JïccwHciaat Tlieuws taaisteBetichten MacfU&ecichtm Weec&edcht AMSTERDAMSCHE BEURS Werkloozen niet aan het werk gegaan. staatsleeningen. industr. ond. bu1tenl. cultuur maatsch. mijnbouw. petroleum. rubbers. scheepvaarten. tabakkfn. amer. spoorwegen. 4'/s 81Vs-% 15%-i NOORDSCHARWOUDE EGMOND AAN ZEE SCHOORL EGMOND BINNEN BROEK OP LANGENDIJK HEERHUGOWAARD Verwachting. Buitenlandsch weeroverzicht. EERSTE BLAD. 3 Theosofie heeft naar de beteekenis van dit woord het voorrecht: Goddelijke wijs heid te zijn, dat naar het levensmotto: Satyan nasti Paro Dhariue" „Geen gods dienst boven waarheid", luistert. SOLI DEO GLORIA. De door „Soli Deo Gloria" hedenavond te houden muzikale rondgang vangt om 7 uur aan en gaat langs de navolgende route: Laat, Schoutenstraat, Breedstraat, Pastoor- steeg, Langestraat, Koorstraat, Ritsevoort, Kennemersingel, Varnebroek, Lindelaan, v, d. Meystraat, Lamoraalstraat, Westerweg, Scharloo, Bergerweg, van Teylingenstraat, forestusstraat, Stationsweg, Spoorstraat, Geestersingel, Kanaalkade, Doelenkluft, Koningsweg, Koningstraat, Pieterstraat, Voordam, Zijdam, Zaadmarkt, St. Anna- straat, Zoutsteeg, Laat, Huigbrouwerstraat, Verdronkenoord, Hekelstraat, Fnidsen, Mient Oostzijde, Langestraat, Boterstraat, Laat, Payglop, Achterstraat, Marktstraat, Korte Nieuwesloot, Hofplein, Ged. Nieuwe sloot, v. d. Boschstraat, Langestraat, Schoutenstraat, Laat. Wü hebben dezen morgen bezoek gekre gen van een deputatie van Alkmaarschè werkloozen, die in het Geestmerambacnt werken. Deze menschen, die per fiets naar hun werk moeten, waren zoo down door de weersomstandigheden van de laatste dagen dat zij besloten heden niet meer aan den arbeid te gaan. Van de omstreeks 200 hier geplaatste werkloozen zijn er bijna 150 vandaag thuis gebleven. De klachten. Als klachten werden ons medegedeeld, dat de arbeiders, koud en nat op het werk ko mende onvoldoende beschuttende en onver warmde keeten vinden waarin zij kunnen schuilen, terwijl bovendien het aantal daar van onvoldoende zou wezen. Zij zijn aangewezen door de Rijkswerk- verschaffing en hebben zich dus niet vrij willig voor dit werk beschikbaar gesteld. Bovendien waren er klachten over zeer slechte betaling waardoor zij ondanks den zwaren arbeid bij slecht weer minder zouden krijgen dan wanneer zij in Alkmaar eenvoudig bij den steun waren gebleven. Op audiëntie. Hedenmorgen is een deputatie van de werkloozen op audiëntie bij wethouder Van Slingerland geweest, die de grieven heeft aangehoord maar de moeilijkheid naar voren bracht, dat hij op een feestdag als heden moeilijk diverse autoriteiten kon bereiken. OPGAVE VAN NOOKDHOLLANDSCH LANDBOUWfREDIRT N V. van Zaterdag 8 October 1938. 3—3K Neder 1. 1938 3 Ned -Indië 1937 5'/3 Duitschl '30 m verkl BANK-INSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mij Cert, v. 250 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Vorig/ koert 1017/g 100»/,, 32% 147 154% 155% 133 4>% 90 334% 246'/} 149% Alö. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Philips GloeiL Gem. Bezit Unilever Am. Smelting38% Anaconda §28% Bethleh. Steel 46% Cities Service Generaal Motors 338';, Kennecott Coppet 34[3/ib Republic Steel14% Standard Brands 5% Steel cornm 46'/4 U. S Leather4% H. V. A477% Java CultuurUv% Ned. Ind. Suiker Unie 183 Vereen. Vorstenlanden 82% Alg. Explor. Mij.63% Redjang Lebong164% Dordtsche Petr. 332% Kon. Petr348% Perlalc75% Phillips Oil30% Shell Union 127l0 Tide Water10% Amsterd. Rubber 24„'/« Deli Bat. Rubber J?8% Hessa Rubber 143 Oostkust 166 Serbadjadi 118% loterc. Rubber3% HollandAmerika lijn H8V4 Java—ChinaJapan lijn 92% Kon. Ned. Stoomboot. 124% Scheepvaart Unie 124 Deli Batavia 230 Deli 291 Senembah267% Atchison Topeka 29% Southern Pacific 1*% Southern Railw. Cert.. H5/s Umon Pacific72% Canadian Pac5%g tEücelaim. «Exdividend. sNoteering per 50. x) ex-coupon Prolongatie vorige koers K, heden Vi pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers heden 1.837/» l-837/s 8.81 Yt 8.79 73.60 73.65 4.92)4 4.9134 31.06)4 31.08 41.90 41.93 39.35 39.25 45.42)4 45.30 44.30 44.20 heden 101% 100% 33%-7/, 117% 15» 155% 133 45% 90 329% 244i-5i 148-}-Va 39% 281-VM 46% 67/,. 37% 34% 14%-% 6% 46*-% 475 1/9% 181 63% 164 331% 34)% 76 29% 11-% 10'/s 240J-1i 196% 141 157% 118 3% 118 92%-3 125>/a 123% 230 290-% 267 12% 72 5% New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo Een onderhoud met B. en W. zal door de werkloozen worden aangevraagd en men zou nog heden trachten contact te rijgen met den te Alkmaar wonenden Rijksinspecteur van de werkverschaffing. De aanvragen van busvervoer en van een garantie van 10 procent boven het steunbedrag zullen door het college van en W besproken en beslist kunnen wor den Wat gewenscht wordt. Ie. De arbeiders vragen thans busvervoer van en naar het werk tijdens de winter maanden. 2e. Meer schuilkeeten, die verwarmd moeten worden. 3e. Een garantieloon van 10 boven den steun. (Deze week heeft men maar twee dagen kunnen werken en men gevoelt er niets voor extra moeite te doen om nog minder te ontvangen dan de ge- steunden die niets doen). 4e. Opheffing van de bepaling, dat men alleen geplaatst kan worden op Maandag en Donderdag, daar de toestand thans zoo is, dat men op Maandag b.v. on gesteld kan zijn en dan niet eerder dan Donderdags weer aan het werk kan komen. 5e. Opheffing van de bepaling, dat vrijge zellen een week kunnen werken en van het in dien tijd verdiende twee weken moeten leven. Men wenscht daarvoor in de plaats te stellen dat 3 weken moet gewerkt wor den en één week moet worden gestem peld. Men wijst er ons op, dat ook in Amster dam en in andere gemeenten maatregelen zijn getroffen waardoor het onmogelijk wordt dat werkende arbeiders minder dan den steun zouden krijgen. Schietver. Schagen en omstreken II, Schagen 258 pt. (laagste serie 40). De dagprijs voor den hoogsten korps schutter uitgeloofd op 22 September, werd behaald door A. J. Kareis, te Egmond i Zee, met 58 pt. De uitreiking der prijzen zal geschieden op den feestavond, te geven op 15 October a.s. in de concertzaal van De Vergulde Valk te Egmond aan Zee, waar alle prijswinnaars met hun dames worden verwacht. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 9 October is de apotheek van B. H. J. Schouten, Emmastraat 64, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. GESLAAGD. Te Amsterdam slaagde voor het candi- daatsexamen in de rechten de heer I. de C Yohai, alhier. DE WATERWINPLAATS TE ENKHUIZEN. Een crediet van 27.000 aangevraagd Op de begrooting voor 1939 van het Prov. Waterleidingbedrijf wordt 27.000 aange- vraag in verband met de stichting van een waterwinplaats te Enkhuizen. In de toelichting wordt gezegd, dat met het oog op mogelijke winning van LJselmeer- water door het P.W.N. in de overeenkomst met de gemeente Enkhuizen, waarbij bet voor de proefnemingen vereischte terrein in huur werd verkregen, een beding is opge nomen, waarbij de provincie het recht er langt om het terrein, waar eventueel de waterwinplaats, met de daarbij behoorende installaties, inrichtingen en gebouwen, zal worden gevestigd, uitmakende een complex van rond 18 H.A. land en 25 H.A. water, vóór 1 Januari 1940 te koopen voor een be- drak van 25.000. Ten einde, zoodra het doorgaan van be doelde plannen verzekerd is te achten, tij dig van genoemd recht tot koop gebruik te kunnen maken, worden de gelden, noodig voor aankoop en bestrijding van over drachtskosten, aangevraagd. Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Het Instituut van Arbeidersontwikke ling afd. Langendijk hield Donderdagavond in Concordia alhier een bijeenkomst, waar de heer Evert Vermeer uit Amsterdam een met lichtbeelden toegelichte interessante lezing hield over „De Sluipende Interna tionale". Vergunning Vestigingswet geweigerd. Door den minister van Sociale Zaken is aan den heer A. Kok ingevolge de Vesti- geweigerd voor de kruideniersbedrijf te gingswet vergunning uitoefening van het Egmond aan Zee. Presidente Nederlandsche Naai- vereeniging. Als opvolgster van mevr. M. C. H. van Kleef—Spit, is tot presidente der afdeeling Egmond aan Zee van de Nederlandsche Naaivereeniging voor behoeftige gezinnen, gekozen mevr. M. Th. van Zantenvan Mechelen. De wedstrijden van het korps scherpschutters. Behaalde korps- prijzen. In de korpswedstrijden, door het korps scherpschutters der Egmonden georgani seerd, werden de prijzen behaald door de volgende korpsen: 1. Schietver. Kegeltje, Alkmaar met 286 punten; 2. Schietver. Vaderland en Koning, Haarlem, 284 pt.; 3. B. V. L. I, Alkmaar, 283 pt.; 4. Burgerwacht L, Haarlem, 279 pt.; 5. B. V. L., Hoorn, 278 pt.; 6. B. V. L. II, Alkmaar, 275 pt.; 7. B. V. L., Egmond, 274 pt.; 8. Schietver. Otto van Lennep I, Haarlem, 273 pt.; 9. Schietver. Otto van Lennep II, Haarlem, 272 pt.; 10. Schietver. Hoorn, te Hoorn, 271 pt.; 11. Bur gerwacht II, Haarlem, 268 pt.; 12. Alkmaar schè Politie, Alkmaar, 267 pt.; 13. Schietver. Groot IJmuiden, te IJmuiden 266 pt.; 14. Schietver. Schagen en omstreken, Schagen, 265 pt.; 15. Schietver. Nimrod I, Alkmaar, 261 pt.; 16. Schietver. Prins Hendrik I, Eg mond aan Zee, 260 pt.; 17. Burgerwacht I, Alkmaar 258 pt. (laagste serie 49); 18. B. V. L., Heiloo, 258 pt. (laagste serie 42); 19. Bezoek commissaris der koningin, Vrijdagmorgen heeft de commissaris der koningin in deze provincie zijn vierjaar- lijksch bezoek aan Schoorl gebracht. Nadat hij ten raadhuize door B. en W. was begroet, heeft de commissaris zich, vergezeld van den chef der le Afdeeling ter Provin ciale Griffie mr. A. J. Backer en het ge meentebestuur, naar het noorden der ge meente begeven ter bezichtiging van het tot dusver gereedgekomen gedeelte van het rijwielpad. Ter plaatse werden door den houtvesterL den heer G. Gerbranda en den boschwachter den heer W. Greup aan den commissaris de noodige inlichtingen verstrekt. Hierna werd teruggekeerd naar het raad huis, waar met B. en W. een bespreking werd gehouden, waarna de commissaris te ruim half een de gemeente heeft verlaten, tot aan de grens der gemeente Bergen door B. en W. uitgeleide gedaan. Tuinbrand. Donderdagavond omstreeks 11 uur ont dekte de heer Mol een vlammenzee in den tuin van den heer E. Smit aan de Burg. Peecklaan alhier. Onmiddellijk waarschuwde de heer Mol den burgemeester en de brandweer. Het bleek dat een stapel hout in den tuin in brand was geraakt, naar het oordeel van den burgemeester waarschijnlijk door groote onvoorzichtigheid van tuinlieden die dien dag in den tuin werkzaam waren geweest. Omstreeks twaalf uur was de brand ge bluscht. Benoeming. Door den commissaris der koningin in de provincie Noordholland is tot onbezol digd gemeenteveldwachter alhier benoemd de heer H. Koelewijn te Castricum. H(j treedt in dienst van de jachtclub in de Wimmenummerduinen. Aangezien 't stroo pen in genoemde duinen zeer toeneemt kon met een jachtopziener niet meer wor den volstaan. Tuindersregeling. In verband met de invoering van de tuindersregeling kwamen in de afgeloopen maanden vele aanvragen om tuinderssteun binnen. Vele er van moesten worden af gewezen, daar zy niet voldeden aan de thans bestaande regeling. Het aantal dat momenteel in deze regeling valt, bedraagt 32. Indien allé aanvragen afgehandeld zullen zijn, zal dit aantal ongeveer de 40 benaderen. Diverse gevallen moesten ge rangschikt worden onder de z.g. A-groep, zoodat deze buiten de tuindersregeling val len, en in de gewone steunregeling zijn op genomen. A.R. kiesvereeniging. De A. R. kiesvereeniging hield Vrij dagavond ten lokale van den heer J. de Boer alhier de algemeene jaarvergadering. Voorzitter was de heer K. Slot. Aan het jaarverslag van den secretaris ontleenen wij, dat het ledental der ver- eeniging thans 120 is. Er worden pogingen gedaan, meer leden te krijgen. De rekening van den penningmeester gaf aan, dat een kassaldo aanwezig was van 84.55. Er zullen, naar werd medegedeeld, maat regelen worden getroffen om bij de a.s. verkiezingen voor Prov. Staten uit te ko men met een locale lijst, om te trachten uit den kieskring Den Helder een verte genwoordiger in de Staten te verkrijgen. De heer A. Leegwater Wz. bracht verslag uit van de vergadering van de Kamerkies kring-centrale. Men benoemde de heeren K. Slot Blom en D. Wagenaar tot afgevaardigden. In de plaats van den heer K. Visser, die moest aftreden, werd tot bestuurslid ge kozen de heer P. van 't Riet. Naar aanleiding van een inleiding van den heer Jb. Balder werd een aangename gedachtenwisseling gevoerd. Luchtbescherming. Donderdag 6 Oct. 's avonds half 8 werd in café Wester een voorlichtings avond gehouden voor luchtbescherming. Spreker was de heer Ing. A. Wijma te Haarlem. De burgemeester heette de aanwezigen hartelijk welkom en sprak zijn spijt er over uit dat de opkomst niet zoo groot was. Spr. heette in 't bijzonder welkom den spreker van dezen avond, den heer Wijma, die zoo bereidwillig was om in plaats van den heer Batenburg, die plot seling verhinderd was, het woord te voe ren. Na gewezen te hebben op het gevaar uit de lucht em uiteengezet te hebben welke bommen het gevaarlijkste zijn, vertelde spreker. Aan het einde van zijn betoog wekte de heer Wijma ieder op om lid te worden van de Nederlandsche vereeniging voor lucht bescherming. De heer C. B. Termaat, hoofd van den plaatselijken luchtbescherming, dankte spr. voor zijn duidelijke uiteenzetting, pastoor de Meulder voor 't gebruik van de projec tielantaarn en den heer Jac. Borst voor de bediening. Spr. deelde mede dat in de pauze een afd. van de Ned. Vereen, voor Luchtbe scherming is opgericht met 25 leden. Dit is evenwel nog te kort. Spr. hoopte dezen winter op een of andere uitvoering van het bestuur verlof te krijgen om hierover het woord te mogen voeren en meerdere menschen te bereiken. (Ongecorrigeerd.) LIJK OP SPOORBAAN GEVONDEN. Geheimzinnige dood van Duitsch fabrikant. Vanochtend is door spoorwegpersoneel op de spoorbaan van de lijn Rotterdam Gouda onder de gemeente Nieuwwerwerk a. d. IJssel het verminkte lijk gevonden van een man. Uit het ingestelde onderzoek bleek, dat men hier te doen had met den 31 jarigen Duitschen fabrikant W. E. Ro- senberg, die te Chemnitz woonachtig is. Vermoedelijk is het slachtoffer vanmor gen van Hoek van Holland gekomen en is, op weg naar Duitschland met den D.-4rein die om 7.02 van Rotterdam D. P. was ver trokken, uit den trein gevallen. Het lijk is, na geschouwd te zijn door den plaatselijken geneesheer, naar het lijken' huisje van de begraafplaats te Nieuwerkerk overgebracht. Burgemeester Jas van Nieuwerkerk heeft een onderzoek naar het targisch gebeuren ingesteld. *HS VERKOOP VAN DE PLANTAGE SCHOUWBURG. Op Maandag 14 November a.s. zal de Plantage-schouwburg te Amsterdam pu bliek worden verkocht. ALLEENWONENDE VROUW DOOR KOLENDAMP BEDWELMD. Vanmorgen kregen leveranciers op her haald bellen aan de woning van een al leenwonende 71-jarige dame in de van Baerlestraat te Amsterdam geen gehoor. Men waarschuwde de politie, die zich toe gang tot de woning verschafte. Zy vond de vrouw bewusteloor in haar huiskamer, waar een verstikkende kolendamp hing. De G. G. en G. D. vervoerden haar naar het O. L. V.-gasthuis, waar zij ter verpleging is opgenomen. De vrouw had de kachel geheel met kolen gevuld en de ventilatie afgesloten, zoodat de vergiftige gassen zich al spoedig in het vertrek verspreidden, waardoor zij bedwelmd geraakte. SLACHTOFFER VAN DEN STORM. Vanmorgen fietste op den Rinweg te Am sterdam nabij den Velserweg een ongeveer vijftigjarigen man. Een rukwind deed hem van zijn fiets vallen juist vóór een passee- rende vrachtauto. De wielen van den zwaren wagen wentelden over het slacht offer, dat op slag gedood werd. STERFTE MOND- EN KLAUWZEER. In de week van 25 Sept. tot en met 1 Oct. stierven tengevolge van mond- en klauw zeer 187 runderen, 124 kalveren, 169 var kens en biggen en 9 schapen. In totaal zijn sedert de week van 1926 Sept. 1931 aan mond- en klauwzeer bezwe ken 4104 runderen, 4648 kalveren, $781 var kens en biggen, 292 schapen en 69 geiten. DE „MERCURY" GELAND. De „Mercury" is te 9.25 plaatselijken tijd bij den mond van de Oranjerivier op 370 mijl van Kaapstad gedaald wegens gebrek aan brandstof. Er is geen record verbeterd. DE TSJECHISCHE MAGINOT-LINIE. De correspondent van Reuter, die een bezoek heeft gebracht aan de door de Tsjecho-Slowaken ontruimde eerste en tweede verdedigingslinie, meldt verder, dat hij werd rondgeleid door een Duitsch majoor, die in den wereldoorlog 49 be stormingen heeft geleid. Deze liet hem de versterkingen bij Spornhau zien en ver scheidene kleine forten noemde hij „ware doodkisten", die hij, naar hij zeide, liever met een dozijn mannen zou bestormen dan verdedigen. De majoor was echter vol lof voor de groote forten in de Schoeberlinie. Hij zeide glimlachend: „zelfs met den steun van een voortdurend zwaar artille riebombardement en van tanks zouden deze versterkingen zelfs voor het Duitsche leger bijna onneembaar zijn". DE BOTERPRIJZEN. ALKMAAR, 8 Oct. 1938. Op de heden ge houden botermarkt was de prijs per y K.G. voor groothandel 7577 y3 cent en klein handel 77)480 cent. Handel matig. Kippeneieren (groothandel) 3.505.30 per 100 stuks. Eendeneieren geen noteering. N.V. ALKMAARSCHÈ EXPORT VEILING. ALKMAAR, 7 Oct. 1938. Op de heden ge houden veiling werd betaald voor: Aard appelen 33.40, Boerenkool 1.50, Bie ten 1.20—1.80, Gele kool 11.70, Groene kool 1.503.60, Prei 2.20 3.80, Roode kool 13.80, Uien 1 2.60 en Wortelen 2.50—3 per 100 K.G.; Aardbeien per doos 13 cent; Andijvie 0.50 1.80, Bloemkool le s. 46 2e s. 2 3, Kropsla 1.506, Knolselderie 2 3.80, Komkommers 16.50, Meloenen 516 per 100 stuks; Appelen 510, Augurken 35, Druiven 914, Pe ren 517, Spruiten 16 en Tomaten 22.70 per 100 pond; Peterselie 1 2, Selderie 0.501.20 en Wortelen 2 4 per 100 bos; Postelein per bakje 10 16 cent; Spinazie per bak (16 pond) 2983 cent; Snijboonen per bak (25 pond) f 0.70 2; Dubb. spercieboonen per zak (30 pond) 1 2.30. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 8 Oct. 1938. Op de heden ge houden eierenveiling waren in totaal 215000 st. kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: kipeieren f 4.955.70 kleintjes 3.153.55 en eendeieren 3 3.20. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 8 Oct. 1938. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 152000 K.G. Aanvankelijk stormachtige tot krachtige, later afnemende noordwestelijke tot weste lijke wind; gedeeltelijk bewolkt; later wel licht weer toenemende bewolking; regen buien met wellicht hagel en onweer; koude nacht; weinig verandering in temperatuur overdag. Het diepe minimum, dat gistermorgen by Schptland lag, trok naar het noorden en loste op in het stationnaire gebied van la gen luchtdruk, ten oosten van IJsland ge legen. Het gebied met sterke dalingen van den luchtdruk, waar uit betrokken luchten continu zware regen viel, trok naar het oosten, gevolgd door een stijggebied van den luchtdruk, met opklarend en buiïg weer, met plaatselijk onweer in de buien. De scheidingslijn van beide weertypen pas seerde gisteravond ons land en ligt heden morgen over oost-Pruisen en de grens van Polen. Een afzonderlijk minimum ligt over zuid-Zweden. In een langgerekt en smal ge bied van Schotland tot -an de Alpen stijgt de luchtdruk hedenmorgen zeer snel. Het luchtdrukverval werd daardoor op de zui delijke Noordzee zeer groot, waardoor de geruimde wind tijdelijk tot stormkracht toenam. Ook in het oostelijke Oostzeegebied heerschen nog zware stormen. Op den oceaan nadert een nieuwe depressie. Het weer zal in onze omgeving voor- loopig opklarend blijven en de storm achtige wind zal spoedig tot matig gaan afnemen. Hij zal echter het buïïge ka rakter behouden en ook de kans op regenbuien blijft aanvankelijk nog bestaan. De wind zal morgen in den loop van den dag krimpen en de be wolking weer toenemen, met in den loop van den dag toenemende kans op regen. STORMWAARSCHUWINGSDIENÖT. Geseind 8 October te 8.25 uur aan alle posten: Wordt verwacht storm uit het Noordwesten. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond van 17.54 tot 5.43 uur licht op. NOORDSCHARWOUDE, 8 Oct. 1938. (Noordermarktbond). 22200 K.G. Roode kool 1.50—3; 12200 K.G. Gele kool 1.30 2; 31900 K.G. Uien f 1.072.30, grove uien 2.102.40, drieling uien 1.70 2, nep 4.90—5.30; 6700 KG. Peen 2.803.50, kleine peen 1; 2700 K.G. Bieten 0.801.60; 150 stuks Bloemkool 1.50—2.70; 11500 K.G. Aardappelen: Bonken 1.902, Ronde duc 1.60, BI. Eigenheimers f 2.80—3, Bevelanders 2.10; 118600 K.G. Vroege witte kool 0.901; 11900 K.G. Slaboonen 4.10—f 12.50. BROEK OP LANGENDIJK, 8 Oct. 1938. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 18000 K.G. Roode kool 1.80—f 3.20; 40000 KG. Gele kool 1.50—2.10; 750 K.G. Savoye kool 2.40; 23000 K.G. Uien 1.60 2.30, grove uien 1.702.10, drielingen 1.70—1.90, nep 5.20—5.60; 3200 K.G. Peen 3.203.60, kleine peen 6070 ct.; 1800 KG. Bieten 1.40—2.30; 2100 stuks Bloemkool 1.60—f 2.90, 2e s. 1.50; 1075 K.G. Aardappelen: Blauwe eigenheimers 3.10; 91000 K.G. Vroege witte kool 0.90 1; 2500 K.G. Ramemnas f 1.301.50; 1100 K.G. Slaboon en 7.3011.30; 24000 K.G. Goedgekeurde aardappelen 28—35 A 4.70—4.90 en B 4.40—4.50. PURMEREND, 7 Oct. 1938. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Qmstr." Aard appelen: Bonte 7689 cent, blauwe 7080 cent en borgers 46—59 ct. per kist, 25 K.G.; Dubbele slaboonen z. dr. 0.501.70 en Snijboonen: stok 1—2.60 en stam (br.) 0.602.30 per kist, 15 KG.; Komkom mers 1.605.80 per 100 stuks; Tomaten: A 4.30—7.60 en C f 4—4.60 per 100 K.G.; Bloemkool 1.505 per 100 stuks; Roode kool 2—3.80, Witet kool 1 en Savoye kool 1—/ 2.70 per 100 KG.; Spruitkool 0.70—1.65 per 15 KG.; Spi nazie 1038 cent en Postelein 1224 cent per kist, 6 KG.; Sla 0.50—1.40 per 100 krop; Andijvie 10—36 cent en Bieten 20 60 cent per kist; Wortelen 2.306.90 per 100 bos; Uien 5668 cent, Uien drie lingen 3640 cent en Uien nep 0.861.10 per 25 KG.; Prei 1.40—2.50 per 100 K.G. Druiven (Frankenthalers) 17f 30 per 100 KG. Meloenen (Suiker) 524 per 100. Appels: Zoete Bellefleur 1117, Bramley Seedling 10—15, Codlin Kes- wick 716, Fisher's Eerstling 613, Groninger Kroon 6—14, Kandyzoet 5 14, Notaris-appel 8—18, Present van Engeland 8—17, Reinette, goud 11 19, Sterappel 1017, Transparante de Cronsels f 10—24, per 100 KG. Peren: Beurré de Mérode 10—18, Beurré Hardy 1332, Beurré Lebrun 1024, Beurré Superfin 8—14, Boerengroen 6 12, Doyennó du Comice 16—38, Du- randeau f 6—24, Duchess Williams f 9— 21, St. Germain.peer 6—11, Gieser Wildeman 10f 15, Herzogin Elsa f 9 21, Kamperveen 6—9, Louise Bonne 14—38, Maagden peer 10—24, Nou veau Poiteau 519, Soldat Laboureur 1126, Vertilon 14, Winterjan f 8 12, per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 7 Oct. 1938. Gele nep 4.90; Uien drielingen f 1.80; Roode kool f 1.502.20; Gele kool 1.20—1.60; Witte kool 0.90; Slaboonen 11.50; Peen f 2 3.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 3