SPORT EN WEDSTRIJDEN. Alkmaarsche Boys-Alcmaria. Alkm. Boys -Alkm. Victrix. Zondag a.s. 2.30 uur derde blad. De eerste echte wedstrijd tusschen Alkmaarsche ploegen. Elke uitslag mogelijk. DE EERSTE KLUSSERS DE DERDE KLASSERS. De elftallen voor morgen. DE VIERDE KLASSERS Langs de N.H.V.B.-velden. alkm. boys—alcmaria. nog eens de h. l. o. competitie schaakkring alkmaar. opvoedingsgestichten vestigt en een felle aanklacht is omdat artisten als Annie Du- ceau, Roger Duchesne en Corinne Luchaire in schitterend samenspel de vloek van het liefdelooze systeem doen uitkomen. Een sterke speelfilm van groote paedago- gische waarde voor allen die een taak als opvoeder hebben. Vooraf veel wereldnieuws, een keurige zang- en dansfilm en een buitengewoon goede screensong. TEST-PDLOOOT. Vliegfilm in Victoria Theater. Een „invlieger" moet eigenlijk nooit trou wen, wordt er wel eens beweerd, omdat de invlieger steeds nieuwe machines moet pro- beeren en er uit moet halen, wat er in zit. Daaraan is een groot risico verbonden en daarom is een invlieger nooit zeker van zijn leven. En nu hebben wij in het Victoria- Theater deze week een film, die feitelijk het leven van zoo'n invlieger, oftewel test-piloot weergeeft? Het is Jim Lane, een handig vlie ger, die weet wat hij kan en die weet, wat hij moet. En hij raakt getrouwd, dank zij een noodlanding op een recordvlucht. Zoo hebben wij dus de „invlieger", die ge trouwd is. En nu M.G.M. hier een rolprent afgeleverd, die het leven van den test-piloot in alle kleuren schildert, die elke zijde der medaille laat zien: roemrijke vluchten in ge vaarlijke machines, sensationeele stunts, recordpogingen en brokken! En daar naast het moeilijke, zenuwsloopende leven van de vrouw van den invlieger, die nooit rust heeft, die elk oogenblik zich afvraagt, of haar man nog leeft. Men ziet, het gegevene biedt genoeg, om een rijk verhaal te scheppen en waar hier een meesterhand de leiding heeft gehad, waar hier tevens de techniek een allereerste plaats inneemt en waar hier tenslotte het vliegmateriaal „en masse" voorhanden was, daar moest het wel komen tot een film, die misschien haar weerga niet heeft op dit ge bied. Wij hoeven den inhoud hier niet weer te geven. Begrijpelijk speelt de romantiek een woordje mee, begrijpelijk is er een happy end. Maar voordat dit einde er is, heeft men een paar uurtjes meegemaakt, die omvlogen. Omdat deze vliegfilm in een razend tempo de toeschouwers van de eene sensatie in de andere brengt. Clark Gable (Jim Lane), Myrna Loy (zijn vrouw) en Spencer Tracy (werktuig kundige) vervullen de hoofdrollen op onver beterlijke wijze. Het voorprogramma brengt wereldnieuws, Holland-nieuws en een aardige één-acter en vormt alzoo een goede inleiding tot het hoofdnummer, dat ieder van begin tot einde zal boeien. Voetbal. Het spreekt welhaast vanzelf, dat wij ons overzicht vandaag beginnen met de bespreking van den eersten competitiewedstrijd tusschen Alkmaar sche Boys en Alcmaria. Nog nimmer hebben twee Alkmaarsche tweedeklas sers in competitie-verband elkaar bestreden, zoodat wij thans een „his- torischen dag" zullen meemaken. Het jonge Alkmaarsche Boys en het oude Alcmaria! De onmoeting van morgen is de geheele week het gesprek van den dag ge weest en ontelbaren hebben de kansen besproken en uitslagen voorspelt. Wij wa gen er ons niet aan, omdat wij volkomea in het onzekere tasten. De resultaten van beide elftallen zijn tot nu toe niet zóó geweest, dat wij er eenig houvast aan hebben. De Boys speelden een vrij goeden wedstrijd tegen H. R. C. en een zeer matigen tegen West Frisia; Alcmaria speelde niet onverdienstelijk tegen R. C. H. en West Frisia, maar stelde teleur tegen O.S.V. Het team-work is bij beiden tot nu j toe vrij matig geweest, zoo dat ook hier op I geen peil te trekken valt. En dan is er bo vendien het speciale karakter van den plaat selijken strijd. Theorieën worden in derge lijke ontmoetingen ondersteboven geworpen. Er komen zooveel „apartigheidjes" bij zoo'n wedstrijd, dat niemand een voorspelling kan doen, die eenigszins gemotiveerd is. Twee Alkmaarsche ploegen zullen aan den Westerweg elkaar bestrijden en elk van her. heeft kans op de overwinning. Wij voor ons hopen, dat de sterkste partij wint, maar bovenal hopen wij op een goeden en fairen wedstrijd. Dat laatste moet mogelijk zijn en hoewel er veel van de zenuwen der spelers zal ge vergd worden, hopen wij, dat het hun nog niet moeilijker gemaakt wordt door het pu bliek, dat natuurlijk zijn favorieten zal en moet aanmoedigen, doch dat door de wijze van aanmoediging er veel toe kan bijdragen, dat de wedstrijd normaal verloopt. En ten slotte zal veel afhangen van den scheids rechter, die in een plaatselijke ontmoeting een nog veel grootere rol speelt dan in an dere wedstrijden. Een correct leidende scheidsrechter, die het veld beheerscht, is een zeer voorname factor! Nogmaals: laten wij allereerst hopen op een sportieven en fairen wedstrijd. De Kennemers, die tot nog toe geen enkel punt veroverd hebben, ontvangen O.S.V. en het wordt nu toch eindelijk voor de Bever- wijkers hoog tijd, dat er winst geboekt wordt. We gelooven nog steeds niet in de zwakte van de Kennemers en evenmin in de kracht der Oostzaners, zoodat de thuisclub morgen wellicht de eerste puntjes binnen haalt. H.R.C., dat ook al zoo slecht startte het heeft nog slechts één punt speelt thuis tegen R.C.H., dat ongetwijfeld tot de sterkste ploegen behoor. Wanneer de Helderschen een gelijk zouden kunnen bevechten, zou dat resultaat ons niet tegenvallen. Hetzelfde kunnen wij zeggen van W.F.C., dat E.D.O. ontvangt. Een gelijk spel zou voor de Wormerveerders een goed resultaat zijn. Rest dan nog West-FrisiaH.F.C. De Enk- huizer prefeeren blijkbaar gelijke spelen, zoodat wij voor deze ontmoeting ook maar op een puntenverdeeling zullen rekenen! Tweede klasse B. In de 2e klasse B gaat Hilversum op be zoek bij A.F.C. Het krachtsverschil lijkt ons groot genoeg, om een nieuwe Hilversum- sche zege te mogen voorspellen. En hetzelfde is het geval met D.W.V.—de Spartaan, waar bij D.W.V. een gemakkelijke overwinning kan behalen. H.V.C. zal misschien thuis nog even moeite hebben met Watergraafsmeer, doch de meerdere routine zal hier beslissend kunnen zijn. Terreinvoordeel zal Z.F.C. aan de zege kunnen helpen tegen het bezoekende Vriendenschaar en misschien denkt Hercules door terreinvoordeel ook de zege te kunnen behalen op het bezoekende Zeeburgia. Het programma van de eerste klassers bevat dezen Zondag geen „groote" ont moetingen, maar voor de clubs zelf zijn ze natuurlijk wel van belang, omdat zwakkeren misschien punten kunnen veroveren en „midden-mooters" zich dichter by de kopgroep kunnen plaat sen. t In afdeeling I zou H.B.S. zeer verstandig doen, om eens te winnen, maar hoewel het thuis speelt tegen K.F.C. is de Koogsche nu juist geen ploeg, om zich te laten kloppen. Hiemstra, de ex-Alcmariaan, speelt bij H.B.S. spil, maar zal het tegen den snellen de Boer wel moeten afleggen. D.W.S. moet het verloren terrein herwin nen; wellicht, dat het bezoekende Xerxes haar daartoe in de gelegenheid stelt. A.D.O. speelt thuis tegen C.V.V. en zal goed doen om te winnen, wil ze haar fraaie positie be houden. Blauw-Wit zal haar kracht moeten toonen, nu het bij H.-D.V.S. op bezoek gaat en Stormvogels zal tegen Sparta moe ten oppassen, al is zij favoriet. In afdeeling II gaat V.S.V. naar R.F.C. en zal alle zeilen moeten bijzetten, om het on verwachte verlies van verleden week weer goed te maken, 't Zal echter niet meevallen in Rotterdam! Haarlem krijgt intusschen eindelijk eens een goede gelegenheid, om te winnen, want V.U.C., dat op bezoek komt, kan wel in toom gehouden worden. Ajax en Feijenoord, beide thuis spelende, kunnen resp. D.H.C. en D.F.C. overwinnen, terwijl 't Gooi thuis een kansje heeft op een gelijk spel, nu het jonge D.O.S. op bezoek komt. De overige wedstrijden zullen we slechts even aantippen. Belangrijk is de wedstrijd HeraclesA.G.O.V.V., omdat het nier twee candidaten voor de bovenste plaats elkaar ontmoeten. Wij houden het op de thuisclub, al is een gelijk spel niet onmogelijk. In het Zuiden zal P.S.V. thuis wel winnen van M.V.V., maar Eindhoven krijgt het lastig: het moet in den Bosch B.V.V. bekampen. En laten wij in het Noorden Be Quick maar geen kans geven in Veendam! De kampioenen zullen wel hekkesluitevs blij ven. Interessant intusschen kan de ontmoe ting G.V.A.V.Achilles worden, waarbij een gelijk spel in de lijn der verwachtingen ligt. Voor het overige verwijzen we naar het programma, dat we Dinsdag publiceerden. Zaandijk kan haar voorsprong vergrooten. Als de Zaandijkers op hun qui vive zijn en dat zullen ze ongetwijfeld kunnen ze mogelijk op de „concurrenten" wat uit- loopen. Dat wil zeggen, dat de clubs die over weinig verliespunten beschikken en als zoodanig te kwalificeeren zijn, allen een lastigen uitwedstrijd te verwerken krijgen. Allereerst dient natuurlijk Zaandijk zelf in eigen huis van Helder te winnen. Wel zijn de withemden zich eenigszins aan het her stellen, maar een Zaandijk-op-zijn-best, zullen ze aan den Zaankant wel niet kun nen weerstaan. Z. V. V. gaat een bezoek brengen aan Succes en we weten dat de blauw-zwarten Zaandammers alles op alles zullen zetten, maar... we weten ook, dat het op Wie- ringen wel eens niet mee valt en vooral, als doelman Posthumus op dreef is. We vreezen dan ook dat de ex-tweede klassers een veer zullen laten. Q. S. C. moet naar Hollandia en daar zal ook niet alle winst worden weggehaald. En tot slot zullen in de Beverwijker-derby. de rood broeken Kinheim met een bezoek vereeren. Ook dit bezoek zal ongetwijfeld een bitter nasmaakje hebben, in den vorm van puntenverlies. Assendelft kan opnieuw eenige winst incasseeren, nu andermaal op eigen terrein gespeeld wordt, waartoe Purmersteyn acte de presance zal geven. Alcmaria I: P. Keuris H. Maasen J. Koning A. Rampen C. de Grand C. Helderman W. v. d. Pol A. W. Gerritse G. Keppel G. v. Wieringen S. Hamstra Alcmaria II: A. Duiveman F. Stadegaard K. Verweel F. Venema T. Scharlewie A. Schaaper J. H. Teilegen M. de Jong P. Godvliet J. Kaptein A. v. Overbeek Alkm. Boys I: v. d. Horst Pater Sr. Slikker Brouwer Hartog Pater Jr. Goudsblom Schenke de Grand de Groot Mulders Alkm. Boys II: Kos Roos Tamis Akkerman v.d. Meer Hassing Poetskoke v. Orden Marle Jansen v. Eerden Ook in de derde klasse B kunnen de lei ders Bloemendaal opnieuw hun posi tie wat versterkt zien. Weliswaar moeten de kampioenen zelf een bezoek gaan brengen aan T. I. W., maar., we achten ze in staat het tot een volledige zege te brengen. Van groot belang is voor hen het treffen ZeemeeuwenRipperda. Twee concurren ten, hoewel van de Haarlemmers die hiertoe naar den zeekant gaan het meest te vreezen is. Natuurlijk zou een Haarlem- sche nederlaag hen 't best in de kraam te pas komen, doch wij meenen dat de jeug dige ploeg het nog wel tot een puntendee- ling zal kunnen brengen. Zandvoort zal Aalsmeer in eigen huis wel kloppen en alzoo op het goede pad verder gaan. De Germaan zal zich van de jongste mis stap kunnen herstellen, nu Schoten een bezoek komt brengen, terwijl we A. P. G. S. een kans op volledig herstel geven, nu op eigen terrein tegen de plaatsgenoote V. V. A. gespeeld zal worden. Lastige wedstrijden voor de leidende ploegen. De beide leidende ploegen krijgen een lastige trip te verwerken, al is de opgaaf voor B. K. C. nog heel wat moeilijker dan voor Schagen. De Spartanen gaan naar Watervogels, die dit seizoen toch heel wat minder sterk blijken te zijn, reden waarom we Schagen in elk geval een kans op een puntendeeling geven. B. K. C. daarentegen gaat naar M. F. C. De Medemblikkers deden tot nu toe heel goed werk en het zou ons dan ook niets verbazen, indien de Breezanders hun eerste nederlaag kregen te incasseeren. Nu Nieuwe Niedorp bezoek van de ben jamin Atlas krijgt, zouden de Niedor- pers zich van hun jongste misstap kunnen herstellen. En dan D. T. S.?dat nu in eigen om geving tegen Texel speelt. Zouden de Oud- karspelieren eindelijk weer eens het zoet- der-overwinning mogen smaken? De eilan ders hebben zich echter inmiddels hersteld en daarom zal het niet meevallen. Maar, het is in elk beval te probeeren! Wieringerwaard zou Strandvogels met ledige handen naar huis kunnen sturen. In de vierde klasse B zullen twee kam- pioens-pretendenten elkander ontmoeten E. V. C.K. V. V. Het zal in Edam geducht spannen en in verband met terrein-voor deel zullen de Krommenieërs wellicht aan het kortste eind trekken. I. V. V. kan hier de voordeelen van plukken, daar toch zeker van het bezoe kende Sporters gewonnen kan worden. Ook Monnikendam zou het at home te gen Andijk tot een volledige zege kunnen brengen. De ontmoeting C. S. V.Uitgeest zou veel spanning kunnen brengen, daar beide ploegen puntloos onderaan staan. Mogelijk zullen ze morgen ieder een punt rijk zijn, wat inmiddels meteen de inzet zou kunnen beteekenen. Pluvius als spelbreker? Alkmaar I ontvangt R. C. Z. I. Belangrijke ontmoeting tusschen O. F. C. I Zaandijk II. Alkm. Boys III Alkmaar II. Interessant derde klas programma. Een der belangrijkste factoren is momen teel: wat zal Pluvius doen? Wat hij tot op heden heeft gedaan, is voldoende bekend. Vele terreinen zijn reeds in een desolaten toestand herschapen; dat reeds nu vrijwel vaststaat, dat vele ontmoetingen geen door gang zullen vinden. Dit zal dan de eerste programma-onderbreking zijn en we zullen met onze voorbeschouwing zoo hier en daar wa minder uitvoerig zijn. Wat de eerste klasse A berteft, zou mogelijk de ontmoeting Oudorp IAlcmaria IV „in het water" kunnen vallen. Weet men echter het hoofd nog boven water te houden, dan zullen de withemden van dit natte en glibberige be zoek wel niet veel pleizier beleven want de Oudorpers lieten jl. Zondag voortreffelijk werk zien. De groen-witte Alkmaarders spelen in eigen omgeving tegen R. C. Z. I. Natuurlijk zullen de Zaandamsche racers zich geducht weren, maarde kaasmenschen zijn even natuurlijk op hun qui vive. Groen-witten opgepast dus! We noteeren by voorbaat reeds twee winstpunten. Van veel belang is voor hen, het treffen 0 F C I—Zaandijk II, twee kampioens pretendenten. Het spreekt vanzelf, dat het in Oostzaan terdege zal spannen en de uit- slag wel niet ver van een gelijk spel af zal liggen. Mogelijk dat terrein-voordeel de Oostzanets nog iets meer brengt. Vrone I gaat een bezoek brengen aan K V V. III en als de groen-witten ge ducht aanpakken kunnen ze zich van den jongsten misstap herstellen. Komaan Vro- nianen, probeert het eens! Ook de tweede klasse B laat een paar zéér belangrijke ontmoetingen zien. Allereerst het treffen Alkmaarsche Boys III—Alkmaar II. De beide ploegen beschikken nog over het maximum aantal winstpunten en zijn ongetwijfeld wat van plan. Het komt ons voor, dat de goen- witten momenteel iets sterker zijn en daar om zouden ze het bij deze „uitreis nog wel tot een puntendeeling kunnen brengen al willen de geblokten ongetwijfeld heer- en-meester blijven op eigen terrein. We zullen eens gaan zien wat het wordt. De ontmoeting van M. E. V. O. I tegen Alcmaria V is van evenveel belang. De Mevoranen zijn vorige week slecht van start gegaan en als ze weer eens een kans willen wagen, zullen ze van nu af aan stellig wat anders moeten laten zien. 't Zal niet be paald meevallen, want de bezoekende wit hemden doen het ook niet onaardig en het zou ons niets verbazen, indien ze in het Oudorperland een puntendeeling konden bewerkstelligen. Ursem I ontvangt D. T. S. H; dat zou veel spanning, echter met de meeste winst voor de Ursemmers kunnen beteekenen. In de tweede klasse D gaan de beide leidende ploegen een bezoek brengen. Krommeniedijker Boys I gaat naar Z. V. V. IV en waar de Zaandammers het slecht doen, geven we hen een goede kans op de volle winst. Ook W. F. C. VI zou het by Z. F. C. VH tot een zege kunnen brengen. K. V. V. IV—Uitgeest II zou een punten deeling laten zien. De derde klasse D. Niet minder dan vyf ploegen staan hier vrijwel gelijk in winst. Dat maakt het geheel bijzonder interessant. Het leidende M. E. V. O. II ontvangt Vrone II. Dat geeft stellig veel spanning en... een benauwde zege voor de gast- heeren? Wat te zeggen van Dirkshorn ID. T. S. III? We verwachten hier eenzelfde resul taat Koedijk n speelt in eigen omgeving tegen Schoorl II en zou de duinkanters met een kleine nederlaag naar huis kunnen zenden. Alkmaar ni zal by Oudorp n ter dege op moeten passen, anders volgt de tweede nederlaag. We geven de groen witten kans op eenige winst. Alkmaar III zal by Oudorp II ter dege op moeten passen, anders volgt de tweede nederlaag. We geven de groen witten kans op eenige winst. In de vierde klasse D zal aan de duinkant een. vinnigen strijd worden gestreden tusschen Bergen III en Nieuwe Niedorp in. Welke schotvaardige voorhoede zal hier de meeste goals maken? Misschien beide precies evenveel! In Oudkarspel een strijd tusschen twee puntlooze ploegen. D. T. S. IV incasseert wellicht de eerste zege, ten koste van Dirkshorn II. UIT HET KATHOLIEKE KAMP. De meeste terreinen van de clubs uit de le klasse liggen dermate ongunstig, dat wij voor Zondag a.s. het ergste vreezen, nu Pluvius zoo uitermate haar best heeft gedaan. Doch laten we ons er het beste van doen verwachten en allereerst de wedstrijd aankondigen L.S.V.V.—H.S.V. Dat is een wedstrijd waar de meeste clubs uit de kop groep naar uitzien. L.S.V.V. immers heeft nog niet één wedstrijd gespeeld en toch is mede-favoriet voor de bovenste plaats. De Noordscharwouders zijn vooral op eigen terrein sterk en we vreezen voor de Hei- looërs dan ook het ergste. Wanneer zy ech ter spelen zooals tegen De Valken is er de kans op een gelijk spel. De tweede wedstrijd waarnaar onze be langstelling uitgaat is R.E.O.—De Valken. Wanneer R.E.O. dezen wedstrijd weet té winnen heeft zij een goede voorsprong ge nomen. De Valken zijn echter niet te on derschatten tegenstanders en zij zullen hun handen meer den vol hebben. Wat zal E.S.V. doen? Zal zy opnieuw winnen nu zij by W.S.V. op bezoek gaan' Wij twyfelen eraan, temeer omdat de Wor- mers op eigen terrein zeer sterk zijn en de terreingesteldheid E.S.V. wel niet zal aan staan. Hetgeen dus een voorsprong voor de thuisclub beteekent. K.G.B.Zeevogels kan eveneens door de thuisclub gewonnen worden. Vooral als het pechduiveltje K.G.B. in de steek iaat, want technisch kunnen zy de Egmonders wel aan. Limmen—U.S.V. is eveneens zeer Delang- rijk en zal ongetwijfeld groote belangstel ling trekken. De rivaliteit tusschen beide ploegen brengt telkenjare weer de noodige sensatie en spanning. Wanneer U.S.V. ver liest zal zy wel een der hekkesluiters blij ven. Men ziet, voor het eerst eens een volledig programma. Anders is het gesteld in de 2e klasse Cen trum waar wij nog steeds elke week een on volledig programma constateeren. De Alkmaarders en de Eergenarcn gaan gezamenlyk naar Amsterdam om daar de Amsterdamsche clubs Oranje-Zwart en St Louis te bekampen. Natuurlyk komen bei den met een overwinning naar huis terug en zyn we alleen maar nieuwsgierig hoe hoog ditmaal de score wel zal zijn. Wy raden beide ploegen echter aan hun tegenstanders niet te onderschatten, omreden dit meerma len funest heeft gewerkt. S V.A.-SW.O. is een wedstryd waarin de thuisclub nu voor een gelijk spel zal kunnen zorgdragen. Alhoewel S.V.O. ons één de» sterkste Amsterdamsche ploegen schijnt te zyn. De Wormerveerders gaan eveneens naar Amsterdam om daar N.V.A. te bekampen, doch ook voor hen zyn we niet bevreesd, omdat zy hun doelpuntenhonger in dezen wedstryd wel zal voortzetten. Volgende week Dinsdag zullen wy de stand ook van deze klasse publiceeren. Met het oog op de te verwachten groote belangstelling voor dezen wedstryd heeft het bestuur der Alkm. Boys op het terrein extra maatregelen genomen, opdat ieder den wedstryd goed kan volgen. Verder is men in de gelegenheid, om kaarten in voorverkoop te koopen by de sigarenwinkeliers Hartland, Gerritse en Porsius, terwyl de werkloozenkaarten he denmiddag tusschen 3 en 4 uur by Hart- land verkrygbaar zyn. Een en ander ge schiedt, om morgenmiddag aan de loketten vlugger te kunnen v erken. De H. L. O.-examens zyn achter den rug en binnenkort zullen de resultaten er van bekend worden. Echter, door de plotselinge militaire maatregelen, welke juist in de examen-periode genomen werden, waren eenige deelnemers verhinderd, hun proeven voort te zetten. Zy kunnen, indien zy willen alsnog de volgende week zich aan het examen onderwerpen en worden verzocht, zich zoo spoedig mogeiyk op te geven by' den secretaris, den heer A. J. ter Horst, Kennemersingel alhier. Schaken. Vrijdagavond had te Bergen in het Oranje-hotel de eerste wedstryd van de op initiatief van de Christ. Schaakclub „Alkmaar" uitgeschreven competitie plaats. Deze eerste wedstryd werd ge speeld tusschen „de Pion" Bergen en „Schaakmat" Noordscharwoude. Voor den aanvang werden alle spelers door den voorzitter van „de Pion", den heer W. Breeuwer, hartelyk welkom geheeten. Verder voerden nog het woord de heeren A. Moene en P. Hoekstra uit Alkmaar. Er werd gespeeld als volgt: le tiental: De PionSchaakmat: P. SeewaldDr. J. de Wit 1 —0 W. BreeuwerJ. Klinkert afgebr. J. SmidtW. Kaan 1 0 J. DapperH. Bouwens 1 —0 P. Vos—J. J. Kroon X— X J. FrankenD. Koorn 'AX H. v. d. KamerN. Kaan 1 0 A. RoobeekH. Hart XX A. PuntP. de Ruiter 1 0 J. de RuiterH. Stins 0 1 Voorloopige uitslag: 2e tiental: De PionSchaakmat: C. CouvertDr. H. Wilmink J. BakJ. Bouwens H. NiehausK. de Vries D. MinJ. Deutekom P. J. BeeldmanN. Kuilman H. TimmC. Witsmeer J. OutG. Keppel W. BijlG. Zwier J. GerdesJb. Molenaar P. NootJ. Visser 6X—2X 1 —0 0 —1 1 —0 0 —1 0 —1 0 —1 0 —1 0 —1 X— X 1 —0 Totaal 3X—8X Er wordt met tientallen gespeeld, zoo dat beide vereenigingen een succes kun nen boeken. De Pion met het eerste tiental en Schaakmat met het tweede tiental. Dammen OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. De vijfde partij tusschen Raichenbach en Keiler om het wereldkampioenschap dam men is na 61 zetten in remise geëindigd. Zwemmen DENEMARKEN—NEDERLAND DAMES 4031. Nieuw wereldrecord 4 x 100 meter estafette der Deensche dames. Op den tweeden, tevens laatsten avond van den landenwedstrijd der damesploegen van Denemarken en Ne derland is het Deensche estafetteteam er in geslaagd het wereldrecord over de 4 x 100 meter borstcrawl met niet min der dan 2.1 sec. te verbeteren en te bren gen op 4 min. 27.6 sec. Rie van Veen won de 100 meter borstcrawl, terwijl Inge Soerensen op fraaie wyze de 400 meter schoolslag won. Het eindresul taat van den landenwedstrijd was, dat Denemarken met 40—31 punten won. De 100 meter borstcrawl was buitenge woon spannend. Rie van Veen is er schitte rend in geslaagd revanche te nemen voor de nederlaag by de Europeesche kampioen schappen te Londen. In den fraaien tyd van min. 6.1 sec. tikte de Rotterdamsche sis eerste aan, terwyl Ragnhild Hveger 0.3 sec. later aankwam. Nederland verwierf in dit nummsr 6 pt., Denemarken 5 pt., zoodat de stand - na oensdagavond had Denemarken met 17-18 punten de leiding genomen weer gelijk werd, 22—22. De 4oo meter schoolslag leverde voor Ne- aeriand evenwel niet dat resultaat op, wat ?,v,(:f.,facht had. Inge Soerensen nam on- middellijk na den start de leiding en stond naar niet meer af. J0 Waalberg slaagde er iarL tweede plaats te bezetten. De 13- s"?! eensche Lykke Larssen wist Inge f°l2 pracht'g by te houden en tikte als de winV"1 in 6 min' 28 6 sec., terwyl voor Jo w" ,rS 6 mln' 27 2 ««e- werd genoteerd. Do™ «1 "f Werd derde ln 8 min. 33.3 sec., ora Heeselaars eindigde vlak achter de metifïÜoü' Denemarken leidde thans weer n n punten- Deensche estafettploeg startte in de

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 10