TRiUMPH DE „TRIUMPHATOR" IN SMAAK 1 CENT VIRGINIA Aqwda r«5:öuïvAD^ TZU\m°9vtik- en i$ ze'fs niet zoo KWALITEIT EN PRIJS! Stad m Omgeving. de Vries AMSTERDAMSCHE BEURS EERSTE BLAD. De jury, bestaande uit W. A. van Ko- Van Putten Oortmeijer Alkmaar. i gemaakt. Alkmaar, Zaterdag. 25 JAAR IN EEN DIENST. Maandag zal de heer J. B. Koopman, Holle weg 116 Heiloo, den dag herdenken, waarop hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de N.V. Alkmaarsche IJzer- en Me taalgieterij. DE BARBIERS- EN KAPPERSZAKEN KUNNEN WELDRA SLUITEN. De verordening op de verplichte Dins dagmiddagsluiting van de Alkmaarsche barbiers- en kapperszaken is thans ko ninklijk goedgekeurd. Zoodra de afkondi ging plaats vindt kunnen de zaken op Dinsdagmiddag gesloten worden. DOODELIJKE AANRIJDING TE HARENKARSPEL. Naar ons eerst thans wordt gemeld, heeft Donderdagavond omstreeks 8 uur te Kalverdijk een doodelijke aanrijding plaats gehad. De winkelier S. Uit Warmenhuizen reed met zijn auto ter hoogste van de woning van den heer J. Baas te Kalver dijk, toen hij een vrouw voor de auto zag. Hoewel hij sterk remde, was een aanrij- dng niet meer te voorkomen. De auto ging over het slachtoffer heen en deerlijk ver minkt werd het opgenomen en binnenge dragen in de garage van P. K. Het slachtoffer, mej. wed. Karsten uit Kalverdijk heeft nog eenigen tijd geleefd en alhoewel dr. Groenhart uit Dirkshorn terstond ter plaatse was, mocht genees kundige hulp niet meer baten. VEREENIGING VOOR LUCHTBESCHERMING. Vrijdagavond vergaderde ten stadhuize het voorloopig comité, dat in September op initiatief van burgemeester van Kinschot was gevormd, om ook in Alkmaar een af- deeling der Ned. Ver. voor Luchtbescher ming op te richten. Mede aanwezig was de heer R. Goettsch, hoofd van den Gem. Luchtbeschermings dienst. De voorzitter van het comité, mr. C. A. de Groot, opende de bijeenkomst met een woord van welkom en zette hierna het doel der vereeniging uiteen. Dit bestaat hoofd zakelijk hierin, dat men de bevolking moet leeren zich zelf, zijn gezin en omwonenden te beschermen tegen eventueele gevaren uit de lucht. Dit heeft niets te maken met actieve lucht afweer door de militairen, terwijl het ook iets anders is dan de gemeentelijke dienst voor luchtbescherming. Wel hoopt men met dezen laatsten samen te werken en er van te leeren. Om het doel te bereiken, zal de burgerij moeten worden voorgelicht. Dit geschiedt op verschillende manieren, door vergaderingen, tentoonstellingen van beschermingsmate riaal, brochures en het orgaan der vereeni ging „Luchtbescherming". Onderwijzersorganisaties en oudercom- missies zullen voorgelicht moeten worden. Ook moet de hulp der vrouwen worden in geroepen, die bij afwezigheid van den man, de noodige maatregelen moeten kunnen nemen. Spr. denkte daarbij aan contact met de Ned. Ver. van Huisvrouwen. Verder moeten cursussen gegeven worden om leiders op te kweeken, die in iederen wijk voorlichting kunnen geven. De medewerking, welke de burgerij bood op den verduisteringsavond, wekt de hoop, dat de Alkmaarsche bevolking ook deze ver eeniging algemeen zal steunen. Nadat statuten en huishoudelijk reglement der algemeene vereeniging waren besproken, gaven alle aanwezigen zich als lid op en was de Alkmaarsche afdeeling opgericht. Uitvoerig werd hierna gedebatteerd over het afdeelingsreglement, wat na eenige amendeeringen werd vastgesteld. De leden van het voorloopig comité wer den tot bestuur der afdeeling gekozen. Hier uit werd een dagelijksch bestuur gevormd, bestaande uit de volgende heeren: mr. C. A. de Groot, voorzitter; mr. E. Veendorp, secre taris, M. Spruyt, Emmastraat, penning meester; dr. J. Lourens en ir. D. Wittop Koning, leden. Nadat de heer Goettsch hulp en mede werking van den Luchtbeschermingsdienst had toegezegd, werd de vergadering ge sloten. EEN EERVOLLE ONDERSCHEIDING. In de kamp om de Prix de Rome' in de rubriek „Vrije schilderkunst" met een op gave „Hagar en Ismaël in de Woestijn" werd den tweeden prijs, de zilveren medaille, toegekend aan den Bergenaar Max van Dam. De jury kende den lsten prijs niet toe, zoodat Max van Dam de hoogste onder scheiding gewerd, die ditmaal werd toe gekend. Max van Dam is ongeveer 27 jaar. Hij werd geboren te Winterwijk, studeerde aan de academie te Antwerpen, maakte reizen naar Italië en verbleef de paar laatste jaren hoofdzakelijk in ons land, met als domicilie Bergen, waar dr. Hemelrijk zich in het bijzonder voor dezen kunstenaar in teresseerde. Na eenige voorbereiding aan de Academie voor Beeldende Kunsten te Amsterdam, werd hij als deelnemer aan den kamp om de Prix de Rome toegelaten. In kunstenaarskringen leefde algemeen de overtuiging, dat hem dezen prijs zou worden toegekend. W. v. d. Berg, kende de Prix de Rome echter niet toe, doch verleende den 2den prijs aan den heer Max van Dam, die thans wederom een reis naar Italië gaat maken. De Prix de Rome in de rubriek „Hoóge Beeldhouwkunst" met als .opgave „Francis- cus van Assisië, als jongeling afstand doende van de wereld", werd toegekend aan den eveneens 27-jarigen beeldhouwer D. C. Steenbergen uit Steenbergen (N.-B.) nijnenburg, Joep Nicolas, Matthieu Wieg man, prof. dr. P. H. van Moerkerken en prof. TENTOONSTELLING „DOORWERKEN". De schildersvereeniging „Doorwerken" opende hedenmiddag haar najaarsten toonstelling in haar oefenlokaal, Kanis straat, hoek Geest. Deze tentoonstelling is'tot en met 22 October dagelijks geopend van 10 tot 12 en van 2 tot 5 uur. Het blijft te 'betreuren, dat de gemeente Alkmaar nog steeds geen uitvoering heeft gegeven aan het voornemen om voor de beeldende kunstenaars een behoorlijke expositiegelegenheid te scheppen. Zooals Blaeu volbracht de opmeting van den meridiaan van den mond der Maas tot aan Texel. De geschriften, welke hierop be trekking hebben, zijn vermoedelijk bij den brand van 22 Februari 1672 een prooi der vlammen geworden. Vele zijner belangrij- VOOR DE JEUGDIGE WERKOOZEN. In zijn zitting van Dondèrdag 6 October j.1. heeft de raad dezer gemeente een ere diet beschikbaar gesteld, terteinde jeugdige werkloozen in den leeftijd van 1424 jaar, tewerk te stellen bij het Staatsboschbeheer in de boschwachterijen Schoorl en Pettèn- Camp. Het gaat hier voornamelijk om die jeugdige werkloozen, die geen vakoplei ding ontvangen en derhalve niet in de Centrale Werkplaats werkzaam zijn. Het werk, dat hun aldaar zal worden opgedragen, bestaat uit zaadplukken, wie den, wegenaanleg enz., in het algemeen werkzaamheden welke niet in aanmerking komen voor werkverschaffing voor vol wassenen. De arbeidsduur is 35 uur per week, terwijl aan de deelnemers een vergoeding wordt toegekend van ten hoog ste 3.— per week. Terzake van deze vergoeding, waarvan het bedrag onder meer afhankelijk is van den leeftijd, wordt op den eventueelen steun van het gezinshoofd geen korting toegepast. Bovendien wordt, zoo de deelnemers een afstand van meer dan 10 K.M. moeten af leggen, een rijwielvergoeding uitgekeerd, varieerende van 0.40 tot 0.60 per week. Zij, die van deze gelegenheid tot tewerk stelling gebruik wenschen te maken, wor den verzocht zulks ten spoedigste bij het Gemeentelijk Bureau voor. Sociale Zaken, Doelenstraat 30, kenbaar te maken. De tewerkgestelden blijven als werk zoekenden bij de Arbeidsbeurs ingeschre ven, welke instelling haar pogingen om de tewerkgestelden in het vrije bedrijf te plaatsen, onverminderd zal voortzetten C EEN COLLECTE VOOR HET TE STICHTEN DIERENASYL. Waarom dierenbescherming? vraagt men wel eens. Omdat zij er naar streeft de dierenmishan deling uit onze samenleving te bannen, Omdat zij belangstelling, medegevoel en rechtvaardigheid in den mensch wekt, ook waar het 't dier betreft, Omdat zij ijvert voor beter veevervoer, 'goede behandeling van vee en pluimveege dierte, het afschaffen van verkoopmisbrui ken o.a. het plakken der uiers der melk koeien, Beperking van het ritueele slachten, Vermindering van brandgevaar in stallen, Humane slachtmethoden, Dierenverpleging en asyls, Vrijheid voor kettinghonden en trekhon den, Stallen voor woonwagenpaarden, Vogelbescherming en verbod van kooi- vogelvangst, Wintervoedering in de natuur, De verspreiding van de dierenbescher mingsgedachte op elk gebied, Kortom voor alles wat in het belang var, het weerlooze dier is. Daarom. Steunt de collecte op 19 October! Collectanten gelieve zich op te geven bij den inspecteur den heer C. Verwer, Baan- straat, in de Juliana v. Stolberglaan 16 of Lindenlaan 127. De gelden zijn bestemd voor het in Alk maar te stichten dierenasyl, een verblijf plaats voor zwervelingen, voor gewonde er. zieke dieren, voor al de paria's en ongeluk- kigen, die thans nog dakloos en rechteloos op den openbaren weg worden aangetroffen. men weet ,werd een voorstel van B. en W. om daarvoor een deèl van het perceel Langestraat 87 in te richten, aangehouden, omdat de raad van oordeel was, dat dit perceel gesloopt behoorde te worden en aan het archief, het museum en het boven genoemde doel door nieuwbouw dienstbaar moest worden gemaakt. Het betere is wel eens de vijand van het goede, want om financieele redenen blijft dit urgente vraagstuk als zoovele in Alkmaar, rusten. „Doorwerken" heeft in het perceel Kanisstraat, hoek Geest, een door de stichting Paling en Foreest opgetrokken gebouw in middeleeuwschen stijl, een geschikt atelier gevonden om daarin regel matig te werken en deze ruimte benut om daarin de najaarstentoonstelling te houden. Groot werk kan daar niet gehangen wor den, zoodat de leden van „Doorwerken" ditmaal doekjes van klein formaat expo- seeren. Koos Stikvoortis vertegenwoor digd met een fijn doekje, voorstellende de Ingang van- de Groote kerk, met een stal- interieur en een figuur, doekjes, prachtig van kleur en van stemming. In ons nummer van Woensdag publi ceerden wij een artikel over Koos Stik- voort en zijn werk en wij vertrouwen er op, dat vele stadgenooten, die misschien schroomvallig zijn om hem in zijn atelier te bezoeken, Althans deze gelegenheid zul len aangrijpen, om kennis met zijn werk te maken. D e W o 1 f exposeert een drietal doeken van grooter formaat, gezichten op Harlin- gen, waarin zijn liefde voor het oude stedenschoon wederom tot uiting komt. Deze schilderen, wat stemmiger van kleur dan wij van De Wolf gewoon zijn, de- monstreeren ontegenzeggelijk vooruitgang in zijn werk. Heertjes toont een teekening en twéé schilderijtjes. De houtskoolteekening van de Baansluis kan bizonder geslaagd genoemd worden en is ongetwijfeld voor Alkmaarders, die hun stad liefhebben, een waardevol bezit. Zijn landschapjes, in zon nige kleuren, met wolken-luchten, demon- streeren zijn romantischen aard. Plas is aanwezig met een viertal land schappen, waarvan twee met figuur. Voor al het landschap met het geitje is een fijn doekje, waarvan groote bekoring uitgaat. Koster zond ditmaal slechts één houtskoolteekening in van een vrouwtje uit Giethoorn. Deze teekening is waarlijk karakteristiek. te in UITBREIDING HOTEL PROOT. Volgens plannen van het architecten- en bouwbureau F. H. Ringers zal het hotel Proot belangrijk worden uitgebreid en ge moderniseerd. Het achter het hotel gren zende terrein, dat met een garage en woning grenst aan de Nieuwesloot, zal, na het sloo- pen daarvan benut worden voor het bou wen van een modernè feestzaal, met een aparten 'ingang aati de v. d. Boschstraat. In deze zaal zal het' in de toekomst mogelijk zijn diners Van ongeveer 200 personen te doen plaats vinden. De bestaande keuken zal plaats maken voor een lichtval met lift. De bestaande ach terzaal zal worden omgebouwd tot een in tiem borrellokaal. De nieuwe keuken komt evenals de bergplaatsen en wijnkelder in een te maken sousterrain, terwijl de bouw zoodanig zal worden uitgevoerd, dat het in de toekomst mogelijk zal zijn ook aan het hotel de eventueel gewenschte uitbreiding te geven. Voor den heer Proot hopen wij, dat deze uitbreiding het gewenschte succes zal bren gen. Alkmaar zal daardoor zeker een gele genheid krijgen waaraan reeds lang behoefte bestaat. Door Eenvoud en Betrouwbaarheid Bespaard Mercedes Geld en Tijd! Koopt daarom een MERCEDES SCHRIJFMACHINE. Prijs vanaf I 85.—, 2 jaar garantie. GESLAAGD. De heer J. R. de Groot alhier is aan de ge meentelijke universiteit te Amsterdam ge slaagd voor het candidaats-examen in de rechten. VEREENIGING OPGERICHT. Woensdag is te dezer stede opgericht de Neutrale vereeniging van hotel-, café- en restaurant-personeel. In het vorloopig bestuur zijn gekozen de heeren J. H. Luuferzt, voorzitter; J. Stornebrink, secretaris, Bisschop Botte- mannestraat 24; H Koreman, penning' meester; P. Mensink en J. A. Hoekmeijer, commissarissen. WILLEM JANSZOON BLAEU. 1638 - 16 October - 1938 De klassieke geleerde van onze Gouden Eeuw. De heer J. H. M. schrijft ons: Maandag 16 October is het 300 jaar gele den, dat een der beroemdste Nederlandsche drukkers en geografen, Willem Janszoon Blaeu, die iich door zijn groote geleerdheid op veelzijdig gebied een wereldfaam ver- wierfd, te Amsterdam overleed. Hij werd geboren te Alkmaar in 1571 en was aan vankelijk werkzaam op het kantoor van C. Pzn. Hooft, aan wien hij van moeders zijde verwant was. Zijn ambities lagen elders; het meest trokken hem de nautiek, astronomie en geographie. Deswege ging hij naar het buitenland en werd leerling, later amenuensis van Tycho Brahé, die hem bekwaamde in de wis- en natuurkun dige wetenschappen. Behalve zijn moeder taal leerde Blaeu vloeiend Fransch, Duitsch en Latijn. In 1599 keerde hij naar Amsterdam terug en vestigde er zich als ontwerper en druk ker van kaarten en globes. Op onbekrom pen wijze beloonde hij de geleerden en be steedde den uitersten zorg aan de sierlijkheid zijner uitgaven. Zoo publiceerde Blaeu de werken van zijn meest beroemde tijdge- nooten als Heinsius, Hugo de Groot, Hooft, van Baerle en Vossius. Van Joost van den Vondel, met wien hij zeer bevriend was, gaf hij uit de „Gijsbreght van Amstel". Blaeu was het middelpunt van de ge leerde wereld in die dagen. Hij onderhield een drukke correspondentie o.a. met Galileï en Descartes. Zijn grootste roem ligt ech ter op het terrein der geografie en nautiek. Hij werd kaartmaker van de Oost-Indische Compagnie en wist een nieuwe drukpers te construeeren, waardoor het mogelijk werd een geheel vel ineens te drukken. Zijn kaarten zijn een verbetering van die van Abram Ortelius en Gerard Mercator, Zijn aard- en hemelgloben overtreffen zoowel door afwerking als nauwkeurigheid verre alles wat tot dan toe op dit gebied was verschenen. ke werken zijn ons echter bewaard geble ven. Een kostbare verzameling hiervan kan men vinden in het Scheepvaartmuseum Amsterdam. Zoo schreef hij in 1619 „Thea trum urbium et munimentorum" en 1627 o.m. „Zeespiegel", waarvan in 1643 een herdruk het licht zag. In 1634 ver scheen van zijn hand een Latfjnsch werk „Onderwijs van de hemelsche en aerdische globen", dat in 1683 ook in het Neder landsch werd uitgegeven. Eveneens in 1634 verscheen zijn „Novus Atlas" in zes ban den, destijds een standaardwerk dat. een wereldbeschrijving omvat met volgens de laatste gegevens nauwkeurig bijgewerkte nieuwe landkaarten. Dit werk beleefde tal van herdrukken. Bleau legde ook den grondslag voor den beroemden wereldatlas; welke eerst in 1664 door zijn zonen Joan en Cornelis werd voltooid en waarvan naast verschillende Nederlandsche uitgaven ook Fransche Duitsche, Spaansche en Latijnsche het lich zagen. Beide zonen werden in 1636 in de zaak opgenomen en zetten het bedrijf op denzelfden voet voort. Bovengenoemde „Atlas majoor, cosmographia blauiana" telde veertien folio-deelen. De nieuwe we reldkaart van Joan Blaeu, genoemd „Nova totius terrarum orbis tabula", is een mees terstuk der oude Nederlandsche cartogra- phie en brengt tevens op haar eigen wijze den moed in beeld van onze koene zeevaar ders, die onzen handel voortstuwden naar werelduithoeken, welke tot dan toe nog nimmer in kaart waren gebracht, o.a. de noordelijke stukken van Noord-Amerika. Spitsbergen en Nova Zembla (Barentsz) Indische Archipel, Philippijnen, den vorm van Zuid-Amerika (Lemaitre), de kustlij nen van Australië, Tasmanië en Nieuw- Zeeland (Tasman), de kust ten Noorden van Japan (de Vries) enz. Op al die punten, waarin Blaeu's kaart bij die van Plancius in 1592 is voortgeschreden, heeft eens de Nederlandsche driekleur gewapperd! Het zou ons te ver voeren ook de belang rijke en uitgebreide werkzaamheden van W. J. Blaeu's zonen verder uiteen te zet ten. Wij stippen alleen slechts aan hun tweedeelig werk „Groot stedenboek der Vereenigde Nederlanden". Na Cornelis' overlijden, werd de zaak alleen gedreven door Joan, die tot 1682 werd opgevolgd Tentoonstelling. Tot en met 31 Oct. elkeii dag 10—12, 1.30 6 en 710 Uur, in het voormalig politie bureau Langestraat 87, tentoonstelling „Het leven der zee". Van 1522 Oct., eiken dag 1012 en 25 uur, tentoonstelling van schilderijen van wege de vereen. „Doorwerken", in 't atelier Kanisstraat, hoek Geest. Bioscopen. City-theater," 8 uur, hoofdnummer, De kunst om te leven (rom.), hoofdrollen Douglas Fairbanks Jr., Irene Dunne. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Roxy-theater, 7.45 uur, eerste hoofdnum mer Je kunt niet alles hebben (kom).; hoofdrollen Alice Fay en Don Ameche; tweede hoofdnummer De man die twee maal leefde (sens.) Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag 2—7 uur doorloopende voorstellingen. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag middag, s avonds 8 uur, hoofdnummer De Boekanier (rom.), hoofdrol Fredric March. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Victoria-theater, 8 uur, hoofdnummer Testpiloot (sens.-dram.); hoofdrollen Clark Gable, Myrna Loy, Spencer Tracy. (Gepro longeerd). Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Zaterdag 15 October. Zaal Rus te Heerhugowaard, bazar H.U.G.O. Zondag 16 October. 8 uur, 't Gulden Vlies, revue „Hoera 't is mooi geweest", met Siem Nieuwenhuizen en Roosje Kohier. 8 uur, de Unie, Chineesche kunstavond vanwege het Inst. voor Arb.-Ontwikkeling. 7 uur, café Renses te Stompetoren bal kerdTai. te Rustenburg> gemas- Bij Piet Mantel te Schoorldam,- najaarsbal. HUGO Heerhugowaard> bazar Is werkverschaffing tegen slechte be- I taling hun eenige toekomstIs die welvaart. dit> yehaorl. die ..„ooi, seSe„dc 1 dan een utopie Neen, duizendmaal neen- Die welvaart, die nooit gekende wel- moeilijk bereikbaar en... behoeft niet - I ™af meer/e zi>n- Doc*. dan I moet het roer krachtig WOrden om- j - gegooid. Een volkomen nieuw econo- j breken" moeten- baan j door zijn zonen Pieter en Joan, die het drijf tot het begin der 18e eeuw voortzet" ten. De drukkerij, welke aanvankelijk Wa gevestigd aan den Bloemgracht, verhuisd! later naar 't Spui achter de Nieuwe Kerk waar het Blaeustraatje nog de herinnering aan de beroemde drukkersfamilie levendi houdt. De drukkerij telde negen persen welke naar de negen muzen waren noemd. In 18.71 publicerde P. J. H. Baudet een tweedeelge biografie, getiteld „Leven en Werken van Willem Jansz. Blaeu". (Zooals bekend heeft ook onze gemeente den grooten Alkmaarder in de Blaeustraat een nieuwe straat in het Bergerkwartier herdacht. Red. Alkm. Crt.) OPGAVE VAN NOGKUHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Zaterdag 15 October 1938. STAATSLEENINGEN. 3—3)4 NederL 1938 3 Ned-lndië 1937 5 y, DuitschL '30 m verkL B ANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij Cert. 250 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie CaTvé Delft Cert Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Generaal Motors Kennecott Copper Republic Steel Standard Brands Steel comm. U. S Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A «,ava Cultuur Ned Ind Suiker Unie Vereen Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg Rxplor. Mij Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr Kon Petr. Perlak Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd' Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn Java—China—Japan lijn Kon. Ned. Stoomboot i Scheepvaart Unie TABAKKrN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert.. Union Pacific Canadian Pao Vorige koers 1011/, 100i/ig 321-7,» 147 1521* 1531/, 13P/4 4 90 331»/, 2351/, 1437, 41 >%o §30i/16 33'/,» 37'/m 15 61/4 48"/,, 5< 472 177 180 789/,, 60 156 3171/, 332 751/4 28'/4 HVi» 9% 2361/4 1629/4 136 165 113 3"A» 116 871/4 124'/, 120'/, 2297, 2911/4 266 297, l5"/,(j 12'/, 729/, 5%» aatste 2.45-3.00 101V, 1001 327/8 145 151'/, I54V, 1311/4 431/4 90 335 234-1/4 144-V, 42 307/u-l 4718/IB 6 37u/i«"f 377/;, 14J-% 69/-,» 47-87» 5 V» 4737,-4 176 180 781-91/4 56 151 319 334-5 751/4 281/4 llViW IO'/m 237'/, 163 143-47, 165'/, 114-5 37. 117 88 1231/4-4 121-2 231'/,-2 294 268 297» 15'/4 12'/» 72 57» 'Exclarm. "Exdividend. :)Noteering per 50. x) ex-coupon Prolongatie vorige koers heden V» pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo 8.71 K 73.64 4.879/4 31.06K 41.65 38.92 K 44.95 43.80 heden 1.8311/" 8.707' 73.55 4.86)4 3107 41.62)4 38.95 44.90 43.75 Eiken dag, elk uur, elke minuut, worden door ons, alleen en uitsluitend Centrale Verwarmingsinstallaties Centrale Verwarming Alkmaar Rotterdam Tel. 2197-3897 Tel. 4450*

Alkmaarsche Courant | 1938 | | pagina 2