Agenda L |i Stad m Omgevin wè Weet&ecicht JUMicaties Ik begrijp niet, waarom iedereen vandaag kijkt naar P. van den Brul op pagWebi. (maar daar is deze ezel dan ook 'n ezel voor....!) s.o.s. Buitenlandsch weoroverzicht. EERSTE BLAD. Alkmaar, Donderdag. EEN JUBILEUM. De heer H. Lind herdenkt Maandag 10 October a.s. den dag waarop hij voor 40 jaar in dienst van de Nederlandsche spoor wegen is getreden. Op maatschappelijk gebied verricht deze verdienstelijke stadgenoot zijn werk als vice-voorzitter van de vereeniging tot Be strijding der Tuberculose voor spoorweg personeel, als penningmeester van de Open bare Leeszaal alhier en als secretaris van de vereeniging Volksonderwijs, in welke laatste functie hij gedurende 10 jaar mede de regeling had van het Alkmaarsche schoolfeest. EEN JEUGDIGE REDDER. De 5-jarige Kokkie Zwart speelde gister middag aan den waterkant bij den Schelp- hoek, viel in het water en ging kopje on der. Er was niemand in de buurt dan de 10- Jarige J. C. Peereboom. Deze slaagde er in den drenkeling bij een been te pakken en hem op den kant te hijschen. De jeugdige redder is daarna naar ons bureau getrokken om zich te laten compli menteeren en.... de gebruikelijke beloo ning voor een stadsberichtje te incasseeren. HET 8 OCTOBER KERKCONCERT. Het Hofstads Matrozenkoor uit Den Haag, hetwelk aan het jubileum-concert van het Alkmaarsch Dubbel Mannenkwar- tet „Zang en Vriendschap", dir. Cornelis Jonker in de Groote Kerk medewerkt arri veert Zaterdagmiddag te ca. 4 uur in Alk maar. In verband met den Alkmaarschen feest dag zullen de knapen eerst nog voor de patiënten in het Centraal ziekenhus hun prachtige stemmen laten hooren. Het concert in de Groote Kerk zal pre cies half acht aanvangen. AGENDA VOOR DEN GEMEENTERAAD. Aan de agenda voor de raadsvergade ring is toegevoegd: 6a. Voorstel tot ver koop van grond aan de Frans Halsstraat (bijlage nr. 167). ALKMAAR ONDER DRUK VAN OORLOG EN INKWARTIERING. De tentoonstelling „Rondom Alkmaar's ontzet op 8 October 1799" in het gebouw Langestraat 87. Deze tentoonstelling mag zich gelukkig in veler belangstelling verheugen. Algemeen is de verrassing over het feit, dat er betreffende deze niet overbekende periode uit de geschiedenis onzer stad en omgeving, zoo vele prenten bestaan, prenten, die bovendien van zeer goede kwaliteit zijn: een lust voor het oog. Zij geven een levendig beeld van de voor naamste feiten, die toen plaatsgrepen: de landing van de Engelsche troepen bij Cal- lantsoog, de slagen bij de Zijpe, Schoorl en Bergen en Castricum, het vertrek der Russen enz. Bijzonder mooi zijn de portretten van eenige hoofdfiguren uit die dagen: erfprins Willem Frederik van Oranje, generaals Brune, Daendels en Dumonceau; admiraal Story. Wie met eenigen aandacht de tentoon gestelde documenten beschouwt en ook leest (wat voor niemand bezwaar oplevert) krijgt een goed idee van de moeilijkheden, waarvoor het stadsbestuur toen telkens werd geplaatst en van den zeer zwaren druk, dien oorlog en inkwartiering op de bevolking uitoefenden. De korte vreugde der Oranjegezinden, die zich baanbrak, zoodra op 3 October de eerste Engelsche troepen Alkmaar waren binnengerukt en die zijn hoogste triomph vierde in het' omhakken van den vrijheids boom voor het stadhuis en in het hijschen van oranjevlaggen op de torens, totdat op 8 October aan deze droom een spoedig einde kwam, vindt men in prenten en documenten verbeeld en vastgelegd. Nu het 8 Octoberfeest weer vlak voor de deur staat, ontwaakt bij ieder rechtgeaard Alkmaarder onwillekeurig weer de oude belangstelling voor de geschiedenis van zijn stad in bewogen dagen. Het is te hopen, dat men een dezer dagen ook even een kijkje gaat nemen op de tentoonstelling, vanwege het Gemeente archief georganiseerd in het gebouw Lange straat 87. De tentoonstelling is hedenavond van 7—9 geopend; morgen (Vrijdag) van 10—12, 2—4 en 7—9 uur; Zaterdag van 10—12 en 1.303uur en voor het laatst op a.s. Zondag van 1012 en 24 uur. SCHAGEN KRIJGT GELIJK. In ons nummer van 15 September j.1. heb ben wij melding gemaakt van een op 14 September voor Ged. Staten behandelde kwestie over het betalen van ziekenhuis kosten voor een armlastige dienstbode. Een 20-jarige dienstbode wier ouders in Sehagen woonden, was op 8 Februari 1937 in dienst gekomen bij den heer L. te Alk maar en kon in eigen levensonderhoud voorzien. Op 6 Mei d.o.v. werd zij ziek en ging naar haar a.s. schoonmoeder in Broek op Langendijk waar zij verpleegd werd en door verergering van den toestand moest zij op dokters advies in het ziekenhuis te Alkmaar worden opgenomen, waarvan zij de kosten niet kon betalen. De directie van het ziekenhuis stelde zich in verbinding met de ouders van het meisje en met de gemeente Sehagen. Het gemeentebestuur van Sehagen weigerde de gevraagde som van 77.40 te betalen en stelde Alkmaar volgens art. 39 bis van de Armenwet daarvoor aansprake lijk omdat het hoofdverblijf niet Sehagen maar Alkmaar was geweest. Alkmaar stelde zich daarentegen op het standpunt dat het meisje niet meer zeu- standig was en de ouders dus verplicht wa ren te betalen. Ged. Staten hebben thans uitspraak gedaan en Sehagen in het gelijk ge steld, daar zij van opvatting waren, dat het meisje een zelfstandige positie in Alkmaar vervulde. VERKOOP GROND AAN DE FRANS HALSSTRAAT. In bijlage no. 167 schrijven B. en W.: Het Beambtefonds van de Staatsmijnen in Limburg, te Heerlen, heeft verzocht voor zich of zijn lastgevers van de gemeente te mogen koopen twee perceelen bouwter rein, tezamen groot ongeveer 3298 M2., voor den prijs van 23086 in totaal, ten einde daarop 24 woningen te bouwen. B. en W. stellen voor daartoe over te gaan. HET FORD-CIRCUS IN ALKMAAR. Vanmorgen is het Ford-circus, dat in Sehagen is geweest, in onze stad gekomen. Voorafgegaan door motorpolitie, werd gedu rende een uur door verschillende straten ge reden, waarna den „olifanten" er zijn geen andere dieren in het circus rust werd gegund op het Hofplein, waar men bezig is met alles in gereedheid te brengen voor de feesten van Zaterdag. De olifanten zijn men weet het natuur lijk reeds niet anders dan houten recla- medieren, gemonteerd op verschillende typen vrachtauto's en dragen op hun rug een slagzin, waaruit blijkt dat in de Ford fabrieken vrachtauto's worden gefabriceerd, speciaal geëigend voor vervoer van allerlei gewicht en afmeting, een fabricage waarbij rekening is gehouden met een zoo gering mogelijk benzine-verbruik. Morgen zal het circus een tocht aanvangen in de omgeving. HET VEE IN KOU EN REGEN. Men schrijft ons: 't Regent en 't regent! en ik hoor de arme koeien loeien, alsof ze smeeken om een onderdak. Dat doet me naar de pen grijpen. Het onderstaande gedichtje is geschreven uit verbazing, dat de menschen eenvoudige middelen soms zoo over 't hoofd zien en grijpen naar serums enz., inplaats van de voor de hand liggende oplossing. 't Lijkt mij zoo natuurlijk, dat zelfs een koe niet tegen zóóveel vocht kan, waarin zij gedoemd zijn dag èn nacht te staan. Hierna volgde onderstaande lyrische ont boezeming: IS HET NOODIG? Is het noodig, dat wij, koeien, staan te loeien in het nat? onze leden te vermoeien met aanhoudend voetenbad? Moet 's lands veeboekglorie tanen nog vermaard op 't wereldrond wijl voor onze onderdanen vaak geen droge plek bestond? Waarom moet, o Nederlander, 't kalf dan eerst verdronken zijn: en uw stoore weidelander eerst weer mond- en klauwziek zijn? achten wij wat al te min. Tracht men ons zoo eens te dunnen wel, dat houdt verborgen zin; maar niet willen en wel kunnen Schemert aan de grens der weiden 't eind ook van ons koebestaan, 't zij zoo, maar wat nut te lijden wijl de hoeven ons vergaan? Zoekt men wat het tongblaareuvel schept, bevordert of vermeert? och, in plaats van terp of heuvel worden wij veeleer ge"meer"d. En de regen, overvloedig in ons wolkomzoomde land, drenkt den bodem zoo grootmoedig zet ons, koeien, aan den kant. Waarom bouwen and're volken 't vee een simpel onderdak? Da de zegening der wolken niet verkeert in ongemak! Serums komen ons bespuiten, maar voorkomen doet men niet; serums houden 't kwaad niet buiten maar doen toe aan ons verdriet Hoort ge 's nachts zwaarmoedig klagen als de nevel om ons dromt, 't is dat wij maar noode dragen domheid, die geen leed voorkomt Of is 't een gebrek aan weten, een tekort in ónzen kop? Kunnen wij alleen maar eten en herkauwen? 't Is een strop! [Wij hebben over het bovenstaande het oordeel van een bekend ex-veehouder ge vraagd, die ons mededeelde, dat de vee houders de aan het mond- en klauwzeer lijdende koeien liefst zoo lang mogelijk in het land houden, omdat de hoeven van die dieren als ze op stal worden gezet, heel vaak gaan rotten. Dit is inderdaad een bezwaar, maar met dit weer was ook onze deskundige van oordeel, dat het desondanks voor de beesten, vooral in laag drassig land, het beste was, wanneer ze op stal werden gehaald. Nu gaan ze, omdat ze allen door koorts zijn aangetast, zeer achteruit. Redactie Alkm. Courant.] AANBESTEDING. Woensdagmiddag te twee uur werd in café Sleutel, alhier, voor den heer H. Bakker door architect P. J. van der List aanbesteed: het sloopen van een pakhuis en het bouwen van een pakhuis met twee bovenwoningen. Hoogste inschrijver was de heer P. Kreb voor 14845 en laagste de heeren Kortekaas cnTurkstra voor 10473. De gunning is aangehouden. Bioscopen. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Het meisje van gisternacht (amus.); hoofdrollen Willy Fritsch, Gustl Huber e.a. Toegang boven 18 jaar. City-theater, 8 uur, hoofdnummer Vier mannen en een gelofte (dram.); hoofdrol len Loretta Young, Richard Greene, George Sanders e.a. Toegang boven 18 jaar. Donderdag 6 October. 8.15 uur, Harmonie, openbare vergade ring N.S.B., spreker mr. Rost van Tonnin- gen. 8.30 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van De Doofpot door De Maskers. HUISVREDEBREUK. Door de politie is gisteren proces-verbaal opgemaakt terzake huisvredebreuk tegen een persoon, die zich' na herhaald aan dringen niet uit het gebouw van maat schappelijk hulpbetoon wilde verwijderen. AUTOBOTSING. In den Bergerhout botsten gisteravond te omstreeks 6 uur twee auto's tegen el kaar. Een personenauto reeds over de Vrouwenlaan komende vanaf de Berger- brug en gaande richting Westerweg. Over de Heerenlaan naderde een taxi, rijdende in de richting van de Geester singel. De bestuurder van eerstbedoelde auto verzuimde aan dien van den anderen wagen als komende van rechts den door gang vrij te laten. Tegen hem is proces verbaal opgemaakt. Beide wagens werden ernstig beschadigd. EEN HEGRA-RIJWIEL. Te Zaandam is bij de politie aangifte gedaan van het vinden van een zwart ge lakt damesrijwiel, merk „Hegra Alkmaar", zwart stuur en dito handvatten, voorzien van een lantaarn, terwijl op het achter- spatbord staat vermeld „C. Nierop Alk maar". De politie alhier verzoekt de eigenaresse zich aan het bureau van politie bekend te maken. DE BELASTINGFRAUDE TE SCHAGEN. Arrest van het gerechtshof. Het gerechtshof te Amsterdam heeft hedenochtend arrest gewezen in de straf zaak tegen den oud-wethouder en accoun tant te Sehagen, J. S. en den manufacturier J. G. B., aldaar. Aan den manufacturier was ten laste ge legd het opzettelijk vervalschen van zijn balans, waarbij de oud-wethouder hem als accountant van advies diende. De rechtbank te Alkmaar veroordeelde den oud-wethouder tot acht maanden ge vangenisstraf en den manufacturier tot drie maanden. Beide verdachten kwamen van dit vonnis in hooger beroep. De procureur-generaal bij het gerechtshof had tegen den manufacturier drie maanden gevorderd en tegen den accountant acht maanden gevangenisstraf met aftrek der voorloopige hechtenis. Het hof veroordeelde den manufacturier B. tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden met een proeftijd van drie jaar, benevens tot een geldboete van 500, subs. 100 dagen hechtenis. De accountant S. werd veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf, echter met aftrek van acht maanden, in voorarrest doorgebracht, zoodat hij onmiddellijk in vrijheid wordt gesteld. POSTERIJEN. De Directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te Alkmaar maakt bekend, dat op Zaterdag 8 October a.s. alle loketten voor den postdienst te 14 uur worden gesloten. De tweede briefpostbestelling zal dien dag niet worden uitgevoerd; de lichting der bij brievenbussen in het tijdvak 17.30—18.15 vervalt. De gelegenheid voor busrechthouders tot het afhalen van correspondentie blijft be staan als op werkdagen. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS Doelenstraat 30. Tel. 4395. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 1 bouwk. teekenaar, 3 glas in loodzetters, 1 steenbikker, 2 stratenm. opperlieden, 2 stuc. opperlie den, 1 steenzetter, 4 betonwerkers, 12 voegers, 16 stucadoors, 23 opperlieden, 40 schilders, 20 metselaars, 99 grondwer kers, 60 timmerlieden. Groep metaalindustrie: 1 autog. lasscher, 2 afbramers, 10 bankwerkers, 3 bliksla gers, 2 carosseriebouwers, 1 constructie werker, 6 electriciens, 2 instrumentmakers, 3 kernmakers, 2 ketelmakers, 4 klinkers, 1 kopergieter, 9 loodgieters, 2 lijnwerkers, machinisten, 2 machineteekenaars, 5 metaaldraaiers, 1 metaalvijler, 1 metaal slijper, 11 monteurs, 1 orgelmaker, 1 ove- nist 1 rijwiellakker, 1 rywielmonteur, 1 planostemmer, 3 plaatwerkers, 1 ponser, 4 rijwielherstellers, 2 scheepstimmerlieden 2 scheepswerktuigkundigen, 11 smeden, 9 stokers, 1 tandtechniker, 1 voorslaander, 4 vuurwerkers, 2 wagenmakers, 6 ijzer- werkers, 2 ijzerboorders, 2 zandbereiders, 4 zandbereiders. Groep verkeerswezen: 45 chauffeurs, ll schippers, 1 machinist en 1 kapitein bin nenvaart, 2 expeditieknechten, 7 koetsiers 19 pakhuisknechten, 25 magazijnbedien den, 1 emballeur, 6 kellners, 8 loopknech ten, 1 buffetbediende. Groep voedings- en genotmiddelen: 59 sigarenmakers, 5 sorteerders, '1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 3 koks, 9 slagers, 6 chocoladebewerkers, 1 off. choc. bewerker, 1 koffiestroopbrander, 2 bierbottelaars, 1 ouwelbakker, 2 zuivelbereiders, 22 bak kers. Groep houtbewerking: 12 meubelmakers, 12 stoffeerders, 7 mach. houtbewerkers, 1 kistenmaker, 1 borstelmaker, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 biljartmaker, 1- fabrleks- timmerman. Groep handel :22 vertegenwoordigers, 1 winkelbediende, 1 colporteur. Groep boek- en steendrukkerijen: 5 let terzetters, 2 drukkers. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 15 tuinlieden, 3 landarbeiders, 3 bloemisten. Overige beroepen: 6 boekbinders, 3 wasschers, 1 kleermaker, 1 rietwerker, 4 schoenmakers, 1 port. huisknecht, 1 verf- bereider, 2 kalkbranders, 1 huidenzouter, 1 onderwijzer, 1 papierbewerker, 2 con troleurs, 2 bedrijfsleiders, 1 batikker, 1 administrateur, 4 boekhouders, 1 secreta rieambtenaar, 2 incasseerders, 3 zakken- stoppers, 1 verzekeringsagent, 1 landme ter, 20 kantoorbedienden, 39 transport- en 231 losarbeiders. Gedeeltelijk werkloos: tabaksindustrie 7 overige beroepen 8. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 20. Vrouwelijk personeel: 5 kantoorbedien den, 1 kinderjuffrouw, 1 dagmeisje voor halve dagen, 2 dienstoden, 6 werksters. De drecteur voornoemd, v. d. HEUVEL. CENTRALE WERKPLAATS voor jeugdige werkloozen van 14 tot 25 jaar. Over de week van 25 September tot en met 1 October 1938 werden vanuit de Centrale Werkplaats, mede door bemidde ling van de Arbeidsbeurs, geplaatst bij een patroon: 2 bankwerkers, 3 electriciens, 1 kantoorbediende, 1 bouwkundig-teekenaar. Aan de centrale werkplaats kunnen worden geplaatst: 4 bankwerkers, 5 tim merlieden, 3 metselaars, 3 schilders, 1 bouwkundig teekenaar, 3 kantoorbedien den, 1 machine-teekenaar, 2 in andere vakken. DIERENBESCHERMING. Voor het hier te stichten dierenasyl is nog binnengekomen van Poel en Prins 0.50, onder motto „4 October Dierendag" 1 en van mevrouw N. 2.50, totaal 4. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK LANGESTRAAT 85. De lange avonden zijn er weer! U brengt ze het beste door met het lezen van een goed boek. De O. L. B. heeft er zeer vele en op elk gebied. Wordt nu lid!!! Minimum contributie tot Januari 1. Nieuwe aanwinsten; 2e suppl. lijst 22. Ned. Letterkunde en gedichten. 810 K53v Klcos. Veertien jaar literatuur geschiedenis; 18801893. 1896. 810 W17 Walch. Schets van de geschie denis der Ned. letteren; 2e dr. 1936. 810.8 M27 Marsman. Verzameld werk. 1938.3 dln. 811 M51r Mérode, de. Ruischende bam boe. 811 R64w Roland Holst, A. Een winter aan zee. 811 S64.3s Slauerhoff. Serenade. Oorspronkelijk Ned. roritans. A 14 Abbing (Carry van Bruggen). Een kunstenaar. E 49.3v Eysselsteijn, van. Veertig jaren. H 48d Helman. De dolle dictator. K 98.21s Kuypervan Oordt. De lofzang der schamelen; (verhalen). L 25.5p Last. Party remise. M 20.lal Man, de. Aart Luteyn de an dere. Verv. op: Kapitein Aart Luteyn. M 28g Martin. Getijden. -f N 44.2a More. Aan dood water. P 26.4s Peereboom. Dat snelle ding. 565.9 Slooten, van. Waar het bamboe ruitscht. (j.) V 91.5 Vries-Vogel, de. De stormwind breekt het doode hout. W 93.5 Wijhe-Smeding, van. Bruggen bouwers. In het Ned. vertaalde romans. A 33.7a Anett. Ariane. C 16.5 Carlisle. Moederhart. D 54.6v Dixelius. De vergeven zonde. ■f G 43.3 Glöersen. John Myhrie en zijn vrouw. S 12.2 Said. Ali en Nino. T 39.5m Tousseul. De meidoorn. W 69.9 Wilkens. Dus toch... Victoria. Y 95.5 Yver. De vrouw in de rechtszaal, j is: ook voor jongeren. is: hist. -f is: christ. Men schrijft ons: Het stormt! Velen huiveren 'jij het gie ren van den wind, het striemen van den regen Meer dan anders beseft menigeen wat de zeeman wel te doorstaan heeft als de elementen hem tegen zyn, als de storm hem overvalt, wanneer z[jn schip redde loos verloren is en hy zelf in doodsgevaar verkeert. Gelukkig staan dan langs onze kust overal mannen gereed die het als hun roeping beschouwen juist onder deze aller ongunstigste omstandigheden den zeeman de helpende hand te bieden. Ja, zelfs eigen leven op het spel zetten om dat van de schipbreukelingen te redden. Zeker ver dienen deze mannen onze hulde. En we brengen hen deze dan ook gaarne, Maar ze verdienen meer!! Meest matige aanvankelijk tijdelijk n0. krachtige wind uit westelijke richtingen® betrokken tot zwaar of half bewolkt; jate' opklarend; aanvankelijk nog regenbuien met kans op onweer en hagel; weinig Ver andering in temperatuur. De depressie in het noorden trekt naar de Poolzee af en wordt steeds ondieper. Het gebied van hoogen luchtdruk in het zUid. westen breidt zich geleideiyk naar het noorden en ooaten uit. Randstoringen trek- ken door het kanaal en over de Noordzee in de richting van het Kattegat. Het lUCh,. drukverval neemt nog weinig af en de wij. den biyven overal matig tot krachtig, een sterk buiig karakter. De luchtmassa'v die uit het westen naderen, zyn van polail ren oorsprong en, vooral aan de kust, gaan de buien gepaard met hagel of onweer. De regenval was het zwaarst langs de kusten van het kanaal in ons land en in Jutland. In centraal-Europa worden slechts kleine hoeveelheden gemeld. In de omgeving van IJsland blijft het weer rustig en verandert de luchtdruk weinig. Op den oceaan nadert een nieuwe storing, die hedenmorgen te zeven uur tusschen 30 en 35 graden breedte lag. In zuid-Frankrijk en in de Alpen zyn de winden zwak, doch het weer is er buiig. De Alpenstationa Saenti» en Jungfraujoch melden sneeuwstormen, de temperaturen zijn er echter niet laag (min 2 en min 8 graden). Het is te voorzien, dat het weer zal opklaren, doch de aangevoerde lucht- massa's behouden aanvankeiyk hun polaire karakter. De wind blijft matig en uit west en zal in den nacht neiging tot afflauwen vertoonen. Thans op hun ouden dag, die veelal kommervol is", verdienen zy bovenal onze hulp Wie zou hen, die in storm en noodweer alles op het spel hebben gezet voor ande ren, thans niet de helpende hand willen reiken Op Zaterdag 15 October c.s. gaat de reddingboot door onzt stad. bemand met de leden der Alkmaarsche Roei- en Zeil- vereeniging, die een beroep doen op allen, die met het lot van onze oud-redders, de helden der zee, zyn begaan. Tevens wor den U dan de roode vuurtorenbussen aangeboden, om Uw gave in ontvangst te nemen voor het Helden-der-Zeefonds ..Dorus Rijkers", dat zicb zoo trouw be- yvert, om de oud-redders op hun levens avond eenige verlichting te brengen. Alkmaars jongeren, geeft U op liefst spoedig en uiteriyk 12 October voormid dag als collectant(trice) aan het secretariaat, Langestreat 87 of bij een der leden van het Comité: W. N. Blokpoel, voorzitter, Waagplein 12, alhier. Mej. M. Arntz. Emmastraat 11. C. J. Maats. Prinses Julianalaan 14. Ch. G. Verwer, adm. V.V.V., alhier. G. Figee, secretaris (Bureau voor Maat- schappelyk Werk. Langestraat 87). ORDEMAATREGELEN OP 7 EN 8 OCTOBER 1938. De Commissaris van Politie te Alkmaar doet een dringend beroep op het publiek tydens de verschillende optochten niet mede te loopen, aangezien hierdoor het aanzien van den stoet ten zeerste wordt geschaad en de goede orde verloren kan gaan. Voor het slagen van de optochten ia het zeer gewenscht de door te trekken straten tydig te ontruimen met stilstaande voertui gen, alsmede hoeken van straten ruim vrij te houden. Tyden het wachten en by het passeeren van een stoet behoort het publiek op de troittoirs te staan. VUURWERK. De aandacht wordt gevestigd op de navol gende bepalingen uit de Algemeene Politie verordening: „Het is aan den winkelier of handelaar verboden: a. tusschen zonsondergang en zonsopgang vuurwerk, buskruit of eenige andere ont plofbare stof af te leveren; b. aan een minderjarig persoon, beneden de leeftyd van 18 jaar vuurwerk, buskruit of eenige andere ontplofbare stof te ver- koopen, ten geschenke aan te bieden of in het algemeen te verstrekken". Voorts is het aan een minderjarig persoon beneden den leeftijd van 18 jaar verboden op den openbaren weg of In een voor het pu bliek toegankeiyk gestelde inrichting vuur werk, buskruit of eenige andere ontplofbare stof by zich te hebben. Onverminderd het bepaalde by artikel 429 van het Wetboek van Strafrecht is het ver boden op of aan den openbaren weg of in een voor het publiek toegankeiyk gestelde inrichting een vuurwapen af te schieten of vuurwerk af te steken. SLUITINGSUUR CAFE'S EN DERGELIJKE OP 7 EN 8 OCTOBER 1938. DE COMMISSARIS VAN POLITIE te ALKMAAR maakt bekend, dat het sluitings uur voor café's en dergelijke als volgt is be paald: VRIJDAG, 7 October 1938, des nachts 1 uur, ZATERDAG, 8 October 1938, des nachts 2 uur. Voorts wordt medegedeeld, dat op 7 en 8 October 1938 ontheffing wordt verleend van de bepalingen der Winkelsluitingswet 1930 (Stbl. nr. 460).

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2