geraamd, welk bedrag bijna geheel aan in werkverschaffing gestelde werkloozen zal worden betaald. Dinsdag 27 September. HILVERSUM, 1875 M. (AVRO- ultz.) 8.— Gr.pl. (Ca. 8.15 Ber.) 10.— Morgenwijding. 10.15 Gr.pl. 10.30 't Omroeporkest, 11.— Huish. wenken. 11.30 Verv. concert. 12.15 Ber., hierna het Avro-Amuse- mentsorkest. 1.Het Ensemble B. van Dinteren en gr.pl. 2.15 Het Omroeporkest. 3.Deel. 3.25 Disco- Variété. 4.Vioolvoordracht met pianobegeleiding. 4.30 Kinderkoor zang. 5.— Kindrehalfuur. 5.30 Het Avro-Aeolian-orkcst. 6.15 Gr.pl. 6.45 De drie verkeersdagen, cause rie. 7.Het Avro-dansorkest en soliste. 7.30 Boekenhalfuur. 8. ANP-ber, mededeelingen. 8.15 Het Avro-Amusementsorkest. 8.45 Zang met orgelbegeleiding. 9.15 Radio- tooneel. 9.45 De Twllight Serena- ders. 10.20 Gr.pl. 11.ANP-ber., hierna Racz Berczi's Zigeuner orkest. 11.40—12.— Gr.pl. HILVERSUM, 301,5 en 415,5 M. (KRO-uitz.) 8.—9.15 en 10.—Gr.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.Ber. 12.15 KRO-melodisten en solist. I.Gr.pl. 1.20 KRO-orkest. 2. Vrouwenuur. 3.Gr.pl. 4.KRO- Kamerorkest. 4.45 Gr.pl. 5.KRO- melodisten en solist. 5.456.05 Felicitatiebezoek. 6.10 Verv. con cert. 7.Ber. 7.15 Causerie over Dr. Ariëns. 7.35 Sportpr. 8.ANP- ber., mededeelingen. 8.15 Sted. Orkest van Maastricht. 9.Het Unica-Ensemble. 9.20 KRO-orkest. 9.50 Het Unica-ensemble (verv.) II.10 Gregor Sorban en zijn Roe- meensch orkest. 10.30 ANP-ber. 10.40 KRO-Boys en solist. 11.10 12.Gramofoonplaten. DROITWICH, 1500 M. 12.20 Gr.pl. 12.35 Radiotooneel. 1.De BBC- West of Engla ïd Singers. 1.25 Gr. pl. 2.2.20 Deel. 4.15 Frank Biffo's Koperkwintet. 4.40 Pianovoordr. 5.20 Pianosyncopations. 5.40 Isidore Schwiller en zijn strijksextet. 6.20 Ber. 6.50 Viool en piano. 7.35 BBC- Thmeater-orkest en solist. 8.35 Lou Preager en zijn New Swing Band mmv. solisten. 9.20 Variété-progr. 10.— Ber/ 10.15 Gr.pl. 10.55 BBC- orkest. 11.35 Het Grosvenor House- dansorkest. 11.5012.20 Dansmu ziek (gramofoonplaten). RADIO PARIS, 1648 M. 8.10, 9—, 10.10 en 11.20 Gr.pl. 12.40 en 1.50 Bailly-orkest. 4.20 Zang. 4.35 Pianovoordr. 5.20 Derveaux-orkest. 6.20 Gr.pl. 7.20 Viool en piano. 8.35 Radiotooneel. 10.35 Kamermuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 Gr.pl. 7.30 ert 8.50 Het Rheinische Landes- orkest. 12.20 Omroeporkest. 2.30 Populair concert. 4.20 Omroep- Amusementsorkest. 6.30 Zang en piano. 7.20 Gr.pl. 8.50—12.20 Om- roepdansorkest en solisten. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 en 1.30 Omroep orkest en gr.pl. 1.502.20, 5.20, 6.50 en 7.20 Gr.pl. 8.20 Cabaretprogr. 9.20 Omroeporkest. 9.35 Radiotoo neel. 10.05 Verv. concert. 10.30 11.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 en 1.30 Omroepsalonorkest en solist. 1.50—2.20 Gr.pl. 5.20 Zang. 5.35 en 6.35 Gr.pl. 8.20 Omroep- symph.-orkest en solist. 9.35 Om- roepsymphonie-orkest en solisten. 10.30—11.20 Gr.pL DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Finsch-Zweedsch concert. (9.209.35 Politiek overzicht). 10.20 Ber. 10.40 Sportrep. 10.50 Het Schulz-kwartet en solist. 11.05 Ber. 11.20 Leipziger symph.-orkest. 12.10 Gr.pl. 12.20 Em. Rambour's orkest. In de pauze sportrep. 1.151.26 Tijdsein. GEMEENTELIJKE RADIO-DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.10.20, Parijs Radio 10.20—10.50, Keulen 10.50— 11.20, Parijs Radio 11,2012.05, Radio PTT Nord 12.05—12.20, Pa rijs Radio 12.2012.40, Brussel VI. 12.40—14.20, Radio PTT Nord 14.20—16.05, D.sender 16.05—16.20, Keulen 16.2017.20, Brussel VI. 17.20—18.20, Lond. Reg. 18.20 19.20, Keulen 19.2020.20, Brussel Fr. 20.20—21.20, Keulen 21.20 22.05, Brussel VL 22.0523.20, Keu len 23.20—24.—. Lijn 4: Brussel VL 8.9.20, Lu xemburg 9.2010.35, London Reg. 10.35—13.25, Droitwich 13.25—13.35 Lond. Reg. 13.3516.25, Droitwich 16.25—22.25, Lond. Reg. 22.25 22.55. Droitwich 22.55—24.—. Lijn 5: Diversen. (Vervolg) Aan zulk een reconstructie is men echter in de Ver. Staten om allerlei redenen nog lang niet toe. Zooals reeds vaak te voren put men ook thans weer uit een lichte verbete ring der bedrijfsontvangsten de hoop, dat de spoorwegen er, bij een eventueel verder doorzetten van een economisch herstel, toch zonder ingrijpende maatregelen zullen afko men. In Juli hebben de spoorwegonderne- ingen tezamen voor het eerst sinds langen tijd na aftrek van de vaste lasten een klein overschot geboekt, ofschoon veel afzonder lijke maatschappijen nog met groote ver liezen hadden gewerkt. De tot dusverre voor Augustus gepubliceerde resultaten zijn nog wat gunstiger. De Southern Pacific kon voor de eerste maal in dit jaar in de afgeloopen maand haar vaste lasten dekken. è^0©OOOOO®@OOOO©OOOOOOOOOOOO# De inkomsten van de Union Pacific bereik ten in Augustus een nieuwen hoogsten stand van dit jaar. Tevens waren zij voor deze maand de hoogste sedert Aug. 1930, Toch waren de netto-bedrijfsontvangsten der Union Pacific in de eerste acht maanden van dit ajar nog 17 pCt. kleiner dan in de over eenkomstige periode van het vorige jaar. De Kansas City Southern boekte in Augus tus een bedrijfswinst van 227.000 tegen 362.000 in de overeenkomstige maand van het vorige jaar. Ook voor de overige spoor wegen blijven de resultaten nog aanmerke lijk ten achter bij die van het vorige jaar, al is er dan in vergelijking met de eerste helft van dit jaar een verbetering te con- stateeren. De Amsterdamsche beurs heeft zich ook in de afgeloopen week door de buitenland- sche politieke ontwikkeling laten leiden en al naar gelang deze zich liet aanzien, fluc tueerden de noteeringen. Do publicatie van de Millioenen-Nota heeft óp het koersver loop weinig invloed gehad, maar toch maak te het een onaangenamen indruk, dat ook dit keer in plaats van door een besnoeiing van uitgaven, het evenwicht in de begroo ting grootendeels moet worden verkregen door een verdere verzwaring van den be lastingdruk, zoowel voor particulieren als voor maatschappijen. De nieuwe heffing van 2 pCt. van alle huren, renten, loonen en winsten moet het spaarvermogen van breede kringen der bevolking verder doen inkrimpen en de heffing van 8 pCt. van de winst van N.V.'s en andere rechtspersonen moet, naast de reeds bestaande dividend- en tantième-belasting ad ruim 12 pCt., wel vér strekkende gevolgen hebben voor de onder nemingen, die de keus krijgen tusschen een vermindering van reserveeringen of een verkleining der uitkeeringen. De pil wordt slechts zeer ten deele verguld door de aan gekondigde maatregelen tot verlichting of herziening van enkele belastingen. Met dit al ziet men ook in zakenkringen in, dat de tegenwoordige omstandigheden offers eischen, die in den een of anderen vorm ge bracht moeten worden, wil men de gezonde basis, waarop onze staatsfinanciën berusten, behouden. Op de staatsfondsenmarkt kwam de Be vrediging over het feit, dat na de in het vooruitzicht gestelde maatregelen het even wicht in de begrooting op een klein bedrag na verkregen is, duidelijk tot uiting. De koersen zijn nog iets aangetrokken, ondanks de verwachting, dat het Rijk binnen niet te langen tijd een beroep op de markt zal doen voor een nieuwe staatsleening. Natuurlijk zal het daartoe rustiger tijden dan de tegen woordige moeten afwachten, wanneer voor de thans braakliggende kapitalen weer be legging zal worden gezocht. Omtrent den rentevoet, waartegen een nieuwe staatsleening t.z.t. zal worden uit gegeven, is nog weinig te voorspellen. Ge zien de omvangrijke kapitalen, die voor de belegging beschikbaar zijn, kan echter nau welijks op een stijging van de kapitaalrente worden gerekend. Tegen een verdere rente daling verzet het Beleggingsfront (de con tactcommissie van groote beleggers, inclu sief de Rijksfondsen) zich met hand en tand. Dezer dagen werd besloten, niet meer in te schrijven op 3 1/4 pCt. leeningen met langen looptijd, en als voorwaarde tot deelneming aan gemeente-leeningen een rentevoet van 3,'4 pCt. bij een emissie-koers van maximum 101 pCt. te stellen. Het besluit was reeds van toepassing op de 3 1/4 pCt. leening 's- Gravenhage van 5 millioen, die dezer da gen 100 pCt. is aangeboden. Ondanks de onthouding van het Beleggingsfront werd de leening toch belangrijk overteekend, waar bij echter moet worden opgemerkt, dat vóór de uitgifte reeds 3.3 millioen op emissie- voorwaarden was geplaatst, zoodat het om een betrekkelijk gering bedrag ging. De aandeelenmarkt heeft een vrijwel uni form verloop gehad, doordien er slechts weinig factoren aanwezig waren, dio van belang waren voor bepaalde fondsen. In de 'industrieele afdeeling trokken de pref. aan- deelen der Hollandsche Margarine-fabriek („Hovema") en Van den Bergh speciaal de aandacht, in verband met het omwisse- 161. „Gooi al die medicijnen maar weg", riep de ko ning 's avonds woedend, toen hij bemerkte dat niets hielp. Maar hij kreeg ook zo'n honger. Hij riep zijn be dienden om hem eten te brengen, maar het was als het gebrul van een leeuw. Toch begrepen ze hun vorst en even later kwam Achmed, de koksmaat, met een schaal heerlijk eten. Doch voordat de arme knecht er op be dacht was, had de vorst hem de hele schaal naar het hoofd gesmeten. 162. De sultan gaf toen bevel Achmed op te sluiten. De andere bedienden hadden medelijden en verbonden hem eerst, want hij was lelijk gewond. En nauwelijks zat hij, of ook de oudste raadsheer werd opgesloten. Samen za ten ze en bespraken de moeilijkheden van hun vorst. „Zodra de knapste dokters gevonden worden, zal hij genezen", zei Achmed. „Ober een half fleschje sherry, maardroog!"

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 19