Publicaties Agenda n: «tf.QUO VADIS AMSTERDAMSCHE BEURS S. O. s. De 8 October-feesten. De luchtbeschermingsoefening te Bergen geslaagd. I EERSTE BLAD. Alkmaar, Dinsdag. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN TRAM. De handelsreiziger H. B. uit Amsterdam reed hedenmiddag met een auto van zijn in Den Haag gevestigden patroon achter een bus in de richting Koedijk, onbekend met het feit, dat even voorbij de spoorbrug de tram den voorrangsweg kruist. De bus kon nog juist passeeren, doch de auto van den heer B. werd door de tram gegrepen, met het gevolg, dat de voorsneb van het chassis buffer van de tram in het voorspatscherm bumper van de tram in het voorspatscherm drong. De heer B. kwam er gelukkig slechts met een hoofdwonde af, die in het abattoir werd verbonden. De politie, die spoedig ter plaatse was stelde een onderzoek in. De muziek bij den grooten optocht. Het spijt ons, dat wij gister verzuimd hebben ook het arbeiders-muziek gezel schap „Excelsior" te noemen onder de corpsen, die met hun vroolijke tonen den grooten optocht van Zaterdagmiddag op luisterden. Excelsior is het geweest, dat in den stoet voorop liep en zeker had het een flink aandeel in het muzikale succes. Naar ons werd medegedeeld, werden de mannen van Excelsior om hun goede mu ziek nog gecomplimenteerd door de aan wezige bestuursleden van de Leidsche 3 October-vereeniging. Ook in ander opzicht trok dit corps de aandacht, n.1. door de twee nieuwe „schelleboomen" welke in den optocht werden meegedragen en aldus voor het eerst den volke werden getoond. De dra gers ervan marcheerden kranig naast den vaandeldrager en mochten, evenals deze, van geluk spreken, dat de wind aanmer kelijk was gaan luwen. De verlichte brug hij de St. Annastr„at. Men verzoekt ons, er nog even op te wijzen, dat de verlichting van do St. Anna- brug met 700 gloeilampjes geheel door de buurtvereeniging Verdronkenoord is be kostigd en dat zij werd uitgevoerd door den heer Genefaas met medewerking van de diverse gemeentebedrijven. AUTO-ONGEVAL TE BERGEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag pl.m. te 2 uur is op den Bergerweg, nabij het Achterpad, een personenauto, bestuurd door den heer de T. uit Leiden, ten gevolge van de gladheid van den weg, geslipt en tegen een boom gebotst. De totaal vernielde wagen is door den garagehouder Kuitwaard weggesleept. De bestuurder bekwam geen noemens waardig letsel. De winter nadert. De winter met zijn stormen, zijn nood weer, zijn gevaren, vooral voor den zee man. Juist in de nabijheid van de veilige haven, van de kust, waarachter wellicht de behaaglijkheid van den huiselijken haard wenkt, wordt hij op het hevigst be dreigd door een loerenden dood. In deze meest hachelijke oogenblikken schijnt dan iedere hulp uitgesloten, schijnt niemand in staat de verwoestende elementen te trot- seeren en het bedreigde leven van den zeeman te redden. Staan velen radeloos en houden vriend en toeschouwer het hart vast van bange vrees. Maar tusschen hen door als het moet in het holst van den nacht gaan zwij gend de redders van de kust, de helden der zee, de helden zonder zwaard. En zij zetten, met en dood voor oogen, alles op het spel voor den bedreigden schipbreukeling. Zonder aarzelen binden zij den strijd aan en zij eindigen niet voor den vijand zijn prooi te hebben ontworsteld. Hun werk heeft dan de aandacht en be wondering van publiek en pers. Maar zoo dra is de storm geluwd, schijnt de zon weer van een helderen hemel, of de red ders met hun heldendaden worden verge ten. Eri op hun ouden dag zijn zij aan hun lot overgelaten, verkeeren zelf in nood. Thans doen zij op ons een beroep: S. O. S. zeggen hun gesloten monden. Wie zou durven weigeren aan dezen noodkreet gehoor te geven? Het Helden der Zeefonds „Dorus Rijkers" stelt U in staat om ten behoeve van de redders onzer kusten een goede daad te doen. Het roept U op om mee te helpen aan het welslagen van de groote collecte op Zaterdag 15 October ten bate van dit fonds. Help ons mee collecteeren! Gedenk straks de collecte met een flinke gift. Geef mild! Geef goed! Geef groot! Zaterdag 15 October gaat de reddings boot door de stad, bemand met leden der Alkmaarsche roei- en zeilvereeniging. Dan wordt de inzameling gehouden met de roode vuurtorenbussen. Ook andere collectrices (tanten) kunnen zich nog aanmelden bij de leden van het comité en worden Woensdagavond 7.30 uur verwacht op he stadhuis in de besogneka mer, waar de bussen worden uitgereikt. Het collecte-comité bestaat uit de vol gende stadgenooten: W. N. Blokpoel, voor zitter, Waagplein 12; mej. M. Arntz, Em- mastraat 11; C. J. Maats, Prinses Juliana- laan 14; Ch. G. Verwer, adm. V. V. V., Waaggebouw en G. Figee secretaris (bu reau voor Maatschappelijk Werk, Lange- straat 87.) HET VLIEGVELD TE BERGEN. Heden werd te Haarlem door den eerst- aanwezigen ingenieur van de Genie te Haarlem in de voormalige ïnfantene- kazerne aanbesteed de voltooiing van vliegtuigloodsen te Bergen N.H. Raming 316.500. x Ingekomen waren 63 biljetten. Laag ste inschrijver de heer W. S. Visser te Leeuwarden voor 298.690. Hoogste de N.V. Oberon te Amsterdam. Van de inschrijvers vermelden wy die uit onze omgeving, te weten: L. de Graaf te Bergen voor 333.000; J. N. Schuit te Alkmaar voor 320.000 en P. Buis te Oudorp voor 314.800. De gunning wordt nader bekend gemaakt. EEN ADHAESIE-BETUIGING. Het Plaatselijk Arbeids Secretariaat, heeft adhesie betuigd aan hét adres, gericht aan B. W. der gemeente Alkmaar, door de arbeiders werkzaam, in de werkver schaffing in het Geestmerambacht. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 3 TOT 10 OCTOBER 1938. Nieuwe zaken: Heiloo: H. Waterkott, Rijksstraatweg 388, winkel in groenten, enz. W ij z i g i n g e n: Alkmaar: N.V. Landbouwkantoor Noord- Holland in liq., Schermerweg 27, wijziging liquidateuren. Wester Co.'s Fruithal, Hofplein 47, groenten en fruithal; rechtsvorm gewijzigd. Gebr. Kuiper, Koningsweg 17—19, glas- handel; rechtsvorm gewijzigd. N.V. Alkmaarsche Exportveiling van land- en tuindbouwproducten, Heldersche- weg; bestuurswijziging. Bergen: S. Trijtel, Breelaan 79, handels naam thans „de Reigershoek". Thoolen's Collectebloempje, Dr. van Peltlaan 13, grossierderij in collecte-mate riaal; verplaatst naar Amsterdam. Den Helder: Veilingsver. „Den Helder en omstreken", v. Speijkstraat 2; bestuurswij ziging. De Rijp: P. Worp, Rechtestraat 36, foto graaf enz.; verplaatst naar Soestdijk. VOOR EEN PADVINDSTERS CLUBHUIS. De verloting van de afdeeling Alkmaar van het Nederlandsche Padvinders Gilde ten bate van het nieuw te bouwen clubhuis is uitgesteld tot April 1939. Wie deze meisjes wil steunen om het voor haar noodzakelijke clubhuis te kunnen krijgen, kan dus nog een lot koopen. Het benoodigde geld is nog niet bij elkaar. De secretaresse, mevr. C. RolffTiemeijer, Kennemerstraatweg A 64, zal deze loten op aanvrage gaane beschikbaar stellen. BENOEMD. Onze stadgenoot de heer B. Dun, thans tijdelijk ambtenaar ter secretarie van Heemskerk, is benoemd tot vierde ambte naar ter scretarie van Heiloo. ATELIER „DE ZON". De heer P. Speelman heeft zich in het atelier Geest 13B gevestigd als ontwerper voor cliché's, affiches en lichtreclames. Wij hebben een gezoek aan dit atelier gebracht, dat gelegen is achter perceel no. 11 en te bereiken is door een steeg tusschen perceelen 11 en 17, tegenover den tuin van den heer Doggenaar. Wij zijn zoo uitvoerig in onze aanduiding, omdat men anders allicht te vergeefs zou trachten het atelier te bereiken. Wanneer men aldus heeft gehandeld, dan beklimme men een buitentrap boven een daar eenwezige werkplaats, maar dan komt men ook in een alleraardigst atelier, dat men er stellig niet zou bevroeden. Uit de geëxposeerde ontwerpen van de hand van den heer Speelman bleek ons, dat men hier met een vakman te doen heeft. Ook voor het spuiten van schoentjes en tasschen kan men hier terecht. BENOEMD. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot tweeden luitenant der infanterie bij het 20e regiment de heer C. Koomen te Ber gen. INGEKOMEN PERSONEN. B. A. M. Laumans, R.K., zonder beroep, Kennemerstraatweg, van Heiloo. F. H. A. Jeukens, R.K., bureelambtenaar N. S., en echtg. en kinderen, Houtmanstraat 9, van Arnhem. Z. Klaassen, R.K., zonder beroep, en zuster, zonder beroep, Hoogstraat 3a, van IJsselstein, Eiteren. W. J. M. Dekker, R.K., landbouwkundig ingenieur, Emma- straat 7, van Haarlem. A. A. Vreven, N.H., radiotelegrafist, Spoorstraat 56, van Zwolle. E. M. Kraakman, R.K., leerling verpleegster, Wilhelminalaan 11, van Groen- loo. J. M. Stumpel, R.K., verpleegster, van Everdingenstraat 18, van Hoorn. D. Stolker, geen, rijwielmonteur, en echtg., R.K., Oudorperdijkje 15, van Oudorp. F. Moeyes, geen, zonder beroep, en echtg., Sta tionstraat 85, van Heiloo. J. Piso, N.H., dienstbode, Kanaalkade 40, van Workum. E. Swagers, N.H., hulp in de huishouding, Tuinstraat 9, van Maartensdijk. W. E. J. Onvlee, N.H., kapster, Kraanbuurt 8, van Amsterdam. G. M. van Suijdam, N.H., dienstbode, Langestraat 65a, van Zaltbom- mel. A. Wouters, R.K., bureelambtenaar P. T. T., en echtg. en dochter, Rozenstraat 3, van Eindhoven. D. Brandt, D.G., zonder beroep, en echtg., Baansingel 14a, van Haarlem. J. Henkes, N.H., dienstbode, Augustijnsteeg 7, van Haarlem. B. H. J. Wilberink, R.K., dienstbode, Tuinstraat 49, van Hengelo. J. C. Schenk, N.H., ver pleegster, Kennemerstraatweg 135, van Zeist. A. G. Jagers, R.K., zonder beroep, Lombardsteeg 17, van Grave. B. Keur, N.H., filiaalhouder, en echtg., Zijdam 10, van Rotterdam. E. A. H. de Heus, R.K., huis bewaarder, en echtg., Kennemerstraatweg 23, van De Bilt. M. F. C. Broeders, R.K., winkeljuffrouw, Verdronkenoord 103, van Oosterhout. E. M. Veel, R.K., zonder be roep, Lyceumstraat 66, van Bergen. S. Tesselaar, R.K., weduwe van P. Stroet, Wes terhofje 6, van Harenkarspel, VERTROKKEN PERSONEN. P. J. Muileboom, R.K., tuindersknecht, van Heiloërdijkje 44 naar Noordscharwoude. W. P. van der Meer, R.K., slager, van Laat 40 naar Oudorp. G. Frans, G.K., zonder beroep, van Emmastraat 109 naar Warmen- huizen, Krabbendam. F. A. Roorda, G.K., zonder beroep, van Heiloërdijkje 13 naar Engeland. J. P. Schipper, R.K., zonder beroep, van Wognumschebuurt 8 naar Cas- tricum. J. P. Kokkes, geen, zonder beroep, van Macl. Pontstraat 1 naar Utrecht. J. van Heerden, N.H., geleidster, van Kenne- merpark 10 naar Hellendoorn. A. F. En- sink, R.K., broodbakker, van Kerkstraat 19 naar Arnhem. H. Rook, geen, huisbe waarder, en echtg., van Kennemerstraatweg 23 naar Groningen. S. J. C. Bruchez, geen, zonder beroep, en echtg., R.K., en kinderen, van Kanaalkade 32b naar Rotterdam. T. van Empelen, geen, machinist N. S., en echt- genoote en kinderen, van Rembrandtstraat 21 naaf Amersfoort. A. Mienis, R.K., dienstbode, van Verdronkenoord 47 naar Akersloot. D. Haasbroek, N.H., loodgieter, van Luttik-Oudorp 97 naar Veendam. J. Wietzes, geen, machinist N. S., en echtg., van Houtmanstraat 14 naar Uithoorn. J. B. DE LANDBOUWVERLOTING. Gistermnamiddag heeft hier ter stede de verloting plaats gehad voor de afd. Alkmaar van de Holl. Maatschappij van Landbouw. De eerste prys (2 vette koeien) viel op no. 638, de tweede (een waschmachine) op 889, de derde (een melkkarretje op no. 3086. Bij besluit van heden is de beslissing op het verzoek van de firma H. H. E. Haytema, alhier, om vergunning tot het oprichten van een graanschoonderij in het perceel Luttik Oudorp nr. 37 verdaagd. Alkmaar, 10 October 1937. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken inzake vrijstelling. De MINISTER van DEFENSIE heeft om trent de aanvrage om vrijstelling van den dienstplicht wegens kostwinnerschap be treffende de hieronder genoemde personen, de uitspraak gedaan, achter namen vermeld: AUGUSTINUS ARNOLDUS VAN CAMPEN; SIMON FONTEIJN; WILLEM HARTLAND; SJOERD PIETER PASMA, lichting 1939. Uitspraak: Voor één jaar vrijgesteld. Tegen deze uitspraak kan uiterlijk den TIENDEN DAG na den dag dezer bekend making in beroep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt of door diens wettelijken vertegen woordiger; b. door elk der overige voor deze gemeente ingeschreven personen of door diens wettelijken vertegenwoordiger. Het verzoekschrift daartoe moet met redenen omkleed, worden ingediend bij den Burgemeester ter secretarie dezer gemeente, afdeeling Militaire Zaken, die voor de door zending aan de Koningin zorgt. Alkmaar, 11 October 1938. De Burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. Kalf, N.H., wed. van G. J. W. Oberink, van Zocherstraat 24a naar Arnhem. T. G. Meereboer, R.K., vertegenwoordiger, van Kennemersingel 11 naar Avenhorn. C. A. Hoorns, geen, zonder beroep, van Rem brandtstraat 38 naar Naarden. A. J. Mole naar, R.K., slager, van Rochdalestraat 19 naar Haarlem. T. C. Wildenburg, R.K., tuindersknecht, van Eikelenbergstraat 17 naar Amsterdam. C. Krabbendam, D.G., zonder beroep, en echtg., van Oudorperdijkje 16 naar Oterleek. J. Wijpkema, G.K., winkeljuffrouw, van Achterdam 12 naar 's-Gravenhage. N. Pepping, R.K., groen- tenhandelaar, en echtg. en kinderen, van Kinheimstraat 8 naar Hilversum. M. J. Kruik, R.K., religieuse, van Van Everdingen straat 18 naar Delft. H. A. M. Rijnders, R.K., religieuse, van Van Everdingenstraat 18 naar Delft. A. Postumus, N.H., zonder beroep, van Kooltuin 19 naar Amsterdam. A. A. Rommel, D.G., zonder beroep, van Metiusgracht 7 naar Zwitserland. J. van der Tempel, N.H., leerling-verpleegster, van Wilhelminalaan 11 naar Heerenveen. J. F. H. Donders, R.K., wed. van J. Hille, zon der beroep, en kinderen, van Oudegracht 259 naar Breda. C. A. Boots, R.K., dienst bode, van Kennemerstraatweg 103 naar Schoorl. G. van Ginkel, N.H., dienstbode, van Verdronkenoord 119 naar Zuid- en Noordschermer. A. Rens, R.K., zonder beroep, echtg. van P. A. Sallem, van Hoever- kade 11a naar Den Helder. G. Bruijn, G.K., echtg. van C. Roos, zonder beroep, van St. Josephstraat 16 naar Amsterdam. A. Bergen heeft gisteravond zijn verduiste ringsavond tegen luchtaanvallen gehad en het doel „medewerking van de bevolking te verkrijgen om te voorkomen, dat het licht uit de woningen straalt", is voor 95 be reikt. De luchtbeschermingsdienst onder leiding van den heer Terwisga, had de noodige or ganisatie-maatregelen genomen. De ge meente was in tien wijken verdeeld, terwijl 15 meldingsposten, aangegeven door een groen brandende lantaarn, waren ingesteld. Drie wachten in den kerktoren, die telefo nisch met 't gemeentehuis waren verbonden, hadden opdracht te speuren naar punten, vanwaar uitstralend licht kon worden waar genomen en die naar het raadhuis telefo neerden, opdat men vandaar de meldings posten er attent op kan maken, die de op dracht hadden, de betrokkenen te waar schuwen. Bovendien liepen in de verschil lende wijken de ingedeelde posters om naar uitstralend licht te speuren. Op verzoek van den burgemeester had men voor dezen avond een volle maanavond uit gekozen. Dit had het voordeel, dat het dorp, zondef de straatverlichting en het uitstralend licht uit de woningen, toch dermate verlicht was, dat men met een niet verlichte auto gevoegelijk met een snelheid van 40 K.M. door 't dorp kon rijden, zonder ongelukken te veroorzaken. Een oefening ter bestrijding van ongelukken diende zooveel mogelijk geen oorzaak van ongelukken te worden en bovendien, zoo redeneerde men terecht, is er meer kans, dat een vijandelijke lucht aanval bij lichte maan inplaats van bij donkere maan plaats heeft, omdat er nu eenmaal meer heldere dan duistere maan- avonden in een maand zijn. Het doel was vooral, vast te stellen, in hoeverre de mede werking van de bevolking kan worden ver kregen in het streven om te voorkomen, dat het licht vanuit de woningen straalt. In Bergen is men practisch. Men stelde zich op het standpunt, dat de verlichting in huis normaal moest zijn. Dit had ook 't groote voordeel, dat het gemeentelijk electriciteits- bedrijf door een verminderde afname geen te groote schade leed en aangezien men veronderstelde, dat bij een oefeningsduur van een uur de bevolking, zonder gebruik van licht, eenvoudig een uurtje voor de ge opende ramen zou gaan zitten kijken, had men den oefeningsduur op 2 uur gesteld, een tijdsduur, die men .voor het kijken uit de ramen te lang oordeelde. Precies om 9 uur flapten de straatlantaarns uit en zagen wij in de omgeving van het raadhuis, waar gelijktijdig, onder leiding van dr. v. Gelder, een oefening van het Roode Kruis zou plaats hebben en waar de opgescholen jongens, op niet verlichte fiet sen, in grooten getale aanwezig waren om van de partij te zijn, het licht in den eenen winkel na den anderen uitknippen. De wacht op den toren werkte goed. Het eerste uit stralende licht, dat gemeld werd, was aan de Dorpsstraat tegenover de Raadhuisstraat. De burgemeester begreep er niets van, want daar was een officieel goedgekeurde Philips- verduisteringslamp opgehangen. De ge meente-architect loste deze puzzle op, door te ontdekken, dat het neerstralende licht van deze lamp weerkaatst werd door de armen van een A. N. W. B.-wijzer, zoodat dit euvel verholpen kon worden door de lan taren iets te verhangen. Het tweede uitstralende licht dat werd ge zien kwam uit het postkantoor. Men oor deelde dat dit van een openbaar gebouw in het geheel niet te pas kwam en een vol ijverige verduisteraar toog er op uit om het daar werkende personeel te waarschuwen. Uit een der winkels om de Kerkruïne werd een uitstralend licht van een dak venster waargenomen en de voorzitter van^ de afd. Bergen van het Roode Kruis, in Alkmaar tevens president van de rechtbank, oordeelde dit, terecht, een dergelijke over treding, dat hij meende, dat de waar schuwing hier vergezeld moest gaan van de mededeeling, dat een volgende keer proces-verbaal zou volgen. In Bergen, waar men elkander nog persoonlijk kent, houdt men niet van proces-verbalen en de burgemeester sprak als zyn overtuiging uit* dat deze vergissing, na een waarschuwing zeker niet zou voorkomen. Op onze autotocht door de gemeente heb ben wij in verschillende straten en lanen wel perceelen ontdekt, waar de gordijnen het licht onvoldoende afsloten of waar het licht op zij uitstraalde, doch by een waar schuwing bleek al dadelijk, dat nergens van eenigen onwil sprake was. Eén van de hoofd ambtenaren betoogde bij het passeeren van zyn woning, dat het toch zoo eenvoudig was om elke uitstraling van licht te voorkomen. Zijn woning kon daarvan als voorbeeld gelden en inderdaad leek deze onbewoond. De man keek, begrijpelijk, ietwat zege vierend. Tot zijn ongeluk passeerde er op dat moment juist een auto met een voor zyn huisgenooten bekend motorgeluid, met het gevolg, dat men het gordijn openschoof en 'n helder licht naar buiten liet stralen. De hoofdambtenaar wist niet béters te doen, dan hartelijk mede te lachen om dit, zijn succes vernietigende, voorval Bij de Roode Kruisoefening werden denkbeeldige slachtoffers van gas- en bomaanvallen per brancard naar het wijk- gebouw getransporteerd, waarbij het slachtoffer van den gasaanval, toen een van de Roode Kruis-soldaten hem nage noeg op zijn kop zette, doordat deze niet gelijktijdig met zijn collega aan het hoofd einde tilde, te kennen gaf, dat hij er voor paste om voor patiënt te spelen als dit nog eens voorkwam, maar ook dit incident was spoedig gesloten toen men den sectie commandant had opgepikt, om bij het op de brancard-tillen commando's te geven. Onze totaalindruk is, dat wanneer het erop aankomt, in Bergen de overheid op de medewerking van de bevolking kan reke nen. Het moge waar zijn, dat vijandelijke bommenwerpers, ook bij duisternis, zoo ongeveer hun aanvalsdoelen zullen weten te vinden en bovendien niet altijd voor aan vallen verduisterende maanavonden af wachten, toch kan het niet weersproken worden, dat een verlichte gemeente een gemakkelijker aanvalspunt is. Wij onderschrijven de critiek van die het in het hooge gezag laakten, dit de door den raad uitgetrokken voor de luchtbescherming van 600 veerde. Dit moge de bevolking echter niet weerhouden om voor de veiligheid te doen wat mogelijk is. Bij informatie is ons voorts gebleken, dat het signaal, het loeien van de sirene'van de brandweerwagen, onvoldoende is om de geheele bevolking voor het naderende gevaar te waarschuwen. Ook bleek ons, dat de door enkele wijkposten uitge oefende controle niet afdoende was, maar juist daarom is deze oefening van nut geweest. hen, dat post hal- Bioscopen. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Testpiloot (sens.-dram.); hoofdrollen Clark Gable, Myrna Loy, Spencer Tracy. Toegan boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee.' City-theater, 8 uur, hoofdnummer Meis jes achter tralies (rom.-dram.); hoofdrollen Annie Duceau, Roger Duchesne, Corinne Luchaire. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Bioscoop Harmonie, tot en met Woens. dagmiddag eiken avond om acht uur, hoofd" nummer Het balboekje (rom.); hoofdrollen Harry Baur, Marie Bell, Pierre Blanchar Francoise Rosay e.a. Toegang boven 18 jaar Woensdagmiddag, half drie, matinee. Woensdag 12 October. 8.15 uur, luth. kerk aan de Oudegracht getuigenisavond Kerk en Vrede. Pl''l IIHBMMillMiMMiii, Er is geen dwazer, zelfs geen overbodiger strijd ter wereld dan de strijd tusschen ..kapitaal" en ..arbeid". Bidt. i (21 W.C. Stckfti Morgen een andere tekst - mmm mam i i mmm hh Lanenga, N.H., telefoniste, van Verdronken oord 16 naar Arnhem. M. J. van Elburg, R.K., hulp in de huishouding, van Vogelen-' zang 12 naar Den Helder. F. K. C. Ek- steen, N.H., banketbakker, van Korte Ly. ceumstraat 6 naar Amsterdam. J. Dijk- stra, N.H., reiziger, van Nieuwesloot 99 naar Bergen. HEERHUGOWAARD (September). Geboren: Catharina Divera, d. v. J. v. d. Heijden en J. Bankras. Adrianu» Jacous, z. v. Andr. Breed en G. A. Beere- poot. Annie, d. v. J. Gootjes en H. Verhulst. Catharina Anna, d. v. M. C. Klaver en A. C. Roozendaal. Cornelia Wilhelmina, d. v. C. Schut en M. Wester. Magdalena Wilhelmina, d. v. J. Schou ten en L. Schilder. Geertrudis Martina, d. v. J. Groot en C. C. v. d. Gragt. Cornelis, z. v. b. Tromp en A. Mooij. Petronella Maria, d. v. J. P. Sinnige en J. Borst. Sigfridus, z. v. J. d. Berg en M. E. Jonker. Catharina Elisabeth, d. v. Jc. Snoek en H. Tamis. Joannes Wil helmus Adrianus, z. v. A. P. Groen en M. Zut. OPGAVE VAN NOORUHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Dinsdag 11 October 1938. I I ST AATSLEEN1NGEN. 3—3)4 NedcrL 1938 3 Ned.-lndië 1937 5)4 Duitschl. *30 m verkL BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. B1NNENL Alg Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. NederL Ford f Philips GloeiL Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Betbleh. Steel Cities Service Generaal Motors Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel comra> U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vereen. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr Perlak Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadl Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChinaJapan lijn Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unia TABAKKrN. Deli Batavia Ojde Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert.. Union Pacific Canadian Pac. Vorige koers 1017, lOC/w 32»/, 146V, 153Vi 154 130 *111» I 9 I 88»/, 334 236»/, 145»/, 40 *28»^ *7»/* 6"/i, 37u/u 35'/ie i4«fi 6»/, 4?"/i 4»/,. 470»/, 177 182 80'/, 62 163 3207, 338'/, 75»/, 28»/g 11 Vis 2397, 168 143 1677, 117 3'Vio 117 92 1247, 1227, 228 291 2687, 29»%» 15»/is 127ie 72 57is laatste 2.45-3.00 101'/, 100»/, 32»/, 1477, 153 154^ 130 43V, 90 Vs 334»* 2407,-1 1447,-t 40 28}-»%, 47-'/, 6*/js 37'/i» *1 35»/,-'/, 1<H*I 67, 47%, 4»/, 471 175 181 80J-H 62 162 320 335»/,-6 76 277» I17wi 91%,-% 239J-V, 197 -Vs 136 ibóVi 1147, 3»/s 116 901 1257,-6 1237, 227 290-1 267»/, 297, 15-6/1» 12'/. 72 5»/j| tExclaim. "Exdividend. §Noteering per 50. x) ex-coupon Prolongatie vorige koers H, heden M WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers 1.84*/,, r.77'/, 73.70 4.90'/, 31.17 41.92 39.20 45.22 K 44.10 New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oglo heden 1.84'/» 8.76'/s 73.75 4.89'/, 31.16 41.83 39.12# 45.15 44.05

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2