Vraag en aanbod Doodelijk verkeersongeval. Denkt U er aan Uw voor Woensdag op te geven OUDORP 2 EERSTE BLAD. Alkmaar, Dinsdag. Vanmorgen om ongeveer half tien heeft op den Kennemerstraatweg een verkeersongeluk plaats, gehad, dat he laas een 27-jarig meisje het leven heeft gekost. Op dat tjjdstip kwamen de gezusters Krom uit Heerhugowaard de 27-jarlge Anna en de 21-jarige Truus, van den Nieuwlandersingel den Straatweg opfiet sen. Beiden waren op weg naar een bede vaart bü de Runxputte. Zij reden naast elkaar en op een moment raakten de voor wielen van de fietsen tegen elkaar, waar schijnlijk doordat Anna omkeek om een kennis te groeten. Op hetzelfde oogenblik kwam ter hoogte van het bloemenmagazijn Nuijens een zwaarbeladen vrachtauto van de Coöp. Aankoopvereeniging Wieringer- meer voorbij, bestuurd door den heer C. H. uit Middenmeer. Door de botsing van de beide rijwielen kwam mej. Krom te vallen en kreeg een der achterwielen van de pas- seerende auto over het hoofd. Het slacht offer was op slag dood. Het lijk werd naar het Centraal Ziekenhuis vervoerd. Omtrent de schuldvraag wordt door de politie een nader onderzoek ingesteld. NIEUWE DYSENTERIEGEVALLEN. In het St. Elisabethziekenhuis alhier zijn gister twee dysenteriepatiëntjes onder ge bracht. Het eene geval betreft een meisje uit het gezin Beers te Heerhugowaard. Dr. Spiering deelde ons mede, dat dit een ge ïsoleerd geval betreft, dat in overleg met den inspecteur van den Volksgezondheid, dr. Doyer, in de barak werd opgenomen. Het ge val behoeft echter allerminst aanleiding te geven tot ongerustheid. De toestand in Heerhugowaard is zelfs gunstig en van het sluiten der scholen is geen sprake meer. Ge vallen als het onderhavige komen overal voor. Het tweede geval betreft een jongetje in Alkmaar uit het gezin Langendijk. Bij in formatie aan het St. Elisabethziekenhuis bleek ons, dat de toestand van het jongetje gunstiger is, dan die van het meisje. OP BEZOEK BIJ EEN 92-JARIGE. Gister vierde een bekende Alkmaarder, de heer G. Haase, zijn 92sten verjaardag. De heer Haase is wel niet Alkmaar's oudste in woner (de Pius-stichting huisvest de wed. Bruin, die haar 94ste al achter den rug heeft), maar wij vonden dezen verjaardag toch wel belangrijk genoeg, om met den jarige eens een praatje te gaan maken. Zoo zochten wij hem op in zijn, op het droge geplaatste, tot woning geïmprovi seerde, marinesloep. Aan den Frieschenweg staat, schuin tegenover de bekende uitspan ning aldaar, een transformatorhuisje van het electrisch net. Op zij daarvan is een klein paadje van een halven meter breedte en aan het einde er van ligt de primitieve woning, die den weidschen naam van „De Zwerver" draagt. Deze woning is 3 M. lang, 1*4 M. breed en 1.60 M. hoog. In deze beperkte ruimte troffen wij den jarige, in gezellig gesprek met mej. Kuiper, die hem dagelijks bezoekt om zijn huishoudentje te verzorgen, een vriendelijke jonge buurvrouw en een ongeveer 60-jarigen vriend, die den ouden man al ruim 30 jaar kent en, naar hij ons verzekerde, nog gaarne met hem praat, omdat hij nog zoo goed bü is. De deur stond open, zoodat het zonlicht heerlijk naar binnen kwam. „Hoe meer zielen, hoe meer vreugd", was blijkbaar het parool van den ouden man, die met een stralend gezicht, waaraan de gryze neerhangende snor nog iets van den ouden zeeman verraadde, ook ons uitnoo- digde naar binnen te komen. Toen wü een opmerking maakten over de geringe hoogte van het vertrek, waar wij niet konden staan en waaraan een ruimte grensde, waarin alleen plaats was voor het bed van den kluizenaar, antwoordde de oude man, met een lachend gezicht: „Ik heb de woning voor mijzelf en niet voor zulke gtoote mannen, die kan ik niet stallen, maar ik kan er gemakkelijk staan". Onmiddel lijk hierop verhief hü zich van zijn zetel om de juistheid van zijn woord te bewijzen. Spoedig zaten wü op het trapje van den ingang en het bleek, dat de man nog over een uitstekend gehoor beschikte. Hij vertelde ons, dat hü' in Heerde (Gelderland) is geboren, in zyn jeugd bü' de boeren werkte en later op de groote koopvaardij had gevaren. Hü' was in de Oost en in de West geweest en, toen hü het varen er aan had gegeven, koopman in galanterieën ge worden. Zün vrouw was al een achttal jaren dood en zün drie kinderen, die elders woonden, waren, voor zoover hü wist, ge zond. Sinds den oorlogstüd woonde hü in de marinesloep, waarvan hü zelf een woning had gemaakt. Met deze sloep had hy, als reizend venter, gevaren en nu lag de sloep al 8 jaar op den wal, maar geen koning kon gelukkiger met zijn paleis zün dan hy met zün hut. Het scheepje, zoo vertelde hy, is voor mü groot genoeg. Ik kan nog goed eten, ga om een uur of acht naar bed, slaap goed en sta om een uur of acht op en dan behoef ik niets te doen, want vrouw Kuiper zorgt alle dagen voor mü'n boeltje. Altijd heb ik zonder zorgen en vry ge leefd. Ik heb het meeste niet noodig, maar wat ik noodig heb, moet ik in vryheid kun nen bekomen. Ik heb een mooi leven gehad, zoo vervolgde hy en dat komt, omdat ik nooit haat, maar steeds liefde heb gezaaid. Recht op het leven heb ik en als ik niets heb om te leven, dan moet men my helpen, want dat is de plicht van elk mensch. Vroe ger zat ik veel te lezen, maar dat doe ik nu niet meer, want het nieuwe wil er by my niet meer in. Myn geheugen is daarvoor niet sterk genoeg meer. Tegen deze bewering protesteerden de beide vrouwen, die ons vertelden, dat hij gemakkelük iemand avonden aan de praat kon houden. De oude man merkte echter op, dat dit wel juist was, doch dat het dan altijd ging over het verleden en tot groote voldoe ning van de beide vrouwen citeerde hy een oud vers over een zwerver, die een meisje gekust had. De oude man werd hierop echter weer ernstig. „Er is niets meer, dat my boeit zoo verzekerde hü ons. Toch twyfel ik niet aan de toekomst. Ik heb boeken gelezen over het leven vanaf den oertyd tot op heden en daarom ben ik ervan overtuigd, dat liefde, vrede en eendracht eenmaal op aarde zul len heerschen. Misschien duurt dit nog wel 1000 jaar, zoo vervolgde hy met een zucht, maar eenmaal zal dat komen. Na nog wat met den man te hebben ge babbeld, verlieten wy' dezen merkwaardigen 92-jarige, die zün weetje nog zoo J?°ed weet en zoo op cyn persoonlijke vrijheid gesteld is, dat hij nog dit voorjaar, toen hy voor een auto-ongeval in het zieken huis verpleegd werd, weigerde om zich in huize „Westerlicht" of de Prins Hendrik stichting te laten opnemen, omdat hy in zijn oude marinesloep gelukkig is. Diogenes was dit in zyn ton en in vergelyking daarmede is de sloep nog een paleis. De stelling van prof. Einstein, dat alles betrekkelijk is, werd hier weer eens bewezen. ONTWIKKELING EN ONTSPANNING VOOR WERKLOOZEN. Opnieuw komt de Commissie voor Ont wikkeling en Ontspanning voor Jeugd-werk- loozenzorg voor de Alkmaarsche werklooze jongeren een offer vragen. In de Centrale Werkplaats zijn steeds een groot aantal jeugdige personen aan de zorgen van de commissie toevertrouwd, die daar steeds hun vak kunnen onderhouden en uitbreiden, dus zich geestelijk en lichamelijk kunnen ont wikkelen. Dit werk werd mogelijk gemaakt door subsidie van de Overheid, doch blijkt niet genoeg om het massaverschijnsel der werkloosheid te stuiten. Dit verschijnsel is niet alleer. een maatschappelüke ramp, maar brengt ook voor de jeugdige werkloozen persoonlyk ontmoediging en neerslachtig heid over hun leven. Voor de jeugd brengt de werkloosheid darboven dit gevaar mede, dat zy dreigen geestelyk, zedelyk en maat schappelijk verloren menschen te worden. Beroepsvaardigheid gaat achteruit, vakont wikkeling staat stil, energie verschrompelt, over hun heele leven en toekomst ligt een loodzwaren druk. Daarom moeten deze jongens geholpen worden en moeten allen de handen ineen slaan om evenals in andere plaatsen van ons land ook de Alkmaarsche jeugd voor ondergang te behoeden. Zij, die de jeugd een warm hart toedragen, zenden de collec tanten, die steun komen vragen, niet weg, maar dragen by naar vermogen en finan- ciëele draagkracht. SIMULTAAN SEANCE SCHAKEN. Maandag 26 dezer vond in den muziek- tuin de aangekondigde simultaanseance door 2 V.V.V.-leden plaats. Voor den aanvang heette de voorzitter, de heer Veltman, de aanwezigen (waar- ondere vele niet-leden) hartelyk welkom. Tevens sprak hij een woord ter nagedach tenis van het zoo plotseling tengevolge van een ongeval overleden V.V.V.-lid, den heer P. J. Ros te Heiloo. Om 8.15 be gonnen de heeren P. Deugd en P. Hoek stra hun spel, elk tegen 11 spelers. De uitslag was dat de heer Deugd ten 10.30 7 partijen gewonnen had, 2 remise (tegen de heeren Luking en Seewalt) en 2 ver loren (van de heeren Vreeken en van Dijk) De heer Hoekstra had zijn partijen ten 11 uur beëindigd door 9 te winnen, 1 re mise (tegen den heer Vlug) en 1 verloren (van den heer Appel Sr.) Er heerschte een prettige stemming. Na afloop traden eenige nieuwe leden tot V.V.V. toe. Het bestuur stelt zich voor in het a.s. voorjaar wederom een dergelijken avond te organiseeren. Mochten er nog liefheb bers van het schaakspel zijn, die tot V.V.V. wenschen toe te treden, dan zou het be stuur gaarne zien dat men zich thans aan meldt, opdat aan de wintercompetitie die half October aanvangt, kan worden deel genomen. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Doelenstraat 30. Tel. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven. Groep bouwvakken: 1 bouwk. teekenaar, 3 glas in loodzetters, 1 steenbikker, 1 stra tenmaker, 2 stratenm. opperlieden, 1 steen zetter, 5 betonwerkers, 13 voegers, 15 stu cadoors, 22 opperlieden, 37 schilders, 20 metselaars, 102 grondwerkers, 56 timmer lieden, 2 stuc. opperlieden. Groep metaalindustrie: 1 autog. lasscher 2 afbramers, 10 bankwerkers, 4 bliksla gers, 1 carrosseriebouwer, 1 constructie werker, 6 electriciens, 2 instrumentmakers 3 kernmakers, 3 ketelmakers, 4 klinkers 1 kopergieter, 10 loodgieters, 2 lynwer- kers, 4 machinisten, 2 machineteekenaars 6 metaaldraaiers, 1 metaalvyler, 1 metaal- slyper, 11 monteurs, 1 orgelmaker, 1 ovenist, 1 pianostemmer, 3 plaatwerkers 1 ponser, 4 rijwielherstellers, 1 rijwiellak ker, 1 rijwielmonteur, 2 scheepstimmerlie den, 2 scheepswerktuigkundigen, 11 sme den, 10 stokers, 1 tandtechniker, 1 voor- slaander, 4 vuurwerkers, 2 wagenmakers 5 ijzer werkers, 2 yzerboorders, 2 zandbe- reiders, 5 zandvormers. Groep verkeerswezen: 48 chauffeurs, 14 schippers, 1 kapitein binnenvaart, 1 machi nist binnenvaart, 3 expeditieknechten, 8 koetsiers, 18 pakhuisknechten, 25 maga zijnbedienden, 1 emballeur, 6 kellners, loopknechten, 1 buffetbediende. Groep houtbewerking: 12 meubelmakers, 10 stoffeerders, 7 mach. houtbewerkers, 1 kistenmaker, 2 borstelmakers, 1 beitser, beeldhouwer, 1 biljartmaker, 1 fabrieks- timmerman. Groep handel: 19 vertegenwoordigers, winkelbediende, 1 colporteur. Groep boek- en steendrukkeryen: 5 let terzetters, 2 drukkers. Groep land- en tuinbouwbedryven: 15 tuinlieden, 22 landarbeiders, 2 bloemisten. Groep voedings- en genotmiddelen: 58 sigarenmakers, 5 sorteerders, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 3 koks, 9 slagers, 6 chocoladebewerkers, 1 off. choc. bewer ker, 1 koffiestroopbrander, 2 bierbotte- laars, 1 ouwelbakker, 2 zuivelbereiders, 23 bakkers. Overige beroepen: 6 boekbinders, 3 wasschers, 1 kleermaker, 1 rietwerker, 4 schoenmakers, 1 port. huiskn., 1 verfberei- der, 2 kalkbranders, 1 huidenzouter, 1 onderwyzer, 1 papierbewerker, 2 contro leurs, 1 bedrijfsleider, 1 batikker, 1 ad ministrateur, 4 boekhouders, 1 secretarie ambtenaar, 2 incasseerders, 3 zakkenstop- pers, 1 verzekeringsagent, 1 landmeter, 19 kantoorbedienden, 39 transport- en 225 iosarbeiders. Gedeeltelyk werkloos: tabaksindustrie 8, overige beroepen 4. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 22. Vrouwelyk personeel: 1 kinderjuffrouw, 5 kantoorbedienden, 1 hulp in de huis houding, 2 naaisters, 2 dienstboden, 6 werksters. Alkmaar, 24 September. De directeur voornoemd, v. d. HEUVÊL. CENTRALE WERKPLAATS voor jeugdige werkloozen van 14 tot 25 jaar. Over de week van 18 Sept. tot 25 Sep tember werden vanuit de Centrale Werk plaats, mede door bemiddeling van de Arbeidsbeurs, geplaatst by een patroon: 2 bankwerkers, 2 kantoorbedienden, 1 electricien. Aan de centrale werkplaats kunnen worden geplaatst: 4 bankwerkers, 5 tim merlieden, 3 metselaars, 3 schilders, 1 bouwkundig-teekenaar, 1 machine-teeke naar, 2 in andere vakken. VERTROKKEN PERSONEN. J. C. F. van der Meulen, N.H., z. b., van Nic. Beetskade 29 naar Gennep. G. M. Hanraads, R.K., z. b., van 'Houttil 17 naar Onstwedde. N. Bakker, geen, kantoorbe diende, van Landstraat 50 naar Bergen (N.H.) J. van 't Veen, R.K., slager, en echtg., van Kinheimstr. 38/Snaarmanslaan 75 naar Bergen (N.H.) W. F. A. Venema, N.H., schoenmaker, en gezin, van Water- schapstr. 5 naar Zuilen. M. SUjkerman, R.K., dienstbode, van Kennemerstraatweg 191 naar Bergen (N.H.) E. M. Jonker, geen, dienstbode, van Wilhelminalaan 19 naar Amsterdam. H. Snüders, geen, poe lier, en echtg., van le Landdw.str. 13/Ken- nemerstr.weg 152 naar Oudorp (N.H.) E. Vonk, R.K., winkelbediende, van Verdr.oord 74 naar Zwolle. C. C. Cortie, R.K., dienst bode, van Kennemerstr.weg 155 naar Hei loo (N.H.) A. H. Meyer, R.K., slager, en gezin, van Kennemerstr.weg 102 naar Hei loo (N.H.) W. Winter, R.K., onderwijzer by'z.lo., van Oudegracht 128 naar Egmond- binnen. G. S. de Haan, R.K., z. b., van Clarissenbuurt 29 naar Vlissingen. J. Bos, N.H., z. b., van Wagenmakersstr. 10 naar Vlissingen. A. van Beerschoten, N.H., kantoorbediende, van Lyceumstr. 61 naar Zaandam. W. L. Evers, R.K., instrument maker P.T.T., van Leeuwerikkade 19 naar Schagen. A. M. A. Leune, R.K., z. b., echtg. van L. W. v. Bruggen, van Krelage- str. 33 naar Leiden. L. H. J. Kleüberg, R.K., kellner, van Verdr.oord 101 naar Am sterdam. C. J. M. Korthout, R.K., ver zekeringsagent, van Brouwerstr. 8 naar 's-Hertogenbosch. C. Bak, Ger.K., ver pleegster, van Geestersingel 58 naar Apel doorn. A. Wolvers, R.K., broodbakker, van Nieuwpoortslaan 101 naar Maarssen (U.) G. Bosma, N.H., dienstbode, van Prins Bernhardlaan 10 naar Heiloo. W. M. van Dok, N.H., huishoudster, van Geestersingel 36 naar Den Helder. J. Mol, N.H., han delsreiziger, en gezin, van Wildemanstr. 9 naar Oudorp (N.H.) G. M. Tromp, N.H., tremmer en koopman in galanterieën, van Heiligland 10 naar Amsterdam. D. J. Saai, N.H., z. b., van Wilhelminalaan 26 naar Voorschoten. E. Bakker, N.H., z. b., wed. v. J. Groet, van Geest 2 naar Velsen. J. A. Kuijmans, N.H., z. b., van Westerweg 102a naar Breda. A. H. Boekei, N.H., teekena- res kadaster, van Lyceumstr. 44 naar Am sterdam. C. Hergaarden, R.K., dienstbode, van Kennemerstraatweg 67 naar Haarlem. M. J. Botman, R.K., z. b., van Fnidsen 109 naar Soesterberg. J. Kuik, N.H., dienst bode, van Gashouderstr. 18 naar Hoogeveen. E. G. Oostinga, geen, z. b., van Voormeer 32a naar Terschelling. B. Bouma, N.H., dienstbode, van Laat 160 naar Koedyk. A. Bij ker, geen, ass. i. d. huish., van Eilands wei 1 naar Londen. A. P. d. Boer, N.H., z. b., van Vrouwenstr. 6 naar Ellemeet (Z.). INGEKOMEN PERSONEN. J. A. Boereboom, R.K., banketbakker, Payglop 15, van Amsterdam. J. Kopjes, geen, chauffeur, en echtg., R.K., en kinde ren, geen, Rochdalestraat 39, van Koedyk. W. J. G. van den Eerenbeemt, R.K., slager, en echtg. en kinderen, Stations straat 44, van 's-Hertogenbosch. J. Vis ser, geen, en echtg., N.H., en kinderen, geen, Breedstraat 21, van Oudorp. H. Remmelts, N.H., grondwerker, Oosterburg straat 5, van Barsingerhorn. B. M. van der Geer, R.K., echtgen. van J. C. Eek- hardt, Tulpstraat 12a, van Amsterdam. N. Maars, N.H., zonder beroep, Verdron- kenoord 57, van Bergen. C. Brakenhoff, R.K., dienstbode, Egmonderstraat 13, van Egmondbinnen. c. W. Keysper, R.K., Wilhelminalaan 9, van Nymegen. H. Hilberts, geen, grondwerker, Oosterburg- Agenda Bioscopen. Bioscoop Harmonie, 8 uur, hoofdnummer Olympiade (sport). Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer De vrouw in 't rood (rom.-dram.); hoofdroUen Joan Crawford, Franchot Tone, Robert Young e.a. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater, 8 uur, hoofdnummer De gevangene van Zenda (rom.); hoofdrollen Ronald Colman, Madeleine Carrol, Douglas Fairbanks Jr. e.a. Toegang bover. 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Woensdag 28 September. 7.30 uur, de Unie, ledenvergadering Pro Ju ven tu te. straat 5, van Emmen. S. Bergman, E.v.L., opzichter Deli Spoorweg My., Langestraat 9p., van Amsterdam. H. Selder, N.H., reiziger, Stationsweg 48, van Groningen. J.J. Ochquée, N. H. dienstbode, Nieuw- straat 51, van Texel. A. H. M. Visser, Rem., zonder beroep, Nassauplein 16, van Hengelo. H. F. Hultman, N. H. instiu- mentmaker, Verdronkenoord 5, van den Haag. A. C. Bos, R.K., dienstbode, Em- mastraat 50, van Zwaag. W. Appelman, R.K., grondwerker, en echtg. en kinderen, Noorderkade 24, van Oudorp. A. Groot, N.H., Kennemerstraatweg 116, van Aker sloot. C. Klik, N.H., chauffeur en echtg. en dochter, Boezemsingel 40, van Schagen. J. Middel, geen, grondwerker, Ooster burgstraat 5, van Hengelo. W. Mooy', geen, dienstbode, Voordam 1, van Krom menie. H. van der Vecht, N.H., zonder beroep, Bisschop Bottemannestraat 30, van Zwolle. J. A. Kip, N.H., machinist groo te vaart, en echtg. en kinderen, Kinheim- straat 8, van Delft.H. A. Hazes, R .K. banketbakkear, Ritsevoort 20 inw., van Schiedam. L. A. van Veen, schtgenoote van A. J. J. Pater, R.K., Wognumsche- buurt 10, v. Heiloo. M. G. rieinis, N.H. dienstbode, Kennemerstraatweg 93, van Zuid- en Noordschermer. J. van Ewyk, N.H., dienstbode, Paternosterstraat 6, van Bergen. T. J. Hooglander, E.v.L., col porteur-bode, Lyceumstraat 19, van Haar lem. s. P. Debets, geen, postbeambte, en echtg., N.H., en kinderen, geen, Scher- merweg 60, van Oterleek. A. Englan- der, N.I., manufacturier, en echtg. en zoon, Metiusgracht 14, van Heiloo. L. Mors, R.K., grondwerker, en echtg. en kinderen, van Leeuwenhoekstraat la, van Oudorp. M. Volten, N.H., hulp in de huishou ding, K. van 't Veerstraat 49, van Bergen. M. M. van Dyk, wed. van R. Biersteker, Ger. kerk, Roemer Visscherstraat 5, van Broek op Langendk. F. Hooyer, echtg. van G. Figee, geen, Jan van Scorelkade 61, van Wassenaar. A. J. Klompmaker, geen, expediteur en echtg. en zoon, Nieu- wesloot 7a, van Heerhugowaard. M. le Boer, echtgenoote van H. Zonneveld, N.H. Sint Jacobstraat 14, van Broek op Lan- gendyk. D. G. Leek, R. K. zonder be roep, Maclaine Pontstraat 31, van Ned.- Indië. T. ten Kate, Ger. K., zuivelberei- der, Wagenmakersstraat 3, van Hinde- loopen. G. M. Bakker, R. K. wykver- pleegster, Stationsweg 25, van Voorburg. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 20 TOT 27 SEPT. 1938. Nieuwe zaken: Alkmaar: Parfumerie „Roos", Hoogstraat 8B, winkel in parfumerieën enz. Den Helder: S. J. Prins, Sluisdijkstraat 70, winkel in speelgoederen enz. Den Helder: B. J. Onna, v. Galenstraat 82, winkel in huishoudelijke artikelen. W ij zi g in gen: Alkmaar: Van Putten en Oortmeüer, Ver dronkenoord 30 en Payglop 18, kantoorboek handel enz.; rechtsvorm gewüzigd. H. Overkamp, Pr. Hendrikstraat 52, make laar; verplaatst naar 's-Gravenhage. H.A.B.O., N.V. Hollandsche Autobus On derneming, Stationsweg 37 B, bestuurswijze ging. Coöp. Verbruiksvereeniging „Alkmaar" U.A., Laat 154, bestuurswyziging. Anna Paulowna: J. Bas, Stoomweg 48. melkhandel enz.; overgegaan aan P. Bas. Bergen: N.V. Pluimveevoeder Mü- „Ber gen", Weg naar Zanegeest 2, bestuurswüzi- ging. Schoorl: Alg. Assurantie Kantoor Korver Co., Voorweg C 121; benoemd tot vennoot J. J. Korver. Zijpe: L. Bestevaar, St. Maartensbrug C 109, melkhandel enz.; overgegaan aan P. Bestevaar. JCeck ÓL School INTREDE VAN Ds. TINHOLT IN TEXEL Te Oudeschild heeft Zondag in de Ned. herv. kerk aldaar ds. Tilholt zyn intrede gedaan als predikant. Des middags werd ds. Tinholt bevestigd door ds. En klaar van Den Helder, de intrede ge schiedde des avonds te 7.30. Ds. Tinholt sprak zyn nieuwe gemeente toe naar aan leiding van Daniël 6:11 en bracht ver volgens dank aan verschillende kerkelijke instanties, den consulent ds. A. W. Kok van Oosterend, aan ds. Enklaar, en verder aan kosteres en organist. Ds. Kok sprak namens de gemeente en de collega's ds Tinholt toe. Spr. hoopte op vriendschap- pelyke samenwerking. De gemeente zong op verzoek van ds. Kok, gez. 224 1 en 5 Ds. Tinholt sprak een dankgebed en liet zingen gez. 274 1 en 7. AFSCHEID PASTOOR BOONEKAMP. Te De Cocksdorp heeft Zondagmorgen onder de hoogmis pastoor Boonekamp af scheid genomen van zijn parochie, waar hü gedurende drie jaren gewerkt heeft. Des avonds heeft de Hoogeerw. heer Kuis deken van Schagen, den Zeereerw. heer J 13 nlrlrAÏ'n onn C* _T_ _t o j uvvi cci w Bekkers van Schiedam, tot pastoor te Cocksdorp geinstalleerd. De Staalsloted} (Niet officieel) 5de klasse, 6de lUst Trekking van Dinsdag 27 September 1938 Hooge Pr(Jzen 1000.— «021 14828 19905 400 2847 13586 16152 17538 19268 200.— 3660 9372 9897 12903 16079 16933 t 100.— 5773 11025 11949 13606 14042 14678 19452 19541 21266 4 1161 1249 1978 2069 2823 2884 3324 3330 3856 3887 4474 4655 5131 5233 5764 5765 6317 6357 6913 6961 7548 8196 8395 8428 9237 9263 Früien van 70.— 1276 1292 1353 1582 1618 1969 2200 2320 2455 2481 2581 2604 3040 3043 3087 3152 3170 3279 3426 3619 3638 3670 3816 3817 3960 4051 4165 4229 4257 4336 4704 4705 4722 4836 4857 5094 5290 5292 5316 5325 5703 5719 6040 6091 6104 6143 6293 6308 6574 6767 6773 6789 6857 6872 7089 7192 7237 7260 7335 7446 8215 8243 8291 8316 8354 8391 8472 8489 8540 8646 8704 9185 9296 9333 9412 9472 9550 9614 9237 92Ü3 9705 9797 9957 10024 10049 10148 10252 10328 10418 10493 10511 10688 10693 10704 10928 11066 11190 11428 11438 11476 11522 11619 11661 11893 11902 11965 11997 12187 12214 12379 13420 12424 12501 12630 12686 12720 12759 12789 12824 12889 12929 12936 12958 12978 13049 13267 13465 13523 13571 13688 13844 14017 14077 14214 14232 14329 14380 15068 15167 15350 15465 15712 15729 15751 15806 15815 15898 15908 15964 16077 16271 16461 16550 16605 16740 16741 16742 16878 16984 17042 17080 17209 17255 17286 17647 17765 17810 17813 17836 17837 17967 18126 18170 18233 18407 18453 18497 18560 18596 18856 18877 18958 19088 19153 19283 19318 19326 19451 19540 19556 19562 19563 19607 19746 19765 19824 19863 19969 20297 20347 20399 20471 20567 20630 20655 20673 20727 20743 20820 20859 20905 21112 21168 21195 21207 21310 21481 21659 21714 21801 21812 21941 Nieten 1002 1208 1475 1650 1863 1985 2113 2379 2568 2830 3049 3326 3605 3761 3908 4038 4240 4577 4751 5017 5260 5547 5895 6260 6573 6818 7020 7201 7516 7676 7983 8105 8453 8674 8875 9124 9446 9921 10158 10502 10754 11143 11416 11669 12069 12209 12399 12553 12734 12941 13153 13322 13627 13826 14051 14335 14676 14806 15156 15493 15775 16017 16350 16602 17032 17350 17631 17831 18011 18271 18566 18758 18988 19280 19495 19760 19995 20117 20476 20797 20973 21114 21303 21550 21823 21946 1034 1238 1480 1901 2024 2134 2382 2610 2865 3060 3377 3627 3778 3927 4128 4244 4601 4753 5034 5278 5569 5911 6290 6611 6852 7025 7284 7536 7680 7985 8134 8461 8782 8887 9143 9576 10180 10504 10764 11157 11435 11694 12071 12241 12404 12601 12748 12952 13181 13323 13638 13838 14063 14407 14692 14862 15219 15516 15780 16038 16377 16768 17041 17475 17681 17850 18091 18289 18597 18767 19018 19288 19551 19815 19999 2020Ó 20487 20799 20997 21126 21354 21647 21828 21953 1060 1253 1557 1683 1938 2033 2235 2389 2637 2874 3090 3428 3644 3783 3934 4136 4269 4629 4791 5082 5340 5603 5939 6296 6645 6889 7064 7345 7545 7771 7987 8144 8478 8795 8960 9155 9578 9992 10287 10507 10805 11185 11452 11702 12128 12250 12409 12636 12783 12999 13186 13372 19608 13852 14069 14433 14695 14942 15226 15562 15783 16052 16402 16808 17044 17495 17695 17880 18117 18311 18614 18817 19035 19312 19586 19847 20024 20251 20539 20822 21001 21133 21381 21695 21852 1073 1369 1561 1693 1940 2034 2242 2414 2657 2907 3091 3439 3648 3790 3936 4143 4382 4646 4804 5083 5376 5625 5953 6413 6651 6891 7067 7346 7588 7848 7992 8223 8480 8798 8983 9214 9634 9994 10356 10575 10901 11194 11503 11780 12130 12358 12421 12651 12814 13024 13219 13373 13679 13882 14094 14451 14724 14954 15359 15573 15787 16193 16456 16823 17057 17503 17701 17910 18129 18421 18624 18852 19070 19354 19592 19872 20056 20279 20557 20831 21013 21134 21433 21708 21866 1081 1383 1593 1700 1945 2038 2306 2418 2668 2916 3101 3483 3671 3815 3955 4161 4385 4669 4867 5104 5424 5632 6107 6446 6670 6899 7090 7355 7606 7867 8019 8299 8483 8802 9000 0301 iJOÏTU 10041 10391 10599 10914 11222 11507 11830 12133 12366 12457 12669 12854 13079 13233 13470 13700 13893 14153 14468 14759 15078 15411 15588 15789 16215 16476 16830 17110 17528 17708 17912 18172 18449 18637 18860 19165 19360 19622 19895 20063 20281 20572 20855 21023 21141 21500 21716 21868 1120 1156 1392 1453 1594 1609 1730 1745 1960 1965 2081 2103 2346 2349 2456 2485 2699 2702 2917 3026 3199 3287 3501 3552 3673 3707 3820 3841 3983 3984 4168 4175 4472 4562 4708 4730 4881 4963 5157 5170 5464 5475 5633 5756 6199 6233 6450 MM 6677 8764 6938 8964 7006 7109 7417 7487 7638 7639 7891 7919 8023 8029 8411 8412 8501 8542 8831 8834 9079 9095 9378 9408 9708 9863 10045 10066 10456 10461 10684 10732 10961 10932 11278 11325 11565 11598 11852 11940 12138 12146 12378 12395 12470 12519 12678 12699 12893 12912 13095 13123 13255 13276 13541 13621 13739 13754 13910 13970 14190 14255 14499 14502 14774 14785 15095 15100 15461 15489 15618 15629 15791 15902 16287 16319 16483 16560 16863 16952 17150 17224 17549 17592 17751 17753 17936 17976 18203 18234 18527 18541 18730 18734 18861 18884 19171 19177 19361 19432 19662 19696 19925 19953 20072 20094 20311 20325 20610 20711 20869 20870 21043 21045 21241 21245 21530 21526 21799 21802 21878 21888 1189 1471 1647 1757 1973 2111 2376 2489 2798 3046 3289 3597 3731 3881 4028 4194 4574 4731 5006 5238 5537 5874 6248 6634 6790 6938 7172 7494 7671 wo 8091 8444 8595 8889 9096 9445 9gn 10147 10496 10733 11353 11604 12062 12157 12397 12544 12727 12925 13149 13281 13764 13975 14284 14619 14790 15142 15492 15710 15908 16330 16587 17299 17614 17754 17989 18247 12543 18743 18913 19244 19438 19702 19972 20103 20447 20767 20839 21093 21287 21527 21807 21898 Alléén 2de handsch goederen. 35 ct. p, 5 regels, uitsluitend 6 contant. "P-cwwciaat Tlieutvs Verhooging uurloon werkverschaffing Naar wy vernemen heeft de ministe van sociale zaken bepaald dat het baïis-uui loon voor de werkverschaffing voor arbc ders uit het stadsgedeelte (het Ooievaar nest) kan worden verhoogd tot 0.30, zulk met ingang van gister. Het uurloon van de arbeiders uit hf overige deel der gemeente blijft gesteld o. f 0.27.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2