E WIND BLAAST. KRUSCHEN SALTS ïJ&UmmCand^ (Rechtszaken (fauiiletw HONIG's KEUKENSTROOP^^iwtó^V Neem de oorzaak weg. Uw rheumatische pijn verdwijnt voor goed. Zijn vader vermoord. Wegens beleediglng van de overleden moeder. Hunze-vrachtschip vermist. Drie opvarenden aan boord. Windhoos boven Mierlo. De moordaanslag op den veldwachter. GEMENGD NIEUWS. TWEEDE BLAD Gisteravond heeft zich te Middel rode, bij Berlicum (N.-B.) een fami liedrama afgespeeld, waarbij een zoon zijn vader van het leven heeft beroofd. De petroieumventer van B. kwam, zoo als meermalen gebeurde, in beschonken toestand thuis. De kinderen moesten het ontgelden en de man heeft in zijn woede de overleden moeder der kinderen, die het van den vader steeds hard te verdu ren hadden, beschimpt. Deze beleedigin- gen brachten den 22-jarigen zoon buiten bezinning en in zijn drift sloeg hij met een scherp voorwerp naar zijn vader, waar bij hij den halsslagader trof. an B. viel en was vrijwel onmiddellijk dood. Men heeft direct geestelijke en geneeskundige hulp gehaald. De dader was een kalme jongen van on besproken gedrag. Na zijn daad heeft hij zich bij de politie gemeld, waar hij in be waring is gesteld. Nadat de Officier van Justitie te den Bosch van het gebeurde in kennis was gesteld, is den dader ter plaatse een ver hoor afgenomen, waarna hij naar den Bosch is overgebracht. Het lijk is in be slag genomen. Sedert enkele dagen wordt de Hunze 13, een vrachtboot van de GroningerRotter dam stoombootmaatschappij Hunze te Gro ningen vermist. Het schip is Maandagavond van Amster dam naar Groningen vertrokken, en had, gezien het feit, dat de reis naar het noor den in den regel in één etmaal wordt vol bracht, daar Dinsdagavond of Woensdag morgen moeten aankomen. Echter heeft de maatschappij sedert het vertrek uit Am sterdam niets meer van het schip verno men. Aan boord bevinden zich drie opva renden, n.1. de kapitein, J. Smeltekop, de stuurman J. Timmer en de matroos H. Groenewold. Bij de reederij is bericht ontvangen, dat de bemanning van een passeerend schip Hunze 13 Woensdagmorgen nabij Marken gezien zou hebben. Dit bleek bij informatie evenwel niet juist. Echter bereikte de di rectie van de Hunze later de mededeeling dat een wrak was gesignaleerd in de buurt van Edam, ongeveer acht kilometer uit de kust. Aangezien geen enkel bericht is bin nengekomen van het vermissen van eenig ander schip, bestaan er gegronde vermoe dens dat dit de vermiste Hunze 13 zou kunnen zijn. Een marineboot is hedenmor gen van Enkhuizen naar het wrak ver trokken. Groote schade. Gistermiddag omstreeks half één is een gedeelte van Mierlo (N.-B.) door en hevige windhoos geteisterd. Over een afstand van eenige kilometers liet zij haar spoor na en overal waar zij passeerde, richtte zy ernstige schade aan. Bij den landbouwer Smits, in het gehucht Brand, waar de wervelstorm zich ontwik kelde, werden nagenoeg alle dakpannen weggeslagen. Een oude stal werd uit el kaar gerukt, terwijl een mijt gedorscht koren over grooten afstand werd ver spreid. Nog grooter was de vernieling bij den heer Jansen aan den Provincialen weg naar Eindhoven, waar niet alleen een deel der dakpannen het moest ontgelden, doch ook een stalmuur, terwijl ook een betonnen schutting bezweek. De hoos zette haar vernielende tocht voort naar de buurtschap Goor. Hier wer den van verschillende woningen eveneens de pannen van het dak gerukt, korenmijten werden uit elkaar geslagen en fruitboomen vernield. By den arbeider van Kilsdonk verwoestte de-storm een voliere, de- zich daarin bevindende kanaries kregen llie'" door de vrijheid. De wasch vloog van de drooglijn, en werd heinde en ver verspreid. In het gemeentebosch werden circa vijf tig boomen ontworteld. Verderop vermin derde de kracht van de bui, die in de rich ting Brouwhuis aftrok. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. De twee aangehoudenen hebben bekend. In verband met den moordaanslag op den rijksveldwachter C. van der Hoef te Wad- dinxveen is gisteren het parket van de Rot- terdamsche rechtbank aldaar verschenen, teneinde een onderzoek ter plaatse in te stellen. De beide aangehouden verdachten hebben thans een volledige bekentenis afgelegd. De 35-jarige landbouwers knecht H. Rupke heeft verklaard de schoten te hebben gelost, terwijl de 39- jarige landbouwer W. Havenaar, bij wien Rupke in dienst is, den lichtbak heeft gedragen. De knecht is gehuwd, de landbouwer niet. Beiden wonen in Waddinxveen. Het geweer, dat was weggeworpen, is uit de sloot opgehaald en de lichtbak is op het land gevonden. De voorwerpen zijn in be slag genomen. De daders worden ter be schikking van de justitie gesteld en worden naar het Huis van Bewaring te Rotterdam overgebracht. De toestand van het slachtoffer was hedenochtend redelijk. HOSPITAALKERKSCHIP TE DELFZIJL AANGEKOMEN. Het hospitaalkerkschip „De Hoop" is van morgen te Delfzijl aangekomen. Het schip zou van zijn kruistocht op de Noordzee op 5 October te Amsterdam terugkeeren. Toen „De Hoop" niet binnenkwam, begon men zich ongerust te maken, daar het tijdens de stormen van de afgeloopen week op zee was. Tengevolge van het slechte weer is het schip naar het Noorden afgedreven, zoodat de commandant besloot niet in IJmuiden, doch in Delfzijl binnen te gaan, waar het van morgen arriveerde. Aan boord is alles wel. OVER BOORD GEVALLEN EN VERDRONKEN. De Sch. 107, schipper C. Bal, welke heden ochtend te Scheveningen binnenliep, heeft het lijk medegebracht yan den lichtmatroos Hus, die gistermiddag ter hoogte van Terschelling op het dék gestruikeld is* en "overboord gevallen. Hpewel men onmiddellijk alle pogingen aanwendde om den man te redden, bleken, toen men den drenkeling had opgehaald, de levensgeesten reeds geweken te zijn. Het slachtoffer was 28 jaar, ongehuwd en woonde te Scheveningen. HEISTELLING OMGEVALLEN. Opzichter der gemeente-waterleiding gewond. In de kom van Diemen is gisternamiddag met donderend lawaai een 18 meter hooge heistelling omlaag gekomén, doordat de Gooische tram tegen een der over den weg gespannen draden reed. Bij dit ongeval werd ook een lantaarnpaal geveld, welke den 58-jarigen opzichter der gemeente-wa terleiding, Joritzaar uit Amsterdam, trof. Deze moest met een zware hersenschud ding en enkele vewondingen in een zieken huis worden opgenomen. De vijf zware heipalen vielen dwars over de vaart. Hierdoor werd gelukkig niemand getroffen. Op de plaats, waar de topeinden met een hevigen slag neerkwamen, hadden kort te voren nog tien arbeiders graafwerk verricht. BETRAPTE INBREKERS MISHANDELEN NACHTWAKER. Toen een nachtwaker van de A.G.P.N.V. vannacht zijn ronde op den Amstelveenschen weg te Amsterdam deed, zag hij dat de deur, welke toegang geeft tot het kantoor yan Nooy's magazijnen, open stond. Hij g'nR naar boven en het kantoor binnen, waar twee mannen juist begonnen waren aan een onderzoek naar eventueelen buit. De mannen waren zoo verstoord over het verschijnen van den nachtwaker, dat zij hem met het eerste beste harde voorwero een paar fiksche klappen op het hoofd toe brachten. Van de gelegenheid, dat de man versuft neerviel, maakten de dieven gebruik om te ontkomen. Waar zij geen voldoenden tijd hadden ge had iets van hun gading te vinden, verdwe nen zij zonder iets te hebben kunnen mee nemen. De nachtwaker moest zich ih het Wilhel- minagasthuis onder behandeling stellen. Na dat een bloedende hoofdwonde, welke hij had opgeloopen, was verbonden, kon hij zich naar huis begeven. VERDUISTERING. Te Deventer is gearresteerd en voor den rechtercommissaris te Zutfen geled de 54- jarige J K., zonder beroep te Deventer, verdacht van verduistering, gepleegd in de jEren 3438 van een bedrag van ongeveer 10.000 ten nadeele van de N.V. Mij. voor Textielgoederen voorheen Goldenberg ofl Zoon te Deventer. Verdachte was vroeger drecteur van deze vennootschap. K. is later op vrije voeten gesteld. DE CONVOOIDIENSTEN IN DE STRAAT VAN GIBRALTAR. In verband met gewijzigde om standigheden voorloopig stop gezet. Naar wij vernemen heeft de regeering be sloten in verband met „gewijzigde omstan digheden" de convooidiensten in de Straat van Gibraltar voorloopig stop te zetten. Zooals men weet, is de Johan Maurits van Nassau, die met deze convooidiensten was belast, dezer dagen reeds van daar in de richting Nieuwediep vertrokken. Wegens het slechte weer is de Jphan Maurits van Nassau evenwel tijdelijk op de reede van Spithead geankerd. DE HOOGE COMMISSARIS VAN PALESTINA TE AMSTERDAM. Met het K. L. M.-vljegtuig Reiger is hedenmiddag te ongeveer kwart voor één de hooge commissaris van Palestina, sir Harold Macmichael, vergezeld van zijn se cretaris op Schiphol aangekomen, op door reis naar Londen, waarheen hij plotseling en tot verrassing van zelfs de meest inge wijden in Palestijnsché .kringen, Woensdag was vetrokken. Na een forten autorit door de hoofdstad verklaarde, .hy, naar Londen te gaan om besprekingen, met zijn regee ring tè voeren. Ik twyf$dè niet aan de mogelijkheid, ook in Palestina tot een op lossing van de moeilijkheden te komen, waardoor iedereen bevredigd zal zijn. FRAUDE MET LOONGELDEN. Een arrestatie te Maassluis. De recherche te Maassluis heeft onder verdenking van verduistering en valsch- heid in geschrifte den heer B., bedrijfslei der van een asphaltfirma te Rotterdam, welke te Maassluis een fabriek heeft, aan gehouden en in bewaring gesteld. Bij een onlangs door het bureau voor de steunverleening gehouden controle trok het de aandacht, dat van arbeiders, die op deze asphaltfabriek hadden gewerkt, de opgegeven inkomsten niet in overeenstem ming waren met de bedragen, welke door B. waren verantwoord. By het onderzoek, dat naar aanleiding van deze bevindingen werd ingesteld, kwam aan het licht, dat B. hoogere bedragen had verantwoord, dan hij den arbeiders had uitbetaald. De boeken werden in beslag genomen en B. werd aangehouden. Er kon nog niet worden opgegeven hoe groot het verduisterde bedrag is, daar het onderzoek bemoeilijkt wordt doordat de verduisteringen over verschillende jaren loopen. Tot dusverre konden alleen drie arbeiders, wier inkomsten bij het bureau voor de steunverleening bekend zyn, wor den verhoord. Voor zoover het onderzoek thans gevor derd is, kan reeds gezegd worden, dat er honderden guldens te weinig zijn verant woord. Het familiedrama te Borkel en Schaft. - De zestienjarige Nico Covers die bij het familiedrama te Borkel en Schaft ernstig gewond in zijn slaapkamer werd gevonden, is gistermiddag aan de bekomen kwetsuren overleden. Nationale Hanzebond van sigarenwinke liers. - Onder voorzitterschap van den heer J G M. Erftemeyer uit Amsterdam werd te Rotterdam de 20ste jaarvergadering van den Nationalen Hanzebond van sigarenwinke liers gehouden, welke door afgevaardigden van alle afdeelingen werd bijgewoond. Deensche boterprijs. - De officieele Deensche boternoteering is gister vastge steld op 230 kronen of 91 cents per K.G. Boterprijs voor den winter. - De mi nister van economische zaken heeft besloten, den boterprijs voor het binnenland voor het tijdvak van 1 October 1938 tot 1 April 1939 te bepalen op een gemiddeld bedrag van 1.45 per K.G. groothandelsprijs. De boterhefflng. - Het bedrag van de heffing en de steunuitkeering op boter is, behoudens tusschontijdsche wijziging, voor de week van 8 tot 13 October vastgesteld op 70 cent per K.G. Een honderdjarige. - Op Zondag 23 October a.s. hoopt de heer J. van der Velde aan de Molenwijk te Smilde (Dr.) zijn hon derdsten verjaardag te herdenken. Blggenrnerken. - Van 19 tot 24 Septem ber j.1. zijn aangebracht 46.505 (v.j. 40.566) biggenmerken. Van de toekenning 1938 zijn tot 24 September j.L gebruikt 1.453.666 (v.j. 1.300.602) merken. Voor een juiste beoor deeling diene, dat van 1 Januari tot genoem den datum in totaal zyn gemerkt 1.716.395 (v.j. 1.450.741) biggen. De gestrande tjalken. - Omtrent de twee tjalken, die Dinsdagmiddag nabij de Zwarte Haan aan de Friesche kust aan den grond zijn geloopen, vernemen wij, dat de Hoop op Behoud, na door den schipper en diens knecht te zijn gerepareerd, op de reede van Amelrnd is binnengebracht. Het andere vaartuig is gezonken. Men zal trachten het schip te lossen en daarna te lichten. Door bliksem getroffen. - Gister is tij dens een hevig onweer dat boven Hoog Made, gemeente Woubrugge (Z.-H.) woedde, de arbeider Q. J. Kroesmeyer, door den blik sem getroffen. Hij liep met een juk in de weide. De bliksem sloeg in het ijzer van de jukkettjng, waarbij de man ernstig aan het hoofd en aan de schouders werd gewond en bewusteloos tegen den grond sloeg. Hij is in het Academische ziekenhuis te Leiden opge nomen. MISHANDELING VAN MR. VAN SCHAIK. Verstek-vonnis bekrachtigd. Op 9 September werd voor den Haag- schen politierechter by verstek de straf zaak behandeld tegen den 37-jarigen ac countant B. H. M. B., een aanhanger vari „Zwart Front", die den oud-minister van justitie, mr. J. R. H. van Schaik, vlak bij diens woning, een klap in het gezicht heeft gegeven, naar aanleiding van de veroor deeling van den leider van genoemde orga nisatie. B. werd toen tot zeven weken gevange nisstraf veroordeeld. Hy kwam van dit vonnis in verzet en heden werd deze zaak opnieuw behandeld. Hij gaf het ten laste gelegde toe. In de nabijheid zan diens wo ning aan de Van de Spiegelstraat te 's- Gravenhage had hij mr. van Schaik opge wacht en was naar hem toegekomen. Hy ontkende evenwel, dat hy mr. Van Schaik mishandeld had, een klap in het gezicht was volgens hem geen mishande ling. De politierechter wees hem er 0n deze opvatting volgens de Nederland jurisprudentie onjuist is. Voorts bleek d al tweemaal wegens beleedigine 1 deeld te zyn. Ver°°r- De officier van justitie mr. p. r vond de handelwijze van verdachte .y perken te buiten gaan en vorderde een «I vangenisstraf van één maand. ®e' De politierechter bekrachtigde echter >n verstekvonnis, waarbij B. tot zevén Wefe gevangenisstraf is veoordeeld. B. heeft van deze beslissing onmiddelliii, hooger beroep aangeteekend. ONTROUW PENNINGMEESTER, Ex-penningmeester van de Iedfr„ van Handels- en Kantoorbediend* vereeniglngen ln Nederland tot en een half Jaar gevangenisstraf oordeeld. ,r' De Vijfde Kamer van de Amsterdamirf, rechtbank heeft den 58-jarigenH. s., d terecht gestaan heeft wegens verdulstsru® van ruim 34.000 ten nadeele van de Fe(u ratie van Handels- en Kantoorbediendsnvir* eenigingen in Nederland, waarvan hij pfo ningmeester was, veroordeeld tot iwt» een half jaar gevangenistraf met aftrek vi» de voorloopige hechtenis. Sedert 1927 had hij zich bedragen eigend uit de onder zijn beheer staande^ der Federatie, hoewel hij een zeer nsnfa lijk salaris genoot. De officier van JugK had drie jaar gevangenisstraf tegen v»r. dschte gerequireerd. VAN BRANDSTICHTING VRIJ. GESPROKEN. De Haagsche rechtbank deed heden qh- spraak in de zaak tegen den 44-Jarlgen F. j, S., directeur van de paraplule-fabrlek ,jlu! vius, in welke fabriek ln den nacht van 2)- 24 Mei brand is uitgebroken. Als stichter van dezen brand is zekere G. door da Haag sche rechtbank veroordeeld tot tweo jair gevangenisstraf. S. die in relatie met G. stond, werd bij verstek veroordeeld tot zes maanden gevan genisstraf, omdat hU zou geweten hebban, dat de brandstichting zou plaats hebben. Hij was evenwel in verzet gekomen w» hield vol geheel onkundig hiervan te zijn geweest. Niettemin heeft de officier van Justitie be vestiging van het verstek vonnis gevorderd. De rechtbank verklaarde evenwel het ten laste gelegde niet bewezen en sprak ver dachte vrij. HET COUPEEREN VAN PAARDE- STAARTEN. Een prlnctpléele saak voor de Rotterdamsche rechtbank. Voor de Rotterdamsche rechtbank is gis termiddag de principieele kwestie behan deld, of het coupeeren van paardestaarten al dan niet dierenmishandeling te noe men is. Het O M. waargenomen door mr. F. M. Wilbrennick had daartoe den 47-jarlgen pacrdenhandèlaar A. V. te Bolnes 'jmg* vaaYd. Hij had hem ten laste gelegd, dat hij op 25 April van dit Jaar te Ridderkerk twee één-jarige paarden pijnlijk letsel had toe gebracht door de staarten van deze diefen te coupeeren, om daarna de wonden, door deze operatie ontstaan, met een gloeiend ijzer dicht te schroeien. Verdachte was het er niet mee eens, dat het coupeeren van den staart van een paard Pijnlijk voor het dier is. Hij had vele ma len een paardestaart gecoupeerd, doch nooit had hy bij de dieren gemerkt, dat zij pyn leden. Verder was verdachte van mee ning, dat bij keuringen koudbloedige paarden met een langen staart vrijwel nooit Rheumatische pijn, spit. jicht, eta. worden veroorzaakt door onzuiver bloed. De ses minerale xouten ln Kruschen SaJts zuiveren Uw bloed door de verschillende afvoer- oraanen krachtig aan te sporen. KmschfB Scuts zal ook U snel te sporen. en afdoende heipén. STRALENDE GEZONDHEID VOOR I CENT PER OAfi D Door DONN BTRNI. Uit het Engelieh door J. van P r 55) „Hemel, dat weet ik niet! Kunt u de la ding niet daarheen terugbrengen, waar u ze gekregen hebt?" „Ik veronderstel, dat ik dat wel zal moe ten doen. Maar mijn passagier kan ik haar aan land zetten?" „Het spijt mij, kapitein maar uw passa gier kan nergens, nimmer meer in Harer Majesteits gebied aan land gaan". „Hm". Hij hoorde een vluggen tred op de kam- panjetrap. „Shane". „Shane, ben Je daar?" „Shane, Shane, wat is er toch?" Zij trad in het gedempte licht van het nachthuis. „Shane, wie wie is dat?" „Mijn naam is Flannagan, Miss O'Malley koninklijke marine het spijt mij, maar u kunt niet aan land gaan", „Wat beteekent dat, Shane?" „Je bent geslagen, Granya". „Worden wij gevangen genomen?" „Neen, Miss O'Malley, u kunt alleen niet landen en het spijt my u te moeten zeggen, dat u nooit en nergens in Harer Majesteits gebied aan land moogt gaan". „Dat sluit meneer Campbell niet uit, wel?" „Ik heb geen orders tegen hem, Miss O'Malley, behalve, dat hij zijn lading en u niet aan land mag brengen". Zij legde haar hand op Shane's arm. „Het spijt mij, Shane, het spijt mij vree- selijk, goede, goede vriend. Je bent zoo goed geweest er zijn er wginigen, die hun tijd en vakkennis en alles zouden heb ben opgeofferd om een vrouw te helpen met een herschenschimmig ideaal zooals het mijne Vergeef mij!" „Er is niets te vergeven, Granya". „Dat wil ik doen", en zij boog zich en kuste hemde luitenant wendde zich af „en nu, vaarwell" „Waarom vaarwel? Ik ga niet aan den wal, ik blijf". „Beste Shane, dat dacht ik wel". Zij vatte zijn hand, drukte die, liet haar los. „Maar ik ga aan land", riep zij uit en zij was over den spiegel geklommen en liet zich in het water zakken met een zachten plons als van een visch. „Mijn God!" Shane vloekte van woe de. „Wacht, ik zal haar krijgen. Wilt u helpen met de sloep?' „In orde!" antwoordde Flannagan lustig. Shane schopte zijn schoenen uit, deed zijn jas uit... „Die verdomde vrouw!" dacht hij, terwijl hij zich van het achter schip liet zakken, boven kwam en als een otterhond zich oriënteerde. Hij hoorde haar zachte, rhythmische slagen stoof achter haar aan haalde haar in raakte haar schouder aan... „Kom terug, Granya!" „Neen, Shane'. Hy was besloten als hy haar eenmaal bereikt had, om haar met geweld terug te brengen, maar de vreemde, lieve stem hield hem terug. Deze geheele geschiede nis van Ierland, deze geheele opera bouffe expeditie nam vreemde verhoudingen aan als zij sprak. Al dien tijd was hij dwaas geweest, dat wist hij en, erger, had hij als een gek gehandeld, maar een vreemde be- toovering in haar stem had het alles na tuurlijk doen schijnen de naieve, fiere gebaren men zweefde boven gewone dingen. Zelfs deze maanzlekte deed niet kinderachtig en belachelijk aan de waardigheid van oude verhalen rustte er opDe blauwe Iersche heuvels, zacht als dons, de kleine maan en het tij, dat zich uit de baai naar den grooten Atlantischen Oceaan haastteEen ruk van den wil en hij vatte haar schouders: „Shane, alsjeblieft niet!" „Je moet terugkomen, Granya". „Ik wil niet Shane en houd me niet vaat; ik word moe!" „Je zult het nooit halen, Granya, en als je het kon, wat zou je moeten doen op de heuvels van Donagal?" „Ik weet het niet, Shane, maar laat me alsjeblieft los, ik bid jé, zelfs al zou ik ver drinken kun je het niet inzien? Er blijft niets anders voor mij over, dit of de dood. mijn leven., o, Shane, laat me begaan!" „Stil, Granyat" hy vatte haar pols. „O, alsjeblieft, Shane, ik smeek je" zy begon te spartelen - „O, Shane, je doet my pyn". „Stil, Granya! Boot ahoil" De lantaarn van de kustwachtboot kwam naderby met het regelmatige ruischen en kraken van de riemen zy begon heftig tegen te spartelen „Granya, als je niet rustig bent, zal ik je moeten slaan!" „O, Shane, pruilde zy. „Goed zoo, neem haar aan boord; wacht even, laat de boot niet te veel overhellen, goed zooi" Flannagan en een groote gebaarde kust wacht grepen haar de stilte werd ver broken door haar zacht gesnik hy hielp haar over de kuil van den schoener.. „Ga naar beneden, Granya, en trek droge kleeren aan. Meneer Flannagan, ik zal het schip naar St. Petersburg terug brengen. AU MissO'Malley niet aan den wal gaat, doe ik het ook niet. Mag ik een brief naar den wal sturen? Alleen over za ken en de plaats in de valleien „Ik zal hem meenemen en doen bezor gen". „Nog iets; wy hebben wat proviand en water noodig". „Natuuriyk, kapitein dat is in orde". „Denkt u, dat een van de boerenmeisjes kan worden overgehaald om aan boord te komen alt dlenatmeiije voor Miss O'Mal- lay?" vragen"*"1* V*" W#li W* ZUllen den paatoor „O ja, de paatoorNog iets, denkt u, dat u hier ergens een dominee kunt op schommelen en aan boord brengen?" Sha"e- w"rvoor heb Je dien noo dig? xy was niet naar beneden gegaan, maar had gewacht by de kampanjetrap. „Je gelooft toch niet, dat je met my zou gaan ronddwalen, zoomaar, zooals nu?" „Maar het is alleen maar naar St Pe tersburg, Shane". je "doen?"*r 8° da" naar toe? Wat ga „Ik ik weet het niet". „Zie dien dominee maar te vinden, me neer Flannagan". „O, maar Shane..' sprak zy tegen. „Ga naar beneden, Granya, en doe die natte kleeren uiten trek vrouwenkle ren aan, Granya!" „Ja, Shane... goed, Shane". HOOFDSTUK VII. Het Koninkrijk, de Kracht en de Heerlijkheid. I. Hy voelde zich ietwat beschaamd, een beetje verlegen, met zyn gryze haren en zyn vaderschap, om nog een trilling I» zijn hart te voelen, een sensatie van zwe- ven, om op achtenvyftlgjarigen UafKJd het gevoel te hebben van een schooljon- Ren, die naar huis gaat; het achten, nu ja, niet onwelvoegiyk, maar onwaardjg- Deze aangelegenheid van teruggaan na»r Antrim was een zaak van louter ventend geweest en toen had zyn hart plotsellhl lang vergeten vleugels uitgeslagen. Buiten was het geluid van Brosdway onmerkbaar veranderd mat de lntrada van do September-achemerlng. De vlugloopan* de menschen hadden plaats gemaakt voor het klop-klop-klop van huurrytuigen en de lamwagens met hun vermoeide paarden kwamen nu minder vaak. Men voelde, dat een reus den geheelen dag aan het werk '?weeBt en ^ch nu uitstrekte, niet uit uiheid, maar om een weinig ontspanning- poedig zouden de groote lampen opfllk* keren en de menigten naar de schouwbur gen gaan: naar Tony Pastor om het nieuwe stuk Dreams te zien, of naar Harrigan «art om Investigation, of naar Bartley Campbell's laatste stuk Separatlon In de Groote Opera. (Wordi vervolgd)

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 6