Vraag en aanbod Wat moet er met pand Langestraat 87 gebeuren? Ook de Openbare Leeszaal is uit haar gebouw gegroeid. TWEE REUZENTUBES GEEFT P1EP-ZWARTE LAKGLANS Denkt U er aan Uw voor Zaterdag op te geven EERSTE BLAD. Alkmaar, Vrijdag. EEN ONGEVAL. Op de Emmabrug werd hedenmiddag de scholiere Maartje Gongrijp, bij het passee- ren van een vrachtauto dermate door een wielrijdster aangereden, dat ze een been wonde bekwam en door een passeerenden agent naar haar woning moest worden gebracht. DE KAASMARKT. De aanvoer was heden een 13.000 K.G. liooger dan in dezelfde week van het vorig jaar en bedroeg 90.000 K.G. De hoogste markt was gelijk aan die in dezelfde week van 1937, n.L 24 per 50 K.G., doch 1.50 lager dan de vorige week. Merkwaardig was evenwel, dat de gemid delde markt f 23, slechts 0.50 lager was. Hoewel in de komende weken een sterk verminderde aanvoer verwacht moet wor den, tengevolge van het heerschende mond en klauwzeer, gevoelen de handelaren er blijkbaar niets voor om tegen hoogere prij zen de Septemberkaas op te zetten. De nog al tamelijk groote voorraad, bij de handela ren aanwezig, zal hieraan wel niet vreemd zijn. CONSUL HERKOZEN. Bij de jongste verkiezing van stemge- rechtigdé leden van den A. N. W. B. werd voor het district Noordholland afd. I, als zoodanig herkozen, de heer D. J. Scheffel, consul van genoemden bond te Alkmaar. TOENEMENDE WERKLOOSHEID. Wegens gemis aan voldoende orders ziet de Alkmaarsche IJzer- en Metaalgieterij zich genoodzaakt, Zaterdag 22 arbeiders te ontslaan. De directie had gehoopt met het maken van constructiewerk voor de sluizen van de Zuiderzeewerken te worden belast. Voor dat werk, geraamd op f 122.500, had de Alk maarsche IJzer- en Metaalgieterij ingeschre ven voor 105.500. Bij de gister gehouden aanbesteding bleek evenwel de laagste inschrijf ster te zijn, de fabriek te Vlaardingen-Oost voor 99.999. Het ontgaan van dit werk, noopt de direc tie tot den voor Alkmaar zoo ongewenschten maatregel. VERTOONING 8-OCTOBER FILM. Heden- en morgenavond van zes uur af worden op de Steenenbrug door de firma van der Horst met haar smalfilmapparaat de eigen opnamen vertoond van de 8 Octoberfeesten. UITSLUITING VAN STEUN. Onze correspondent te Egmond aan Zee schrijft ons: Nu de Nederlandsche visschers reeds eenigen tijd op de Duitsche trawlers varen, heeft als overal elders een "zeker verloop van arbeidskrachten plaats. Een weliswaar gering aantal is om verschillende redenen teruggekeerd. Ten aanzien van de visschers, die bij werkloosheid een uitkeering volgens de steunregeling ontvangen, doet zich na terugkeer een moeilijkheid voor. Bij aan melding voor steun moet namelijk een bewijs van ontslag worden overgelegd. Degenen, die zelf ontslag genomen hebben, omdat het hen in Duitschland niet beviel, kunnen dit uiteraard niet. Tot voor kort achtten de gemeentebesturen dit geen be zwaar om hen in de steunregeling op te nemen. Nader is nu echter gebleken, dat men het ten departemente met deze op vatting niet eens is. Men acht overlegging van een ontslagbewijs, ook voor de vis schers, die uit Duitschland teruggekeerd zijn, noodzakelijk. Bij gebreke daarvan zouden zij als niet onvrijwillig werkloos beschouwd moeten worden en dus niet in de steunregeling mogen worden opge nomen. Als men ten departemente bij deze op vatting volhardt, zullen de gemeentebe sturen natuurlijk verplicht zijn te volgen en de vrijwillig teruggekeerde werklooze visschers van steun moeten uitsluiten. Deze opvatting is intusschen kwalijk te ver dedigen. In tegenstelling met aangeboden werk in Nederland, zijn de werklooze vis schers namelijk niet verplicht het aange boden werk op de Duitsche trawlers te ac cepteeren. Van uitsluiting van steun, bij weigering van werk in Duitschland is dus geen sprake. Maar dan gaat het toch ook niet aan om de werkwilligen, die geheel vrijwillig naar Duitschland gegaan zijn en hun goeden wil dus getoond hebben, bij vrijwillige terugkeer van steun uit te sluiten. Zij zouden dan zelfs achtergesteld worden bij degenen, die rustig thuis ge bleven zijn en liever steun verkozen te trekken, dan op een Duitschen trawler te gaan varen. Met belangstelling mag worden afge wacht welke beslissing tenslotte zal worden genomen. Billijk en consequent lijkt alleen de beslissing, dat, evenmin als bij weige ring van aanvaarding van werk in Duitsch land van uitsluiting van steun sprake is, zulks bij vrijwillige beëindiging van het werk het geval zal zijn. EEN PRIJSVRAAG VAN MAGGI'S PRODUCTEN MIJ. N.V. Men schrijft ons van de zijde der Maggi- fabrieken: Wie zijn de 10 populairste, levende Ne derlanders? Ongetwijfeld een vraag, waar op maar niet een, twee, drie een afdoend antwoord is te geven. En toch een aange legenheid, die in eert tijd als deze, met zijn wisselende aspecten, de belangstelling ten volle waard is. Iedereen heeft een voorkeur voor be paalde personen op verschillend gebied van het openbare leven. Dit heeft ons aanlei ding gegeven door middel van een stem ming, waaraan het geheele Nederlandsche volk kan deelnemen, de volgorde in popu lariteit van 10 Nederlandsche levende mannen of vrouwen doen vaststellen. Het aantal stemmen beslist voor de volgorde. Wij pretendeeren niet hiermede iets nieuws te brengen, althans wat den vorm betreft. In Amerika hebben groote dagbla den soms de gedachte om door een proef- stemming te doen nagaan wie de meeste kans heeft om president van de Vereenigde Staten te worden. Voor ons land kan de te houden stemming een graadmeter vormen voor de mentaliteit van de Nederlander, terwijl de uitslag vanzelfsprekend even eens interessant zal zijn. De stemmingsbiljetten zijn bij de winke liers in kruidenierswaren en comestibles, alsmede aan ons kantoor verkrijgbaar. Van belang is, dat het bijsluiten van eti ketten onzer producten niet wordt ver langd, zoodat ieder geheel vrij is om mede te doen Daarvoor ontnemen wij weliswaar in zekere zin het reclamekarakter aan de stemming, doch ze wordt als gevolg hier van zuiverder en waardevoller. CHINEESCHE KUNSTAVOND VAN HET INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. De afdeeling Alkmaar van het Instituut voor Arbeiders-ontwikkeling geeft Zondag avond in de zalen van de „Unie" een Chi- neesche Kunstavond, waaraan medewerking verleend wordt door den bekenden voor drachtkunstenaar Gerard Pilger. Deze is een kenner van het Chineesche volk, dat op het oogenblik zware beproe vingen doorstaat. Jarenlang heeft hij door China getrokken en het volk in al zijn gele dingen leeren kennen. Sedert kort heeft hij nog een bezoek aan China gebracht en hij voert ons naar het binnenland, dat nog zoo goed als onberoerd is door de Westersche invloeden, als ook'naar modern China. Een der persuittreksels luidt: ....Wat hij ons, met benijdenswaardige gemakkelijkheid in voordracht en uitbeeldingsvermogen schet ste, was zoo markant en interessant, dat het soms was alsof wij met hem bij de bewoners in het land op visite waren Als slot vertolkte hij in Chineesch costuum gestoken, eenige eenacters, waar mee hij de kroon op zijn voortreffelijke ver tel- en declamatiekunst zette. Elders in dit nummer vindt men nadere bijzonderheden. BIJEENKOMST VAN ESPERANTISTEN. Gisteravond vond een bijeenkomst plaats van esperantisten in lunchroom Valk. Hier sprak een inwoner uit Estland, de heer Me- rivoo. Daar deze reeds jaren de wereld doorreist, was hij in staat een zeer interes sante en onderhoudende lezing te geven over de Zuid-Amerikaansche Indianen, hun zeden, gewoonten, maatschappelijk leven, mitologie, enz. Spreker was een vlot cau seur en de aanwezige esperantisten uit Alk maar en wijde omgeving hebben dan ook rijkelijk kunnen genieten van dezen avond. Zoo sprak ik een niet-esperantist in de pauze van dezen avond, die ten zeerste ver baasd was over het feit, dat men in dat esperanto zoo buitengewoon vlot en aange naam kan converseeren en dat niet alleen, doch men is ook in staat om in deze wereld taal over de meest uiteenloopende en inge wikkelde onderwerpen te spreken. Hoe zou anders dan door middel van esperanto deze bijeenkomst belegd kunnen zijn, daar wij geen taal kennen in Estland gebruikelijk, en de Estlander geen Nederlandsch verstaat? Men kan zich nog opgeven als cursist. De aanvang van de cursus is op Donderdag 20 October, 8 uur, in lunchroom Valk. Bijzonderheden vindt men in de adver tentierubriek in ons nummer van Woens dag. HERFSTROOSJES. In het filiaal van de N.V. Ivo van Haren's schoenfabrieken in de Langestraat heeft men tijdens de Alkmaarsche ontzet-feesten de voorbijgangers iets te raden gegeven. Er was daar namelijk een Alkmaarsche burcht aan den gevel gehangen, welke van kleine DORUS RIJKERS. Steunt morgen de plaatselijke collecte. Is het toeval louter toeval Dat er storm al heeft gewoed? Of zou 't wezen, dat October U en my iets zeggen moet Storm-aan-wal is heel onprettig En gevaarlijk bovendien, Storm-op-zee is veel, véél erger: Hebt U Heijermans gezien? Z'n „Op Hoop van Zegen" schildert Ons het storm-op-zee-gevaar Doch gelukkig staan er redders Dag en nacht met booten klaar! Als die redders jong en sterk zijn, Redden zij den mensch in nood; Eigen nood die komt pas later: Het gezin zit zonder brood Want de oude redders missen Allen levenszonneschijn, In hun wonig kan 't zoo .duister, Permanent „stormachtig" zijn. Deze stoere menschenredders Voelen dan eerst d'eigen nood En die is niet minder ernstig, Minder dreigend, minder groot. Alkmaarders: stelt dezen redders Oók een reddingboei ter hand: Steunt het Fonds van Dorus Rijkers, Morgen komt een collectant. Koopt een speldje en brengt redding Aan oud-redders op de zee! Redt den redder uit zijn zorgen, Reddingboei? Uw port'monnaie! PHILIA. (Nadruk verboden). roosjes was vervaardigd en van 6 tot 12 Oc tober mocht ieder gratis raden hoevee roosjes daarin verwerkt waren geworden. Het gevolg was natuurlijk, dat er voor deze zaak dagenlang menschen naar boven stem den te kyken en in gespannen aandacht naar de Alkmaarsche burcht staarden. Op ons bureau was een verzegelde enveloppe gedeponeerd, welke wij hedenmorgen in het bijzijn van een vertegenwoordiger van deze bekende schoenenzaak hebben openge maakt. Hierin stond vermeld, dat in de burcht 108 roosjes waren verwerkt. Wij weten, terwijl wij dit schrijven, nog niet wie onder de zeer talrijke inzenders de gelukkige winnaars zijn. Elders in dit num mers vindt men evenwel nadere bijzonder heden welke door de N.V. Van Haren zelf gepubliceerd worden. In het zoo juist uitgekomen jaarverslag 1937 van het archief, museum en de biblio theek der gemeente, wordt de uitbreiding der localiteiten met de aangrenzende ge deelten van het voormalige politie-bureau ter sprake gebracht. Er wordt aan herinnerd dat de Raad een voorstel heeft behandeld om perceel Langestraat 87 te bestemmen tot tentoonstellingsruimte en tevens om het bestaande archiefdepöt uit te breiden met de ruimte thans in beslag genomen door de politiecellen en de daaraangrenzende voor malige agentenwacht te bestemmen tot een werkkamer ten dienste van het archief. De uitbreidings- en inventariskosten waren 5230 en op 3 Juni werd dit voorstel door den Raad aangehouden daar men meer voelde voor de oplossing van de Commissie van bijstand. Deze wilde het perceel Lange straat 87 sloopen en daar een doelmatig ge bouw zetten ten behoeve van het archief, de museum-bibliotheek, de prentverzameling en een tentoonstellingsruimte. Dat werd weer te kostbaar geacht en het gevolg was, dat het tot dusverre bij goede voornemens is gebleven. Allerwege zegt het verslag heeft men de overtuiging, dat er iets zal moeten gebeuren, want het tegenwoordige archief depót is feitelijk reeds overbelast en biedt voor een overzichtelijke ordening niet vol doende ruimte. Er is nog een candidaat voor het perceel. Het is niet alleen het gemeente-archief in welken naam wij thans kortheidshalve alle daartoe behoorende afdeelingen omvat ten dat zoo gegroeid is, dat het behoefte heeft aan dat naast gelegen perceel. Er is aan den anderen kant eveneens vlak naast gelegen nog een andere groote openbare instelling, die de laatste jaren uit haar gebouw is gegroeid, namelijk de Openbare Leeszaal en Bibliotheek. De Openbare Leeszaal, die zeer druk be- zcoht wordt, die eenige duizenden leden heeft en die vooral in dezen tijd van ge dwongen werkloosheid voor velen een veilige en nuttige toevlucht is, heeft hier ter stede het zeldzame voorrecht in een der fraaiste gebouwen in onze hoofdstraat te zijn gevestigd. Het bestuur erkent ten volle de groote waarde van de vestiging in een dergelijk fraai en goed gelegen gebouw, maar en dat „maar" moest eigenlijk met hoofdletters gedrukt worden de instelling is de laat ste jaren van dien omvang geworden, dat het gebouw in alle opzichten te klein is. Men heeft in den tuin al eens een houten hulpgebouwtje opgetrokken, dat dienst doet voor de uitleening van boeken en waarvan een dankbaar gebruik wordt gemaakt al blijft het hier in de wintermaanden een zeer koude en ongeriefelijke verblijfplaats. In de achterkamer van het Leeszaal- gebouw worden nu aan de aanvragers in het hulpgebouwtje de gevraagde boeken uitgereikt. Er moet nagegaan worden welke werken en „thuis" zijn en welke reeds wer den uitgegeven en nog niet werden terug bezorgd. Dat maakt, dat alle beschikbare boeken in de onmiddellijke nabijheid der hier werkende assistenten moeten zijn en nu is de toestand zoodanig, dat deze kamer zoo overvuld is met boeken, dat de assis tenten er bijna haar werkzaamheden niet meer kunnen verrichten. Boeken, die niet dadelijk voor de hand behoeven te liggen zijn al in alle denkbare andere bergruimten geborgen en vullen zelfs gedeeltelijk reeds de kamer van de bibliothecaresse. Het is alles een bewijs, dat het gebouw wel zeer fraai, maar veel te klein is. De be krompen uitleenruimte is mede oorzaak van te korte toonbanken en belemmert het vlug afwerken der aangeboden „verlanglijstjes" waardoor het publiek noodeloos lang moet wachten. Waar moet de meerdere ruimte vandaan komen? Het bestuur staat dus binnen afzienbaren tijd voor de noodzakelijkheid, het thans be staande gebouw te moeten verlaten om elders een ruimer onderdak te zoeken. Het verlaten van het thans betrokken pand zou slechts verhinderd kunnen wor den wanneer er meerdere ruimte kon wor den geschapen, het zij door nieuwen uit bouw in den tuin, hetzij en dit is een veel betere oplossing door uitbreiding met een deel van het thans besproken per ceel Langestraat 87. Met heel kleine moeite kan er van de uitleenkamer een doorbraak gemaakt wor den naar de achterkamer van perceel 87 en daardoor zou niet alleen nieuwe bergruimte verkregen worden maar zou de bestaande toonbank verbreed kunnen worden en het euvel van het lange wachten van het pu bliek kunnen worden voorkomen. Er zijn dus twee candidaten voor perceel Langestraat 87 en het is eigenlijk te betreu ren, dat het bovendeel daarvan al weer voor den dienst van den Armenraad in gebruik is genomen omdat men anders daarvan een woning voor den conciërge van de Openbare Leeszaal had kunnen maken, waardoor hij anders 10 ct. p. stuk, TIJDELIJK SAMEN VOOR 'n Erdalproduct, DUS totdl beter toezicht op het gebouw met zijn kostbare inventaris zou kunnen houden. Alvorens men nu plannen maakt perceel 87 een definitieve bestemming te geven, ga men eens na of de ruimte daarvan door een weinig kostbare verbouwing niet zoo te ver- deelen is, dat zoowel het Archief der ge meente als de Openbare Leeszaal daarmee gebaat kunnen zyn. Het zijn beide instellingen van zoo groote beteekenis, dat het belang van de eene niet mag worden opgeofferd aan dat van de andere. DE DAG DER REDDERS. De dag der redders, dat is morgen Zater dag 15 October. Dan komt de reddingboot door de stad, dan ziet ge allerwege de roode vuurtoren- bussen en worden de speldjes verkocht met den Dorus Rijkerskop ten bate van het Hel den der Zeefonds. U weet toch, dat deze in zameling ten goede komt van de oud-red ders, die zoo vaak hun leven in de waag schaal stelden, om dat van anderen te red den en die nu, oud geworden, zelf moe ten worden gered? Wie wil niet deze gelegenheid aangrijpen, om aan dit reddingswerk mede te helpen en in klinkende munt zijn sympathie te betui gen jegens het Helden der Zeefonds „Dorus Rijkers". (Beschermvrouwe H.M. de Konin gin). Het onderstaande comité beveelt deze in zameling ten zeerste in uwe sympathie aan: mevr. F. van Buren LensinkRoelofsen, mevr. M. Cohen StuartWichers, Ds. J. H. Klein Wassink, predikant N.H. kerk, G. Chr. Dun, Inspecteur L.O., D. van Dijk, directeur Noorderbank, Jhr. C. H. C. Flugi van Aspermont, Dr. H. J. M. Hofstee, voorzitter van den Armenraad, E. Rengs, deken van Alkmaar, M. A. de Lange, Dir. Rott. Bankvereeni- ging, S. W. Eijsen, oud-zeeofficier. 31STE SINT-NICOLAASFEEST VAN DEN BOND VAN NED. ONDERW. De Sint-Nicolaascommissie, bestaande uit de dames C. Helleman ei> A. E. Kooy, benevens de heeren J. Koelman, W. Strub- be en J. Blokker (penningmeester, Lamo- raalstraat 2), heeft v.eer een brief van Sint-Nicolaas ontvangen, waarin verzocht werd of de commissie hem ook dit jaar wilde helpen om met de leerlingen van de openbare scholen, de neutrale kleuterscho len erbij inbegrepen, zijn verjaardag te vieren in de Harmonie Natuurlijk was de commissie dadelijk bereid om aan het vriendelijke verzoek van den grooten kindervriend gevolg te geven. Zij heeft daarbij de zeer gewaar deerde hulp gekregen van eenige dames en heeren die haar zullen bijstaan om het benoodigde geld bij elkaar te krijgen. De commissie hoopt en vertrouwt er op dat ook dezen een en dertigsten keer niet te vergeefs een beroep gedaan zal worden op de vrijgevigheid der Alkmaarsche kinder vrienden. Zij hoopt bovendien dat ieder iets meer geeft dan verleden jaar, al was het alleen uit dankbaarheid dat de vrede niet verstoord werd, waardoor de goede Sint zonder vrees voor onheil naar Alk maar zal kunnen komen. Er zijn pl.m. 2000 kinderen, die allen hopen op een prettigen dag en onder hen zijn er velen voor wie deze dag misschien ae eenige echte feestdag is. Eer. ieder geve dus met milde hand, als dé inzamel- lijsten worden aangeDoden. Het opgehaalde geld komt Alkmaarsche neringdoenden ten goede, doch de com missie kan niet meer besteden dan er ontvangen wordt. Echter alle jaren worden er kinder vrienden ve geten en ook teekent mevrouw soms voor 0.50 terwijl mijnheer 2 50 of meer had willen geven. Dan. vindt ■ie penningmeester vaak het te weinig ge- gevene in de bus, Lamoraalsvaat 2. Moge dat ook dit jaar eventueel weer zoo zijn. Overigens is zijn gironummer nog altyd 314551. De andere commissieleden nemen na tuurlijk ook gaarne gelden voor het goede doel in ontvangst. De feesten zullen, als de financiën het toelaten, gehouden worden op den 3den den 8sten en den lOden December Nadere bijzonderheden zu'len, als van ouds, weer tijdig bekend gemaakt worden. VOLKSZANG. Dit seizoen wordt geopend met een echten Volkszangavond d.w.z. we zingen uitsluitend zelf en dan als vanouds onder de bekwame leiding van den heer Sixma Bekende liederen worden nog eens weer opgehaald, nieuwe op een vlotte wijze in gestudeerd. Ieder die houdt van gemeenschappelijk zingen van het goede Nederlandsche lied wordt aangeraden Maandagavond in het gebouw van de Vrijzinnig Hervormden aan de Heul aanwezig te zijn. Elders in dit blad vindt men bijzonder heden over het lidmaatschap en de moge lijkheid van huisgenoot-lid, welke beide bij geregeld bezoek aan de Volkszang- avonde.i, voordeelen brengen. DE NED. SPOORWEGEN EN HET GOEDERENVERVOER NAAR SCHOORL EN WARMENHUIZEN. Ingaande 24 Oct. a.s. zal het vervoer van stukgoederen van en naar Schoorl en War- menhuizen, alsmede naar Aagtdorp, Bregt- dorp, Camp, Catrijp, Groet en Hargen door de N.V. Nederlandsche spoorwegen voort aan per dagelykschen vrachtautodienst üi samenwerking met de N.V. A.T.O. geschie- den. Van en naar spoor-, tram- en A.T.O.- stations kan vervoer met rechtstreeksche be vrachting plaats vinden. Aangekomen zendingen worden ook in de genoemde plaatsen veelal kosteloos besteld. Te verzenden goederen kunnen worden aangebracht en afgehaald, afhaalorders worden aangenomen aan het station War- menhuizen en bij Jb. Swaan, Laanweg 142 tel. 218 te Schoorl. Schoorl blijft geopend voor vracht- en snelgoed by vagenlading (behalve ry- en voertuigen), lyken en expressestukgoed by vertrek. Warmenhuizen blijft geopend voor vracht- en sn?lgoed bij wagenlading, leven de dieren on lyken benevens expresstuk- goed. GESLAAGD. By het Dinsdag tr Amsterdam gehouden examen voor kantoorstenograaf (systeem Groote) is geslaagd mej. G. Witteman alhier. „EEN UUR MUZIEK" AAN HET R.K. LYCEUM TE ALKMAAR. Men verzoekt ons opname van het vol gende: Met even groote volharding als verrassend gevolg wydt de heer Franz Aufrecht uit Amsterdam sinds eenige jaren zijn beste krachten aan de verwezenlijking van zijn ideaal: de jeugd vroegtijdig den weg te be reiden, die leidt tot appreciatie van waar achtige muziekkunst. Naar zijn inzicht is de eenig-juiste weg, dat de jeugd zelf door den werkelijk groo ten kunstenaar wordt voorgelicht en inge leid tot het leeren aanvoelen en waardeeren van de werken der toonkunt. Zoo doet de kunstenaar zelf door oog en oor de vonk oversprongen van het genie op den muzikaal nog ongeschoolden scholier. Hij zal bij den scholier den aanleg, den smaak ontwikke- .er, om te luisteren met begrip. Het middel? De scholieren verzamelen zich op een bepaalden tijd in de aula of in de gymnastiekzaal. Ze zijn daar thuis in hun eigen vertrouwde omgeving. Met hun leera ren genieten ze van een wezenlijk concert. Daar komt een erkend kunstenaar: Willem Andriessen, Louis van Tulder, Jaap Stotijn, of een en ander op het podium. Deze leidt zelf mondeling in het stuk, dat hij spelen of zingen zal, niet als docent, doch als kunste naar, als bemiddelaar ten gunste der schoon heid. Het spreekt wel vanzelf, dat dit de jeugd moet pakken, veelmeer dan een ge woon concert in de concertzaal. Er is een veel inniger contact met den kunstenaar, dan in de concertzaal mogelijk. Gedurende den loop van het schooljaar worden 6 concerten gehouden. 6 maal „Een uur muziek", waarbij een artistiek program ma wordt .opgebouwd in sympathieken vorm, een systematischen leergang in de muziek voor naar schoonheid dorstende Jonge menschen, van wie de meesten niet zullen ontkomen aan den veredelenden in vloed en waardoor een groep toekomstige trouwe concertbezoekers worden gekweekt. Het initiatief, om de schoolconcerten te Alkmaar in te voeren, is uitgegaan van den rector drs. Kuppers van het R.K. Lyceum t. Petrus Canisius, Bleekerskade. Maandag "October 3.30 uur zal in de aula dezer sch°°l het eerste „uur muziek" in dit schooljaar gegeven worden. Optreden zullen: onze meester-hoboist Jaap Stotijn en de pia nist Cor de Groot, die voor eenigen tyd een hoofdprijs behaalde by den internationalen pianisten-wedstryd te Weenen. Van de te spelen werken zal vooraf door deze heeren hun sfeer, stemming en artistiek gehalte worden toegelicht. Alléén 2de handsch goederen. CL p. 5 regels, uitsluitend d contant.

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2