Vraag enAanbod KRUSCHEN SALTS Woensdags en Zaterdags. Alléén tweede handsch goederen. 35 cent per vijl regels, uitsluitend a contant. (DINSDAGS EN VRIJDAGS INZENDEN). Maak 'n spoedig einde aan die kwellende rheumatische pijnen. Glimlachje 3 De bec,d®ngl"0eP "P f*!?®1®r van het nieuwe gebouw van den Hoogen Raad te den Haag. V.l.n.r. de figuren van C. Bunkers Hoek 573 1743), Hufcer (1636—1694), Hugo de Groot (1583—1645), S. van Leeuwen (1626—1682), J. Voet (164—113) en J. M. Kemper (1776—1824), resp. van de Beeldhouwers Termote, van Mol, Polet, Hildo Krop, Andriessen en Wenckebach. Te koop een partijtje enkele en dubbele fietsenrekken, wegens ophef fing rijwielstalling en één in besten staat verkeerende electr. lift, nog in werking te zien. Te bevragen bij BAKKER, Kuipery, Dijk 8. Te koop Autoband Fisk zwaar 32 x 6 15, grasmach. groot formaat als nieuw 6, groen em. Tigerkachel met plaat 9.50, prima. LIJTWEG 21, Bergen. Te koop 2 deurs Ford 1930, prima in orde op ballonbanden, z. g. a. n. Br. letter P 272 bureau van dit blad. Te koop aangeboden een zoo goed als nieuw zwart emaille haardkacheltje met plaat. Te bevragen H. BAKKUM. Ritsevoort 60. Te koop z. g. a. n. D. rijwiel 16, Godin haardkacheltje 9, 2 pits gas stel met onderplaat 4.50, Lancaster- gordijnen groen 1. 3 M. br. 1.50, 4 als nieuw. LIJTWEG 21, Bergen. Te kocp: mooie crapaud voor 4.50, prima vloerkleed 7.50, g-oot Deven ter vloerkleed, prima verren- en kapokbed, fauteuil 3, schrijfbureau, enz. DEKKER, Spoorstraat 5. Gevraagd een stel palen voor turn- ringen. Brieven onder letter O 271 bureau van dit blad. Te koop prima vulkachel, ook te ruilen tegen kleine zaalkachel. KOOLTUIN 13. Singer inzaknaaimachine te koop, weinig gebruikt, ii. pracht salonkast gebouwd, voor lagen prijs. Te zien FNIDSEN 29, Alkmaar. Te koop een vlag met stok, eenige keeren gebruikt, billijken prijs. LANGESTRAAT 52. Gebruikte Dames-, Heeren-, Jongens-, Meisjes- en Transportrijwielen te koop gevraagd. NIEROP, Heerenstraat 10. Tel. 3827. a. Pracht Damesrijw. 13.5014.00, „Cyrus" Dienstrijw. 16.50, H. rijw. 15.00, Meisjes jongensfiets 12.50. NIEROP, Heerenstr. 10. Tel. 3827. Geruikte kachels voor een beetje geld, kachelpijpen, ellebogen, vulemmers, kachelplaten, alle soorten meubelen, karpetten, enz. J. L. SOSTMAN Jr., Verkooplokaal Ridderstraat 10. Voor Naaimachines bij DEKKER, Spoorstraat 5. Prima handnaaima chine met garantie 8.50. Luxe inzinkbare (koopjes). Pracht Deven ter vloerkleeden, enz. Te koop: 1 Carshutte haard No. 2000, zwarte emaille fornuizen en eenige kachels, alles prima in orde. S. VISSER, Smederij Kooimeerlaan a. d. Kennemerstraatweg. De Rijwielhal heeft nog een prima damesrijwiel voor 15, racefiets 1.50, half transportrijwiel 17.50. J. HENSTRA, Laat 158-160. de bezoekende benjamins in verband met hun keurig herstel van vorige week hét meeste vertrouwen stellen. Het leidende Eindhoven krijgt bezoek van P. S. V., dat met een .wedstrijd minder over het maximum aantal punten beschikt. Dat beloofd dus wat te worden in de licht stad. Een hardnekkige strijd met mogelijk zeer veel spanning enwaarschijnlijk een puntendeeling. Longa zou dan meteen van de gelegen heid kunnen profiteeren, al zal men bij Willem II geducht op moeten passen. En wat zal M. V. V.B. V. V. ons laten zien? Ook niet veel krachtsverschil, dus mogelijk een draw. Terwijl in JulianaBleijerheide de gast- heeren kunnen zegevieren, geven we in het treffen RoermondNoad, de bezoekers de meeste kans. Het Noorden. Wat zal Be Quick gaan doen? Herstel of een nieuwe nederlaag? Het bezoek aan Heerenveen zal niet direct een gemakke lijke opgaaf zijn, maar kans op eenige winst is er. De derby VelocitasG. V. A. V. kan zeer veel spanning geven; mogelijk zijn de be zoekers de gelukkigen. Het leidende Achilles kan voorloopig zijn Positie handhaven, want er kan in eigen omgeving van F. V. C. gewonnen worden. In beide ontmoetingen: SneekVeendam en Leeuwarden—H. S. C. zal het eveneens aan spanning niet ontbreken. Terreinvoor deel zou de gastheeren de meeste winst kunnen brengen. DE TWEEDE KLASSERS. Alkm. Boys—West-Frisia en O. S. V.Alcmaria. De withemdn komen morgen niet voor een gemakkelijke taak te staan, daar een bezoek gebracht moet worden aan het „leidende" O. S. V. De Oostzaner-ploeg doet het momenteel stukken beter dan bij den aanvang van het vorige seizoen en het ziet er geducht naar uit, dat de blauw zwarten zich nu eens wat eerder „binnen willen werken. Het is een feit, dat de traditie wil, dat de Alcmarianen tegen de Oostzaners meest al hun beste spel speelden enin enkele gevallen al zeer gemakkelijk wisten te winnen. Maar, bestond er vorige week ook niet zoo'n soort traditie ten aanzien van de Enkhuizers? Dit nu, en de reeds eerder genoemde hoedanigheden van de Oostzaner-ploeg, zal voor de withemden een vingerwijzing moeten wezen. Is men geducht op z n qui vive en spelen de kaasmenschen voor wat ze waard zijn, dan verwachten we nog een zwaar bevochen zege en in elk geval een puntendeeling. Withemden good luck! En nu de Boys? De rood-wit geblokten spelen opnieuw in eigen omgeving, waar toe West-Frisia andermaal een bezoek aan de kaasstad komt brengen. Dat bezoek van de Enkhuizers van de vorige week, heeft voor de rood-witte Alk- maarders die zelf vrij van spelen waren ongetwijfeld z'n nut gehad. Hier toch is overduidelijk de spelhoedanigheid van de rood-gelen gebleken. En toch moeten de Boys zich niet te sterk aan enkele punten gaan vasthouden. Ze doen er heel goed aan, indien ze hun eigen spel blijven spelen enzich het spel niet door de tegenstanders laten op dringen. Het eigen spel, dat bestaat uit massief en betrouwbaar verdedigen, waaraan de halflinie zich uitermate weet aan te sluiten, al dient men voor morgen een speciaal oog voor de beide vleugelspelers van de bezoekers te hebban. Deze halflinie vergeet echter niet zoo gauw de gelegenheid zich voor doet de aanval krachtig te steunen, wantdoelpunten toch zullen de beslissing moeten brengen. En die kun nen hier gemaakt worden, als men de snel le, open aanvallen nie vergeet! Mulders zal ongetwijfeld trachten, nog een extra steuntje te geven. Rood-witten met een ongekend ent housiasme en de volle winst blijft thuis H. R. C. gaat een zware trip tegemoet, daar E. D. O. opgezocht moet worden. We vreezen, dat de Racers niet veel winst zul len binnen halen. W. F. C. brengt een bezoek aan H. F. C., waarbij we de Wormerveerders kans op een puntendeeling geven. De Kennemers kunnen bij R. C. H. mo gelijk eens hun eerste winst gaan boeken. In de tweede klasse B bekampen in Hil versumHercules, twee ploegen elkander, die over het maximum aantal winstpunten beschikken. De gastheeren zullen hun po sitie wel verbeteren. De derby ZeeburgiaWatergraafsmeer zal hardnekkig zijn en we vreezen, dat ook nu weer de benjamins aan het kortste eind zullen trekken. D. W. V. brengt een bezoek aan H. V. C., waarbij de Nieuwedammers stellig de volle winst mee naar huis nemen. Terwijl Vriendenschaar van het bezoe kende A. F. C.. zou kunnen winnen, zal Z. F. C. zich in het bezoek aan de Spartaan wel zoo hardnekkig weren, dat de Zaan dammers in elk geval met een puntendee ling thuis komen. DE DERDE KLASSERS. BeverwijkZaandijk. De zoo juist genoemde ontmoeting is van zeer groot belang, daar beide ploegen over het maximum aantal punten beschikken. Het is de tweede keer dat de Zaandijkers naar de aardbeienstad trekken en als ze het er in dit tweede bezoek even goed af brengen, zijn ze weer een heel stuk in de goede richting. Maar,de rood-broeken zullen zich eveneens geducht weren. Toch hebben we een idee, dat de Zaankanters het er in elk geval met een puntendeeling af zullen brengen. Kinheim moet weer een lastige trip ver werken, daar Assendelft ongezocht moet worden. Toch denken we deze Beverwij- kers eenige winst toe. Wat zal Z. V. V. nu doen? J.l. Zondag kwam het herstel en nu komt Hollandia op bezoek. Dat is voor de blauw-zwarten niet gemakkelijk. Toch kunnen ze na veel spanning winnen. Q. S. C. speelt andermael thuis; nu tegen Purmersteijn. De Wormerveerders zouden zich in elk geval met een puntendeeling kunnen herstellen. Zal Helder eindelijk eens de eerste winst, incasseeren, nu in eigen huis tegen Succes gespeeld wordt? Erg gemakkelijk zal het ook hier niet gaan, maar het kan. In de derde klasse B speelt Bloemendaal thuis tegen Aalsmeer en zal de goede inzet voort zetten. Zandvoort kan zich op eigen terrein te gen V. V. A. van de jongste nederlaag herstellen. In RipperdaDe Germaan zal de thuis club, en in A. P. G^. S.—De Zeemeeuwen zullen de bezoekers ijwel zegevieren, terwijl SchotenT. L W. eaupuntendeeling kan opleveren. DE VIERDE KLASSERS. Het leidende B. K. C. ontvangt Nieuwe Niedorp, dat het tot nu toe ook niet slecht deed. Zijn de Breezanders echter op hun qui vive, dan verbeteren ze hun positie. Schagen staat er ook heel goed voor, doch de Spartanen krijgen het morgen niet gemakkelijk, want Wieringerwaard komt een bezoek brengen; Als de rood-broeken van het jaar nog wat willen, dan dienen ze morgen in elk geval gelijk te spelen. En daar achten we ze toe in staat! D. T. S. speelt in eigen omgeving tegen M. F. C. en krijgt een mooie gelegenheid zich van de jongste nederlaag te herstellen. Kom Oudkarspelieren, laat eens zien! Texel gaat weer een zware gang tegemoet, daar Strandvogels opgezocht moet worden. We vreezen dat de eilanders ook nu nog niet hun eerste zege zullen incasseeren. Atlas ontvangt Watervogels en zou de eerste winst kunnen boeken, want de Vogels blijken er leelijk uit te zijn. In de vierde klasse B heeft E. V. C. een vrijen dag en kan dus gaan toezien, hoe de concurrenten het er af zullen brengen. K. V. V. ontvangt Monnikendam en zal wel weten te winen, doch I. V. V. moet een bezoek brengen aan C. S. V. En, indien de Castricummers zich weer eens zoo in moch ten spannen als tegen de Edammers, dan? We verwachten echter alle goede bedoe lingen der Castricummers ten spijt toch een zege voor de bezoekers. Speelt Bergen als vorigen Zondag, dan zou ze het bij Sporters nog tot een punten deeling kunnen brengen. Komaan duin- kanters, laat eens zien! In AndijkUitgeest, houden we het op de thuisclub. LANGS DE N.H.V.B.-VELDEN. Alkmaar I gaat naar Beemster I. Lastige uit-wedstrijd voor O.F.C. I en Vrone I. Ondanks het feit, dat het programma in z'n geheel nu niet bepaald groot is, zijn er toch meerdere zeer belangrijke wedstrijden bij. Voor enkele clubs is uitstel verleend, dat is mede oorzaak, dat vooral in de lagere klassen, de bezetting nog al ge ring is. De eerste klasse A laat een volledig programma zien, met on getwijfeld evenveel aardige en belangrijke ontmoetingen. Alkmaar I gaat een bezoek brengen aan Beemster I en hoewel het in de Beemster- klein altijd terdege oppassen blijft, meenen we toch, dat de groen-witte kaasmènschen het zeker tot de volle winst zullen bren gen. Groen-witten, opgepast dus! En voeg aan de eerste overwinning een tweede toe. Alcmaria IV krijgt het in eigen huis nu ook niet bepaald gemakkelijk, daar O.F.C. I een bezoek komt brengen. De Oostzaners lieten zich vorige Zondag bij Vrone niet verrassen en ook nu zullen ze zich hard nekkig weren, want opnieuw zal er een begeerte naar een afdeelings-kampioen- schap zijn. Toch vreezen .we dat O.F.C. De zes minerale zouten ln Kruschen Salts sporen Uw Ingewanden, lever en nieren aan tot krach tiger werking, waardoor Uw bloed gezuiverd wordt en de oorzaak van Uw rheumatische pijn wordt weggenomen. De pijnen zullen spoedig ainemen om tenslotte geheel te verdwijnen STRALENDE GEZONDHEID v/OOR t CENT PER DA# eenige winst bij de withemden zal moeten achterlaten. Vrone I gaat een lastige trip ondernemen, want ook Zaandijk II schijnt dit seizoen u,eer wat van plan te zijn. We vreezen dat de groenzwarten er aan den Zaankant dan ook niet zonder kleerscheuren af zullen komen. Oudorp I heeft bij K.V.V. III wel'kans op eenige winst, ind en de Oudorpers tem minste op hun qui vive zijn. In de tweede klasse B zal er aan den Westerweg een hardnekki- gen strijd gestreden worden tusschen de Alkmaar-reserves en M.E.V.O. I. Beide ploe gen zullen ook dit jaar hun kans waar nemen. De groen-witten haalden reeds winst binnen, terwijl de Mevoanen nog van start moeten gaan. En juist dit laatstge noemde nadeel zouden de bezoekers wel eens met eenig verlies kunnen moeten be- koopen. Of denkt MEVO er anderes over? Nu Akersloot I bezoek van DTS II krijgt, zouden de Akersloóters ook eens het zoet van den winst kunnen proeven, hoewel de Oudkarspelieren geen gewillige slacht offers zijn. In de tweede klasse D gaat Alkmaarsche Boys IV een bezoek brengen aan Krommeniedijker Boys I, waarvan de rood-witten wel niet veel ge noegen zullen beleven. Z.V.V. IV zou bij Uitgeest II een over winning kunnen boeken, hoewel het oppas sen blijft voor de Zaandammers. De burenstrijd W.F.C. VI—K.V.V. IV zal wel onbeslist blijven, al hebben de Wor merveerders de grootste kans. Ook de derde klasse D laat een drietal ontamoetingen zien. D.T.S. III ontvangt M.E.V.O. H, waarbij na zwa- ren strijd de Oudkarspelieren wel de volle winst in eigen huis zullen houden. Alkmaar III speelt in eigen omgeving tegen Koedijk II en dat kan nog een pittig partijtje worden, waarbij de groen- witten ten slotte zullen zegevieren. Ook Vrone II zal weer eenige winst kun nen boeken, nu at home tegen Dirkshorn I gespeeld zal worden, al brengen we nog even onder 't oog, dat de bezoekers niet voor de poes zijn. In de vierde klasse D zal Alkmaarsche Boys V starten tegen het bezoekende V.V.S. I. Omtrent de krachts verhouding valt hier niet bijster veel te zeggen. Mogelijk dat terrein voordeel de ge- blokten de meeste winst brengt. Ook Bergen III gaat bij Dirkshorn II van start, doch zal van dit bezoek stellig niet veel genoegen beleden. Of denken de duinkanters er anders over? UIT HET KATHOLIEKE KAMP. Weer een onvolledig programma. Om kerkelijke redenen is aan H.S.V. uit stel verleend, dat juist daardoor L.S.V.V. vrij komt is te betreuren, omdat Zondag middag diverse clubs drie wedstrijden heb ben gespeeld en de Noordscharwouders nog niet één. Vooral in de wedstrijd ZeevogelsLim- men zal het gaan spannen. Wie beide clubs kent, weet dat zij zich geven tot het uiterste en daar Limmen gaarne haar ongeslagen re cord zal willen handhaven en Zeevogels, nu zij Zondag waarschijnlijk weer volledig aan den start komt, op eigen terrein een zeer lastig te overwinnen ploeg is, belooft deze kamp iets bizonders te worden en een be zoek aan het Zeevogels-terrein meer dan waard. De ValkenW.S.V. zal wel voor de be zoekers zijn. De techniek zal hier wel over het enthousiasme zegevieren. Beide ploegen staan bekend als sportieve clubs, zoodat het een aardige wedstrijd kan worden. K.G.B.R.E.O. is een ontmoeting waar wel het minst voorspeld kan worden wie er zal winnen. K.G.B. en R.EO. spelen beider, een technisch en enthousiast spelletje, zoo dat wij het op een gelijk spel aanhouden. Hetgeen inmiddels een goed resultaat zou zijn voor R.E.O. In de wedstrijd E.S.V.U.S.V. is even eens weinig te voorspellen. Misschien, nu E.S.V. thuis speelt, kunnen zij een gelijk spel bewerkstelligen. In de 2e klasse Centrum kan onze plaat selijke vereeniging A.F.C. wedei-om op beide punten beslag leggen nu zij net Am- sterdamsche N.V.A. ontvangt. A.F.C. zal echter goed doen direct flink aan te pak ken en zoo sterk mogelijk uit te komen. Ook Berdos uit Bergen ontvangt een Am- sterdamsche ploeg, n.1. P.V.C.B. Wij achten Berdos ruimschoots in staat om met hooge cijfers van deze ploeg te winnen. Wanneer de voorhoede van Berdos loskomt, is zij één der gevaarlijkste in deze 2e klasse. S.V.A.St. Louis, is een wedstrijd v. aar- in de Assendelfters zich kunnen herstellen van hun nederlaag in hun eerste wedstrijd geleden. S.V.O.Geel-Zwart is voor de thuisspelende club. Paarden. ERNICA ONGENEESLIJK ZIEK. Van welingelichte zijde bereikt1 de Tel. het bericht, dat Ernica, het bekende spring paard van het Colenbranderfonds, ernstig ziek is. Het paard heeft 'n kaakontsteking gekregen en is hiervoor ter behandeling gestuurd naar de Veeartsenijkundige Hoo- geschool te Utrecht. Hier werd een nauw gezet onderzoek ingesteld, waarna bleek, dat een kwaadaardig gezwel aanwezig was, waartegen geen kruid gewassen is. Men gaf het paard aan zijn tegenwoordigen be rijder terug als ongeneeslijk! Begrijpelijk was de groote teleurstelling in kringen van paardenliefhebbers. Als Gister zijn in het huwelijk getreden prof. dr. N. A. Donkersloot, hoogleeraar te Amsterdam (bekend als de schrijver An- tonie Donker), en mej. N. D. Visser. Het bruidspaar verlaat het stadhuis. Criats-publicaiie, STEUNVERGOEDING VELDïiOONEN. De Nederlandsche Akkerbouw-Centrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor veluboonen van den oogst 1938, welke voldoen aan de kwaliteitseischen en in het tijdvak 26 September tot en met 29 September 1938 zijn gedenatureerd door telers of handelaren, 1.75 per 100 kg. zal bedragen. laatste redmiddel wordt nu door een der groote steunpilaren van het Colenbrander fonds een behandeling met röntgenbestra- ling toegepast in Rotterdam. De dokters zijn echter niet optimistisch omtrent den uislag van deze behandeling. Als Ernica inderdaad niet zal genezen van deze kwaal, ontvalt de Nederlandsche ruitersport het beste springpaard, dat ons land bezit. Ontelbaar zijn de successen, die met Ernica zijn behaald in het binnenland, doch vooral in het buitenland. Achtereenvolgens hebben ritmeester Schummelketel, luitenant Greter en luite nant De Bruine het paard in hun tijdelijk bezit gehad, waarbij herhaaldelijk de beste springpaarden der wereld verslagen wer den op zware concoursen. Ernica is 26 Maart 1926 geboren in Frankrijk; vader is Vélox (volbloed Anglo- Arabier), moeder Tirelire (halfbloed Ang- lo-Arabier). Athletiek. DE RECORDS VAN DORA RATJEN KUNNEN NIET ERKEND WORDEN. Mej. van Balen Blanken mede Europeescb recordhoudster. Op grond van een geneeskundig onder zoek is komen vast te staan, dat Dora Ratjen niet tot dames-athletiekwedstrjjden kan worden toegelaten. Dientengevolge heeft de afdeeling athletiek van den Duitschen rijksbond voor lichamelijke op voeding besloten om de aanvrage tot. er kenning van de wereld- en Europeesche records hoogsprngen te annuleeren, even als het Europeesch kampioenschap hoog springen, op 18 September j.l. door Dora Ratjen te Weenen behaald. Op 4 Juli 1937 had Dora Ratjen te Krefeld het wereldre cord, dat in 1932 door de Amerikaansche athleten mej. Shiley en mej. Didrikson met een hoogte van 1.65 meter was gevestigd, geëvenaard. Op 25 Juni van dit jaar sprong Dora Ratjen 1.66 meter hoog, op 11 September j.l. 1.67 meter en tijjdens de Europeesche athletiek-kampioenschappen 1.70 meter. De rijkssportleider heeft maatregelen ge troffen, opdat zich een dergelijk geval niet meer in Duitschland zal voordoen. Het wereldrecord hoogspringen blijft dus op naam staan van de Amerikaansche meisjes Shiley en Didrikspn. Het Euro peesch record komt nu met een hoogte van 1.65 meter ten name van onze landgenoote Nelly van Balen Blanken en van gravin Zu Solms; Duitschland, en Ibelya Csack, Hongarije. In plaats van Dora Ratjen is mej. Csack Europeesch kampioene gewor den, mej. van Balen Blanken verhuist naar de tweede en gravin Zu Solms naar de 3e plaats. „Heb je nou ooit! Nu hebben we den kleermaker de stalen gezonden, welke de stoffeerder moest hebben, en omgekeerd!"

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 7