JtuUicoiics LAATSTE BERICHTEN. AMSTERDAMSCHE BEURS 4 i 1 Persoonlijke mededeeling vanChamberlain aan Hitier. Wilson reeds op weg naar Berlijn. „Een nieuw Europa?" Aldus Mussolini. Een brief van Attlee aan Chamberlain. Het officieele communiqué te Londen. CASTRICUM HEILOO Liefdadigheidswedstrijd. Zondag heeft H.S.V. den eersten thuiswed strijd gespeeld in de competitie tegen De Valken van Venhuizen. De recette van de match was bestemd voor een liefdadig doel, n.1. voor de Kraamverpleging voor het Wit- Gele Kruis. Nadat de voorzitter van het Wit-Gele Kruis, de heer van Rossum, en de secretaris van het district N.H. van den D.H.V.B., de heer Schrickx, enkele woor den van waardeering en sympathie hadden gesproken, heeft kapelaan Everts den aftrap gedaan. ZUIDSCHARWOUDE ZIJ, DIE ZICH MET INGANG VAN 1 OCTOBER VOOR MINSTENS DRIE MAANDEN ABONNEEREN, ONT VANGEN DE TOT DIEN DATUM VERSCHIJNENDE NUMMERS GRATIS EN FRANCO. DE DIRECTIE. DERDE BLAD. Pas eerst eens onze prima confectie, V kimt dan altijd nog maatwerk bestellen. SPAANDER en Co. In Marseille zal de landing ditmaal een ander karakter dragen. Tot nu toe was hier slechts een technische landing toegestaan, van noch naar Marseille mochten passagiers of vracht vervoerd worden. De Fransche regeering heeft nu ech ter haar toestemming gegeven tot het uitvoeren van een commerciëele lan ding, zoodat nu van en naar Marseille passagiers en vracht vervoerd kunnen worden. Drie maal per week vertrekt de DC-3 van Amsterdam en van Batavia. In ooste lijke richting duurt de reis 6 )4 dag, van Batavia naar Amsterdam is men 6 dagen onderweg. De dienst op Australië biedt gunstige vooruitzichten. In het begin van 1940 kunnen de eerste DC-4 toestellen hier te lande verwacht worden, welke de verbinding met Indië tot 2% dag kunnen beperken, naar de heer Martin dezer dagen bij aankomst te Batavia heeft verklaard. De heer Plesman wees er met nadruk op, dat hoe sneller de dienst wordt des te grooter de regelmatigheid moet worden. Het Europeesche luchtnet in in dezen winter. Bij de samenstelling van haar nieuwe dienstregeling wist de K.L.M. een belang rijken vooruitgang te bereiken. Het Euro peesche luchtnet werd in de vorige jaren gedurende zes maanden volgens den win* terdienst gevlogen: deze termijn is terug gebracht tot niet meer dan 4 maanden. Zoo wel in October als in Maart blijft de zo merdienst zij het eenigszins gewijzigd van kracht en slechts van November tot Februari wordt de beperkte winterdienst ingevoerd. De ervaring leerde, dat er geen enkel bezwaar kan bestaan tegen het langer handhaven van verschillende lijnen: van de zijde der passagiers blijft de belangstelling voor het luchtverkeer in deze maanden groot. Waren het den vorigen winter 5 diensten, welke dagelijks het verkeer met Londen onderhielden, ditmaal is dit aantal tot zes uitgebreid. Nog afgezien van den nieuwen vrachtdienst op Londen, welke 2 October geopend zal worden. De toeneming van het vrachtverkeer tus- schen Engeland en Nederland heeft doen besluiten met ingang van 2 October een vrachtdienst AmsterdamRotterdam Londen te openen. Éénmaal per dag vliegen de K. L. M. en de C. L. S. naar Praag en Weenen, van waaruit directe aansluiting is op Boedapest. Deze dienst wordt met DC-3-vliegtuigen onderhouden. De drie luchtlijnen, die dezen zomer over Nederland naar Scandinavië leidden, wer den een succes. Met twee dienster} per dag blijft men naar het Noorden vliegen en wel: Amsterdam, Kopenhagen, Stockholm, en Amsterdam, Hamburg, Kopenhagen, Malmö. Evenals den vorigen winter zullen twee diensten per dag de verbinding vormen tus- schen Berlijn en Amsterdam. De nieuwe dienstregeling met Parijs ver schilt slechts weinig van die van den vori gen winter. In October en Maart zullen drie diensten het verkeer naar en van de licht stad onderhouden. De nachtdienst AmsterdamRotterdam Keulen (voor post en passagiers) wordt ook in den winter met dezelfde regelmaat voort gezet. Binnenlandsch luchtverkeer. Meer dan ooit hebben de Nederlan ders dezen zomer binnen de grenzen van hun land gevlogen. 30300 personen maakten van de luchtverbindingen tus- - schen het centrum van het land en Zee land, Groningen, Twente, Texel en •j Eindhoven gebruik. Dit beteekent een j toeneming van 82.1 in vergelijking met den vorigen zomer. Het winternet van de K. L. M. is uitge breid en omvat de volgende lijnen: Amsterdam, Rotterdam, Haamstede, Vlis- singen; Amsterdam,Rotterdam, Eindhoven; Amsterdam, Leeuwarden en Amsterdam, Groningen. Het centrale vliegveld. Bekend is, dat de heer Plesman een groot voorstander is van een centraal vliegveld te Leiderdorp. De voordeelen van een centraal vliegveld zijn volgens den heer Plesman een belang rijke besparing voor de K. L. M. (te schat ten op 3 ton per jaar), en een groote bezui niging voor het rijk, vanwege de concen tratie op één punt en een versterking van de positie van de nationale luchtvaartmaat schappij ten opzichte van het buitenland. rï," DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 76). Ingekomen is een verzoek van mej. A. J. Koelemeij te Purmerend om een Verlof verlof voor den verkoop van awak-alcoholischen drank in het klein zoowel voor gebruik ter plaatse, voor welke het verlof geldt, als voor gebruik èlders in het perceel HOUTTIL nr. 2. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof indie nen. j Alkmaar, 24 September 1938. F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. MODERNE MACHINES VOOR UW DRUKWERK! BIJ COSTER. JONOECOBRIGXEaD). DE REDE VAN HITLER. De rede van Hitier zal om 8.20 uur ook voor de distributie-luisteraars te Alkmaar op lijn 5 worden doorgegeven. Chamberlain heeft vanochtend de besprekingen met de Fransche ministers voortgezet en met volledige goedkeu ring van Daladier en Bonnet besloten een persoonlijke mededeeling aan Hitier te doen. Sir Horace Wilson is te dien einde vanochtend naar Berlijn vertrokken. Vanochtend heeft Mussolini te Verona een rede gehouden, de achtste in één week tijd. Na een défilé van de fascistische strijd krachten nam hij het woord. Hij zeide, dat de tegenstanders van Italië, verzameld rond om het teeken van sikkel en hamer, den laatsten tijd vorm hebben gegeven aan hun armzalige verwachtingen. Maar het Italiaan- sche volk is niet gedesorganiseerd en ziel loos, zooals verscheidene andere volken. Het is zwaar gewapend. De inspanning, die Chamberlain zich getroost heeft voor de re geling van het Tsjecho-Slowaaksche vraag stuk, moet men waardeeren. Duitschland heeft blijk gegeven van eenzelfde lankmoe digheid. Het Duitsche memorandum ver schilt niet zeer van de lijnen van het Lon- densche ontwerp. Het is duidelijk, dat Tsje- cho-Slowakije, indien men het in een toe stand liet, dat het alleen op zichzelf kon re kenen, zich wel tweemaal zou bedenken, alvorens het een strijd begon, waarvan de uitslag niet twijfelachtig zou zijn. Het probleem aldus Mussolini heeft drie zijden, een Duitsche, een Poolsche en een Hongaarsche, het moet in zijn geheel opgelost worden. De man, die zich in de eerste plaats re kenschap heeft te geven van wat er ge beurd is, is de president der Tsjecho-Slo waaksche republiek, die een der hardnek kigste ijveraars voor de verminking van OostenrijkHongarije geweest is, zoo niet de hardnekkigste. Er zijn nog eenige dagen voor het vinden van een vreedzame oplossing. Slechts door bovenmenschelijke krachtsinspanning kan een conflict vermeden worden. De diplc ma ten geven zich vergeefsche moeite, wanneer zij het verdrag van Versailles willen redden, want het lot van dit verdrag wordt thans beslist. In dezelfde week kan een nieuw Europa geboren worden, gekarakteriseerd door den vrede tusschen de volken. Wij, zwarthemden, zijn voorstanders van dat Europa. In een vandaag in Downingstreet afge geven brief verklaart Attlee, de leider der oppositie in het Engelsche Lagerhuis: De voorwaarden van het memorandum van Hitier, dat gij bereid waart voor te leggen aan de Tsjechische regeering hebben, naar ik geloof, de Britsche openbare meening diep geschokt. De Tsjechische regeering kon niet anders doen dan deze voorwaarden weigeren. Een aanvaarding zou niets anders beteekenen dan een vernietiging van den Tsjechischen staat. Gij zult U herinneren, dat drie be stuursleden der Labourbeweging op 8 Sep tember hebben verklaard, dat de Britsche regeering er geen twijfel, over moet laten by de rijksregeering, dat zij zich met de regeeringen van Frankrijk en Sowjet- Rusland zal vereenigen om weerstand te bieden aan eenigen aanval op Tsjecho- Slowakije. De labourbeweging acht het dringend noodzakelijk, dat de Britsche regeering deze leiding geeft, in het vertrouwen, dat een dergelijke politiek den hechten steun van het Britsche volk zou hebben. Welke gevaren dit ook zou medebrengen, Groot-Brittannië moet zich schrap zetten tegen een aanval. Er is nu geen plaats voor twijfel of aarzeling. Deze woorden moeten worden beschouwd als uitdrukking gevende aan de opvatting der labourbeweging en als aanwijzing voor de middelen, waarop het, naar onze mee- ning) slechts mogelijk zal zijn den vrede te behouden. Ik vertrouw oprecht, dat de Britsche regeering nu besluiten zal een 'politiek, welke in overeenstemming is met deze verklaring te aanvaarden en krachtig voort te zetten. Volledige overeenstemming bereikt. Het officiëele communiqué, door Dow ningstreet uitgegeven na de besprekingen tusschen Chamberlain, Bonnet en Dela- dier, zegt slechts het volgende: „Vanochtend is door de Britsche en Fransche ministers een nieuwe bijeen komst gehouden, waarin op alle punten volledige overeenstemming bereikt werd. Géneraal Gamelin, die voor speciale beraadslagingen was uitgenoodigd, heeft een bezoek aan den Britschen minister president gebracht en zich vervolgens onderhouden met den minister voor de coördinatie der verdediging". De Fransche ministers zijn na afloop der besprekingen onmiddellijk naar Parijs teruggekeerd. TEGEN OSSCHER INDUSTRIEEL IN HOOGER BEROEP WEER 2 JAAR GEEISCHT. Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft vanochtend in hooger beroep de strafzaak behandeld tegen den industriëel M. van Z. uit Oss, die wegens zedenmisdrijven door de Bossche rechtbank is veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. Er waren in deze zaak, die met gesloten deuren werd behandeld, acht getuigen ge hoord, onder wie drie getuigen-deskundigen. Na een zeer langdurig requisitoir heeft de advocaat-generaal, mr. Massink, eveneens twee jaar gevangenisstraf geëischt. Uitspraak over veertien dagen. 700 ARBEIDERS IN WERKVER SCHAFFING STAKEN. Vanochtend is bij de werkzaamheden voor de omlegging van de Aa, onder de gemeente Aarle-Rixtel, welke onder lei ding van de Grondmij voor het waterschap de Aa in werkverschaffing worden uitge voerd, een conflict uitgebroken, waarbij ruim zevenhonderd man zijn betrokken. Een tweehonderdtal tewerkgestelden uit 's-Hertogenbosch weigerde vanochtend aan den arbeid te gaan, omdat een wijzi ging in het ploegenstelsel was gekomen. Zij oefenden op de andere tewerkgestelden een zoodanige pressie uit, dat ook dezen het werk neerlegden. Een groep van ze ventig man uit Helmond, die vanochtend voor het eerst onder Aarle-Rixtel aan het werk zouden gaan, keerde heel spoedig naar Helmond terug, waar zij zich aan de arbeidsbeurzen vervoegden en mededeel den, dat zij niet met het werk durfden te beginnen. Op het oogenblik ligt het werk stil. Een groep Bosschenaren heeft zich later naar de werkverschaffing aan de Aa, nabij sluis 9, onder Stipdonk, begeven, waar zij de daar tewerkgestelden eveneens wisten over te halen, het werk neer te leggen. Ongeregeldheden hebben zich niet voor gedaan. MINISTER PATIJN IN DEN HAAG TERUGGEKEERD. De minister van buitenlandsche zaken, mr. J. A. N. Patijn, is van zijn verblijf te Genève in Den Haag teruggekeerd en heeft heden zijn ambtsbezigheden hervat. ERNSTIG AUTO-ONGELUK TE RENSWOUDE. Twee ernstig gewonden. Vanmiddag is op den Rijksweg Wouden bergDe Klomp, even voor het dorp Renswoude, een ernstig verkeersongeluk gebeurd. Een personenauto, bestuurd door den heer van Ommeren uit Amsterdam, vertegenwoordiger van een filmmaat schappij, moest achter een paar melkwa gens blijven om een tegenligger te laten passeeren. Door de groote snelheid, waar mede gereden werd, kon de heer van O. niet tijdig meer remmen. Hij gooide het stuur met een ruk naar links om, waar door de wagen tegen een boom vloog. De zijkant van het voertuig werd geheel weggerukt. Dokter Aghina uit Amersfoort verleende de eerste hulp, later bijgestaan door dokter Renken uit Scherpenzeel. De heer van O. bleek ernstige hoofdwonden en inwendige kneuzingen te hebben opge- loopen. Zijn mede-inzittende, die nog niet geidentificeerd kon worden, was er erger aan toe. Met een schedelbasisfractuur en zware inwendige kneuzingen werd hy in zorgwekkenden toestand per ziekenauto naar „Lichtenberg" te Amersfoort ver voerd, waarheen ook de heer van O. met een tweede ziekenauto werd getranspor teerd. „ROTTERDAM HEEFT RECHT OP EEN EIGEN VLIEGVELD." De Kamer van Koophandel protesteert. De Kamer van Koophandel te Rotterdam kwam vanmiddag in een spoedeischende vergadering bijeen, te: bespreking van de plannen der regeering om Schiphol als centraal vliegveld aan te wijzen. De voor zitter van de Kamer, mr. K. P. van der Mandele ontwikkelde, na de geschiedenis van de Rotterdamsche luchthaven te hebben gememoreerd, nog eens de bezwaren, welke Rotterdam tegen een centraal vliegveld heeft. Rotterdam meent, dat er in de toekomst een zekere taakverdeeling moet komen tusschen Amsterdam en Rotterdam, dat er een differentiatie tusschen de verschillende diensten zal moeten komen maar dat men Rotterdam zijn internationaal vliegveld niet mag ontnemen. Mr. van der Mandele constateerde dat deze 'bezwaren in den Haag blijkbaar wei nig indruk hebben gemaakt, daar immers de genoemde bezwaren tegen Schiphol nog iets dringender zijn. Het nieuwe plan der regeering komt hier op neer, dat Rotterdam uit de luchtvaart ge schakeld wordt en, aldus spr., wij kunnen ons niet voorstellen, dat regeering en volks vertegenwoordiging dit de eerste haven stad des rijks zouden willen aandoen. Het dilemma, waarin de regeering zich bevindt, is dat twee handels- en havencen tra van groote beteekenis zich in vlieg uren gerekend op korten afstand van el kaar bevinden. Maar spr. wijst dan op Bre- men en Hamburg en op Manchester en Li- verpool, die ook ieder een eigen vliegveld hebben. Men achtte zulks voor deze steden onontbeerlijk voor de uitrusting als han delscentrum. Rotterdam is alleszins bereid met Amster dam samen te werken en verleent haar gaarne den voorrang, maar het moet blijven staan op een eigen luchthaven en op behoor lijke internationale verbindingen. Tenslotte stelde mr. van der Mandele voor een telegram aan den ministerraad te zen den, waarin tot uitdrukking komt het een stemmig verzet van de Kamer, het daar heen te willen leiden, dat aan de rechtma tige aanspraken van Rotterdam wordt vol- aaan. TWEEDE HANDSCH-GOEDEREN7 Vraag en Aanbod. 35 cent per 5 regels contant. WOENSDAGS en ZATERDAGS. Een jubileum van dr. H. Leenaers. Op 1 October a.s. zal het 12 jaar ge leden zijn, dat dr. H. Leenaers zich als arts in Castricum vestigde. Zijn studie heeft hij te Amsterdam geno ten, alwaar hij ook 't arts-examen aflegde op 17 Febr. 1926. 1 April 1926 vestigde hij zich te Castri cum. Dr. Leenaers heeft ook de uitbreiding der gemeente meegemaakt, zoodat hij nu'n drukke praktijk heeft. Hij is tevens arts van de gemeente en van de Ned. spoorwe gen. Van de vele organisaties waarvan hij besturslid is noemen wij slechts het Witte en Wit-Gele Kruis, E. H. B. O. enz., Een huldigings-commissie is in het leven geroe pen om dit jubileum te herdenken. Dr. J. v. d. Sluis geopereerd. Naar wij vernemen moest dr. v. d. Sluis zich verleden week plotseling voor een acute blindendarm-ontsteking laten ope- reeren. De operatie is goed geslaagd en de pa tiënt maakt het nu uitstekend. Holl. Mij. van Landbouw. De afd. Heiloo hield Zaterdagavond ver gadering in „De Nachtegaal". De voorzitter, de heer H. Mulder Mzn., schetste den toe stand voor den veehouder als precair. Nau welijks is er eenige opleving gekomen (van een rendeerend bedrijf is nog geen sprake) of de zoo gevreesde veeziekte mond- en klauwzeer is er weer, zeer tot schade van den veestapel en ook van den boer. Spr. hoopte op betere tijden voor de veehouders. De secretaris deed mededeeling van den zoo bij uitstek geslaagden cursus voor melkers. Van de H deelnemers zijn er 11 geslaagd. De landbouwwintercursus begint Dinsdag met 16 cursisten. Het gemeentebestuur heeft in de O.L. school een lokaal beschikbaar ge steld. Onder de cursisten is een „leerling" van 45 jaar. De begrooting voor genoemden cursus is 464.06 en trots alle bezuinigin gen, stelt de regeering gelden voor dat doel op een verzoek om aan den tweejarigen cur sus een derde leerjaar voor boekhouden toe te voegen. De vergadering betuigde haar in stemming met dit besluit Bij het punt bestuursverkiezing werd de heer C. Zeeman bij acclamatie herkozen. In behandeling kwam de beschrijvings brief voor de vergadering op 5 October te 's-Gravenhage (dus niet in Rotterdam). Na eenige bespreking stelde het dagelijk- sche bestuur voor om de heeren H. Mulder en C. Mienis af te vaardigen en hen vrij mandaat te geven. Hiertoe werd beslo ten. Hierna werd door den secretaris een overzicht gegeven van den toestand der af- deeling. Na een zeer uitvoerige bespreking werd aan het dag. bestuur volmacht ver leend om de landbouwschuur aan den Bu- renweg te verkoopen. Bij de rondvraag merkte de heer H. Bakker Hz. op, dat het z.L niet juist is dat de biggenmerken op de „vrije markt" verhandeld worden voor 10 per stuk. Zoo komt er van de inkrimping niet veel terecht. De voorzitter zeide, dat dit „bijzondere" merken waren. Hiema sluiting. Floralia tentoonstelling. Zaterdagmiddag 3 uur werd de Floralia- tentoonstelling door den nieuwen voorzitter, de heer W. E. Borjeson, geopend. Spr. bracht dank aan de inzenders en de dames- en heeren-leden die voor geen gemakkelijke taak stonden. Spr. vond het jammer, dat wijlen de heer Mossel, die zich met hart en ziel gaf voor de Floralia, niet meer de stuwkracht is en meende dat we in zijn geest handelen door zijn werk voort te zetten. Hij sprak de hoop uit, dat de burgemeester in de toekomst ons de eer zal aandoen tegen woordig te zijn. Dank zij het mooie najaarsweer, had men over het bezoek niet te klagen. Behalve een 1000-tal schoolkinderen die gratis toegang kregen, werd de tentoonstelling door onge veer 500 personen bezocht. De verloting slaagde bij uitstek. In een paar dagen wa ren de 1750 loten verkocht. Aan den wed strijd „tuinaanleg en onderhoud" werd door 14 personen deelgenomen. De jury kende den len prijs toe aan den heer L. J. C. Leer touwer, den 2en prijs aan den heer Jac. Feijen en den 3en prijs aan den heer F. Gous. De hoofdprijs van de verloting is ge vallen op no. 1325 en gewonnen door M. Nierop, alhier. Na afloop heeft de voorzitter dank ge bracht aan allen die meewerkten om de ten toonstelling te doen slagen. De heer J. W. Teerink, Alkmaar, heeft namens de jury dank gebracht aan de deel nemers van den tuin wedstrijd en wenken gegeven die van belang zijn om tot een goed resultaat te komen. Benoemd. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. H. ten Have is dezer dagen benoemd tot ontvanger der gemeente Beemster. De prijsregeling voor de vroege witte kool. Over de prijsregeling voor de vroege witte kool, de z.g. zuurkoolwitten, hebben wij eenigen tijd geleden reeds eenige mede- deelmgen kunnen doen. Geheel volledig konden die mededeelingen toen niet wor den genoemd. Nu, eenige dagen na de in werkmgtredlng van de door de zuurkool- fabrikanten, de veilingen en de Ned. Groen ten- en Fruitcentrale getroffen overeen komst, geeft de Tuinderij eenige toelichting op deze overeenkomst. Er wordt, na een opsomming van de verschillende pogingen om te komen tot een prijsregeling, een overzicht gegeven van den inhoud der over eenkomst. Daar de gewone witte kool hoofdzakelijk aan een tiental NoordholL veilingen wordt aangevoerd, hebben deze veilingen alsmede de vereen, van zuurkool fabrikanten de hoofdovereenkomst getee- kend. Anderen kunnen door middel van een aanvullende overeenkomst alsnog toetreden. De veilingen zullen zoodanige maatregelen treffen, dat een regelmatige en doelmatige aanvoer van voor fabricage van zuurkool geschikte witte kool is gewaarborgd. Om een overzicht van den voorraad te krijgen heeft de prov. comm. uit de veilingen in Noordholland bij de voornaamste veilingen van witte kool een inventarisatie laten hou den. De veilingen verbinden zich de aan gevoerde kool slechts te verkoopen of te doen verkoopen aan de fabrikanten, die lid zijn van de vereeniging en aan de fa brikanten die de aanvullende overeenkomst teekenen. Teneinde het met deze overeen komst beoogde doel te helpen bereiken, heeft de regeering met ingang van 19 Sept j.1. tot 31 December a.s. den minimumprijs en den vergoedingsprijs voor gewone witte kool verhoogd van 80 tot 90 cent per 100 K.G. Om het benoodigde fonds voor de uit- keering van de vergoedingsbedragen voor eventueel doorgedraaide kool te verkrijgen, verbinden zich de fabrikanten voor elk door hen, gedurende het tijdsverloop van 19 September j.1. tot 15 Mei a.s. afgeleverd vat zuurkool (inh. 180 Liter) 1 aan de Centrale af te dragen; de andere verpak kingen naar verhouding. Voor zuurkool welke bestemd is voor het buitenland, be hoeft geen heffing te worden betaald. In dien het bijeengebrachte fonds meer be draagt dan de door de centrale betaalde vergoedingsbedragen, blijft het meerdere ter beschikking van de Centrale, die het evtL aanwendt voor een toeslag aan de telers, daarbij rekening houdende met de her komst der gelden, n.L of deze betaald zijn voor ingemaakte ge- -one witte kool of wel voor Deensche witte kool, daar ook de Deensche witte kool, welke voor zuurkool wordt bestemd, onder de regeling valt. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Maandag 26 September 1938. laatste 2.45-3.00 96»/4*7 95'/4 20-»/, 132 135 132 115 300 190*3 125-6»/* 32 22i-«/M 39|-#/i6 3 30»/,-IJ 28*»/* n«/**i 5Vs 39-»/* 3 435*6 149 1531/, 67-81/i 60 151 296 261/,*7 9®/u -V* 9Vis-Vs 2031/,* 7 125'/, *8 941/, 90 2»/u -»/, 101 72 101.1/, 105**6* 196*8 248-50 232 21 9'/.-% 6'/8*7 60 3^ Vorige ST A ATSLEEN1NGEN. 3—3)4 NederL 1938 3 Ned.-Indië 1937 5)4 DuitschL '30 m. verkL B ANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie Caïvé Delft Cert. - NederL Ford Philips GloeiL Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda t t i --- Bethleh. Steel 39la/]6 Cities Service 4»/M Generaal Motors 27*ty16 Kennecott Copper 29 Republic Steel1 l'/ie 98 99'/« 22'/, 136 143 134 122 351/, 84 293 198 129'/, 32»/, §22'/, 5»/* 39'/, 3 4421/, 154 160 73»/, 60 149'/, Standard Brands Steel comm U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vereen. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. 299 Kon. Petr313'/4 Perlak 75 P1h'1l'p8,0il27 tI wn.i0n96/m Tide Water 9'/, RUBBERS. Amsterd. Rubber 208'/, Deli Bat. Rubber 124'/2 Hessa Rubber 104 Oostkust 147 Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChinaJapan lijn Kon, Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKrN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert. Union Pacific Canadian Pac. 2% 102 75»/4 101»/* 107 203'/, 240 236 21 y« ioVi, 7% 60'/4 3»/, tExclaim. 'Exdividend. Prni^2 50' x) ex-coupon Prolongatie vorige koers )4, heden )4 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers heden 1.861.87 K 8-93 8.92 74.30 74.30 5.06 4.99»/* 31.57)4 31.69 42.56 42.00 39.90 39.82)4 46.07)4 46.00 44.90 44.82)4, New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 24