DOIIWE EGBERTS QemeettUmdeK JMmttieuws BERGEN HEILOO DERDE BLAD. rookten onze voorouders hun geurige tabak. Ook nu nog kunt U dq, gezelligheid genieten van hun onvolprezen melange. Vraagt daarom Oud-Hollandsche Pijptabak van De raad kwam gisteravond onder voorzit terschap van den burgemeester mr. H. D. A. van Reenen voltallig bijeen. Op voorstel van B. en W. werd besloten geen gevolg te geven aan het verzoek van het Algemeen Nederlandsch Verbond, om voor opschriften aan winkels in vreemde talen een belasting in te voeren. Ter visie van de raadsleden werden ge legd het verslag van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten, dat van „Het Witte Kruis", alsmede dat van den Armen raad. De raad vereen igde zich met het voorstel om den nieuwen weg langs de trambaan vanaf de Dr. v. Peltlaan tot de van Bosch laan, voortaan Dr. v. Peltlaan te noemen. Aanvankelijk was voorgesteld Dr. v. Pelt- straat, doch B. en W. wijzigden dit voorstel ingevolge een verzoek van aanwonenden. Het stroomleveringscontract. Van Ged. St. was bericht ingekomen, dat het Provinciaal Bestuur bereid is het stroom- leveringscontract, dat 1 Nov. eindigt, te ver lengen tot het rechtsgeding tusschen Alk maar en de Provincie is beslist, indien de gemeente bereid is gedurende dien tijd ook het thans door Alkmaar betaalde tarief te betalen. B. en W. oordeelden het, gezien het juri disch advies van de Vereeniging van Stroom- distributiebedrijven in Nederland, om han gende de proefprocedure, het verhoogde ta rief te betalen en stelden voor om aan de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten te verzoeken zich over deze aangelegenheid te verstaan met den minister- van buitenland- sche zaken. Conform besloten. Een nieuwe weg. In behandeling kwam het voorstel om den in aanleg zynden verbindingsweg „Nesdijk Bergerweg" als openbaren weg te bestem men en dit ook te doen met den bermslcol, die daar noodig zal zijn. Een betreffend ver zoek van den Sluispolder werd hierbij inge willigd. De voorzitter gaf op verzoek van den heer Swaag nog een toelichting aan de hand van een kaart. Conform het voorstel werd besloten. Geldleening. Voorgesteld wordt met de Rijkspostspaar bank een vaste leening van 6500 aan te gaan voor 3 y, ter conversie van het restant van een destijds uitgegeven obligatie- leening, rentende 4 Als voren. Vaststelling suppletoire be grootingen. Aan de orde werd hierop gesteld het voorstel tot vaststelling der 3e suppletoire begrooting van den gewonen dienst en der 2e suppletoire begrooting van den kapitaaldienst 1938, in verband met door Ged. St. gestelde eischen, waarvan wij in ons nummer van Dinsdag mededeeling deden. De heer Den Das bracht B. en W. en de ambtenaren voor de schriftelijke toe lichting, dank. Komende tot de besprekingen van de rijkscommissie, oordeelde ook hij, dat de uitgave op een post ir. het vorig jaar, geen motief mag zijn om die voor een raming aan te houden. Vrijheid te handelen naar noodzakelijkheid moet blijven. Deze be merking lijkt nergens naar en getuigt niet van een ernstig onderzoek. Op onderhoudsposten, wegen en gebou wen moet bezuinigd worden en dit is in strijd met de circulaire van de regeering om, voor de vermindering van de werk loosheid, het onderhoud van gebouwen te bevorderen. Het verheugde spr. dat het college van B. en W. deze zienswijze deelt. Wij kunnen voetstoots de voorgestelde bezuinigingen niet aannemen, op grond van de financiën. Dit is geen behartiging van het gemeentebelang. Spr. zal daarom bij bepaalde posten enkele opmerkingen maken n.1. de luchtbescherming, de post voor het B. A., die voor het geneeskundig toezicht op de kleuterscholen en die voor de schoolfeesten. Met de op deze posten voorgestelde bezuinigingen ging spr. niet accoord. De heer Br a k onderschreef het betoog van den heer den Das en hij oordeelde het onjuist om voor te schrijven het onder houd van de gebouwen over drie jaren te verdeelen. Devoorzitter Ged. Staten schrijven het voor. Het is een blijk van optimisme, omdat daaruit blijkt dat verwacht wordt, dat de toestand beter wordt. Wordt die slechter dan is de methode niet voordee- hger en administratief is het niet een voudiger. De hèer den Das merkte op, dat de luchtbeschermingsmaatregelen door de tijden geboden zijn. Vreemd vond hij het dat hiervoor geen 600 mag worden uit gegeven, terwijl hoogere instanties zich vereenigden met het rapport. Door het vliegveld wordt Bergen in een hoogere gevaren-klasse geplaatst en maatregelen zijn noodig. Bij de volgende begrooting wilde spr. er ernstig rekening mede hou den. Deze moeten goed genomen worden of anders worden nagelaten. Spr. oordeel- *1® dat de regeering hierin niet mag be lemmeren. Spr. ging met het voorstel van «n W. accoord. De heer V o t e vereenigde zich met dit betoog en zou gaarne zien dat B. en W. naar den Haag gingen om te trachten Bergen in de eerste gevaren-klasse te 'krijgen en te bereiken, dat het Rijk, dat ons forensendorp tot een militair centrum maakte, de kosten voor luchtbescherming voor rekening van het Rijk nam. Spr. oordeelde voorts gasmaskers van 5 voor den dienst ongeschikt. Dr. Hemelrijk oordeelde, dat men paraat moest zijn. Van veel belang oordeel de spr. de organisatie van de burgers. Ieder burger moet bij het eerste signaal weten wat hij doen moet en waar schuilplaatsen zijn. Het vliegveld wordt een aantrek- kingspunt voor het gevaar. Een goede organisatie van de burgers brengt alleen maar administratieve kosten. De heer Voute wees er op dat Alk maar voor deze zaak een bedrag op den kapitaalsdienst uittrok en vroeg wat daartegen was. De voorzitter zeide dat de lucht beschermingsdienst een bijna algeheele medewerking verkeeg van de daarvan in aanmerking komende jonge mannen. Bij de luchtbeschermingsproef wordt beoogd de wijkbestuurders een voorlichtingstaak te geven. De bedoeling is dat slechts in huis zooveel licht gemaakt wordt als noodzakelijk is. De aan te schaffen gas maskers (20 stuks) zijn leger-gasmaskers. Als reserve is er nog een post van 1000 op den kapitaalsdienst. Het risico, aan het vliegveld verbonden, is niet te beoordeelen. Er is ook de zienswijze, dat Bergen daar door een goed beschermde plaats is ge worden tegen vliegtuigaanvallen. Uit hygiënische overwegingen bleef de heer den Das hierna de handhaving van de post van 100 voor geneeskundig toe zicht op de kleuterscholen bepleiten. De commissie wil de post sschrappen, omdat deze op de vorige begrooting niet voor kwam. Spr. oordeelde dit een onlogisch motief. De voorzitter zeide, dat B. en W. hun best hadden gedaan, doch het wordt niet toe gestaan. Den heer Brak kwam het ongewenscht voor om aan de post gemeente-reiniging te knabbelen, zooals de commissie wil. Spr. kreeg in het afgeloopen seizoen den indruk, dat het personeel met de tegenwoordige bezetting niet aan de eischen kan voldoen. Weth. Macdonald was het niet bekend, dat de gemeente te kort was geschoten. Ook B. en W. zyn tegen de verlaging, maar zij gaan noodgedwongen 600 lager. De heer Voute vroeg waarom het ge- heele jaar twee auto's gebruikt worden. Weth. Macdonald: Omdat er meer uitbreiding is gekomen. Bij een keer per week vuil ophalen, zou verlaging wel moge lijk zijn. De heer Swaag achtte dit wel mogelijk, gezien de buitengemeenten, waar het niet wordt opgehaald. Weth. Macdonald betoogde, dat het in het centrum niet mogelijk is, het vuil in den grond te spitten, zooals buiten de kom gebruikelijk is. De heer den Das oordeelde het komisch, dat voor schoolfeesten niets mag worden uitgetrokken, terwijl bij nationale feesten schrijvens van hooger hand komen, waarin bericht wordt, dat gelden mogen worden uitgegeven, zonder dat er gelden voor waren uitgetrokken. De voorzitter zeide, dat de geheele raad voor handhaving was, maar het mag niet. De heer den Das bestreed de mogelijk heid om 10.000 op het B. A. te bezuinigen. Dr. Hemelrijk betoogde, dat de com missie overtuigd moet worden, dat dit on mogelijk is. De voorzitter: Daarom besloten B. en W. het rapport van het B. A. aan de com missie te zenden. Hierop werden de begrootingen conform vastgesteld. Rondvraag. De heer Voute deelde mede, dat er weer een verslechtering met de tramdienstregeling is gekregen, omdat de eerste tram niet, zoo als voorheen uit Bergen aan Zee vertrekt, maar uit Bergen. Willen de spoorwegen de tram opheffen, laten ze het dan maar direct doen. Nu was het motief weer: „De zandtreinen gaan voor", maar voor de forensen met Kerstmis en Paschen wordt het een klap. De voorzitter: Het vervoer is gering. Het blijft een moeilijk punt, doch wij zullen ons tot de Spoorwegen wenden. De heer V r ij e besprak het schoolzwem men. Hoe de gemeente smeekt, het mag niet van Ged. Staten. Volksonderwijs nam het toen ter hand en spr. bracht daarvoor hulde en betoogde, dat de onderwijzers, de heer Pesie, die zoo loyaal Volksonderwijs tegemoet trad,, en den heer Schalkwijk ook de dank van den raad verdienden. De voorzitter stelde voor de pers te verzoeken dezen dank, namens den raad te publiceeren. Hiertoe werd besloten. Voor de behandeling van belasting- reclames ging de raad hierna in comité. Bij de opening van de gisteravond ge houden raadsvergadering was niet aan wezig wethouder dr. Barnhoorn. De notulen van de vergadering van 5 Aug. werden vastgesteld. Ingekomen waren eenige ex. Prov. blad, met vaststelling van primaire en tertiaire wegen. Hierbij is de Zeeweg op het groote wegenplan en de Kanaalweg op het aan vullende plan geplaatst, wat voor de ge meente een niet onbelangrijk voordeel zal brengen. Voor kennisgeving aangenomen. Eervol ontslag. Van den heer H. E. Deekens was inge komen een ontslagaanvrage als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim, zulks wegens vertrek uit de gemeente. De voorzitter herinnerde eraan, dat de heer Deekens 25 jaar lang lid en secre taris van de commissie is geweest en in die functie zeer veel voor de school heeft gedaan. Daarom stelde spr. voor om het gevraagde ontslag te verleenen op de meest eervolle wijze, onder dankbetuiging voor de bewezen diensten. Alzoo besloten. De leerlingenschaal. Overeenkomstig het advies van B. en W. werd besloten adhaesie te verleenen aan het verzoek van de onderwijzers organisaties aan de regeering om verla ging van de leerlingenschaal. De heer Opdam meende, dat het niet op den weg van de gemeente ligt om het adres te steunen. (Dr. Barnhoorn kwam ter vergadering). Wijziging rekening-courant overeenkomst. De directie van de Bank van Ned. Ge meenten deelde mede zich verplicht te achten de bestaande rekening-courant overeenkomst zoodanig te wijzigen, dat voor de door de Bank te betalen credit- renté het verband met het promesse disconto der Ned. Bank zal worden ver broken en de Bank voortaan het percen tage dier rente zal bepalen, zoodanig dat zij billijk is te achten. Zij zal ook de debet rente vaststellen, doch nimmer hooger dan 11/i pet. boven het promesse-disconto der Ned. Bank. De heer Kant vreesde, dat de ge meente hierdoor zal worden overgeleverd aan de willekeur der bank. Weth. Akkerman zei, dat de ge meente geheel vrij is kasgeldleeningen te sluiten waar zij wil. De bank kan haar zaken regelen zooals zij meent dat te moe ten doen, maar de gemeente is niet ver plicht bij haar te leenen. Op advies van B. en W. werden de voor gestelde wijzigingen goedgekeurd. Onderhandsche verhuring. B. en W. stelden voor om een perceel land aan den Kanaalweg, groot 1.12.50 h.a., onderhands te verhuren aan Jb. Schoorl te Akersloot voor 150 per jaar; de tegen woordige huurder K. van Til te Akersloot betaalt 100 per jaar. Het land zal voor 5 jaar worden verhuurd in het belang van een goede verzorging, maar kan te allen tijde door de gemeente indien noodig, zonder schadevergoeding worden opge vorderd. De heer Kant vond den huurprijs vol doende hoog, maar vroeg of het land niet aan iemand in Heiloo kon worden verhuurd. De voorzitter wees erop, dat het be doelde stuk grond ligt in de gemeente Aker sloot en voor de rrffenschen uit Heiloo minder aantrekkelijk is wegens den grooteren af stand. De heer G r e e u w had graag gezien, dat het perceel bij inschrijving werd verhuurd, evenals de andere eigendommen der ge meente. De heer Akkerman zei, dat de heer Schoorl een paar zoons heeft, die het land kunnen bewerken, vandaar dat hij een vrij hoogen prijs kan besteden, hooger dan an dere gegadigden hadden geboden. De heer Kant bleef er bij, dat openbare inschrijving billijker zou zijn. Als Schoorl liefhebber is, kon hij dan toch ook inschrij ven. Het voorstel werd, na verdediging door den voorzitter, aangenomen zonder hoofdelijke stemming. Goedgekeurd werden ook twee suppletoire begrootingen voor het dienstjaar 1938, waar bij o.a. de vergoeding voor een kweekeling met akte, welke niet meer betaald behoeft te worden nu een vaste leerkracht méér kan worden aangesteld, wordt besteed voor vervolgonderwijs aan de r.k. jongensschool. Kasgeldleeningen. B. en W. kregen weder machtiging tot het aangaan van kasgeldleeningen tot een bedrag van ten hoogste 340.000 (naar behoefte op te nemen) ter vervanging van die, welke op 31 Dec. a.s. vervallen. De voorzitter deelde hierbij mede, dat Ged. Staten ten aanzien van de leening van 40.000 wenschten, dat niet als gewoon lijk werd bepaald dat de rente niet hooger zal zijn dan 1 boven het disconto der Ned. Bank; zij wilden daarvoor zien bepaald pet., zooals thans betaald wordt. Echter, zoo vervolgde spr., het geld is thans duur der en de rente bedraagt thans wel 11/4 a 1% pet. B. en W. gelooven, dat Ged. Staten daarmee wel rekening zullen houden en stel den daarom voor het besluit te wijzigen en te bepalen, dat de rente niet hooger zal zijn dan 1 pet. boven het disconto der Ned. Bank. Aldus werd besloten. Verhuring gemeente-eigendommen. B. en W. stelden voor om, evenals verleden jaar, toen de proef goed is gelaagd, weder om over te gean tot verhuring bij inschrij ving van gemeente-eigendommen, en wel voor den tijd van één jaar met het oog op het in werking treden van de pachtwet op 1 Nov. a.s. Zij willen dan nagaan welken invloed die wet heeft. Aan een verhuring voor meerdere jaren geven zij overigens de voorkeur. De heer S c h u y t wees erop, dat het pas goedgekeurde voorstel tot verhuring van een perceeel land, waarbij geen rekening werd gehouden met de nieuwe pachtwet, toch gold voor een termijn van vijf jaren. Zouden de nu bedoelde perceelen niet beter voor 3 jaar kunnen worden verhuurd? Dat zou al licht beter zijn voor het gebruik van den grond. Weth. Akkerman zei, dat het perceel te Akersloot is besproken vóór bekend was, dat de pachtwet op 1 Nov. in werking zou treden. De heer S e n g e r s vreesde voor ver- waarloozing, als men slechts voor één jaar verhuurt. De heer Akkerm an was het ermee eens, dat toezicht daarop wel goed is. Dit moet trouwens ook ingesteld worden voor andere gemeente-eigendommen en de con tracten moeten een clausule omtrent onder houd enz. bevatten. Spr. was er niet tegen, dat de verpachting zal geschieden voor den tijd van 2 jaar. Alzoo werd besloten z.h.st. Benoeming onderwijeeres. Hoewel de openbare school op de ver schillende teldata niet voldoende leerlingen had om een gemiddelde te bereiken, dat vol doet aan den eisch voor een zesde leer kracht, was op den laatsten datum wél het vereischte aantal aanwezig. Daarom kan op grond van art. 56 der onderwijswet met toe stemming der regeering (en die is bereids verkregen) worden overgegaan tot benoe ming van een onderwijzeres, mits een wacht geldster wordt genomen. B. en W. hebben nu 5 a 6 wachtgeldsters aangeschreven, maar de een na de ander berichtte dat zij geen benoeming kon aanvaarden. En omdat B. en W. vasthielden aan den eisch van een goede leerkracht, waarmee ook de inspec teur zich vereenigde, kwamen ze nu met een voordracht van slechts één onderwijzeres, welker benoeming zij gaarne zouden zien. De wet laat een dergelijke voordracht wel toe, want er wordt slechts gesproken „zoo mogelijk drie personen". De mogelijkheid om drie namen op de voordracht te krijgen heeft ten eenenmale ontbroken. De aanbe- volene was mej. M. D. Kroon te Bloemen- daal. Als die ééne nu ook eens verhinderd was een benoeming te aanvaarden, wat was er dan gebeurd? vroeg de heer G r e e u w. De heer A kk kk e r m a n antwoordde, dat B. er. W. ook dan wilden vasthouden aan den eisch van een goede onderwijzeres. Mej. Kroon werd hierop met algemeene stemmen benoemd. Benoeming raadscommissies. In de vacature-van 't Veer als lid van de wegencommissie werd na twee vrije stemmingen en een herstemming gekozen de heer Kant met 5 stemmen; de heer Greeuw kreeg toen 4 stemmen. De heer Sengers werd bij acclamatie in die com missie herbenoemd en de heer Kamer werd er als derde lid aan toe gevoegd om dat zij voortaan ook de landerijen zal moeten inspecteeren. De commissie voor het G.E.B. zal weder bestaan uit de heeren Keesman en Schuyt en die voor de beplantingen uit de heeren Kant en Keesman. De heer Gr e e u w meende, dat de com missie voor de beplantingen niet vaak ge noeg bij elkaar komt. Is het daaraan te wijten, dat te laat is begonnen met het schoffelen van de beplanting aan den Zeeweg, zoodat men daar een verwaar loosden toestand kreeg? De heer Akkerman was van oor deel, dat het toezicht daarop inderdaad bij die commissie had behoord. De heer Kant zei, dat die commissie in geen jaar bijeengeroepen is. Vergoeding bijz. scholen. De aan de bijzondere scholen over 1935 nog verschuldigde vergoeding overeen komstig art. 101 der l.o.-wet 192C werd bepaald op 2251.41 voor de r.k. meisjes school en op 2044.81 voor de r.k. jon gensschool. Gemeenterekening 1937. Het laatste punt der agenda was: aan bieding gemeenterekening 1937 Op voor stel van den voorzitter zal zij worden nagezien door de heeren Opdam, Keesman en Rus. Hierna volgde sluiting der openbare vergadering. HET BALBOEKJE. Bioscoop-Theater Harmonie. Met deze film heeft de Fransche in dustrie een groot en verdiend succes behaald en de regisseur Julien Duvivier (die ook het scenario schreef) leverde prachtig werk. Velen zullen dan ook onge twijfeld deze week naar de Harmonie gaan om: „Het balboekje" te zien. Hoe men tot dezen titel is gekomen? Een jonge vrouw, die een verstands huwelijk heeft gesloten, wordt weduwe. Als zij in haar villa aan het meer gaat opruimen krijgt zij toevallig het boekje in handen van haar eerste bal (als zestien jarige). Zij herleest de namen van haar danspartners en een onbedwingbaar ver langen komt in haar op, uit te vinden wat er van deze jonge mannen is geworden en of hun jeugdillusies zijn verwezenlijkt. Zij gaat ze opzoeken en doet heel wat levenswijsheid op. De eerste is reeds lang dood en zij treft alleen een krankzinnig geworden moeder aan. De tweede (prach tig gespeeld door Louis Jouvet) wilde advocaat worden, maar Christine vindt hem terug als gérant van een mondain cabaret met duistere practijken. De derde indertijd een veelbelovend componist is thans opgenomen in de Orde der Dominicanen en is dirigent van een beroemd jongenskoor. De dichter, die ook voor haar verzen schreef, vindt zij terug als berggids in de Alpen. Ergens in Zuid-Frankrjk treft zij een ander aan als dorpsburgemeester, die juist met zijn huishoudster zal trouwen en met weemoed ziet zij wat er van zijn jeugdambities is overgebleven. En de stu dent in de medicijnen? De verwording van dezen mensch grijpt haar fel aan, en als zij ten slotte nog één der aanbidders als kapper terugvindt, keert zij wel erg gedes- illusionneerd naar haar prachtige huis en het meer terug. Van één danspartner heeft zy geen adres machtig kunnen worden. Maar bij haar terugkeer blijkt, dat deze langen tijd aan hetzelfde meer tegenover haar heeft gewoond. Zjj steekt het meer over, doch vindt slechts den zoon van den pas overleden jeugdvriend. Deze jengen neemt zij tot zich. Hij zal haar de jeugd herinneringen teruggeven. Een interessant en boeiend filmwerk, en buitengewoon sterk gespeeld. Marie Bell uitmuntend als Christine. Jouvet noemden wij reeds. Harry Baur opmerke lijk in zijn Dominicanenpij, zeer gnd Raimu als de burgemeester, treffend Pierre Blanclar als de dokter. Van den kapper maakte de bekende komiek Fer- nandel een zeer geslaagd type. Inderdaad een opmerkelijke film, die men niet verzuimen mag. Het voorprogramma bracht mooie jour naals (Paramount en Profilti), een mu ziekfilm en natuuropname van Venetië en van Dieren in de wouden van Canada. MEISJES ACHTER TRALIES. City-Theater. „Eén twee, één twee", roept een schorre vrouwenstem en op het rhythme van dit tel len stappen de meisjes van het Fransche opvoedingsgesticht in haar sombere, zwarte jurken achter elkaar over de binnenplaats. Er vliegt een steen door een ruit en de directrice, een hark van een vrouw met een uit hout gesneden gezicht, constateert, dat men blijkbaar iets te klagen heeft. Wie kla gen wil kan rustig naar voren treden en een vijftal meisjes komen uit de rijen en wor den onmiddellijk in een cachot gesloten. Gevangenen hebben zich nu eenmaal niet te verbeelden, dat ze te klagen hebben. Er komt een nieuwe directrice en de strijd begint tusschen twee opvoedingssystemen. Het eerste is bekend, het tweede is geba seerd op de gedachte, dat deze kinderen al leen door betreurenswaardige levensom standigheden in het gesticht zijn gekomen en dat zij door een menschwaardige behan deling en bovenal door vertrouwen als eer lijke menschen aan de maatschappij terug gegeven kunnen worden. Nellie, die ontvlucht is, wordt door twee gendarmes teruggebracht en staat als een furie tegenover de nieuwe directrice, die haar heel anders aanpakt dan zij iot dusver gewend was. Die haar zelfs in de stad een boodschap laat doen en er op vertrouwt, dat zij vrijwillig terugkeert met de mededeeling, dat zij de directrice anders door die proef in groote moeilijkheden zal komen. De helleveeg, die tot dusver het gesticht be stuurd heeft, verheugt zich al bij voorbaat op de mislukking van de proef, maar Nelly verschijnt weer en het pleit schijnt voor de „nieuwe" gewonnen. Dan komen de moeilijkheden, want Nellie door protectie als assistente bij den dok ter geplaatst komt onder den indruk van den medicus, die een charmeur is. Z\j weet niet, dat hij in stilte verloofd is met de direc trice en laat zich zoenen op het moment, dat een kat van een meid om den hoek kijkt en de verhouding ontdekt heeft. En 's avonds op de slaapzaal moet Nellie beloven, dat zij sigaretten van den dokter zal stelen en later, dat zij de meisjes of althans een paar van haar aan alcohol uit de apotheek zal hel pen. Wanneer zij weigert zullen de meisjes haar verhouding tot den dokter aan de directrice vertellen. En Nellie, die op het punt staan gratie te krijgen, gehoorzaamt. Zij laat de alcohol wegnemen en het gevolg is, dat een dron ken meisje de brandweer alarmeert en haar groote vijandin, de voormalige directrice de „waarheid" gaat vertellen. De dokter is ver trokken en Nellie's geheim wordt bekend. Zij zweert niets van een verhouding tus schen dokter en directrice geweten te heb ben en de jonge directrice teekent haar gratiepapieren en laat haar gaan. Zy zelf blijft achter om haar werk te voltooien, om dat zy inziet, dat niet deze meisjes de ge vangenen zijn, maar de leidsters, die hier haar posten niet mogen verlaten. Het is een film in den trant van La Ma- ternelle, een film, die de aandacht op de

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 9